Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (559)Книжкові видання та компакт-диски (407)Журнали та продовжувані видання (20)
Пошуковий запит: (<.>A=МИХАЙЛЮК$<.>+<.>A=ЮРІЙ$<.>+<.>A=МИКОЛАЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 34
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Михайлюк М.В. 
Агітаційно-пропагандистська діяльність органів німецької окупаційної влади серед населення України (1941 - 1944 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.В. Михайлюк ; Нац. ун-т "Києво-Могилян. акад.". — К., 2006. — 20 с. — укp.

На підставі вивчення широкої джерельної бази досліджено агітаційно-пропагандистську діяльність органів німецької окупаційної влади серед населення України у 1941 - 1944 рр. Визначено місце психологічної війни на східних територіях у довоєнній стратегії керівників III рейху. Показано особливості організації та специфіку функцій центрального керівництва агітаційно-пропагандистською роботою німецької окупаційної влади в Україні. Встановлено компетенцію окупаційної адміністрації у сфері психологічної війни, а також обов'язки відділів пропаганди органів місцевого управління. Досліджено функціонування видавничо-друкарської системи, радіо- та кіномережі в Україні. Визначено загальну кількість періодичних видань, що друкувались на території рейхскомісаріату та військової зони окупації. Розглянуто вплив агітаційно-пропагандистських заходів німецької окупаційної влади, зокрема періодичних видань, радіо, кіно, дрібної друкованої продукції й образотворчого мистецтва на свідомість населення окупованої території. Зроблено висновок про неефективність німецької агітаційно-пропагандистської політики в Україні у період Другої світової війни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)622.8 +
Шифр НБУВ: РА348019

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Михайлюк С.Я. 
Аксіологічні основи екологічної етики: автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.07 / С.Я. Михайлюк ; Ін-т філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Досліджено аксіологічні основи екологічної етики. Акцентовано увагу на змінах у відношенні людини до природи, зокрема формуванні моральної відповідальності за умов посилення глобалізаційних процесів у світі. Проаналізовано джерела становлення екологічної етики. Визначено потребу збалансування антропо- і біоцентричної систем моралі для подальшого утвердження даної науки. Досліджено етичний вимір цінності природи. Виявлено, що екологічна етика формує ціннісні передумови такого способу життєдіяльності, який забезпечує єдність цінностей людини і природи. Осмислено ціннісні засади етики збалансованого розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю751.1 +
Шифр НБУВ: РА368574

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Михайлюк Т.І. 
Водорості Канівського природного заповідника (Україна): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Т.І. Михайлюк ; Ін-т ботаніки ім. М.Г.Холодного НАН України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено альгофлору (А) водойм, грунтів та наземних біотипів (Б) Канівського заповідника (КЗ). Конспект флори КЗ нараховує 1018 видів водоростей (1137 різновидностей) з відділів: Cyanophyta - 150 видів, Dinophyta - 7, Cryptophyta - 13, Rhaphidophyta - 1, Euglenophyta - 91, Chlorophyta - 454, Xanthophyta - 83, Chrysophyta - 15, Bacillariophyta - 205. Серед них 446 видів - нові для КЗ, 30 видів та 3 різновиди - для флори України. Проаналізовано А, виділено та розглянуто 29 альгоугруповань. Три частини А - водойм, грунтів, наземних Б, дуже специфічні, найближчі А позаводних Б. Порівняння сучасного стану альгофлори водойм з даними 50 - 60-х років довело, що в А заповідної частини Дніпра посилились риси "реофільності", в А яружних ставків зросла роль бентосних видів. На підставі грунтовоальгологічних даних визначено: сукцесійні зміни масиву КЗ протікають у напрямку розвитку грабово-кленових лісів, що вказує на неможливість відновлення грабово-дубових лісів зонального типу лише методом заповідання. Виявлено, що А грунтів КЗ найбільше схожа з А грунтів лісостепових заповідників, водойм - з водними А заповідників рівнинної частини України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.2*88е(4УКР)л64А/Я Канівський природний заповідник
Шифр НБУВ: РА307875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
4.

Михайлюк В.І. 
Грунти заплав малих та середніх річок Північно-Західного Причорномор'я: Автореф. дис... д-ра геогр. наук: 11.00.05 / В.І. Михайлюк ; Львів. нац. ун-т ім. Івана Франка. — Л., 2002. — 33 с. — укp.

З використанням системного підходу, поєднання концепцій елементарних грунтових процесів (ЕГП) та еволюції грунтів з ландшафтно-геохімічним аналізом грунтоутворення визначено механізми і географічні особливості функціонування ландшафтно-геохімічних і ЕГП, розроблено модель заплавного грунтоутворення, профільно-генетичну класифікацію заплавних грунтів та еколого-агромеліоративну класифікацію заплавних земель. Запропоновано критерії діагностики грунтів і лабільних грунтових тіл на підставі поняття "грунтова часова катена", розкрито особливості екології, генези і географії грунтів, їх будови, складу, властивостей, режимів. За результатами багаторічного моніторингу агроекологічного стану грунтів проаналізовано динаміку ЕГП і характер зміни властивостей грунтів, зумовлених їх осушенням і зрошенням, розроблено критерії доцільності використання заплавних земель.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д823.121.512 + П034.135-2
Шифр НБУВ: РА317168 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Михайлюк Ю.М. 
Державне управління та громадське самоврядування на Південній Київщині в 60-х рр. XIV - 60-х рр. XVI ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Ю.М. Михайлюк ; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2006. — 20 с. — укp.

Визначено структуру та характер діяльності повітової адміністрації та системи самоврядування територіальних громад у період 60-рр. XIV ст. - 60-х рр. XVI ст. Проведено комплексне досліження військової, дипломатичної, судово-адміністративної та господарсько-фіскальної сфер діяльності органів державного управління на Південній Київщині. Наведено характеристику системи сільського та міського громадського самоврядування у регіоні з урахуванням впливу на її діяльність органів державної влади. З'ясовано, що крім виконання офіційних функцій та обов'язків, місцева влада неодноразово вдавалася до самостійної діяльності та перевищення повноважень, що в сукупності надавало Південній Київщині квазіавтономності. Виявлено, що громадське самоврядування в регіоні продовжувало активно діяти та відстоювати інтереси громад, але зазнавало суттєвого тиску державної влади, наслідком якого стало обмеження його прав. Доведено, що громадське самоврядування, зокрема міське, зазнало значних деформацій внаслідок втручання в його справи державної влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4КИЕ)4-536 +
Шифр НБУВ: РА343936

Рубрики:

      
6.

Юрійчук Л.М. 
Ендопротезування кульшового суглоба у хворих похилого та старечого віку з через- та міжвертлюговими переломами стегнової кістки: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Л.М. Юрійчук ; Ін-т травматології та ортопедії АМН України. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Досліджено питання щодо покращання результатів лікування хворих похилого та старечого віку з через- та міжвертлюговими переломами стегнової кістки (СК) з урахуванням диференційованого підходу до вибору способу оперативного лікування й удосконалення методики ендопротезування кульшового суглоба (КС). Вивчено міцність фіксації за нестабільних переломів вертлюгової ділянки (ВД) СК кутовою пластиною, фіксатором DHS, цементним ендопротезом КС. Проведено біомеханічне обгрунтування вибору методу фіксації нестабільного перелому ВД СК у пацієнтів даного віку на базі стендових натурних вибробувань. Багатофакторний кореляційний аналіз лікування показав переваги застосування тотального цементного ендопротезування у хворих похилого та старечого віку з через- та міжвертлюговими переломами СК за складних багатовідлапкових переломів, з ознаками остеоартрозу й остеопорозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.53-92 + Р458.285,1-92 +
Шифр НБУВ: РА367803

Рубрики:

      
7.

Михайлюк М.А. 
Інвестиційні чинники розширеного відтворення валового внутрішнього продукту в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / М.А. Михайлюк ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2004. — 21 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано суть і механізми дії інвестиційних чинників розширеного відтворення валового внутрішнього продукту у реалізації цільових пріоритетів розвитку держави. Визначено нормативні підходи до формування привабливого інвестиційного клімату для внутрішніх і зовнішніх суб'єктів підприємницької діяльності. Досліджено необхідні умови оптимального залучення різних фінансових та грошово-кредитних інструментів для підвищення дієвості впливу розвитку інвестування на відтвірні процеси у трансформаційний період розвитку вітчизняної економіки з метою забезпечення сталості необхідних темпів щорічного приросту валового внутрішнього продукту в Україні. Визначено умови, чинники та протиріччя формування вітчизняної інвестиційної політики під впливом суб'єктивних і об'єктивних інституційних процесів становлення ринкової економіки. Запропоновано поглиблене трактування джерел нагромадження основного капіталу: амортизаційні відрахунки, а також заощадження населення, які раніше майже не розглядалися, як резерв політики економічного зростання. Проаналізовано нормативно-правові аспекти становлення інвестиційної діяльності та запропоновано заходи розширення привабливості інвестиційного клімату в Україні з метою розв'язання проблем соціально-економічного розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56 + У9(4УКР)0-961 +
Шифр НБУВ: РА330853

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Юрій І. А. 
Інститут градоначальництва в системі державної влади на півдні Російської імперії (XIX - початок XX ст.): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / І. А. Юрій ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Сформульовано поняття градоначальництва як правового інституту, охарактеризовано місце та роль градоначальника в системі державного управління Російської імперії. Досліджено соціально-політичні чинники утворення градоначальств, організаційно-правові засади функціонування градоначальників. Проаналізовано специфіку компетенції градоначальника у її видозмінах протягом XIX - початку XX ст., відображено характер його взаємовідносин із центральними органами влади, інститутом генерал-губернатора, органами місцевого самоврядування, законодавчі ініціативи градоначальників, особливості функціонування градоначальництва в Одеському, Таганрозькому, Феодосійському, Керч-Єнікальському, Ізмаїльському, Севастопольському, Миколаївському, Ялтинському градоначальствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)51/52-523.72 + Т3(4УКР7)5-5
Шифр НБУВ: РА373601 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Юрій Р.Ф. 
Класифікація функційних рівнянь малої довжини на квазігрупових операціях: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.06 / Р.Ф. Юрій ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Вивчено властивості парастрофної рівносильності, а саме: знайдено ряд інваріантів, надано повну класифікацію квадратичних функційних рівнянь від n (n = 2, 3, 4) предметних змінних, виділено представників кожного з класів, знайдено множини розв'язків кожного з цих рівнянь. Це доводить існування двох класів за n = 2, чотирьох класів за n = 3 і 17-ти класів у разі n = 4. Доведено, що кожне квадратичне парастрофно нескоротне функційне рівняння від п'яти предметних змінних парастрофно рівносильне принаймні одному з чотирьох наведених функційних рівнянь, які не попадають в один клас за парастрофною рівносильністю. Показано існування функційних рівнянь, які не є квадратичними, але серед компонентів розв'язку обов'язково мають ізотопи груп, знайдено всі розв'язки вказаного рівняння. Установлено критерій існування нетривіальних квазігрупових рівнянь на множині квазігрупових операцій. Знайдено повну класифікацію загальних не обов'язково квадратичних функційних рівнянь малої довжини на квазігрупових операціях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В152.39,0 + В161.922,0 +
Шифр НБУВ: РА343930

Рубрики:

      
10.

Михайлюк В.В. 
Координатний метод і теорія нарізно неперервних відображень: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.01.01 / В.В. Михайлюк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Чернівці, 2008. — 32 с. — укp.

Досліджено питання стосовно нарізно неперервних відображень та і аналогів (залежно від певної кількості координат, побудови функцій з даним звуженням чи даною множиною точок розриву, бурівської та лебегівської класифікації, вивчення властивостей множини точок сукупної неперервності, розв'язування диференціальних рівнянь у класі нарізно диференційованих функцій). Запропоновано підхід, названий координатним методом, використання якого дозволило розв'язати різні задачі теорії нарізно неперервних відображень і узагальнити деякі результати, одержані раніше.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.461.2 + В181.215 +
Шифр НБУВ: РА360668

      
11.

Михайлюк В.М. 
Лісівничі особливості насаджень за участю хвойних інтродуцентів Західного Полісся: автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.03.03 / В.М. Михайлюк ; Нац. лісотехн. ун-т України. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено лісівничі особливості насаджень за участі хвойних інтродуцентів за умов Західного Полісся, розроблено шляхи їх вдосконалення. Досліджено видову, вертикальну та горизонтальну структуру насаджень, таксаційну будову та будову насаджень за діаметром, структуру поновлення та морфометричні показники підросту, морфолого-анатомічну будову хвої, запас, структуру та водозахисні властивості лісової підстилки, видову структуру підліску та стратегію поведінки видів у насадженнях за участі хвойних інтродуцентів у порівнянні з природними сосновими насадженнями регіону. Побудовано сукцесійні ряди насаджень за участі хвойних інтродуцентів. Проведено меліоративне та продуктивне оцінювання дев'яти видів хвойних інтродуцентів та розроблено концептуальну модель лісу сталого розвитку з використанням хвойних інтродуцентів. Запропонована модель концепції лісу дозволяє сформувати ліс сталого розвитку за 110 років на базі його взаємозв'язаних елементів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П345.9(4Укр) +
Шифр НБУВ: РА364885

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Юрій Е.О. 
Методичне забезпечення стратегічного планування та фінансових можливостей реалізації стратегії: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Е.О. Юрій ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2006. — 23 с. — укp.

Наведено визначення стратегічного планування як процесу формування загальних цілей організації та відповідних йому функціональних стратегічних цілей, розроблених з урахуванням ресурсних можливостей підприємства та спрямованих на ефективну реалізацію загальних цілей. Встановлено, що стратегічними цілями підприємств харчової промисловості за умов невизначеності зовнішнього середовища є концентрування на привабливих ринках, збільшення ринкового сегмента й утримання існуючих ринкових позицій. Обгрунтовано, що фінансові цілі є основними функціональними стратегічними цілями, досягнення яких можна забезпечити шляхом дотримання необхідних параметрів фінансового стану підприємства, який визначається групою фінансових показників. На підставі поєднання концепції часових горизонтів з методикою фінансового планування під час розробки стратегій розвитку визначено стратегічні цілі, які б забезпечили стабільні тенденції розвитку підприємства в поточному, середньо- та довгостроковому періодах. За результатами одержаних значень фінансових показників у межах різних часових періодів фінансовий стан підприємства охарактеризовано як стійкий, постійний або кризовий. Розроблено заходи щодо покращання існуючого стану підприємства, які доцільно здійснювати за допомогою концентрації горизонтів росту. З урахуванням запропонованих розробок стратегічне планування розглянуто як п'ятирівневу процедуру, яка базується на виконанні наступних етапів: аналізу існуючого стану підприємства, визначення його потенціалу, обгрунтування можливих напрямів стратегічного розвитку, планування реалізації стратегії, її впровадження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.71-230.3 + У9(4УКР)306.71-93 +
Шифр НБУВ: РА348354

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Михайлюк Р.В. 
Механізм управління фінансовою стійкістю комерційних банків: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / Р.В. Михайлюк ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні засади фінансової стійкості комерційних банків і розроблено методичні основи механізму управління нею як форми практичного забезпечення за сучасних умов ринкової трансформації. Визначено роль і зміст діяльності комерційних банків у системі грошово-кредитних відносин. Розглянуто базові характеристики фінансової стійкості комерційного банку. Проаналізовано методи її оцінювання у зарубіжній банківській практиці. Сформульовано стратегію управління ліквідністю та прибутковістю банку. Визначено основні методи управління фінансовою стійкістю комерційних банків і перспективи їх вдосконалення у вітчизняній банківській практиці. Обгрунтовано процес взаємозв'язку між банківськими ризиками та фінансовою стійкістю. Сформовано комплексну систему управління банківськими ризиками. Запропоновано практичні рекомендації щодо вдосконалення процесу державного регулювання та банківського нагляду у механізмі управління фінансовою стійкістю комерційних банків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.181.34-93-21 +
Шифр НБУВ: РА360107

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Михайлюк Г. В. 
Навчання майбутніх учителів японської мови розуміння граматичних засобів вираження модальності у процесі читання: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / Г. В. Михайлюк ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2010. — 24 с. — укp.

Розглянуто психолінгвістичні, лінгвістичні та методичні засади навчання граматичних засобів вираження модальності японської мови у процесі читання (ПЧ). Запропоновано практичне вирішення поставленої проблеми шляхом розробки спеціальної методики навчання граматичних аспектів модальності у ПЧ. Розроблено етапи роботи з новими граматичними структурами, описано основні шляхи проведення методичної адаптації текстів для ознайомлення з ними. Ефективність запропонованої методики обгрунтовано теоретично та перевірено експериментально.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш175.42-913.321
Шифр НБУВ: РА375320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Юрійчук Ю.А. 
Національний фактор у суспільно-політичному розвитку Чехії та Словаччини (1989 - середина 1990-х рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Ю.А. Юрійчук ; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2000. — 20 с. — укp.

Проаналізовано процес становлення і розвитку чеського та словацького національних рухів, діяльність груп та партій, що представляють національні меншини. Розкрито основні тенденції розвитку Чехо-Словаччини у зазначений період, а також висвітлено процес становлення незалежних держав Чехії та Словаччини. Значну увагу приділено національній політиці урядів даних країн та становищу національних меншин у них.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Чех)64 + Т3(4Сло)64
Шифр НБУВ: РА310671 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Михайлюк 
Нові флуоровмісні аналоги природних амінокислот як 19F-ЯМР мітки для дослідження пептидів: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / Павло Костянтинович Михайлюк ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г215,0 + Г297.2,0
Шифр НБУВ: РА362601

Рубрики:

      
17.

Михайлюк А.О. 
Підвищення ефективності локалізації пожеж в резервуарах з нафтопродуктами: автореф. дис... канд. техн. наук : 21.06.02 / А.О. Михайлюк ; Ун-т цив. захисту України. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано новий підхід щодо вирішення науково-практичної задачі підвищення ефективності локалізації пожеж в резервуарах з нафтопродуктами за рахунок збільшення точності математичного опису цих процесів та оптимізації сил і засобів для охолодження резервуарів, що горять. Проаналізовано моделі горіння нафтопродуктів та методи оцінювання їх теплового впливу на споруди резервуарного парку, охарактеризовано особовий склад підрозділів МНС, які беруть участь у гасінні пожежі. Побудовано математичну модель нагріву резервуара, що горить, в якій враховано нерівномірний нагрів сухої стіки резервуара та теплообмін опроміненням, конвекцією, а також передачу тепла за рахунок теплопровідності сталі. З'ясовано, що дана модель дозволяє визначити розподіл температури по сухій стінці резервуара у довільний момент часу. Виявлено, що розподіл температури по висоті сухої стінки має лінійний характер, а на коефіцієнти цієї залежності впливають діаметр резервуара та вид нафтопродукту. Побудовано математичну модель стікання водної плівки по вертикальній стінці резервуара, яка дозволяє розраховувати межі області охолодження стінки резервуара за умов подачі води пожежними стволами. Одержано залежності швидкості стікання та товщини водної плівки від її переміщення. Експериментально визначено залежність коефіцієнта тепловіддачі від нагрітої стінки резервуара залежно від періоду часу, протягом якого вона покрита плівкою. Сформульовано задачу оптимального вибору сил і засобів для охолодження резервуара, що горить, запропоновано алгоритм її розв'язання. Як критерії оптимальності запропоновано використовувати мінімум витрати води, особового складу або пожежних автомобілів. Нові моделі, методи й алгоритми реалізовано у вигляді програмного комплексу, який дозволяє візуалізувати тепловий потік від резервуара, що горить, обрати позиції для розміщення пожежних стволів, оцінити наслідки дій щодо охолодження резервуара. Наведено рекомендації щодо використання програмного комплексу для розробки картки гасіння пожежі в резервуарі з нафтопродуктом і проведення штабних навчань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л54-309-52 н68
Шифр НБУВ: РА370523 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Михайлюк Т. С. 
Політико-системний вимір інформаційно-комунікаційних стратегій скандинавських країн (Швеція, Фінляндія, Норвегія): автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / Т. С. Михайлюк ; Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин НАН України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено актуальну проблему становлення інформаційного суспільства в реаліях глобалізації. Розглянуто розвиток і формування інформаційного суспільства у скандинавських країнах. Системно досліджено основні чинники, якими обумовлюються процеси вироблення та втілення в життя даних стратегій. З'ясовано національну специфіку формування даних інформаційних суспільств. Зроблено спробу критично осмислити досвід Швеції, Фінляндії та Норвегії у справі використання інформаційно-комунікаційних технологій з метою запозичення його певних компонентів для вироблення інформаційно-комунікаційної стратегії України. Розроблено практичні рекомендації щодо застосування ефективних механізмів розбудови інформаційного суспільства в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф018 + Ч620.4(411)
Шифр НБУВ: РА372866 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

Географічні рубрики:
  

      
19.

Юрій Н.М. 
Політична соціалізація молоді в умовах трансформації суспільства: аналіз міжнародного і українського досвіду: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Н.М. Юрій ; Одес. нац. юрид. акад.. — О., 2002. — 16 с. — укp.

Проаналізовано західні та вітчизняні концепції політичної соціалізації. Розглянуто роль політичної соціалізації у процесі становлення незалежної української держави, формування політичної системи. Визначено статус молоді у політичному просторі українського суспільства, її роль як об'єкта та суб'єкта політичного впливу. Висвітлено пріоритетні напрямки діяльності молоді у громадських об'єднаннях та політичних партіях. Удосконалено компаративістський метод кращого розуміння національної специфіки процесу соціалізації. На підставі аналізу вітчизняного та зарубіжного досвіду молодіжної політики розглянуто шляхи розвитку молодіжної політики в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф016.5 +
Шифр НБУВ: РА321952

Рубрики:

      
20.

Михайлюк О.В. 
Селянство Наддніпрянської України в перші десятиліття ХХ ст. (1900 - 1922 рр.): Соціокультурні трансформації: автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / О.В. Михайлюк ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2009. — 36 с. — укp.

Проаналізовано трансформації селянської спільноти та її культури за умов модернізаційних і революційних перетворень перших десятиліть XX ст. Проведено дослідження селянства як соціально-економічної та антропологічної категорії, спільні риси якої проявляються у різний час і у різних регіонах. Зроблено висновок, що поняття "селянство" є соціологічною астракцією, ідеально-типовою конструкцією, "уявленою спільнотою". Розглянуто спосіб життя селян, їх світосприйняття, господарську діяльність, соціальні відносини, правові погляди, ставлення до інших соціальних верств та владних структур. Досліджено зміни у світогляді та поведінці селян, обумовлені процесом модернізації у часи революції. Проаналізовано вплив селянства на розвиток політичної ситуації у період революції та громадянської війни, розкрито його роль у становленні нового соціального устрою. Доведено, що під впливом модернізації та революційних перетворень відбулися трансформації традиційного способу життя селян, проте зовнішні та поверхневі зміни не зруйнували "ядра" селянської культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-283 + Т3(4УКР)61-283 +
Шифр НБУВ: РА367717

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського