Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (199)Реферативна база даних (2713)Книжкові видання та компакт-диски (2945)Журнали та продовжувані видання (180)
Пошуковий запит: (<.>A=КУЗНЕЦ$<.>+<.>A=АЛЕКСАНДР$<.>+<.>A=ЕВГЕНЬЕВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 109
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Транспорт   
1.

Кузнецов В.Г. 
Автоматизована система обліку та контролю електроенергії дистанцій електропостачання залізниць: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.09 / В.Г. Кузнецов ; Дніпропетр. держ. техн. ун-т залізн. транспорту. — Д., 2002. — 20 с. — укp.

Розроблено нову систему АСКОЕ дистанцій електропостачання залізниць з новими функціями, що підвищують енергетичну ефективність електричної тяги, серед яких - раціональне переведення тягових підстанцій та диференційовані тарифи оплати за активну та реактивну електроенергію, контроль за раціональним електрообігрівом приміщень дистанцій електропостачання, прогнозування місячних витрат електроенергії тягових підстанцій, непрямий контроль за спрацьовуванням ресурсу тягових трансформаторів. Для реалізації цих функцій розроблено моделі раціонального переводу тягових підстанцій на диференційовані тарифи оплати за активну і реактивну електроенергію, а також раціонального електрообігріву приміщень. Теоретично обгрунтовано доцільність застосування методу "Гусениця" для прогнозування місячних витрат електроенергії дистанцій електропостачання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О217.007
Шифр НБУВ: РА317611 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Кузнецов О. В. 
Англосаксонська модель капіталізму у системі світового господарства: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.02 / О. В. Кузнецов ; НАН України, Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2011. — 32 с. — укp.

Проаналізовано інституціонально-генетичні аспекти еволюції англосакської ідентичності. Визначено сутність, система цінностей, принциипи організації господарських і соціальних відносин, а також механізми підтримки соціального балансу англосаксонської моделі капіталізму. Проаналізовано основні складові економічної моделі Великобританії. Розкрито особливості взаємодії Великобританії та США в межах фінансової глобалізації. Показано, що глобальне поширення англосаксонської моделі капіталізму реалізується головним чином через міжнародні фінансові ринки, контроль над якими зосередили Лондон і Нью-Йорк. Досліджено природу фінансових криз. Доведено позитивний взаємозв'язок між кризами та підвищенням ефективності функціонування фінансових ринків у США та Великобританії. Систематизовано канали та досліджено соціально-економічні наслідки глобальної дифузії англосаксонської моделі капіталізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50,1 + У9(4ВЕЛ)0 + У9(4ВЕЛ)260 + Ф4(4ВЕЛ),04 + С5*25(4ВЕЛ
Шифр НБУВ: РА380811 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Александрова Д.І. 
Визначення деяких лікарських препаратів по впливу їх аніонів на сенсибілізовану люмінесценцію європію (III) і тербію (III): автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / Д.І. Александрова ; НАН України, Фіз.-хім. ін-т ім. О.В.Богатського. — О., 2009. — 21 с. — укp.

Розроблено нові аналітичні форми на основі комплексних сполук європію (III) і тербію (III) з похідними фторвмісних амідів оксохінолінкарбонової кислоти та тетрациклінами для визначення лікарських препаратів, які застосовуються у формі солей органічних кислот та основ, катіони яких не взаємодіють з Ln(III), але аніони цих солей підсилюють або гасять люмінесценцію комплексів Ln(III) з органічними лігандами-сенсибілізаторами. Встановлено, що іони Ln(III) утворюють з вивченими реагентами за pH 3.5 - 11.0 комплекси Ln(III):L = 1:1 у разі надлишку металу та 1:2 у випадку надлишку реагенту. За допомогою 2D-QSPR моделей для ряду похідних амідів оксохінолінкарбонової кислоти встановлено зв'язок люмінесцентних характеристик комплексів європію (III) і тербію (III) зі структурою лігандів. На підставі вивчення одержаних моделей зроблено висновок про пріоритетний вплив на квантовий вихід люмінесценції та час життя збудженого стану іонів лантанідів електронної поляризованості лігандів та їх типології. Встановлено, що введення у систему Eu(III) - L окремих органічних і неорганічних аніонів за молярного співвідношення Eu(III):L = 1:1 і pH 7.5 обумовлює утворення різнолігандних комплексів і збільшення інтенсивності люмінесценції іонів європію (III). Можливість утворення різнолігандних комплексів доведено з використанням методів спектрофотометрії та люмінесценції.Обгрунтовано можливість використання вивчених різнолігандних комплексів як нових аналітичних форм для визначення ряду лікарських препаратів за впливом їх аніонів на сенсибілізовану люмінесценцію комплексів лантанідів (III). На підставі вивчених комплексних сполук розроблено високочутливі, прості й експресні методики визначення цитратів окселадину, мосаприду, кломіфену та тамоксифену, бутамірату, аргініну та силденафілу з межами визначення (0.12 - 1.20) мкг/мл, тартратів платифіліну та буторфанолу (МВ 0.85 мкг/мл і 1.0 мкг/мл), малату цитруліну (МВ 1.00 мкг/мл), фториду натрію (МВ 0.17 мкг/мл), фосфату кодеїну, динатрієвої солі фосфату дексаметазону, алендронату натрію й етідронату калію з МВ 0.03 мкг/мл.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.315.1,0 + Л66-1 с34 +
Шифр НБУВ: РА368144

Рубрики:

      
4.

Александріна Т.А. 
Виявлення, облік, лікування та диспансерне спостереження хворих на туберкульоз у поєднанні з ВІЛ-інфекцією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / Т.А. Александріна ; АМН України. Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 2007. — 19 с. — укp.

З метою підвищення ефективності епідеміологічного нагляду, виявлення, лікування та диспансерного спостереження хворих на туберкульоз у поєднанні з ВІЛ-інфекцією розроблено методики їх виявлення, обліку та організації надання медичної допомоги. На підставі аналізу епідеміологічних показників та існуючих звітно-облікових форм, результатів клінічного, мікробіологічного й імунологічного обстеження хворих встановлено, що в Україні не зареєстровано значну кількість випадків ВІЛ/СНІД-асоційованого туберкульозу, що обумовлено недосконалістю системи виявлення туберкульозу серед ВІЛ-інфікованих та ВІЛ-інфекції серед хворих на туберкульоз, зокрема звітно-облікові форми не передбачають реєстрацію усіх випадків поєднаного захворювання. Встановлено, що висока смертність від ВІЛ/СНІД-асоційованого туберкульозу пов'язана з несвоєчасним виявленням однієї з патологій, а також відсутністю діагностики та профілактики інших опортуністичних захворювань. Показано, що короткий двокомпонентний режим хіміопрофілактики туберкульозу у ВІЛ-інфікованих має більш високу ефективність, ніж 6-ти місячний курс хіміопрофілактики ізоніазидом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р54-37 + Р514,0-37 +
Шифр НБУВ: РА348868

Рубрики:

      
5.

Александров В.М. 
Військова служба як особливий вид державної служби в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.М. Александров ; Нац. юрид. акад. України ім.Я.Мудрого. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розкрито особливості управління військовою службою як галуззю державного управління й окремим інститутом державної служби. Вперше військову службу визначено як організаційно-правовий інститут державної служби. Запропоновано визначення юридичної відповідальності військовослужбовців. Вперше зроблено пропозиції щодо доцільності доповнення чинного Кодексу України про адміністративні правопорушення окремою главою - стосовно визначення складів корупційних діянь та інших порушень, пов'язаних з корупцією у військовій справі. Доведено наявність додаткових ознак, що характеризують військовослужбовців як суб'єктів адміністративних проступків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)24 + Х819(4УКР)012 +
Шифр НБУВ: РА365091

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
6.

Кузнецов С.Г. 
Вітрова дія на висотні будівлі в умовах міської забудови: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.01 / С.Г. Кузнецов ; Донбаська нац. академія будівництва і архітектури. — Макіївка, 2009. — 38 с. — укp.

Вперше одержано експериментальні дані про аеродинамічні спектри обтікання висотних забудов, які доводять виникнення ефектів хвилеутворення у швидкісному полі збуреного потоку навколо моделей, що дозволило розробити теорію, яка описує підвітряні хвилі у міській забудові. Проведено масштабні, натуральні та теоретичні дослідження забудов з висотною будівлею, розроблено методику та лабораторну установку масштабного моделювання. Проведено експерименти в гідродинамічній трубі, розвинено числову модель аеродинамічних досліджень, створено апаратно-програмний комплекс технічної діагностики, розроблено інженерний метод визначення додаткових вітрових навантажень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н7-022.7 + Н82-027 +
Шифр НБУВ: РА365240

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Александрова Д. І. 
Вплив початкових осмотичних та температурних умов на стійкість еритроцитів ссавців до гіпертонічного шоку: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.19 / Д. І. Александрова ; НАН України ; Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Встановлено, що вихідний стан еритроцитів ссавців, сформований у результаті комбінованої дії температури, осмоляльності та кріопротекторів, визначає стійкість клітин до подальшого осмотичного та температурного впливу. Формування стійкого стану еритроцитів різних видів ссавців до гіпертонічного шоку визначається осмоляльністю середовища, а не іонною силою розчину. Мінімальне значення гематокриту еритроцитів щура, коня, людини та бика в розчинах попереднього зневоднення відповідає мінімальному рівню гемолізу при перенесенні цих клітин в 4,0 моль/л NaСl. Зі зниженням температури спостерігається зменшення гіпертонічного гемолізу еритроцитів людини, коня та бика, виражене різною мірою. У присутності непроникаючого кріопротектора ПЕОЦ1500 спостерігається зниження гематокриту еритроцитів людини, бика та коня та зменшення рівня гемолізу даних клітин за подальшого перенесенні в 4,0 моль/л NaСl. За 0 °С максимальна стійкість еритроцитів людини та коня до гіпертонічного шоку (4,0 моль/л NaСl) формується у кріопротекторному (ПЕО 1500) середовищі, осмоляльність якого (700 мОсм/кг) відповідає значенням осмоляльності сольових і сахарозних середовищ, після інкубації в яких клітини стають максимально стійкими до подальшого гіпертонічного шоку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.36*732.241*716
Шифр НБУВ: РА382443 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Александрова О. Є. 
Гігієнічна оцінка процесів формування особливостей особистості студентів медичних вищих навчальних закладів та шляхи їх корекції: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.01 / О. Є. Александрова ; НАМН України Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М. Марзєєва. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше здійснено гігієнічне оцінювання процесів формування особливостей особистості студентів медичних ВНЗ і визначено та науково обгрунтовано ефективні шляхи їх корекції. Вивчено особливості житлово-побутових і соціальних умов життя, режиму дня та стану здоров'я студентів, які засвоюють медичні спеціальності за умов ВНЗ, та виявлено особливості їх впливу на процеси формування особливостей особистості. Визначено закономірності процесів формування особливостей особистості дівчат та юнаків протягом часу перебування у медичному ВНЗ за різних систем організації навчального процесу. Науково обгрунтовано програму психофізіологічного впливу на організм і психогігієнічної корекції процесів формування особливостей особистості студентів. Здійснено прогностичне оцінювання особливостей перебігу процесів психофізіологічної та психічної адаптації студентів медичних ВНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) р3 + Р11(4УКР)028.6
Шифр НБУВ: РА379657 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Александров Б.Г. 
Гідробіологічні основи управління станом прибережних екосистем Чорного моря: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.17 / Б.Г. Александров ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2002. — 34 с.: рис. — укp.

Розвинуто новий напрямок гідробіологічних досліджень функціональної ролі водних угруповань у формуванні якості прибережних вод на підставі біогеохімічного підходу. З метою оцінки внеску гідробіонтів у трансформацію речовини та енергії визначено калорійність масових видів планктону та бентосу Чорного моря, виведено "універсальні" рівняння для визначення продукції та дихання безхребетних на будь-якій стадії онтогенезу. З використанням схеми біотичного балансу подано кількісну оцінку виняткової ролі обростання в самоочищенні прибережної зони моря. Описано фундаментальні закономірності сукцесії обростання на твердих субстратах різного типу. Оцінено біопозитивні властивості матеріалів, які найчастіше використовуються у гідробудівництві. Виведено кількісні залежності структурно-функціональної організації водних угруповань від геометрії їх життєвого простору. Наведено визначення поняття "найближчий життєвий простір", запропоновано спосіб визначення його обсягу. Обгрунтовано новий показник функціональної активності угруповання обростання, що відображає внесок його рослинної та тваринної компоненти. Виведено рівняння для оцінки внеску організмів обростання в самоочищення прибережних екосистем за рядом регламентованих показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*820*(922.8) +
Шифр НБУВ: РА321738

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Кузнецова Д. С. 
Грошова оцінка земель на вугленосних територіях з урахуванням шкідливого впливу підземних гірничих робіт: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.24.04 / Д. С. Кузнецова ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2011. — 18 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено теоретичні основи підходу до експертного та нормативного грошового оцінювання земель з урахуванням впливу підземних гірничих робіт на основі додаткових витрат, викликаних впливом шкідливого чинника. Розроблено алгоритм аналізу впливу підземних гірничих робіт у ході грошового оцінювання земель. Встановлено діапазон величини опору ринку нерухомості (стигми), що виникає внаслідок впливу гірничих робіт на нерухомість. Розроблено підхід до виділення зон однакового впливу підземних гірничих робіт для нормативного грошового оцінювання земель. Удосконалено класифікацію витрат, викликаних впливом підземних гірничих робіт на земну поверхню та розташовані на ній будівлі. Встановлено залежності між величинами деформацій земної поверхні та фізичним зносом будівель, що постраждали внаслідок підробки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-51-862
Шифр НБУВ: РА385071 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Александрова Н.Б. 
Деформування елементів конструкцій при подовжніх коливаннях з урахуванням їхнього пошкодження: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / Н.Б. Александрова ; Запоріз. нац. техн. ун-т. — Запоріжжя, 2002. — 22 с. — укp.

Висвітлено проблему деформування елементів конструкцій у разі їх подовжніх коливань з метою виявлення в них пошкоджень. За допомогою побудови фізичних та математичних моделей подовжніх коливань стрижнів з пошкодженнями типу тріщин та аналізу отриманих розв'язків, визначено частоти та амплітуди коливань стрижнів за наявності у них пошкоджень. Встановлено аналітичну залежність між величиною пошкодження і частотами та амплітудами коливань. Запропоновано функції, що допомагають виявити наявність тріщини та її розмір: зміну частоти коливань, асиметрію амплітуди коливань та прискорень, наявність вищих гармонік. Наведено графіки функцій, які можна використати під час виявлення пошкоджень. Описано фізичну та математичну моделі робочої лопатки газотурбінного двигуна, визначено параметри її коливань, за допомогою програмного комплексу "Cycle2D", розробленого у Центральному інституті авіаційного моторобудування, проаналізовано руйнування даної лопатки під дією поздовжнього малоциклового навантаження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.620.351,022
Шифр НБУВ: РА319438 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Кузнецов В. О. 
Етико-естетична максима епістолярію Василя Стуса: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.01 / В. О. Кузнецов ; Нац. ун-т "Києво-Могилян. акад." . — К., 2011. — 21 с. — укp.

Розглянуто питання етико-естетичної складової епістолярного тексту та можливостей її вивчення. Досліджено своєрідність втілення письменником морально-естетичних оцінок дійсності в листах митця, гуманістичну концепцію творчості й імперативність його моральних тверджень, своєрідно втілених у епістолярному тексті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Стус В. С. 13
Шифр НБУВ: РА379219 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Кузнецов Ю.Б. 
Імпресіонізм в українській прозі кінця XIX - початку XX ст. (проблеми естетики і поетики): Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.01 ; 10.01.06 / Ю.Б. Кузнецов ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2004. — 40 с. — укp.

Системно досліджено імпресіонізм в українській літературі як повноцінну стильову течію, що виникла в кінці XIX ст. та розвивалась на початку XX ст. Уперше обгрунтовано показано якісну відмінність між літературним імпресіонізмом і живописом, доведено існування в українській літературі на межі даних століть психологічного імпресіонізму. Запропоновано нове поняття "актуальний хронотоп", який є головною категорією історичної поетики, що характеризує естетичний феномен імпресіонізму в мистецтві. Висвітлено розвиток та особливості категорії історичної поетики - кута зору автора, що є обов'язковою ознакою української імпресіоністської прози. Уперше послідовно досліджено особливості зображально-виражальних засобів імпресіонізму: предметність зображення, "психологічність" вираження, адже предмети та зовнішні явища світу в імпресіонізмі найчастіше символізують явища внутрішнього світу. Показано взаємозв'язок між змінами форм художнього письма та проблематикою - увага до внутрішнього як самоцінного, індивідуальності й неповторності людини, її духовного всесвіту. Показано, що для розуміння українського психологічного імпресіонізму, який становить специфіку національної літератури, визначальними є "філософія переживання" В.Дільтея, теорія М.Бахтіна про "вирішальні питання буття" та теорія В.Франкла про "трагедію внутрішнього життя".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш400.221.883 + Ш5(4УКР)53-334 +
Шифр НБУВ: РА329478

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Кузнецов А.О. 
Інноваційні технології в державному регулюванні соціально-економічного розвитку регіону: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / А.О. Кузнецов ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено питання удосконалення механізму державного регулювання соціально-економічного розвитку регіону шляхом упровадження інноваційних соціальних технологій. Розкрито суть і зміст понять "регіон", "соціально-економічний розвиток регіону", "державне регулювання соціально-економічного розвитку регіону", "інноваційна соціальна технологія". Проведено етимологічний аналіз й обгрунтовано визначення механізму державного управління. Розроблено практичні рекомендації щодо застосування низки інноваційних соціальних технологій з метою вдосконалення процесів соціального прогнозування, реалізації принципів соціального партнерства та застосування адміністративного моніторингу виконання державних програм і проектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.0 + Х819(4УКР)011.2-94 +
Шифр НБУВ: РА341772

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Кузнецова Н.В. 
Інформаційна технологія та система підтримки прийняття рішень з відбору кадрів для робіт підвищеної небезпеки: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Н.В. Кузнецова ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Розроблено моделі, методи й інформаційні технології для автоматизації професійного психофізіологічного відбору кадрів для виконання робіт підвищеної безпеки. Створено знанняорієнтовану модель для оцінювання професійної психофізіологічної придатності на підставі інтеграції кількісної та якісної інформації у вигляді сукупності нечітких продукційних експертних висловлювань. Запропоновано нову ієрархічну структуру системи підтримки прийняття рішень (СПР) для виконання професійного психофізіологічного відбору. Розроблено метод синтезу параметрів для СППР на підставі генетичного алгоритму з метою оптимізації параметрів нечіткої бази знань відповідно до умов на підприємстві. Запропоновано метод адаптації параметрів для СППР з використанням мережі з метою врахування поточних адміністративних рішень і одержання необхідної якості професійного психофізіологічного відбору кадрів. Зазначено щодо практичної значущості вдосконалення підтримки прийняття рішень інформаційної технології за умов невизначеності з використанням психофізіологічних показників претендентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю941.19 ф1 + У9(4УКР)240.523.4 ф12 +
Шифр НБУВ: РА363770

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Кузнецов 
Інформаційно-вимірювальна система градуювання термоанемометричних вимірювальних перетворювачів швидкості газу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.16 / Дмитро Миколайович Кузнецов ; Донецький національний технічний ун-т. — Донецьк, 2005. — 18 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З325
Шифр НБУВ: РА337415

Рубрики:

      
17.

Александров Д.В. 
Категорія "інтерес" як об'єкт протосоціологічної та соціологічної рефлексії: автореф.дис ... канд. соціол. наук : 22.00.01 / Д.В. Александров ; Ін-т соціології НАН України. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Проведено історико-генетичний аналіз становлення та розвитку соціологічної категорії "інтерес". Розглянуто характер її застосування в різних соціологічних концепціях. Виявлено пояснювальний потенціал, евристичні, методологічні та логіко-теоретичні можливості категорії в соціології. З використанням принципів історизму, системності, результатів проведеного концептуального аналізу висвітлено еволюцію теорій щодо інтересу в протосоціологічному та соціологічному контексті. Завдяки принципу історизму визначено стратегічний напрям дослідження. Використання принципу системності забезпечило асоціювання понять, за допомогою яких "інтерес" досліджено в різних соціологічних теоріях. За допомогою концептуального аналізу встановлено лексико-семантичні особливості категорії, методологічну зумовленість її певних значень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*332.1-723.32 +
Шифр НБУВ: РА366552

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
18.

Александров С.М. 
Керування стійкістю підготовчих виробок регулюванням ефекту саморозклинювання уміщуючих порід: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.11 / С.М. Александров ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2004. — 36 с.: іл. — укp.

Визначено умови виникнення ефекту саморозклинювання зруйнованих порід навколо підготовчої виробки, зрушення породних блоків, що характеризуються одночасністю в радіальному відносно центра виробки напрямку та стискаючою компонентою напружень у тангенціальному відносно контуру виробки напрямку. Установлено причини зникнення ефекту блоків у зоні непружних деформацій. Визначено найбільш вірогідну форму порушення саморозклиненого стану порід - породної складки. З'ясовано механізм розвитку непружних деформацій навколо виробки у вигляді фронту розущільнення, за яким формується зона відносного стиснення. Установлено мінімальні значення тиску бокового підпору зруйнованих порід (2 - 5 МПа), за яких зміцнюючий ефект саморозклинювання є максимальним. Запропоновано нові принципи збереження стійкості виробки в зоні активного впливу очисних робіт, які передбачають забезпечення одночасності радіальних зрушень зруйнованих порід у поперечному перерізі виробки та збільшення стискуючих напружень з одночасним вирівнюванням головних нормальних компонент у критичних зонах, де найбільш ймовірно виникнення ефекту саморозклинювання. Створено нові ефективні способи та технології збереження стійкості підготовчої виробки. Подано рекомендації з управління ефектом саморозклинювання вміщуючих виробку порід для використання на шахтах України у разі відробки запасів за складних гірничо-геологічних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И14-11
Шифр НБУВ: РА330778

Рубрики:

      
19.

Кузнецов В.В. 
Клініко-експриментальне обгрунтування застосування технології електромагнітної обробки акрилових пластмас при виготовленні знімних пластикових протезів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / В.В. Кузнецов ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2005. — 18 с. — укp.

З метою підвищення якості знімних пластикових протезів, продовження терміну їх експлуатації та зменшення кількості поломок удосконалено технологію виготовлення протезних базисів з акрилових пластмас з застосуванням електромагнітної обробки. Розроблено пристрій дії магнітного поля та запропоновано новий спосіб виготовлення базисного матеріалу з використанням технології електромагнітної обробки пластмас. Представлено результати дослідження міцнісних характеристик базисних матеріалів, рівня їх залишкового мономера водопоглинання та електронної мікроскопії структури пластмаси, обробленої в електромагнітному полі. Наведено дані клінічних і мікробіологічних досліджень тканин протезного ложа. Експериментально доведено достовірну перевагу запропонованої технології обробки, за якої міцність базисів протезів підвищується майже в два рази та знижується рівень залишкового мономера, що зменшує негативний вплив протезів на тканини протезного ложа, поліпшує адаптивні реакції людського організму та збільшує термін експлуатації протезів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.6с03 +
Шифр НБУВ: РА335849

      
20.

Александрова В.Г. 
Когнітивно-комунікативний потенціал еліптичного речення в сучасній англійській мові: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / В.Г. Александрова ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження еліптичного речення (ЕР) сучасної англійської мови з метою визначення його когнітивно-комунікативного потенціалу. Розкрито сутність еліпсису як одного з активних явищ синтаксичної деривації, визначено його роль і місце серед близьких і споріднених явищ. Запропоновано методику відмежування еліпсису від них з наступним виокремленням типів, класів і підкласів. Доведено дифузну природу еліпсису як симбіозу процесу та результату спрощення матеріальної структури речення. Особливу увагу приділено аналізу когнітивно-семантичних передумов стиснення реченнєвої структури, проведено лінгвокогнітивне моделювання простих, практичних і гіпотактичних речень, потенційно відкритих для еліпсису, встановлено номенклатуру інваріантних моделей ЕР сучасної англійської мови. З метою визначення функціонально-комунікативних особливостей проаналізовано ЕР з урахуванням актуального членування, комунікативного динамізму та актомовленнєвого устрою. Наведено опис ЕР для двох режимів його використання - як автономної (в пареміології) та як комунікативно зумовленої предикативної одиниці (у трьох дискурсивних формаціях - розмовно-побутовій, публіцистичній і рекламній).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-221 +
Шифр НБУВ: РА359278

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського