Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (292)Книжкові видання та компакт-диски (195)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>A=ДОНЧЕНК$<.>+<.>A=ЛАРИС$<.>+<.>A=МИХАЙЛІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
1.

Донченко Л.І. 
Вікові особливості розвитку метаболічних порушень у постраждалих з травмою опорно-рухового апарату (діагностика і прогнозування): Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.04 / Л.І. Донченко ; Ін-т геронтології АМН України. — К., 2004. — 34 с. — укp.

Вивчено вікові особливості метаболічної реакції на механічну травму. Проаналізоано результати дослідження активності ферментів, вмісту електролітів, вуглеводів, ліпідів і білків у сироватці крові 355-ти постраждалих різного віку та 48-ми осіб контрольної групи. Доведено, що у постраждалих з ускладненнями інфекційно-запального та дегенеративно-дистрофічного характеру зміни процесів метаболізму у гострому періоді травми мають між собою суттєві розбіжності, за цього особливості метаболічної реакції на травму визначаються віком постраждалих. Розроблено методи ранньої діагностики інфекційно-запальних ускладнень, а також діагностики дегенеративно-дистрофічних процесів у динаміці травматичної хвороби. Запропоновано алгоритм прогнозу розвитку ускладнень після травми у постраждалих молодого та похилого віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.1-3 +
Шифр НБУВ: РА330127

Рубрики:

      
2.

Донченко Л.О. 
Державне регулювання банківської системи України: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Л.О. Донченко ; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Надано оцінку державного регулювання банківської системи за умов трансформації української економіки. Обгрунтовано необхідність переходу від регулювання банківської системи як залучення та розміщення коштів до регулювання даної системи як фінансового інституту. Запропоновано шляхи зміцнення банківської системи, досліджено еволюцію та проведено порівняльний аналіз сучасних стратегій збереження довіри до її системи. Акцентовано увагу на аналізі банківської системи України, наведено шляхи удосконалення її регулювання та ефективного нагляду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10-21 +
Шифр НБУВ: РА323545

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Донченко Т.М. 
Диференційований підхід до призначення гормональних контрацептивів у жінок з цукровим діабетом I типу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Т.М. Донченко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України. — К., 2007. — 16 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи зниження частоти виникнення непланованої вагітності та побічних ефектів різних методів контрацепції у жінок з цукровим діабетом I типу на підставі комплексного вивчення ліпідного й вуглеводного обмінів, а також системного гемостазу та розробки диференційованого підходу щодо використання різних гормональних контрацептивних засобів. Встановлено взаємозв'язок між прийомом пероральних контрацептивів і підвищенням тромбогенного потенціалу крові, обумовленого внутрішньосудинною активацією тромбоцитів і залежного від дози етинілестрадіолу й типу прогестагенного компонента. Розроблено диференційований підхід щодо вибору гормональних контрацептивів за цукрового діабету I типу залежно від початкових показників компенсації захворювання та характеру діабетичних ускладнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-3 + Р714.61 +
Шифр НБУВ: РА348850

Рубрики:

      
4.

Донченко С.П. 
Ліберальні партії України. 1900 - 1920 рр.: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / С.П. Донченко ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2006. — 40 с. — укp.

Уперше в історіографії зроблено комплексне дослідження діяльності українських і російських ліберальних партій 1900 - 1920 рр. Проведено порівняльний аналіз програм політичних партій різного спрямування та встановлено відмінності вимог українського лібералізму до соціал-демократії та до європейського ліберального руху. З'ясовано специфіку українського лібералізму. Висвітлено передвиборчу тактику лібералів до I - IV Державних Дум, показано їх діяльність у парламенті в сфері розв'язання українських питань. Розглянуто діяльність лібералів у трьох Українських державах: УНР доби Центральної Ради, Українській Державі Гетьмана П.Скоропадського та УНР Директорії. Показано роль лібералів та їх внесок до розбудови України. Зроблено висновок про місце українського лібералізму у системі політичних партій як дійсного ліберально-демократичного руху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52/61-4 + Ф69(4УКР)2 +
Шифр НБУВ: РА341859

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Донченко А.В. 
Математичні та програмні засоби побудови мережевих навчальних інформаційних систем: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.03 / А.В. Донченко ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемам розробки мережевих навчальних інформаційних систем. Основну увагу приділено розробці та математичному обгрунтуванню алгоритмів автоматизованого контролю знань процедурних мов програмування та побудови інформаційно-довідкових систем глобальних мереж. Всі алгоритми розглянуто у контексті прикладних програмних систем, що їх реалізують. Отримані результати можуть бути використаними при розробці та реалізації інформаційно-довідкових систем глобальних (Internet/Intranet) мереж та при проектуванні автоматизованих навчаючих систем з елементами штучного інтелекту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.826-01

Рубрики:

      
6.

Донченко В.С. 
Множиний підхід до опису невизначеності в математичному моделюванні: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.05.02 / В.С. Донченко ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2007. — 30 с. — укp.

Розроблено новий підхід щодо опису невизначеності у вигляді концепції "множинних моделей невизначеності". Запропоновано методи та засоби опису невизначеності та дослідження властивостей відповідних об'єктів. Здійснено статичну інтерпретацію та модифікацію визначення нечітких підмножин, математичної теорії Гок-перетворення та його використання на базі псевдообернення як засобу кластеризації за гіперплощинами в евклідових і сепарабельних гільбертових просторах. Удосконалено методи градієнтної оптимізації для систем керування з дискретним часом з запізненням. Показано можливості їх використання для створення ефективних методів апроксимації функцій, представлених своїми значеннями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В195.1,0 + З810.405 +
Шифр НБУВ: РА351031

Рубрики:

      
7.

Донченко Т.К. 
Організація навчальної діяльності учнів на уроках рідної (української) мови: Автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.02 / Т.К. Донченко ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2001. — 32 с. — укp.

Розглянуто закономірності ефективної організації навчальної діяльності учнів з рідної мови, визначено умови результативного навчання, наведено концепцію організації навчальної діяльності учнів на уроках української мови. Концепція полягає у системному підході до визначення цілей навчального процесу та шляхів їх досягнення. З позиції системного підходу розглянуто умови інтенсифікації навчання рідної мови, упорядковано систему методів організації навчальної діяльності, видів діяльності та навчальних дій, спрямованих на досягнення цілей навчання, визначено шляхи та прийоми формування пізнавальної самостійності учнів у сфері мови та мовлення, охарактеризовано специфічні умови мотиваційного забезпечення навчальної діяльності на уроках рідної мови, розроблено модель уроку, який містить умови для результативної навчальної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-912.0
Шифр НБУВ: РА313796 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Донченко І.А. 
Педагогічні умови розвитку професійної самосвідомості майбутніх викладачів вищого навчального закладу в процесі магістерської підготовки: автореф. дис. ... канд. пед. наук: 13.00.04 / І.А. Донченко ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено проблеми розвитку професійної самосвідомості майбутніх викладачів ВНЗ у процесі магістерської підготовки. Визначено сутність цього явища як складної інтегративної системної професійної якості, що забезпечує відображення у професійній Я-концепції викладача особливостей його професійної самоорганізації у межах науково-дослідної, методичної, викладацької, організаційної діяльності та їх усвідомлення на основі професійно-педагогічної рефлексії. Розкрито структуру професійної самосвідомості як єдності професійної Я-концепції, професійної самоорганізації та професійної рефлексії. Теоретично обгрунтовано й експериментально перевірено сукупність педагогічних умов, що забезпечують ефективність розвитку професійної самосвідомості майбутніх викладачів ВНЗ у процесі магістерської підготовки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.328 + Ю952.2 +
Шифр НБУВ: РА370052 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Донченко Л.І. 
Підготовка соціально-педагогічних кадрів у вітчизняній теорії та практиці (20 - 30-ті рр. ХХ ст.): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Л.І. Донченко ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2007. — 21 с. — укp.

Проаналізовано процес формування системи підготовки соціально-педагогічних кадрів в Україні у 1920 - 1930-х рр., визначено передумови її становлення, виділено й охарактеризовано основні періоди розвитку (1919 - 1924 рр. - започаткування, 1925 - 1928 рр. - удосконалення, 1929 - 1932 рр. - уніфікації). Висвітлено внесок провідних вітчизняних педагогів та освітян досліджуваного періоду (Г.Гринька, О.Залужного, А.Макаренка, Я.Мамонтова, О.Попова, С.Русової, Я.Раппо, І.Соколянського) у розвиток системи підготовки соціально-педагогічних кадрів. Проаналізовано зміст, форми, методи та особливості практичної соціально-педагогічної підготовки майбутніх фахівців. Розглянуто можливості творчого використання прогресивного досвіду минулих років у сучасній системі підготовки соціально-педагогічних кадрів, визначено прогностичні тенденції її подальшого розвитку та удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч312 р(4УКР) + Ч33(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА351237

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Донченко О.В. 
Проблема естетичного виховання дітей дошкільного віку в педагогічній думці України (кінець XIX - початок ХХ ст.): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / О.В. Донченко ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2005. — 21 с. — укp.

Проаналізовано та систематизовано теоретичні ідеї естетичного виховання дітей дошкільного віку у педагогічній спадщині вітчизняних освітян наприкінці XIX - початку XX ст. Виявлено прогресивні ідеї. Показано внесок провідних діячів освіти та мистецтва України у розвиток естетичного виховання дошкільників. Висвітлено досвід його організації в Україні у досліджений період. Узагальнено зміст естетичного виховання, виявлено основні форми та методи його здійснення у дошкільних навчальних установах різного типу, що існували у цей період. З'ясовано й обгрунтовано можливості використання позитивного досвіду минулого за умов реформування національної системи освіти України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч411.355 + Ч413(4УКР)5 +
Шифр НБУВ: РА340059

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Донченко М.В. 
Професійно-педагогічна підготовка майбутніх вчителів у позааудиторній роботі у вищих навчальних педагогічних закладах України (друга половина ХХ ст.): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / М.В. Донченко ; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2004. — 22 с. — укp.

На основі аналізу широкого кола джерел вперше цілісно досліджено досвід професійно-педагогічної підготовки майбутніх учителів у позааудиторній роботі у вищих навчальних педагогічних закладах України у другій половині XX ст. Виявлено основні етапи становлення та розвитку позааудиторної роботи: 1950 - 1960 рр., 1970 - 1980 рр., 1990-ті рр., встановлено основні напрями її здійснення: соціокультурний, художньо-естетичний, науково-дослідний та природничий, конкретизовано види та форми позааудиторної діяльності студентів, охарактеризовано їх змістовий компонент. Розкрито сутність професійно-педагогічної підготовки майбутніх учителів та специфіки студентської групи як середовища професійного зростання майбутнього педагога з урахуванням соціально-економічних перетворень. У процесі наукового дослідження узагальнено досвід професійно-педагогічної підготовки майбутніх вчителів вищих навчальних педагогічних закладів України та виявлено освітньо-виховні можливості позааудиторної роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.513(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА331377

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Донченко Н.В. 
Розробка складу та технології гранул цеоліту з плантаглюцидом для лікування виразкової хвороби шлунка: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / Н.В. Донченко ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2005. — 21 с. — укp.

Здійснено теоретичне й експериментальне обгрунтування, розроблено склад і технологію твердої лікарської форми - гранул цеоліту з плантаглюцидом, призначених для лікування виразкової хвороби шлунка з нормальною та зниженою кислотністю, а також гіпоацидних гастридів. Уперше поєднано у лікарській формі гранул біологічно активну субстанцію рослинного походження - планглюцид і природний мінерал - цеоліт. Проведено комплекс фізико-хімічних і фармако-технологічних досліджень властивостей діючих речовин і гранул на їх основі. За результатами дослідження доведено збільшення противиразкової активності створених гранул у 2,3 рази у порівнянні з цеолітом і в 2,6 рази - відносно плантаглюциду у разі лікування виразки без їх поєднання. Доведено, що збереження мікробіологічної чистоти плантаглюциду у створеному лікарському засобі здійснюється завдяки природному цеоліту. Вивчено показники якості препарату, установлено стабільність у процесів зберігання протягом двох років. Проведено біологічні дослідження, виявлено противиразкову активність і нешкідливість створених гранул. Розроблено аналітично-нормативну документацію та технологічний промисловий регламент для препарату "Планталіт".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9-29 планталіт + Р413.204.6-52 + Л663.3 +
Шифр НБУВ: РА340375

Рубрики:

      
13.

Донченко О.П. 
Свобода як категорія права: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / О.П. Донченко ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2010. — 18 с. — укp.

Проведено комплексний філософсько-правовий аналіз свободи як категорії права у контексті її розуміння як форми творчої самореалізації особистості. Розкрито сутність поняття свободи як філософської категорії. Простежено розвиток ідеї свободи в історії вчень про право, проаналізовано основні підходи, теорії та доктрини до вивчення співвідношення понять "свобода" та "право". Розкрито особливості розуміння свободи у сучасних західних правових концепціях. Виділено загальнотеоретичні характеристики свободи як категорії права. Розкрито онтолого-аксіологічний зміст категорії свободи у праві. Проаналізовано гносеолого-методологічні функції категорії свободи у праві. Узагальнено філософсько-правові особливості використання категорії свободи у праві України, зокрема, конституційному, цивільному та кримінальному. Досліджено антиномічну пару протилежностей "свобода - несвобода", запропоновано визначення порушення права як форми несвободи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.9 + Ю212.73 +
Шифр НБУВ: РА369905 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
14.

Донченко Л.М. 
Територіальна організація Приморської рекреаційної системи розселення (на прикладі Запорізького Приазов'я): Автореф. дис... канд. географ. наук: 11.00.02 / Л.М. Донченко ; Одес. нац. ун-т ім. І.Мечникова. — О., 2002. — 22 с.: рис. — укp.

Розроблено науково-географічні засади формування приморської рекреаційної системи розселення (ПРСР). Обгрунтовано шляхи удосконалення її функціональної та територіальної організації на прикладі Запорізького Приазов'я. Здійснено аналіз головних теорій дослідження ПРСР. Поглиблено методику формування та функціонування системи розселення. Розроблено логіко-гносеологічний шлях пізнання ПРСР, що являє собою об'єктно-суб'єктну модель. Відображено локалізацію рекреаційних підприємств та самодіяльних утворень, розглянуто інфраструктурну облаштованість території, виділено мережу рекреаційних підприємств. Визначено форми рекреаційного господарства та таксономічні одиниці ПРСР Запорізького Приазов'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д820(45УКР-4ЗАП)9 + У049(4УКР-4ЗАП)2 +
Шифр НБУВ: РА321266

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Донченко Є. І. 
Підвищення ефективності фрезерування на основі розробки та дослідження автоматизованої системи діагностики фрез / Є. І. Донченко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена вирішенню актуальної науковотехнічної проблеми підвищення ефективності попереднього торцевого фрезерування з використанням малозубих фрез шляхом створення та дослідження автоматизованої системи діагностики, що дозволило підвищити надійність торцевих фрез, продуктивність фрезерування та зменшити потребу у інструментальному матеріалі.При виконанні експериментальних досліджень створено прототип комплексної система оцінки якості процесу торцевого фрезерування, якій включає три канали п'єзоелектричних датчиків віброприскорення та датчик куту обертання шпинделю фрезерного верстата.Вперше розроблено математичну модель системи розпізнання образів, яка дає змогу прогнозувати стан різального інструменту при попередньому торцевому фрезеруванні на базі експериментальних даних.В роботі розроблено розрахунково-математичну модель процесу фрезерування для визначення зв'язку між параметрами вібрацій при торцевому фрезеруванні та станом різальних пластин, отримані математичні моделі для прогнозування надійності збірного інструмента при послідовному руйнуванні кожного зубу для торцевої фрези з довільною кількістю пластин.Результати роботи знайшли практичне використання при створенні технічних рішень та методики визначення періоду регламентованої заміни інструменту для забезпечення заданого рівня його надійності.Завдяки фактичному впровадженню системи діагностики торцевих фрез при попередньому фрезеруванні на ПАТ Дружківський машинобудівний завод отримано економічний ефект 38 670 грн (на період).Завдяки впровадженню програмно-апаратного комплексу діагностики малозубих фрез «Мрія-Міні» на ТОВ «Промисловоторгівельна компанія Інтріс трейд» планується отримати річний економічний ефект, що дорівнює 67 943 грн.Завдяки впровадженню оптичного датчика з поліпшеними метрологічними характеристиками на науково-виробничому колективному підприємство «Інтріс» планується отримати річний економічний ефект, що дорівнює15 000 грн.^UThe dissertation is devoted to solving the urgent scientific and technical problem of increasing the efficiency of rough face milling using small-tooth cutters by creating and researching an automated diagnostic system, which made it possible to increase the reliability of end mills, milling productivity and reduce the need for tool material.When performing experimental studies, a prototype of an integrated system for assessing the quality of the face milling process was created, which includes three channels of piezoelectric vibration acceleration sensors and a sensor for the angle of rotation of the spindle of a milling machine.For the first time, a mathematical model of the pattern recognition system has been developed, which makes it possible to predict the state of the cutting tool during rough face milling on the basis of experimental data.In this work, a computational and mathematical model of the milling process has been developed to determine the relationship between the vibration parameters during face milling and the state of the cutting inserts.The obtained mathematical models for predicting the reliability of the assembled tool with sequential destruction of each tooth for an end mill with an arbitrary number of inserts. The results of the work have found practical use in creating technical solutions and methods for determining the period of regulated tool replacement to ensure a given level of its reliability.Thanks to the introduction of a diagnostic system for end mills during rough milling at PJSC Druzhkovsky Machine-Building Plant, an economic effect of UAH 38,670 was obtained (for the period).The managers of the hardware-software complex for diagnostics of smalltoothed milling cutters "Mriya-Mini" at the TOV "Industrial-trading company Intris trade" planned economic effect 67943 UAH.The staff of the optical sensor with advanced metrological characteristics at the scientific- manufacturing collective enterprise "Intris" is scheduled to have an economic effect of 15000 UAH.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Пономаренко І. О. 
Обґрунтування параметрів захисної системи з дискретних утримуючих конструкцій при взаємодії із сповзаючим ґрунтовим масивом для стабілізації зсувів / І. О. Пономаренко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеню кандидата технічних наук за спеціальністю 05.15.09 – «Геотехнічна і гірнича механіка». Національний технічний університет «Дніпровська політехніка», Дніпро, 2021.У дисертації вирішена актуальна науково-технічна задача визначення параметрів дискретних утримуючих конструкцій. Створено методики розрахунку стійкості та міцності ґрунту у зоні впливу дискретних утримуючих конструкцій. Вирішено такі наукові та практичні задачі: винайдено комбіновану дискретно - суцільну конструкцію, одні елементи якої працюють на згин, а інші – на розтяг; модифіковано відому теорію арочного ефекту на випадок взаємодії сповзаючого ґрунтового масиву з дискретними утримуючим спорудами та досліджено умови взаємодії ґрунту з дискретними утримуючими спорудами на їх контакті.Область застосування отриманих в дисертації результатів: закріплення і стабілізація зсувонебезпечних укосів і схилів; бортів вертикальних виробок.Ключові слова: укіс, схил, зсув, утримуючі конструкції, критерій міцності, арочний ефект, коефіцієнт стійкості, розмір перетину, крок розстановки, мембрана.^UThe dissertation on competition of a scientific degree of the candidate of technical sciences on a specialty 05.15.09 – "Geotechnical and mining mechanics". State Higher Educational Institution National Technical University "Dnipro Polytechnic", Dnipro, 2021.In the dissertation the actual scientific and technical problem of definition of parameters of discrete retaining designs is solved. Methods for calculating the stability and strength of the soil in the area of influence of discrete retaining structures have been developed. The following scientific and practical problems have been solved: a combined discrete - continuous construction has been invented, some elements of which work on bending, and others - on tension; the known theory of arch effect in case of interaction of sliding soil mass with discrete retaining structures is modified and the conditions of soil interaction with discrete retaining structures at their contact are investigated.Scope of the results received in the dissertation: fixing and stabilization of landslide slopes and slopes; boards of vertical workings.Key words: slope, slope, shear, continuous and discrete retaining structures, arched effect, stability coefficient, cross - sectional dimensions of the retaining structure, pitch of arrangement, membrane.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Донченко А. А. 
Своєчасність процесуальних рішень, що приймаються під час досудового розслідування: автореферат дис. ... д.філософ : 081 / А. А. Донченко. — Б.м., 2023 — укp.

На дисертаційному рівні проведено дослідження своєчасності кримінальних процесуальних рішень досудового розслідування, визначено сутність цього явища, механізм забезпечення своєчасності кримінальних процесуальних рішень досудового розслідування, виявлено проблемні питання правозастосовної практики та запропоновано шляхи їх подолання.У роботі досліджено кримінальні процесуальні рішення досудового розслідування як об’єкт забезпечення своєчасності. Окреслено наукову дискусію щодо розуміння поняття кримінального процесуального рішення. Виокремлено особливості кримінальних процесуальних рішень досудового розслідування як об’єкта забезпечення своєчасності. Здійснено класифікацію кримінальних процесуальних рішень досудового розслідування як об’єкта забезпечення своєчасності за такими критеріями: за суб’єктом прийняття рішення; за формою зовнішнього виразу; відповідно до матеріалізації форми рішення; відповідно до нормативної регламентації строків прийняття КПР; залежно від необхідності доведення (доставлення, направлення) рішення до адресата; залежно від складності процедури прийняття рішення.Обґрунтовано багатоаспектне значення своєчасності кримінальних процесуальних рішень у кримінальному процесуальному механізмі ефективної реалізації завдань кримінального провадження: своєчасність кримінальних процесуальних рішень розглянуто як важливий складовий елемент забезпечення таких фундаментальних засад кримінального провадження, як розумні строки кримінального провадження, забезпечення права на захист та презумпція невинуватості.Виявлено та охарактеризовано систему чинників, які впливають на забезпечення своєчасності кримінальних процесуальних рішень досудового розслідування. Запропоновано поділити ці чинники на дві групи: суб’єктивні та об’єктивні. До суб’єктивних чинників віднесено компетентність особи, уповноваженої на постановлення кримінального процесуального рішення досудового розслідування; ретельність здійснення своїх повноважень, суб’єктом прийняття рішення досудового розслідування; рівень злагодженості у взаємодії слідчого/дізнавача та прокурора, групи слідчих. Об’єктивними чинниками є чинників належать якість чинного кримінального процесуального законодавства; поведінка суб’єктів, залучених до царини кримінального провадження; складність кримінального провадження, зовнішні обставини в яких здійснюється кримінальна процесуальна діяльність, розвиток цифрових технологій.^UAt the dissertation level, was conducted a study of the timeliness of criminal procedural decisions of pre-trial investigation. The work defines the essence of this phenomenon, the mechanism for ensuring the timeliness of criminal procedural decisions of pre-trial investigation, identifies problematic issues of law enforcement practice and suggests ways to overcome them.In the work criminal procedural decisions of pre-trial investigation as an object of ensuring timeliness were examined. The scientific discussion regarding the understanding of the concept of criminal procedural decision was outlined. Peculiarities of criminal procedural decisions of pre-trial investigation as an object of ensuring timeliness were highlighted. The classification of criminal procedural decisions of the pre-trial investigation as an object of ensuring timeliness was carried out according to the following criteria: by the subject of decision-making; by the form of external expression; according to the materialization of the decision form; in accordance with the normative regulation of the terms of adoption of the criminal procedural decisions of pre-trial investigation; depending on the need to deliver ( forward) the decision to the addressee; depending on the complexity of the decision-making procedure.It was substantiated the multi-faceted importance of the timeliness of criminal procedural decisions in the criminal procedural mechanism of effective implementation of the tasks of criminal proceedings: the timeliness of criminal procedural decisions is considered an important component of ensuring the basic principles of criminal proceedings, such as reasonable terms, ensuring the right to defense and the presumption of innocence.In the work a system of factors that influence the timeliness of criminal procedural decisions of pre-trial investigation was identified and characterized. It was proposed to divide these factors into two groups: subjective and objective. Subjective factors include the competence of a person authorized to issue a criminal procedural decision of a pre-trial investigation; the thoroughness of the exercise of his powers, the decision-making subject of the pre-trial investigation; the level of coherence in the interaction of the investigator/investigator and the prosecutor, the group of investigators. Objective factors include the quality of current criminal procedural legislation; behavior of subjects involved in criminal proceedings; the complexity of criminal proceedings, the external circumstances in which criminal procedural activities are carried out, the development of digital technologies.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського