Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Тематичний інтернет-навігатор (2)Наукова електронна бібліотека (174)Реферативна база даних (5927)Книжкові видання та компакт-диски (4946)Журнали та продовжувані видання (248)
Пошуковий запит: (<.>A=КУР$<.>+<.>A=ЯНОВ$<.>+<.>A=МАРИН$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 289
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Яновський Ю.П. 
Агробіоценотичне обгрунтування інтегрованого захисту плодових розсадників від основних шкідників зерняткових культур у Лісостепу України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 16.00.10 / Ю.П. Яновський ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 36 с. — укp.

Виявлено видовий склад шкідників розсадників зерняткових культур, уточнено їх шкодочинність, біологію, фенологію, та трофічні зв'язки з яблунею та грушею в розсадниках. Розроблено "Спосіб боротьби з грунтовими шкідниками у процесі посадки саджанців" (патент 48 271, Україна), регіональні ЕПШ 17 основних фітофагів розсадників зерняткових культур з урахуванням рівнів ефективності зоофагів. Вивчено ефективність захисту насіння, підщепно-прищепного матеріалу, саджанців, маточних живцевих і насінних насаджень від шкідників. Надано оцінку стійкості проти основних шкідників у розсадниках 50-ти сортів яблуні та 27-ми сортів груші, виявлено групу відносно стійких сортів цих культур до заселення їх 8-ма видами фітофагів. Показано роль різних заходів щодо зниження шкодочинності видів і збільшення ролі корисних зоофагів. Удосконалено "Систему захисту багаторічних насаджень яблуні і груші від основних шкідників в розсадниках...", що дозволяє зменшити число обробок хімічними препаратами в період вегетації, здешевить затрати на виробництво саджанців за рахунок виключення фумігаційних робіт, зменшити забруднення довкілля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.5(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА325484

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Курило В.Л. 
Агротехнічні основи процесів механізованого вирощування насіння цукрових буряків: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.09 / В.Л. Курило ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 2002. — 34 с.: рис. — укp.

Визначено головні фактори підвищення ефективності виробництва насіння. Розроблено математичні моделі розміщення насінневих рослин на площі залежно від норми висіву насіння (безвисадковий спосіб вирощування) або густоти садіння маточних коренеплодів (висадковий спосіб) та зрідженості насінників протягом періоду вегетації. Запропоновано схеми визначення маси насіння із однієї рослини, урожаю з одиниці площі, періоду дозрівання його за висотою рослин, вологості надземної частини залежно від параметрів маточних коренеплодів, густоти рослин та нерівномірності площі живлення насінників. Визначено закономірності зміни сили зв'язку насіння із стеблами залежно від його стиглості. Розроблено математично-статистичні моделі, що визначають урожай та ефективність виробництва насіння залежно від агротехнічних умов вирощування насінників. Результати досліджень застосовано у розробці технологічних карт та вихідних вимог на машини, що вирощують насіння цукрових буряків безвисадковим та висадковим методами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-37 +
Шифр НБУВ: РА321899

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Куркчи О.Е. 
Адаптаційні реакції, що розвиваються у студентів при тривалій роботі з персональними комп'ютерами: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / О.Е. Куркчи ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено адаптаційні реакції, що формуються у студентів за умов тривалої роботи з персональними комп'ютерами. За результатами проведених досліджень установлено зміну адаптаційного потенціалу серцево-судинної системи, формування неспецифічних адаптаційних реакцій, посилення симпатичної регуляції, зниження функцій пам'яті, зміну біоритмологічних показників, зменшення продукції мелатоніну в обстежених українських і малазійських студентів. На підставі даних індивідуального оцінювання більш значні зрушення виявлено в іноземних студентів. У процесі виявлення симптомів гіперчутливості до дії електромагнітних полів персональних комп'ютерів більшу кількість гіперсенситивів зафіксовано серед малазійських студентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*716-633.4 + Р124.04 +
Шифр НБУВ: РА366524

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Кур'ята Н.В. 
Адгезивні та імуномодулюючі властивості бактерій роду ILactobacillus/I: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / Н.В. Кур'ята ; НАН України. Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2005. — 22 с. — укp.

Для групи виділених штамів вперше оцінено здатність до адгезії та гемаглютинації, а також вплив вуглеводів на ці процеси. Виділено групу штамів, адгезія яких не залежала від D-манози. Встановлено вплив pH, пепсину, трипсину, хімотрипсину та лізоциму на здатність вилучених штамів лактобацил до міжклітинної взаємодії. Вперше досліджено антикомплементарну активність у бактерій роду Lactobacillus та показано повну її втрату за умов тривалого зберігання. Показано позитивний вплив перорального прийому живих клітин окремих штамів лактобацил на фагоцитарну та окиснювальну активність перитонеальних макрофагів мишей, досліджено його динаміку. Показано здатність окремих штамів лактобацил стимулювати продукцію сироваткового інтерферону, а також готовність спленоцитів та макрофагів до продукції інтерферонів різних класів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.265 + Р264.863 +
Шифр НБУВ: РА335557

Рубрики:

      
5.

Курило В.І. 
Адміністративні правовідносини у сільському господарстві України: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.07 / В.І. Курило ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — К., 2008. — 39 с. — укp.

Досліджено теоретико-прикладні проблеми формування та розвитку адміністративних правовідносин у сільському господарстві України, проаналізовано їх правову природу, визначено сутність як системного соціально-правового явища та розроблено концептуальну модель. До наукового обігу введено ряд нових для теорії адміністративного права категорій та інститутів. Розглянуто проблеми організації контрольної діяльності у сільському господарстві України. Визначено систему суб'єктів адміністративної юрисдикції галузі, встановлено їх повноваження та наведено класифікацію. Досліджено адміністративно-деліктні відносини у сільському господарстві. Розкрито сутність адміністративної відповідальності посадових і службових осіб органів державної влади як засобу забезпечення паритетності суб'єктів адміністративних правовідносин в аграрному секторі економіки. Проаналізовано актуальні проблеми розвитку інституту адміністративних послуг у сільському господарстві України, визначено його зміст. Доведено, що забезпечення договірної свободи сторін у процесі надання адміністративних послуг у сільському господарстві є важливою складовою загального процесу демократизації суспільства. Обгрунтовано напрями удосконалення адміністративних правовідносин у сільському господарстві України. Наведено пропозиції щодо внесення змін і доповнень до теорії адміністративного права. Розроблено рекомендації щодо удосконалення діяльності органів виконавчої влади в аграрному секторі економіки України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)124 +
Шифр НБУВ: РА356022

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Курко М. Н. 
Адміністративно-правове регулювання вищої освіти в Україні: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.07 / М. Н. Курко ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 40 с. — укp.

Розкрито сутність адміністративно-правового регулювання вищої освіти в Україні, що обумовило необхідність уточнення правового забезпечення розвитку вишої освіти. Визначено особливості нормативно-правового регулювання бюджетного фінансування й організаційно-правових форм ВНЗ. Розглянуто проблемні питання системи державних органів, органів місцевого самоврядування та громадського самоврядування в управлінні сферою освіти, характеристики організаційних засад науково-методичного забезпечення діяльності у галузі вищої освіти. Встановлено організаційні засади забезпечення фінансової діяльності в освітянській сфері та напрями розвитку конституційного права громадян на освіту. Розкрито сутність економіко-правового регулювання діяльності у сфері освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)132.1 + Ч484(4УКР) к1
Шифр НБУВ: РА375766 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Маринчина І.М. 
Алгоритм діагностики плацентарної форми дисфункції плаценти: автореф. дис... канд. мед. наук.: 14.01.01 / І.М. Маринчина ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему раннього виявлення плацентарної форми дисфунції плаценти, яка є найбільш тяжкою, оскільки супроводжується високим рівнем (40 %) перинатальних втрат. На підставі вивчення рівня білків зони вагітності, гормональної функції плаценти, ультразвукових особливостей структурно-функціональних порушень фетоплацентарного комплексу, показників системи гемостазу, стану оксидантної й антиоксидантної систем у вагітних розроблено алгоритм діагностики плацентарної форми дисфунції плаценти. Рекомендовано використовувати дані показники як базові для комплексного обстеження вагітних у разі відсутності клінічної симптоматики плацентарної дисфункції. Встановлено, що прогресуюче наростання тяжкості плацентарної форми дисфункції і плаценти характеризується зниженням активності антитромбіну III та зростанням тромбінового часу, активізацією первинного гемостазу, зростанням сумарної фібринолітичної активності плазми крові, посиленим процесом перекисного окиснення ліпідів вже з 20 - 24-го тижнів вагітності з максимальними змінами в 28 - 32-му тижні гестації. Запропоновано алгоритм діагностики плацентарної форми дисфункції плаценти, який дозволяє своєчасно поставити відповідний діагноз, запобігти тяжкій формі внутрішньоутробного стану плода, знизити рівень перинатальної захворюваності та смертності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2-4 +
Шифр НБУВ: РА362623

Рубрики:

      
8.

Мариненко В.П. 
Антиоксиданти у комплексному лікуванні негонококових уретритів (хламідійних, уреаплазмових, мікроплазмових, трихомонадних, кандідозних): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / В.П. Мариненко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.570.11-52
Шифр НБУВ: РА313763 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Курченко А.І. 
Атопічний дерматит: характеристика змін системного та локального імунітету: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.08 / А.І. Курченко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 36 с. — укp.

На підставі результатів зіставлення імунологічних показників периферичної крові та запаленої шкіри у 160-ти хворих на різні форми атопічного дерматиту (АД) з'ясовано, що для гострого періоду IgE-незалежної форми АД на відміну від IgE-залежної форми був характерний малий ступінь активації імунітету на системному рівні. На локальному рівні, в ураженій шкірі відмінності між формами АД виявилися у зменшенні вмісту в запальних інфільтратах IgE-незалежного АД CD80+, CD86, HLA-DR+ і CD25+ клітин. З'ясовано, що виділені лімфоцити запаленої шкіри хворих на IgE-залежну форму АД за умов in vitro здійснювали прояв значно більшого рівня проліферативної активності у відповідь на дію стафілококового токсину-1. Під час дослідження антигістамінних препаратів з'ясовано, що ефект препарату "Цитиризин" виявився у стимуляції продукції клітинами периферичної крові хворих IgE-залежним АД IFN-gamma та IL-10, а також у зниженні запальної реакції, взаємопов'язаної зі зменшенням в епідермісі кількості кератиноцитів, що експресують міжклітинну молекулу адгезії-1.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.3-2 +
Шифр НБУВ: РА355064

Рубрики:

      
10.

Курищук В. В. 
Банківське кредитування експортної діяльності підприємств в Україні: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / В. В. Курищук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Узагальнено теоретичні підходи щодо визначення сутності експортної діяльності підприємств і доведено необхідність її кредитування. Обгрунтовано економічну природу банківського кредитування експортної діяльності підприємств, форми та види таких кредитів. З'ясовано ключові тенденції розвитку банківського кредитування експорту в країнах з ринковою економікою. Виявлено особливості банківського кредитування експортоорієнтованих підприємств в Україні. Розглянуто види банківських кредитів, які пропонують вітчизняні банки підприємствам-експортерам. Визначено роль держави у формуванні ефективного механізму банківського кредитування експортної діяльності підприємств. Надано оцінювання економічної ефективності банківського кредитування експортної діяльності українських підприємств. Доведено необхідність розвитку банківського кредитування вітчизняних підприємств-експортерів шляхом формування системи банківського кредитування експортної діяльності підприємств в Україні та подальшого вдосконалення механізму кредитування, розширення видів кредитів у практичній діяльності українських банків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.2
Шифр НБУВ: РА377934 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Курнишова Ю.В. 
Берлінська криза 1958 - 1963 рр. і зовнішня політика США: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Ю.В. Курнишова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 17 с. — укp.

Досліджено процес розробки і реалізації політики США щодо Берлінської кризи та її вплив на міжнародні відносини на європейському континенті наприкінці 1950-х - на початку 1960-х рр. Висвітлено основні американські зовнішньополітичні концепції розв'язання проблеми Берліна, відмінності в американських та західноєвропейських поглядах на подолання кризової ситуації в центрі Європи за умов холодної війни. Розкрито вплив Берлінської кризи на розвиток американсько-радянських відносин та трансатлантичних відносин США з країнами Західної Європи в досліджуваний період. Проаналізовано роль чинника ядерної зброї у військово-стратегічному плануванні Вашингтона та зв'язок Берлінської та Карибської криз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ГЕР)64 + Т3(7США)63-6 +
Шифр НБУВ: РА336742

Рубрики:

      
12.

Куртєва Г. П. 
Бета-розпад та структура непарних ядер: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.16 / Г. П. Куртєва ; Ін-т ядерних дослідж. НАН України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Запропоновано метод розрахунку зведених ймовірностей бета-переходів непарних ядер в межах динамічної колективної моделі з врахуванням внеску квазічастинкових і багатофононних станів, впливу вакуумних флуктуацій на перенормування одноквазічастинкових переходів та ефектів некомутативності одноквазічастинкових і колективних мод збудження. Наведено результати розрахунків бета-розпаду групи непарних ядер і спектроскопічних характеристик дочірніх ядер. Проведено їх порівняння з експериментальними даними та результатами розрахунків в інших моделях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В383.33,022
Шифр НБУВ: РА371425 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Курчій Б.О. 
Біологічна роль абсцизової кислоти і етилену та їхній синтез в рослинах за дії стресів: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.04 / Б.О. Курчій ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 39 с. — укp.

Запропоновано механізм дії абсцизової кислоти (АБК) і етилену за дії хімічних агентів і обезводнення. Виявлено, що під впливом 2,4-Д, етефону, ІОК, зеатину, гібберелової кислоти, піклораму, хлорхолінхлориду та діквату збільшується концентрація АБК у рослин. Показано, що одним з механізмів її швидкого накопичення є окиснювальне руйнування каротинів. Виявлено, що під впливом фізичних і хімічних факторів збільшується процес синтезу етилену рослинами. Установлено, що етилен і дікват ініціють процеси перекисного окиснення ліпідів клітинних мембран, що підтверджено збільшенням кількості малонового діальдегіду та гідроперекисів ліпідів, зменшенням кількості ненасичених і збільшенням насичених жирних кислот, а також зменшенням фосфатидилхоліну й етаноламіну. На підставі попередньої обробки рослин АБК досліджено деструктивну дію етилену та діквату на вміст ліпідів і жирних кислот мембран, а також ростові процеси рослин. Зроблено висновок, що АБК є природним антиоксидантом рослин. Запропоновано молекулярні механізми взаємодії оксидантів і антиоксидантів за дії стресових чинників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*730*112.4 + Е50*725.386.4 + Е50*725.386.5
Шифр НБУВ: РА319191 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Яновська В.В. 
Біологічні властивості ентерококів як збудників запальних процесів сечовивідних шляхів: автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / В.В. Яновська ; Держ. установа "Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова АМН України". — Х., 2009. — 24 с. — укp.

Розкрито етіологічну значущість ентерококів у розвитку інфекцій сечовивідних шляхів (СВШ) у різних контингентів дорослих хворих і ентерококів у новонароджених з перинатальною патологією. Доведено, що штами ентерококів, виділених у разі позалікарняних інфекцій СВШ і урогенітальної патології, відрізняються від штамів, ізольованих за умов нозокоміальних інфекцій, за видовим складом, кількісним вмістом у біологічному матеріалі, частотою виділення в асоціаціях, рівнями чутливості до антибіотиків на наявністю факторів патогенності. Показано відмінності рівнів і профілів антибіотикорезистентності штамів ентерококів залежно від їх виду та походження. Вперше в Україні з сечі хворих хірургічного профілю з нозокоміальною інфекцією СВШ виділено два ванкоміцинрезистентних штама E. faecium з типом резистентності VanA, що визначено з застосуванням молекулярно-генетичних методів. Уперше встановлено значну частку ентерококів, стійких до високих концентрацій аміноглікозидних препаратів серед штамів госпітального походження. На підставі результатів проведеного комплексного дослідження біологічних характеристик штамів ентерококів різного походження не визначено специфічних ознак уро- або ентеропатогенності. Встановлено достеменну різницю за певними показниками між штамами позалікарняного та нозокоміального походження. Відзначено, що використання результатів проведеного дослідження дозволило вдосконалити мікробіологічну діагностику та лікування опортуністичних інфекцій ентерококової етіології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.921.2 + Р696.016-4 +
Шифр НБУВ: РА364775

Рубрики:

      
15.

Маринич І.С. 
Біологічні особливості північноамериканських шпилькових у зв'язку з їх культурою в Лісостепу України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / І.С. Маринич ; НАН України. Центр. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Викладено матеріали з вивчення північноамериканських хвойних в Лісостепу України, в т.ч. сучасний таксономічний склад, вікова і кількісна структури, біометричні показники. Вивчена їх фенологія, ритм, динаміка росту і розвитку, особливості пилування і насіннєношення. Висвітлено питання удосконалення способів насіннєвого і вегетативного розмноження. Проведено аналіз досвіду і опрацьовано раціональні методи ландшафтного використання досліджених видів у даному ботаніко-географічному регіоні України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П278.0-39(4УКР),022

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Курилюк 
Взаємодія п'єзоелектричних полів із двовимірним електронним газом у системі резонатор LiNbOsub3/sub - шаруватий напівпровідник: автореф. дис... канд. фіз.- мат. наук: 01.04.07 / Василь Васильович Курилюк ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.27в641.0,022
Шифр НБУВ: РА363994

      
17.

Куранов Ю.Ю. 
Вибір лікувальної тактики при раку статевого члена: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / Ю.Ю. Куранов ; Держ. установа "Ін-т урології АМН України". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено питання прогнозування клінічного перебігу та вибору лікувальної тактики у разі раку статевого члена на підставі аналізу факторів прогнозу. Вивчено тривалість анамнезу, розмір пухлини, форму росту, ступінь анаплазії пухлини, наявність метастазів у регіональних лімфатичних вузлах. Розроблено та впроваджено у практику оригінальну шкалу оцінювання факторів прогнозу раку статевого члена, які визначаються на підставі комплексного клініко-морфологічного обстеження. Доведено доцільність урахування даних факторів під час вибору індивідуальної тактики лікування раку статевого члена (органозберігальна або аргановіносна операція, об'єм і час виконання лімфаденектомії). На ранніх стадіях захворювання показано ефективність застосування тактики збереження органа, яка не впливає на радикальність лікування та не погіршує прогноз. Виявлено, що у хворих з високим ризиком метастазування в регіональні лімфатичні вузли одночасно з радикальним видаленням первинного вогнища необхідно виконувати двобічну пахвинно-стегнову лімфаденектомію. Встановлено, що найбільш ефективним методом лікування раку статевого члена є комбіноване та комплексне лікування, яке включає хірургічне втручання, хіміотерапію та/або променеву терапію. Розроблено й апробовано алгоритми лікування хворих з різними стадіями раку статевого члена.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.696.3-5 +
Шифр НБУВ: РА362485

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
18.

Курган Д.М. 
Визначення впливу стану кривих залізничної колії на допустимі швидкості руху поїздів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.06 / Д.М. Курган ; Київ. ун-т економіки і технологій трансп. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Комплексно оцінено вплив параметрів плану колії на величину припустимої швидкості, розроблено методику визначення даних параметрів під час виміру за методом стріл від хорди з нерівними плечима, яку можна використовувати під час розшифровки колієвимірювальної стрічки. Розглянуто критерії визначення припустимих швидкостей руху в кривих і запропоновано доповнення, що дозволяють враховувати реальний стан плану колії. Досліджено рух екіпажів на сполученнях кругових кривих, встановлено припустимі норми зміни кривизни в місцях сполучення залежно від рівня максимальної швидкості, що забезпечують плавність і комфортабельність їзди. Отримано формули для розрахунку середніх і максимальних імовірних величин непогашених прискорень і швидкості їх зміни за часом, з використанням яких розроблено методику для визначення припустимої швидкості руху поїзда за кривою реального стану. Експериментально оцінено вплив на екіпаж горизонтальних і вертикальних сил і прискорень під час руху за кривою з різними швидкостями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О22-011.3
Шифр НБУВ: РА316771 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
19.

Курінний Є.В. 
Визначення часу спрацьовування точкових теплових пожежних сповіщувачів максимального типу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / Є.В. Курінний ; М-во України з питань надзв. ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобил. катастрофи. Акад. цив. оборони України. — Х., 2004. — 21 с.: рис. — укp.

Встановлено межі області зміни технічних характеристик теплових пожежних сповіщувачів (ТПС) та обгрунтовано варіант моделі теплового поля, який можна використовувати для визначення часу їх спрацьовування. Побудовано комплекс уніфікованих математичних моделей, що описують динамічні властивості ТПС. Розроблено комплекс уніфікованих математичних моделей, що визначають залежність часу спрацьовування ТПС від їх властивостей, а також від параметрів, які характеризують умови його визначення. Створено комплекс математичних моделей, що виявляють похибки часу спрацьовування ТПС, обгрунтовано вимоги щодо величин даних похибок з урахуванням властивостей ТПС та умов їх визначення. На прикладі одного з типів ТПС доведено адекватність розроблених математичних моделей. Запропоновано рекомендації щодо вибору меж допустимих значень часу спрацьовування ТПС, наведено пропозиції зі створення системи його визначення, яка функціонує в автоматичному режимі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н960.2-575 +
Шифр НБУВ: РА330306

Рубрики:

      
20.

Кураш В.Г. 
Використання енергії поживних речовин напівкровним молодняком худоби чорно-рябої і м'ясних порід залежно від живої маси, віку та статі: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / В.Г. Кураш ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Проаналізовано використання енергії поживних речовин напівкровним молодняком "голштинізованої" чорно-рябої породи з кіанською, абердин-ангуською, шароле та герефордською. У процесі дослідження встановлено, що помісні бугайці та телиці, особливо герефордської шаролезької та кіанської порід, мають кращі середньодобові прирости, потребують менших затрат кормів на одиницю приросту. Доведено, що помісним бугайцям для кращого росту рівень годівлі з 12-місячного віку слід підвищувати на 20 - 25 %, а телицям на 25 - 30 % у порівнянні з існуючими нормами, які доцільно переглянути.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603,2-60 + П603,2-4
Шифр НБУВ: РА314442 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського