Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (2101)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>GRR=0<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 57
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Волошенюк О.В. 
Правовий нігілізм у пострадянському суспільстві: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.В. Волошенюк ; Ун-т внутр. справ. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Комплексно досліджено правовий нігілізм як специфічний історично-рухливий феномен, що безпосередньо впливає на процес формування громадянського суспільства та демократичної правової держави. Розглянуто процес зародження і розвитку нігілістичного світогляду, висвітлено основні тенденції даного процесу та фактори, що сприяють його поглибленню. На основі аналізу сутності правового нігілізму розроблено класифікацію його видів і рівнів. Проаналізовано сучасний стан правосвідомості у пострадянському суспільстві з урахуванням його деформацій у минулому і специфіки перехідного періоду. Обгрунтовано необхідність розробки комплексного механізму подолання правового нігілізму, запропоновано конкретні заходи щодо підвищення авторитету права і закону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.03 + Х002.1 + Ф1(0) + Ф043.12
Шифр НБУВ: РА309967 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

2.
Сухонос В.В. 
Сутність та функції авторитарного державного режиму в умовах переходу до демокраії (теоретико-методологічний аналіз): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.В. Сухонос ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Виконано теоретико-методологічний аналіз сутності та функцій авторитарного державного режиму за умов переходу до демократії. На підставі теоретичного аналізу наукової літератури, міжнародних і вітчизняних нормативних актів, узагальнення практики їх реалізації розглянуто природу авторитарного режиму та визначено його місце в системі державних режимів. Досліджено його соціально-економічні, політико-правові та соціокультурні виміри. Узагальнено типологію авторитарних режимів і висвітлено питання їх правового регулювання. Досліджено конституційно-правові засади становлення демократичного режиму в Україні. Розкрито вплив демократизації державного управління на динаміку державного режиму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.32 + Ф023 + Ф1(0)5/6
Шифр НБУВ: РА312188 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

3.
Ємельянова Л.В. 
Система забезпечення зобов'язань у римському праві: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Л.В. Ємельянова ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено чинники, тенденції та закономірності становлення і розвитку системи забезпечення зобов'язань у Стародавньому Римі. Проаналізовано стан вивчення зазначеного питання в історико-правовій літературі. Розглянуто загальний перебіг розвитку зобов'язань, засобів забезпечення їх виконання у період розвитку римського права. Детально висвітлено спеціальні гарантії виконання зобов'язань, а також наведено універсальний засіб, яким була компенсація завданої невиконанням договорів шкоди. Сформульовано оцінку загальних тенденцій розвитку системи засобів забезпечення виконання зобов'язань, наявності їх впливу на сучасне право України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)323-622.2
Шифр НБУВ: РА315391 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Кушинська Л.А. 
Еволюція звичаєвого права східних слов'ян VІ - ХІ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.01 / Л.А. Кушинська ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Встановлено, що спадковість правових традицій східних слов'ян починається з VI ст., коли стабільні норми звичаєвого права у формі "Закону Руського" були головним регулятором суспільних відносин до часу прийняття першого правового акту конституційного характеру. Наголошено, що правові норми звичаєвих елементів були кодифіковані у збірнику законів "Руська Правда", завдяки чому збереглися протягом наступних століть. Розроблено оригінальну концепцію про виявлення права у східних слов'ян до масової появи на їх землях норманів, висвітлено еволюцію від звичаю до кодифікованих правових норм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)413.2 + Х2(4Укр)-381 + Т595.13 + Т3(4Укр)414.011.1
Шифр НБУВ: РА316753 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

5.
Форманюк В.І. 
Формування Візантійської системи шлюбно-сімейного права (IV - VI ст.): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01. / В.І. Форманюк ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2001. — 22 с. — укp.

Досліджено особливості формування візантійської (греко-римської) системи шлюбно-сімейного права, період становлення якого припадає на IV - VI ст. і поділяється на два етапи: греко-римське право "доюстиніанової доби" та візантійське право доби Юстиніана. Визначено специфіку місця шлюбно-сімейного права у структурі візантійської культури, його світоглядне підгрунтя, чинники та засади формування. Охарактеризовано стан джерел, розуміння шлюбу, умови його укладення та припинення, стосунки між подружжям. Досліджено характер трансформацій, що відбулися у той час на підгрунті класичного римського права, а також ті докорінні зміни, яких інститут шлюбу зазнав у період правління Юстиніана та під впливом християнської ідеології. Обгрунтовано закономірність такого розвитку візантійського шлюбно-сімейного права та наявність подібних тенденцій у формуванні аналогічних інститутів в Україні, які мають бути враховані в процесі законотворення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)44-622.3
Шифр НБУВ: РА313244 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Глиняний В.П. 
Правове становище заміжньої жінки від стародавнього до новітнього часу: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / В.П. Глиняний ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2002. — 36 с. — укp.

Проведено комплексний історико-теоретичний аналіз становлення та розвитку правового становища заміжньої жінки в різних країнах від стародавнього до Новітнього часів. Зроблено узагальнююче дослідження таких способів укладання шлюбу, як викрадення, купівля, розглянуто місце дочки в сім'ї як доказ первісного безправного становища заміжньої жінки, а також з'ясовано наслідки невільного та вільного шлюбу, які дають змогу вивчити роль договору в розробці сімейного права. Встановлено становище жінки як предмет договору. Розглянуто правове становище заміжньої жінки у зв'язку зі спільністю та роздільністю майна подружжя, яке виявляє особисте становище дружини та вдови-опікунки. Проаналізовано фактори, які вплинули на покращання правового становища заміжньої жінки, в тому числі розлучення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)-624 + С5*643.22*423.21 + Т3(0)0-297 +
Шифр НБУВ: РА321408
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

7.
Буткевич О.В. 
Становлення і розвиток міжнародного права в стародавній період: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / О.В. Буткевич ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено природу та суть міжнародного права, його основні особливості в стародавній період. Визначено основні досягення та недоліки сучасних теорій і концепцій зародження міжнародного права. Розкрито характерні риси стародавніх інститутів: міжнародної правосуб'єктності, міжнародного договірного права, міжнародного посольського права, законів і звичаїв війни, статусу іноземців, джерел морського права, статус теорії, а також їх генетичний зв'язок з сучасним міжнародним правом. Встановлено закономірності взаємодії міжнародного та внутрішньодержавного права в стародавній період, витоки й основні етапи становлення міжнародно-правових поглядів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х91г(0)3
Шифр НБУВ: РА318960 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Брежнєва Т.В. 
Трансформація стратегії НАТО (1949 - 1954 рр.): сучасне бачення: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Т.В. Брежнєва ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2002. — 18 с. — укp.

На підставі результатів опрацювання раніше невідомих джерел досліджено основні положення стратегії Альянсу в період з 1949 по 1954 рр. Розроблено періодизацію процесу формування, становлення, еволюції та трансформації стратегії НАТО. Проаналізовано зовнішньо-політичні та внутрішньоблокові чинники впливу, які спричинили появу певних стратегічних концепцій та призвели до трансформації стратегії Альянсу від "Оборонної" ("Об'єднаної оборони Північної Атлантики" 1949 р.) до "агресивної"("Нової моделі стратегії НАТО" 1954 р.). Досліджено обставини та суб'єктивні передумови, причини, суть, наслідки та значення процесу трансформації стратегії НАТО у 1949 - 1954 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)63-612.31 + Х915.232.3 + Ц813.1
Шифр НБУВ: РА319230 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

9.
Федосєєв П.М. 
Інститут поруки за римським правом та його рецепція у цивільному праві України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / П.М. Федосєєв ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено генезис поняття та особливості рецепції інституту поруки з римського приватного права в цивільне право України. Зроблено спробу комплексного його вивчення, використовуючи як методологічне підгрунтя положення про рецепцію римського приватного права як явище, органічно властиве європейським правовим системам. Проаналізовано особливості, характер і тенденції розвитку інституту поруки як засобу забезпечення зобов'язань за римським правом, його вплив на інститут поруки у європейських правових системах та формування однойменного інституту в цивільному праві України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)323-622.2 + Х839(4УКР)208.1-61 +
Шифр НБУВ: РА324809
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Гутьєва В.В. 
Емфітевзис у римському праві та його рецепція у праві України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.В. Гутьєва ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено походження емфітевзису та обгрунтовано, що він був запозичений та введений до практики і права Стародавнього Риму з Стародавньої Греції. Установлено суть емфітевзису та виділено його характерні риси за давньогрецькими емфітевтичними договорами та передумови запровадження у Стародавньому Римі. Вивчено суть спадкової довгострокової оренди вектигальних (оброчних) земель та вічного права на чужу землю й обгрунтовано, що вони були ранніми формами емфітевзису. Уточнено визначення загального поняття за римським приватним правом і розкрито зміст емфітевзису як речового права (права та чужу річ) та визначено суть та обов'язків суб'єктів емфітевтичних правовідносин. Доповнено перелік способів набуття та припинення емфітевзису за римським приватним правом та розкрито їх зміст. Досліджено та проаналізовано право користування чужою земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб за пам'ятками права України на різних етапах його розвитку та визначено ступінь рецепції в них норм римського приватного права щодо емфітевзису.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)323-622 + Х839(4УКР)211.321.2
Шифр НБУВ: РА326998
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Михайленко О.О. 
Речово-правові обмеження права приватної власності за стародавнім римським та сучасним цивільним правом України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.О. Михайленко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я. Мудрого. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз теоретичних і практичних питань правового регулювання системи речово-правових обмежень права приватної власності у стародавній римській та сучасній вітчизняній правових системах. Досліджено поняття та систему речового права, надано характеристику суб'єктивному праву приватної власності і процесу його реалізації, визначено поняття, сутність та особливості категорії правообмежень. Основну увагу зосереджено на з'ясуванні юридичної природи й особливостей окремих видів речових прав на чуже майно та їх впливу на процес здійснення права приватної власності. На основі порівняльного аналізу з римським приватним правом, виявлено моменти рецепції позитивного історичного досвіду, обговорено окремі недоліки чинного законодавства у галузі речового права та сформульовано конкретні пропозиції щодо їх усунення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)4-622 + Х839(4УКР)110.32 +
Шифр НБУВ: РА327814
Рубрики:

Географічні рубрики:

12.
Дмитрієв А.І. 
Вестфальський мир 1648 року і сучасне міжнародне право: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.11 / А.І. Дмитрієв ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 36 с. — укp.

Доведено, що мир і безпека людства можливі лише за умови існуючого, історично детермінованого універсального міжнародного правопорядку, ідея встановлення якого виникла в процесі роботи Вестфальського конгресу 1643 - 1648 рр. та була реалізована шляхом підписання Оснабрюцького та Мюнстерського договорів 1648 р. На прикладі державно-правового устрою Священної Римської імперії німецької нації проаналізовано модель монополярного європейського правопорядку як попередника вестфальської конфігурації міжнародного права. Запропоновано концепцію існування лабільної системи впливових сил та держав у Європі XVII ст. Показано місце та роль Московської держави, а також запорізького козацтва та народів Закарпаття у зазначеній лабільній системі. Уперше у вітчизняній науці міжнародного права висвітлено правові засади того універсального правопорядку, який стабілізував міжнародні відносини у XVII - XVIII ст. Зроблено висновок щодо наявності "вестфальських" коренів таких інститутів міжнародного права як міжнародно-правове визнання, мирні способи розв'язання міжнародних спорів, відповідальність у міжнародному праві, гарантії виконання міжнародних договорів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х919.699 "1648" + Х91 г(0)5 + Т3(0)43-683.7 +
Шифр НБУВ: РА325871
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

13.
Харитонова Т.Є. 
Систематизація права у Візантійській імперії у першій половині VI ст. н.е. (систематизація Юстиніана): Автореф. дис. канд. юрид. наук: 12.00.01 / Т.Є. Харитонова ; Одес. нац. юрид. акад.. — О., 2003. — 19 с. — укp.

Проведено аналіз передумов запровадження систематизації Юстиніана, серед яких специфічні соціально-економічні умови, існування східної гілки християнства, а також суб'єктивний фактор - харизматична особистість Юстиніана I. Зроблено висновок про існування у IV - VI ст. трьох джерел формування права Візантії: християнства, класичного римського права, греко-римського або ж візантійського права. Обгрунтовано, що Юстиніан I не ставив на меті створення єдиного законодавчого акту Corpus juris civilis, а прагнув створити Кодекс для практичного ужитку, Дигести - для забезпечення підвалин правосвідомості та правової культури, Інституції - для закладення фундаменту юридичної освіти. Проаналізовано значення систематизації Юстиніана для розвитку права, зокрема, для рецепції римського права у більш пізніх правових системах та як досвіду значної за масштабами і вдалої систематизації права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)44 +
Шифр НБУВ: РА327836
Рубрики:

Географічні рубрики:

14.
Могил С.К. 
Сучасна держава в екстремальних ситуаціях: нормативи, органи, функції: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / С.К. Могил ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2003. — 19 с. — укp.

Розглянуто організацію та діяльність сучасної держави за екстремальних ситуацій з використанням вітчизняного досвіду нормування та функціонування державних органів і місцевого самоврядування у разі введення надзвичайного стану та виникнення стихійних лих і техногенних катастроф. Визначено поняття й ознаки сучасної держави. Показано необхідність зміни номенклатури функцій держави за сучасних умов. Виділено особливості буття держави в епоху постмодерну. Виявлено зв'язок глобалізації та діяльності держави за екстремальних умов. Обгрунтовано формування специфічого правового інституту "надзвичайні стани". Висвітлено особливості правового регулювання діяльності державних органів України й органів місцевого самоврядування за екстремальних ситуацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001 + Х819(4УКР)120.15 + Ф1(4УКР)64 + Ф1(0)64 +
Шифр НБУВ: РА327454
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

15.
Рабінович С.П. 
Права людини у природно-правовій думці неотомізму: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / С.П. Рабінович ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2003. — 19 с. — укp.

Здійснено системний аналіз неотомістичної концепції прав людини, відображеної у документах та інших джерелах соціальної доктрини католицизму. Проаналізовано еволюцію праворозуміння неотомізму у ХХ ст. На основі розгляду теоретико-методологічних, ціннісно-антропологічних і соціально-етичних основ даної концепції розкрито евристичні можливості інтерпретації поняття гідності людини у католицизмі, подано загальнотеоретичну характеристику феномену прав людини у сучасному неотомізмі. Визначено внесок природно-правової доктрини католицизму у загальноцивілізаційний процес осмислення антропологічних основ прав людини та встановлено вплив міжнародно-правової ідеології прав людини на її соціальну доктрину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(0)6-678.1 + Х911.3 + Х0в72 + Ф1(0)6 + Э375-44 +
Шифр НБУВ: РА324859
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

16.
Сьомик Т.В. 
Міжнародно-політична протидія розповсюдженню наркотиків як чинника деструктивного впливу на суспільний розвиток: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Т.В. Сьомик ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнарод. відносин. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Проведено політологічне дослідження, присвячене проблемі міжнародно-політичної протидії розповсюдженню наркотиків й психотропних речовин та теоретичне узагальнення еволюції міжнародного співробітництва у даній сфері. З'ясовано, що розповсюдження наркотиків є складною політичною проблемою, яка виходить за межі традиційних уявлень, становлячи загрозу національній і міжнародній безпеці, що унеможливлює стабільність міжнародної системи без розв'язання даної проблеми. Доведено, що міжнародна спільнота реально і своєчасно не оцінила масштабів загрози розповсюдження наркотиків, що призвело до подальшого загострення проблеми. Встановлено, що дана проблема набуває транснаціонального характеру, суттєво знижуючи ефективність національно-державних зусиль у боротьбі з розповсюдженням наркотиків. Виявлено, що інтернаціоналізація проблеми наркотиків диктує потребу в створенні міжнародних кооперативних механізмів боротьби з розробки відповідних стратегій. З'ясовано, що за умов глобалізації та міжнародної відкритості неможливо реалізувати контроль за розповсюдженням наркотиків без координації на рівні ООН та інших міжнародних організацій. Сформульовано конкретні пропозиції щодо використання Україною міжнародного досвіду у сфері протидії розповсюдженню наркотиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(0)64 + Ф4(4УКР)64 + С5*363.3 + Х916.881.3 +
Шифр НБУВ: РА329396
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

17.
Сєвєрова Є.С. 
Представництво за римським приватним правом та його рецепція у сучасному цивільному праві України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Є.С. Сєвєрова ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2004. — 19 с. — укp.

Визначено суть та значення представництва за римським приватним правом, а також з'ясовано наявність і характер впливу римсько-правових ідей у цій галузі для формування доктрини цивільного права. Розглянуто перспективи розвитку вдосконалення правового регулювання відповідних відносин в Україні. Дослідження представництва здійснено, зважаючи на історичний розвиток та у порівнянні підходів до його визначення. Наведено класифікацію представництва в різних системах права. Висвітлено генезис інституту представництва, його цивільно-правову характеристику, співвідношення з іншими правовими явищами. Проаналізовано особливості виникнення, здійсненння та припинення представництва. Наведено пропозиції щодо вдосконалення цивільного законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)323-622.05 + Х2(0)4-61 + Х829(4УКР)05 +
Шифр НБУВ: РА328709
Рубрики:

Географічні рубрики:

18.
Сєрова І.І. 
Міжнародно-правові механізми протидії нелегальній міграції: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / І.І. Сєрова ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2004. — 17 с. — укp.

Висвітлено становлення та розвиток норм міжнародного права щодо міграції, особливості міжнародно-правового регулювання протидії нелегальній міграції на рівні універсальних та регіональних (європейських) норм міжнародного права. Досліджено особливості міжнародно-правових зобов'язань України та рівень їх імплементації у національне законодавство стосовно вирішення проблеми нелегальної міграції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.5 + Х911.14(4УКР) + Ф4(0):С7 + С73(0)0-25 +
Шифр НБУВ: РА328131
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

19.
Буренко Н.М. 
Еволюція політики Європейського Союзу щодо країн Центральної та Східної Європи: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Н.М. Буренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 26 с. — укp.

Досліджено фактори, що впливають на формування, реалізацію та еволюцію політичних підходів Європейського Союзу (ЄС) стосовно розширення на Схід. Визначено етапи й особливості розвитку інтеграційної стратегії ЄС щодо країн Центральної та Східної Європи (ЦСЄ). Надано оцінку адаптивного потенціалу ЄС та країн-кандидатів з ЦСЄ у галузі розширення в інтересах збереження ефективної стабільності Союзу. Досліджено взаємовплив внутрішньої динаміки - інстутиційного реформування і зовнішньополітичної динаміки - концепції відносин з сусідніми регіонами, адаптації ЄС щодо наслідків реалізації політики розширення за рахунок країн ЦСЄ. Зазначено, що для України проголошена концепція інтеграції до ЄС співвідноситься з національними інтересами, беззаперечною стратегічною метою якої є активне залучення до міжнародних та європейських інтеграційних процесів. Встановлено, що територіальне розширення ЄС та його безпосереднє наближення до українських кордонів створює передумови активізації участі України в означених процесах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-7 + Ф087 + Ф4(0)64 + Ф4(4УКР)64 +
Шифр НБУВ: РА329431
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

20.
Філик Н.В. 
Державно-правові засади громадянського суспільства: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Н.В. Філик ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Сформульовано визначення поняття "державно-правові засади громадянського суспільства" та обгрунтовано їх структуру. Згідно з виявленими критеріями вперше класифіковано державно-правові засади громадянського суспільства та виділено їх основні функції. Запропоновано періодизацію процесу становлення та розвитку ідеї громадянського суспільства у вітчизняній і зарубіжній філософській і політико-правовій думці. Досліджено еволюційні зміни у визначенні основних державно-правових принципів залежно від ступеня зрілості громадянського суспільства та проаналізовано стан правового забезпечення формування його основних інститутів. Виявлено недосконалість правового регулювання у сфері економічного розвитку, внаслідок якої неможливе утворення "середнього класу" як основи громадянського суспільства. Вперше здійснено класифікацію його інститутів. Обгрунтовано необхідність подальшого удосконалення конституційного законодавства як правової бази громадянського суспільства шляхом закріплення норм щодо поняття та визначення основних характеристик діяльності його інститутів та їх взаємодії з державними органами влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.013 + Ф036 + Ф1(0)64 +
Шифр НБУВ: РА333957
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського