Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (38)Реферативна база даних (1146)Книжкові видання та компакт-диски (774)Журнали та продовжувані видання (45)
Пошуковий запит: (<.>A=ПАНАС$<.>+<.>A=РОСТИСЛАВ$<.>+<.>A=НИКОЛАЕВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 52
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Панасюк О. В. 
Адміністративно-правові засади забезпечення законності і дисципліни в органах державної податкової служби України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О. В. Панасюк ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність і значення дисципліни в органах державної податкової служби, а також поняття законності в органах державної податкової служби України. Визначено критерії її відмежування від дисципліни та висвітлено особливості забезпечення дисципліни та законності в державній податковій службі України. Охарактеризовано правові основи забезпечення законності та дисципліни в державній податковій службі України. Вдосконалено гарантії та засоби забезпечення законності та дисципліни в органах державної податкової служби України. Розглянуто сутність і види гарантій забезпечення законності та дисципліни в даних органах. Наведено пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення адміністративно-правових засад забезпечення законності та дисципліни в даних органах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012.1 + Х829(4УКР)201
Шифр НБУВ: РА376434 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Панасенко С.В. 
Варіації статистичних характеристик радіосигналів радара часткових відбиттів, викликаних динамічними процесами в мезосфері: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / С.В. Панасенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Удосконалено методику одержання параметрів вітру за допомогою повного кореляційного аналізу. Розроблено два нових радіофізичних методи виявлення хвилевих збурень у мезосфері. Запропоновано адаптивне перетворення Фур'є з застосуванням статистичного підходу, що грунтується на теорії оптимального виявлення й оптимального оцінювання параметрів сигналів. Установлено регіональні залежності вектора швидкості вітру та хвилевих збурень у мезосфері від часу доби, сезону та рівня магнітної активності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З841-019 +
Шифр НБУВ: РА356207

Рубрики:

      
3.

Панасюк В. В. 
Військово-політичні аспекти інтеграції України з НАТО: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / В. В. Панасюк ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено особливості військово-політичної інтеграції в сучасному світі в контексті необхідності колективного подолання динамічних викликів і загроз національній та міжнародній безпеці. Розглянуто розвиток євроатлантичної співпраці України в контексті зміцнення її національної та міжнародної безпеки. Розкрито військово-політичні аспекти миротворчої діяльності України в зоні відповідальності НАТО. Показано об'єктивний та несуперечливий характер військово-політичної інтеграції України з НАТО з урахуванням становлення нової архітектури регіональної безпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.3-96(4УКР) + Ф083 + Ф4(4УКР)64 в2:Ц
Шифр НБУВ: РА373140 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Панасенко Є.В. 
Вплив агромеліоративних заходів на відновлення властивостей та родючості нафтозабрудненого чорнозему: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.03 / Є.В. Панасенко ; Нац. наук. центр "Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського". — Х., 2007. — 24 с. — укp.

Досліджено особливості міграції, трансформації, акумуляції та біодеградації нафти у грунті, а також шляхи відновлення властивостей і родючості нафтозабрудненого чорнозему за допомогою агромеліоративних заходів. Установлено закономірності фізичного випаровування вуглеводнів нафти залежно від температури, гранулометричного складу грунту та рівня забруднення. Доведено, що кількість адсорбованої нафти збільшується у разі підвищення щільності будови грунту, у разі збільшення вологості відповідно змінюється глибина її проникнення, а грунт забруднюється на більшу глибину. Установлено динаміку змін вмісту рухомого фосфору, калію, нітратного, амонійного азоту у разі забруднення грунту нафтою на нафтопродуктами (бензином, гасом, дизельним пальним, мазутом). На підставі вивчення ефективності окремих меліорантів установлено їх оптимальне співвідношення. Розроблено систему агромеліоративних заходів, яка передбачає внесення мінеральних добрив, застосування соломи, цеоліту як клиноптилоліту та рихлення грунту, що дозволяє значною мірою прискорити процес відновлення родючості забрудненого грунту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.518 + П034.29 +
Шифр НБУВ: РА353448

Рубрики:

      
5.

Панасенко Є. А. 
Вплив паратипових факторів на резистентність жеребців-плідників української верхової породи: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.06 / Є. А. Панасенко ; Харк. держ. зооветеринар. акад. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено концептуальні основи оцінки резистентності жеребців-плідників української верхової породи. Запропоновано методику ранжирування інвестиційних проектів та аргументованого пріоритетного вибору для інвестування у заходи щодо її підвищення. Вивчено вплив різноманітних факторів навколишнього середовища на біохімічні, гуморальні та клітинні показники імунітету, екстер'єрні показники жеребців різного віку. Обгрунтовано модель взаємодії комплексу негативних абіотичних факторів та організму коня, які викликають стан дестабілізації організму та розвиток технопатій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П611-37
Шифр НБУВ: РА373141 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Панасенко В.М. 
Вплив технологічного навантаження на структурні рівні організації темно-сірого опідзоленого і лучно-чорноземного грунтів Лівобережного Лісостепу: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.03 / В.М. Панасенко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив технологічного навантаження на темно-сірий опідзолений і лучно-чорноземний грунти. Вивчено зміни, що відбуваються на агрегатному й елементарному структурних рівнях організації грунту під дією технологічного навантаження. Встановлено кількісні залежності вмісту сухих і водостійких агрегатів, а також вмісту у фракціях неагрегованих елементарних грунтових часток від кількості антропогенної енергії, яку привнесено в грунт. Модифіковано метод визначення вмісту в грунті неагрегованих елементарих грунтових часток. Досліджено вплив технологічного навантаження на кількісні та якісні зміни гумусу, а також целюлозолітичну активність грунтів. Визначено роль антропогенної енергії у формуванні врожаю, обгрунтовано можливість використання урожайності як інформативного показника родючості грунту. Запропоновано алгоритм нормування технологічного навантаження на грунти в агрофізичному аспекті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.17 + П034.22 +
Шифр НБУВ: РА358389

Рубрики:

      
7.

Панасенко Т.В. 
Дендрофлора парків Полтавщини: сучасний стан, шляхи збереження та розвитку: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Т.В. Панасенко ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено сучасний стан дендрофлори парків Полтавщини, висвітлено історію формування та вивчення осередків культивованої дендрофлори регіону. Проаналізовано систематичний склад, екологічні, біоморфологічні особливості видів, культиварів і гібридів, їх зимо-, морозо- та посухостійкість. Відзначено, що дендрофлора парків регіону нараховує 489 видів, 127 культиварів, 30 гібридів, 1 різновид, які належать до 144 родів, 60 родин двох відділів Pinophyta та Magnoliophyta. Визначено шляхи використання дендрофлори парків регіону, подано її порівняльну характеристику за різними показниками. Наведено рекомендації щодо асортиментів видів дерев і кущів (91 вид і культивар) для використання в культурі, висвітлено перспективи інтродукції деревних рослин. Проаналізовано стан дендрофлори парків, які входять до складу природно-заповідної мережі Полтавщини, вивчено вікові, рідкісні та найбільш цінні види їх дендрофлори. Обгрунтовано доцільність створення трьох нових заповідних об'єктів та зміни в статусі охорони двох парків. Розроблено практичні рекомендації щодо збереження та відновлення парків регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П3е(4УКР-4ПОЛ)л64 + Е50*88е(4УКР-4ПОЛ)л64 +
Шифр НБУВ: РА350713

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Панасенко Г.О. 
Депозитна політика банків та інструменти її реалізації: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / Г.О. Панасенко ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Удосконалено теоретичні положення, обгрунтовано методичні засади та практичні рекомендації щодо розробки депозитної політики банків й інструментів її реалізації. Досліджено теоретичні аспекти залучення вільних коштів юридичних і фізичних осіб як одних з найважливіших джерел формування ресурсного потенціалу банківської системи України. Проаналізовано особливості формування депозитних ресурсів банківських установ за умов трансформації економіки. Розроблено цілісну концепцію формування депозитної політики банку на базі розширеної класифікації активів за ступенем ризику та ліквідності, яка дозволяє адекватно моделювати стан балансу, визначити позитивні результати та недоліки в діяльності фінансової установи, більш точно розрахувати межі та горизонт депозитної політики, раціонально обгрунтувати її генеральну лінію. Створено економіко-математичну модель формування депозитної політики банку, яка дозволяє поєднати поточний фінансовий стан банківської установи та фінансові рішення, що реалізуються, з майбутнім фінансовим станом. Розроблено рекомендації щодо удосконалення механізму формування депозитної політики й інструментів її реалізації у контексті узгодження конституційних зобов'язань і фінансових можливостей банківських установ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10 +
Шифр НБУВ: РА356070

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Панасенко О.В. 
Економіко-організаційний механізм державного регулювання розвитку банківської системи: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / О.В. Панасенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичне обгрунтування та наведено методичні рекомендації щодо формування та підвищення ефективності економіко-організаційного механізму державного регулювання розвитку банківської системи. Розкрито сутність поняття та функціональну специфіку банків, досліджено структуризацію елементів банківської системи як невід'ємної складової національного господарства. Висвітлено еволюційний розвиток, розкрито особливості становлення банківської системи України. Проаналізовано механізми державного регулювання банківської системи у країнах з розвиненою економікою. Показано недоліки відсоткової політики як інструменту державного регулювання банківської системи. Проаналізовано структурні зміни у банківській системі, визначено потенціал ресурсної бази національних банків. Досліджено чинники кредитування реальної економіки, запропоновано засоби виявлення та мінімізації банківських ризиків. Побудовано макроекономічну модель стійкості функціонування національної економіки у взаємозв'язку з банківською системою. Розроблено механізм державного регулювання стійкості банківської системи та запропоновано заходи щодо вирівнювання кон'юнктурних коливань. Обгрунтовано координуючий механізм взаємозв'язку банківської системи з реальним сектором економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10-21,01 + У9(4УКР)262.10-21,01
Шифр НБУВ: РА369280

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Панасенко Г.В. 
Економічна оцінка інноваційної діяльності в садівництві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Г.В. Панасенко ; Сум. нац. аграр. ун-т. — Суми, 2003. — 19 с. — укp.

Проаналізовано розвиток інноваційних процесів у виробництві плодів і ягід та наукового потенціалу садівництва. Надано економічну оцінку нових сортів плодових та ягідних культур, технологій виробництва плодів та ягід, інвестицій у створення насаджень яблуні з використанням дисконтування. З метою підвищення ефективності інноваційної діяльності у даній сфері обгрунтовано зміни в організації виконання досліджень та розробок, а також поширення інновацій, які грунтуються на маркетинговому підході, зокрема, підготовці інноваційних проектів садів, реформуванні дослідних садівницьких господарств, створенні спеціалізованої інноваційної служби. Для забезпечення прискореного переходу на нові інтенсивні технології запропоновано заходи щодо стимулювання інноваційної діяльності в садівництві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.154-55 +
Шифр НБУВ: РА327335

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Панасенко С. І. 
Експериментальне дослідження подвійного бета-розпаду 136Xe: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.16 / С. І. Панасенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2011. — 18 с. — укp.

Описано проведення експерименту, застосовано обладнання та методики досягнення максимальної чутливості. Експеримент проведено в підземному приміщенні лабораторії низькофонових досліджень Баксанской нейтринної обсерваторії ІЯД РАН. Для вимірювань застосовано низькофоновий спектрометр на базі двох великих пропорційних лічильників, виготовлених з електролітичної міді. Загальна тривалість експерименту склала 15000 годин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В383.33,022
Шифр НБУВ: РА380869 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Панасюк 
Етіопатогенетична терапія герпесвірусної інфекції із застосуванням протефлазиду та ультрафіолетового опромінювання крові: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.13 / Олена Леонідівна Панасюк ; АМН України; Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.37-5
Шифр НБУВ: РА348662

Рубрики:

      
13.

Панасюк Л.В. 
Етнонаціональні процеси в Україні в 90-х рр. ХХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.В. Панасюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Розглянуто особливості етнонаціональних процесів в Україні періоду незалежності, правові засади відродження етнічних спільнот країни, розвиток законодавчої бази етнополітики, стан мовної проблеми в 90-х рр. ХХ ст. Запропоновано шляхи та форми відродження культур етнічних меншин. Визначено основні проблеми та завдання, що постають перед українською державою в процесі здійснення толерантної етнонаціональної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)64-56
Шифр НБУВ: РА315912 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Панасенко О.С. 
Ешерихіоз перепелів (біологічні властивості збудника, діагностика та профілактика): автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / О.С. Панасенко ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т експерим. і клін. вет. медицини". — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Вивчено перебіг ешерихіозу перепелів, бактеріальну контамінацію пташників, зв'язок E. coli та її кількості у повітрі перепелятників з ензоотіями ешерихіозу перепелів. Вивчено біологічні властивості E. coli, сприйнятливість перепелів до природного та штучного інфікування, чутливість до антибіотиків з метою використання кращих для лікування та профілактики ешерихіозу препелів. Встановлено ступінь розповсюдження ешерихіозу на п'яти фермах різних областей України та питому вагу кількості ешерихій у разі ензоотій хвороби, досліджено перебіг, динаміку загибелі перепелів від ешерихіозу. Показано можливість використання одержаних результатів для вчасного діагностування хвороби. Виявлено, що ізольований від перпелів збудник E. coli має характерні біологічні властивості для даного виду, найчутливіший до байтрилу, енроксилу, тетрацикліну. Запропоновано використання найефективніших антибіотиків (байтрилу та енроксилу), визначених на підставі вивчення чутливості, для лікувально-профілактичних заходів у разі ешерихіозу перепелів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.42-961 +
Шифр НБУВ: РА356619

Рубрики:

      
15.

Панасенко С.І. 
Закриті пошкодження підшлункової залози як компонент поєднаної абдоміно-торакальної травми (діагностична та хірургічна тактика в гострому періоді травматичної хвороби): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / С.І. Панасенко ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти. — К., 2004. — 19 с.: рис. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективості процесу хірургічного лікування постраждалих з пошкодженням підшлункової залози (ППЗ) за поєднаної абдоміноторакальної травми (ПАТТ). Проведено аналіз лікування даних пацієнтів, патогістологічні дослідження підшлункової залози та анкетування хворих, які раніше перенесли ППЗ. Науково обгрунтовано необхідність проведення оцінки тяжкості травми та комплексного прогнозування перебігу гострого періоду травматичної хвороби, що дозволяє знизити летальність, зменшити частоту виникнення травматичного панкреатиту та скоротити терміни стаціонарного лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.6 +
Шифр НБУВ: РА331277

Рубрики:

      
16.

Панасюк Т.І. 
Захист свідків та потерпілих у кримінальному процесі України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Т.І. Панасюк ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Висвітлено порядок участі свідків і потерпілих у кримінальному судочинстві. Проаналізовано відповідність чинного кримінально-процесуального законодавства України у сфері захисту свідків і потерпілих міжнародно-правовим нормам. На підставі аналізу наукової літератури, чинного в Україні законодавства та законодавства інших країн розкрито особливості вживання термінів "захист" і "безпека", проведено їх розмежування. Досліджено інститут забезпечення безпеки свідків і потерпілих у кримінальному процесі України. Сформульовано пропозиції щодо внесення змін і доповнень до Закону України " про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві" від 23 грудня 1992 р. та Кримінально-процесуального кодексу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)1 +
Шифр НБУВ: РА363399

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Панасенко Е.А. 
Ідеал учителя у вітчизняній педагогічній журналістиці другої половини ХІХ - початку ХХ ст.: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Е.А. Панасенко ; Луган. держ. пед. ун-т ім. Т. Шевченка. — Луганськ, 2001. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу філософської, психологічної та журналістської літератури визначено теоретичні засади формування образу ідеального учителя, підгрунтям якого став християнський ідеал людини. Визначено передумови виникнення ідеалу, обгрунтовано його сутність і структуру, з'ясовано етапи, пріоритетні тенденції, чинники, що вплинули на формування ідеалу педагога. Розкрито провідну роль самовдосконалення у наближенні вчителя до ідеалу, розглянуто шляхи його втілення в діяльності педагогів зазначеного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.421 + Ч612.11
Шифр НБУВ: РА314139 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Панасенко О. В. 
Інституційні засади релігійної освіти в Україні (на прикладі православ'я): автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.10 / О. В. Панасенко ; НАПН України, Ін-т вищої освіти. — К., 2011. — 17 с. — укp.

Доведено тезу про те, що як філософсько-світоглядні засади дослідження релігійної освіти має виступати філософія освіти. Розкрито інституційні засади релігійної освіти як специфічного різновиду освіти, який спирається не лише на авторитет науки, але й церкви, хоча за змістом переважна більшість інституційних засад релігійної освіти збігається з відповідними засадами інших різновидів освіти - державно-політичні, економічні, моральні, правові тощо. Визначено перспективи інституційного забезпечення релігійної освіти за сучасних умов модернізації освіти в Україні, як залежні передусім від потенціалу розвитку наявних духовних ВНЗ (більшість яких функціонує в структурі православної церкви), а також від розвитку релігійної освіти в межах світських ВНЗ. Зазначено, що релігійна освіта має тенденцію стати обов'язковою складовою в усіх ВНЗ системи вищої освіти України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч30 в:Ю2 + Э372.09(4УКР)-36-021.733
Шифр НБУВ: РА385189 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Панас С.В. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування ефективності антиоксидантів при хронічних гастритах із супутніми залізодефіцитними станами: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / С.В. Панас ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено обмін заліза та стану антиоксидантного захисту у хворих на хронічні гастрити (ХГ). Виявлено активацію перекисного окислення ліпідів і пригнічення антиоксидантної системи, прояв яких зростає з віком, залежить від поширення запальних і деструктивних процесів у слизовій оболонці шлунка, їх активності, типу гастриту, фази захворювання та наявності супутнього залізодефіцитного стану. Обгрунтовано необхідність призначення антиоксидантів під час лікування ХГ. Доведено, що H. pylori впливає на метаболізм заліза в організмі та є важливим чинником патогенезу залізодефіцитних станів, за цього виявляється вірогідно нижчий вміст гемоглобіну, сироваткового заліза та феритину у хворих на Hp-асоційований ХГ. Виявлено зворотний кореляційний зв'язок між титром антигелікобактерних IgG та показниками обміну заліза.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.201.1-3 + Р411.033.2-3 +
Шифр НБУВ: РА345605

Рубрики:

      
20.

Панасюк О.Я. 
Кормова цінність і продуктивність сої залежно від факторів інтенсифікації в умовах правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.12 / О.Я. Панасюк ; Вінниц. держ. аграр. ун-т. — Вінниця, 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Визначено показники економічної та біоенергетичної ефективності технології вирощування сої на насіння за умов правобережного Лісостепу України. Одержано найвищу врожайність насіння сої (3,29 т/га) з застосуванням органічних та мінеральних добрив, за наявності інтегрованого захисту посівів у сівозміні з одним полем сої та трьома кукурудзи. Встановлено, що найбільш доцільним співвідношенням посівів сої та кукурудзи в сівозміні є 1 : 2, що забезпечує високу кормову цінність насіння сої та повну збалансованість кормового зерна за білком.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА324398

Рубрики:
 Соя 

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського