Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (365)Книжкові видання та компакт-диски (388)Журнали та продовжувані видання (30)
Пошуковий запит: (<.>A=НІКОЛАЄНКО$<.>+<.>A=СВІТЛАНА$<.>+<.>A=МИКОЛАЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 26
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ніколаєнко В.М. 
Історичні романи Раїси Іванченко про давню Русь: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / В.М. Ніколаєнко ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто в літературному контексті історичні романи Р.Іванченка "Зрада, або Як стати володарем", "Отрута для княгині", "Гнів Перуна", "Золоті стремена", що складають тетралогію. Простежено генезис художнього мислення авторки, загострення його соціальної актуальності, філософічності, інтелектуальності. Висвітлено викристалізацію індивідуального письменницького стилю як безперервний процес художньої еволюції та оновлення. Охарактеризовано особливості художнього історизму, його романтично-реалістичних засобів, новаторські підходи Р.Іванченко у зображенні історичних подій і постатей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Іванченко, Р. 534
Шифр НБУВ: РА320989

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Ніколаєнко І.В. 
Агроекологічні аспекти вирощування гороху в умовах Східного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / І.В. Ніколаєнко ; Ін-т агроекології та біотехнології УААН. — К., 2002. — 15 с. — укp.

Наведено результати досліджень щодо повного використання потенційних можливостей симбіотичної системи горох - бульбочкові бактерії. Доведено доцільність застосування для передпосівної обробки насіння гороху високоефективними екологічно безпечними регуляторами росту рослин ДГ-482, бактозолем на фоні інокуляції комплементарним штамом Rhizobium legumiosarum 263 б. Зазначено, що одночасна стимуляція макро- та мікросимбіотів позитивно впливає на ріст, розвиток рослин гороху, процеси фотосинтезу, формування та розвиток симбіотичного апарату. Встановлено, що нітрогеназна активність на дослідних варіантах більш, ніж удвічі перевищувала нітрогеназну активність на контролі. Зроблено висновок, що стимулятори росту в комплексі з бактеріями підвищують вміст відновленого азоту, а співвідношення вуглецю та азоту підтримується на рівні, оптимальному для азотфіксації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-4(4Укр)
Шифр НБУВ: РА319344 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
3.

Ніколаєнко І.В. 
Вдосконалення міжопераційних процесів транспортно-складського комплексу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.01 / І.В. Ніколаєнко ; Київ. ун-т економіки і технологій трансп. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Розроблено методи управління механізмом перехідних процесів матеріальних потоків у разі взаємодії транспорту та складського комплексу в логістичних ланцюгах "постачальник - транспорт - одержувач", досягнення інтегрованого ефекту в транспортній системі. З метою вдосконалення міжопераційних процесів транспортно-складського комплекса вперше з позицій системного аналізу розглянуто матеріальні потоки в інтегрованій логістичній системі "постачальник - транспорт - одержувач" на прикладі реальних металургійних підприємств Приазов'я; з метою оцінки руху матеріальних потоків інтегрованої логістичної системи прийнято критерій "just in time" (точно в строк). Наведено методику оцінки перехідних процесів, яка описує процес функціонування та управління інтегрованою системою та окремими її елементами. Розроблено методику оцінки факторів ризику в ланках логістичного ланцюга.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О184.05
Шифр НБУВ: РА318278 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Ніколаєнко В.В. 
Гігієнічне обгрунтування заходів з оптимізації здоров'я міських школярів молодшого віку в умовах Донбасу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / В.В. Ніколаєнко ; Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Наведено характеристику екологічних, сімейно-психологічних, житлово-побутових умов і режиму життєдіяльності учнів. Оцінено здоров'я молодших школярів за показниками захворюваності, фізичного розвитку, розумової та фізичної працездатності, неспецифічної резистентності організму. Встановлено ступінь і характер залежності здоров'я дітей молодшого шкільного віку від 17 біологічних, 34 соціальних і 8 екологічних факторів. Виявлено найбільш значущі для формування здоров'я детермінанти. Обгрунтовано заходи щодо профілактики хвороб серед молодших школярів. Запропоновано й апробовано систему оздоровлення дітей на базі літнього заміського табору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-36
Шифр НБУВ: РА312835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Ніколаєнко Ю.Є. 
Засоби забезпечення теплових режимів на основі теплових труб для пристроїв обчислювальної техніки та керування: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.14.06 / Ю.Є. Ніколаєнко ; Ін-т техн. теплофізики НАН України. — К., 2009. — 36 с. — укp.

Створено високоефективні засоби забезпечення теплових режимів (ЗЗТР) перспективних пристроїв обчислювальної техніки та систем керування (ОТіК) на базі науково обгрунтованих шляхів конструктивно-технологічної реалізації двофазних технологій теплообміну, що забезпечує підвищення надійності пристроїв ОТіК і зниження енергоспоживання водяних систем тепловідводу. Науково обгрунтовано вдосконалення існуючих і створення нових ефективних конструктивних рішень елементів, пристроїв і систем на базі двофазних технологій для забезпечення теплових режимів основних типів перспективних засобів РТіК, а саме: складних обчислювальних комплексів з тепловою потужністю до 30 кВт в одній приладовій шафі, пристроїв електронно-обчислювальної техніки та комп'ютерного керування, інфрачервоної техніки, мікролазерних пристроїв. Одержано нові експериментальні дані щодо теплових характеристик запропонованих конструктивних рішень теплових труб (ТТ), пристроїв і систем на їх базі, що підтверджують їх високу ефективність. Розроблено й обгрунтовано нові технологічні рішення, які дозволяють здійснити виготовлення та впровадження запропонованих конструкцій ТТ для ЗЗТР сучасних і перспективних пристроїв ОТіК. Одержані наукові та практичні результати уможливлюють розширення функціональних можливостей пристроїв ОТіК на новій елементій базі з підвищеним питомим та інтегральним тепловиділенням і можуть бути використані в радіолектронній техніці, радіотехніці й електроніці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-044.2 +
Шифр НБУВ: РА364864

Рубрики:

      
6.

Ніколаєнко І. Р. 
Захист прав пасажира за договором перевезення у міському та приміському сполученні. / І. Р. Ніколаєнко. — Б.м., 2022 — укp.

Актуальність теми дисертаційної роботи зумовлена тим, що відповідно до ст. 3 Конституції України людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Зазначена норма визначає зміст і спрямованість діяльності держави. Утвердження та забезпечення прав і свобод людини є її головним обов'язком. Одним із кроків на шляху до реалізації зазначеного обов'язку стало розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 травня 2018 р. № 430-р., яким було схвалено Національну транспортну стратегію України на період до 2030 року.Проте її зміст не містить ані чіткої стратегії, ані концепції забезпечення прав пасажирів та їх захисту. На жаль, Національна транспортна стратегія обмежилася лише констатацією недосконалості фінансування витрат перевізників з перевезення пільгових категорій пасажирів, визначенням потреби проведення реформи тарифного регулювання у сфері перевезення пасажирів автомобільним та міським електротранспортом відповідно до європейського досвіду та потреби забезпечення транспортної доступності для населення, збільшення дальності та скорочення часу поїздки пасажирів у мегаполісах тощо.^UThe relevance of the topic of the dissertation is due to the fact that in accordance with Art. 3 of the Constitution of Ukraine, human, his life and health, honor and dignity, inviolability and security are recognized in Ukraine as the highest social value. This rule determines the content and direction of the state. The promotion and protection of human rights and freedoms is its main duty. One of the steps towards the implementation of this obligation was the order of the Cabinet of Ministers of Ukraine dated May 30, 2018 № 430-r, which approved the National Transport Strategy of Ukraine for the period up to 2030. However, its content does not contain a clear strategy or concept of ensuring the rights of passengers and their protection. Unfortunately, the National Transport Strategy limited itself to stating the imperfection of financing the costs of carriers for the transportation of privileged categories of passengers, identifying the need to reform tariff regulation in the field of passenger transport by road and urban electric transport in accordance with European experience and transport accessibility. passengers in megacities, etc.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Ніколаєнко Т.Б. 
Звільнення від кримінальної відповідальності у зв'язку з передачею особи на поруки: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Т.Б. Ніколаєнко ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Висвітлено історичний аспект становлення та розвитку інституту звільнення від кримінальної відповідальності, зокрема, звільнення від кримінальної відповідальності у зв'язку з передачею на поруки. Визначено суть поняття, підстави, умови та види звільнення від кримінальної відповідальності. Наведено пропозиції щодо застосування звільнення від кримінальної відповідальності у зв'язку з передачею особи на поруки та призначення покарання у разі порушення умов передачі на поруки, а також щодо змін і доповнень до постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 р. N 12 "Про практику застосування судами України законодавства про звільнення особи від кримінальної відповідальності". Запропоновано нову редакцію статті 47 Кримінального кодексу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)03 +
Шифр НБУВ: РА357405

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Ніколаєнко Т. Ю. 
Квантово-механічне визначення зарядів атомів, їх ковалентної та електростатичної взаємодії в біомолекулах / Т. Ю. Ніколаєнко. — Б.м., 2020 — укp.

Проведено квантово-механічний аналіз поділу електростатичної складової енергії міжмолекулярної взаємодії на складові, локалізовані у відповідності до графу ковалентних зв'язків молекули. Досліджено вплив конформації біомолекул на ефективні заряди їхніх атомів та порядки зв'язків. Створено нові моделі та методи для одержання локалізованих орбіталей, придатних для аналізу електронної структури біомолекул, апроксимації їх зведеної одночастинкової матриці густини, поділу одноелектронних фізичних властивостей і густини заряду на локалізовані складові, що відповідають моделі Льюїса. Охарактеризовано вплив електронного спряження на статистичні характеристики розподілів довжин ковалентних зв'язків. Розроблено числові алгоритми та комп'ютерні програми для реалізації створених методів аналізу електронної структури біомолекул. Розроблені методи можуть знайти подальше використання при створенні нових та параметризації існуючих силових полів при молекулярно-динамічному моделюванні біомолекулярних систем, побудові напівемпіричних моделей електронної структури таких систем та статистичному прогнозуванні їхніх фізико-хімічних властивостей, що мають біологічний сенс.^UThe thesis is devoted to the quantum-mechanical analysis of the decomposition of electrostatic component of intermolecular interaction energy into thecontributions localized in accordance with the graph of the covalent bonds of a molecule. Molecular dynamic simulations in combination with quantum mechanics methods (DFT, 2nd-order Möller-Plesset perturbation theory, atoms in molecules electron charge density topology analysis method (QTAIM), symmetry-adapted perturbation theory (SAPT), as well as LPO and CLPO orbital localization methods developed in this thesis) were used to investigate the decomposition of one-electron molecular properties of biomolecules into the localized contributions. The conformational dependence of the covalent bonding descriptors obtainable from one-particle density matrix was studied. The values of bond orders for pairs of covalently bonded atoms in different conformers were obtained by Natielo-Medrano, NPA-Weiberg, and Mayer methods in model DNA constituents. Using the method of molecular electrostatic potential approximation, the dependence of atomic charges of canonical 2'-deoxygribonucleotides was investigated. The modification of the principal component regression method was developed to obtain atomic charges from such the observable properties of molecules as the spatial structures and dipole moments of their conformers. The problem of approximating the reduced one-particle density matrix, initially given in the basis of orthonormal functions, by a diagonal part of its expansion over the localized orbitals is formulated, and numerical algorithm as well as its software implementation for finding the localized orbitals (LPOs) as a solution of the formulated problem are created. Modification of the LPO algorithm based on the new conditions for orbitals occupancy and ionicity is developed and implemented in software package JANPA for obtaining the CLPO localized orbitals. These localized orbitals are shown to mimic the electron pairs of the covalent bonds and single-atomic lone pairs, well-known in the classical Lewis model of molecular electronic structure. Basing on the developed methods, a new procedure for finding the covalently bonded atoms and determining their integer-valued bond orderfrom a reduced one-particle density matrix of the molecule is proposed. It is shown that the distribution of the lengths of detected covalent bonds gets close to the normal one after removing the bonds which can be considered as conjugate. In this case, for all bonds their average lengths agree with the corresponding experimental values within one standard deviation. The covalent radii corresponding to single, double and triple bonds were found for atoms of chemical elements H, B, C, N, O, F, Si, P, S, Cl, Ge, As, Se, Br solely from the first-principle data. A new model is proposed for approximating the charge density of a molecule by the sum of the point charges located on atomic nuclei and equal to NPA charges, and of the following localized electronic components, neutralized by the appropriate fraction of nuclear charge – electron pairs of atoms and covalent bonds.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Ніколаєнко В.Л. 
Концепція соціального мислення в соціології знання Карла Мангейма: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.01 / В.Л. Ніколаєнко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 16 с. — укp.

Здійснено теоретичний аналіз соціологічної концепції мислення К.Мангейма. Концептуалізовано поняття "соціальне мислення", проаналізовано його евристичні можливості. Доведено, що існує взаємозв'язок між структурою мислення та соціально-груповою структурою суспільства. Проаналізовано функціональну роль оціночних суджень як складових соціального мислення, а також взаємозв'язок проблеми істини в соціології з проблемами одержання й утримання влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*671*332.113.1 + С5 г-2 +
Шифр НБУВ: РА341390

Рубрики:

      
10.

Ніколаєнко В. О. 
Лінгвокогнітивні характеристики англомовного наративу оніричного особистого досвіду: автореферат дис. ... д.філософ : 035 / В. О. Ніколаєнко. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертацію присвячено вивченню лінгвокогнітивних параметрів письмових англомовних оповідей про сновидіння як дискурсивного та наративного явища. Матеріалом дослідження є корпус із 538 англомовних письмових переказів сновидінь (157 200 слів), зібраних із онлайн-щоденників сновидінь на сайті dreamjournal.net. Дослідження виконане в теоретичних та методологічних рамках сучасної когнітивної лінгвістики, дискурсології та когнітивної наратології. Для описання лінгвокогнітивної природи процесу наративізації сновидіння дослідження фокусується на суб’єктному позиціюванні нараторів щодо оповідуваного оніричного досвіду. Для аналізу наративних жанрово-специфічних характеристик переказів сновидіння залучено поняття подієвості та поняття перспективи як конструкту, що організує ментальні простори оповіді. Наукова новизна дослідження полягає у запропонованій комбінованій методиці та першому детальному вивченню англомовного дискурсу та наративу оповіді про сновидіння в ракурсі дискурсології та когнітивної наратології. В роботі було вперше описано переказ сновидіння як окремий жанр англомовного письмового наративу; з’ясовано тенденції евіденційного маркування оніричного досвіду в англомовному дискурсі; схарактеризовано частотність сенсорних семантичних модусів, залучених у концептуалізації досвіду сновидіння; виявлено тенденції суб’єктивного позиціювання нараторів стосовно оповідуваного англійською мовою оніричного досвіду; змодельовано дуальне конструювання категорій наратора, фокалізатора, наративної перспективи та точки зору в англомовних оповідях про сновидіння; описано основні жанрові риси механізмів наративізації досвіду та смислотворення в наративі оповіді про сновидіння.Практична цінність дослідження пов’язана із можливим залученням отриманих висновків щодо концептуалізації оніричного досвіду в спецкурсах з теорії дискурсу (генрістики), когнітивної лінгвістики (теорії ментальних просторів), когнітивної наратології, квантитативних методів у лінгвістиці, корпусної лінгвістики. Висновки роботи також можуть бути використані під час виконання наукових досліджень студентів та аспірантів. Робота складається із трьох розділів, які послідовно викладають дискурсивні та наратологічні теоретичні і методологічні підвалини дослідження, аналіз засобів евіденційного та епістемічного маркування в дискурсі оповідей про сновидіння, когнітивну архітектуру подвійної наративної перспективи, подієвості та наративних просторів оповідей цього жанру та загальних висновків, в яких узагальнено здобутки дослідження та окреслено подальші перспективи його розвитку. Перший розділ «Методологічне підґрунтя вивчення письмових англомовних наративів оповіді про сновидіння» презентує аналітичний огляд релевантних для дисертаційного дослідження теоретичних та методологічних підвалин дискурсології та наратології. Письмовий наратив оповіді про сновидіння позиціоновано серед інших наративних жанрів та описані базові жанрово-релевантні характеристики культурної дискурсивної практики переказування сновидінь. Розділ завершується описом базових принципів, інструментарію та процедури вивчення наративу оповіді про сновидіння. ?Другий розділ «Лінгвальні засоби реалізації категорії евіденційності в письмових англомовних наративах про сновидіння» містить результати анотування корпусу за обраними підкатегоріями евіденційності, аналіз специфіки концептуалізації сенсорної природи оніричного досвіду та розбір її репрезентацій в наративі. Ревелятивну евіденційність в англійській мові витлумачено як концептуальну категорією, яка існує у взаємоконстиутивній опозиції з антиревелятивною евіденційністю для встановлення опори на реальні знання та підтримку епістемічного контролю над концептуалізацію оніричного досвіду в оповіді. Встановлено, що через домінування в оповідях про сновидіння сенсорних евіденційних маркерів, оніричний досвід концептуалізується як виразно сенсорний. Третій розділ «Конфігурації наративних просторів та категорія перспективи в наративах оповіді про сновидіння» присвячено моделюванню динамічної наративної перспективи в оповідях про сновидіння з метою з’ясування жанрової специфіки таких оповідей. Обґрунтовано, що основною жанрово релевантною рисою наративу про сновидіння є подвійна подієвість, що в свою чергу формує динамічність функції перспективи та співіснування двох наративних просторів оповіді (реального та оніричного). Проаналізовано роль концептуальної інтеграції як механізму, який забезпечує наративне конструювання оніричного досвіду (смислотворення оніричного наративу) з опертям на активацію та інтеграцію двох ментальних просторів.^UThis thesis addresses linguo-cognitive parameters of written English-language dream reports as discursive and narrative entities. The studied corpus consists of 538 English-language dreams reports (157,200 words) collected from online dream journals on the website dreamjournal.net.The study was carried out within the theoretical and methodological framework of modern cognitive linguistics, discourse studies, and cognitive narratology. The present research aims to describe the linguo-cognitive nature of the dream narrativization process and hence focuses on the narrators’ subjective positioning regarding the narrated oneiric experience. In order to account for the genre-specific narrative characteristics of dream reports, the study applies the concept of perspective as a narrative construct that organizes narrative mental spaces of the story and links the perspective to eventfulness. The novelty of this research project resides in its combined methodology and the first detailed study of the discourse and narrative characteristics of the English-language dream reports from the perspective of discourse studies and cognitive narratology. Specifically, the tasks solved for the first time in this study include describing the dream report a separate genre of written narrative; identifying the tendencies of evidential marking of oneiric experience; establishing the comparative frequencies of semantic sensory modes involved in the conceptualization of the dream experience; outlining the tendencies of subjective positioning of narrators in relation to the narrated oneiric experience; modeling the dual functioning of the categories of narrator, focalizer, narrative perspective and point of view in dream stories; revealing the distinctive genre features of the mechanisms of narrativity and meaning-making in the dream reporting narrative.The practical value of the study lies in the possible application of the findings on the oneiric experience conceptualization in optional courses in the discourse theory (genristics), cognitive linguistics (theory of mental spaces), cognitive narratology, quantitative methods in linguistics, and corpus linguistics. The findings of the study can also be used in undergraduate and PhD research. The thesis consists of three chapters that consistently address the discursive and narratological theoretical and methodological underpinnings of the study; the analysis of the evidential and epistemic marking in the discourse of dream reporting; the cognitive architecture of the split narrative perspective, double eventfulness and twofold configuration of narrative spaces of the narratives of this genre; and the conclusion that summarizes the findings of the study and outlines its further prospects. The first chapter “Methodological Foundations for the Study of Written English-language Dream Reports Narrative” presents an analytical review of the study’s theoretical and methodological underpinnings in the realms of discourse studies and narratology. The written narrative of the dream report is positioned among other narrative genres and its distinctive genre features are discussed in the light of dream retelling as a cultural discursive practice. I conclude the chapter with a description of the key principles, tools, and procedure for the study of the dream narratives.?The second chapter “Linguistic Means of Evidential Marking in Written English-language Dream Reports” presents the results of manual corpus annotation with selected subcategories of evidentiality, as well as an analysis of the conceptualization of oneiric experience and its sensory nature as it is represented in the narrative. Revelative evidentiality in English is viewed as a conceptual category in mutually constituent opposition with anti-revelative evidentiality to sustain the reliance on real knowledge and support epistemic control over the conceptualization of oneiric experience in the narrative. It was established that due to the dominance of sensory evidential markers in dream reports, oneiric experience is conceptualized as distinctly sensory. The third chapter “Narrative Space Configurations and Narrative Perspective in Dream Reports” follows the modeling of a dynamic narrative perspective in dream reports in order to clarify the genre-determining features of these narratives. I argue that the distinct genre-determining feature of the dream reporting narrative is double eventfulness, which in turn renders dynamic the function of narrative perspective and informs the co-formation and cross-update of two narrative spaces of the story (that of reality and of dream). The role of conceptual integration is elucidated as a mechanism that provides for the narrative construction of oneiric experience (meaning-making of the dream retelling narrative) based on the activation and integration of two concurrent mental spaces.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Зуєнко Я. М. 
Міфологізм історичної прози Л. Кононовича в етнонаціональному вимірі / Я. М. Зуєнко. — Б.м., 2021 — укp.

У дослідженні вперше системно проаналізовано історичну прозу Л. Кононовича (повість «Пекельний звіздар» і романи «Тема для медитації» та «Чигиринський сотник»), досліджено особливості використання національної міфології в історичній прозі Л. Кононовича, досліджено вплив національної специфіки міфологізму на поетику вищезгаданих творів. Теоретичне значення дисертації визначається пропозицією свого варіанту аналізу міфологізму художньої літератури, поєднанні міфокритичного й постколоніального напрямів, залученні понять і термінів зі сфери соціології та політології до царини літературознавчих досліджень, які розширюють і поглиблюють можливості осмислення літературних творів.^UIt is for the first time when a systematic analysis of L. Kononovych's historical prose through the positions of mythological criticism is carried out. It is also the first comprehensive study of the peculiarities of national mythology use in L. Kononovych's historical prose. It for the first time analyzes the influence of specific national mythologism on the poetics of novels «Hell's Stargazer», «Theme for Meditation», and «Chyhyryn Centurion». The theoretical significance of the thesis is determined by several factors. First, it substantiates an improved version of the analysis of mythologeme in fiction. Second, it for the first time combines mythological criticism and postcolonial studies in literary research. Third, it involves concepts and terms from the field of sociology and political science, which expands and deepens the literary analysis.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Ніколаєнко Ю.В. 
Маркетингова орієнтація промислових підприємств в процесі оновлення продукції: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Ю.В. Ніколаєнко ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретико-методичні аспекти формування маркетингової орієнтації підприємств у процесі оновлення промислової продукції. Узагальнено існуючі теоретичні положення шодо маркетингової орієнтації підприємств та проаналізовано механізм маркетингового управління оновленням промислової продукції. Висвітлено існуючі тенденції та проблеми формування маркетингової орієнтації вітчизняних підприємств. Розроблено концептуальну модель формування та реалізації маркетингової стратегії диверсифікації виробництва на базі нової продукції. Визначено складові організаційно-економічного механізму стратегічного управління підприємством маркетингової орієнтації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-211.1 +
Шифр НБУВ: РА339785

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Ніколаєнко Л.С. 
Мотиваційна основа аксіологічно маркованих композитних номінацій в англійській і українській мовах: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.17 / Л.С. Ніколаєнко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Систематизовано наукові підходи щодо словотвірного статусу композитних номінацій у сучасному мовознавстві. Висвітлено авторську теорію стосовно диференціації складних слів, утворених шляхом юкстапозиції та композиції. Визначено спільні способи творення аксіологічно маркованих композитних номінацій (юкстапозицію в обох мовах) і відмінні (композицію в українській). Обгрунтовано різні тенденції до композитотворення (в англійській мові - іменникового, а в українській - прикметникового). Встановлено спільні закономірності лексичного типу мотивації аксіологічно маркованих композитних номінацій в англійській і українській мовах, а також специфіку словотвірної (валентнісної), фонетичної та морфологічної мотивації зіставлених одиниць. Класифіковано аксіологічно марковані композитні номінації у тематичну групу "ставлення до способу життя" з її семантичними підгрупами, яка є спільною для зіставлених мов. Упроваджено методику зіставлення аксіологічно маркованих композитних номінацій на підставі критеріїв словникової позначки, індикатора оцінювання в лексикографічному тлумаченні значення слова і маркера емоційності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-31 + Ш143.21-31 +
Шифр НБУВ: РА365181

Рубрики:

      
14.

Ніколаєнко М. С. 
Наукові засади розроблення інтегрованої системи управління якістю та безпечністю м'ясних напівфабрикатів / М. С. Ніколаєнко. — Б.м., 2020 — укp.

В умовах посилення процесів глобалізації та загострення конкуренції в харчовій промисловості загалом та у м'ясопереробній зокрема виникає необхідність пошуку нових шляхів підвищення конкурентоспроможності підприємств, гарантування якості та безпечності продукції, забезпечення належних умов праці персоналу, зменшення негативного впливу на навколишнє середовище. Для досягнення зазначених цілей використовують стратегічні програми, зокрема орієнтовані на впровадження стандартизованих вимог для розроблення, підтримання і розвитку систем управління, що мають міжнародне визнання. Останні розглядаються в якості інструментів для збільшення прибутків і розширення можливостей організації за рахунок системного управління ризиками і постійного поліпшення. Однак проблема розроблення систем управління на м'ясопереробних підприємствах на основі гармонійного поєднання цільових підсистем (якості, безпечності харчової продукції, екології, охорони здоров'я і безпеки персоналу тощо) в єдиній системі підприємства потребує подальшого дослідження. Тому актуальним завданням для харчових підприємств є розроблення інтегрованих систем управління якістю, безпечністю, охороною праці та впливом на навколишнє середовище на основі процесного та ризик-орієнтованого підходів. У дисертації проаналізовано сучасний стан законодавства та нормативного регулювання щодо безпечності та якості харчових продуктів, екологічного впливу на навколишнє середовище, гігієни та безпеки праці в умовах м'ясопереробних підприємств.На основі концептуальних процесного та ризик-орієнтованого підходів ідентифіковано та обґрунтовано основні типи ризиків щодо якості управління, фактори їх виникнення, методи кількісного оцінювання ступеня їх вагомості в умовах м'ясопереробних підприємств.Проаналізовано основні етапи виробництва напівфабрикатів у тістовій оболонці, проаналізовано ризики та джерела їх виникнення, визначено критичні контрольні точки (ККТ) і точки контролю (ТК) та обґрунтовано попереджувальні дії. Ідентифіковано ризики, представлені у вигляді НАССP-плану із встановленням критичних контрольних точок та точок контролю (ККТ-1 – заморожування готової продукції; ККТ-2 – фасування, пакування, маркування; ТК-1 – зберігання м'ясної сировини; ТК-2 – зберігання готової до реалізації продукції; ТК-3 – транспортування продукції до місць реалізації). Ідентифіковано екологічні аспекти та визначено основні ризики екологічного впливу виробництва м'ясної продукції на навколишнє середовище. За ступенем впливу найбільш суттєвим визначено ризик потрапляння стічних вод та випаровування з них у атмосферу, ґрунти, поверхневі та підземні води. Запропоновано комплексні дії щодо мінімізації впливу стічних вод на навколишнє середовище шляхом очищення стічних вод, які включають: фізичне відокремлення завислих речовин; оброблення за контрольованих значень рН; попереднє очищення стоку розчинами коагулянту та флокулянту, відокремлення утвореного осаду аерацією освітленої рідини та передачу її на міські очисні споруди для остаточного очищення перед скиданням у відкриті водойми. Проаналізовано основні фактори ризику погіршення стану здоров'я працівників за виконання робіт, до яких відносять небезпеки фізичного, хімічного, мікробіологічного та алергенного характеру, небезпеки враження працівників електричним струмом та отримання травм внаслідок потрапляння частин тіла у рухомі частини машин і механізмів; розроблено алгоритм оцінювання зазначених факторів і заходів з охорони праці за виникнення небезпек та позаштатних ситуацій.^UIn the context of expanding globalization processes and intensifying competition in the food industry in general and meat processing industry in particular, it becomes necessary to search for new ways to increase the competitiveness of enterprises, guarantee the quality and safety of products, ensure proper working conditions for personnel, and reduce the negative impact on the environment. To achieve these goals, strategic programs are used, including those focused on the standardized requirements introduction for the design, maintenance and development of internationally recognized management systems. The latter are seen as tools to increase profits and empower an organization through systemic risk management and continuous improvement. However, the problem of developing control systems at meat processing enterprises based on a harmonious combination of target subsystems (quality, food safety, ecology, health and safety of personnel, etc.) in a single enterprise system requires further research. Therefore, the urgent task for food companies is developing the integrated management systems for quality, safety, labour protection and environmental impact based on process and risk-oriented approaches. The thesis deals with the study of the current state of laws and regulations on food quality and safety, environmental impact, hygiene and occupational safety in meat processing enterprises.Based on conceptual process and risk-oriented approaches, the main types of risks in terms of management quality, factors of their occurrence, quantitative assessment methods of their significance and management in the meat processing enterprises conditions are identified and substantiated. The main stages of semi-finished products manufacturing in the dough shell are analyzed, risks and critical control points, sources of their occurrence are determined and preventive actions are developed. The identified risks are presented in the form of HACCP-plan with the establishment of CCP and CP (CCP-1 – freezing of finished products, CCP-2 – packaging, packaging, labeling; CP-1 – storage of raw meat, CP-2 – storage of ready for sale products, CP-3 – transportation of products to places of sale). Environmental aspects have been detected and the main environmental risks impact of meat production to the environment have been determined. According to the degree of impact, the risk of wastewater entering and evaporating from it into the atmosphere, soils, surface and groundwater is the most significant. The complex actions concerning minimization of sewage influence on the environment by sewage treatment, which include: physical separation of suspended substances; treatment at controlled pH; pre-treated effluent with solutions of coagulant and flocculant, separation of the formed sludge by aeration of the clarified liquid and its transfer to municipal treatment facilities for final treatment before discharge into open water, have been proposed. The main risk factors for the deterioration of workers' health for the work performance, which include physical, chemical, microbiological and allergenic hazards, the risk of electric shock to workers and injury as a result of body parts getting into the moving parts of machines and mechanisms, have been analyzed, and an algorithm for assessing these factors and labour protection measures in the event of hazards and emergency situations has been developed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Ніколаєнко Н. В. 
Новітні біотехнологічні практики: філософсько-методологічний аналіз: автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.09 / Н. В. Ніколаєнко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 15 с. — укp.

Досліджено новітні біотехнологічні практики в контексті постнекласичної методології, в межах якої в нових вимірах розкрито сенс даних форм практик, що істотно впливають на буття природи та людини. Вивчення біотехнологічних практик як об'єкту філософсько-методологічного аналізу здійснено на основі розкриття їх особливостей в контексті взаємовідношення понять "природне" та "штучне", виявлення характеристик новітніх біотехнологічних практик, які розглядають їх як різновид постнекласичних практик. Проаналізовано з позицій постнекласики біотехнологічні практики як дослідницькі та показано, що методологічні принципи синергетики виявляють себе через загальні методологічні настанови, які конкретизовано в біотехнологічне дослідження. Світоглядні й етичні виміри біотехнологічних практик виявлено в процесі осмислення впливів новітніх біотехнологічних практик на людину, її тілесність і наведено в контексті біоетичних вимог.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Е + Ю751.5
Шифр НБУВ: РА377490 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Ніколаєнко А. П. 
Підвищення продуктивності вібраційної обробки шляхом вибору розташування джерела коливань відносно U-подібного контейнера: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.03.01 / А. П. Ніколаєнко ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Запропоновано математичну модель руху маси завантаження в U-подібному контейнері вібраційного верстата, що дозволяє враховувати вплив неоднорідності поля траєкторій коливань стінок контейнера на продуктивність процесу. Вперше одержано залежність визначення циркуляційної швидкості руху робочого середовища й визначено умови для забезпечення стабільності цього руху, з урахуванням взаємного розташування основних вузлів вібраційного верстата - віброзбуджувача й контейнера. Досліджено залежність, яка визначає потужність і витрачається на обробку виробу. Теоретично обгрунтовано й експериментально підтверджено можливість підвищення експлуатаційних властивостей виробів у результаті вібраційної обробки на обробнозачисних і зміцнювальних операціях на верстатах з U-подібною формою контейнера без жорсткого кінематичного зв'язку між елементами технологічної системи, з підвищенням продуктивності процесу завдяки зміні розташування віброзбуджувача відносно контейнера.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К581
Шифр НБУВ: РА371297 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Ніколаєнко Ю.О. 
Підготовка студентів аграрних спеціальностей до професійного спілкування в іншомовному середовищі: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Ю.О. Ніколаєнко ; Ін-т пед. освіти і освіти доросл. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему підготовки студентів аграрних спеціальностей до професійного спілкування в іншомовному середовищі. Обгрунтовано суть і структуру даного спілкування. Визначено зміст, критерії та рівні готовності майбутніх фахівців до професійного спілкування в іншомовному середовищі, обгрунтовано педагогічні умови її формування. Розроблено модель підготовки студентів аграрних спеціальностей до професійного спілкування в іншомовному середовищі. Експериментально доведено її ефективність і доцільність застосування у начальному процесі аграрних ВНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П.р(4УКР)3 + Ш12-913.33 +
Шифр НБУВ: РА364015

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Ніколаєнко О.С. 
Розвиток комунікативної саморегуляції майбутнього вчителя: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / О.С. Ніколаєнко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Наведено узагальнені результати теоретичного аналізу наукової літератури, які містять матеріал стосовно проблем саморегуляції, психологічних особливостей педагогічного спілкування, проявів комунікативної саморегуляції у педагогічному спілкуванні. Виявлено рівні, динаміку й особливості прояву певних елементів комунікативної саморегуляції майбутніх учителів у процесі професійної підготовки. Висвітлено взаємозв'язок рівнево-типологічних особливостей розвитку загальної саморегуляції зі структурними компонентами педагогічно-орієнтованого спілкування у майбутніх учителів. Визначено взаємозв'язок їх комунікативної саморегуляції та педагогічної комунікативної компетентності за такого спілкування. Виявлено умови розвитку комунікативної саморегуляції. Експериментально доведено можливість розвитку комунікативної саморегуляції майбутнього вчителя за методами активного навчання у процесі професійної підготовки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.203 + Ч314 + Ю935.22-39 +
Шифр НБУВ: РА355647

Рубрики:

      
19.

Ніколаєнко Д.В. 
Розробка і дослідження методів синтезу швидкодіючих мікропрограмних пристроїв керування: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.05 / Д.В. Ніколаєнко ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2010. — 21 с. — укp.

Запропоновано використання методу кешування сигналів у структурах композиційних мікропрограмних пристроїв керування (КМПК) з поділом кодів з метою збільшення середньої швидкості пристроїв. Розроблено нові структури та методи синтезу КМПК з поділом кодів і кеш-пам'яттю мікрокоманд, що мають більш високу середню швидкодію у порівнянні з раніше відомими структурами. Розроблено евристичний алгоритм оптимізації розміщення мікрокоманд в адресатному просторі керувальної пам'яті, що дозволяє підвищити ефективність використання кеш-пам'яті в розроблених структурах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.974-04
Шифр НБУВ: РА375369 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Ніколаєнко О. В. 
Розробка бази даних генів 21-ї хромосоми людини та встановлення нових функціональних зв'язків інтерсектину 1: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.03 / О. В. Ніколаєнко ; НАН України ; Інститут молекулярної біології і генетики. — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.095.2
Шифр НБУВ: РА369374 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського