Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (120)Книжкові видання та компакт-диски (229)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>A=КРАСЮК$<.>+<.>A=ІГОР$<.>+<.>A=ІВАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія: Транспорт   
1.

Красюк О. М. 
Вдосконалення електронно-пневматичної гальмівної системи автотранспортних засобів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.22.02 / О. М. Красюк ; Харк. нац. автомоб.-дор. ун-т. — Х., 2011. — 20 с.: табл., рис. — укp.

Досліджено та розглянуто спосіб одержання слідкувальної дії в електронно-пневматичній гальмівній системі, принцип дії якого полягає у використанні пропорційного модулятора замість релейного. Розроблено математичні моделі пропорційного модулятора, створеного на базі крокового електродвигуна, й електропневматичного гальмівного приводу з пропорційним модулятором, а також вихідні параметри електропневматичного гальмівного приводу з пропорційним модулятором.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О33-042.73
Шифр НБУВ: РА385372 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Красюк О.С. 
Вплив античності на історичну думку англійського просвітництва: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О.С. Красюк ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2004. — 20 с. — укp.

Проаналізовано причини зростання зацікавленості античністю в англійському суспільстві XVII - XVIII ст. Визначено роль класичної спадщини у формуванні просвітницької ідеології та обгрунтовано спільність античного та просвітницького світогляду. З використанням джерельної бази розглянуто процес становлення антикознавства у межах двох основних напрямів історичної науки Англії - антикваризму та "філософської" історії. Досліджено діяльність історико-культурних товариств ("Товариство антикварів", "Товариство дилетантів"), їх внесок у вивчення та популяризацію в Англії історії давніх Греції та Риму. Здійснено всебічний аналіз історичних поглядів англійських мислителів доби Просвітництва та доведено рецепцію ідей греко-римських авторів у історико-філософських побудовах просвітителів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ВЕЛ)43-7 +
Шифр НБУВ: РА330449

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Іванович Г.В. 
Динаміка вмісту глікогену та сумарних ліпідів у мідій IMytilus galloprovincialis/I Lam. Одеської затоки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Г.В. Іванович ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2005. — 23 с. — укp.

Вивчено вміст глікогену та його динаміку у тілі мідій Одеської затоки. Доведено, що вміст глікогену у тілі мідій з марікультурних колекторів у 1,8 рази вищий, ніж у мідій природних субстратів. З'ясовано, що він вірогідно зменшувався з верхньої частини колектора - 4,58 %, до нижньої - 2,68 % сирої маси. Виявлено, що вміст глікогену у зовнішніх частинах друзи вищий, ніж у внутрішніх у 1,6 - 1,8 рази. За результатами вивчення максимального вмісту глікогену у тілі мідій за літнього періоду (червень - липень) установлено, що цей вміст значно нижчий в Одеській затоці, ніж у мідій з Кримського регіону (2,98 та в 5,20 - 5,70 % сирої маси відповідно). Виявлено різницю максимальних рівнів вмісту глікогену на п'яти прибережних станціях з різним рівнем водообміну. Цей рівень послідовно зменшується від станції з вільним водообміном - 4,9 % до станції з обмеженим рівнем водобміну - 2,1 % сирої маси. Під час дослідження різних органів мідій установлено, що максимальний вміст глікогену у гонадах, а мінімальний - у зябрах. Визначено, що найбільшого рівня вміст глікогену становить на стадії статевого спокою у гонадах - 5,15 %, у гепатопанкреасі - 1,91 %, у зябрах - 1,79 % сирої маси. Мінімум цього компонента відзначено на стадії вимету в усіх органах. Сумарних ліпідів виявлено найбільше у гепатопанкреасі. В усіх органах вміст сумарних ліпідів максимальний у період дозрівання статевих продуктів на переднерестовій стадії: у гепатопанкреасі - 2,47 %, у гонадах - 1,53 % та у зябрах - 0,92 % сирої маси. Мінімум цього вмісту виявлено в усіх органах у період вимету статевих продуктів. Установлено можливість використання вмісту глікогену та сумарних ліпідів, а також супутніх показників (вмісту сирої та сухої речовини, вологи та морфо-функціональних індексів) як індикаторів стану молюсків на різних стадіях репродуктивного циклу та за різних умов мешкання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.166.21*725.123.113 +
Шифр НБУВ: РА341209

Рубрики:

      
4.

Красюк Е.К. 
Дисметаболічні процеси та їх корекція у хворих з первинними ураженнями нирок та гіпертонічною хворобою на ранніх ступенях хронічної ниркової недостатності: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Е.К. Красюк ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2006. — 18 с. — укp.

Досліджено зміни балансу перикисного окиснення ліпідів, антиоксидантного захисту та ліпідного обміну у хворих з хронічною нирковою недостатністю (ХНН) I-II ступеня та розроблено метод їх комплексної медикаментозної корекції. Виявлено, що на ранніх ступенях ХНН має місце висока частота порушень показників перикисного окиснення ліпідів, антиоксидантного захисту та складу жирних кислот крові, які мають відмінності залежно від етіології та ступеня ХНН. Проаналізовано динаміку відновлення балансу перикисного окиснення ліпідів та антиоксидантного захисту залежно від методів терапії у хворих з ХНН на ранніх ступенях. Виявлено, що включення поєднаного застосування кверцетину й еритропоетину у комплексну терапію підвищує ефективність лікування хворих з ХНН I-II ступеня за рахунок нормалізації рівня вільнорадикальних процесів, антиоксидантної стійкості крові та покращання клінічних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414-323 + Р410.030-3 +
Шифр НБУВ: РА346242

Рубрики:

      
5.

Красюк Р.В. 
Економіко-математичне моделювання процесу реструктуризації підприємства (на прикладі ВАТ "Луцький підшипниковий завод): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / Р.В. Красюк ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано необхідність реструктуризації Луцького підшипникового заводу для відновлення його стабільної діяльності за ринкових умов. Проведено діагностування поточного стану підприємства з метою продемонструвати його інвестиційну привабливість і можливість відновлення випуску продукції підприємством шляхом проведення реструктуризації. Висвітлено проведені реструктуризаційні заходи щодо удосконалення менеджменту за рахунок його реорганізації та створення нових служб, зокрема маркетингу, перебудови виробництва, складського та інструментального господарств, служб технічного забезпечення та збуту. Наведено пропозиції щодо оптимізації чисельності управлінського персоналу та працівників заводу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)290-31 в611 + У9(4Укр)290-31 в611
Шифр НБУВ: РА316812 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Красюк І.В. 
Клінічна оцінка та корекція змін концентрації мікроелементів у крові хворих на хронічний гломерулонефрит: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.37 / І.В. Красюк ; Держ. установа "Ін-т нефрології АМН України". — К., 2008. — 19 с. — укp.

Виявлено, що в крові хворих на хронічний гломерулонефрит (ХГН) має місце дисмікроелементемія (підвищення вмісту свинцю, кадмію, нікелю та міді та зниження концентрації цинку й кобальту), яка залежить від стадії, форми та активності патологічного процесу. Вперше досліджено динаміку концентрації мікроелементів у крові хворих на ХГН залежно від методів еферентної та замісної терапії. Розроблено нові способи визначення та корекції дисмікроелементемії. Вперше доведено, що спосіб визначення елімінації мікроелемнтів за сеанс діалізу істотно точніший від сучасних аналогів за рахунок калькуляції загальної кількості елімінованих мікроелементів безпосередньо в усередненій репрезентативній пробі діалізату з апарата "штучна нирка", відібраній за допомогою пробовідбірника плинної рідини. Доведено клінічну ефективність способу корекції дисмікроелементемії у хворих на ХГН за рахунок забезпечення одночасного та контрольованого видалення з крові надлишку токсичних і зменшення дисбалансу есенціальних мікроелементів. Встановлено, що віддалені результати корекції дисмікроелементемії (подовження тривалості життя хворих, зменшення летальності) підтверджують ефективність даного способу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414.011.6-3 +
Шифр НБУВ: РА358684

Рубрики:

      
7.

Красюк О.А. 
Комплексна ехо-радіонуклідна діагностика порушень гемодинаміки у хворих на міокардит: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.23 / О.А. Красюк ; Укр. НДІ онкології і радіології. — К., 1998. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено підвищенню ефективності діагностики порушень центрального та периферичного кровообігу у хворих на міокардит. На підставі обстеження 167 хворих та 20 осіб контрольної групи запропонована методика синхронної радіоциркулографії. Визначено наявність, крім гіпер- та гіпокінетичного, двох парадоксальних типів гемодинаміки. Доведено, що в процесі становлення і прогресування недостатності кровообігу відбувається ступінчата адаптивна перебудова типів гемоциркуляції в наступній послідовності: гіперкінетичний; I-парадоксальний; II-парадоксальний; гіпокінетичний. Продемонстрована залежність характеру кардіальних та екстракардіальних пристосовно-компенсаційних механізмів адаптації функціональної системи кровообігу від стадії недостатності кровообігу та типу гемоциркуляції. Розроблено науково обгрунтований алгоритм застосування ехокардіографії та синхронної радіоциркулографії в процесі комплексного обстеження хворих на міокардит.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.130.11-436.7

Рубрики:

      
8.

Красюк Ю.М. 
Методика навчання інформатики студентів економічних спеціальностей: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Ю.М. Красюк ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2004. — 20 с.: табл. — укp.

Теоретично та експериментально обгрунтовано певні компоненти комп'ютерно-орієнтованої методичної системи навчання інформатики студентів економічних спеціальностей вищих навчальних закладів, розроблених з використанням диференційованого підходу, за умов систематичного та цілеспрямованого використання засобів сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, що забезпечує підвищення ефективності управління навчальною пізнавальною діяльністю студентів з різним рівнем підготовки та різними здібностями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970 р(4УКР)3-3 +
Шифр НБУВ: РА334459

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Красюк Т.В. 
Правове регулювання робочого часу та часу відпочинку науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів III та IV рівнів акредитації: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / Т.В. Красюк ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні питання правового регулювання робочого часу та часу відпочинку науково-педагогічних працівників ВНЗ III та IV рівнів акредитації. Розглянуто основні особливості науково-педагогічної праці як різновиду інтелектуальної діяльності. Визначено критерії диференціації правового регулювання праці даних працівників. Проаналізовано нормування робочого часу та навчального навантаження, що визначається тижневою тривалістю робочого часу та конкретизованими нормативами. Досліджено шляхи оптимізації тривалості робочого часу керівних працівників ВНЗ. Висвітлено аспект правового регулювання сумісництва у ВНЗ. Зроблено висновок щодо необхідності розробки Положення про особливості роботи за сумісництвом у ВНЗ III та IV рівнів акредитації. Узагальнено та систематизовано теоретичний матеріал про час відпочинку науково-педагогічних працівників. Наведено конкретні пропозиції щодо вдосконалення правового регулювання робочого часу та часу відпочинку науково-педагогічних працівників ВНЗ III і IV рівнів акредитації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)821 + Ч484(4УКР) п5 +
Шифр НБУВ: РА360816

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Красюк Л. М. 
Продуктивність сої залежно від способів основного обробітку грунту та догляду за посівами в умовах північного Лісостепу: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.01 / Л. М. Красюк ; ННЦ "Ін-т землеробства НААН України". — К., 2011. — 23 с. — укp.

Вперше встановлено у Лісостепу України на сірому лісовому крупнопилувато-легкосуглинковому грунті вплив тривалого застосування різних способів основного обробітку в семипільній сівозміні, за використання побічної продукції культур сівозміни, як добрива, на агрофізичні, біологічні, агрохімічні показники родючості грунту, потенційну та фактичну забур'яненість посівів, урожайність та якість насіння сої. Виявлено ефективність агротехнічних і хімічних заходів боротьби з бур'янами, а також їх комплексний вплив на формування врожаю й якості насіння сої за різних способів основного обробітку грунту та способів сівби. Визначено вплив технології вирощування сої на забур'яненість посівів і формування урожайності й якості зерна наступної культури в сівозміні - пшениці озимої. Встановлено, що ефективною є технологія вирощування сої, яка передбачає проведення безполицевого обробітку грунту на 25 - 27 см, сівбу широкорядним способом з шириною міжрядь 45 см і комплексний захист від бур'янів із застосуванням агротехнічних і хімічних заходів, і є організаційно, економічно й енергетично доцільною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-4
Шифр НБУВ: РА383285 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Красюк Л.В. 
Формування основ професіоналізму майбутніх учителів початкових класів у процесі моделювання педагогічних ситуацій: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Л.В. Красюк ; Ін-т вищ. освіти АПН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

За результатами проведеного теоретико-експериментального дослідження визначено суть, якісні характеристики та рівні сформованості основ професіоналізму. Обгрунтовано та розроблено технологію їх формування у майбутніх учителів початкових класів у процесі моделювання педагогічних ситуацій. Виокремлено критерії сформованості основ професіоналізму. Експериментально доведено результативність розробленої технології, впроваджено практикум "Моделювання педагогічних ситуацій".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518.3 + Ю940.91 +
Шифр НБУВ: РА361652

Рубрики:

      
12.

Красюк І. П. 
Криміналістичне дослідження підписів і коротких рукописних записів, виконаних за допомогою технічних прийомів та засобів: автореферат дис. ... д.філософ : 081 / І. П. Красюк. — Б.м., 2024 — укp.

У дисертації здійснене теоретико-методологічне узагальнення та нове вирішення завдання, що полягає в комплексному аналізі теоретичних положень та розробці практичних рекомендацій щодо здійснення криміналістичного дослідження малих за обсягом об’єктів почерку, які виконанів за допомогою технічних прийомів та засобів.Отримали подальший розвиток наукові положення щодо наявності конкретного комплексу ознак малих за обсягом почеркових об’єктів, виявлення та оцінка яких свідчитимуть про факт підробки, засоби та прийоми, які для цього використовувалися. Наведено аргументи про те, що належність малих за обсягом рукописів до малоінформативних почеркових об’єктів не означає взаємозалежності й однозначності цих понять.Встановлено, що предмет судово-почеркознавчої експертизи дослідження підписів та коротких рукописних записів складають: підпис та / або короткий рукописний запис, спосіб його підробки та обставин, які встановлюються на основі спеціальних знань у сфері почеркознавства та технічного дослідження документів. Визначено об’єкти експертного судово-почеркознавчого дослідження: малий за обсягом рукописний продукт (підпис, короткий рукописний запис); документ як матеріальний носій; явища, процеси й події об’єктивної дійсності, відображені на матеріальних носіях інформації, які надаються для дослідження.У роботі сформульовано авторське визначення «технічного підроблення підписів та коротких рукописних засобів», під яким слід розуміти процес відтворення автентичного взірця почерку за допомогою різноманітних технічних прийомів і засобів, із застосуванням приладів та пристосувань, майстерності виконавця та його навичок для досягнення максимальної подібності з почерковим об’єктом-оригіналом.Стверджується, що з огляду на подібність обсягу почеркового матеріалу підписів та коротких рукописних записів, усю сукупність використовуваних способів їх технічного підроблення слід розділити на такі: що передбачають виконання будь-якої попередньої підготовки перед відтворенням необхідного почеркового об’єкта; не передбачають виконання такої підготовки.Розвинуто наукові уявлення про сучасні способи технічної підробки підписів та коротких записів з використанням технічних засобів без нанесення рукописним способом: перемальовування за допомогою пантографа; з використанням спеціально виготовлених кліше (факсиміле); з використанням можливостей сучасної комп’ютерної та копіювально-розмножувальної техніки, репрографічних знакосинтезуючих друкувальних пристроїв.Удосконалено тлумачення методики дослідження підписів та коротких записів, виконаних за допомогою технічних прийомів та засобів, як окремої методики судово-почеркознавчої експертизи, що має інтегративний характер, оскільки передбачає обов’язкове встановлення факту застосування технічної підробки, що передує наступному етапу дослідження.Обґрунтовано потребу у розширенні компетенцій експертів-почеркознавців спеціальністю 2.1, що дасть змогу одному експерту в рамках судово-почеркознавчої експертизи всебічно дослідити такий складний об’єкт, як підпис, чи короткий рукописний запис, виконаний з використанням технічних прийомів та засобів. Наведено аргументи щодо виконання експертом взаємопов’язаних діагностичних та ідентифікаційних завдань під час дослідження підписів та коротких записів, які виконані за допомогою технічних прийомів та засобів.Висловлено та обгрутновано рекомендації щодо запровадження у вітчизняну практику проведення досліджуваних експертиз таких оптичних методів дослідження малих за обсягом почеркових об’єктів, як сканування тривимірних мікрооб’єктів, метод спектральної 4D-візуалізації, метод одночасного формування та реєстрації спектрів комбінаційного розсіювання й фотолюмінесценції.^UThe dissertation provides a theoretical generalization and a new solution to the scientific task, which consists in the comprehensive coverage of theoretical provisions and the development of practical recommendations for conducting a forensic investigation of signatures and short records made with the help of technical techniques and tools.The scientific provisions regarding the presence of a specific set of signs, small in size, handwritten objects, the detection and assessment of which will testify to the fact of forgery, the means and techniques used for this, have received further development. Arguments are given that the fact that small manuscripts belong to uninformative handwritten objects does not mean that these concepts are interdependent and unequivocal.It has been established that the subject of the forensic handwriting examination of the study of signatures and short handwritten notes is: a signature and / or a short handwritten note, the method of its forgery and the circumstances established on the basis of the integration of special knowledge in the fields of handwriting and technical research of documents. The objects of expert forensic handwriting research are defined: a small handwritten product (signature, short handwritten record); document as a physical medium; phenomena, processes and events of objective reality, reflected on material carriers of information, which are provided for research.The author's definition of "technical forgery of signatures and short handwriting" is formulated in the work, which should be understood as the process of reproducing an authentic sample of handwriting with the help of various technical techniques and means, with the use of devices and tools, the skill of the performer and his skills to achieve maximum similarity with the original handwriting object.It is argued that due to the similarity of the volume of handwritten material of signatures and short handwritten means, the entire set of used methods of their technical forgery should be divided into the following: that involve the performance of any preliminary preparation before the reproduction of the necessary handwritten object; do not provide for such training.Scientific ideas have been developed about modern methods of technical forgery of signatures and short records using technical means without applying a handwritten signature: redraw using a pantograph; using specially made clichés (facsimile); using the possibilities of modern computer and duplicating equipment, reprographic sign-synthesizing printing devices.The interpretation of the method of researching signatures and short notes made using technical techniques and means has been improved as a separate method of forensic handwriting examination, which has an integrative character, as it requires the mandatory establishment of the fact of the use of technical forgery, which is the so-called "pass" for the moving to the next stage of research.The need to expand the competences of handwriting experts with specialty 2.1 is substantiated, which will enable one expert to comprehensively examine such a complex object as a signature or a short handwritten record made using technical techniques and tools within the framework of a forensic handwriting examination. Arguments are presented regarding the expert's performance of interrelated diagnostic and identification tasks during the study of signatures and short records made with the help of technical techniques and means.Recommendations regarding the introduction into the domestic practice of conducting researched examinations of such optical methods for the study of small handwriting objects as scanning of three-dimensional micro-objects, the method of spectral 4D-visualization, the method of simultaneous formation and registration of Raman scattering and photoluminescence spectra.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського