Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Автореферати дисертацій (494)Реферативна база даних (2853)Книжкові видання та компакт-диски (60)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>K=ПРИСКОРЕНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

   Тип видання:   методичний посібник   
1.

Тарасов, И.
OpenGL [Електронний ресурс] / И. Тарасов. - [Б. м. : б. в.], 2000

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


OpenGL — это мощный программный интерфейс, применяемый для получения высококачественных, программно генерируемых изображений и интерактивных приложений, использующих двух- и трехмерные объекты, а также растровые изображения.



Кл.слова:
апаратне прискорення -- анімація -- графік

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Фізика   
2.

Бурштейн, Э. Л.
Линейные ускорители электронов с интенсивными пучками [Електронний ресурс] : физические основы теории / Э. Л. Бурштейн, Г. В. Воскресенский. - М. : Атомиздат, 1970. - 193 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге изучаются особенности режимов работы сильноточных линейных ускорителей электронов. Эти особенности, обусловленные влиянием собственного электромагнитного поля пучка электронов, проявляются при существенном увеличении тока или стремлении к высоким энергиям частиц. Рассмотрение проводится на основе расчета полей в сложных волноводных структурах. Исследуются вопросы нагрузки пучком сильноточных ускорителей. Особое внимание уделено вопросу неустойчивости пучка («эффекту укорочения импульса»). Указаны различные меры подавления неустойчивости. Монография рассчитана на научных работников, занимающихся проектированием и сооружением ускорителей, а также на студентов и аспирантов физических факультетов высших учебных заведений.



Кл.слова:
електромагнітне поле -- прискорення -- імпульс

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Фізика   
3.

Лебедев, А. Н.
Основы физики и техники ускорителей [Електронний ресурс] : учебное пособие для вузов / А. Н. Лебедев, А. В. Шальнов. - 2-е изд., перераб. и доп.. - М. : Энергоатомиздат, 1991. - 528 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Рассмотрены теория и основные элементы конструкций ускорителей заряженных частиц. Изложены теория движения частиц, устройство циклических и линейных ускорителей, развитие новых перспективных методов ускорения. В каждом из разделов описываются элементы конструкций ускорителей разных типов. Первое издание вышло в 3 томах в 1981 — 1982 гг. Для студентов инженерно-физических факультетов. Может быть полезно инженерам, работающим в области ускорительной техники и в смежных областях.



Кл.слова:
прискорення -- автофазування -- індукція

   Тип видання:   навчальний посібник   
4.

Кузьомко, Л. М.
Психовалеологія [Електронний ресурс] : програма, методичні розробки занять / Л. М. Кузьомко, С. Ф. Кудін, О. В. Савонова. - Чернігів : Чернігівський державний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченка, 2007. - 152 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Сучасна епоха вимагає від людства вирішення складних завдань, які випливають із деяких особливостей сучасного суспільного розвитку. Найважливіша особливість полягає в прискоренні темпів суспільного розвитку і пов’язаних з цим глобальних соціальних, економічних, технологічних, кліматичних змінах. Деякі авторитетні філософи і суспільствознавці вдало позначили цю особливість терміном «прогресуюча нестабільність», яка вимагає від людини швидкої адаптації і переадаптації до реальних умов існування, що постійно змінюються. У зв’язку з цими змінами стає очевидним, що умови існування сучасної людини суттєво відрізняються від колишніх умов. Ситуація, що виникла, є серйозним іспитом для фізичного, психічного й духовного потенціалу людини і вимагає від неї не тільки зміцнення свого здоров’я, але й перегляду основних ціннісних вимірів.



Кл.слова:
психічний розлад -- неврологія

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Фізика   
5.


Ускорительные механизмы в космосе [Електронний ресурс] / Е. Е. Антонова [и др.] ; Московский государственный университет им. М. В. Ломоносова, Научно-исследовательский институт ядерной физики, Физический факультет. Кафедра космических лучей и физики космоса. - М. : Изд-во Моск. ун-та, 1988. - 106 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Рассмотрены основные механизмы ускорения заряженных частиц в космофизических системах. Изложены основы теорий ускорения частиц в радиационных поясах Земли и планет, ускорения частиц полярных сияний, ускорения частиц при импульсном пересоединении, ускорения типа магнитной накатай, турбулентного и фермиевского ускорения, ускорения ударными волнами и ускорения при крупномасштабных движениях космической плазмы.



Кл.слова:
прискорення частинок -- полярне сяйво -- турбулентне прискорення

   Тип видання:   навчальний посібник   
6.


Бізнес-планування у ресторанному господарстві [Електронний ресурс] : опорний конспект лекцій / Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». - К. : [б. в.], 2009. - 72 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Бізнес-план - це поширений у ринковій економіці інструмент менеджменту, основа конкретної маркетингової, фінансової, матеріально-технічної, кадрової політики сучасного бізнесу. Бізнес-план - це візитна картка, за якою потенційні партнери по бізнесу оцінюють шанси на успіх підприємницької справи, це мова ведення переговорів з закордонними партнерами та майбутніми інвесторами. В умовах ринкової економіки жодне підприємство не може працювати стабільно та прибутково без ретельно складеного плану. Процес планування дозволяє уявити весь комплекс майбутніх операцій підприємницької діяльності та запобігти небажаним подіям. Особливо важливе бізнес-планування у виробничій та комерційній діяльності, де потрібні як передбачення на довгострокову перспективу, так і ґрунтовні попередні дослідження, що передують плануванню. При виході на ринок підприємець повинен реально уявляти можливі результати своєї діяльності, критично оцінювати власні можливості, правильно розподіляти цілі за часом, навчитися ефективно використовувати ресурси тощо. Досвід роботи вітчизняних підприємств свідчить, що в умовах швидких змін у внутрішньому та зовнішньому середовищі, посилення конкурентної боротьби, прискорення темпів науково-технічного прогресу тощо планування роботи суб'єктів підприємницької діяльності набуває все більшого значення. Сьогодні успіх будь-якої справи, в тому числі і виходу підприємства на ринок з новим продуктом чи послугою, неможливий без повного і чіткого уявлення про перспективи підприємницької справи, без розробки надійних попередніх орієнтирів і реального плану дій. Серед актуальних завдань бізнес-плану - отримання відповідей на питання: як почати свою справу; як ефективно організувати виробництво; як забезпечити просування товару на ринок; коли будуть отримані перші прибутки; як зменшити ризик від реалізації запропонованої комерційної ідеї; як вижити і перемогти в конкурентній боротьбі тощо. В даному навчальному посібнику розглянуто основні питання побудови та розробки бізнес-плану, який повинні вміти складати студенти, що навчаються за спеціальністю "Менеджмент організацій” та студенти технічних спеціальностей, що мають наміри розпочати власну справу.



Кл.слова:
бізнеc -- сфера послуг -- заклади харчування -- економіка

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Гірнича справа   
7.

Нагорный, В. П.
Сооружение и эксплуатация подземных хранилищ углеводородов в отложениях каменной соли [Електронний ресурс] / В. П. Нагорный, В. М. Глоба ; Національна академія наук України, Інститут геофізики імені С. І. Субботіна. - Киев : [б. в.], 2010. - 176 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 14.83 Мб


Викладені основи спорудження підземних сховищ вуглеводнів у відкладах кам’яної солі методом розмиву. Приведені дані теоретичних та експериментальних досліджень зміни властивостей кам’яної солі та нерозчинних порід при динамічному навантаженні, здійснені з метою прискорення процесу розмиву. Запропоновані технології інтенсифікації спорудження ємностей в кам’яних солях і результати їх впровадження. Приведені технологічні схеми експлуатації підземних сховищ вуглеводнів, споруджених у кам’яних солях. Для інженерно-технічних працівників, викладачів та аспірантів, які займаються питаннями будівництва підземних сховищ у кам’яних солях.



Кл.слова:
гірнича справа -- корисні копалини -- підземні поклади порід -- кам'яні солі

   Тип видання:   навчальний посібник   
8.

Іваненко, Ф. В.
Технологія виробництва і переробки продукції рослинництва [Електронний ресурс] : навчальний посібник / Ф. В. Іваненко ; Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана. - Київ : [б. в.], 2008. - 600 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 14.15 Мб


Обґрунтовано необхідність глибокого вивчення технологій, що визначають напрям і ступінь прискорення науково-технічного прогресу у рослинництві. Основна мета посібника є підготовка економіста, менеджера до участі у вдосконаленні базових технологій вирощування сільськогосподарських культур і впровадженні принципово нових моделей технологічних процесів у рослинництві з урахуванням біологічних особливостей видів, агрокліматичних, енергетичних, екологічних та інших умов виробництва, а також набуття знань і навиків з питань стандартизації і сертифікації, оцінки технологій за показниками якості одержуваної сировини, сучасних методів зберігання, транспортування, первинної і поглибленої переробки продукції рослинництва.



Кл.слова:
землеробство -- сівозміна -- добрива -- харчові технології

   Тип видання:   навчальний посібник   
9.

Іваненко, Ф. В.
Системи технологій у тваринництві [Електронний ресурс] : навчальний посібник / Ф. В. Іваненко ; Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана. - Київ : [б. в.], 2004. - 280 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 5.36 Мб


Обґрунтовано необхідність глибокого вивчення технологій, що визначають напрям і ступінь прискорення науково-технічного прогресу в галузях тваринництва. Основна мета посібника — навчити економіста, менеджера, аудитора аналізу, розробленню й упровадженню сучасних технологій, технологічних процесів з урахуванням природничих і виробничих чинників, біологічних особливостей сільськогосподарських тварин, енергетичних, екологічних та інших умов виробництва.



Кл.слова:
біотехнології -- кормова база -- скотарство -- рибництво -- птахівництво

   Тип видання:   національна доповідь   
10.


Переосмислюючи стратегію розвитку [Електронний ресурс] : національна доповідь з питань реалізації державної політики у сфері енергоефективності за 2010-11 роки / Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України ; уклад. М. О. Пашкевич, В. В. Григоровський, В. М. Гавриленко. - Київ : LAT & K, 2012. - 280 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 21.11 Мб


Наведено дані щодо стану енергоефективності як одного з головних критеріїв розвитку економіки. Подано результати моніторингу показників енергоефективності в адміністративно-територіальному і галузевому вимірах. Розглянуто потенціал використання в Україні відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива, а також сучасних вітчизняних та зарубіжних технологій у цій сфері. Висвітлено економічні, екологічні, правові, технологічні та інші питання, пов’язані з ефективністю використання енергетичних ресурсів у країні. Викладено аналіз реалізації державної політики у сфері ефективного використання енергетичних ресурсів з рекомендаціями щодо подолання існуючих перешкод для прискорення зменшення енергоємності виробництва продукції, мінімізації загроз національній безпеці держави та формування концептуальних підвалин переходу економіки України на засади збалансованого розвитку.



Кл.слова:
енергоспоживання -- відновлювані джерела енергії -- альтернативні види палива -- тарифна політика

   Тип видання:   національна доповідь   
11.


Цілі Розвитку Тисячоліття. Україна-2013 [Електронний ресурс] : національна доповідь / Національна академія наук України, Інститут демографії та соціальних досліджень, Національний інститут стратегічних досліджень ; за заг. ред. А. Єрмолаєва, Е. Лібанової. - Київ : [б. в.], 2013. - 183 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.07 Мб


Для прогнозування тенденцій майбутнього суспільного розвитку та стратегічного планування необхідним є вивчення винесених уроків із досягнення ЦРТ. Здійснення об’єктивного аналізу досягнень та здобутків на шляху виконання завдань ЦРТ до 2015 року, ретельне вивчення існуючих проблем, їх причин та можливих наслідків, врахування незавершених завдань ЦРТ та нових викликів, що постають на шляху розвитку, та вироблення рекомендацій щодо прискорення прогресу на шляху досягнення ЦРТ – ці питання стали ключовими у процесі розроблення доповіді «ЦРТ.Україна.2013». В рамках відкритого обговорення згаданих питань проведено низку заходів: 7 експертних дискусій та 7 круглих столів за участю високопосадовців, електронне обговорення кожної цілі, круглий стіл з представлення проекту доповіді. До процесу обговорення та доопрацювання проекту доповіді «ЦРТ.Україна.2013» долучилось понад 150 представників експертної спільноти за напрямами, що відповідають тематичним сферам ЦРТ: урядовці, управлінці, фахівці агентств системи ООН, дипломати, науковці, економісти, демографи, лікарі, епідеміологи, екологи, освітяни, журналісти, підприємці, представники недержавних організацій, діяльність яких сприяє досягненню ЦРТ, та інші представники громадянського суспільства. Доповідь «ЦРТ.Україна.2013» є результуючим наслідком цієї роботи.



Кл.слова:
соціально-економічний розвиток -- стратегічне планування -- пріорітети розвитку

   Тип видання:   аналітична доповідь   
12.

Бережний, Я. В.
Проблеми та шляхи формування сприятливого інституційного середовища для підприємницької діяльності в Україні [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / Я. В. Бережний, Д. В. Ляпін, Д. С. Покришка ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2014. - 80 с.. - (Серія "Економіка" ; випуск 13)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.32 Мб


Розглянуто передумови здійснення економічних реформ у післякризовий період, зокрема зосереджено увагу на особливостях і вадах інституційного середовища національної економіки, що виявилися під час реалізації реформ в Україні. Сформульовано інституційні загрози та ризики для економічних перетворень на сучасному етапі розвитку. Запропоновано перспективні напрями попередження їх загострення, а також створення передумов для прискорення реформування національного господарства в нових конкурентних умовах після кризи.



Кл.слова:
інвестиційний клімат -- економічні реформи -- оподаткування

   Тип видання:   монографія   
13.


Енциклопедичні видання в сучасному інформаційному просторі [Електронний ресурс] : монографія / А. М. Киридон [и др.] ; Державна наукова установа «Енциклопедичне видавництво». - Київ : ТОВ «ДІА», 2017. - 312 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 31.73 Мб


Для сучасного інформаційного суспільства характерними є зростання швидкості обміну інформацією та тенденція до щільного по’єднання подій та інформації. Зміна характеру комунікації, здешевлення й прискорення процесу взаємодії, що стало наслідком бурхливого розвитку інформаційно-комунікаційних технологій, оприявнило проблему пошуку нових засобів та форм поширення довідкових відомостей, які швидко, без технічних затримок уможливлюють опрацювання й надання споживачеві великого обсягу фактичного матеріалу. За цих обставин все більшої популярності набувають інтернет-енциклопедії та електронні видання довідково-енциклопедичного характеру. У розділах колективного видання вміщено інформацію з історії вітчизняної енциклопедистики, засади створення електронних енциклопедій та е-ВУЕ, критерії відбору та категоризації гасел, принципи проектування ефективного енциклопедичного порталу тощо.

Видання орієнтоване на науковців, видавців, усіх, хто цікавиться енциклопедистикою та процесом укладання енциклопедій.



Кл.слова:
Велика українська енциклопедія -- транскрипції іншомовних власних назв -- Особливості формування тематичного реєстру гасел
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського