Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (15)Реферативна база даних (647)Книжкові видання та компакт-диски (600)Журнали та продовжувані видання (47)
Пошуковий запит: (<.>A=ГУТ$<.>+<.>A=ІГОР$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 59
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Гутиряк О.І. 
Англійська термінологія маркетингу: структура та семантичні характеристики: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / О.І. Гутиряк ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Проаналізовано сучасну англійську термінологію маркетингу і стратифікаційну та семантико-тематичну структури термінології, склад і структуру термінів маркетингу. Встановлено, що між семантичною продуктивністю і семантичною складністю термінів маркетингу та кількістю слів, основ, морфем, літер існує статистична залежність: із збільшенням семантичної продуктивності термінів їхня структурна складність і довжина зменшуються, а із збільшенням семантичної складності - збільшується.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-34:У

Рубрики:

      
2.

Гутнікова А.В. 
Віддієслівні іменники без словотворчих афіксів у середньоверхньонімецькій і сучасній німецькій мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / А.В. Гутнікова ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечнікова. — О., 2002. — 20 с. — укp.

Вивчено структурні і семантичні типи безафіксних віддієслівних іменників у середньоверхньонімецькій та сучасній німецькій мові. Встановлено, що безафіксний віддієслівний словотвір іменників німецької мови охоплює дві моделі: субстантивацію інфінітива та субстантивацію дієслівної основи. Доведено, що до процесу субстантивації інфінітива залучаються майже усі морфологічні та структурні типи середньоверхньонімецьких дієслів, найбільш активними є слабкі перехідні кореневі лексими. Визначено, що у сучасній німецькій мові зростає активність слабких, модальних, неперехідних дієслів, а також дієслів з відокремлюваними префіксами. Досліджено, що у процес субстантивації дієслівної основи у середньоверхньонімецькій мові іменники чоловічого роду утворюються, як правило, від сильних дієслів та основ з відокремлюваними префіксами; середнього роду - від сильних дієслів та основ з невідокремлюваними префіксами; під час утворення іменників жіночого роду активними є слабкі дієслова та основи з відокремлюваними префіксами. Простежено, що на сучасному етапі зростає словотвірна активність сильних дієслів та мотивуючих основ з відокремлюваними префіксами у відношенні до дериватів чоловічого роду; слабкі кореневі дієслова та основи з відокремлюваними префіксами утворюють, частіше за все, іменники жіночого роду; слабкі та кореневі твірні основи - іменники середнього роду. Продуктивним засобом щодо утворення подібних іменників на обох зрізах виступає зміна голосного кореня, а саме аблаут. Встановлено, що у новій сучасній мові питома вага іменників з абстрактною семантикою нижча за середньоверхньонімецький показник, в той час як зростає частка імен з конкретним значенням, що характеризує дану модель як продуктивну у відношенні щодо абстрактних і конкретних іменників на обох зрізах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-20 +
Шифр НБУВ: РА322126

Рубрики:

      
3.

Гутинська Л.В. 
Вплив антиретровірусної терапії на клінічний перебіг та результати лікування хворих на ко-інфекцію туберкульоз/ВІЛ: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / Л.В. Гутинська ; Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2009. — 15 с. — укp.

Встановлено оптимальний період призначення антиретровірусної терапії (АРТ) залежно від рівня CD4+ лімфоцитів і фази проведення протитуберкульозної хіміотерапії та розроблено методи хіміопрофілактики рецидивів туберкульозу на початку АРТ у пацієнтів, що завершили основний курс хіміотерапії, що дозволило на 7,7 % зменшити летальні випадки серед хворих і в 8,0 % разів знизити кількість рецидивів захворювання під час проведення АРТ у пацієнтів, що завершили основний курс хіміотерапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.81-52 + Р542-52 + Р514.0-52 +
Шифр НБУВ: РА368748

Рубрики:

      
4.

Гутий Б.В. 
Вплив нітратно-нітритного токсикозу на активність системи антиоксидантного захисту організму бичків та його корекція: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.04 / Б.В. Гутий ; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2007. — 19 с. — укp.

Розкрито нові аспекти патогенезу нітратно-нітритного токсикозу у бичків, зокрема установлено, що токсична дія нітратів має прояв за двома взаємообумовленими напрямками. Науково обгрунтовано доцільність використання фенарону та метіфену для корекції АОС крові бичків за умов розвитку хронічного нітратно-нітритного токсикозу. Вони посилюють дезінтоксикаційну функцію печінки, пригнічують процеси ПОЛ й активізують АОС організму тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.751.31-911 +
Шифр НБУВ: РА349195

Рубрики:

      
5.

Гутянський Р. А. 
Врожайність і якість насіння сої при поєднанні хімічних і агротехнічних прийомів боротьби з бур'янами в східній частині Лісостепу України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.09 / Р. А. Гутянський ; Ін-т рослинництва ім. В.Я. Юр'єва УААН. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше за умов східної частини Лісостепу України встановлено вплив широкого спектра гербіцидів у поєднанні з агротехнічними заходами боротьби з бур'янами на врожайність та якість насіння сої. Встановлено ефективність оптимізації кількості міжрядних обробітків під час догляду за посівами. Вперше виявлено толерантність рослин сої щодо фунтових гербіцидів і вплив препаратів на азотфіксувальні бульбочки. Визначено конкурентоспроможність сортів сої з різною тривалістю вегетаційного періоду відносно бур'янів. Вдосконалено елементи технології вирощування сої.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-467.52 + П213.6-47
Шифр НБУВ: РА373281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 Соя 

      
6.

Гуторова О.О. 
Господарський механізм функціонування та розвитку садівництва: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.О. Гуторова ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Розглянуто особливості формування та розвитку господарського механізму галузі садівництва за умов становлення багатоукладної економіки, виділено найбільш дієві шляхи підвищення економічної ефективності виробництва, переробки, зберігання й реалізації плодів і ягід. Відносно оптимальних агробіологічних вимог плодоягідних культур розроблено та економічно обгрунтовано новий методичний підхід щодо визначення мікрозон розміщення та розвитку промислового садівництва з урахуванням породно-сортового складу насаджень. На прикладі садівницьких господарств Харківської області вперше виявлено циклічну закономірність прояву врожайності плодово-ягідних культур, визначено середні розміри циклів, а також кількісний вплив кліматичних факторів на врожайність багаторічних насаджень. Обгрунтовано параметри економічно найбільш доцільної галузевої структури спеціалізованих садівницьких підприємств. Розглянуто проблеми інвестиційно-інноваційної діяльності в промисловому садівництві регіону, агропромислової інтеграції та організації безвідходної технології в садівництві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.154 +
Шифр НБУВ: РА329983

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Гут 
Дослідження експресії муцинових генів в кон'юнктиві ока людини: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.03 / Ірина Йосифівна Гут ; НАН України, Інститут молекулярної біології і генетики. — К., 2000. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*443.1,022
Шифр НБУВ: РА308241

Рубрики:

      
8.

Гутьєва В.В. 
Емфітевзис у римському праві та його рецепція у праві України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.В. Гутьєва ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено походження емфітевзису та обгрунтовано, що він був запозичений та введений до практики і права Стародавнього Риму з Стародавньої Греції. Установлено суть емфітевзису та виділено його характерні риси за давньогрецькими емфітевтичними договорами та передумови запровадження у Стародавньому Римі. Вивчено суть спадкової довгострокової оренди вектигальних (оброчних) земель та вічного права на чужу землю й обгрунтовано, що вони були ранніми формами емфітевзису. Уточнено визначення загального поняття за римським приватним правом і розкрито зміст емфітевзису як речового права (права та чужу річ) та визначено суть та обов'язків суб'єктів емфітевтичних правовідносин. Доповнено перелік способів набуття та припинення емфітевзису за римським приватним правом та розкрито їх зміст. Досліджено та проаналізовано право користування чужою земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб за пам'ятками права України на різних етапах його розвитку та визначено ступінь рецепції в них норм римського приватного права щодо емфітевзису.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)323-622 + Х839(4УКР)211.321.2
Шифр НБУВ: РА326998

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Гутарук О.В. 
Жанрові новації Ніколаса Бретона-прозаїка в контексті творчих пошуків єлизаветинської доби: Автореф. дис... канд. філіл. наук: 10.01.04 / О.В. Гутарук ; НАН України. Ін-т літератури ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Розглянуто прозорову спадщину маловідомого англійського письменника пізньоренесансної доби Ніколаса Бретона. Комплексне дослідження його художнього доробку, в якому найяскравіше вирізняються діалогічні твори, дозволило виявити сутність жанротворчих експериментів письменника. У процесі теоретичного осмислення ряду питань, пов'язаних із діалогічною жанровою моделлю, були виявлені її принципово значимі риси (діалогічне ядро і діалогічна периферія). Наведено характеристику жанрової моделі ренесансного діалогу, виявлено соціокультурні та гносеологічні чинники, які зумовили інтерес Бретона до жанру діалогу. Проаналізовано найпрезентативніші зразки діалогічних творів Бретона з морально-дидактичною домінантою. Розкрито жанрову самобутність Бретонових діалогів розважальної орієнтації з акцентом на новаціях письменника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4Вел)-4Бретон Н. 534
Шифр НБУВ: РА318996 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Гутник А.Є. 
Запобігання податковою міліцією ухиленням від сплати податків: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / А.Є. Гутник ; Ун-т внутр. справ. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Розглянуто кримінологічні характеристки ухилень від сплати податків та особи злочинця. Досліджено вплив окремих чинників на вчинення ухилень від сплати податків та на ступінь латентності податкових злочинів. Детально проаналізовано найбільш поширені способи ухилень від сплати податків. Розглянуто системно-структурну побудову податкової міліції через призму її профілактичної діяльності. Виділено та розкрито основні джерела отримання інформації, значимої для профілатики податкових злочинів. Досліджено діяльність податкової міліції щодо запобігання ухиленням від сплати податків на окремих стадіях кримінального процесу та в різних сферах національної економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.013.2
Шифр НБУВ: РА310295 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Гутарєва Н. В. 
Застосування психостимулюючих та психорелаксуючих методів у комплексному санаторному лікуванні осіб молодого віку з синдромом хронічної втоми: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.33 / Н. В. Гутарєва ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології МОЗ України. — О., 2010. — 24 с. — укp.

Розроблено комплекси санаторно-курортного лікування хворих з синдромом хронічної втоми легкого та середнього ступеня тяжкості, які спрямовано на активацію саногенетичних механізмів і мобілізацію захисних можливостей організму. Визначено, що вони є диференційованими залежно від ступеня тяжкості захворювання та супроводжуються суттєвими безпосередніми та віддаленими результатами та сприяють значному підвищенню ефективності терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р628.063-54
Шифр НБУВ: РА372897 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
12.

Гутнік В.Г. 
Зворотне розсіювання радіохвиль короткохвильової частини міліметрового діапазону морською поверхнею при обрушенні морських хвиль: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / В.Г. Гутнік ; НАН України. Ін-т радіофізики та електрон. ім. О.Я.Усикова. — Х., 2001. — 16 с. — укp.

Експериментально та теоретично досліджено особливості зворотного розсіювання морською поверхнею радіохвиль короткохвильової частини міліметрового діапазону. Вивчено вплив даних особливостей на енергетичні, статистичні, спектральні та часові характеристики зворотного розсіювання. Запропоновано уточнену фізичну модель розсіювання морською поверхнею радіохвиль міліметрового діапазону та на її базі проведено порівняльний аналіз характеристик морських РЛС. Встановлено, що і для короткохвильової частини міліметрового діапазону сигнали, відбиті морською поверхнею під час обрушення морських хвиль, є випадковим процесом з яскраво вираженими фазами сплесків і пауз, мають часову та просторову нестаціонарність. Висвітлено часову мінливість параметрів доплерівських спектрів. Наведено уточнену модель розсіяного морською поверхнею сигналу під час обрушення морських хвиль, що дозволило одержати оцінки його характеристик у міліметровому діапазоні радіохвиль з урахуванням співвідношення розмірів часток крапельно-бризкової фракції та робочої довжини хвилі РЛС. Відзначено, що для виявлення надводних та маловисотних об'єктів слід здебільшого використовувати довгохвильову частину міліметрового або короткохвильову частину сантиметрових діапазонів, а для визначення координат об'єктів, особливо кутових, у системах наведення та самонаведення доцільно використовувати РЛС короткохвильової частини міліметрового діапазону з високою роздільною здатністю за всіма координатами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23с141.25 + з841-019.544
Шифр НБУВ: РА313077 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Гут І.О. 
Ірраціональність поведінки домашніх господарств як споживачів: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / І.О. Гут ; Дніпропетр. ун-т економіки та права. — Д., 2004. — 23 с. — укp.

Проведено дослідження явища ірраціональності як антиподу "економічного розуму", що виникає під впливом почуттів і є проявом емоцій. Побудовано модель процесу споживацього вибору домогосподарства за ринкових умов, охарактеризовано її основні складові (доход, ринкові комунікації та способи стимулювання збуту) як базові фактори впливу, а також чинники-"фільтри" (пізнавальні здібності, соціальне середовище та психологічні особливості індивіду). Запропоновано поділ ринкової ірраціональності споживача на усвідомлену та неусвідомлену. Досліджено економічні, часові та пізнавальні ресурси споживачів-домогосподарств та їх вплив на ринкові рішення. Проаналізовано фактори, що визначають специфіку поведінки споживачів в Україні: рівень доходів домогосподарств, особливості їх диференціації та національного менталітету. Показано зележність між рівнем доходу, пізнавальними здібностями споживачів-домогосподарств та часткою ірраціональної складової у ринкових рішеннях. Визначено головні функції комунікаційної підсистеми підприємства - інформаційну та спонукальну. Встановлено значення якості товару та запропоновано новий підхід щодо врахування впливу даного чинника на споживацький вибір та ринкову привабливість. Встановлено перевагу якості маркетингових комунікацій над якістю товару у формуванні первинного вибору споживача. Проведено дослідження суспільного феномену моди як комунікаційного елементу, який використовується у системах маркетингових комунікацій. Запропоновано їх проекти синтезованого типу, орієнтовані на реалізацію синергетичного ефекту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.21 + У9(4УКР)0-94 + У9(4УКР)421.0-361 +
Шифр НБУВ: РА334176

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Гутник В. В. 
Кримінально-процесуальні гарантії учасників міжнародних збройних конфліктів (міжнародно-правовий аспект): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.11 / В. В. Гутник ; Одес. юрид. акад. — О., 2010. — 18 с. — укp.

Введено наукове поняття кримінально-процесуальних гарантій учасників міжнародних збройних конфліктів і визначено його ознаки. На підставі аналізу норм міжнародного права та міжнародно-правової доктрини проведено класифікацію кримінально-процесуальних гарантій учасників міжнародних збройних конфліктів. Визначено особливості нормативного змісту кожної з кримінально-процесуальних гарантій. Акцентовано увагу на гарантіях права на захист. Досліджено кримінально-процесуальні гарантії учасників міжнародних збройних конфліктів за національним законодавством України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х919.8 + Х917.3
Шифр НБУВ: РА376321 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Гутов О. В. 
Молекулярний дизайн і крісталічна інженерія віологенів і споріднених сполук: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.03 / О. В. Гутов ; Ін-т орган. хімії. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Визначено закономірності молекулярної та кристалічної будови віологенів і споріднених сполук. Встановлено, що нові аналоги віологенів характеризуються інтенсивною люмінесценцією у кристалічному стані. Виявлено, що зміною молекулярної будови катіона, природи аніона, введенням сольватних молекул можна модифікувати кристалічну упаковку та властивості віологенів і споріднених сполук. Розглянуто способи формування ланцюгів і сіток, а також стеричні умови організації ланцюгів у спіралі в залежності від молекулярної будови солей. Показано, як подовженням алкільного замісника біля атому нітрогену та введенням сольватної молекули води у кристал можна зруйнувати систему стекінгу аніон-катіон і різко змінити параметри його люмінесценції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г263.21-1
Шифр НБУВ: РА369873 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Гут Р.Т. 
Морфогенетична мінливість та біохімічні механізми стійкості сосни звичайної у ценопопуляціях заходу України: автореф. дис... д-ра біол. наук: 06.03.03 / Р.Т. Гут ; Нац. лісотехн. ун-т України. — Л., 2009. — 41 с. — укp.

Досліджено генетичний потенціал ценопопуляцій сосни звичайної на заході України та вплив гормональних речовин на ріст і розвиток її сіянців,, описано молекулярні механізми, які забезпечують їх стійкість до дії фітопатогенів. Проаналізовано багаторічну динаміку та циклічність радіального приросту сосни звичайної різних селекційних категорій у ценопопуляціях заходу України протягом останнього століття (1925 - 2004 рр.) у зв'язку з коливанням опадів і температури. Досліджено внутрішньо- та міжпопуляційну мінливість у рівнинних і гірських ценопопуляціях сосни звичайної заходу України за допомогою мікросателітного аналізу хлоропластної ДНК (cpSSR). Суттєвих відмінностей між даними ценопопуляціями за частотою алелей у локусах хлоропластної ДНК не виявлено. Зафіксовано тільки один гаплотип "а" у рівнинних і гірських ценопопуляціях сосни звичайної заходу України, у слов'яногірській ценопопуляції сосни на Донеччині та у кліматичних типів географічних культур сосни. Проаналізовано зміни білкового складу насіння сосни у процесі його проростання під дією стимуляторів росту. Досліджено вплив цих препаратів на морфометричні та фізіолого-біохімічні показники у сіянців. Виявлено захисний білок - дефензин сосни (PsDefl), який очищено з проростків, показано його антимікробні властивості, клоновано ген та одержано рекомбінантний білок. Одержано антитіла проти дефензину, які використано для дослідження рівня експресії дефензину у проростках сосни звичайної у разі ураження їх патогенним грибом Heterobasidion annosum.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.131-31(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА368477

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Гутник М.В. 
Науково-дослідна робота у Харківському політехнічному інституті (1950 - 1980-ті роки). Історико-методологічні аспекти: автореф. дис. ... канд. іст. наук: 07.00.07 / М.В. Гутник ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. інститут". — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Проведено історико-науковий аналіз змін у структурі Харківського політехнічного інституту (ХПІ) та визначено їх вплив на розвиток форм і напрямків наукових досліджень. Відображено, як науково-дослідна робота (НДР) задовольняла потреби промислового виробництва, сприяла удосконаленню системи підготовки інженерних і наукових кадрів. Підтверджено, що НДР значною мірою забезпечувалась поєднанням зусиль учених ХПІ та академічних установ України. Висвітлено співробітництво, що реалізовувалось в проблемних і галузевих лабораторіях та в філіях кафедр ХПІ на підприємствах. Зазначено, що до виконання НДР залучались студенти, певна частина їх робіт втілювалась у реальних дипломних проектах. Розкрито передумови зародження колективних форм НДР у ХПІ, зокрема наукових шкіл. Встановлено маловідомі імена авторів новинок, проведено порівняльний аналіз їх досягнень з закордонними аналогами. Висвітлено напрямки та результати міжнародного співробітництва ХПІ з партнерами з закордонних країн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж.е(4УКР)л3 +
Шифр НБУВ: РА370320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Гут І.М. 
Окиснення малих молекул на поверхні оксидів вольфраму та молібдену з нанесеними платиновим металом та цезієм: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / І.М. Гут ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г544.323 + Г542.234 +
Шифр НБУВ: РА342480

Рубрики:

      
19.

Гутор Н. С. 
Оптимізація діагностики, профілактики та лікування альвеолітів (експериментально-клінічне дослідження): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Н. С. Гутор ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2011. — 20 с. — укp.

Висвітлено питання підвищення ефективності профілактики та лікування альвеоліту у хворих шляхом оптимізації діагностики та розробки методу комплексного лікування з використанням флупетсалю. Розроблено експериментальну модель альвеоліту та з її допомогою оцінено протизапальні та протимікробні властивоті флупетсалю. Вивчено у хворих на альвеоліт характер мікрофлори лунки видаленого зуба, її чутливість до музейних штамів мікроорганізмів та флупетсалю у порівнянні з іншими препаратами. За результатами проведених досліджень встановлено, що використання у комплексному лікуванні хворих на альвеоліт флюпетсалю та люцитину-2 сприяє збільшенню салівації, нормалізації показників системи ПОЛ-АОС, зменшенню ступеня дисбіозу та мікробного обсіменіння й стимуляції факторів неспецифічного захисту в порожнині рота.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.421-86 + Р665.63-5
Шифр НБУВ: РА379778 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Гутник І.М. 
Педагогічні засади організації дозвілля підлітків засобами української народної педагогіки: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.06 / І.М. Гутник ; Київ. нац. ун-т культури та мистецтв. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Узагальнено теоретичні засади та вітчизняний досвід національного виховання підлітків засобами української народної педагогіки за умов дозвілля. Визначено показники сформованості національної вихованості підлітків, зокрема встановлено критерії рівня знань, а також емоційно-ціннісні та практично-діяльнісні. Обгрунтовано педагогічні умови, що сприяють підвищенню ефективності національного виховання підлітків на засадах народної педагогіки у дозвіллєвій діяльності, що реалізуються на основі використання комплексу засобів навчально-виховного впливу та впровадження запропонованих культурно-дозвіллєвих програм. Обгрунтовано й експериментально перевірено методику організації дозвілля підлітків на засадах народної педагогіки для гуртків поліхудожнього спрямування, яку рекомендовано використовувати у роботі творчих об'єднань різних напрямів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч313(4УКР) + Ч421.38 +
Шифр НБУВ: РА346559

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського