Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (302)Книжкові видання та компакт-диски (221)Журнали та продовжувані видання (13)
Пошуковий запит: (<.>A=ЛЕБІДЬ$<.>+<.>A=ВАЛЕРІЙ$<.>+<.>A=ІВАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 25
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Лебідь Н.В. 
Адміністративно-правовий статус державних інспекцій в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Н.В. Лебідь ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні проблеми стосовно визначення адімністративно-правового статусу державних інспекцій в Україні як спеціалізованих органів контролю державної виконавчої влади з надвідомчою компетенцією. Проаналізовано поняття та структуру адміністративно-правового статусу державних інспекцій, їх місце як органів контролю в системі виконавчої влади, систему функцій та адміністративно-правових положень державних інспекцій, форми та методи їх контрольної діяльності, повноваження державних інспекій щодо запобігання та припинення правопорушень, порядок взаємодії державних інспекцій з підрозділами органів внутрішніх справ з метою охорони правопорядку та боротьби з правопорушеннями. Висвітлено зарубіжний досвід діяльності спеціалізованих структур з контрольними повноваженнями, визначено можливості його використання в Україні. Сформульовано пропозиції стосовно оптимізації адміністративно-правового статусу державних інспекцій шляхом внесення змін і доповнень до чинного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)071 +
Шифр НБУВ: РА334375

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Іванович Г.В. 
Динаміка вмісту глікогену та сумарних ліпідів у мідій IMytilus galloprovincialis/I Lam. Одеської затоки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Г.В. Іванович ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2005. — 23 с. — укp.

Вивчено вміст глікогену та його динаміку у тілі мідій Одеської затоки. Доведено, що вміст глікогену у тілі мідій з марікультурних колекторів у 1,8 рази вищий, ніж у мідій природних субстратів. З'ясовано, що він вірогідно зменшувався з верхньої частини колектора - 4,58 %, до нижньої - 2,68 % сирої маси. Виявлено, що вміст глікогену у зовнішніх частинах друзи вищий, ніж у внутрішніх у 1,6 - 1,8 рази. За результатами вивчення максимального вмісту глікогену у тілі мідій за літнього періоду (червень - липень) установлено, що цей вміст значно нижчий в Одеській затоці, ніж у мідій з Кримського регіону (2,98 та в 5,20 - 5,70 % сирої маси відповідно). Виявлено різницю максимальних рівнів вмісту глікогену на п'яти прибережних станціях з різним рівнем водообміну. Цей рівень послідовно зменшується від станції з вільним водообміном - 4,9 % до станції з обмеженим рівнем водобміну - 2,1 % сирої маси. Під час дослідження різних органів мідій установлено, що максимальний вміст глікогену у гонадах, а мінімальний - у зябрах. Визначено, що найбільшого рівня вміст глікогену становить на стадії статевого спокою у гонадах - 5,15 %, у гепатопанкреасі - 1,91 %, у зябрах - 1,79 % сирої маси. Мінімум цього компонента відзначено на стадії вимету в усіх органах. Сумарних ліпідів виявлено найбільше у гепатопанкреасі. В усіх органах вміст сумарних ліпідів максимальний у період дозрівання статевих продуктів на переднерестовій стадії: у гепатопанкреасі - 2,47 %, у гонадах - 1,53 % та у зябрах - 0,92 % сирої маси. Мінімум цього вмісту виявлено в усіх органах у період вимету статевих продуктів. Установлено можливість використання вмісту глікогену та сумарних ліпідів, а також супутніх показників (вмісту сирої та сухої речовини, вологи та морфо-функціональних індексів) як індикаторів стану молюсків на різних стадіях репродуктивного циклу та за різних умов мешкання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.166.21*725.123.113 +
Шифр НБУВ: РА341209

Рубрики:

      
3.

Лебідь Ю.В. 
Дослідження нейронів та астроцитів гіпокампа в ранній період розвитку експериментального цукрового діабету: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / Ю.В. Лебідь ; Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України. — К., 2008. — 23 с. — укp.

Вивчено зміни стану нейронів і астроцитів в гіпокампі щурів, досліджено можливість їх корекції на ранніх етапах розвитку експериментального цукрового діабету. Встановлено, що дегенеративні зміни нейронів реєструються вже на 3-тю добу, а ознаки реактивного астрогліоза - на 7-му добу від моменту індукції цукрового діабету. Динаміка цих змін відрізняється залежно до зони гіпокампа: найбільш ранні та виражені ознаки пошкодження нервових клітин спостерігаються в CA2 зоні. Вперше показано, що протягом перших 14-ти діб розвитку цукрового діабету відбуваються зміни структури дентритного дерева та ремоделювання гіпокампа. На підставі визначення рівня експресії PSMB5, PSMB9 і Bcl-2 в гіпокампі встановлено, що під час розвитку діабету значно збільшується експресія субоодиниці протиасом PSMB9 та відбувається незначна активація експресії антиапоптотичного білка Bcl-2. Показано, що багаторазове введення блокатора глюкокортикоїдних гормонів метирапону призводить до протективного ефекту у відношенні до нейронів гіпокампа та зменшує вираженість реактивного астрогліоза в перші два тижня розвитку стрептозотоцинового діабету у щурів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-29 +
Шифр НБУВ: РА361357

Рубрики:

      
4.

Лебідь М.Т. 
Економічні основи застосування добрив в сільському господарстві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / М.Т. Лебідь ; Харк. держ. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

В дисертації досліджуються методологічні проблеми формування рівня та структури удобрення сільськогосподарських культур, оптимізації використання обмежених ресурсів добрив. Показано недоліки ряду відомих методик розподілу добрив між сільськогосподарськими культурами, визначення доз під планований урожай. Розроблено методику реалізації системного підходу до визначення рівня та структури удобрення, розподілу добрив.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-551.4

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Лебідь Є.О. 
Концепт "природа" в сучасному філософському дискурсі: автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.09 / Є.О. Лебідь ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 36 с. — укp.

Обгрунтовано нову версію філософії природи, яка тематизує багатовимірний простір взаємодоповнювальних зв'язків концепту "природа" зі свідомістю, безсвідомим, культурою, освітою, наукою. Експліковано неусувне тяжіння людського духу до єдності з природою. Встановлено, що етичні концепції, фундовані екологією, життям як вищою цінністю, змістом глибинних шарів психіки, страхом як останньою та незаперечуваною очевидністю є регресивними, а тому не можуть бути дійсною внутрішньою цінністю турботи про буття природи. Доведено неправомірність універсалізації та широкого використання у філософському дискурсі концепції коеволюції природи та суспільства. Виявлено тенденції розвитку екології у контексті посмодерністського дискурсу та за умов смерті науки. Доведено генетичний зв'язок наукової картини світу з географічною картою та живописною картиною після винаходу перспективи як методу впорядковування простору. До наукового обігу введено поняття "перформанс світу" як концепт його образного представлення. Проведено концептуальний аналіз структури даного поняття. Сформульовано висновок, що інша субстанційність природи та культури, їх абсолютна сторонність, логічно й ексзистенціально може бути подолана скасуванням концепту "картина світу", заміною його концептом "перформанс світу", що дозволить людському Я - суб'єкту, який пізнає, але тілесному та втіленому, творчо включитися в представлення живої природи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Б + Ю251 + Ю6*671*18:Б + Б.в5,022 +
Шифр НБУВ: РА362821

Рубрики:

      
6.

Лебідь А.Є. 
Концепція самоорганізації макросоціальних структур та її методологічна роль в осмисленні феномену соціальної еволюції: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.09 / А.Є. Лебідь ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2005. — 18 с. — укp.

З'ясовано сутність синергетичної парадигми та її методологічну роль в осмисленні феномену соціальної еволюції та макросоціальних систем. Проаналізовано основні концепції соціального розвитку у межах класичної, некласичої та постнекласичної парадигми наукового знання. Доведено, що використання синергетичної методології у дослідженні процесу соціальної еволюції дозволяє сформувати нові соціальні стратегії та орієнтири, визначити тенденції та перспективи суспільного розвитку. Підтверджено тезу про залежність напрямку еволюції та підвищення ефективності функціональності макросоціальних структур від органічного поєднання параметрів організації та самоорганізації, послідовного втілення соціальних новацій і використання толерантних методів управління соціально-економічною діяльністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*324.21 + Ю251 +
Шифр НБУВ: РА335567

Рубрики:

      
7.

Лебідь Є.М. 
Метатекст поезії Т.Шевченка і українська література: давня та нова доба: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.01 / Є.М. Лебідь ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Наведено ідею щодо існування універсального коду української літератури, який збагачується та конкретизується національними рисами, забезпечує цілісність літературного процесу. Акцентовано увагу на образно-тематичних константах (теми свободи волі, христологічні мотиви, образи духовного лідера, страждаючої матері, воїна-захисника). Досліджено метатекстову модель в українській літературі та поетичній творчості Т. Шевченка, який засвідчує надтекстовий характер, багаторівневу структуру авторської роботи над твором. Проаналізовано художні переклади Т. Шевченка "Слова о полку Ігоревім", які представлені як метатексти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)-317 + Ш5(4УКР)5-4 Шевченко Т.Г. 535
Шифр НБУВ: РА370194 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Лебідь О. Ю. 
Методи та алгоритми розв'язування нечітких задач оптимального розбиття множин: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.05.01 / О. Ю. Лебідь ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. — Д., 2011. — 19 с. — укp.

Побудовано математичні моделі неперервних нечітких задач оптимального розбиття множин на підмножини з фіксованим положенням центрів цих підмножин за наявності обмежень у формі нерівностей. Розроблено та теоретично обгрунтовано методи роз'язання поставлених задач, на основі яких створено та програмно реалізовано алгоритми розв'язання неперервних нечітких задач оптимального розбиття множин на підмножини з фіксованим положеням центрів цих підмножин. Застосовано теорію неперервних лінійних задач оптимального розбиття множин на підмножини у нейронечітких технологіях, а також до розв'язання задач ідентифікації систем за допомогою радіальних мереж.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В173.112.1,0
Шифр НБУВ: РА381746 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Лебідь Л.В. 
Н.В.Пігулевська - історик Візантії: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Л.В. Лебідь ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2005. — 18 с. — укp.

Уперше у вітчизняній історіографії комплексно досліджено життя та діяльність відомого радянського візантинознавця та сходознавця Н.В.Пігулевської (1894 - 1970 рр.). З використанням широкого кола архівних й опублікованих джерел висвітлено основні періоди біографії вченої, охарактеризовано її наукову, педагогічну й організаторську діяльність. Проаналізовано пріоритетні напрямки наукових студій Н.В.Пігулевської, надано оцінку її археографічним працям та з'ясовано особливості роботи з історичними джерелами. Визначено роль Н.В.Пігулевської у вітчизняному візантинознавстві 1920 - 1960-х рр. та складено повну бібліографію наукових праць дослідниці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)6-8 Пігулевська + Т1-1(0)44 +
Шифр НБУВ: РА335734

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Лебідь І.В. 
Національні цінності у виховному процесі загальноосвітньої школи (теоретико-методологічний аспект): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / І.В. Лебідь ; Центр. ін-т післядиплом. пед. освіти АПН України. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Здійснено теоретичне узагальнення та запропоновано нове трактування проблеми національних цінностей у виховному процесі загальноосвітньої школи у теоретико-методологічному аспекті. Наведено результати цілісного аксіологічного аналізу, спрямованого на осмислення виховного процесу як аксіологічної категорії, а національних цінностей як його основи. Розглянуто змістове навантаження та сутнісні характеристики категорії національних цінностей у педагогічному контексті, подано їх методологічне обгрунтування. Висвітлено генезу даної проблеми у філософських і педагогічних системах, розкрито різні підходи до класифікації цінностей, визначено зміст поняття "національні цінності", здійснено їх класифікацію. Розкрито місце і роль національних цінностей у виховному процесі загальноосвітньої школи за сучасних умов. Розроблено модель виховного процесу на підставі визначення теоретико-методологічних засад застосування національних цінностей, спрямовану на формування сучасної особистості. З'ясовано пріоритетні напрямки трансформації національних цінностей у площину актуальної домінанти сучасного суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352.13
Шифр НБУВ: РА3218880 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Лебідь В.М. 
Організаційно-економічні основи інформаційно-аналітичного забезпечення екологічно сталого розвитку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / В.М. Лебідь ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2006. — 20 с. — укp.

Запропоновано шляхи вирішення наукових і практичних проблем формування та розвитку інформаційно-аналітичного забезпечення сталого розвитку. Теоретично обгрунтовано принципи та розроблено методи визначення необхідних і достатніх умов забезпечення екологічно сталого розвитку національної економіки. З використанням запропонованих принципів інформаційно-аналітичного забезпечення сталого розвитку удосконалено науково-методичні підходи щодо формування системи показників-індикаторів на локальному рівні. Розроблено нові підходи щодо визначення економічної ефективності екологічної інформації. Виділено складові елементи комунікаційно-інформаційної системи підприємства. Обгрунтовано напрями удосконалення системи державної статистики за умов реалізації сталого розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)28 ф +
Шифр НБУВ: РА342189

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Лебідь Н.М. 
Оцінка тріщинотривкості квазікрихких і в'язких матеріалів за деформаційними критеріями: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / Н.М. Лебідь ; Терноп. держ. техн. ун-т ім. І.Пулюя. — Т., 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.204,022 + Ж306.2
Шифр НБУВ: РА307901 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Лебідь І.Г. 
Оцінка функції правих відділів серця у новонароджених в нормі і при патології: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / І.Г. Лебідь ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2006. — 20 с. — укp.

Виділено етапи становлення гемодинаміки у доношених новонароджених, а саме: період первинної адаптації та період стабілізації. Розроблено критерії оцінки гемодинамічних показників правого шлуночка (ПШ) як єдиного морфо-функціонального блоку (притічної частини ПШ та вихідного тракту ПШ) у доношених немовлят за умов перебудови з внутрішньоутробного до позаутробного типу кровообігу у нормі та за патології. Надано порівняльну оцінку об'ємних параметрів і функцій правих відділів серця у різні вікові періоди (протягом перших 14-ти діб, 1-го місяця) у здорових новонароджених і новонароджених, які перенесли перинатальну гіпоксію. Виявлено фізіологічну динаміку показників діастолічної функції серця у доношених новонароджених у процесі перебудови кровообігу. З'ясовано, що у процесі адаптації гемодинаміки діастолічна функція серця має значення параметрів, що відповідають здоровим дітям більш старшого віку. Установлено патогенетичну роль дисфункції ПШ у розвитку постгіпоксичної дезадаптації серцево-судинної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410-43 +
Шифр НБУВ: РА341610

Рубрики:

      
14.

Лебідь В.І. 
Правове становище особистих селянських господарств в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / В.І. Лебідь ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Визначено поняття особистого селянського господарства як правової категорії. Встановлено, що суб'єктами права здійснення господарської діяльності у формі особистого селянського господарства можуть бути громадяни України, особи без громадянства та іноземні громадяни, які набули у встановленому законом порядку земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства. Доведено, що об'єктом правовідносин є виробничо-господарська діяльність громадян, яка передбачає виробництво, переробку, споживання та реалізацію сільськогосподарської продукції рослинництва та тваринництва. Виявлено, що особисте селянське господарство як самостійна правова форма господарської діяльності виникає з моменту набуття права власності на земельну ділянку або одержання земельної ділянки в оренду. Визначено, що сукупність правових норм, регулюючі суспільні відносини у процесі ведення особистого селянського господарства, складають комплексний міжгалузевий інститут аграрного права. Запропоновано комплексний нормативно-правовий акт - Закон України "Про особисте селянське господарство", обгрунтовано необхідність внесення змін і доповнень до ряду нормативно-правових актів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)112 +
Шифр НБУВ: РА322310

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Лебідь Л.І. 
Соціальний простір бідності в старопромисловому регіоні (на прикладі Донбасу): автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / Л.І. Лебідь ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Розглянуто феномен бідності у старопромисловому регіоні (на прикладі Донбасу) з використанням просторового підходу. На основі методології П. Бурдьє та П. Штомпки розроблено модель для дослідження соціального простору бідності, яка відображає позицію бідних у соціальному просторі, їх габітус і стиль життя. Для проведення аналізу бідності запропоновано використовувати комплексний показник забезпеченості, який є варіантом багатокритеріального підходу до вимірювання бідності. Проведено емпіричний аналіз феномену бідності у старопромисловому регіоні. Визначено особливості соціального простору бідності у такому регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*361 +
Шифр НБУВ: РА360572

Рубрики:

      
16.

Лебідь Н.К. 
Структура стресового епізоду у хворих з функціональними порушеннями ритму серця: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.04 / Н.К. Лебідь ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Вивчено структуру стресового епізоду у хворих з функціональними порушеннями ритму серця. Доведено, що специфіка реагування на стресові ситуації даною категорією хворих у порівнянні з відносно здоровими людьми полягає в домінуванні негативних емоцій певного типу над позитивними, використанні пасивних форм копінгів, які базуються на дисфункціональних схемах мислення. Запропоновано теоретико-графічну модель стресового епізоду, згідно якої переживання стресу розглянуто на різних рівнях функціонування психіки. Доведено, що доросла людина проживає стрес переважно на вищих рівнях психіки. Уточнено механізми, які обумовлюють переживання стресових подій і виникнення психогенній.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.024.10 + Ю935.21-69 + Ю948.1-82 с
Шифр НБУВ: РА374224 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Лебідь О.С. 
Удосконалення процесів формування деталей жіночого одягу із пальтових тканин: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.19 / О.С. Лебідь ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2008. — 24 с. — укp.

Одержано аналітичні та графічні моделі анізотропії показників жорсткості щодо згинання за умов температурного впливу та динамічного модуля пружності. Запропоновано метод прогнозованого визначення показників формостійкості пальтових тканин і пакетів на їх основі. Розроблено математичні моделі впливу механічних властивостей на процеси розпрасування швів деталей пальто за умов динамічного навантаження. Одержано фізичні моделі розтягнення, зсуву та стиснення з урахуванням багаторазового хімічного чищення, на основі яких здійснено комплексне оцінювання тактильних відчуттів пальтових тканин, прокладкових матералів і пакетів на їх основі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М414.3 +
Шифр НБУВ: РА355773

Рубрики:

      
18.

Лебідь О.В. 
Управління капіталом підприємства на основі узгодженості його складових: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.В. Лебідь ; Харк. нац. екон. ун-т. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розвинуто науково-теоретичні положення, а також удосконалено та розроблено методичні підходи та практичні рекомендації щодо управління капіталом підприємства на базі узгодженості його складових і підвищення ефективності його функціонування. Вдосконалено визначення поняття капіталу підприємства, розглянуто його структуру завдяки врахуванню фізичної, фінансової та інтелектуальної складових. Визначено кругообіг як системну організацію капіталу, уточнено системні властивості, а також базисні положення управління капіталом підприємства. Розвинуто принципи та послідовність дій даного управління. Запропоновано систему показників оцінювання кругообігу підприємства, на підставі аналізу яких виявлено фактори функціонування капіталу. Побудовано інтервальні шкали вимірювання показників оцінювання капіталу підприємства з кількістю інтервалів відповідно до кількості класів довгострокового рейтингу Національної рейтингової шкали. Вдосконалено методичний підхід до оцінювання ефективності управління капіталом підприємства. Доведено наявність зв'язку між узгодженістю функціонування фізичної, фінансової та інтелектуальної складових капіталу та загальним рівнем ефективності функціонування сукупного капіталу. Розроблено тактику управління капіталом з урахуванням узгодженості його складових, управління яких сприяє підвищенню ефективності функціонування сукупного капіталу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-93-21 +
Шифр НБУВ: РА363822

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Лебідь І. Ю. 
Управління початковою освітою в Україні (1917 - 1930 рр.): автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.06 / І. Ю. Лебідь ; ДЗ "Луган. нац. ун-т ім. Т. Шевченка". — Луганськ, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему управління початковою освітою в Україні (1917 - 1930 рр.). Проаналізовано стан дослідженості проблеми управління системою початкової освіти в Україні в 1917 - 1930-х рр. Охарактеризовано історичні, соціально-економічні та педагогічні умови кожного етапу окресленого історичного періоду дослідження як фактичного середовища функціонування й управління системою початкової освіти в Україні. Виявлено пріоритетні завдання управління початковою освітою в аналізований період, охарактеризовано їх сутність як об'єктивних чинників впливу на її функціонування та розвиток. Розкрито особливості становлення та розвитку початкової освіти кожної доби окресленого історичного періоду, зміст і характер управління нею. Проведено оцінювання ефективності управління початковою освітою в даний період.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)61 + Ч424(4УКР)714.0
Шифр НБУВ: РА382302 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Лебідь С.Г. 
Формування екологічної культури учнів 7 - 11 класів у процесі вивчення курсу екології: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / С.Г. Лебідь ; Ін-т пробл. виховання АПН України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему формування екологічної культури учнів 7 - 11 класів. Подано історико-педагогічний та теоретичний аналіз проблеми екологічної освіти та виховання школярів. Визначено сутність і зміст компонентів екологічної культури особистості природоцентричного типу, описано ознаки прояву даного типу в учнів старших класів. Розроблено методики діагностування операціонально-діяльнісного, мотиваційно-ціннісного, імперативно-інформаційного компонентів екологічної культури особистості природоцентричного типу. Запропоновано дидактичну модель формування в учнів екологічної культури природоцентричного типу, висвітлено психолого-педагогічні умови її реалізації, програму та методику викладання школярам 7 - 11 класів інтегративного курсу екології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1р(4УКР)21-3 + Ч421.352.27
Шифр НБУВ: РА315089 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського