Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (512)Книжкові видання та компакт-диски (400)Журнали та продовжувані видання (22)
Пошуковий запит: (<.>A=БИЧК$<.>+<.>A=ЯРОСЛАВ$<.>+<.>A=МИХАЙЛОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 38
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Бичков А.С. 
Адміністративна відповідальність за порушення правил безпеки польотів: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / А.С. Бичков ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2010. — 15 с. — укp.

Досліджено теоретичні та прикладні питання адміністративної відповідальності за порушення правил безпеки польотів. Розглянуто історію її становлення, сучасний стан і перспективи розвитку. Проведено порівняльних аналіз національних правових норм з нормами права зарубіжних країн, європейськими та міжнародними стандартами в даній сфері. Виявлено наявніть серйозних недоліків і відсутність стабільності в адміністративній відповідальності за порушення правил безпеки польотів, що свідчить про незавершеність її становлення та необхідність реформування. Наведено пропозиції щодо її вдосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)125.5 + Х819(4УКР)072.8
Шифр НБУВ: РА370743 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Ярославська Ж.М. 
Біологічні особливості деяких видів тропічних орхідних різної морфоструктури: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.75 / Ж.М. Ярославська ; НАН України. Центр. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П278.85-28,022

Рубрики:

      
3.

Бичков О.П. 
Економічні механізми та фактори відтворення житла в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.03 / О.П. Бичков ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Показано, що житлове будівництво в Україні розвивається повільно та не забезпечує населення житловою площею згідно з попитом на житло. Головними факторами відтворення житла в Україні є інвестиції, доходи населення, кредитоспроможність банків. Зауважено, що велике значення для обгрунтування наукових результатів щодо створення моніторингу відтворення житла має системний підхід. З його використанням створено економічні залежності між показником введення в експлуатацію житлових будинків і факторами та з'ясовано, що значний вплив на розвиток житлової сфери мають інвестиції, доходи населення та структури квартир у багатоквартирних будинках. Зазначено, що вартість житла у значній кількості регіонів України не має впливу на платоспроможний попит на житло, найменший розвиток житлової сфери відбувається за державної форми власності. У престижних регіонах України (Києві, Севастополі, Дніпропетровській області) попит на житло зростає незалежно від фактора підвищення ціни за 1 кв. м житлової площі. Зроблено висновок, що поступово відбувається розвиток ринкових відносин в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)315.441.2 + У9(4УКР)441.20-96 +
Шифр НБУВ: РА340105

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Бичкова С.С. 
Експертиза в цивільному процесі України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / С.С. Бичкова ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Вперше в Україні теоретично досліджено інститут судової експертизи в цивільному процесі України. На основі аналізу наукової літератури, норм чинного законодавства, з урахуванням положень перспективного законодавства, зокрема проекту нового Цивільного процесуального кодексу (ЦПК) України, розкрито поняття та характерні риси судової експертизи, наведено її класифікацію, визначено поняття предмета та об'єкта. Розглянуто структуру та зміст ухвали суду про призначення експертизи, специфічні риси висновку експерта як засобу доказування в цивільному процесі. Сформульовано ряд нових наукових висновків і пропозицій щодо удосконалення чинного і перспективного законодавства, зокрема щодо внесення конкретних змін та доповнень до Закону України "Про судову експертизу", до нового ЦПК України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)141.3 +
Шифр НБУВ: РА327086

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Ярославська Ю.Ю. 
Етіологія, діагностика та лікування сіалолітіазу (слино-кам'яної хвороби): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Ю.Ю. Ярославська ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2006. — 16 с. — укp.

Проведено вивчення етіологічного фактора виникнення сіалолітіазу - персистенції вірусів цитомегалії та мумпус, тропних до залозистих тканин, визначено патогенез захворювання. Здійснено сіалосонографію та імунопатоморфологічні дослідження, результати яких дозволили виявити системність ураження хронічним запаленим процесом усіх слинних залоз за сіалолітіазу. Встановлено діагноз "хронічний сіалоаденіт з сіалолітіазом" з двома формами хронічного запалення в слинних залозах - склерозуючою, викликаною преважанням персистенції вірусу цитомегалії, та ектазійною, обумовленою персистенцією вірусу мумпус. Удосконалено методику комплексного лікування хворих на сіалолітіаз з урахуванням етіологічного фактора та патогенезу захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.625.043 +
Шифр НБУВ: РА342193

Рубрики:

      
6.

Бичков'як О.В. 
Єдність істини, добра і краси у філософії В.С.Соловйова: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.05 / О.В. Бичков'як ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено процес формування у філософії В.С.Соловйова ідеї єдності істини, добра та краси, розкрито особливості інтелектуального, морального й естетичного вимірів даної єдності, визначено релігійний зміст кожного з них. Висвітлено погляди В.С.Соловйова на єдність істини, добра та краси у контексті західноєвропейської філософської думки та показано оригінальність соловйовського вчення. Визначено місце істини, добра та краси у структурі світоглядних орієнтацій сучасної людини, встановлено значення вчення російського мислителя у формуванні духовності засобами навчально-виховного процесу. Розглянуто неподільний зв'язок істини, добра та краси з поняттям любові. Обгрунтовано твердження, що любов є центром та одночасно синтезуючим початком для єдності цих трьох понять. Доведено, що істина, добро та краса є основою формування духовності, тому впровадження даних понять у виховний процес сприяє становленню всебічно розвиненої особистості й її гармонійному розвитку. З'ясовано, що для В.С.Соловйова будь-яке пізнання є глибоко суб'єктивним, а в пізнанні істина ніколи не проявляється у чистому вигляді, вона завжди осмислюється людською особистістю, що надає свободу й активність у пізанні. Встановлено, що процес пізанання не є пасивним сприйняттям божествених ідей, це - зустрічний процес, точка перетину двох світів, процес боголюдський, а істиною може бути лише благо та краса. Обгрунтовано твердження, що повна істина цілісна. Зроблено висновок, що проблема єдності істини, добра та краси у філософії В.С.Соловйова мала важливе онтологічне та гносеологічне значення для подальших рефлексій російської філософської думки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4РОС)51-578.4 +
Шифр НБУВ: РА350564

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Бичков С.А. 
Інтродукційний потенціал Pinus Pallasiana D.Don і Pinus Sylvestris L. у техногенно забруднених територіях Приазов'я: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / С.А. Бичков ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2000. — 19 с. — укp.

З'ясовано ступінь стійкості сосени кримської та звичайної до атмосферних викидів металургійних комбінатів Маріуполя. Визначено в основних насадженнях Приазов'я рівень забруднення хвої важкими металами, найбільш поширеними у викидах металургійних виробництв. Оцінено статеву репродуктивну функцію даних сосен в інтродукційних насадженнях за умов аеротехногенного забруднення. Встановлено ступінь відтворення рівня генетичної (алозимної) мінливості природних популяцій у штучних насадженнях сосни кримської у Приазов'ї та Криму. Проаналізовано ступінь збереження популяційно-генетичної гетерогенності у групі плюсових дерев сосни кримської та групі стійких до аерополютантів особин сосни звичайної. Досліджено взаємозв'язок мінливості кількісних (морфометричних і репродуктивних), а також спадкових біохімічних ознак у природних популяціях сосни кримської. Особливу увагу приділено питанням збереження даних зв'язків у інтродукційних насадженнях Приазов'я. Розроблено науково обгрунтовані підходи до добору рослин з метою формування стійких насаджень сосен кримської та звичайної за умов Маріуполя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.131-459(4УКР7),022 + П381.13 Р. pallasiana
Шифр НБУВ: РА310652 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Бичко Б.І. 
Католицький філософський антропологізм. Історико-філософський аналіз: Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.05 / Б.І. Бичко ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2003. — 36 с. — укp.

Проаналізовано формування основних концепцій католицької філософсько-теологічної антропології. Виділено та досліджено основні етапи даного процесу, починаючи з висхідних ідей, які знаходимо в античній та елліністичній філософії. Зазначено, що складність, нерідко суперечливість і конфліктність, а подекуди несумірність теологічно-антропологічних концепції в їх історичному плині вимагає певної систематизації. Доведено, що це необхідно для наступного критичного дослідження на предмет трансцендентального характеру змісту філософсько-християнських доктрин, розгляду контроверсійності їх раціонального та містичного змісту, певного переосмислення у зв'язку з процесами так званого католицького "оновлення". Особливу увагу приділено аналітичному дослідженню специфіки антропологічної тематики в Україні у XIV - XVI ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(0)4 + Ю216 + Ю3(4УКР)4 + Э375-422.2 +
Шифр НБУВ: РА323950

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
9.

Бичкова О.Ю. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування диференційованої терапії та профілактики постхолецистектомічного синдрому: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / О.Ю. Бичкова ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2002. — 20 с. — укp.

На підставі комплексного підходу до проблеми постхолецистектомічного синдрому (ПХЕС) - вивчення колоїдних властивостей жовчі, морфологічних змін у тканині печінки, стану антиокисного гомеостазу та імунологічної реактивності організму в хворих після перенесеної лапароскопічної холецистектомії (ЛХЕ) - доповнено уявлення про окремі патогенетичні ланки розвитку ПХЕС. Виявлено зміни діелектричної проникності (ДП) жовчі у хворих після перенесеної ЛХЕ. Отримано дані про вплив порушень взаємозв'язку вільної та зв'язаної води в жовчі на її літогенні властивості. Встановлено наростання продуктів перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) - гідроперекисів ліпідів у сироватці крові та ферментної ланки антиоксидантного захисту (АОЗ) - глутатіонпероксидази та глутатіонредуктази в еритроцитах крові залежно від тривалості хронічного холециститу (ХХ). Виявлено залежність вираження змін у ПОЛ і АОЗ в тканині печінки від тривалості захворювання. Доведено характер порушень неспецифічних факторів захисту організму, клітинного та гуморального імунітету в хворих на ХХ після ЛХЕ залежно від тривалості захворювання. Встановлено взаємозв'язок між регуляторними ланками гомеостазу організму - рівнем продуктів ПОЛ, активністю ферментів АОЗ, показниками імунологічної реактивності організму в крові. Виявлено позитивну кореляцію між показниками ПОЛ і АОЗ в крові та тканині печінки. Доведено доцільність патогенетично обгрунтованої терапії після проведення ЛХЕ. Розроблено оптимальну схему лікування хворих після ЛХЕ з метою попередження розвитку ПХЕС залежно від тривалості перебігу ХХ з урахуванням змін колоїдних властивостей жовчі, наявності супутнього хронічного неспецифічного реактивного гепатиту, порушень у системі ПОЛ та АОЗ та імунному статусі хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.520.11-52
Шифр НБУВ: РА318463 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Бичко М.В. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування лікування антагоністами кальцію хворих на артеріальну гіпертензію, асоційовану із ішемічною хворобою серця: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.11 / М.В. Бичко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2009. — 43 с. — укp.

Розкрито патогенетичні механізми впливу антагоністів кальцію нового покоління дигідропіридинового та бензотіазепінового ряду на підставі комплексного вивчення гемостазіологічного дисбалансу, інтракардіальної гемодинаміки, вегетативного забезпечення серцевої діяльності, гемореологічних і метаболічних детермінант для обгрунтування й оптимізації лікування хворих з артеріальною гіпертензією (АГ) та ішемічною хворобою серця (ІХС). З метою досягення цільових рівнів артеріального тиску (АТ), мінімізації загрози тромбоутворення, зменшення явищ ішемії обгрунтовано доцільність призначення антагоністів кальцію (АК) пролонгованої дії дигідропіридинового та бензотіазепінового ряду хворим, які вживають інгібітор АПФ і діуретики. На підставі досліження змін у системі плазмового гемостазу розкрито багатогранні ефекти впливу АК на коагуляційний потенціал, активацію фібринолізу. Вперше показано, що у хворих з концентричною гіпертрофією лівого шлуночка фелодипін та амлодимін найбільш суттєво впливають на зменшення маси міокарда лівого шлуночка, а лерканідипін підвищує варіабельність АТ вночі, що пов'язано з надмірною симпатикотонією. Доповнено теоретичні дані щодо плейотропного ефекту АК. Проаналізовано вплив модифікованих і немодифікованих факторів ризику на частоту розвитку тромботичних ускладнень, інфаркту міокарда й ішемічного інсульту. Створено математичні моделі індивідуального прогнозу у хворих з АГ, асоційованою ІХС, які одержували АК, а також визначення ефективності терапії АК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52 + Р410.11-52 +
Шифр НБУВ: РА362664

Рубрики:

      
11.

Бичкова Г.М. 
Клінічний поліморфізм та генетична гетерогенність синдрому Мартіна-Бела: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.15 / Г.М. Бичкова ; Укр. наук. гігієн. центр. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню клінічного поліморфізму синдрому Мартіна-Бела. Встановлено, що синдром проявляється як мінімум у двох клінічних формах, які характеризуються специфічним комплексом фенотипічних і психопатологічних ознак. Показано, що в основі виявленого клінічного поліморфізму лежить істинна генетична гетерогенність (відмінність молекулярно-генетичних змін при різних клінічних формах синдрому). Вперше проведений аналіз порушень психічних функцій у хворих дозволив виявити переважне ураження у них лобних відділів мозку. Впроваджені у практику основні результати роботи дозволять підвищити ефективність діагностики і профілактики синдрому Мартіна-Бела.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.645.095-3

Рубрики:

      
12.

Бичков В. В. 
Медико-соціальне обгрунтування організації надання екстреної медичної допомоги на догоспітальному етапі постраждалим у дорожньо-транспортних пригодах в умовах великого міста: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.02.03 / В. В. Бичков ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2011. — 35 с. — укp.

Досліджено динаміку ДТП з медичними наслідками у Києві впродовж 1999 - 2008-х рр., показано закономірність їх виникнення, проаналізовано роботу системи екстреної медичної допомоги постраждалим на догоспітальному етапі у Києві, виявлено головні проблеми й ідентифіковано найбільш значущі чинники організаційного та ресурсного характеру, що сприяли високій смертності постраждалих. Проведено соціологічне дослідження, під час якого встановлено відношення респондентів до рівня надання екстреної медичної допомоги постраждалим у ДТП. Розроблено автоматизовану інформаційну систему в складі бази даних випадків ДТП з медичними наслідками та підсистеми аналізу їх динаміки. Обгрунтовано та розроблено удосконалену структурно-функціональну схему управління наданням такої допомоги, шляхи підвищення рівня підготовки учасників дорожнього руху, працівників ДАІ та швидкої медичної допомоги, розроблено "Паспорти ризику" зон міста з великим ризиком виникнення ДТП. Запропоновано систему індикаторів ефективності діяльності служби, доведено її медичну та соціальну ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)232
Шифр НБУВ: РА380556 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Бичкова О.В. 
Механізм управління соціальним розвитком у вугільній промисловості України в умовах реструктуризації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / О.В. Бичкова ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено проблеми управління соціальним розвитком вугільної промисловості України за умов реструктуризації та соціальної кризи. Виявлено основні причини кризових ситуацій. Визначено основні напрями реструктуризації та проаналізовано основні технічні, економічні, екологічні та соціальні її наслідки. Запропоновано методику та проаналізовано соціальний розвиток вугільної промисловості за двома напрямами: аналіз соціального розвитку підприємств галузі та аналіз соціальних наслідків реструктуризації. Для ефективної реалізації соціальної політики обгрунтовано напрями удосконалення управління соціальним розвитком. Розроблено механізм подолання соціальної кризи у вугільній промисловості, у якому використовуються державні, галузеві та регіональні програми, соціальні плани, комплексні плани соціального розвитку шахтарських міст, галузеві та регіональні угоди, колективні договори. Розроблено та впроваджено методичні підходи щодо моніторингу соціальних наслідків реструктуризації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.651-21
Шифр НБУВ: РА314275 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Михайлович Ю.Й. 
Обгрунтування доцільності застосування периопераційної схеми антибіотикопрофілактики з метою попередження післяопераційних ускладнень у хворих на рак легень та рак проксимального відділу шлунка: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / Ю.Й. Михайлович ; АМН України. Ін-т онкології. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто вплив злоякісної пухлини бронхів і проксимального відділу шлунка на зміну бактеріальної флори в екосистемах легень і шлунка. Висвітлено ефективність застосування периопераційної та післяопераційної антибіотикопрофілактики цефотаксимом. Здійснено оцінку швидкості темпів зниження рівня ендогенної інтоксикації залежно від антибіотикотерапії. Встановлено, що наявність і розвиток злоякісної пухлини легень і шлунка спричинює якісні та кількісні зміни у мікробних популяціях вищезгаданих органів, формування локальних запальних вогнищ. Застосування периопераційної схеми антибіотикопрофілактики цефотаксимом у режимі монотерапії зменшує частоту післяопераційних ускладнень, підвищує ефективність хірургічного лікування хворих на рак легень і рак проксимального відділу шлунка. Доведено, що застосування периопераційної схеми антибіотикопрофілактики сприяє більш швидкому зниженню рівня ендогенної інтоксикації у прооперованих хворих онкоторакального профілю у порівнянні з післяопераційною схемою антибіотикопрофілактики. Запропоновано удосконалену схему протибактеріальної терапії, ефективну фармакологічну дозу цефотаксиму, а також методику визначення коефіцієнта інтоксикації "К" як критерія для визначення темпів зниження рівня ендогенної інтоксикації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.423-59 + Р569.433.2-59
Шифр НБУВ: РА319310 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Бичкова І.І. 
Організаційно-педагогічні засади навчання слухачів факультету довузівської підготовки (на матеріалі дисциплін природничого циклу): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / І.І. Бичкова ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Досліджено організаційно-педагогічні засади навчання слухачів факультету довузівської підготовки вищого педагогічного закладу. Встановлено, що основними умовами ефективної підготовки слухачів ФДП є відповідний підбір їх контингенту; наявність науково обгрунтованих мети і змісту навчання, орієнтованих на вимоги профільних вступних випробувань та врахування прогресивних тенденцій у розвитку конкретних галузей наук і специфіку психофізіологічного розвитку слухачів. У основі розробленої методики професійного відбору майбутніх абітурієнтів природничого факультету закладена модель вчителя природничих дисциплін та система виявлення відповідності до неї психофізіологічних характеристик майбутніх абітурієнтів. Обгрунтовано технологію визначення мети і змісту навчання на ФДП, що детерміновані соціальним замовленням та освітніми стандартами. Розроблено та апробовано варіанти навчального плану і програм з курсів біології та хімії для природничого відділення ФДП, що базуються на дедуктивному підході до побудови наукової інформації, реалізації ідей розвитку особистості та забезпеченні наступності між школою та вузом. Автором визначено педагогічно доцільні сполучення методів та форм організації навчального процесу, його нормативне дидактико-методичне оснащення. Дані рекомендації з кадрового й матеріально-технічного забезпечення діяльності ФДП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.514(4УКР)718.3

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Михайлович В.А. 
Освітні тенденції культурної політики в умовах глобалізації: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.10 / В.А. Михайлович ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено освітній потенціал культурної політики, спрямованої на реформування вітчизняної системи освіти та забезпечення її входження у світовий освітній простір як рівноправної дієвої сили, що передбачає у своїй сутності світові культурно-освітні тенденції, але не заперечує та не применшує національні чинники та цінності, які визначають своєрідність характеру саме української освіти. Запропоновано визначення поняття "культурна політика". Досліджено процес становлення парадигм освіти у різних типах культури (доглобалізаційний період). Визначено соціально-історичні параметри глобалізації. Висвітлено перспективи та тенденції розвитку освіти у ситуації глобалізації. Розкрито значення освітніх тенденцій культурної політики у розвитку глобальної цивілізації. Досліджено українські реалії культурної політики у контексті розвитку сучасної вітчизняної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Ч30 + Ю252:Ч30
Шифр НБУВ: РА369433 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
17.

Бичков І. В. 
Основи технологічної підготовки авіаційного виробництва складнопрофільних виробів на базі аналітичних моделей процесу формоутворення: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.07.02 / І. В. Бичков ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є. Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2011. — 30 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О52-06-6
Шифр НБУВ: РА384582 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Бичков М.А. 
Особливості діагностики та лікування гастроезофагеальної рефлюксної хвороби, поєднаної з пептичною виразкою дванадцятипалої кишки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.36 / М.А. Бичков ; Дніпропетр. держ. мед. акад. АМН України. Ін-т гастроентерології. — Д., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання оптимізації діагностики та лікування гастроезофагеальної рефлюксної хвороби (ГЕРХ), поєднаної з пептичною виразкою дванадцятипалої кишки (ПВДПК). Проведено комплексне дослідження клінічного перебігу ПВДПК за наявності ГЕРХ. Проаналізовано стравохідний кислотно-лужний стан, ендоскопічні особливості слизової оболонки стравоходу, колонізацію гелікобактером слизової шлунка. Визначено швидкість загоєння дуоденальних виразок та ефективність ерадикації гелікобактерної інфекції у процесі комплексного лікування пацієнтів з використанням різних режимів антигелікобактерної терапії. Вперше досліджено поширеність поєднання ГЕРХ і ПВДПК серед населення Львівської області. Встановлено збільшення відносної поширеності ГЕРХ у пацієнтів з ПВДПК з 1990 - 1991 рр. до 2000 - 2001 рр. у середньому на 8,2 %. Виявлено, що у разі успішної ерадикації кількість хворих на ГЕРХ не збільшується, проте відбувається розвиток двох незалежних патологій. Зазначено, що наявність ГЕРХ у хворих на ПВДПК не впливає на темп загоєння дуоденальних виразок та ефективність ерадикації H.pylori. Встановлено залежність між віком, статтю та наявністю ГЕРХ у хворих на ПВДПК. Виявлено відсутність впливу зловживання палінням на збільшення частоти виникнення ГЕРХ у даних пацієнтів. Проведено порівняльне вивчення ефективності гальмування стравохідної кислотності антисекреторними препаратами різних груп за допомогою фармакологічних проб у процесі добового внутрішньостравохідного pH-моніторингу. Встановлено, що комбінація блокатора водневої помпи (рабепразолу) та прокінетика (домперідону) у 1,3 рази ефективніше усуває патологічний гастроезофагеальний рефлюкс (ГЕР), ніж кожний з медикаментів окремо. Запропоновано оригінальний метод одночасного виявлення ГЕР за дуоденогастрального рефлюксу, підтверджений деклараційним патентом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-52 + Р413.204.6-52
Шифр НБУВ: РА335491

Рубрики:

      
19.

Михайлович Д.М. 
Офіційне тлумачення закону: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Д.М. Михайлович ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Проаналізовано фактори, що викликають необхідність тлумачення нормативних приписів. Сформульовано мету тлумачення закону та запропоновано логічний алгоритм її досягнення. Подано визначення поняття офіційного тлумачення закону, репрезентовано його основні ознаки, стадії та види. Охарактеризовано співвідношення офіційного та доктринального тлумачення. Висвітлено поняття, юридичну природу, загальні та специфічні ознаки, функції та види актів офіційного тлумачення, акцентовано увагу на особливостях їх дії у часі, просторі та щодо кола осіб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.5 + Х8(4УКР)-320.3 +
Шифр НБУВ: РА324691

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Бичкова Т. С. 
Психологічне супроводження навчально-службової діяльності курсантів слідчої спеціалізації у вищих навчальних закладах МВС України: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.06 / Т. С. Бичкова ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2010. — 17 с. — укp.

Розглянуто сутність і зміст вузівського психологічного супроводження, основні його методи та принципи. Визначено особливості та розроблено програму психологічного супроводження курсантів слідчої спеціалізації. Визначено поняття "комунікативна компетентність слідчого", його специфіку й основні компоненти. Встановлено основні тенденції міжособистісної взаємодії курсантів слідчої спеціалізації та фахівців-слідчих. Вдосконалено визначення поняття, принципів, мети та завдань, етапів і напрямів психологічного супроводження. Надано професіографічний і психографічний опис слідчої діяльності. Набуло подальшого розвитку розуміння історико-психологічних витоків концепції психологічного забезпечення оперативно-службової діяльності МВС України, характеристика сучасного стану нормативно-правового регулювання й організаційно-методичного оснащення служби психологічного забезпечення МВС, уявлення про психологічну сутність слідчої діяльності. Визначено особливості мотивації навчання та майбутньої професійної діяльності курсантів слідчої спеціалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю947.293 + Х819(4УКР)112.01 р3
Шифр НБУВ: РА369846 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського