Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (10)Реферативна база даних (816)Книжкові видання та компакт-диски (591)Журнали та продовжувані видання (35)
Пошуковий запит: (<.>A=ГОРОБ$<.>+<.>A=ОЛЕКСІЙ$<.>+<.>A=МИХАЙЛОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 56
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Олексійченко 
Біологічні основи селекції шовковиці (Morus L.) та підвищення її продуктивності в умовах України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.03.01 / Надія Олександрівна Олексійченко ; Національний аграрний ун-т. — К., 2005. — 39 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.33-3(4УКР)
Шифр НБУВ: РА339054

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Горобець М.О. 
В'язкість та динаміка міжчастинкових взаємодій у розчинах 1-1 і 2-1 електролітів в апротонних розчинниках: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / М.О. Горобець ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 17 с.: рис. — укp.

Розроблено методику обробки віскозиметричних даних, яка враховує процеси багатоступінчастої асоціації. Із залученням теорії діелектричного тертя визначено структурно-динамічні характеристики сольватації іонів у ацетонітрили, гексаметилфосфортриаміди, диметилформаміди і ДМСО, а також іонних асоціатів у ДМСО. Проведено аналіз їх залежностей від температури, природи іона та розчинника. Виділено чотири групи іонів: великі органічні іони, одноатомні аніони, одно- та двозарядні катіони s-елементів і двозарядні катіони d-елементів. Показано, що іонні асоціати характеризуються значною взаємодією з найближчими молекулами розчинника, ступінь якої залежить від стехіометрії та складу іонного асоціату. Встановлено, що іонний асоціат успадковує від іонів, з яких він складається, характер взаємодії останніх з молекулами розчинника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.181
Шифр НБУВ: РА313575 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Горобець Н.М. 
Вазорегулююча функція ендотелію та стан гемодинаміки у хворих на гіпертонічну хворобу і при нефрогенно обумовленій артеріальній гіпертензії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Н.М. Горобець ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Наведено результати дослідження ролі ендотеліальної дисфункції (ЕДФ) у хворих на гіпертонічну хворобу (ГХ) та хронічні хвороби нирок (ХХН). Виявлено зниження рівня NO, найбільш виражене у хворих на ГХ, а підвищення ендотеліну-1 (ЕТ-1) більш суттєве у разі ХХН. Визначено, що зміни вазорегулювальних факторів ендотелію тісно асоціюються зі змінами добового профілю артеріального тиску. Установлено, що розвиток ЕДФ впливає певним чином на ступінь і вираженість гіпертрофії лівого шлуночка, супроводжується суттєвими змінами ендотелію судин нирок і проявляється збільшенням вираженості мікроальбумінурії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-3 + Р414-3 +
Шифр НБУВ: РА340246

Рубрики:

      
4.

Горобей О.М. 
Ветеринарно-санітарна оцінка м'ясопродуктів, що реалізуються на ринках, та заходи з підвищення їх якості: Автореф. дис. канд. вет. наук: 16.00.09 / О.М. Горобей ; Львів. нац. акад. ветеринарної мед. ім. С.З.Гжицького. — Л., 2003. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне ветеринарно-санітарне дослідження (бактеріальне обсіменення, визначення токсичності та вмісту нітритів) ковбас і копченостей, що реалізуються на ринках у різні пори року та виготовляються різними суб'єктами виробництва. Встановлено фактори, що впливають на санітарну якість м'ясопродуктів, розроблено заходи щодо підвищення їх санітарної якості та безпеки. Запропоновано експрес-метод визначення токсичності м'ясопродуктів, розроблено спосіб виготовлення екологічно чистого барвника та безнітритну технологію виготовлення ковбасних виробів. Обгрунтувано ефективність впровадження у ветеринарно-санітарну експертизу м'ясопродуктів мікробіологічного експрес-методу визначення токсичності та виготовлення ковбас за безнітритною технологією з використанням розробленого барвника. Запропоновано методику контролю якості та безпеки м'ясопродуктів відповідно до міжнародних вимог системи самоконтролю (НАССР).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.11 +
Шифр НБУВ: РА328446

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Горобченко О.О. 
Вплив гама-опромінення і температури на конформацію білків крові: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 03.00.02 / О.О. Горобченко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 17 с. — укp.

Визначено час діелектричної релаксації молекул води у розчинах цих білків та у сироватці кордової крові. Розраховано величини гідратації альбуміну й фібриногену. За допомогою методу ЕПР одержано спектри спінових міток, ковалентно приєднаних до молекул сироваткого альбуміну. Установлено, що за умов опромінення дозою 100 Г відбувається розпушення поверхні макромолекули альбуміну в області приєднання слабко загальмованого радикала. Розроблено алгоритм розрахунку коефіцієнтів деполяризації частинок складної форми та розраховано ефективну діелектричну проникність системи альбумін - вода.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.2*725.111.3*716-638.233 +
Шифр НБУВ: РА336250

Рубрики:

      
6.

Горобець О. В. 
Еколого-економічні аспекти поводження з твердими побутовими відходами особистих селянських господарств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.06 / О. В. Горобець ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2011. — 21 с. — укp.

Досліджено теоретико-методичні та прикладні положення щодо оптимізації поводження з твердими побутовими відходами (ТПВ) особистих селянських господарств (ОСГ) з урахуванням еколого-економічних критеріїв. Вдосконалено схему вибору державних регуляторів щодо поводження з відходами ОСГ, в основу якої покладено еколого-економічну класифікацію ТПВ. Вдосконалено методику визначення основних розрахункових одиниць для обгрунтування витрат на поводження з відходами ОСГ. Встановлено методику розрахунку збитків, спричинених забрудненням повітря внаслідок розміщення відходів на звалищах. Розвинуто методичний підхід щодо розроблення місцевих програм у сфері поводження з ТПВ, який передбачає врахування економічних збитків, спричинених забрудненням довкілля відходами. Визначено алгоритм розробки стратегії поводження з ТВП ОСГ. Розроблено підхід щодо вибору оптимального варіанту поводження з ТВП ОСГ, який базується на економіко-математичному моделюванні процесів поводження з відходами. Розроблено систему підтримки прийняття рішень, яка дозволяє здійснювати вибір оптимального з точки зору мінімізації витрат варіанту поводження з побутовими відходами ОСГ. Система призначена для використання управлінцями органів місцевого самоврядування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)324.2-553.84
Шифр НБУВ: РА384391 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
7.

Горобець В.Л. 
Експериментально-теоретичні методи оцінки ресурсу несучих конструкцій рухомого складу залізничного транспорту: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.22.07 / В.Л. Горобець ; Дніпропетр. нац. ун-т залізн. трансп. ім. акад. В.Лазаряна. — Д., 2009. — 38 с. — укp.

Удосконалено експериментально-теоретичні методи оцінювання витривалості та ресурсу основних несучих конструкцій рухомого складу залізничного транспорту. Розроблено й удосконалено методики теоретичного й експериментального оцінювання характеристик опору втомі несучих конструкцій, зокрема, непрямими методами. Наведено математичний опис систем випробування несучих конструкцій на натурні транспортні вібрації. Обгрунтовано рекомендації щодо вибору режимів проведення стендових випробувань несучих конструкцій, зокрема, великогабаритних. Удосконалено експериментально-теоретичний метод проведення комплексу робіт щодо оцінювання витривалості та ресурсу рухомого складу. Наведено результати дослідження міцності та ресурсу декількох серій рухомого складу залізничного транспорту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О22-01-07 +
Шифр НБУВ: РА367697

Рубрики:

      
8.

Горобець В.М. 
Зворотне розсіяння радіохвиль НВЧ та НЗВЧ діапазонів корабельними хвилями: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / В.М. Горобець ; НАН України. Ін-т радіофізики та електрон. ім. О.Я.Усикова. — Х., 2006. — 16 с. — укp.

Здійснено теоретичне й експериментальне дослідження особливостей зворотного розсіяння радіохвиль гідродинамічними утвореннями, що виникають під час руху надводних об'єктів. Вивчено вплив цих особливостей на енергетичні, статистичні, спектральні та часові характеристики зворотного розсіяння. Описано характеристики сигналів, розсіяних гідродинамічними утвореннями від надводних об'єктів, що рухаються, а саме: доплерівські спектри та ефективна поверхня розсіяння (ЕПР). Запропоновано модель фізичних розсіювачів, які можуть вносити суттєвий вклад у сумарний розсіяний сигнал. Показано, що для суден з гідростатичним способом підтримки під час руху на межових швидкостях під нульовими курсовими кутами основними розсіювачами є саме судно та корабельні хвилі, що обрушуються. Енергетичні доплерівські спектри сигналів від корабельних хвиль, що обрушуються, для таких суден залежать від їх швидкості та курсового кута. Наведено результати сигналів, розсіяних різними ділянками даних хвиль залежно від фази її розвитку. Створено модель зворотнього розсіяння радіохвиль корабельними хвилями, що обрушуються. Показано, що у разі обрушення корабельної хвилі зворотне розсіяння надвисокочастотних та надзвичайновисокочастотних сигналів обумовлено частками крапельно-бризкової фракції, яка генерується корабельною хвилею поблизу корпуса судна.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З841-019.54 +
Шифр НБУВ: РА346734

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Горобець Л. В. 
Значення місць водопою для гніздових популяцій птахів лісових екосистем: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.16 / Л. В. Горобець ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

На прикладі водопою, розташованого в грабовій діброві Канівського природного заповідника, встановлено, що з 74-х видів птахів (Горобцеподібні (Passeriformes), Дятлеподібні (Piciformes), Голубоподібні (Columbiformes), Сиворакшеподібні (Coraciformes), Соколоподібні (Falconiformes) та Совоподібні (Strigiformes)), що гніздяться в ній та садибі заповідника, на місцях водопою відзначено 46. Це переважно представники рядів Горобцеподібні та Голубоподібні, які гніздяться на території грабової діброви. Виявлено, що даним видам птахів властиві три піки добової активності прильоту на місця водопою - ранковий, денний та вечірній. Встановлено, що самиці птахів відвідують місця водопою переважно під час висиджування кладки та вигодовування пташенят. В період побудови гнізда та відкладання яєць самиці рідко з'являються на водопої. Виявлено, що терміни появи пташенят на місцях водопою в 1996 - 2005 рр. стали більш ранніми, у порівнянні з 1978 - 1983 рр., що може бути результатом кліматичних змін довкілля. Розроблено нову методику дослідження дат переходу пташенят до самостійного життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.35*805.7*803.13
Шифр НБУВ: РА379402 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
10.

Горобченко О.І. 
Інтенсифікація роботи водоочисних споруд із зернистим завантаженням шляхом визначення раціональних значень тривалості фільтрування й промивки: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.04 / О.І. Горобченко ; Одес. держ. акад. буд-ва та архіт. — О., 2008. — 23 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності роботи фільтрувальних споруд шляхом пошуку оптимальних параметрів роботи - тривалості фільтроциклу та тривалості промивання. Науково обгрунтовано рекомендації щодо вибору тривалості фільтроциклу для фільтрувальних споруд, що працюють у режимі продуктивності за умов її зменшення за часом. Розроблено алгоритми оперативного та довгострокового керування роботою фільтра. Для скорочення кількості послідовних наближень установлено доцільність використання математичних моделей роботи фільтра. Розроблено математичні моделі, які дозволяють відображати взаємозв'язок вибраних тривалостей фільтроциклу, промивання та інших технологічних параметрів фільтрувальних споруджень. Створено програму визначення економічної ефективності з використанням методики чистого дисконтного прибутку. За результатами експериментального впровадження розробленого алгоритму доведено можливість підвищення ефективності роботи фільтрувальних споруджень шляхом раціонального вибору тривалості фільтроциклу та тривалості промивання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.23 +
Шифр НБУВ: РА360984

Рубрики:

      
11.

Горобець О.Д. 
Метод структурної ідентифікації об'єктів керування, які описуються системами одночасних рівнянь: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.03 / О.Д. Горобець ; Севастоп. держ. техн. ун-т. — Севастополь, 2001. — 16 с. — укp.

Розроблено методи структурної ідентифікації об'єктів керування, описуваних системами одночасних рівнянь. Запропоновано критерії структурної ідентифікації для вибору оптимальної для прогнозування моделі об'єкта керування за умов обмеженої вибірки та на їх основі розроблено метод структурної ідентифікації, спрямований на підвищення точності прогнозу параметрів об'єктів керування. Метод базується на виборі оптимальної структури моделі системи з заданих класів за допомогою одного з критеріїв селекції, статистичні властивості яких отримано методом імітаційного моделювання. Як критерій ефективності даного методу використовується математичне сподівання середньоквадратичної помилки прогнозу. З метою порівняння якості прогнозу на базі моделей систем різних класів отримано аналітичні вирази матриць середньоквадратичних помилок прогнозу за зміщеною, істинною та визначеною структурою моделі для приведеної та структурної форм системи одночасних рівнянь.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965-01с114
Шифр НБУВ: РА314263 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Горобець О.М. 
Міграція у відтворенні населення Поділля: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / О.М. Горобець ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретико-методологічні засади дослідження відтворення та міграції населення. З'ясовано особливості впливу міграції на відтворення населення Поділля - регіону з чітко окресленою сільськогосподарською спеціалізацією та давніми традиціями міграції. Визначено міграційні орієнтації та дітородну поведінку населення областей Поділля у соціологічній оцінці. Висвітлено напрями вдосконалення інформаційного забезпечення дослідження міграційних процесів та узагальнено методи обліку міграції у контексті створення надійної інформаційної бази для моделювання наслідків здійснення міграційної політики. З використанням методів кореляційно-регресійного аналізу побудовано гравітаційну та відцентрову моделі факторного впливу на міграцію населення Поділля, наведено їх соціально-економічну інтерпретацію відповідно до умов цього специфічного регіону. Запропоновано основні напрями та заходи демографічної політики у контексті запобігання несприятливого впливу зовнішньої міграції на відтворення населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С73(4УКР-9ПОД)64-25 +
Шифр НБУВ: РА338699

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Горобець І.С. 
Мовні засоби відтворення концепту ЗЛОЧИНЕЦЬ у сучасній американській художній прозі та газетній публіцистиці: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / І.С. Горобець ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2007. — 20 с. — укp.

Вперше розглянуто особливості використання номінативних одиниць сучасної англійської мови для відтворення концепту "злочинець" в американській художній прозі та газетній публіцистиці кінця XX - початку XXI ст. Виявлено комунікативні стратегії та тактики, які використано у мовленні персонажів сучасних американських художніх творів у ситуаціях "Розслідування" та "Допит". Вперше виокремлено та класифіковано сучасні американські публіцистичні тексти з юридичної тематики на підставі їх функціональних особливостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-715 + Ш5(7)-334 +
Шифр НБУВ: РА351023

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Горобець В.Ю. 
Моделі дальнього порядку в твердому тілі з наномасштабною модуляцією його просторової структури: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / В.Ю. Горобець ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2005. — 17 с. — укp.

Розглянуто просторовий розподіл параметра порядку спінової густини в немагнітному металічному спейсері, зумовленого ефектом близькості, за допомогою побудованої моделі типу Гінзбурга - Ландау. На основі точних тривимірних розв'язків рівняння Ландау - Ліфшиця в еліптичних функціях визначено статичні та динамічні розподіли параметрів феромагнітного й антиферомагнітного упорядкувань для циліндричних нанодротів і нанокілець з урахуванням граничних умов на їх поверхні. Доведено, що існує нескінченний набір різних розподілів для таких нанооб'єктів, які відповідають одним і тим же граничним умовам, але відрізняються значеннями енергії. Визначено спектри та зонну структуру спінових хвиль нескінченно довгого нанодроту в моделі періодичної наноструктурної модуляції параметра затухання Гільберта, обмінної константи, гіромагнітного відношення та одноосьової анізотропії. Розкрито вплив величини параметра затухання Гільберта на зонну структуру коливань параметра порядку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.236 в641.0,022 + В377.3 в641.0,022 +
Шифр НБУВ: РА340503

Рубрики:

      
15.

Горобченко Н.В. 
Навчання майбутніх учителів німецької мови писемного мовлення (початковий ступінь): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Н.В. Горобченко ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та розроблено методику навчання поетапного паралельного написання дискурсу-опису/розповіді у навчальному процесі мовного вищого навчального закладу. Проаналізовано мету та завдання навчання писемного мовлення (ПМ) майбутніх учителів німецької мови. Обгрунтовано доцільність даного навчання студентів написання німецького дискурсу-опису/розповіді, охарактеризовано особливості й етапи його створення. За результатами дослідження виділено загальні й специфічні вміння створення дискурсу-опису/розповіді. Запропоновано систему вправ для формування і розвитку навичок і вмінь цього створення, модифіковано чинну шкалу оцінювання дискурсу для студентів I курсу. Сформульовано методичні рекомендації щодо організації навчання написання німецькою мовою дискурсу-опису/розповіді у навчальних закладах III - IV рівнів акредитації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-913.33 +
Шифр НБУВ: РА341904

Рубрики:

      
16.

Михайлович Ю.Й. 
Обгрунтування доцільності застосування периопераційної схеми антибіотикопрофілактики з метою попередження післяопераційних ускладнень у хворих на рак легень та рак проксимального відділу шлунка: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / Ю.Й. Михайлович ; АМН України. Ін-т онкології. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто вплив злоякісної пухлини бронхів і проксимального відділу шлунка на зміну бактеріальної флори в екосистемах легень і шлунка. Висвітлено ефективність застосування периопераційної та післяопераційної антибіотикопрофілактики цефотаксимом. Здійснено оцінку швидкості темпів зниження рівня ендогенної інтоксикації залежно від антибіотикотерапії. Встановлено, що наявність і розвиток злоякісної пухлини легень і шлунка спричинює якісні та кількісні зміни у мікробних популяціях вищезгаданих органів, формування локальних запальних вогнищ. Застосування периопераційної схеми антибіотикопрофілактики цефотаксимом у режимі монотерапії зменшує частоту післяопераційних ускладнень, підвищує ефективність хірургічного лікування хворих на рак легень і рак проксимального відділу шлунка. Доведено, що застосування периопераційної схеми антибіотикопрофілактики сприяє більш швидкому зниженню рівня ендогенної інтоксикації у прооперованих хворих онкоторакального профілю у порівнянні з післяопераційною схемою антибіотикопрофілактики. Запропоновано удосконалену схему протибактеріальної терапії, ефективну фармакологічну дозу цефотаксиму, а також методику визначення коефіцієнта інтоксикації "К" як критерія для визначення темпів зниження рівня ендогенної інтоксикації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.423-59 + Р569.433.2-59
Шифр НБУВ: РА319310 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Горобченко Д. В. 
Організаційно-економічні основи управління екологічним боргом в контексті сталого розвитку: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.06 / Д. В. Горобченко ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні основи концепції екологічного боргу (ЕКБ) визначено сутність та економічний зміст поняття ЕКБ. Висвітлено просторово-часові характеристики ЕКБ. Систематизовано показники еколого-економічного оцінювання ЕКБ, виділено три блоки оцінок: біофізичний, екологічний й економічний. Розроблено науково-методичний підхід до економічного оцінювання ЕКБ, що базується на врахуванні неоплачених негативних екстерналій від порушення довкілля та використання природних ресурсів. Визначено зміст еколого-економічних відносин між суб'єктами боргових зобов'язань щодо ЕКБ, що дозволило врахувати фактичну та потенційну складові ЕКБ в його економічній оцінці. Досліджено динамічні характеристики ЕКБ, розроблено індекс ЕКБ, що дозволяє врахувати вплив факторів економічного зростання на його формування. Запропоновано методичний підхід до формування організаційно-економічного механізму управління ЕКБ, визначено його основні елементи, надано їх характеристику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)280
Шифр НБУВ: РА380186 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Горобець Д.В. 
Організаційно-педагогічні умови управління розвитком педагогічного коледжу: автореф. дис. ... канд. пед. наук: 13.00.06 / Д.В. Горобець ; Луган. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено сучасний стан вирішення проблеми, визначено теоретико-методологічні засади сутності управління розвитком педагогічного коледжу, обгрунтовано сукупність організаційно-педагогічних умов управління розвитком педагогічного коледжу, розроблено та впроваджено у процес управління факторно-критеріальну модель оцінки управління розвитком педколеджу. Встановлено, що ефективність управління розвитком педагогічного коледжу залежить від сукупності організаційно-педагогічних умов, зокрема, опори планування, організації й аналізу функціонування педколеджу на ідеї стратегічного менеджменту, доповнення лінійно-функціональної структури управління матричною структурою, зорієнтованості педагогічного колективу на спільну командну діяльність закладу освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч479.511.41 + Ч479.514(4УКР)711 +
Шифр НБУВ: РА370103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Михайлович В.А. 
Освітні тенденції культурної політики в умовах глобалізації: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.10 / В.А. Михайлович ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено освітній потенціал культурної політики, спрямованої на реформування вітчизняної системи освіти та забезпечення її входження у світовий освітній простір як рівноправної дієвої сили, що передбачає у своїй сутності світові культурно-освітні тенденції, але не заперечує та не применшує національні чинники та цінності, які визначають своєрідність характеру саме української освіти. Запропоновано визначення поняття "культурна політика". Досліджено процес становлення парадигм освіти у різних типах культури (доглобалізаційний період). Визначено соціально-історичні параметри глобалізації. Висвітлено перспективи та тенденції розвитку освіти у ситуації глобалізації. Розкрито значення освітніх тенденцій культурної політики у розвитку глобальної цивілізації. Досліджено українські реалії культурної політики у контексті розвитку сучасної вітчизняної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Ч30 + Ю252:Ч30
Шифр НБУВ: РА369433 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Горобець С.М. 
Особливості клініки та лікування генералізованого пародонтиту в хворих на травматичну хворобу спинного мозку: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / С.М. Горобець ; Держ. установа "Ін-т стоматології Акад. мед. наук України". — О., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості клінічного стану тканин пародонта, імунологічні порушення, стан кісткової тканини у хворих на генералізований пародонтит у разі травматичної хвороби спинного мозку. Розроблено та впроваджено новий спосіб лікування генералізованого пародонтиту у даної категорії хворих з використанням фармако-фізіотерапевтичного комплексу: місцевої протизапальної й імунокоригувальної терапії (лікувальної грязі, біорезонансної вібростимуляції), остеотропної терапії (препарату кальцемін) і схеми індивідуальної гігієни порожнини рота (іригації ясен гівалексом, чистки зубів електричною зубною щіткою "Vitality" фірми "Oral-B"). Доведено, що застосування запропонованого комплексу лікувально-профілактичних заходів ) сприяє значному покращанню клініко-імунологічних показників стану тканин пародонта. Наведено рекомендації щодо його впровадження у клініку терапевтичної стоматології для лікування хворих на генералізований пародонтит у разі травматичної хвороби спинного мозку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-5 + Р638.75 +
Шифр НБУВ: РА361206

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського