Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (105)Тематичний інтернет-навігатор (4)Автореферати дисертацій (8961)Реферативна база даних (50171)Книжкові видання та компакт-диски (8958)Журнали та продовжувані видання (128)
Пошуковий запит: (<.>K=ЗАСОБ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 264
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   підручник   
1.

Клименко, Юрій.
Французька мова [Electronic resource] : підручник для 10 класів : друга іноземна мова, шостий рік навчання : профільний рівень / Юрій Клименко. - К. : Генеза, 2010. - 146 p.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ви продовжуєте вивчення французької мови – однієї з найкрасивіших мов світу. Цього року ви маєте змогу поглибити свої знання, вивчивши та засвоївши запропоновану тематику, що відповідає вимогам Державного освітнього стандарту та програмам з іноземних мов для загальноосвітніх навчальних закладів. Матеріал підручника надасть вам змогу спілкуватися з носіями мови на різноманітнi теми з повсякденного життя (стиль життя, шкільна бібліотека, засоби масової інформації, музика, Франція, Україна). У підручнику ви знайдете матеріал, який допоможе вам інтегруватися у французьку мову та краще зрозуміти носіїв мови при безпосередньому спілкуванні. Виконуючи запропоновані завдання, ви зможете підготуватися до успішного виконання тестів ЗНО та до складання іспитів DELF / DALF.



Кл.слова:
лінгвістика -- мова

   Тип видання:   довідник   
2.


Культура української мови [Електронний ресурс] : довідник / за ред. В. М. Русанівського. - К. : Либідь, 1990. - 304 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Культура мови як складова частина культури і як одна із її форм — перша ознака загальної культури людини. Як привернути увагу до мовної поведінки особистості? Як виховати чуття слова? Довідник орієнтує читача на вибір правильного слововживання, засвоєння граматичних норм, містить складні випадки російсько-українського перекладу. Вміщено дані про походження власних імен, правопис прізвищ. Подається також інформація про нові слова в сучасній публіцистиці. Окремий розділ присвячено естетиці словесно-художніх образів. Для мовознавців, викладачів, учителів, студентів, працівників засобів масової інформації, а також усіх тих, хто цікавиться питаннями культури мови.



Кл.слова:
граматика -- семантика -- мовний пуризм -- слововжиток

   Тип видання:   навчальний посібник   
3.

Сербенська, Олександра.
Культура усного мовлення [Електронний ресурс] : практикум / О. А. Сербенська. - К. : Центр навчальної літератури, 2004. - 216 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У Практикумі подано перелік важливих для засвоєння курсу тем, список літератури, завдання, вправи, тести, а також інші матеріали, опрацювання яких сприятиме підвищенню рівня лінгвістичної грамотності, культури мовлення. Посібник призначено насамперед для студентів - майбутніх працівників аудіовізуальних засобів. Однак корисним він може бути для всіх, хто прагне гарно і правильно говорити.



Кл.слова:
фонетика -- риторика -- вимова -- орфоепія

   Тип видання:   монографія   
4.

Слинько, Илларион Илларионович.
Історичний синтаксис української мови [Електронний ресурс] / І. І. Слинько. - К. : Вища школа, 1973. - 216 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У посібнику розглядаються такі важливі питання історії простого речення української мови, як розвиток орудного предикативного та напівпредикативного на місці подвійних відмінків, уживання різних засобів вираження присвійності, зміни безприйменникових та прийменникових сполучень з об'єктним значенням у придієслівній позиції тощо. Висновки зроблено на основі дослідження переважної більшості відомих історичних пам'яток української мови XIV — XVIII ст.



Кл.слова:
словосполучення -- речення -- предикативність -- лінгвістика

   Тип видання:   словник   
5.


Словник-довідник з культури української мови [Електронний ресурс] / Д. Гринчишин [и др.]. - 3-е вид.. - К. : Знання, 2006. - 367 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Культура мови як невід’ємна складова особистості — одна із перших ознак загальної культури людини та суспільства. Вона включає в себе багато понять і вимагає постійної уваги до мовної поведінки особистості. Довідник містить складні випадки слововживання і допоможе читачам засвоїти граматичні норми української мови. Для викладачів та студентів філологічних факультетів, мовознавців, працівників засобів масової інформації, вчителів, а також усіх, хто хоче підвищити рівень знання української мови.



Кл.слова:
мовна поведінка -- слововживання

   Тип видання:   словник   
6.

Гринчишин, Дмитрий Григорьевич.
Словник паронімів української мови [Електронний ресурс] / Д. Г. Гринчишин, О. А. Сербенська. - К. : Радянська школа, 1986. - 222 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник є досвідом в українській лексикографії опису паронімів - близьких за звучанням, але різним за значенням слів, головним чином тих, що найчастіше використовуються у шкільних підручниках, у науково-популярних книжках, публіцистиці, засобах масової інформації, художній літературі, побутовому мовленні.



Кл.слова:
омонім -- лексичне значення

   Тип видання:   підручник   
7.

Бацевич, Ф. С.
Основи комунікативної лінгвістики [Електронний ресурс] / Ф. С. Бацевич. - К. : Академія, 2004. - 344 с.. - (Альма-Матер)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Це перший в Україні підручник, у якому з позицій сучасної науки про мову систематизовано розглянуто найактуальніші проблеми комунікативної лінгвістики, розкрито її предмет, завдання, категорії, методологію, загальні закони спілкування за допомогою мови, організацію засобів мовного коду тощо. Предметом особливої уваги є власне мовні елементи комунікації. Враховано найновіші гіпотези, що сформувалися в межах когнітивної лінгвістики, прагмалінгвістики, психолінгвістики, теорії мовленнєвої діяльності. Подано також зразки аналізу комунікативних ситуацій, спеціальні запитання, завдання, що сприятимуть глибшому засвоєнню матеріалу, оволодінню основними законами міжособистісного спілкування. Для студентів вищих навчальних закладів, учителів-словесників. Прислужиться фахівцям з паблік рілейшнз, менеджменту, реклами.



Кл.слова:
спілкування

   Тип видання:   словник   
8.

Ставицька, Л.
Короткий словник жаргонної лексики української мови [Електронний ресурс] : містить понад 3200 слів і 650 стійких словосполучень / Л. Ставицька. - К. : Критика, 2003. - 336 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Цей словник є спробою лексикографічно зафіксувати швидкозмінний та плинний за своєю природою сленґовий шар української мови - той його складник, якого, на переконання користувачів російської фєні, не існує (як, утім, і самої мови), а на переконання користувачів правдиво народної, джерельної, солов'їно-калинової мови, і не повинно існувати. Тим часом доктор філологічних наук, завідувачка відділу соціолінґвістики Інституту української мови НАН України Леся Ставицька, взявши за джерельну базу тексти художньої літератури, засобів масової інформації, наукових видань, або й просто зразки розмовної мови, уклала словник, який містить сучасну жарґонну лексику різнотипного соціяльного походження, а також лексику розширеного вживання, що поповнила жарґонізовану розмовну мову. "У професійного філолога і пересічного мовця, - пише авторка в передмові, - почасти складається уявлення про суто російський характер жарґонного слововживання, неконкурентноспроможність української мови у розмовних, стилістично знижених сферах комунікації, нездатність продукувати сучасні іронічні стилі спілкування. Варто вчитатись у зібрані тут репліки, діялоги, тексти, щоби пересвідчитись в українськості того жарґоновживання, яке, на перший погляд, може здатися прероґативою російських розмовних моделей. Крім того, суржикове слово у суто комунікативному аспекті не завжди свідчить про брак мовної культури чи незнання українського лексичного відповідника: нерідко, особливо в інтеліґентських дискурсах, чужомовність підсилює іронічне, сміхове начало, закладене у цій лексиці". Від того, наскільки присутній у свідомості українських мовців національний сміховий вербальний простір, великою мірою залежить виживання та зміцнення комунікативної потужности української мови. Словник містить понад 3200 слів і 650 стійких словосполучень. Він розкриває значення кожного з них, подає його соціяльну та стилістичну характеристику, а часом також наводить короткий етимологічний коментар.



Кл.слова:
жаргон -- переклад -- правопис

   Тип видання:   методичний посібник   
9.

Гарасим, П. М.
Фінансовий, управлінський і податковий облік у господарських товариствах (ВАТ, ЗАТ, ТОВ, ПОП, ПАП) [Електронний ресурс] / П. М. Гарасим, Г. П. Журавель, П. Я. Хомин. - Т. : [б. в.], 2003. - 522 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчальному посібнику висвітлено особливості фінансового, управлінського та податкового обліку основних засобів, запасів, коштів, розрахунків, витрат і доходів, капіталу на відкритих і закритих акціонерних товариствах, а також товариствах з обмеженою відповідальністю, приватно- орендних підприємствах, приватних агропромислових підприємствах галузей матеріального виробництва, торгівлі й постачання. На відміну від розрізненого викладу суті кожного з видів обліку в окремих посібниках, автори комплексно і взаємопов’язано висвітлили специфіку перших за тематичним принципом, що забезпечує цілісність сприйняття загальної системи бухгалтерського обліку. Матеріал подано з урахуванням змін і доповнень до Положень (стандартів) бухгалтерського обліку, податкового законодавства, діючого Плану рахунків, інших нормативних актів та найновіших досліджень вітчизняних і зарубіжних вчених. Навчальний посібник призначений для студентів, які навчаються за спеціальністю “Облік і аудит”. Він може бути корисним для облікових працівників, ревізорів, податкових інспекторів.



Кл.слова:
підприємництво

   Тип видання:   навчальний посібник   
10.

Майский, В. В.
Фармакология [Електронний ресурс] : учебное пособие : в 2 ч. / В. В. Майский. - М. : [б. в.], 2003

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1.. - 57 с.

Ч. 2.. - 63 с.


Настоящее пособие содержит учебный материал по курсу фармакологии для студентов медицинских институтов и факультетов и может быть дополнением к учебнику. В пособии представлены сведения об основных закономерностях фармакокинетики и фармакодинамики, основных группах современных лекарственных средств и наиболее употребительных лекарственных препаратах. Наиболее подробно изложены разделы о препаратах, широко применяемых в практической медицине (антиангинальные, гипотензивные, противовоспалительные средства и др.). Вместе с тем, о средствах применяемых узкими специалистами (противоэпилептические, противобластомные средства и др.) даны более общие сведения, Особенностью пособия является то, что в соответствии с современными требованиями к учебным руководствам первыми даны международные названия лекарственных средств (основные синонимы приведены в скобках). Издание предназначено для студентов медицинских вузов



Кл.слова:
лікарняні засоби -- препарат

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Хімічні науки   
11.

Митрофанов, Р. Ю.
Стратегия планирования синтеза органических соединений [Електронний ресурс] : учебно-методическое пособие по курсу «Методы синтеза лекарственных средств» / Р. Ю. Митрофанов, В. П. Севодин. - Ч.1. Ароматические соединения. - Бийск : Изд-во Алт. гос. техн. ун-та., 2001. - 120 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Учебно-методическое пособие представляет собой теоретическое руководство по курсу «Методы синтеза органических соединений». В нем излагаются основы органического синтеза, рассматриваются ре- акции различных типов, дается концепция ретросинтетического анали- за. Основной задачей пособия является развитие у студентов навыков в планировании синтеза сложных органических молекул и, в частности, лекарственных средств. Пособие направлено на закрепление знаний, полученных при изучении органической химии, снабжено большим ко- личеством примеров. Рекомендовано для студентов специальности «Биотехнология» дневной и вечерней форм обучения, а также будет интересно аспиран- там специальности «Органическая химия».



Кл.слова:
молекула -- лікувальні засоби

   Тип видання:   наукове видання   
12.

Жалпанова, Л. Ж.
Лекарства, которые вас убивают [Електронний ресурс] / Л. Ж. Жалпанова. - М. : Вече, 2006. - 176 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге раскрыто негативное влияние на наш организм некоторых лекарств, которые широко употребляются людьми в качестве безрецептурных средств. Для широкого круга читателей.



Кл.слова:
ліки -- безрецептурні засоби

   Тип видання:   підручник   
13.

Максютина, Н. П.
Методы идентификации лекарственных препаратов [Електронний ресурс] / Н. П. Максютина, Ф. Е. Коган, Ф. А. Митченко. - К. : Здоров'я, 1978. - 240 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге излагается материал по идентификации органических фармацевтических препаратов химическими и физико-химическими методами. Способы качественного химического анализа лекарственных веществ представлены по функциональным группам: галогенопроизводные, фенолы, спирты, аминоспирты и аминофенолы, альдегиды, кислоты и их производные, сульфаниламидные препараты, гетероциклические соединения и др. — всего более 650 веществ. Книга предназначена для работников контрольно-аналитических лабораторий аптекоуправлений и фармацевтических заводов, химиков-аналитиков (провизоров-аналитиков), контролеров и дефектаров (провизоров-технологов) аптек.



Кл.слова:
фармацевтика -- лікарські засоби

   Тип видання:   словник   
14.

Вакуленко, М. О.
Фізичний тлумачний словник [Електронний ресурс] / М. О. Вакуленко, О. В. Вакуленко. - К. : Київський університет, 2008. - 767 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 6.69 Мб


Нинішній бурхливий розвиток науки і техніки у світовому масштабі зумовив глобальне розширення наукових контактів і колосальне зростання наукової літератури, що в незалежній Україні виразилося ще й в нагальній потребі творення українськомовних різногалузевих словників – перекладних та тлумачних. Зокрема, в галузі фізики тлумачний словник такого типу вийшов у світ 30 років тому (Біленко І. І. Фізичний словник. – К.: Вища школа, 1979. – 336 с. ). Якщо зважити на те, що в Україні не видавався жоден енциклопедичний словник чи довідник із фізики, то фахівці мали послуговуватися лише російськими виданнями, самотужки перекладаючи, в разі потреби, професійні наукові терміни й поняття рідною мовою. Але ж створення термінологічних словників – як перекладних, багатомовних, так і тлумачних – є, з одного боку, необхідним узагальненням і потужним джерелом збагачення наукової лексики у певній галузі людської діяльності, а з другого – ще й одним із дієвих засобів підвищення рівня знань та ефективності роботи викладачів та науковців. Запропонований читачам "Тлумачний словник із фізики" значною мірою переймає на себе функції українського фізичного енциклопедичного словника, розширюючи вміст уведенням термінів російською та англійською мовами, а в окремих випадках здійснюючи етимологічні дослідження понять із посиланнями на грецькі та латинські першоджерела, що поглиблює їх тлумачення. Для виконання даної роботи автори попередньо попрацювали над складанням ґрунтовної словникової бази, над осмисленням питомого українського перекладу, над поясненням фізичних явищ і понять, підготувавши і оприлюднивши свого часу ряд українських комп'ютерних словників та видавши "Російсько-український словник фізичної термінології" (Київ, 1996). Основна термінологічна база тлумачного словника була створена під час виконання теми "Тлумачний російсько-український комп'ютерний словник з фізики" в рамках держбюджетної науково-дослідної роботи співробітниками КНУ імені Тараса Шевченка (2001–2005) під керівництвом д-ра фіз. -мат. наук, проф. О. В. Вакуленка. До цієї роботи залучалися кандидати фіз. -мат. наук М. О. Вакуленко, О. І. Даценко, С. В. Кондратенко, В. М. Кравченко, В. А. Одарич, а також В. В. Стукаленко, Л. С. Головинська та О. М. Шелест. Даний словник містить понад 6600 тлумачень, що значно перевищує обсяг згаданого вище словника І. І. Біленка. Тут подано роз'яснення основних термінів фізики та суміжних галузей – астрофізики, космології, біофізики, медичної фізики, фізичної хімії, математичної фізики, геофізики, мовознавчої фізики, музики. Це знадобиться читачеві, якому або необхідно пригадати зміст того чи іншого фізичного терміна, або ознайомитися з ним попередньо перед поглибленим вивченням матеріалу. До кожного українського терміна подано російські та англійські відповідники. Обсяг статей нерівномірний, в кожному разі автори керувалися факторами новизни та рівнем складності матеріалу. Терміни подано трьома мовами: українською, російською та англійською, а їх тлумачення викладено українською.



Кл.слова:
фізика

   Тип видання:   навчальний посібник   
15.

Бурдье, П.
О телевидении и журналистике [Електронний ресурс] : пер. с фр. / П. Бурдье. - М. : Фонд научных исследований "Прагматика культуры", Институт экспериментальной социологии, 2002. - 160 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга социолога Пьера Бурдьё (1930—2002) представляет собой критический анализ современного состояния средств массовой информации, в особенности, телевидения и прессы. Автор исследует двойственное положение журналистов как носителей «медиатической власти» и как подверженных давлению рынка и политики. В основе книги — лекции, прочитанные в Коллеж де Франс в 1995—1996 годах.



Кл.слова:
засоби масової інформації

   Тип видання:   підручник   
16.

Редько, В.
Іспанська мова [Електронний ресурс] : підручник для 10 класів загальноосвітніх навчальних закладів / В. Редько, В. Береславська. - К. : Генеза, 2010. - 130 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Підручник “HOLA. ESPAÑOL–10” створено відповідно до чинної програми з іноземних мов і сконструйовано відповідно до комуніка тивно діяльнісного підходу, за яким оволодіння іноземною мовою розглядається як процес формування в учнів умінь і навичок спілку вання в усній та писемній формі. Матеріал підручника структуровано за тематичним принципом. Тематичні розділи, у свою чергу, поділено на уроки, кожний з яких є цілісним компонентом, у межах якого розв’язується певне комуніка тивне завдання. Відповідно до умов навчання вчитель може дозувати зміст уроків, забезпечуючи засвоєння учнями обсягу мовного і мов леннєвого матеріалу, передбаченого програмою. Такий підхід дає вчителеві можливість використовувати на уроці додаткові дидак тичні засоби, що сприяють ефективності навчального процесу.



Кл.слова:
правопис

   Тип видання:   підручник   
17.

Калініна, Л. В.
Your English Self [Electronic resource] : підручник для 10-го класу загальноосвітніх навчальних закладів : 9-й рік навчання : академічний профіль / Л. В. Калініна, І. В. Самойлюкевич. - К. : Наш час, 2010. - 367 p.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Підручник «Your English Self», розроблений для учнів 10-го класу загальноосвітніх навчальних закладів, що обрали академічний профіль. Він відповідає новітнім вимогам викладання англійської мови. Підручник є складовою нового навчально-методичного комплекту з англійської мови, до якого також входять зошит та книга для вчителя. За допомогою підручника учні розвиватимуть свою мовну особистість засобами діалогу культурміж англомовними країнами та Україною. У підручнику представлено матеріали з 6 розділів (Units). Кожен з них — це цікава сфера спілкування, наприклад, «Твоє шкільне життя», «Мандрівки Великою Британією та Україною». По завершенню кожного розділу, учні мають змогу перевірити отримані знання, виконуючи тестові завдання «Test Yourself!».



Кл.слова:
освіта -- шкільна програма -- англійська мова

   Тип видання:   підручник   
18.

Глазова, О. П.
Українська мова [Електронний ресурс] : підручник для 10 класу загальноосвітніх навчальних закладів : академічний рівень / О. П. Глазова, Ю. Б. Кузнецов ; ред. І. Вихованець. - К. : Зодіак-ЕКО, 2010. - 106 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В цій книзі ви вивчатимете практичну стилістику та культуру мовлення. Опановуючи норми літературної мови, ви навчитеся правильно добирати, вимовляти й записувати слова, змінювати їх та сполучати між собою. Звертаючись до азів стилістики, будете використовувати синонімічні багатства мови, уникати невиправданих запозичень, із кількох можливих мовних варіантів вибираючи найточніший, найдоречніший і найвиразніший. Ви осягатимете культуру мовлення, що забезпечить не тільки правильне, а й майстерне використання мовних засобів. Кожному з нас доводиться повсякчас вибирати – вибирати доречне слово, відповідний до умов стиль мовлення, стиль свого життя, вибирати, нарешті, майбутнє…



Кл.слова:
стилістика -- мовлення -- слово

   Тип видання:   навчальний посібник   
19.

Стеченко, Д. М.
Державне регулювання економіки [Електронний ресурс] : навчальний посібник / Д. М. Стеченко. - К. : МАУП, 2000. - 176 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчальному посібнику викладено питання економічної природи державного регулювання економіки та світового досвіду, набутого у цьому напрямку. Розкрито цілі, принципи, функції, методи й засоби державного регулювання економіки. Розглянуто особливості регулювання окремих сфер і об'єктів, а також охарактеризовано інструменти державного регулювання економіки. Для студентів економічних спеціальностей і викладачів.



Кл.слова:
ринок цінних паперів -- державний бюджет

   Тип видання:   навчальний посібник   
20.

Жуков, І. А.
Експлуатація комп'ютерних систем та мереж [Електронний ресурс] : навчальний посібник / І. А. Жуков, В. І. Дрововозов, Б. Г. Масловський. - К. : Изд-во НАУ, 2007. - 368 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Навчальний посібник призначений для вивчення дисципліни «Експлуатація комп'ютерних систем та мереж» напряму «Комп'ютерна інженерія». Посібник складається з двох модулів, зміст яких тісно пов'язаний один з одним. Розглянуто основні поняття експлуатаційного обслуговування комп'ютерних систем та мереж, методи їх діагностування, методи адміністрування користувачів з використанням локальних і глобальних груп, підвищення експлуатаційної надійності комп'ютерних систем, технічні засоби експлуатаційного обслуговування і сучасні напрями розвитку технології експлуатаційного обслуговування. Наведено контрольні запитання, лабораторні роботи з прикладами виконання завдань. Для студентів вищих технічних навчальних закладів.



Кл.слова:
мережа -- вита пара -- комп'ютерний зв'язок
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського