Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (47)Реферативна база даних (920)Книжкові видання та компакт-диски (726)Журнали та продовжувані видання (45)
Пошуковий запит: (<.>A=МАКСИМОВ$<.>+<.>A=ТЕТЯН$<.>+<.>A=СЕМЕНІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 51
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Максимова Л.В. 
Аналітичне забезпечення оцінки стійкості машинобудівного підприємства: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Л.В. Максимова ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено інструментарій оцінювання збалансованості між цілями діяльності підприємства, його внутрішнім і зовнішнім середовищем. Розкрито суть поняття "стійкість підприємства", яку розглянуто як стратегічну характеристику підприємства. Доведено доцільність використання стратегічних атрибутів для охарактеризування стійкості. Запропоновано інтеграцію сучасної теорії економічної стійкості та концепції стратегічного управління підприємствами з метою досягнення стратегічної цілі підприємства за умов кризи. Показано доцільність декомпозиції інформаційних зв'язків у структурі аналітичного забезпечення оцінки стійкості підприємства. Проведено декомпозицію даного забезпечення та визначено, що стратегічна стійкість підприємства повинна забезпечуватися збалансованістю між атрибутами цілеспрямованості, адаптивності та реактивності. Доведено доцільність оцінювання внутрішніх складових діяльності підприємства за рівнем запасу стійкості у часі за допомогою метрики цільових індикаторів стійкості підприємства. Обгрунтовано спосіб установлення пріоритетності зовнішніх і внутрішніх подій підприємства на основі ранжирування його можливостей і загроз за критеріями актуальності інформації та значущості події. Доведено можливість використання багатоатрибутивного ієрархічного аналізу щодо його застосування для оцінювання стійкості підприємства. Розроблено та використано рекомендації стосовно діяльності машинобудівних підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1 +
Шифр НБУВ: РА364057

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Максимова М.О. 
Визначення профілю циліндричного рефлектора, що дозволяє розподіляти відбиті промені за заданим законом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / М.О. Максимова ; Тавр. держ. агротехн. акад. — Мелітополь, 2004. — 19 с. — укp.

Розроблено метод визначення форми профілю циліндричного відбивача, який дає змогу розподіляти відбиті від нього промені за наперед заданим законом. Одержано математичний опис профілю рефлектора залежно від заданих умов опромінення. Запропоновано метод визначення раціональної форми та розміщення синусоїдальних рефлекторів у теплотехнічній системі. Описано керуючу розподілом відбитих променів функцію, а також в аналітичному вигляді - профіль циліндричного рефлектора. Зроблено розрахунок і комп'ютерну реалізацію раціонального розміщення синусоїдальних відбивачів спільно з аналізом "рівномірності" розподілу енергії по поверхні теплоприймача.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З38 +
Шифр НБУВ: РА332163

Рубрики:

      
3.

Максимович О.В. 
Визначення та оптимізація напруженого стану анізотропних пластинок з отворами і тріщинами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / О.В. Максимович ; Луц. держ. техн. ун-т. — Луцьк, 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Запропоновано алгоритми дослідження пружної рівноваги обмежених і нескіченних анізотропних пластинок, послаблених системами отворів та криволінійних тріщин. Алгоритми створено на підставі сумісного застосування методів інтегральних рівнянь, теорії функцій комплексної змінної (ТФКЗ) і розв'язків типу Гріна. Розв'язування інтегральних рівнянь проведено за допомогою методу механічних квадратур. Розроблені алгоритми можуть бути використані безпосередньо для дослідження пружної рівноваги багатозв'язних пластинок з тріщинами, які мають форму з'єднаних півплощин; площин з еліптичним отвором та прямолінійною тріщиною. З використанням побудованого алгоритму створено методику розрахунку статичних криволінійних траєкторій поширення тріщин та запропоновано підхід до знаходження отворів оптимальної форми, біля яких концентрація напружень є мінімальною. Досліджено вплив анізотропії на розподіл напружень біля тріщин в обмежених, нескінченних, кусково-однорідних пластинках. За результатами виконаних рохрахунків та їх аналізу зроблено висновки, які можуть бути використані під час проектування, виготовлення та експлуатації композитних елементів конструкцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.630.92,022
Шифр НБУВ: РА321012

Рубрики:

      
4.

Максимович І.Я. 
Гормональний та антиоксидантний статус, показники обміну білків та ліпідів у поросят за дії хрому: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.04 / І.Я. Максимович ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2007. — 16 с. — укp.

Досліджено вплив різних форм хрому на гормональний та антиоксидантний статус, обмін білків і ліпідів в організмі поросят. З урахуванням одержаних результатів удосконалено рецептуру комбікорму для поросят у період відлучення. З'ясовано, що додаткове введення поросятам перед відлученням тривалентного хрому обумовлює підвищення у плазмі крові концентрації загальних ліпідів, моно-, ді- та триацилгліцеролів і зниження концентрації вільного холестеролу. Виявлено, що введення поросятам перед відлученням тривалентного хрому супроводжується послабленням процесів пероксидного окиснення ліпідів (зменшується концентрація малонового діальдегіду та гідропероксидів ліпідів) та посиленням ферментативної ланки системи антиоксидантного захисту (збільшується активність супероксиддисмутази, каталази, глутатіонпероксидази та глутатіонредуктази). Розроблено спосіб підвищення стресостійкості та продуктивності поросят за виробничих умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-272.51 +
Шифр НБУВ: РА354954

Рубрики:

      
5.

Максимович І.А. 
Діагностика, патогенез і лікування гепатодистрофії у кіз: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.01 / І.А. Максимович ; Білоцерк. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2004. — 19 с.: іл. — укp.

Вивчено типові симптоми, функціональний стан, прижиттєві гістологічні зміни печінки у кіз у випадку токсичної та спонтанної гепатодистрофії та гострого некрозу паренхіми. Експериментально й теоретично обгрунтовано методи лікування кіз з патологією печінки. Вивчено фізіологічні коливання деяких показників функціонального стану печінки у кіз. Установлено, що за умов токсичної гепатодистрофії розвивається білкова зерниста та жирова дистрофія печінки, патологія характеризується жовтяничністю, гепатомегалією, гіпоальбумінемією, зростанням концентрації загального та кон'югованого білірубіну, активності аспарагінової (АСТ) та аланінової трансфераз, гамма-глутамілтрансферази (ГГТ), лужної фосфатази. У випадку гострого некрозу печінки у кіз виявлено жовтяницю, значну гіпербілірубінемію, гіперферментемію (АСТ, ГГТ), некротичні зміни паренхіми. Визначено, що основою причиною гепатодистрофії у кіз є неповноцінна та незбалансована годівля за основними поживними та біологічно активними речовинами, інтоксикація свинцем, порушення утримання. У кіз, хворих на гепатодистрофію (спонтанну), виявлено жовтяничність (30 %), гепатомегалію (50 %), гіпоальбумінемію, диспротеїнемію, зростання концентрації загального та кон'югованого білірубіну, активності АСТ і ГГТ. Установлено, що лікування кіз за токсичної гепатодистрофії та гострого некрозу печінки має тривати не менше 7 - 10-ти діб з наступною реабілітацією хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.351-932-7
Шифр НБУВ: РА330504

Рубрики:

      
6.

Максимова О.М. 
Дослідження власних дефектів конгруентних монокристалів LiNbOsub3/sub методом ЯМР: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.М. Максимова ; Сімфероп. держ. ун-т ім. М.В.Фрунзе. — Сімф., 1998. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.371.7

Рубрики:

      
7.

Максимова О.С. 
Економічне обгрунтування ресурсного потенціалу гірничорудних підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.С. Максимова ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 2008. — 20 с. — укp.

Розкрито суть економічної категорії "ресурсний потенціал" підприємства та досліджено умови використання ресурсів на гірничорудних підприємствах України. Розроблено економічний механізм комплексного оцінювання ефективності використання ресурсів даного підприємства з урахуванням економічних ризиків, зумовлених відповідністю структури ресурсів умовам гірничорудних підприємств за їх кожним виробничим підрозділом, що враховує особливості цих підрозділів і умови використання ресурсів. Розроблено методику оптимізації структури зазначених ресурсів відповідно до його виробничої програми. Запропоновано метод оцінювання поточних та інвестиційних витрат, здійснюваних підприємством з метою відтворення власної ресурсної бази. Наведено методику оцінювання інвестиційних проектів на основі прогнозування результатів їх реалізації та оптимізації джерел фінансування. Виконано практичні розрахунки та підтверджено вірогідність і ефективність запропонованих методичних положень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.451-553.8 +
Шифр НБУВ: РА360161

Рубрики:
  

Географічні рубрики:

      
8.

Максимова Н.А. 
Енергозберігаючі системи на основі абсорбційних термотрансформаторів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.03 / Н.А. Максимова ; Донбас. нац. акад. буд-ва і архіт. — Макіївка, 2007. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано концептуальні підходи до створення енергоощадних систем теплохладопостачання з використанням абсорбційних термотрансформаторів. На підставі даних системного аналізу запропоновано блочну модель енергоощаджувальної установки з бромістолітієвими перетворювачами теплоти. Одержано нові експериментальні дані, що характеризують інтенсивність тепловіддачі за умов кипіння водних розчинів броміду літію в об'ємі на гладких і оребрених трубах. Оцінено вплив інгібіторів корозії у розчині броміду літію під час його кипіння в об'ємі на коефіцієнт тепловіддачі від поверхні гладких і оребрених труб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З32-53 +
Шифр НБУВ: РА349498

Рубрики:

      
9.

Максимова Л. Ю. 
Клініко-патогенетичне значення мікроелементозу у волоссі та крові при хронічній ревматичній хворобі серця: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.12 / Л. Ю. Максимова ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто вирішення наукової задачі на підставі вивчення вмісту А1, Ва, Be, Ві, Cd, Co, Cr, Cu, Fe, Li, Mn, Mo, Ni, Pb, Sb, Sn, Sr, V і Zn у волоссі та крові хворих з різним перебігом хронічної ревматичної хвороби серця, доведено клінічну значущість та патогенетичну роль мікроелементозу у таких пацієнтів, його зв'язок зі станом ліпідного обміну, перекисного окиснення ліпідів і системи антиоксидантного захисту, ендотеліальної функції судин. Встановлено вплив патогенетичної терапії на вміст мікроелементів в організмі хворих, виділено критерії, які прогнозують перебіг захворювання й ефективність подальших лікувальних заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.101-3
Шифр НБУВ: РА373007 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Максимова О.О. 
Клінічні та хірургічні паралелі грампозитивного та грамнегативного сепсису у хворих на гнійно-запальні процеси м'яких тканин: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.О. Максимова ; Запоріз. мед. акад. післядиплом. освіти. — Запоріжжя, 2009. — 23 с. — укp.

Вивчено результати обстеження та лікування 226-ти хворих на хірургічний сепсис, з яких 142 пацієнта з грампозитивним сепсисом становили першу групу, а другу - 84 хворих на грамнегативний сепсис. З'ясовано особливості клінічної картини та симптоматики хворих на грампозитивний і грамнегативний сепсис, що дозволяють без спеціальних найбільш дорогих методів дослідження проводити їх диференційне діагностування. Доведено, що ступінь тяжкості хіругічного сепсису залежить від терміну з моменту появи перших симптомів захворювання до госпіталізації в хірургічний стаціонар, а виразність синдрому ендогенної інтоксикації корелює з його кінцевими наслідками. Впровадження розроблених методів у програму лікування хірургічного сепсису дозволило знизити летальність у хворих на грампозитивний сепсис з 19,4 до 17,1 %, у пацієнтів з грамнегативним сепсисом - з 24,4 до 20,5 %, а також середній термін перебування в стаціонарі, відповідно, з 51,2 до 32,6 доби та з 52,4 до 41,3 доби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.1 + Р514.85 +
Шифр НБУВ: РА363775

Рубрики:

      
11.

Кончук Н. С. 
Кримінальна відповідальність за державну зраду / Н. С. Кончук. — Б.м., 2019 — укp.

В роботі доведено необхідність диференціювати кримінальну відповідальність за державну зраду з урахуванням виду суб'єкта цього злочину та встановити відповідальність військовослужбовців та службових осіб, які займають особливо відповідальне становище, у кваліфікованому складі злочину. Констатовано, що кримінальній відповідальності за державну зраду повинні підлягати також особи, які мають громадянство України та приналежність до громадянства іншої держави (інших держав) одночасно. Обґрунтовано, що суб'єкт вчинення державної зради способом переходу на бік ворога може бути лише спеціально-конкретним (якому, крім загальних і спеціальних ознак, на момент вчинення суспільно небезпечного діяння притаманні додаткові конкретно-визначені ознаки), оскільки перейти з однієї сторони («своєї») на ворожу може той, хто належить до воюючої сторони, є супротивником на війні, у воєнних діях.Охарактеризовано об'єктивні та суб'єктивні ознаки складу злочину «державна зрада». Визначено групи суміжних складів злочинів зі злочином «державна зрада», а також наведено їхні спільні й, головне, розмежувальні ознаки. Проаналізовано особливості призначення покарання за державну зраду. Визначено передумови звільнення від кримінальної відповідальності за державну зраду: перехід на бік ворога в умовах воєнного стану або збройного конфлікту, що має вияв у наданні згоди на таке співробітництво; готування до шпигунства та готування до надання допомоги іноземній державі, іноземній організації чи їхнім представникам у проведенні підривної діяльності проти України за умови, що ці діяння були вчинені за попереднім завданням іноземної держави.^UIn the research differentiate the criminal liability for the treason, taking into account the type of the subject of the crime, and establish the responsibility of the servicemen and officials who occupy a particularly responsible position, in the qualified composition of the crime, has been proved. It was stated that persons who have the citizenship of Ukraine and at the same time have belonging to another state (other states) should also be subject to criminal liability for state treason. It is substantiated that the subject of the commission of a state treason, the way of passing to the side of the enemy, can only be a special-concrete one (which, in addition to general and special features, at the time of the commission of a socially dangerous act, has additional specific, definite features), since the transition from one side («Its») to the enemy, one who belongs to the belligerent side, is an opponent in the war, in hostilities.The object of the crime «State treason» is determined. It is stated that the crime provided for in art. 111 of the Criminal Code of Ukraine, taking into account its direct object, should be attributed to so-called «multi-objective» crimes, which at the same time cause damage to several groups of social relations, which are alternative and completely independent objects of the corresponding crime. The peculiarities of the objective side of the crime «State treason» are analyzed. It is established that the subject of treason is special. In fact, every person who has a general (physical, convicted or limited convicted person under the age of sixteen) and a special (presence of citizenship of Ukraine) of a crime subject, starting from the President of Ukraine and ending with ordinary residents, can actually commit treason. The presence of the citizenship of another state does not mean that a person automatically loses Ukrainian citizenship, as there is an appropriate procedure for termination of citizenship of Ukraine. However, the rules on the loss of citizenship are difficult to apply in practice, in the absence of a mechanism for confirming the receipt of foreign citizenship, since there are often cases where another state does not recognize its obligation to inform Ukraine of granting its citizenship to one or another person.The peculiarities of the subjective part of the crime «State treason», committed solely with direct intent, are investigated, since the corresponding crime is described as having a formal composition. Direct intent is also followed from its purpose – to cause damage to sovereignty, territorial integrity and inviolability, defense capability, state, economic or informational security of Ukraine.Groups of adjacent syllables of crimes are identified with the crime of treason as well as their general and, most importantly, demarcation features. Peculiarities of punishment for state treason are analyzed. The preconditions for the release from criminal responsibility for state betrayal are defined: the transition to the enemy's side in conditions of martial law or armed conflict is expressed in giving consent to such cooperation; preparation for espionage (receiving a criminal assignment and giving consent to its execution) as well as preparation to render assistance to a foreign state, foreign organization or their representatives in conducting subversive activities against Ukraine (receiving a criminal offense and granting consent to its execution), provided that these acts were committed on the basis of a preliminary task of a foreign state.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Максимова О.М. 
Місце та роль неконвенційної політичної участі в функціонуванні політичних систем: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.М. Максимова ; Миколаїв. держ. гуманіт. ун-т ім. П.Могили. — Миколаїв, 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено неконвенційні форми політичної участі у контексті політичної модернізації. Уточнено зміст поняття "неконвенційна політична участь". Удосконалено методологію дослідження неконвенційної участі у перехідних політичних системах. Встановлено, що конкретна форма політичної участі визначається типом політичної культури та ступенем її розвиненості. Запропоновано класифікацію політичної участі за суб'єктом, об'єктом, ресурсами та засобом впливу суб'єкта на об'єкт. Виявлено, що масштаб неконвенційної участі є показником ступеня ефективності політичної системи. Розкрито особливості різних форм політичної участі у політичних системах, що знаходяться у нестабільному стані. Визначено основні мотиви неконвенційної участі у політичних системах у перехідний період.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023 + Ф053 +
Шифр НБУВ: РА350489

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
13.

Максимович С.Б. 
Міцність похилих перерізів залізобетонних балок з двозначною епюрою згинальних моментів, завантажених зосередженими силами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / С.Б. Максимович ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2001. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н539.14-028.4
Шифр НБУВ: РА314502 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Максимова І.Я. 
Математичне моделювання лінійних динамічних систем методами аналізу інтервальних даних: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / І.Я. Максимова ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2008. — 21 с. — укp.

На підставі аналізу інтервальних даних розроблено метод, алгоритм і програмне забезпечення для параметричної ідентифікації лінійних динамічних систем з дискретним часом, які характеризуються низькою часовою складністю та дозволяють будувати допускові коридори інтервальних моделей. Досліджено особливості класичних методів розв'язування задач параметричної ідентифікації лінійних динамічних систем з дискретним часом. Визначено властивості множини допускових оцінок параметрів моделей динамічних систем, притаманні даній множині у випадку адитивних та обмежених за амплітудою похибок у каналах вимірювань. Запропоновано новий метод параметричної ідентифікації моделей динамічних систем на підставі аналізу інтервальних даних. Розроблено процедуру адаптивного настроювання параметрів методу пошуку допустимого розв'язку на множині параметрів лінійних динамічних систем. Створено алгоритмічне та програмне забезпечення для дослідження та реаліазації методу параметричної ідентифікації моделей динамічних систем на підставі аналізу інтервальних даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З813.11 + З813.4 +
Шифр НБУВ: РА356474

Рубрики:

      
15.

Максимова Т.С. 
Методика формування професійно-орієнтованої евристичної діяльності студентів вищих технічних навчальних закладів на практичних заняттях з вищої математики: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Т.С. Максимова ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Запропоновано науково обгрунтовану методичну систему формування професійно-орієнтованої евристичної діяльності студентів технічних ВНЗ під час практичних занять з вищої математики на базі глибокого вивчення винахідницького аспекту евристики, наукових засад інженерної діяльності. Сформульовано методичні вимоги до задавання цілей, змісту навчального матеріалу, вибору методів, організаційних форм, засобів навчання, які сприяють формуванню та розвитку професійно-орієнтованої евристичної діяльності майбутніх інженерів за умов евристичного навчання математики. Визначено роль евристичних прийомів у формуванні евристичних умінь і професійно-орієнтованої евристичної діяльності, запропоновано шляхи та розроблено способи формування цієї діяльності у майбутніх інженерів. Сконструйовано технології створення та використання евристично-дидактичних конструкцій (ЕДК) за умов практичних занять з вищої математики. Розроблено системи евристично-орієнтованих задач і навчальні комп'ютерні програми з вищої математики з класу ЕДК. Обгрунтовано доцільність застосування педагогічних програмних засобів і професійних математичних пакетів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В11 р3-3 +
Шифр НБУВ: РА347266

Рубрики:

      
16.

Максимов В.В. 
Методологія оцінки та забезпечення ефективного використання економічного потенціалу регіону: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.10.01 / В.В. Максимов ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2002. — 38 с. — укp.

Обгрунтовано механізм розв'язання проблеми забезпечення ефективного використання економічного потенціалу на регіональному рівні за умов трансформаційного періоду. Проведено теоретичні та методологічні дослідження критеріїв оцінки економічного потенцілу регіону. З використанням системного аналізу проведено оцінку економічного потенціалу на Луганщині в елементному та територіальному аспектах. Розроблено теоретичні та методологічні засади моделювання процесів функціонування та розвитку економічного потенціалу на регіональному рівні. Досліджено систему забезпечення механізму функціонування економічного потенціалу. З використанням математичних методів запропоновано конструкторські підходи до розв'язання проблеми вибору моделі розвитку регіону та напряму його спеціалізації. Запропоновано основні методичні підходи до стратегії реалізації економічного потенціалу регіону та оцінки його ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0
Шифр НБУВ: РА320672 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Максимов С. Б. 
Механізм адаптивного стратегічного планування в системі управління діяльністю підприємств водного транспорту: автореферат дис. ... д.філософ : 073 / С. Б. Максимов. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертаційній роботі удосконалено теоретичні засади та розроблений методичний підхід щодо розв’язання проблеми підвищення ефективності стратегічного планування в системі управління діяльністю підприємств водного транспорту за рахунок впровадження дієвого інструментарію, а саме механізму адаптивного стратегічного планування.Розвинуто сутність категорії «стратегічне управління», яка на відміну від існуючих, є комплексним процесом, основою якого є стратегічне планування, що ґрунтується на стратегічному аналізі з врахуванням стратегічних компетенцій та вимагає здійснення контролю усіх складових з метою реалізації найбільш ефективної стратегії на конкретний момент часу, а також визначені складові елементи стратегічного управління. Обґрунтовано місце і роль стратегічного планування в системі управління підприємством, яке є ключовим інструментом управління для сучасних бізнес-структур в силу набуття ним нових рис та наповнення новими функціями і властивостями, яких вимагає адаптаційна складова, розширюючи таким чином горизонт свого впливу.^UThe thesis is devoted to the improvement of theoretical foundations and the development of a methodical approach to solving the problem of increasing the effectiveness of strategic planning in the system of managing the activities of water transport enterprises due to the implementation of an effective tools, namely the mechanism of adaptive strategic planning.The essence of the «strategic management» category has been developed, which, unlike the existing ones, is a complex process, the basis of which is strategic planning, which is based on strategic analysis taking into account strategic competencies and requires control of all components in order to implement the most effective strategy at a specific moment in time as well as defined components of strategic management. The place and role of strategic planning in the enterprise management system, which is a key management tool for modern business structures due to its acquisition of new features and filling with new functions and properties required by the adaptive component, thus expanding the horizon of its influence is substantiated.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Палатна Д. О. 
Мобілізація громад для розвитку соціальних послуг в умовах децентралізації: автореферат дис. ... д.філософ : 231 / Д. О. Палатна. — Б.м., 2024 — укp.

У роботі представлено результати дослідження процесу мобілізації територіальних громад з метою розвитку соціальних послуг в рамках децентралізації, визначено основні умови, які сприяють мобілізації громад. Дослідження актуалізовано у контексті надзвичайної ситуацій, зокрема, воєнного стану в Україні. Наукова новизна отриманих результатів полягає в тому, що:− вперше розроблено й апробовано модель мобілізації територіальних громад для розвитку соціальних послуг в умовах децентралізації, яка містить низку взаємопов’язаних компонентів: оцінка ситуації в громаді; формування ідентичності громади; збір необхідної інформації про ресурси, можливості та потенціал громади; формулювання припущень та гіпотез щодо ефективних стратегій та планів дій для мобілізації громади; реалізацію стратегій та планів дій, а також оцінку їхньої ефективності та коригування в разі потреби; ці компоненти слугують критеріями оцінки готовності територіальної громади домобілізації; схарактеризовано специфіку мобілізації громад в умовах надзвичайної ситуації (воєнного вторгнення);− уточнено, систематизовано й доповнено визначення територіальної громади як цілісної соціальної системи, в якій різні елементи та підсистеми взаємодіють між собою та впливають на її розвиток, а також мобілізації громади як процесуоб’єднання зусиль громади для впровадження бажаних соціальних змін через визначення ідентичності громади, забезпечення участі населення та розвиток потенціалу громади;− поглиблено та розширено уявлення про стратегії мобілізації громад на основі підходу, орієнтованого на сильні сторони, а саме: участь громади; колективне наснаження; розвиток громад на основі ресурсів; формування резилієнтностігромади; схарактеризовано можливості застосування стратегій мобілізації громади в умовах децентралізації в Україні та в умовах надзвичайної ситуації;− подальшого розвитку набули підходи до організації роботи з громадою з метою більш ефективного надання соціальних послуг і розв’язання соціальних проблем у територіальних громадах.^UThe paper presents the results of the study of the process of mobilizing territorial communities for the development of social services within the framework of decentralization, identifying the main conditions that contribute to community mobilization. The research is contextualized within extraordinary situations, particularly the state of war in Ukraine.The scientific novelty of the obtained results lies in:− The first development and testing of a model for mobilizing territorial communities for the development of social services under decentralization, which includes a series of interconnected components: assessing the community situation; forming community identity; collecting necessary information about community resources, opportunities, and potential; formulating assumptions and hypotheses regarding effective strategies and action plans for community mobilization; implementing strategies and action plans, as well as evaluating their effectiveness and making adjustments if necessary; these components serve as criteria for assessing thereadiness of a territorial community for mobilization; the specificity of community mobilization in emergency situations (such as military invasion) is characterized.− Clarifying, systematizing, and supplementing the definition of a territorial community as an integrated social system in which various elements and subsystems interact with each other and affect its development, as well as community mobilization as a processof uniting community efforts to implement desired social changes through defining community identity, ensuring population participation, and developing community potential.− Deepening and expanding the understanding of community mobilization strategies based on a strengths-based approach, namely: community participation; collective empowerment; community development based on resources; building community resilience; describing the possibilities of applying community mobilization strategies in the context of decentralization in Ukraine and in emergency situations.− Further development includes approaches to organizing work with the community for more effective provision of social services and solving social problems in territorial communities.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Максимова 
Модифікація структурних характеристик поверхні (001) кремнію в мікроелектронній технології: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.01 / Тетяна Іванівна Максимова ; Одеський держ. політехнічний ун-т. — О., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.22,021 + З844.1-03
Шифр НБУВ: РА310698

Рубрики:

      
20.

Максимович К. Ю. 
Нейрофізіологічні механізми сприйняття інформації в різні фази менструального циклу у жінок: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.13 / К. Ю. Максимович ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено ЕЕГ-активність мозку та варіативність серцевого ритму (ВСР) жінок за сприйняття зорових стимулів Міжнародної системи афективних зображень (IAPS) в різні фази менструального циклу. Показано, що сприйняття обстежуваними жінками афективних зображень у порівнянні з нейтральними супроводжується характерною перебудовою мозкової електричної активності, яка виявляє певну залежність від фаз менструального циклу, і відрізняється у жінок в усі фази циклу від такої у чоловіків. Нейтральні стимули найбільше активують мозок жінок, у порівнянні з іншими фазами, в лютеїнову фазу з зосередженням такої активації у правій півкулі. Найбільшу перебудову ритміки ЕЕГ у жінок викликає сприйняття еротичних і позитивних зображень у фолікулярну фазу. У осіб обох статей сприйняття негативних зображень викликає депресію альфа-ритму у потилично-тім'яно-скроневих ділянках, за умов цього характер мозкової нейродинаміки у жінок під час перегляду неприємних зображень є найбільш подібним у різні фази, і в цілому може трактуватись як неспецифічна активація. Аналіз показників ВСР свідчить про зсув вегетативного балансу в бік переважання симпатичного відділу у жінок у стані спокою у лютеїнову фазу у порівнянні з фолікулярною. Перегляд емоційно забарвлених зображень супроводжується зростанням тривалості R-R інтервалу у осіб обох статей. Показано, що характер ЕЕГ-активності та ВСР під час сприйняття афективних стимулів залежить від особистісного профілю емоційного реагування (рівня екстраверсії, нейротизму й емпатії), причому він відрізняється у різні фази менструального циклу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.56 + Е60*739.177.52*715.3 в738.4
Шифр НБУВ: РА381903 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського