Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (7)Автореферати дисертацій (42)Реферативна база даних (387)Книжкові видання та компакт-диски (453)Журнали та продовжувані видання (24)
Пошуковий запит: (<.>K=РОСІЙСЬКИЙ$<.>+<.>K=МАРКСИЗМ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 89
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   словник   
1.


Словник власних імен людей (українсько-російський і російсько-український) [Електронний ресурс] : IMG. : Step1. : Step2CS. : Step2CK. Step3. : Match / Академія наук Української РСР, Інститут мовознавства ім. О. О. Потебні ; уклад.: С. П. Левченко, Л. Г. Скрипник, Н. П. Дзятківська. - 3-е вид., перероб. і доп.. - К. : Наукова думка, 1967. - 114 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник містить найбільш поширені на території України власні імена людей. Він повинен сприяти встановленню й закріпленню певних норм у написанні власних імен людей в офіційному та розмовно-побутовому вжитку.



Кл.слова:
ділове мовлення -- юридичне мовлення

   Тип видання:   наукове видання   
2.

Леонтьева, Ольга Борисовна.
Марксизм в России на рубеже ХІХ-ХХ веков. Проблемы методологии истории и теории исторического процесса [Електронний ресурс] / О. Б. Леонтьева ; Государственное образовательное учреждение высшего профессионального образования "Самарский государственный университет". - Самара : Изд-во "Самарский университет", 2004. - 103 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
російський марксизм

   Тип видання:   енциклопедія   
3.

Черневич, Елена.
Русский графический дизайн - 1880-1917 [Електронний ресурс] / Е. Черневич ; сост. М. Аникст, Н. Бабурина. - М. : Внешсигма, 1997. - 158 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
російське мистецтво -- російський дизайн

   Тип видання:   словник   
4.


Російсько-український словник з інформатики та обчислювальної техніки [Електронний ресурс] : з покажчиком українських термінів : близько 15000 термінів / уклад. В. Я. Карачун [та ін.] ; ред. І. А. Черненко. - К. : Рось, 1994. - 361 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник складається з двох частин — власне Російсько-українського словника та українського покажчика. Загальний обсяг — понад 30 тисяч термінів з різних розділів інформатики, кібернетики, обчислювальної техніки та програмування. У першій частині Словника вміщено пронумеровані в алфавітному порядку російські терміни та їхні українські відповідники. У другій частині вміщено в алфавітному порядку українські терміни з посиланням на номери їхніх російських відповідників, а це дає змогу використовувати Словник і як українсько-російський. До Словника входять слова-терміни і складені терміни, які являють собою сполучення двох, а інколи і більше слів. На всіх термінах проставлено наголос. Дається граматична характеристика слів. З масиву українських термінів вилучено мовні покручі та кальковані або транслітеровані російські терміни, повернено багато суто українських репресованих термінів. Словник зорієнтовано на широке коло користувачів — учнів старших класів, студентів, аспірантів, викладачів та науковців. Його можна використовувати і як посібник для учнів, які поглиблено вивчають інформатику, кібернетику, математику, обчислювальну техніку та програмування.



Кл.слова:
комп'ютерна термінологія -- переклад

   Тип видання:   словник   
5.

Сікорська, З. С.
Українсько-російський словотворчий словник [Електронний ресурс] / З. С. Сікорська. - К. : Освіта, 1995. - 256 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник містить близько 42 тисяч слів. У ньому розкрито процес словотворення найбільш уживаних слів української мови порівняно з російською, показано спільність словотворчих процесів близькоспоріднених мов. Словник прислужиться у вивченні словотворення, складу слова, також як довідковий посібник. Для вчителів-словесників, студентів-філологів.



Кл.слова:
лінгвістика -- українська мова -- російська мова -- морфологія -- лінгвостилістика -- словотворення -- структура слова

   Тип видання:   словник   
6.


Українсько-російський словник [Електронний ресурс] : у 6 т. / гол. ред. І.М. Кириченко. - К. : Вид-во АН УРСР, 1953-1963

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : А - Жюри. - 1953. - 506 с.

Т. 2 : З-Н. - 1958. - 784 с.

Т. 3 : О - Подаруночок. - 1961. - 546 с.

Т. 4 : Податель - П'ять. - 1961. - 570 с.

Т. 6 : Т - Я. - 1963. - 620 с.




Кл.слова:
українська мова -- російська мова -- переклад

   Тип видання:   словник   
7.


Короткий англо-українсько-російський словник наукової лексики [Електронний ресурс] / уклад. М. І. Балла [та ін.]. - К. : Грамота, 2001. - 319 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У словнику подано терміни, які вживаються в основних галузях науки і техніки, а також службові слова і фразеологічні звороти, притаманні науковій і технічній літературі. Для школярів старшого віку, студентів вищих навчальних закладів, викладачів, науковців.



Кл.слова:
слово -- термін -- переклад -- лексика

   Тип видання:   словник   
8.

Ставицька, Л.
Короткий словник жаргонної лексики української мови [Електронний ресурс] : містить понад 3200 слів і 650 стійких словосполучень / Л. Ставицька. - К. : Критика, 2003. - 336 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Цей словник є спробою лексикографічно зафіксувати швидкозмінний та плинний за своєю природою сленґовий шар української мови - той його складник, якого, на переконання користувачів російської фєні, не існує (як, утім, і самої мови), а на переконання користувачів правдиво народної, джерельної, солов'їно-калинової мови, і не повинно існувати. Тим часом доктор філологічних наук, завідувачка відділу соціолінґвістики Інституту української мови НАН України Леся Ставицька, взявши за джерельну базу тексти художньої літератури, засобів масової інформації, наукових видань, або й просто зразки розмовної мови, уклала словник, який містить сучасну жарґонну лексику різнотипного соціяльного походження, а також лексику розширеного вживання, що поповнила жарґонізовану розмовну мову. "У професійного філолога і пересічного мовця, - пише авторка в передмові, - почасти складається уявлення про суто російський характер жарґонного слововживання, неконкурентноспроможність української мови у розмовних, стилістично знижених сферах комунікації, нездатність продукувати сучасні іронічні стилі спілкування. Варто вчитатись у зібрані тут репліки, діялоги, тексти, щоби пересвідчитись в українськості того жарґоновживання, яке, на перший погляд, може здатися прероґативою російських розмовних моделей. Крім того, суржикове слово у суто комунікативному аспекті не завжди свідчить про брак мовної культури чи незнання українського лексичного відповідника: нерідко, особливо в інтеліґентських дискурсах, чужомовність підсилює іронічне, сміхове начало, закладене у цій лексиці". Від того, наскільки присутній у свідомості українських мовців національний сміховий вербальний простір, великою мірою залежить виживання та зміцнення комунікативної потужности української мови. Словник містить понад 3200 слів і 650 стійких словосполучень. Він розкриває значення кожного з них, подає його соціяльну та стилістичну характеристику, а часом також наводить короткий етимологічний коментар.



Кл.слова:
жаргон -- переклад -- правопис

   Тип видання:   методичний посібник   
9.

Шахматов, О. Л.
Нариси з історії української мови та хрестоматія [Електронний ресурс] : з пам'ятників письменської старо-українщини ХІ-ХVІІІ в.в. / О. Л. Шахматов, А. Г. Кримський. - К. : Друкар, 1922. - 182 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


О.Шахматов займався у тому числі й питанням історії української мови, якому і присвячена пропонована книга. Шахматов брав участь у складанні декларації Петербурзької АН «Про скасування обмежень малоруського друкованого слова» (1905 — 1906) (див. також Заборона українського слова в Росії. Реферат Петербурзької Академії наук (1916) [PDF]). Це було в згоді з політичними поглядами Шахматова: як типовий російський ліберал (член партії конституціоналістів-демократів) він обстоював культурні права народів Росії, але при умові недоторканости Рос. Імперії. Відповідно, коли 1917 Україна йшла до незалежності, Шахматов зайняв різко негативну позицію. Початки української мови автор виводив з «південного наріччя» «спільнодавньоруської» мови. Шахматов вважав витоки української мови у загальних рисах автохтонними (хоч часом містив їх між Прутом і дол. Дніпром, а часом далі на північ, у середньому Подніпров'ї). Не зважаючи на вразливі місця у теорії Шахматова, його історично-генетичні концепції підкуповували своєю цілісністю, включенням колосальної кількости фактів, синтетичністю. На кілька десятиліть вони визначили трактування цих проблем у східньослов'янському мовознавстві, навіть у противників Шахматова; жодна мовознавча школа не мала такого впливу в Росії — СССР у першій половині 20 ст., як школа Шахматова.



Кл.слова:
мовознавство

   Тип видання:   хрестоматія   
Категорія: Релігія   
10.


Острозька біблія [Electronic resource] : острог, 1581. - Л. : Українське біблійне товариство, 2006. - 1957 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


"Острозька Біблія 1581 р." (далі скорочено О. Б.) – визначна пам’ятка книгодрукування в Україні, перше повне видання канонічного біблійного тексту церковнослов’янською мовою. Повна назва книжки – «Библіа, сиріч книги Ветхаго и Новаго Завіта по языку словенску» . Надрукована О. Б. впродовж 1580–1581 р. у власному маєтку відомого українського магната та політичного діяча князя Василя Костянтина Острозького Острозі (тепер м. Острог Рівненської обл.) у спеціально організованій для випуску Біблії друкарні. Для друкування Біблії був запрошений український та російський першодрукар Іван Федоров (Федорович) (р. н. н.–1583). Це останнє відоме видання славетного друкаря.



Кл.слова:
християнство -- церква -- канон -- книгодрукування -- книгознавство

   Тип видання:   наукове видання   
11.

Кульчицький, С. В.
Російська революція 1917 року [Електронний ресурс] : новий погляд / С.В. Кульчицький. - К. : Наш час : Ін-т історії України НАНУ, 2008. - 77 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі аналізуються дії трьох основних політичних сил у Російській революції – ліберально-соціалістичного партійного блоку, рад робітничих і солдатських депутатів, партії більшовиків. Революційний процес оцінюється як цілісний, без поділу на Лютневу і Жовтневу революції. Автор наголошує, що у боротьбі політичних сил завжди перемагали ради, спочатку – в союзі з ліберально-соціалістичними партіями, а потім (на етапі жовтневого перевороту) – з більшовиками. Доводиться, що головною причиною завоювання влади більшовиками стало перехоплення В. Леніним радянських гасел революції. Після утвердження при владі більшовики повернулися до власних програмних гасел, і в завойованій ними країні почалася революція, яка не мала нічого спільного з попередньою. Комуністична революція, як зазначає автор, була втіленням у життя уявлень вождя партії більшовиків про державу-комуну, які склалися під впливом ідей раннього марксизму.



Кл.слова:
переворот -- заколот

   Тип видання:   словник   
12.

Дубровський, В.
Словник московсько-український [Електронний ресурс] / В. Дубровський. - К. : Рідна мова, 1918. - 548 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Віктор Григорович Дубровський (7 червня 1876, Фастів — після 1936) — український лексикограф. Псевдоніми та криптоніми — Д-ий, Баламут Юрко, Рудик Хома, Юрко, Roman. Закінчив Університет Святого Володимира в Києві (нині Київський національний університет імені Тараса Шевченка). У 1920-х pоках працював редактором в Інституті української наукової мови ВУАН. У 1930 репресований (за сфабрикованою «справою СВУ») і висланий в Алмати (1932-36), де вдруге був заарештований і висланий у північні райони СРСР. Подальша доля невідома (Вікіпедія). Упорядкував: * «Українсько-російський словник» (1909, перевидання — 1914, 1917, 1918 під назвою «Словник українсько-московський», «Словник московсько-український»), * «Російсько-український технічний словник. З додатком сільськогосподарських термінів» (1925, доп. вид. 1926), * «Словник термінів з обсягу культури та технології цукрових буряків» (1920). * Автор праці «Московсько-українська фразеологія. (Практичний підручник до вивчення української мови)» (1917). Пропонований словник є доповненим перевиданням чи не найкращого дореволюційного словника «Українсько-російський словник» (1909). Словник буде корисним як мовцям так і пересічним українцям.



Кл.слова:
слово -- переклад

   Тип видання:   словник   
13.

Медведєва, Л. М.
Англо-українсько-російський словник усталених виразів [Електронний ресурс] / Л. М. Медведєва. - К. : Ной, 1992. - 496 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


До словника входить понад 3 тис. англійських усталених виразів з їх українськими та російськими відповідниками. Це такі, що означають подяку, вибачення, поздоровлення, привітання, відмову, згоду,прохання тощо, специфічні допоміжні словосполучення, без яких не обійтись при формуванні висловлювань. Наводяться приклади їх вживання і використання при перекладі та живому спілкуванні. Словник допоможе в перекладі текстів, спілкуванні з англомовними партнерами, представниками зарубіжних фірм.



Кл.слова:
слово -- переклад

   Тип видання:   науково-популярне видання   
14.

Провозин, В. В.
Наш Русский Дом [Електронний ресурс] : очерки / В. В. Провозин. - Л. : Ахилл, 2003. - 308 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
Російський культурний центр у Львові

   Тип видання:   наукове видання   
15.

Замысловский, Е.
Царствованіе Федора Алексеевича [Електронний ресурс] / Е. Замысловский. - С-Петербург : Типографія Замысловскаго и Бобылева, 1871. - 366 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:


 Джерело інформації

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Замысловский Егор Егорович (1841-1896) — профессор, действительный статский советник, написал ряд научных трудов по отечественной истории.



Кл.слова:
російський престол -- цар -- правління

   Тип видання:   наукове видання   
16.

Кант, И.
Сочинения [Електронний ресурс] : в 4 т. / И. Кант. - М. : Издательская Фирма АО «Ками», 1993-2006

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : Трактаты и статьи (1784—1796). - 1993. - 586 с.

Т. 2, ч.1 : Критика чистого разума. - Наука, 2006. - 1081 с.

Т. 2, ч.2 : Критика чистого разума. - Наука, 2006. - 936 с.

Т. 3 : Основоположение к метафизике нравов (1785). Критика практического разума (1788). - Московский философский фонд, 1997. - 784 с.

Т. 4 : Критика способности суждения. Первое введение в "Критику способности суждения". - Наука, 2001. - 1120 с.


Иммануил Кант — родоначальник классической немецкой философии, являющейся одним из теоретических источников марксизма. Без изучения важнейших сочинений этого мыслителя нельзя понять историю диалектики и роль немецкой классической философии в ее развитии. Знание работ Канта необходимо также для критики современной буржуазной философии, многие направления которой так или иначе восходят к реакционным сторонам кантианства. Собрание сочинений Канта выходит в нашей стране впервые и содержит целый ряд произведений, никогда не публиковавшихся на русском языке. Переводы ранее изданных произведений заново сверены с оригиналом и исправлены. В издание включены не только классические работы Канта, но и все другие важнейшие его произведения.



Кл.слова:
філософія -- феноменологія -- розум -- класична філософія -- німецька філософія -- логіка

   Тип видання:   наукове видання   
17.

Емельянов, Ю.
Троцкий. Мифы и личность [Електронний ресурс] / Ю. Емельянов. - М. : Вече, 2003. - 315 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Фигура Троцкого – неистового революционера, соратника Ленина, создателя Красной Армии, оппозиционера и противника Сталина – до сих пор вызывала и вызывает много споров как среди его политических приверженцев и противников, так и среди историков. Для одних это великий практик марксизма, для других – зловещая фигура мировой закулисы. Однако, несомненно, одно – перед нами незаурядная, яркая личность, повлиявшая на ход мировой истории. Новая книга историка Ю.В.Емельянова, известного своей непредвзятостью и редкой объективностью в исследованиях, особенно ценна тем, что знаменитый «перманентный революционер» предстает в своем подлинном облике.



Кл.слова:
революція

   Тип видання:   життєпис   
18.

Волчек, Г. Ф.
Виктор Курнатовский [Електронний ресурс] / Г. Ф. Волчек, В. В. Войнов. - М. : Молодая Гвардия, 1961. - 224 с.. - (Жизнь замечательных людей. ЖЗЛ : серия биографий ; вып. 315)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Один из первых русских марксистов, друг Ленина и Крупской, Виктор Курнатовский более полжизни провел в тюрьмах и на каторге, в ссылке и в изгнании. Сломленный тяжелой болезнью, он не дожил до торжества рабочего дела, которому отдал все силы, знания, жизнь. Книга Г. Волчека и В. Войнова - первая художественно-документальная биография замечательного революционера-большевика



Кл.слова:
марксизм -- більшовик

   Тип видання:   зб. статей   
19.

Бердяев, Н. А.
Падение священного русского царства [Електронний ресурс] : публицистика 1914 - 1922 / Н. А. Бердяев. - М. : Астрель, 2007. - 1179 с.. - (Социальная мысль России)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В настоящий том вошли сборники статей «Судьба России», «Кризис искусства» и публицистические статьи Н.А. Бердяева, опубликованные в годы Первой мировой войны и Русской революции в различных периодических изданиях того времени. Хронологические рамки этих произведений - 1914-1922 гг. (до высылки Н.А. Бердяева из Советской России). В состав тома включен также сборник четырех авторов «Освальд Шпенглер и закат Европы» (1922), послуживший одной из причин депортации большой группы русской интеллигенции из страны. В Приложениях печатаются критические отзывы на статьи Н.А. Бердяева и сборник «Освальд Шпенглер и закат Европы». Для студентов и аспирантов философских и социологических факультетов, для всех, кто интересуется историей России и творчеством Н.А. Бердяева.



Кл.слова:
російський народ -- національність -- психологія людини

   Тип видання:   життєпис   
20.

Дойков, Ю.
Питирим Сорокин. Человек вне сезона [Електронний ресурс] : биография / Ю. Дойков. - Архангельск : Издатель Ю. Дойков, 2008

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 432 с.


Из труда Юрия Дойкова можно воочию убедиться, что "судьба Питирима Сорокина фантастична. Вероятно, ни один из великих социологов не сидел шесть раз в тюрьме (три раза - при царе, три раза - при советской власти), не приговаривался к смертной казни, как он". И при этом Сорокин - не профессиональный революционер, а прежде всего учёный, мыслитель - "создатель гигантской антитезы марксизму", как сказал в некрологе на смерть Сорокина русский философ В.Н.Ильин; обществовед, заложивший основы теории конвергенции - слияния двух форм общественного устройства, капиталистического и социалистического, на наших глазах всё больше претворяемого в жизнь в первую очередь в странах Европы, в коммунистическом некогда Китае... Питирим Сорокин занимался разработкой центрального вопроса всей пенитенциарной системы - вопроса о соотношении преступления и наказания за него.



Кл.слова:
видатна людина -- філософ
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського