Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (11)Реферативна база даних (388)Книжкові видання та компакт-диски (373)Журнали та продовжувані видання (26)
Пошуковий запит: (<.>A=МУХА$<.>+<.>A=ОЛЕГ$<.>+<.>A=АНАТОЛЬЕВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 25
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Мухамед'яров Н.Н. 
Бібліотека як соціально-комунікаційний центр формування здорового способу життя: автореф. дис. ... канд. наук із соц. комунікацій : 27.00.03 / Н.Н. Мухамед'яров ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні й організаційно-методичні засади функціонування бібліотеки як соціально-комунікаційного центру формування здорового способу життя (ЗСЖ). Доведено залежність діяльності бібліотеки як соціально-комунікаційного центру формування ЗСЖ від рівня організації соціально-комунікаційного простору, специфіки інформаційних потреб користувачів, ступеня правового регулювання інформаційно-комунікаційної підтримки бібліотекою формування ЗСЖ. Обгрунтовано принципові засади формування цілісної системи бібліотечно-інформаційного забезпечення ЗСЖ в соціально-комунікаційній практиці. З'ясовано особливості внутрішньо- та міжбібліотечної комунікаційної взаємодії. Соціальне партнерство розглянуто як інноваційний напрям взаємодії бібліотеки в соціально-комунікаційному просторі ЗСЖ. Виявлено напрями інтеграції бібліотечного сервісу до єдиної інформаційно-комунікаційної системи формування ЗСЖ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР)707
Шифр НБУВ: РА370746 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Муха О.Я. 
Категорія тіла в історико-філософській традиції раннього західноєвропейського Середньовіччя: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.05 / О.Я. Муха ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 22 с. — укp.

Розкрито специфіку особливості сприйняття тіла у духовній, побутово-соціальній та культурно-мистецькій площинах античної та ранньосередньовічної світоглядної парадигми. Розглянуто механізми формування нового суспільного ідеалу (аскета), концепції інтелектуальної краси, символічність художнього оформлення та змісту тіла у пам'ятках мистецтва. Проаналізовано зміст категорії "тіло" у контексті засадничих понять християнської сакраментології, а саме: гріха, святості, смерті та воскресіння. Запропоновано новий підхід до детермінації гріховності, за яким шляхом розрізнення понять "тіло" та "плоть" доведено, що причиною та притулком гріха є не тіло, а плоть як продукт гріхопадіння. Здійснено аналіз природи святості тіла у контексті християнських таїнств і релігійних практик та з'ясовано особливості сакральних стратегій доби Античності та періоду раннього Середньовіччя. Установлено, що смерть розуміється як тимчасова "дезактивація" людської особистості, що не втрачає існування, однак без тіла не здатна до жодної діяльності. Доведено, що тіло набуває цілісності у феномені християнського тілесного воскресіння. Паритетне співвідношення душі та тіла запропоновано розглядати як фундаментальний принцип повноцінності людини, а саме: функціональність тіла не стосується лише земного життя, а має відношення до потойбічної перспективи. Обгрунтовано, що тіло є поліваріантною категорією, змістовне наповнення якої зумовлює спосіб життя, самоідентифікації та самопрезентації особистості, а в історії філософії є однією з визначальних характеристик певної епохи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(0)414-33 + Ю216.26 +
Шифр НБУВ: РА349629

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Мухаммед Анис Шамех 
Корекція імунних і гемостазіологічних порушень у хворих на хронічний червоний вовчак з використанням антиагрегантів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / Мухаммед Анис Шамех ; АМН України, Ін-т дерматології і венерології. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості стану систем імунітету і гемостазу, а також розроблено метод лікування порушень у хворих на хронічний червоний вовчак (ХЧВ). У 73,9 % хворих виявлено ослаблення неспецифічної резистентності, у 89,9 % пацієнтів - пригнічення клітинної та посилення гуморальної ланок імунітету. На підставі дослідження рівня антитіл до кардіоліпіну (аКЛ) і клінічних проявів захворювання встановлено у 25 % хворих з антифосфоліпідним синдромом. Визначено патологічні зміни системи гемостазу за типом хронічного ДВЗ-синдрому І стадії з переважною активацією тромбоцитарної ланки у разі ХЧВ. У аКЛ-позитивних хворих значно посилювалися розлади судинно-тромбоцитарного гемостазу у порівнянні з показниками аКЛ-негативних пацієнтів. Розроблено та впроваджено в практику охорони здоров'я метод лікування хворих з використанням антиагрегантів (аспірину, тикліду). Призначення антиагрегантів на фоні комплексного лікування хворих дозволило подовжити тривалість ремісії в 2,3 - 3,4 рази, зменшити кількість рецидивів у 3,2 - 4,8 рази у порівнянні з традиційним лікуванням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р603.51-52
Шифр НБУВ: РА312065 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Муха К.П. 
Медико-екологічна оцінка поселенських геосистем Чернівецької області: автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.11 / К.П. Муха ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. — Чернівці, 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано геоекологічні основи формування ступеня напруженості медико-екологічної ситуації. Виявлено особливості її територіальної диференціації на прикладі Кельменецького та Сторожинецького районів Чернівецької області та Чернівців, що характеризуються різними ландшафтними умовами. Розглянуто теоретичні засади та вдосконалено методику медико-екологічних досліджень. Проаналізовано кореляційні зв'язки між концентрацією забруднювальних речовин у компонентах ландшафту та несприятливими біологічними реакціями в організмі людини. Досліджено геологічні умови території Чернівецької області. Визначено медико-демографічні ризики. Побудовано картосхеми за величиною ризику й інтегральним показником геоекологічної напруги.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)09 +
Шифр НБУВ: РА359588

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Мухачов А.П. 
Металевий гафній ядерної чистоти: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.13 / А.П. Мухачов ; Нац. наук. центр "Харк. фіз.-техн. ін-т". — Х., 2001. — 21 с. — укp.

Досліджено основні закономірності процесів отримання та рафінування гафнію ядерної частоти, а також його фізичні властивості. Вперше розроблено основні етапи одержання тетрафториду гафнія (ТФГ), очищення його за методом вакуумної сублімації, одержання подвійних металевих сплавів Hf - Me за методом відновлення ТФГ кальцієм і рафінуючі переплави цих сплавів з метою одержання злитків чистого гафнію. Встановлено основні параметри процесів одержання ТФГ і сублімації, що забезпечують оптимальний хімічний та фазовий склади тетрафториду гафнію. Визначено умови одержання подвійних сплавів Hf - Me за методом відновлення ТФГ та запропоновано застосування домішок для зниження температури ліквідусу. Досліджено процес дегазації тетрафтриду гафнію та введення хімічно активних домішок за умов ЕПП для зниження вмісту кисню та азоту. Вивчено кінетику видалення металевих домішок з гафнію у процесі його рафінування. Розроблено новий кальцієтермічний процес отримання металевого гафнію, що базується на використанні сировинних джерел України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К235.24 + К235.24
Шифр НБУВ: РА317171 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Мухамед Ель-Амін Бабікер 
Метод і засоби конструювання трафика в мобільних комп'ютерних мережах: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.13 / Мухамед Ель-Амін Бабікер ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2007. — 16 с. — укp.

Обгрунтовано новий підхід щодо конструювання трафика, який сприяє підвищенню ефективності функціонування мобільних комп'ютерних мереж за рахунок організації розподіленої системи конструювання трафика на базі агентної технології управління мережевими ресурсами, що забезпечує оптимальний режим функціонування мобільної комп'ютерної мережі. Запропоновано метод конструювання трафика на базі віртуальної підмережі інтелектуальних агентів, які дозволяють оперативно реагувати на зміну стану мобільної комп'ютерної мережі, що створює умови для підвищення ефективності її функціонування. Встановлено новий критерій для вибору місця розташування контролерів доменів конструювання трафика, що забезпечують мінімальний обсяг службового трафика в мобільній комп'ютерній мережі. Запропоновано новий спосіб конструювання трафика в мобільних комп'ютерних мережах, що за рахунок оперативної взаємодії агентів конструювання трафика дозволяє за мінімального обсягу керуючого трафика забезпечити рівномірний розподіл мережевого трафика з заданим рівнем QoS. З метою підвищення ефективності функціонування мобільної комп'ютерної мережі розроблено алгоритм формування та динамічної реконфігурації розподіленої системи конструювання трафика, яка адаптується до зміни топології мобільної комп'ютерної мережі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31-013.3 +
Шифр НБУВ: РА352969

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
7.

Мухаммад Рашик Улла Бейг Мирза 
Методика початкової азимутальної орієнтації і корегування інерціальної навігаційної системи літального апарату: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.03 / Мухаммад Рашик Улла Бейг Мирза ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Розроблено системний підхід до подання оптико-електронної автоколімаційної слідкувальої системи за моделлю "вхід - стан - вихід". Наведено результати досліджень нелінійностей у системах початкової азимутальної орієнтації та коригування ІНС ЛА, з'ясовано вплив нелінійностей на точність азимутального орієнтування, запропоновано частотні показники якості та показники якості перехідного процесу. Створено наукові та практичні положення методики початкової азимутальної орієнтації ІНС ЛА за допомогою запропонованої оптичної зі зворотним зв'язком слідкувальної системи та пристрою для її контролю. Розвинуто теоретичні та практичні положення методики імітаційного моделювання зазначеної системи та поведінки цієї системи з використанням сучасних інформаційних технологій (MatLab 7.01 Simulink), теорії графів, технологій сучасної теорії управління. Розроблено просторово-частотно-часові критерії оцінки якості оптико-електронного автоколімаційного вимірювача. Наведено результати досліджень використання й оцінки за відповідними критеріями якості в зображувальних приладах даної системи нової елементної бази, зокрема, багатоелементних фотоприймачів, волоконно-оптичних елементів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О671-5 +
Шифр НБУВ: РА345665

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
8.

Мухаммед Джасім Мухаммед 
Моделі та метод забезпечення відмовостійкості системи обробки інформації безпілотних літальних апаратів на основі модулярної арифметики: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Мухаммед Джасім Мухаммед ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2007. — 16 с. — укp.

Розроблено й удосконалено методи та моделі забезпечення відмовостійкості систем обробки інформації (СОІ) безпілотних літальних апаратів (БПЛА) на базі застосування непозиційних кодових структур модулярної арифметики (МА). Розроблено метод забезпечення відмовостійкості СОІ БПЛА на базі застосування кодів МА. Запропоновано математичні моделі відмовостійкості СОІ БПЛА, засновані на застосуванні результатів розв'язання задачі оптимального резурвуваання в МА. На базі розроблених математичних моделей синтезовано відмовостійкі структури СОІ БПЛА. Створено методи й алгоритми реалізації модульних операцій в МА з метою підвищення продуктивності реалізації управляючих алгоритмів СОІ реального часу. Результати наукового дослідження використано для розробки науково-практичних пропозицій, спрямованих на підвищення ефективності використання БПЛА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О571-52 +
Шифр НБУВ: РА350788

Рубрики:

      
9.

Муха А. А. 
Моделі, методи та технічні засоби створення гарантоздатних керуючих комп'ютерних систем критичного призначення з двоканальною структурою обробки даних / А. А. Муха. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації розв'язані нові актуальні задачі створення, дослідження, оцінювання та забезпечення гарантоздатності комп'ютерних систем.Робота складається із вступу, чотирьох розділів, висновків, списку використаних джерел та п'яти додатків. Представлена робота відноситься до області теорії надійності і гарантоздатності комп'ютерних систем.У першому розділі «Розробка атрибутивної моделі гарантоздатності комп'ютерних систем» розглядаються сучасні проблеми створення гарантоздатних комп'ютерних систем і приводяться висновки про необхідність застосування комплексного підходу до їх вирішення на платформі нової відмовостійкої двоканальної структури. Розділ містить розгорнутий аналіз основних характеристик (атрибутів) гарантоздатних комп'ютерних систем (КС), а саме: безвідмовність, готовність, обслуговуваність, живучість, достовірність, функціональна безпека, конфіденційність, цілісність із детальним описом їх метрик та методів кількісної оцінки. На основі удосконаленої атрибутивної моделі гарантоздатності КС, використовуючи метричний підхід, розроблено два аналітичних методи кількісної оцінки вагових коефіцієнтів гарантоздатної КС, що базуються на взаємовідношенні метрик гарантоздатної системи. Для аналітичного оцінювання рівня гарантоздатності комп'ютерних систем, у цілому, запропоновано математичну модель у вигляді функціоналу обґрунтованого виду. Завдяки розгляду атрибутивної моделі гарантоздатності, як сукупності метричних показників розроблено метод порівняльної оцінки комп'ютерних систем із боку досягнутого рівня гарантоздатності різних варіантів їх виконання у процесі проектування. Розроблено скалярну математичну модель кількісного оцінювання загального рівня гарантоздатності КС. Описано основні методи забезпечення гарантоздатності.У другому розділі «Розробка та аналіз відмовостійкої комп'ютерної системи з квазімістковою структурою» проведено дослідження властивостей відмовостійких систем, що дозволило використовувати стратегію відмовобезпеки як альтернативу дорогої стратегії повної відмовостійкості при проектуванні гарантоздатних КС. В розділі описано підхід щодо розробки відмовостійких комп'ютерних систем для випадку, коли створювана система являє собою критичну інфраструктуру та має можливість при виникненні будь-якої одиночної відмови призупинення виконання своєї функції (повністю або частково) без переходу у критичний стан. Таким чином, повна відмовостійкість змінюється на часткову відмовостійкість, а саме відмовобезпеку, що надає змогу проектувати більш ефективні системи критичного призначення.Розроблено основні вимоги до програмного забезпечення відмовостійких комп'ютерних систем і доведено можливість досягнення високого ступеня захищеності керуючих програм щодо програмних помилок і відмов апаратних засобів завдяки використанню методів попередження, виявлення та забезпечення стійкості до помилок. Удосконалено класифікацію двоканальних відмовостійких структур комп'ютерних систем, показано переваги і недоліки кожної з розглянутих структур з логічною функцією відновлюючого органа "І". З метою підвищення експлуатаційної готовності існуючих структур розроблено нову квазімісткову самовідновлюючу двоканальну структуру з реконфігурацією при відмовах складових частин, що складається із рівнонадійних дубльованих вузлів з відновлюючими органами, які мають функцію "І/АБО".Доведено, що завдяки декомпозиції функціональних блоків на рівнонадійні частини та додаванням схем контролю і реконфігурації можливо підвищити загальний рівень ймовірності безвідмовної роботи системи у цілому. У галузі створення комп'ютерних систем із підвищеною живучістю, продемонстровано застосування принципу інфраструктурного резервування та топологічної оптимізації на прикладі використання квазімісткової структури при побудові системи протиаварійної автоматики гідроелектростанцій. У розділі продемонстровано, що принцип дихотомії, покладений в основу розробки КМС, легко масштабується під різні умови і має високий потенціал застосування при побудові безвідмовних і відмовостійких систем підвищеної безвідмовності, готовності і безпеки.У третьому розділі «Забезпечення безвідмовності відмовостійких комп'ютерних систем» проведено дослідження надійності і достовірності функціонування квазімісткової структури, показано її переваги перед іншими двоканальними структурами. Це підтверджено проведенням аналітичних розрахунків декількома методами та шляхом статистичного моделювання. У четвертому розділі «Мікропроцесорна контрольно-інформаційна система для залізничних переїздів «Благовіст»» розглядаються проблеми аварійності на залізничних переїздах. Приводяться їх рішення завдяки впровадженню контрольно-інформаційних систем нового зразка, що базуються на інформаційному підході, який дозволяє підвищити безпеку руху автомобільного транспорту через залізничні переїзди.^UThe dissertation addresses the new current tasks of creating, maintaining and evaluating the computer systems' security.The work consists of an introduction, four sections, conclusions, a list of sources used and three applications. The work presented relates to the field of computer systems warranty theory.The first section, "Developing an Attribution Model for Computer Systems Warranty," discusses the current problems of creating a computer-based computer security system and concludes that a comprehensive approach is needed to address them on the platform of a new fault-tolerant structure. The section provides an in-depth analysis of the main characteristics (attributes) of a CS, namely: uptime, availability, serviceability, survivability, reliability, functional security, confidentiality, integrity with a detailed description of their metrics and methods for quantifying them. Based on the attributive model of the CS (AMGCS), using the metric approach, a methodology for quantifying the level of implementation of attributes, metrics and criteria for evaluating the level of implementation has been developed. In order to analytically evaluate the security level of computer systems, in general, a mathematical model in the form of functional type is proposed.By considering the attribution model of the guarantee as a set of metric indicators, a methodology for the comparative assessment of computer systems by the achieved level of guarantee of different variants of their implementation has been developed. The basic methods of guaranteeing are described.The second section, “Designing and Analyzing a Faulty Computer System with a Quasi-Content Structure,” first describes the approach to developing a fault-tolerant computer system for the case where the system created is a critical infrastructure and has the potential for any single failure to suspend execution. its function (in whole or in part) without going into a critical state. Thus, complete fault tolerance is transformed into partial fault tolerance, namely fault tolerance, which enables the design of more efficient systems of critical application.Basic software requirements for fault-tolerant computer systems have been developed and the ability to achieve a high degree of security for management programs, software bugs and hardware failures has been demonstrated through the use of error prevention, detection, and fault tolerance techniques.The classification of two-channel fault-tolerant structures of computer systems has been improved, the advantages and disadvantages of each of the structures considered with the logical function of the restoring body "I" are shown. In order to improve the operational readiness of the existing structures, a new quasi-self-repairing two-channel structure was developed with reconfiguration of component parts, consisting of equally reliable duplicate units with restoring bodies having the "AND / OR" function.It is proved that by decomposition of functional blocks into equally reliable parts and addition of control and reconfiguration circuits it is possible to increase the overall probability of trouble-free operation of the system as a whole. The quasi-content structure easily scales in the direction of increasing the number of duplicate nodes and has a high potential for use in the construction of trouble-free systems of high availability.In the field of creation of computer systems with high survivability, the application of the principle of infrastructure redundancy and topological optimization is demonstrated, using the example of a quasi-capacitive structure in the construction of a hydroelectric power station automatic safety system. A high survivability cluster structure has been developed, which has significant prospects for the development of endurance critical cluster systems.In the third section, "Ensuring the failover of fault-tolerant computer systems", we investigated the reliability and reliability of a Quasi-Bridge Structure (QBS), and its advantages over other dual-channel structures. This is confirmed by analytical calculations by several methods and by statistical modeling. The reliability of the QBS functioning was evaluated using the original phenomenological model, which demonstrated its advantages over other two-channel redundant structures.Section 4, Microprocessor Control and Information System for Blagovest Railroad Crossings, discusses the problems of accident at railroad crossings, and addresses their solutions through the introduction of a new model-based control and information system that enhances traffic through railroad crossings.Within the framework of competition of scientific and technical projects of scientific institutions of NAS of Ukraine in IPMMS of NAS of Ukraine.Keywords: dependability, fault-tolerance, fail safety, attributive model of dependability, quasi-bridge structure, quantitative assessment of the level of dependability.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Будівництво   
10.

Мухамед Мустафа Ель Дхайбі 
Напружено-деформований стан круглих залізобетонних плит і пологих оболонок з тріщинами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Мухамед Мустафа Ель Дхайбі ; Одес. держ. акад. буд-ва та архіт. — О., 2006. — 27 с. — укp.

Запропоновано методику оцінки межових тривалих прогинів круглих і прямокутних залізобетонних плит, вільно обпертих чи затиснених за контуром, що враховує тріщиноутворення та повзучість бетону. Запропоновано варіант метод рівноважних скінченних елементів (МРСЕ) (у зусиллях), який розширює математичну модель А.А.Чираса. Він дозволяє визначати напружено-деформований стан криволінійно ортотропних (склопластикових чи залізобетонних) пластинок і забезпечує достатню точність результатів розрахунку. Стосовно залізобетонних плит враховано фізичну нелінійність деформування, обумовлену тріщиноутворенням та повзучістю бетону. Розроблено й обгрунтовано співпадання з експериментальними даними А.М.Овечкина методику деформаційного розрахунку пологих куполів за вісесиметричого навантаження, яка базується на вдосконаленому МРСЕ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н539.4-028.01 + Н539.4-028.04 +
Шифр НБУВ: РА346065

Рубрики:

      
11.

Мухаммед Ясин Рахахле 
Організаційно-методологічні аспекти аудиту фінансової звітності в діяльності комерційних банків: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Мухаммед Ясин Рахахле ; Київ. держ. торг.-екон. ун-т. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертаційна робота присвячена актуальним проблемам теоретичних, методологічних і організаційних аспектів аудиту фінансової звітності в діяльності комерційних банків, обумовлених переходом України до ринкової економіки. На підставі аналізу численних літературних джерел наведені різноманітні визначення комерційного банку, фінансової звітності, аудиту, розкрита їхня сутність. Обгрунтовано і запропоновано класифікацію ринків банківських послуг, різновидів фінансової звітності, з'ясовано перелік факторів, що визначають стан фінансової звітності, напрямки вдосконалення організаційних і методичних принципів зовнішнього та внутрішнього аудиту фінансової звітності комерційного банку. Сформульовані пропозиції з удосконалення внутрішнього контролю і фінансового аналізу звітності клієнта комерційного банку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226.210

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Мухаммед Абу-Хеджлех 
Особливості застосування норм міжнародного права у внутрішньому праві Йорданії і Ізраїлю (порівняльно-правовий аналіз): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Мухаммед Абу-Хеджлех ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 17 с. — укp.

Науково обгрунтовано та системно проаналізовано проблеми взаємодії міжнародного і внутрішнього права в правових системах близькосхідних країн. Досліджено порядок трансформацій норм однієї системи права в іншу як основи здійснення державами своїх зовнішніх зобов'язань. Розглянуто основні засоби та механізми імплементації міжнародно-правових норм, процеси інкорпорації в національні правові системи загальних норм міжнародного права та норм міжнародних угод. Сформульовано наукові висновки та пропозиції, спрямовані на вдосконалення правових систем Йорданії та Ізраїлю в аспекті більш чіткого урегулювання взаємовідносин між внутрішнім та зовнішнім правом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х999 +
Шифр НБУВ: РА328449

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
13.

Муха А.М. 
Підвищення надійності релейної апаратури електрорухомого складу залізниць України: Автореф... канд. техн. наук. 05.22.09 / А.М. Муха ; Дніпропетр. держ. техн. ун-т залізн. трансп. — Д., 2001. — 20 с. — укp.

Запропоновано застосовувати уніфіковану гібридну релейну апаратуру на базі високонадійних мікроконтролерів з метою модернізації систем керування діючого електропоїзда, а також у процесі проектування нового. Розроблено базову структурну схему проміжного тягового реле, яка дозволяє розв'язати задачі з забезпечення необхідної стійкості реле до електричних завад з використанням математичного апарату теорії автоматичного регулювання та результатів проведеного аналізу. Визначено показники надійності запропонованих реле на базі мікроконтролерів, проведено їх порівняння з відповідними показниками задіяних якірних електромагнітних тягових реле. Доведено доцільність заміни існуючої якірної релейної апаратури на запропоновані релейні пристрої для підвищення надійності систем керування електровозами й електропоїздами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О275-04
Шифр НБУВ: РА316160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Мухатаєв А.О. 
Правовий статус та законодавчі засади контрольних повноважень органів державної контрольно-ревізійної служби в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / А.О. Мухатаєв ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Проаналізовано правовий статус та проблеми формування законодавчої бази контрольних повноважень органів державної контрольно-ревізійної служби в Україні (ДКРС). Розкрито сутність і значення контролю взагалі та фінансового контролю зокрема у процесі становлення нових соціально-економічних відносин в Україні. Розглянуто контрольну діяльність органів ДКРС як спосіб забезпечення законності та дисципліни у фінансово-господарських правовідносинах. Визначено предмет, об'єкт, принципи, форми та методи контрольної діяльності органів ДКРС. Досліджено правове положення та місце органів ДКРС в системі контролюючих органів України. Встановлено юридичні підстави взаємодії ДКРС з іншими контролювальними та правоохоронними органами. Розглянуто проблеми організації контрольної діяльності органів ДКРС та заходи адміністративного примусу, окреслено головні шляхи удосконалення контрольних повноважень органів державної контрольно-ревізійної служби в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)071 +
Шифр НБУВ: РА344252

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Муханова І.Ф. 
Психолого-педагогічна корекція шкільної неуспішності молодших школярів: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / І.Ф. Муханова ; АПН України. Центр. ін-т післядиплом. пед. освіти. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено експериментальне дослідження психологічної структури шкільної неуспішності молодих школярів і шляхи її психолого-педагогічної корекції. Проаналізовано існуючі психолого-педагогічні підходи до неуспішності шкільного навчання, засобів корекції навчальної неуспішності та визначено психолого-педагогічні критерії успішності/неуспішності молодших школярів. Здійснено порівняльний аналіз показників розвитку пізнавальних процесів, мотивації навчання та самооцінки неуспішних і успішних у навчанні учнів початкових класів. Виявлено особливості їх розвитку та статистично достовірні розбіжності за всіма показниками між цими двома групами учнів. Шляхом експериментального дослідження виявлено, що домінувальними причинами шкільної неуспішності молодших школярів є знижений рівень розвитку окремих пізнавальних процесів (словесно-логічного мислення, моторно-слуховоо, словесно-логічного видів пам'яті, концентрації уваги), мотивації навчання, неадекватна, нерефлексивна самооцінка та низький соціальний статус. Визначено зміст комплексної корекційно-розвивальної діяльності шкільного психолога щодо подолання шкільної неуспішності молодших школярів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.289.2 + Ю984.030.2-81 +
Шифр НБУВ: РА348677

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
16.

Муха А. М. 
Розвиток наукових основ створення тягових електропередач багатосистемних електровозів: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.22.09 / А. М. Муха ; Дніпропетр. нац. ун-т залізн. трансп. ім. В. Лазаряна. — Д., 2011. — 35 с. — укp.

Досліджено проблеми пов'язані зі створенням уніфікованих тягових електропередач багатосистемних електровозів для забезпечення процесу перевезень одним видом локомотива за різних можливих сполучень напруг у контактній мережі (3 кВ, 6 кВ, 12 кВ, 24 кВ постійного струму та 25 кВ змінного струму). Запропоновано та науково обгрунтовано варіанти структурних схем статичних перетворювачів підвищеної частоти, які за різних сполучень видів напруг і тягових двигунів забезпечують підвищення коефіцієнта корисної дії електричної тяги постійного струму до 79 - 84 %. Одержані наукові результати дозволяють надати рекомендації щодо проектування та виробництва нового енергоефективного багатосистемного електрорухомого складу, тягова електропередача якого базується на статичному перетворювачі підвищеної частоти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О232.1-042.2
Шифр НБУВ: РА383915 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Мухацька Б. 
Стимулювання пізнавальної активності дітей у дитячому садку: Автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.08 / Б. Мухацька ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2001. — 41 с. — укp.

Досліджено проблему стимулювання розвитку пізнавальної активності дошкільників у процесі вивчення ними явищ неживої природи. Розглянуто умови, етапи, метод формування пізнавальної активності у дошкільників-шестирічок, який грунтується на використанні спеціально розробленої та експериментально перевіреної організаційно-методичної системи, що практично реалізує ігрову мотивацію та діяльнісний підхід. Встановлено, що ефективність даної системи у розвитку пізнавальної активності дошкільників у процесі ознайомлення з природними явищами забезпечується сукупністю педагогічних умов та комплексом навчально-пізнавальних завдань для роботи з дітьми різного рівня розвитку. Розроблено та запропоновано кілька варіантів програм, спрямованих на забезпечення високого рівня розвитку пізнавальної активності дітей. Впроваджено та перевірено ефективність технології проведення розроблених тематичних ігор, як домінуючого механізму впливу на актуалізацію пізнавальної активності дошкільників, та оптимальні умови їх застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч411.38
Шифр НБУВ: РА312166 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Мухацький М. .. 
Теорія та освітня практика використання інформаційних технологій у розвитку особистостей у Республіці Польща / М. .. Мухацький. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертаційне дослідження присвячене розробці теорії та освітньоїпрактики використання інформаційних технологій у розвитку особистостейу Республіці Польща.Розкрито історичні етапи використання інформаційних технологійу розвитку особистостей у Республіці Польща.Здійснено наукове обґрунтування та охарактеризовано систему розвиткуособистостей з використанням інформаційних технологій.Визначено, що структурними компонентами системи розвиткуособистостей з використанням інформаційних технологій є: змістові компоненти(знання, вміння, навички, цінності); процесуальні компоненти (дошкільна освіта,шкільна освіта, позашкільна освіта, вища освіта, освіта дорослих); організаційнікомпоненти (нормативно-правові, змістові, кадрові, методичні та матеріально-технічні умови); індивідуальні компоненти (потреби, мотиви, здібності, якості);інформаційні компоненти (віртуальний простір, програмне забезпечення,технічне забезпечення, інформаційні ресурси).Розкрито організаційно-педагогічні умови використанняінформаційних технологій у розвитку особистостей в освітній практиціРеспубліки Польща.Представлено особливості освітньої практики використання інформаційнихтехнологій особами з особливими освітніми потребами у Республіці Польща.Розроблено рекомендації щодо вдосконалення використанняінформаційних технологій у розвитку особистостей в Україні на основі кращихосвітніх практик Республіки Польща.^UThe dissertation study is devoted to the development of the theory andeducational practice of the use of information technologies in the development ofpersonalities in the Republic of Poland.The historical stages of the use of information technologies in the developmentof individuals in the Republic of Poland are revealed.In the course of the study, five chronological stages of their historicaldevelopment are identified, namely:I stage – the middle of the XX century – 1980 – the beginning of the use ofcomputer devices in information technology;II stage – 1981 – the end of the 80s of the twentieth century – improvement ofinformation technology, the emergence and development of the personal computer;III stage – the beginning of the 90s of the XX century – 1991 – the developmentof information technologies, their transition from the field of mathematical calculationsto the communication sphere;IV stage – 1992 – the end of XX century – modernization of informationtechnologies, their mobility and accessibility;V stage – 2001 – till now – the growth of information technologies, their mass,virtualization of relationships.This necessitates paying considerable attention to the organizational andpedagogical conditions for the use of information technology in the development ofindividuals.Scientific substantiation was carried out and the system of personalitydevelopment using information technologies was characterized.It was determined that the structural components of the personalitydevelopment system using information technologies are content, procedural,organizational, individual, and informational components.At the same time, each of these components is a subsystem and a system of alower order, which includes: content components (knowledge, skills, skills, values);procedural components (preschool education, school education, extracurriculareducation, higher education, adult education); organizational components (normativeand legal, content, personnel, methodical and material and technical conditions); individual components (needs, motives, abilities, qualities); information components(virtual space, software, technical support, information resources).The organizational and pedagogical conditions of the use of informationtechnologies in the development of personalities in the aspect of various componentsare revealed. It was established that in the development of personalities, they have a 5-component structure, which includes the following components: normative and legal(the presence of normative and legal documents for the use of informationtechnologies), content (improving the content of the educational process the use ofinformation technologies), staffed by highly qualified teaching staff who informationtechnologies), methodical (proper methodological support for the use of informationtechnologies) and material and technical (availability of the financial and material andtechnical base for the use of information technologies).Features of the educational practice of using information technologies byindividuals with special educational needs in the Republic of Poland are presented.The main directions of educational practice of using information technologiesby persons with special educational needs in the Republic of Poland are determined.Among them are health, social and economic, which have a positive impact on thedevelopment of persons with special educational needs in the process of usinginformation technology.The level of personal development with the use of information technology wasexperimentally tested.The pedagogical experiment was carried out on the basis of the developedmethodology of pedagogical assessment of personal development by cognitive,activity, motivational and emotional components with high, medium and low levels.It was found that the level of personal development, taking into account the useof information technology in the experimental groups compared to the control groupsincreased.Recommendations for improving the use of information technologies inpersonality development in Ukraine based on the best educational practices of theRepublic of Poland have been developed.It is established that among the prospects of using the experience of theRepublic of Poland for the development of education in Ukraine are theirorganizational, educational, informational and technical aspects.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Біологічні науки   
19.

Муханов В.С. 
Теплопродукція піко- і фемтопланктону: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / В.С. Муханов ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2007. — 21 с. — укp.

Розглянуто можливості застосування мікрокалоріметрії як методу прямого вимірювання потоків енергії у мікробних угрупованнях пелагіалі та, зокрема, мікробної "петлі". З використанням засобів імітаційного моделювання досліджено мікробні процеси, що відбуваються після концентрування угруповання пікопланктона на нітроцелюлозну мембрану. Запропоновано оптимальний протокол приготування проб гетеротрофного пікопланктону (0,2 - 2 мкм) для подальшого вимірювання їх теплопродукції за мікрокалориметричним методом. Експериментально показано, що джерелом цієї теплопродукції є не метаболізм ультрамікробактерій, а певні позаклітинні процеси - гідроліз біополімерів як наслідок екзоферментативної активності бактеріопланктона. На підставі результатів дослідження показано доцільність застосування мікрокалоріметричного методу з метою вивчення потоків енергії у природних мікробних угрупованнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*820*801.631.3:Е4 в736 +
Шифр НБУВ: РА354465

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
20.

Муха М.Й. 
Удосконалення процесів перетворення енергії в енергетичних установках спеціалізованих суден: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.08.05 / М.Й. Муха ; Одес. нац. мор. акад. — О., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

За результатами аналізу процесів енергоперетворення в суднових енергетичних установках (СЕУ) виявлено можливості їх вдосконалення шляхом використання дискретних алгоритмів управління. Удосконалено спосіб зменшення реакцій СЕУ на пікове навантаження. Уперше встановлено закономірність процесу самозбудження асинхронного генератора, який може бути представленим як інерційний об'єкт з паралельним каналом. Електроприводи черпаючого комплексу земснаряду представлено як багатомасові взаємозалежні об'єкти з пружними зв'язками. З'ясовано закономірність формування зусилля черпання від параметрів режиму днопоглиблення земснаряда. Розроблено методику визначення оптимальних за швидкодією процесів енергоперетворення та відповідних параметрів настроювання промислових виконавчих пристроїв синхронних й асинхронних генераторів. Запропоновано методику побудови перехідних процесів перетворення енергії в дискретних системах збудження. Одержано нові математичні моделі та створено пакет комп'ютерних дослідницьких програм для розрахунку перехідних процесів в електроенергетичних установках. Запропоновано нові критерії оптимізації процесів у суднових дизель-генераторних установках і програми побудови поверхонь критеріїв оптимізації в області параметрів СЕУ, що враховують особливості дискретних режимів роботи та випадковий характер суднового навантаження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О462 +
Шифр НБУВ: РА329840

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського