Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (5)Юристам - Наукова електронна бібліотека (1)Юристам - Реферативна інформація (236)Юристам - Електронні колекції (1)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=З'ЯСУВАННЯ<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 28
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Дубенко О.І. 
Адміністративно-правовий механізм забезпечення безпеки особи: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.І. Дубенко ; Нац. ун-т Держ. подат. служби України. — Ірпінь, 2009. — 18 с. — укp.

Проведено комплексне теоретико-прикладне дослідження організаційно-правових засад адміністративно-правового механізму забезпечення безпеки особи в державі. Розглянуто актуальні питання суті та змісту поняття безпеки особи. На підставі аналізу національного законодавства визначено напрями державної політики у дослідженій сфері, а також міжнародний досвід з метою з'ясування можливості його використання в Україні. Доведено необхідність проведення наукового дослідження компетенції органів, уповноважених забезпечувати безпеку особи, а також порядку та форм їх діяльності. Розглянуто завдання та функції органів внутрішніх справ у сфері забезпечення безпеки громадян. Проаналізовано співвідношення понять "безпека особи", "правопорядок", "суспільна безпека", "суспільний порядок". Досліджено особисту безпеку громадян у аспекті її змісту та місця в системі особистих прав.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)3 + Х819(4УКР)112 +
Шифр НБУВ: РА365025
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Тучак Р.М. 
Адміністративно-правові засади боротьби з корупцією: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Р.М. Тучак ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2007. — 21 с. — укp.

Розкрито суть і зміст поняття "корупція". Розглянуто актуальні питання щодо історичного становлення цього негативного явища та його аспектів. На підставі аналізу національного законодавства визначено напрямки державної політики у дослідженій сфері та вивчено міжнародний досвід з метою з'ясування можливості його використання в Україні. Наголошено на необхідності наукового дослідження компетенції органів, уповноважених здійснювати боротьбу з корупцією, а також порядку та форм їх діяльності. Установлено, що чітка класифікація суб'єктів боротьби з корупцією за групами залежно від основних завдань їх роботи, може допомогти у подальшому розподілі конкретних повноважень для кожного суб'єкта з метою збільшення якості їх взаємодії та роботи у різних сферах суспільних відносин. Досліджено питання щодо запобігання та припинення корупційних діянь. Зазначено, що антикорупційна діяльність державних органів усіх рівнів має базуватися на вихованні громадян України на засадах нетерпимості до проявів корупції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012.8 + Х819(4УКР)072.8 +
Шифр НБУВ: РА354156
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Нестеренко Н. М. 
Адміністративно-правові засади реалізації екологічної функції держави: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Н. М. Нестеренко ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто актуальні питання сутності та змісту поняття екологічної функції, видокремлено основні її елементи. Визначено напрями державної політики в досліджуваній сфері. Проаналізовано міжнародний досвід з метою з'ясування можливості його використання в Україні. Досліджено компетенції органів, уповноважених забезпечувати екологічну безпеку як складову екологічної функції. Розглянуто завдання та функції органів внутрішніх справ у сфері забезпечення екологічної безпеки та правопорядку. Грунтовно проаналізовано співвідношення понять "екологічна безпека", "екологічний правопорядок" як складових екологічної функції держави. Досліджено адміністративно-правові засоби профілактики правопорушень у сфері екології та причини їх скоєння. Визначено основні напрями розвитку законодавства та правозастосовної практики у сфері забезпечення екологічної функції держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)124 + Х859(4УКР)021.11
Шифр НБУВ: РА380149 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Скорик В.О. 
Адміністративно-правові засади роботи міліції з маргінальними групами населення: автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.О. Скорик ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано адміністративно-правові засади роботи міліції з маргінальними групами населення. Визначено маргінальність, її вплив на правосвідомість особи, її значення в регулюванні правової поведінки, з'ясування особливостей організаційного та правового забезпечення діяльності органів внутрішніх справ щодо роботи з маргінальними групами населення, протидії маргіналізації чинного законодавства у даній сфері. Наведено низку висновків і пропозицій, спрямованих на вдосконалення попереджуваної діяльності міліції з населенням з метою недопущення маргіналізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.028 + Х819(4УКР)112.032 +
Шифр НБУВ: РА369578 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Бублейник В.А. 
Боротьба з незаконним збутом наркотичних засобів: кримінально-правовий і кримінологічний аспекти: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.А. Бублейник ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено кримінально-правові та кримінологічні заходи боротьби з незаконним збутом наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів. Визначено об'єктивні, суб'єктивні та кваліфікувальні ознаки злочину, передбаченого ст. 307 Карного кодексу (КК) України. На підставі результатів аналізу тенденцій розвитку наркобізнесу в Україні, визначення узагальненого портрета особи-наркозбувальника, а також з'ясування причин і умов, які сприяють поширенню наркоманії в Україні та незаконному збуту наркотиків, наведено комплекс заходів з метою підвищення ефективності діяльності правохоронних органів щодо запобігання та розкриття злочинів у сфері незаконного збуту наркотиків. Запропоновано зміни до чинного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)123 + Х883.9(4УКР)712.3 +
Шифр НБУВ: РА350412
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Шевцова Н. В. 
Диспозитивність та офіційність при вирішенні податкових спорів в адміністративному судочинстві України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Н. В. Шевцова ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. — Д., 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано проблеми застосування під час розгляду адміністративними судами податкових спорів таких засад адміністративного судочинства, як диспозитивність та офіційність. Визначено поняття, правову природу й ознаки податкового конфлікту та податкового спору, зміст та особливості принципів адміністративного судочинства, їх систему та місце в ній принципів диспозитивності й офіційності під час вирішення податкових спорів. Сформульовано пропозиції щодо вдосконалення законодавства про адміністративне судочинство та податкового законодавства України в частині закріплення принципів диспозитивності й офіційного з'ясування всіх обставин у справі. Запропоновано законодавчо закріпити критерій розмежування господарської й адміністративної юрисдикції щодо вирішення податкових спорів - суб'єктний склад учасників спору (визначення учасників податкового спору - головний орієнтир для розгляду таких спорів у порядку адміністративного судочинства).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)2 + Х819(4УКР)072.1-2
Шифр НБУВ: РА383178 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Гончарук О.В. 
Дихотомія права: право публічне та право приватне: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.В. Гончарук ; Ін-т законодавства Верх. Ради України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Визначено зміст поняття дихотомії права, розглянуто його особливості, проаналізовано історичні та теоретичні чинники існування розподілу права на приватне та публічне. Показано обумовленість відносної самостійності публічної та приватної підсистем права об'єктивними чинниками історичного розвитку правового регулювання. Досліджено прояви дихотомії права, починаючи з античних часів, у процесі історичного формування романо-германської правової системи, зокрема в рецепції римського права Європою. Визначено специфіку публічного та приватного права, встановлено їх цінність для побудови системи права. З'ясовано особливості прояву дихотомії права на стадії формування права та в структурі чинного позитивного права як результату правотворчості шляхом розгляду типології теорій розмежування публічного та приватного права. Критично проаналізовано спробу заперечення існування дихотомії права та запропоновано критерії разподілу права на публічне та приватне. Розглянуто різні наукові погляди на дихотомію права, зокрема нігілістичні. Окреслено вирішальну роль методу правового регулювання як чинника у розмежуванні права на публічне та приватне. Обгрунтовано висновок, що явище дихотомії права, яке в основному характеризує системи права романо-германської правової сім'ї, присутнє і в іншших системах права, зокрема країнах загального та мусульманського права. Доведено, що публічне та приватне право є взаємопов'язаними та взаємопроникаючими системами. Показано однаково важливий вплив двох підсистем права для визначення статусу суб'єктів права, з'ясування рівня форм і методів забезпеченості публічних та приватних інтересів і прав людини та громадянина.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.6 +
Шифр НБУВ: РА341805
Рубрики:

8.
Варич О.Г. 
Економічні функції сучасної держави: природа, зміст, тенденції розвитку в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.Г. Варич ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Визначено природу та сутність функцій держави як загальнотеоретичної категорії, їх основні ознаки. Досліджено концептуальні підходи до класифікації функцій держави, розкрито зміст понять держави й економічної сфери (ЕС), висвітлено вплив держави на ЕС та їх взаємозв'язок. Розглянуто проблеми меж втручання та напрямків взаємодії держави та ЕС суспільства, методи державного регулювання економічних відносин, зміст економічних функцій держави (ЕФД), принципи та форми їх здійснення. Охарактеризовано процеси економічної системи суспільства в цілому з метою з'ясування основних тенденцій розвитку ЕФД, проаналізовано основні передумови, що впливають на їх тенденції та ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.1:У +
Шифр НБУВ: РА342929
Рубрики:

9.
Самолюк В.В. 
Законне представництво у кримінальному процесі України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / В.В. Самолюк ; Акад. адвокатури України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Комплесно та системно розглянуто питання стосовно з'ясування юридичної природи законного представництва у кримінальному процесі. З'ясовано коло обставин, необхідних для виникнення законного представництва у сфері кримінального судочинства. Досліджено сукупність ознак, які визначають місце та роль законного представника у справі та характеризують його як самостійного суб'єкта процесуальної діяльності. Значну увагу приділено розкриттю особливостей здійснення законного представництва обвинуваченого, потерпілого, цивільного позивача та свідка за стадій порушення кримінальної справи, досудового розслідування, судових стадій процесу та стадії виконання вироку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)17 +
Шифр НБУВ: РА338746
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Липчук О.І. 
Інституційні засади реалізації прав етнонаціональних меншин в Україні: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.І. Липчук ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2009. — 19 с. — укp.

Комплексно досліджено питання політико-правового забезпечення життєдіяльності етнонаціональних меншин у сучасній Україні. Розглянуто певні концептуальні підходи зарубіжних і вітчизняних політологів і правознавців до аналізу проблеми захисту прав національних меншин, з'ясування суті поняття "етнонаціональна меншина". Досліджено основні етапи, особливості формування й еволюції вітчизняної нормативно-правової системи захисту та гарантування прав етнонаціональних меншин, їх конституційно-правового статусу, організаційно-правових форм інституціалізації, базуючись на головних принципах і положеннях міжнародного права. Проаналізовано новітні тенденції в міжнародному законодавстві та головні проблеми українського законодавства у сфері захисту прав національних меншин, різні механізми їх реалізації. Увагу приділено провідній ролі держави та її інститутів як інтегрувального фактора забезпечення даних прав у суспільстві перехідного типу. Розглянуто конституційно-правові аспекти забезпечення прав етнічних спільнот на національно-культурну автономію та політичне представництво в органах влади. Визначено об'єктивні передумови й основні політико-правові механізми гарантування належного представництва національних меншин в органах влади та місцевого самоврядування. Доведено необхідність подальшого зміцнення політико-правових засад захисту та забезпечення прав національних меншин у контексті формування ефективної системи суспільно-державного регулювання етнополітичних процесів і міжнаціональної взаємодії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)341 + Ф51(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА363926
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Вакулич В.М. 
Компаративно-політичні виміри та глобалізаційні імперативи протидії міжнародному тероризмові: автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.04 / В.М. Вакулич ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. віднос. — К., 2008. — 42 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження явища тероризму в контексті цивілізаційних процесів. Уперше зроблено спробу розглядати його як одну зі специфічних форм відносин між індивідами, суспільствами, або між певними режимами правління та громадянами. Досліджено формат "тероризм - антитероризм - цивілізаційний розвиток - демократія - ісламізм - глобалізація - геополітика", що дозволило визначити тероризм як явище, іманентне процесам розвитку, тобто спростувати існуючий стереотип сприйняття як суто деструктивного. Одновимірна парадигма зумовила акцентування уваги на наслідковому аспекті проблеми, що призвело до її відсутності щодо причинних аспектів (цивілізаційного та понятійно-дефініційного, отже, до перервності логічного причинно-наслідкового зв'язку). Запропоновано альтернативний концептуальний підхід, який грунтується на сприйнятті тероризму як складного суспільно-політичного явища, яке виконує у процесах розвитку специфічну рольову функцію, тобто не лише суто деструктивну. Проведено компаративістський аналіз з'ясування ступеня причетності до явища тероризму стабільних, розвинутих політичних систем і суспільств перехідного періоду, на підставі якого спростовано тезу про більшу вразливість синдромом тероризму саме стабільних систем. З урахуванням наслідків застосування антитерористичних методів силової боротьби з тероризмом зроблено висновок, що це лише паліативні заходи протистояння цьому суспільному явищу, оскільки не дають можливості усувати корінні причини його проявів у міжнародному масштабі. Участь України в антитерористичній кампанії відповідає її стратегічним імперативам входження до кола цивілізованої спільноти, тобто іміджеві держави, яка робить певний внесок до забезпечення миру та стабільності у світі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.24 + Ф087 + Ф023 + Х916.881.4 +
Шифр НБУВ: РА354985
Рубрики:

12.
Єрмолін В.П. 
Конституційні засади виконавчої влади в Україні (проблеми теорії і практики): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / В.П. Єрмолін ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 17 с. — укp.

Наведено визначення поняття та розглянуто суть загального явща виконавчої влади в контексті теорії поділу влади. Доведено, що співвіднесеність законодавчої та виконавчої влади зумовлена насамперед прийнятою формою державного правління. Зазначено, що подоланню складностей, які виникають у процесі реалізації ідеї поділу влади, не сприяють деякі теоретичні концепції, зокрема, концепція президентської влади. Обгрунтовано важливе значення поняття державного управління для з'ясування поняття та суті виконавчої влади, досліджено історико-правові аспекти становлення її конституційних засад в Україні, розглянуто їх сучасну еволюцію. Наголошено, що за Основним Законом передбачено, так званий, дуалізм виконавчої влади. Тим самим, зокрема, Президент України поєднаний з виконавчою владою функціонально. Відзначено, що Президент України є ключовою складовою системи виконавчої влади. Характер його компетенційних зв'язків з Кабінетом Міністрів України унаочнює домінантність ролі Президента України за буквою чинного Основного Закону. Разом з тим, зміст конституційного статусу Кабінету Міністрів України засвідчує його потенційну значущість у сфері виконавчої влади, ймовірну роль уряду як центру з питань реалізації відповідної державної політики. Охарактеризовано пропозиції щодо реформування системи компетенційних зв'язків у своєрідному трикутнику "Верховна Рада України - Президент - Кабінет Міністрів України".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)63 + Х819(4УКР)011.15 +
Шифр НБУВ: РА323575
Рубрики:

Географічні рубрики:

13.
Копоть В.О. 
Концептуальні основи правового реалізму: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / В.О. Копоть ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2008. — 15 с. — укp.

Досліджено проблему праворозуміння. Охарактеризовано правовий реалізм як філософсько-праву течію. Вивчено позитивні та негативні особливості американського та скандинавського напрямків правового реалізму. Розкрито значення концепції правового реалізму та її актуальність за сучасних умов розвитку правової системи. Систематизовано ідеї правових реалістів та сформульовано оновлену концепцію правового реалізму. Висвітлено результати проведеного соціологічного опитування серед суддів для з'ясування рівня праворозуміння та значення права для суспільства, а також охарактеризовано виваженість і раціональність положень концепції правового реалізму. Визначено вплив ідей правових реалістів на розвиток інших наукових доктрин праворозуміння та вирішення проблем суддівського розсуду. Наведено пропозиції стосовно вдосконалення системи правосуддя, вітчизняної правової системи й освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002 в + Х002 в
Шифр НБУВ: РА357744
Рубрики:

14.
Руфанова В. М. 
Кримінологічна характеристика та запобігання органами внутрішніх справ злочинам, пов'язаним з незаконним використанням бюджетних коштів: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / В. М. Руфанова ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. — Д., 2011. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження питань теоретичного та практичного характеру щодо з'ясування кримінологічної характеристики злочинів, пов'язаних з незаконним використанням бюджетних коштів (ст.ст. 175 (ч. 2), 191, 210, 211, 222, 364 - 368 КК України), а також сучасного стану запобігання даним злочинам ОВС. Досліджено основні кримінологічні показники рівня, структури, динаміки та географії злочинів, пов'язаних з незаконним використанням бюджетних коштів. З'ясовано найбільш поширені способи вчинення даних злочинів. Охарактеризовано причини та умови, які обумовлюють вчинення злочинів у бюджетній сфері, а також осіб, які вчиняють злочини даної категорії. Сформульовано ряд теоретичних і практичних висновків, внесено пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства та заходів запобігання ОВС злочинам, пов'язаним з незаконним використанням бюджетних коштів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)117 + Х883.9(4УКР)711.17
Шифр НБУВ: РА379372 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

15.
Доброрез І.О. 
Кримінологічна характеристика та попередження незаконного виробництва, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту (за матеріалами Автономної Республіки Крим): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / І.О. Доброрез ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто історико-соціальні та правові передумови криміналізації незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети їх збуту. Надано грунтовну кримінально-правову та кримінологічну характеристику злочинів, передбачених ст. 309 КК України. За результатами досліджень установлено взаємозв'язок особливостей їх учинення зі специфікою автономії. Критично проаналізовано міжнародний досвід боротьби з наркоманією, зокрема легалізацію деякими країнами легких наркотиків. Докладно вивчено особу злочинця, розроблено типологію таких осіб. На підставі з'ясування причин та умов учинення злочинів, передбачених ст. 309 КК України, запропоновано заходи з метою підвищення ефективності запобігання цьому виду злочинів на загальносоціальному, спеціально-кримінологічному та індивідуальному рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)123 + Х883.9(4УКР)711.23 +
Шифр НБУВ: РА339295
Рубрики:

Географічні рубрики:

16.
Шевцов С.О. 
Організація професійно-педагогічної підготовки працівників експертної служби МВС України: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / С.О. Шевцов ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2009. — 18 с. — укp.

Наведено загальну характеристику діяльності працівників експертної служби. Розкрито особливості їх функціональних обов'язків (адміністративних, експертно-консультативних, профілактичних, комунікативно-регулювальних, дисциплінарних, виховних, психотерапевтичних). Обгрунтовано технологію організації професійно-педагогічної підготовки експертів. Визначено й охарактеризовано її педагогічну складову. Наведена технологія передбачає доведення ролі та значущості педагогічних знань у професійній діяльності працівників експертної служби, з'ясування умінь і навичок педагогічної техніки, що мають професійну спрямованість і етичну форму їх прояву. Доведено, що розроблена й експериментально апробована поетапна організація професійно-педагогічної підготовки працівників експертної служби сприяє посиленню позитивної мотивації до одержання професійно-педагогічних знань, підвищенню рівня сформованості професійної та загальнопедагогічної компетентності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.01р3-3 +
Шифр НБУВ: РА365057
Рубрики:

Географічні рубрики:

17.
Рождественська О.С. 
Особливий суб'єкт інформаційних правовідносин (загальнотеоретичний аспект): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.С. Рождественська ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Охарактеризовано загальнотеоретичні аспекти щодо особливого суб'єкта інформаційних правовідносин. Визначено основні наукові підходи до з'ясування суб'єкта права та правовідносин. Розкрито основні аспекти розуміння підстав класифікації суб'єктів правовідносин. Обгрунтовано необхідність розширення її критеріїв, запровадження поняття "особливий суб'єкт інформаційних правовідносин". Визначено юридичний категоріальний зміст "особливого суб'єкта інформаційних правовідносин", виявлено його особливості. З'ясовано специфіку інформаційних правовідносин за участю "особливих суб'єктів". Визначено та розкрито специфічні ознаки правосуб'єктності особливих суб'єктів інформаційних правовідносин. Проаналізовано систему правового регулювання діяльності певних видів особливих суб'єктів інформаційних правовідносин в Україні. Сформульовано рекомендації щодо її вдосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х849(4УКР)01 +
Шифр НБУВ: РА363297
Рубрики:

Географічні рубрики:

18.
Грабовська О.О. 
Особливості судочинства в справах про усиновлення (удочеріння) іноземними громадянами дітей, які проживають на території України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.О. Грабовська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Розглянуто процесуально-правову природу справ про усиновлення дітей іноземними громадянами, передумови права на звернення іноземців-кандидатів в усиновителі в суди України з заявами про встановлення усиновлення та процесуальний порядок порушення судом справ даної категорії. Розкрито мету, значення і зміст підготовки справ про усиновлення дітей іноземними громадянами до судового розгляду, порядок з'ясування обставин, що мають значення для правильного та своєчасного їх вирішення та визначення кола доказів, які їх підтверджують. Викладено питання визначення кола осіб у справах цієї категорії та призначення справ про усиновлення дітей іноземними громадянами до розгляду у судовому засіданні. Проаналізовано процесуальний порядок розгляду цих справ, мету та зміст даного етапу провадження, а також судове рішення в справах цієї категорії. Наведено рекомендації з удосконалення сімейного та цивільного процесуального законодавства, зокрема, про необхідність застосування судами міжнародних договорів під час розгляду справ про усиновлення дітей іноземними громадянами, а також законодавство країн, в яких проживають кандидати в усиновителі, про необхідність залучення перекладача під час подачі заяви про встановлення усиновлення до суду, про врегулювання питання дачі згоди дитини на усиновлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)76 + Х892.19(4УКР)182 + Х934 +
Шифр НБУВ: РА340487
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

19.
Федик С.Є. 
Особливості тлумачення юридичних норм щодо прав людини (за матеріалами практики Європейського суду з прав людини та Конституційного Суду України): Автореф. дис. канд... юрид. наук: 12.00.01 / С.Є. Федик ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто систему специфічних принципів тлумачення юридичних норм щодо прав і свобод людини. Встановлено зумовлені зазначеними принципами спільні та відмінні риси використання кожного з відомих способів тлумачення, а також специфіку відповідної правотлумачної діяльності (тлумачення-з'ясування та тлумачення-роз'яснення) на матеріалах практики Євросуду та КСУ щодо з'ясування ними змісту прав і свобод людини. Виявлено співвідношення між різними способами тлумачення, їх певної субординованості та пояснення їх "нерівноцінності" у досліджуваній правотлумачній практиці. Визначено особливості тлумачення за "обсягом", здійснюваного стосовно юридичних норм і прав людини. Оцінено ступінь відповідності зазначеним принципам правотлумачної практики КСУ. Пояснено можливості неоднозначного тлумачення Євросудом юридичних норм щодо прав і свобод людини за неоднакових (ситуативних) умов їх застосування. Надано характеристику специфіки співвідношення офіційного правотлумачення та правотворчості у практиці Євросуду, а також характеристику юридичної сили прецендентних рішень Євросуду стосовно його подальшої правотлумачної діяльності та їх впливу на правотлумачну й правотворчу діяльність держав-учасниць. Запропоновано класифікацію використовуваних Євросудом власних прецендентів за способом посилання, характером використання змісту преценденту, сферою поширення юрисдикції Ради Європи, а також класифікацію рішень Євросуду за характером їх обов'язковості і сферою чинності та класифікацію здійснюваного КСУ систематичного тлумачення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.3 + Х915.232.501.3-383 + Х809(4УКР)111.1-383 +
Шифр НБУВ: РА321764
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

20.
Піскун Д.М. 
Очна ставка: тактика і психологічні основи: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Д.М. Піскун ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено процесуальну та криміналістичну суть очної ставки, її психологічні засади та тактику проведення. Проаналізовано наукові підходи до з'ясування її особливостей як окремої процесуальної (слідчої) дії, яка має специфіку цілей і прийомів проведення, що відрізняє її від інших слідчих дій, спрямованих на одержання доказової інформації. Визначено предмет очної стави - усунення суттєвих суперечностей у показаннях раніше допитаних осіб, систематизовано можливі джерела таких суперечностей, наведено найбільш ефективні тактичні прийоми щодо їх усунення. Розроблено прийоми правомірного та припустимого психологічного впливу, що відповідають нормам демократичного судочинства. Виділено та досліджено типові ситуації, що виникають під час проведення очної ставки, а саме: помилки у сприйнятті й інтерпретації сприйнятого, неправдиві показання одного з учасників, обмову невинуватої особи, самообмову, відмову від дачі показань. Вивчено тактичні прийоми, які розглядаються стосовно певних ситуацій очної ставки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х894.9(4УКР)27 + Ю947.211 +
Шифр НБУВ: РА365627
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського