Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (20)Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>K=М'ЯЗІ<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 121
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Коваленко В. Ф. 
Динаміка вмісту заліза, міді, цинку та марганцю в окремих тканинах у свиноматок та плодів / В. Ф. Коваленко, О. І. Підтереба, М. В. Вітязь // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 1999. - № 1. - С. 27-30. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Висвітлені закономірності та особливості динаміки вмісту заліза, міді, цинку та марганцю протягом статевого циклу та різних діб поросності в печінці, міометрії, ендометрії, а також в печінці, найдовшому м'язі плода та плідних оболонках на 60-у, 90-у та 115-у добу ембріогенезу. Встановлено активний вплив плоду на організм матері та локальноміжтканинну диференціацію метаболічних процесів у матці свиней.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725 + П65-272

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Грубляк В. Т. 
Сполучена церебральна та кардіальна патологія у хворих гіпертонічною хворобою / В. Т. Грубляк. - Х., 1999. - 362 c. - Бібліогр.: 377 назв. - укp.

Висвітлено питання епідеміології, етіології і патогенезу, лікування, реабілітації та профілактики сполученої церебральної і кардіальної патології у хворих гіпертонічною хворобою. Описано роль та значення морфофункціональних змін у серцевому м'язі та речовині мозку. Вперше створено класифікацію сполученої цереброкардіальної патології та визначено диференціально-діагностичні критерії оцінки її клінічних форм. Розроблено нові методи лікування та реабілітації хворих (зокрема, методи механотерапії) в умовах стаціонару та реабілітаційного відділення поліклініки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА591815 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Науковий вісник Львівської національної академії ветеринарної медицини ім. С.З.Гжицького. Т. 5 (N 3), ч. 4 / ред.: Р. Й. Кравців. - Л., 2003. - 295 с. - укp.

Наведено результати дослідження імуногенності інактивованої ліпосомальної вакцини проти вірусних захворювань птиці. Розглянуто питання морфогенезу змін в органах сечовиділення великої рогатої худоби на території, забрудненій радіонуклідами. Проаналізовано стан клітинного і гуморального факторів неспецифічної резистентності у телят за використання гомотину, білкового обміну, а також активність амінотрансфераз у корів, хворих на хронічну гематурію. Розкрито вплив довкілля на активність ферментів обміну вуглеводів у тканинах корів. Описано особливості обміну ліпідів у скелетному м'язі великої рогатої худоби. Висвітлено продуктивність свиноматок у разі згодовування комбікормів з кормовими бобами та соєю.

Приведены результаты исследования иммуногенности инактивированной липосомальной вакцины против вирусных заболеваний птицы. Рассмотрены вопросы морфогенеза изменений в органах мочевыделения крупного рогатого скота на территории, загрязненной радионуклидами. Проанализированы состояние клеточного и гуморального факторов неспецифической резистентности у телят при использовании гомотина, белкового обмена, а также активность аминотрансфераз у коров, больных хронической гематурией. Изучено влияние окружающей среды на активность ферментов обмена углеводов в тканях коров. Описаны особенности обмена липидов в скелетных мышцах крупного рогатого скота. Освещена продуктивность свиноматок при скармливании комбикормов с кормовыми бобами и соей.


Індекс рубрикатора НБУВ: П8я54(4Укр)3 + П6я54(4Укр)3

Шифр НБУВ: Ж70535 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Маньковська І. М. 
Механізми адаптації м'язової тканини до гіпоксії навантаження за умов дії інтервальної гіпоксичної гіпоксії [Електронний ресурс] / І. М. Маньковська, Б. Л. Гавенаускас, В. І. Носар, А. І. Назаренко, К. В. Розова, Л. В. Братусь // Спорт. медицина. - 2005. - № 1. - С. 3-11. - Бібліогр.: 38 назв. - укp. - Режим доступу: /articles/2005/

В експериментах на пацюках-самцях лінії Вiстар показано, що інтервальне гіпоксичне тренування (ІГТ) модулює й потенціює функціональні, метаболічні й структурні перебудови в м'язовій тканині, що виникають за тривалого впливу гіпоксії навантаження (тренування на витривалість). У тварин, які зазнавали впливу від гіпоксії, найбільшою мірою збільшувалася напруга кисню в кістяковому м'язі, а за однократного інтенсивного фізичного навантаження - РО2 у м'язі, рН адаптовані до м'язової діяльності в сполученні з ІГТ, викликали менше збільшення змісту лактату й відносини лактат/піруват, менше зниження коефіцієнта НАД/НАДН у м'язі, ніж у пацюків, тренованих на витривалість без застосування ІГТ.

В экспериментах на крысах-самцах линии Вистар показано, что интервальная гипоксическая тренировка (ИГТ) модулирует и потенцирует функциональные, метаболические и структурные перестройки в мышечной ткани, возникающие при длительном воздействии гипоксии нагрузки (тренировки на выносливость). У животных, которые испытывали влияние гипоксии двух типов, в наибольшей степени увеличивалось напряжение кислорода в скелетной мышце, а при однократной тестирующей интенсивной физической нагрузке - РО2 в мышце, рН адаптированные к мышечной деятельности в сочетании с ИГТ, вызывали меньшее увеличение содержания лактата и отношения лактат/пируват, меньшее снижение коэффициента НАД/НАДН в мышце, чем у крыс, тренированных на выносливость без применения ИГТ.

The aim of this study was to investigate oxygen partial pressure, pH in blood and skeletal muscle as well as the muscle metabolic parameters (lactate and pyruvate concentration, lactate/pyruvate and NAD/NADH ratios, succinate dehydrogenase activity, ADP-stimulated mitochondrial respiration), and structural parameters of mitochondria and capillary bed under combination of endurance training with intermittent hypoxic training (IHT) in adult Wistar rats. It was shown that muscle PO2 (PmO2) maximally increased in those animals who simultaneously underwent endurance training and IHT. The same animals demonstrated the minimal decrease in PmO2, blood and muscle pH under testing intensive physical workload. The latter led to the lesser shifts of metabolic parameters in the muscle of rats adapted both to IHT and endurance training than in rats adapted to endurance training only. The combined effects of IHT and adaptation to load hypoxia were expressed in an increase of the NADHoxidation pathway role in the mitochondrial energy production. It was also shown that quantity, linear size, and total surface of muscle mitochondria of different populations have significantly increased as well as capillary density in the skeletal muscle under adaptation both to load hypoxia and IHT.


Ключ. слова: механізми, адаптація, м'язова тканина, гіпоксія
Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*738.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24808 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Залесский В. Н. 
Апоптотический и аутофагический пути гибели клетки при гипертрофии и ремоделировании миокарда (обзор литературы и собственных исследований) / В. Н. Залесский, Л. А. Стаднюк, Н. В. Великая // Журн. Акад. мед. наук України. - 2003. - 9, № 4. - С. 699-712. - Библиогр.: 44 назв. - рус.

Проаналізовано сучасні уявлення про апоптотичний процес у переживаючих і гинучих клітинах, а також молекулярні механізми ініціації та розвитку клітинного суіциду, що підтверджують припущення про те, що програмована загибель клітини не обмежується тільки апоптозом і що клітини можуть використовувати інші шляхи (в т. ч. - аутофагічний) активації механізму самоушкодження. Підвищена лізосомальна та фагоцитарна активність у клітинах міокарда без типових ознак апоптотично змінених ядер зумовлює процес деструкції цитоплазми на початкових етапах клітинного суіциду. Очевидно, самоконтрольований процес протеолізу цитоплазми кардіоміоцитів спочатку не пов'язаний з аналогічними змінами ядра, проте пізніше супроводжує апоптоз у серцевому м'язі у процесі ремоделювання гіпертрофованого міокарда. Сучасні програми лікування (медикаментозні, немедикаментозні, нутрицевтичні та ін.) дозволяють оптимізувати контроль розвитку апоптозу кардіоміоцитів і процесу ремоделювання міокарда.


Ключ. слова: апоптоз, лизосомы, аутофагическая гибель клетки, фагоцитоз, гипертрофия и ремоделирование миокарда
Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.13-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14793 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Аніскіна-Левчук Р. В. 
Рівень процесів перекисного окислення ліпідів та антиоксидантного захисту в тканинах плодів та новонароджених поросят / Р. В. Аніскіна-Левчук // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2003. - № 1-2. - С. 163-164. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Вивчено динаміку процесів перекисне окиснення ліпідів - антиоксидантний захист у тканинах плодів і новонароджених поросят у другій половині внутрішньоутробного розвитку. Встановлено, що від 60-денного віку до народження рівень пероксидації в печінці та найдовшому м'язі спини плодів зростає до максимуму, з одночасним посиленням антиоксидантного захисту.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-272.513

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Маньковська І. М. 
Транспорт кисню в скелетному м'язі при роботі з максимальним його споживанням за умов гіпоксемії / І. М. Маньковська, К. Г. Лябах // Фізіол. журн. - 2003. - 49, № 3. - С. 75-79. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.725

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Лесик Я. В. 
Вміст окремих важких металів у кормах і тканинах кролів та інтенсивність їх росту при згодовуванні "Ліпроту СГ-9" і кадмію сульфату / Я. В. Лесик, Р. С. Федорук // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2007. - Вип. 8, № 1/2. - С. 208-212. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П671-451.2 + П671-272.526.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Шелевач А. В. 
Концентрація високомолекулярних жирних кислот (ВЖК) у найдовшому м'язі спини та продуктивність бугайців при згодовуванні клітковиновмісного корму / А. В. Шелевач // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2007. - Вип. 8, № 1/2. - С. 125-129. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Вивчено концентрацію високомолекулярних жирних кислот (ВЖК) загальних ліпідів і неетерифікованих форм жирних кислот (НЕЖК) у найдовшому м'язі спини та продуктивність бугайців у процесі згодовування різних форм клітковиновмісного корму. Показано, що рівень ВЖК загальних ліпідів і НЕЖК у найдовшому м'язі спини та продуктивність бугайців залежать від наявності в раціоні клітковиновмісного корму та форми його згодовуваного.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-272.513 + П60-451.26

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Грабовський С. С. 
Вміст кобальту і цинку в окремих органах і тканинах благородного оленя / С. С. Грабовський // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 1/2. - С. 36-40. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Представлено результати досліджень вмісту кобальту і цинку в печінці, нирках, легенях, внутрішньому жирі та окремих м'язах оленя. Показано відмінності вмісту мікроелементів в окремих органах і тканинах організму благородного оленя. Встановлено, що найвищий рівень кобальту і цинку є в нирках, а найнижчий - у печінці. У той же час у серцевому м'язі, у м'язі з сухожиллям, найдовшому м'язі спини, м'язі задньої кінцівки і міжреберних м'язах вміст вищезгаданих мікроелементів є майже однаковим. На підставі одержаних даних на диких тваринах розглянуто нові підходи до мінерального забезпечення організму сільськогосподарських тварин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П718.9-273.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Романенко О. В. 
Вплив антагоністів вітаміну BVB1D на синаптичну передачу в поперечносмугастому м'язі миші / О. В. Романенко, С. Є. Шепелєв // Нейрофизиология. - 2008. - 40, № 5/6. - С. 399-407. - Бібліогр.: 36 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.202.81-29 + Е60*738.822.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Галяс Г. М. 
Вплив згодовування жиру поросним свиноматкам на активність і ізоферментний спектр креатинкінази в скелетному м'язі і головному мозку поросят у ранньому віці / Г. М. Галяс // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2008. - Вип. 9, № 4. - С. 155-159. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Наведено результати дослідження впливу підвищеного рівня жиру в раціоні поросних свиноматок на активність і ізоферментний спектр креатинкінази в тканинах скелетного м'яза і головного мозку одержаних від них поросят в 1- і 5-добовому віці. У цьому випадку виявлено, що відмінності в активності креатинкінази в скелетному м'язі і головному мозку поросят є досить значними в дослідній групі у порівнянні з контрольною, тоді як відмінності в активності ізоформ цього ферменту у цьому випадку є невеликими. Активність ферменту в скелетному м'язі і головному мозку поросят дослідних груп в добовому віці відповідно на 19 і 42 % є вищою, ніж у тварин контрольної групи. У скелетному м'язі поросят, одержаних від свиноматок дослідної групи в 1- і 5-добовому віці, у порівнянні з поросятами, одержаними від свиноматок контрольної групи, вміст мозкової форми ферменту (ВВ) зменшився.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-455.43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Федорук Р. С. 
Інтенсивність росту, забійні і м'ясні якості чистопородних і помісних бугайців волинської м'ясної породи та біохімічні показники їх тканин / Р. С. Федорук, Ю. В. Потапчук, О. Ф. Цап, А. П. Киричук // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2008. - Вип. 9, № 3. - С. 94-97. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Наведено експериментальні дані досліджень продуктивних і забійних якостей, а також дегустаційної оцінки м'яса та біохімічних показників тканин м'яза, печінки, нирок і серця бугайців-помісей першого покоління волинської м'ясної і лімузинської порід, вирощених за умов Полісся. Відзначено міжгрупові відмінності, які виражаються вищими показниками виходу парної туші, забійного виходу та виходу внутрішнього жиру у помісних тварин. Встановлено вірогідне збільшення активності аспартатамінотрансферази у тканинах печінки і нирок та вмісту розчинного білка у найдовшому м'язі спини, а також вищі показники дегустаційної оцінки вареного м'яса, одержаного після забою 20-місячних бугайців-помісей, у порівнянні з чистопородними тваринами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л92-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Новак І. В. 
М'ясна продуктивність бугайців української чорно-рябої молочної породи / І. В. Новак // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2008. - Вип. 9, № 3. - С. 315-318. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Вивчено забійні якості, морфологічний склад туш, хімічний склад і енергетичну цінність внутрішніх органів та м'яса бугайців української чорно-рябої молочної породи у 6-, 12- і 15-місячному віці. Встановлено, що у всі вікові періоди бугайці добре росли, розвивалися і мали високі показники живої маси. З віком тварин маса туші, вихід туші, забійна маса, забійний вихід і маса внутрішнього жиру збільшувалися і у 15-місячних бугайців вони становили відповідно 223,97 кг, 58,63 %, 226,44 кг, 59,28 % і 2,47 кг, а вміст м'якоті, кісток і сухожилок у півтуші - 78,65; 19,7 і 1,65 %. У внутрішніх органах і найдовшому м'язі спини вміст сухої речовини, жиру і калорійність з віком тварин збільшувалися, вміст золи змінювався незначно, а вміст вологи і білка - знижувалися (виняток - білок у серці та легенях).


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-65

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Фоміна О. В. 
Активність ферментів утилізації ендогенних альдегідів в окисно-відновних реакціях у щурів різного віку при іммобілізації : Автореф. дис... канд. біол. наук / О. В. Фоміна; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2006. - 19 c. - укp.

Виявлено, що в процесі онтогенезу у щурів у тканинах внутрішніх органів виникають умови для зміни ефективності функціонування ферментів, які каталізують окисно-відновні шляхи утилізації карбонільних сполук метаболізму, за умов іммобілізаційного стресу. Вони зумовлюють виникнення "напруги" під час відновлення альдегідів в альдегідредуктазній реакції в печінці 1,5-місячних тварин, а також гальмування перетворень альдегідів в окисних і відновних реакціях у печінці та скелетному м'язі старих щурів. Вікове зниження швидкості утилізації ендогенних альдегідів у досліджених тканинах визначає зниження їх стійкості до вільнорадикального ушкодження. У зв'язку з цим важливу роль у підвищенні резистентності організму до дії ушкоджувальних факторів стресу відіграє спрямована регуляція утилізації ендогенних альдегідів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П836.51 + Р252.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА342715 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Аніскіна-Левчук Р. В. 
Взаємозв'язок між стадіями відтворювального циклу та процесами перекисного окислення ліпідів і антиоксидантного захисту у свиноматок : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 03.00.13 / Р. В. Аніскіна-Левчук; УААН. Ін-т свинарства ім. О.В.Квасницького. - Полтава, 2003. - 20 c. - укp.

Наведено результати експериментальних досліджень процесів перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) та антиоксидантного захисту (АОЗ) в тканинах свиноматок та їх плодів. Установлено окремі закономірності та особливості вмісту дієнових кон'югатів, малонового діальдегіду, відновленого глутатіону та активності ксантиноксидази, каталази, глутатіонпероксидази та глутатіонтрансферази в печінці, ендометрії, міометрії свиноматок у період статевого спокою, охоти на 10, 15, 20, 30, 60, 90-у доби поросності, плодових оболонках, печінці, найдовшому м'язі спини 60, 90-ти денних плодів і новонароджених поросят. Виявлено особливості диференціації вмісту даних компонентів у тканинах матки в місцях розташування плодів та між ними, установлено кореляційний зв'язок між рівнем показників ПОЛ-АОЗ у тканинах матері та плодів, а також їх масою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-273.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА325580 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Седлик А. А. 
Вплив віку і жирнокислотного складу жирових добавок до раціону на обмін ліпідів у тканинах курей та їх продуктивність : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 03.00.04 / А. А. Седлик; УААН. Ін-т біології тварин. - Л., 2002. - 15 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-681 + П682-272.513-451.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА319748 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Гарбузенко О. Б. 
Вплив механічного навантаження на синтез колагену, еластину та в'язко-пружні властивості сполучної тканини : Автореф. дис... канд. біол. наук : 03.00.04 / О. Б. Гарбузенко; Харк. держ. ун-т. - Х., 1999. - 19 c. - укp. - рус.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725.111.32-62,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА306107 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Пономаренко Н. В. 
Вплив насіння амаранту на склад та пероксидне окислення ліпідів у підшлунковій залозі перепелів за дії нітратів : автореф. дис... канд. с.-г. наук / Н. В. Пономаренко; Нац. аграр. ун-т. - К., 2007. - 21 c. - укp.

Досліджено особливості функціонування системи антиоксидантного захисту, склад ліпідів та вміст продуктів їх пероксидного окиснення у підшлунковій залозі перепелів на ранніх етапах постнатального онтогенезу за дії нітратів та згодовування насіння амаранту у складі комбікорму. Встановлено, що перший місяць життя перепелів характеризується вірогідним зростанням вмісту фосфоліпідів та неестерифікованих жирних кислот, зниженням вмісту триацилгліцеролів, холестеролу та його естерів. Доведено низьку активність системи антиоксидантного захисту протягом першого місяця життя птиці та підвищення її ефективності у підшлунковій залозі з 6-тижневого віку. Виявлено, що дія нітратів на організм птиці супроводжується виснаженням захисних можливостей антиоксидантної системи, що обумовлює підвищення вмісту продуктів пероксидного окиснення ліпідів та змін у складі ліпідів підшлункової залози. Встановлено, що згодовування комбікорму з насінням амаранту на фоні нітратного навантаження сприяє підвищенню активності ферментативної системи антиоксидантного захисту. У співвідношенні окремих класів ліпідів виявлено достовірне зниження вмісту холестеролу, підвищення вмісту триацилгліцеролів та естерів холестеролу. З'ясовано, що нітратне навантаження та згодовування насіння амаранту у складі комбікорму суттєво не впливають на склад ліпідів у жовтку яєць перепелів, зміни співвідношення окремих класів ліпідів у грудному м'язі птиці подібні до змін у підшлунковій залозі, що свідчить про системний вплив насіння амаранту на організм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П686.3-451.2 + Е60*734.27-641.9:Г125.132.1 Ан

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА352962 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Кропивка С. Й. 
Відгодівельні і м'ясні якості свиней при згодовуванні кормових бобів : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.02.02 / С. Й. Кропивка; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. - Л., 2000. - 17 c. - укp.

Наведено результати двох дослідів щодо вивчення впливу згодовування сирих, запарених і підсмажених на СБ-1,5 кормових бобів сорту "Пікуловецькі" на прирости живої маси, показники крові, забійні та м'ясні якості, хімічний склад м'яса і сала свиней на відгодівлі. Доведено, що згодовування у складі комбікорму до 20 % (за масою) кормових бобів у запареному або підсмаженому вигляді сприяє підвищенню добових приростів живої маси свиней, виходу парних туш і забійного виходу в порівнянні з введенням такої ж кількості зерна гороху. Кормові боби сприяли підвищенню в найдовшому м'язі спини сухих речовин, білку і жиру порівняно з горохом. Введення до комбікорму для свиней бобів знижує собівартість і підвищує оплату корму та рентабельність виробництва свинини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.831,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА310037 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського