Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (37)Реферативна база даних (516)Книжкові видання та компакт-диски (552)Журнали та продовжувані видання (31)
Пошуковий запит: (<.>A=ЗУБОВ$<.>+<.>A=ВЛАДИМИР$<.>+<.>A=ИВАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 25
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Владимиров О.А. 
Відновлювальне лікування вагітних із серцево-судинною патологією в санаторно-курортних умовах: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.33 / О.А. Владимиров ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2001. — 35 с. — укp.

На підставі комплексної оцінки стану вагітних із серцево-судинною патологією науково обгрунтовано та розроблено нові деференційовані патогенетично орієнтовані програми санаторно-курортного лікування, що грунтуються на індивідульному виборі методу терапії залежно від виду патології, її тяжкості, типу гемодинаміки та функціонального резерву міокарда, хронобіологічних показників біорегуляторної ланки L-аргінін/NO, психоемоційного стану й особливостей особистості, змін стресасоційованих систем організму та фетоплацентарного комплексу. За результатами обстеження пацієнток (109 з вадами серця, 150 з нейроциркулярною астенією, 119 з метаболічною кардіоміопатією та 100 здорових) доведено, що запропонована програма позитивно впливає на перебіг захворювання, вагітності, пологів, стан різних функціональних систем вагітної, розвиток плода та стан новонародженого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.410.030-54
Шифр НБУВ: РА316359 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Зубов О.Д. 
Діагностика та лікування кіст щитовидної залози з використанням ультразвукового дослідження: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.23 / О.Д. Зубов ; АМН України. Ін-т онкології. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Наведено результати дослідження 153 хворих зі 164 кістами щитовидної залози (КЩЗ). Описано ехосеміотику кіст різних типів з урахуванням їх етіології та цитологічних особливостей. Розглянуто можливості кольорового доплерівського картування для диференційної діагностики кіст з патологією судин, з'ясування типу кіст, контролю пункційного втручання, вибору оптимального способу лікування та визначення прогнозу. Розглянуто підходи до проведення тонкоголкової аспіраційної біопсії кіст, вибору безпечного акустичного вікна та оптимальної траєкторії пункційного каналу, а також найбільш інформативної ділянки для біопсії залежно від розташування та структурних особливостей кіст. На підставі даних ультразвукового дослідження, візуального та цитологічного аналізу матеріалу, одержаного методом тонкоголкової аспірації, запропоновано виділити 4 групи КЩЗ: істинні (ті, що мають епітеліальну вистілку) з серозним та колоїдним вмістом, псевдокісти - геморагічні (що утворюються як наслідок крововиливу в паренхіму залози) та порожнини кістозно-трансформованих вузлів. Наведено способи лікування КЩЗ - аспірація вмісту, одно- та двохетапне етанолове склерозування, лазерна фотокоагуляція кістозної стінки, розроблено критерії їх вибору на основі типу та локалізації кісти. Оцінено ефективність даних способів лікування для кіст різного походження. Описано УЗ-прояви змін, що виникають на місці кістозної порожнини після проведеного лікування. Визначено можливі ускладнення та засоби їх профілактики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.13-43
Шифр НБУВ: РА314537 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Владимирова Н.В. 
Естетико-художні засади реформаторів західноєвропейського театру межі ХІХ - ХХ століть (Е.Г.Крег, Г.Фукс, А.Аппіа): автореф. дис... д-ра мистецтвознав.: 26.00.01 / Н.В. Владимирова ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2009. — 31 с. — укp.

Досліджено творчість провідних представників західноєвропейської культури кінця XIX - початку XX ст. Е. Г. Крега, Г. Фукса, А. Аппіа. Доведено, що філософсько-мистецтвознавчі ідеї даного періоду були стимулом для формування творчої особистості. Встановлено вплив філософських ідей Ф. Ніцше, естетико-художніх засад прерафаелітів і естетико-мистецтвознавчих складових філософії А. Бергсона на західноєвропейську театральну культуру того часу. Зауважено, що аналіз естетико-художніх засад Е. Крега, Г. Фукса, А. Аппіа підкреслює потужність взаємозв'язку між теорією та практикою мистецтва та уточнює важливість міжвидових зв'язків у площині театральної культури, а також сприяє осмисленню процесу інтеграції українського театру у західноєвропейський культурний простір.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ333(4)61-8 + Ю812.453.3 +
Шифр НБУВ: РА367358

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Зубов О.Д. 
Ехоконтрольовані мінімально інвазивні втручання в діагностиці й оцінці результатів терапії хронічних гепатитів: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.23 / О.Д. Зубов ; Держ. установа "Нац. ін-т раку". — К., 2008. — 32 с. — укp.

З метою підвищення ефективності діагностики, прогнозування та моніторингу перебігу хронічного гепатиту (ХГ) розроблено та впроваджено комплекс безпечних ехоконтрольованих черезшкірних пункційних втручань. Підвищено діагностичну інформативність ультразвукового дослідження УЗД ХГ (точність на 25,4 %) за рахунок введення нового ехосимптому - ехостигми. Розроблено концепцію обов'язкової для ХГ черезшкірної пункційної біопсії печінки, виконаної голкою-трепаном через безпечне акустичне вікно зі стандартизованої зони під безперервним УЗ-контролем з допплерографією, із застосуванням оригінальних прийомів покращання візуалізації голки та заходів виявлення, профілактики та купірування ускладнень, з наступним гістологічним аналізом біоптату за напівкількісною шкалою, з включенням оцінювання дисплазії гепатоцитів як прогностичного фактора розвитку гепатоцелюлярного раку. Скорочено протипоказання до біопсії печінки, розроблено способи її виконання у групах ризику. Обгрунтовано необхідність стандартизації зон біопсії печінки, обрано оптимальні для цього ділянки. Виявлено, що впровадження нових методик ехоконтрольованих черезшкірних пункційних втручань сприяє достовірному зниженню кількості ускладнень і підвищенню інформативності біопсії печінки на 16,7 % у пацієнтів, хворих на ХГ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.116 + Р514.16 +
Шифр НБУВ: РА359514

Рубрики:

      
5.

Зубова Є.О. 
Захисна дія похідних ксантину за умов гострого емоційного стресу в експерименті: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / Є.О. Зубова ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Вперше в експерименті виявлено захисну дію похідних ксантину за умов емоційного стресу. Вперше встановлено характер центральної дії диметилксантинів за умов емоційного стресу, який проявляється збільшенням сумаційно-порогового показника, запобіганням порушенням рухових реакцій і дослідницькій поведінці щурів у "відкритому полі", покращенням процесу навчання та збереження пам'яті. Уточнено дані про захисну дію похідних ксантину за емоційного стресу за рахунок впливу на стан наднирників, вегетативну регуляцію (холінергічну - адренергічну) та прооксидантно-антиоксидантну рівновагу. Виявлено участь у механізмі антистресової дії ксантинів цАМФ і цГМФ за даними їх кількості як в сироватці крові, так і тканині головного мозку. Сформульовано уявлення про можливість використання цАМФ і цГМФ для оцінки ступеня стресового напруження, зокрема, у разі дії досліджуваних лікарських засобів. Вперше на підставі кількісної оцінки вираженості антистресової дії похідних ксантину встановлено, що ефективність пентоксифіліна за умов емоційного стресу перевищує активність пірацетаму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 ксантин + Р252.51 +
Шифр НБУВ: РА345015

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Зубов П.М. 
Модифікація білків мембрано-цитоскелетного комплексу та ліпідної асиметрії в еритроцитах при охолодженні та заморожуванні у присутності кріопротектора ПЕО-1500: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.19 / П.М. Зубов ; НАН України. Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.241*725.111.3 c8 +
Шифр НБУВ: РА355124

Рубрики:

      
7.

Зубовецька Н. Т. 
Навантажувальна здатність і енергетичні характеристики високошвидкісних радіальних газо-гідравлічних інерційних підшипників: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.02 / Н. Т. Зубовецька ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено методики визначення навантажувальної здатності й енергетичних характеристик на базі математичних моделей мастильного шару газо-гідравлічних інерційних підшипників (ГГІП) двох типів: гідростатична - для оцінювання навантажувальної здатності шару рідини; гідро- та газодинамічна - для визначення величин втрат потужності в рідинному та газовому шарі та навантажувальної здатності підшипника. Визначено механізм перерозподілу втрат потужності на тертя між газовим і рідинним шарами мащення й здатність сприйняття навантаження шарами. Встановлено, що запас стійкості ГГІП за резонансних коливань у разі синхронного вихору та стійкості, та напівшвидкісного вихору більший з використанням в'язкішої рідини. Експериментально та теоретично встановлено працездатність ГГІП з технічними параметрами в цілому вищими за аналогічні параметри підшипників інших типів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К445.3-02
Шифр НБУВ: РА372715 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Владимирська Є.Ю. 
Науково-методичне забезпечення якості дистанційного навчання у технічному університеті: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Є.Ю. Владимирська ; АПН України. Ін-т вищ. освіти. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено комплексну модель забезпечення якості дистанційного навчання у технічному університеті, яка грунтується на процесному підході до створення дистанційних курсів та проведення навчання. Запропоновано та введено до педагогічного обігу методи щодо використання найновітніших концепцій та ідей з теорії управління: концепції організації, що навчається; моделей організаційної та процесної зрілості. Розроблено класифікацію методів забезпечення якості освітньої діяльності, а також методологію забезпечення якості вищої освіти, а саме: сформульовано термінологічний апарат; запропоновано визначення понять "якість освіти", "якість вищої освіти", "якість дистанційного навчання"; розкрито властивості якості освіти; розглянуто чотири її виміри: результативність, оптимальність, ефективність і справедливість (етичність). Визначено та досліджено моделі забезпечення якості вищої освіти: оцінки, контролю, гарантування якості й управління нею; проаналізовано п'ять рівнів зрілості системи забезпечення якості, методи покращення та піднесення рівня якості; розроблено методичні рекомендації, які стосуються створення дистанційного навчання з гарантованим рівнем його якості. Досліджено дидактичні принципи та специфіку педагогічного забезпечення якості даного навчання у технічних університетах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.290 + Ж. р(4УКР)3-8 +
Шифр НБУВ: РА346009

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Зубов 
Остеогенна індукція та імунні властивості мезенхімальних стовбурових клітин in vitro: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.09 / Дмитро Олександрович Зубов ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*66*33 + Е70*335.9*669.372*743 + Р458.148
Шифр НБУВ: РА362213

Рубрики:

      
10.

Зубова О. В. 
Оцінка і прогнозування сталості розвитку сільськогосподарських підприємств регіону: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. В. Зубова ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В. Докучаєва. — Х., 2011. — 20 с.: табл. — укp.

Досліджено теоретичні основи та практичні аспекти оцінювання, прогнозування та підвищення сталості розвитку сільськогосподарських підприємств (СГП). Узагальнено існуючі погляди та розкрито власне бачення поняття "сталість розвитку сільськогосподарського підприємства", в якому враховано найбільш важливі характеристики цієї категорії. Досліджено стан і динаміку показників сталості розвитку СГП Харківщини, вплив змін у структурі товарної продукції та вплив підвищення рівня спеціалізації та концентрації виробництва на сталість їх розвитку. Удосконалено методичні підходи до оцінювання рівня сталості розвитку СГП, застосування яких дозволяє отримати статичне уявлення та дослідити динаміку показників, установити міру впливу факторів і здійснити прогнозування на основі запропонованого показника - коефіцієнта сталості. Розроблено рекомендації щодо покращання інвестиційного клімату для розвитку інноваційних процесів у СГП, запропоновано механізм надання бюджетних дотацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-230.38 + У9(4УКР-4ХАР)321-230.38
Шифр НБУВ: РА383624 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Владимирова В.М. 
Пантелеймон Куліш - дослідник української літератури: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / В.М. Владимирова ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Висвітлено джерела та чинники становлення системи філософських та естетичних поглядів, зазначеної у Кулішевій діяльності критика та історика літератури. З'ясовано тип Кулішевого наукового та художнього мислення (його ставлення до просвітительської ідеології, засад романтизму та позитивізму). В системі світоглядних і естетичних поглядів П.Куліша визначено положення, що служили критерієм його літературознавчих оцінок, зокрема, історичного розвитку української літератури, пояснювали логіку становлення літературо-критичної та історико-літературної думки дослідника у вузлових пунктах української літературної історії. Грунтовно досліджено Кулішеве потрактування етапів розвитку української словесності XII - XVIII ст., пов'язано відповідні судження П.Куліша як дослідника літератури зі своєрідністю його культуро- та історіософських уявлень. Окреслено позиції, які займав П.Куліш у дискусії про початок нового етапу української літератури. Внесено корективи до існуючих уявлень про рецепцію Кулішем-критиком творчості Т.Г.Шевченка та Марка Вовчка. Системно оцінено настанову "етнографічної й історичної істини", перспективність для розвитку української літератури кінця 50-х - 70-х рр., установлено її місце у загальній Кулішевій творчо-літературній програмі. Узагальнено внесок П.Куліша у дослідження української літератури та його роль в українському літературному процесі 40 - 90-х рр. XIX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4Укр)5-4Куліш, П.О. 33 + Ш5(4Укр)-319
Шифр НБУВ: РА318111 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Владимирова М.П. 
Патогенез токсичної нефропатії, індукованої гентаміцином, і принципи її корекції в експерименті: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / М.П. Владимирова ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2007. — 19 с. — укp.

З'ясовано патофізіологічні механізми порушень функціонального стану й особливості морфологічних змін тканин нирок у білих щурів за внутрішньоочеревинного однократного (за доз 10 та 20 мг/100 г маси тіла один раз на добу) введення гентаміцину. Обгрунтовано використання бурштинової кислоти та предукталу з нефропротекторною метою за гентаміцинової нефропатії. Експерименти проведено на 150-ти білих щурах за умов індукованого водного діурезу. Вивчено порушення основних ниркових процесів (фільтрації, реабсорбції) та функцій (екскреторної, осморегулювальної). Показано, що гентаміцин виявляє нефротоксичну дію чере 2 год після його одноразового введення за доз 10 і 20 мг/100 г маси тіла. Нефротоксичний ефект гентаміцину зберігається впродовж доби та посилюється за курсового введення препарату протягом 7-ми діб. Через 12 год після одноразового введення гентаміцину виявлено покращання ниркових функцій, що зумовлено включенням функціонального ниркового резерву. На підставі даних морфологічного дослідження ниркової тканини установлено значне порушення канальцевої реабсорбції, значною мірою - у проксимальному відділі нефрону, та клубочкової фільтрації. Сумісне використання предукталу та бурштинової кислоти за гентаміцинової нефропатії виявили його позитивний ефект на екскреторну й осморегулювальну функцію нирок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414-29 +
Шифр НБУВ: РА351762

Рубрики:

      
13.

Владимирова В.І. 
Педагогічні проблеми формування правової культури вчителя в історії вищої педагогічної школи України (1917 - 2002 рр.): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / В.І. Владимирова ; Луган. держ. пед. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2003. — 22 с. — укp.

Проведено грунтовний аналіз теоретичних основ правової культури у ретроспективі функціонування української вищої педагогічної школи за період 1917 - 2002 рр. Розглянуто поняття правової культури в історії філософської думки, їх взаємозв'язки в аспекті моралі та права, педагогічної та правової культури. Розглянуто зміст даної культури у навчальних планах, програмах вищих навчальних педагогічних закладів у різні історичні періоди розвитку українського суспільства. На підставі даних досліджень чітко визначено конкретні педагогічні проблеми правової культури особистості студентів, методи та прийоми навчальної діяльності, роль і місце соціально-психологічної компетентності формування правової культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.513(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА324263

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Зубов К. М. 
Правообмеження у державній службі України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / К. М. Зубов ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2010. — 18 с. — укp.

Визначено поняття та правову природу правообмеження, співвідношення поняття "правообмеження" з поняттями "обмеження" та "заборона", виокремлено широке та вузьке розуміння правообмеження. Проведено класифікацію правообмежень і виокремлено їх види: за метою пов'язані зі вступом на державну службу, з проходженням державної служби; за правовим регулюванням: загальні, спеціальні; за критеріями вимог: позитивні, негативні. Проаналізовано чинне законодавство про обмеження у державній службі, визначено її структуру та надано пропозиції щодо вдосконалення законодавства. Розглянуто такі види правообмежень: вік, безпартійність, судимість, відповідна освіта та професійна підготовка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012.2
Шифр НБУВ: РА374391 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Владимиров В.М. 
Проблема розуміння інформації в журналістиці: Автореф. дис. д-ра філол. наук: 10.01.08 / В.М. Владимиров ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2003. — 30 с. — укp.

На основі дослідження базових процесів розуміння, проведеного з залученням герменевтики, семіотики, соціальної психології, сучасних поглядів на хаос відтворено рух інформації від незрозумілого (хаосу) до індивідувальних рівнів розуміння - першорозуміння та інтерпретації, кодування знака та його наступного декодування, - та від індивідуального розуміння до масового. Розвинуто теоретичні основи журналістики шляхом обгрунтування функцій та принципів розуміння. Розроблено основні моделі та методи досягнення розуміння інформації в журналістиці. Досліджено перешкоди розуміння інформації в журналістиці, зокрема їх витоки, типи, методи подолання. Зроблено висновок, що проблема розуміння інформації є однією з журналістикознавчих проблем, що має вирішуватись в межах цієї науки не емпірично, а науково, для цього наявні всі необхідні умови, а просування по шляху її вирішення означатиме залучення нового ресурсу підвищення ефективності діяльності засобів масової комунікації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч620.1 +
Шифр НБУВ: РА328365

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
16.

Зубов Д.А. 
Розвиток методів і засобів адаптивного автоматизованого керування комплексом технологічних процесів вуглезбагачувальної фабрики: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.07 / Д.А. Зубов ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 2005. — 35 с. — укp.

Запропоновано шляхи розв'язання актуальної наукової задачі підвищення оперативності та якості управління комплексом технологічних процесів (ТП) вуглезбагачувальної фабрики (ВЗФ) й адаптації до різноманітних характеристик устаткування та технологічних схем конкретних підприємств. Здійснено узагальнення та удосконалення теорії оптимальних та адаптивних систем автоматичного керування (САК) та оптимізації комплексу процесів вуглезбагачення з використанням уніфікованих алгоритмів і методів інтелектуального дистанційного управління та опрацювання даних. Вперше розроблено концепцію САК комплексом ТП ВЗФ на базі впровадження нових оптимальних та адаптивних алгоритмів, фреймової експертної системи підтримки прийняття рішень операторів і промислового зразка інтелектуальної SCADA-системи та використання дискретних динамічних моделей ТП ВЗФ, методів автоматичного визначення уставок зольності локальних ТП та їх адаптивного керування як нелінійними, двоканальними, нестаціонарними стохастичними об'єктами вуглезбагачувального виробництва з великим запізнюванням і діофантовим характером залежностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И41,1-5-05 +
Шифр НБУВ: РА339557

Рубрики:

      
17.

Зубов М.І. 
Слов'янські повчання проти язичництва в лінгвотекстологічному висвітленні: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.02.03 / М.І. Зубов ; НАН України. Ін-т мовознав. ім. О.О.Потебні. — К., 2005. — 36 с. — укp.

Уперше у слов'янському мовознавстві висвітлено з використання лінгвотекстологічного підходу комплекс писемних джерел давньоруського, давньоболгарського та давньосербського походження, в яких містяться згадки про слов'янські й елліністичні язичницькі вірування. Досліджено пам'ятки, які традиційно визначаються як слова та повчання, спрямовані проти залишків язичництва в народі. Здійснено аналіз семантико-тематичних особливостей ключової лексики джерел цих пам'яток у порівнянні з такими самими особливостями лексики канонічних церковних і літописних центонно-парафразовою архітектонікою побудови середньовічного тексту. Така архітектоніка виявляється у тому, що змістові частини попередніх текстів (прецедентних текстів) використовуються для побудови нових текстів. Завдяки лінгвотекстологічному підході подано численні неординарні інтерпретації відповідних місць давньої слов'янської книжності, які залишалися неясними, або мали хибні тлумачення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141-70 + Ш3(0)941-357 +
Шифр НБУВ: РА339452

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Зубова О.Л. 
Структурно-функціональний стан популяцій клітин кордової крові після кріоконсервування з непроникаючим кріопротектором ПЕО-1500: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.19 / О.Л. Зубова ; Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини НАН України. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Зазначено, що еритроцити, заморожені у складі цільної кордової крові за режимом КЦКК, характеризуються високою збереженістю як відразу після розморожування, так і після моделювання трансфузії, за умов цього вміст основних функціональних показників клітини - АТФ і 2,3-ДФГ повністю зберігається після розморожування. Методом електрофорезу в ПААГ із використанням білок зшивального агента діаміду встановлено, що кріоконсервування цільної кордової крові за розробленим режимом викликає зміни просторового розташування білків мембрани еритроцитів, які повністю співпадають з результами, одержаними під час заморожування еритроцитів за оптимальним для них режимом прямим зануренням у рідкий азот. Показано, що кріоконсервування цільної кордової крові за методом КЦКК не призводить до змін вмісту таких біологічно активних речовин плазми кордової крові як тестостерон, тиреотропний гормон, тиреоїдні гормони й альфафетопротеїн. Виявлено різну сутливість популяцій ядровмісних клітин до факторів кріоконсервування, зокрема, більшу кріостійкість мають популяції лімфоцитів і моноцитів, водночас клітини гранулоцитарного ряду є більш чутливими до впливу низьких температур. Встановлено, що порушення ліпідної асиметрії як під час обробки кріопротектором ПЕО-1500, так і після заморожування за всіма досліджуваними режимами відбувається лише у незначної частини лімфоцитів моноцитів, а висока кількість анексин-мічених клітин у загальній популяції ядровмісних клітин обумовлена значним відсотком таких клітин у популяції гранулоцитів. Оцінка стадій ядровмісних клітин залежно від режиму заморожування показала, що кріоконсервування цільної кордової крові за режимом КЦКК дозволяє зберігати до 77 % анексин V/7AAD-клітин. Встановлено, що одержані дані близькі до таких після заморожування крові за оптимальним для ядровмісних клітин режимом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р353.522 +
Шифр НБУВ: РА367660

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
19.

Зубова Л.Г. 
Теоретичні і прикладні основи відновлення техногенних ландшафтів до рівня природних (на прикладі териконових ландшафтів Донбасу): Автореф. дис... д-ра техн. наук: 21.06.01 / Л.Г. Зубова ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2004. — 32 с.: рис. — укp.

Досліджено проблему відновлення териконових ландшафтів Донбасу на основі встановлення закономірностей фізико-геологічних та геохімічних процесів, що відбуваються у відвальних породах. Доведено, що відсипка шахтних відвалів призводить до трансформації природних кальцієвих ландшафтів у териконові сірчанокислі та до появи на значній площі фізико-хімічних та біогеохімічних бар'єрів з накопиченням у грунтах та рослинах аномальних концентрацій важких металів. Запропоновано новий спосіб припинення шкідливого впливу відвалів за рахунок використання їх породи, сульфіди та силікати якої мають підвищену концентрацію галію та германію, у якості сировини для металургії. Запропоновано поетапну утилізацію терикоників за їх геохімічною активністю. Зазначено, що процес переробки базується на використанні прискореного біохімічного окиснення піриту відвальної породи. Удосконалено технологію рекультивації поверхні терикоників шляхом використання механічного мікротерасування за допомогою розробленого пристрою та екранування поверхні пласких відвалів сумішшю річкового мулу та породи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д821(45УКР5-4ДОН)10 + Д829(45УКР5-4ДОН)08 +
Шифр НБУВ: РА331500

Рубрики:

      
20.

Зубов О.Р. 
Теоретичні та прикладні основи формування систем грунтоохоронних заходів постійної дії в агроландшафтах (на прикладі східної частини України): Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.03 / О.Р. Зубов ; Ін-т грунтознав. та агрохімії ім. О.Н.Соколовського УААН. — Х., 2001. — 32 с. — укp.

Встановлено просторові закономірності втрат грунту на схилових землях, їх зв'язок з параметрами улоговинної мережі тапоперечного профілю водозбору улоговини, залежність останніх від нахилу і довжини схилу, його форми, експозиції, грунтоутворювальної породи. Встановлено закономірності варіювання глибини грунтового профілю на схилах з улоговинами. Розроблено принципи обгрунтування конструкції грунтоохоронних засобів постійної дії - земляних гідротехнічних споруд і стокорегулюючих лісових смуг, способи підвищення їх ефективності. Запропоновано ресурсоощадну технологію сворення протиерозійних валів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П064(4Укр)
Шифр НБУВ: РА316964 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського