Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (11)Реферативна база даних (607)Книжкові видання та компакт-диски (653)Журнали та продовжувані видання (30)
Пошуковий запит: (<.>A=РОГОВ$<.>+<.>A=ЮРІЙ$<.>+<.>A=ЄВГЕНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 37
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Роговий А.І. 
Автоматизація управління розвитком виробництва вантажних автомобілів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / А.І. Роговий ; Харк. держ. політехн. ун-т. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Розроблено основні принципи побудови автоматизованої системи управління розвитком виробничо-економічних систем для використання їх у формуванні раціонального типажу вантажних автомобілів в Україні. Створено модель багатокритеріальної задачі оптимізації типажу продукції та розроблено оригінальний метод її розв'язання. Наведено імітаційну модель функціонування та розвитку промислового підприємства. Створено інформаційну технологію підготовки вихідних даних для оптимізації типажу вантажних автомобілів. Отримано раціональні типажі вантажних автомобілів за даними 1992-го та 1997-го рр., а також зроблено їх порівняльний аналіз. Виконано аналіз стійкості отриманих результатів до зміни вихідних даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)305.851.527.31-21
Шифр НБУВ: РА311742 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Роговий В. І. 
Букові ліси Криму та особливості їх формування: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.03.03 / В. І. Роговий ; Укр. НДІ лісового госп-ва та агролісомеліорації ім. Г. М. Висоцького. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Вивчено стан, продуктивність, структуру та рост букових деревостанів Криму, досліджено особливості формування їх природного поновлення залежно від дії природних чинників і господарських заходів. Оцінено розподіл площ букових лісів Криму за категоріями захисності, походженням, типами лісу, класами віку, повнотами та класами бонітету. Визначено продуктивність букових деревостанів різного походження за типами лісу. Розроблено таблиці та моделі ходу росту для модальних і еталонних букових деревостанів. Встановлено, що букняки Криму використовують лісорослинний потенціал лише на 63,7 %, розроблено пропозиції щодо відтворення і формування букових лісів Криму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.12-29(4УКР-6КРИ)
Шифр НБУВ: РА374465 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Юрійчук Л.М. 
Ендопротезування кульшового суглоба у хворих похилого та старечого віку з через- та міжвертлюговими переломами стегнової кістки: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Л.М. Юрійчук ; Ін-т травматології та ортопедії АМН України. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Досліджено питання щодо покращання результатів лікування хворих похилого та старечого віку з через- та міжвертлюговими переломами стегнової кістки (СК) з урахуванням диференційованого підходу до вибору способу оперативного лікування й удосконалення методики ендопротезування кульшового суглоба (КС). Вивчено міцність фіксації за нестабільних переломів вертлюгової ділянки (ВД) СК кутовою пластиною, фіксатором DHS, цементним ендопротезом КС. Проведено біомеханічне обгрунтування вибору методу фіксації нестабільного перелому ВД СК у пацієнтів даного віку на базі стендових натурних вибробувань. Багатофакторний кореляційний аналіз лікування показав переваги застосування тотального цементного ендопротезування у хворих похилого та старечого віку з через- та міжвертлюговими переломами СК за складних багатовідлапкових переломів, з ознаками остеоартрозу й остеопорозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.53-92 + Р458.285,1-92 +
Шифр НБУВ: РА367803

Рубрики:

      
4.

Юрій І. А. 
Інститут градоначальництва в системі державної влади на півдні Російської імперії (XIX - початок XX ст.): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / І. А. Юрій ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Сформульовано поняття градоначальництва як правового інституту, охарактеризовано місце та роль градоначальника в системі державного управління Російської імперії. Досліджено соціально-політичні чинники утворення градоначальств, організаційно-правові засади функціонування градоначальників. Проаналізовано специфіку компетенції градоначальника у її видозмінах протягом XIX - початку XX ст., відображено характер його взаємовідносин із центральними органами влади, інститутом генерал-губернатора, органами місцевого самоврядування, законодавчі ініціативи градоначальників, особливості функціонування градоначальництва в Одеському, Таганрозькому, Феодосійському, Керч-Єнікальському, Ізмаїльському, Севастопольському, Миколаївському, Ялтинському градоначальствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)51/52-523.72 + Т3(4УКР7)5-5
Шифр НБУВ: РА373601 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Юрій Р.Ф. 
Класифікація функційних рівнянь малої довжини на квазігрупових операціях: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.06 / Р.Ф. Юрій ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Вивчено властивості парастрофної рівносильності, а саме: знайдено ряд інваріантів, надано повну класифікацію квадратичних функційних рівнянь від n (n = 2, 3, 4) предметних змінних, виділено представників кожного з класів, знайдено множини розв'язків кожного з цих рівнянь. Це доводить існування двох класів за n = 2, чотирьох класів за n = 3 і 17-ти класів у разі n = 4. Доведено, що кожне квадратичне парастрофно нескоротне функційне рівняння від п'яти предметних змінних парастрофно рівносильне принаймні одному з чотирьох наведених функційних рівнянь, які не попадають в один клас за парастрофною рівносильністю. Показано існування функційних рівнянь, які не є квадратичними, але серед компонентів розв'язку обов'язково мають ізотопи груп, знайдено всі розв'язки вказаного рівняння. Установлено критерій існування нетривіальних квазігрупових рівнянь на множині квазігрупових операцій. Знайдено повну класифікацію загальних не обов'язково квадратичних функційних рівнянь малої довжини на квазігрупових операціях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В152.39,0 + В161.922,0 +
Шифр НБУВ: РА343930

Рубрики:

      
6.

Роговий В.М. 
Матеріальна підтримка українського студентства на чужині в 1920 - 1991 роках: автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / В.М. Роговий ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 32 с. — укp.

Висвітлено особливості формування українського студентського руху, позицію урядових структур УНР в екзилі стосовно цієї проблеми. Проаналізовано діяльність окремих українських допомогових товариств у Європі в міжвоєнний період, зокрема, у країнах найбільшого зосередження українського студентства: Австрії, Чехословаччині, Польщі, Німеччині, а також у Бельгії, Італії, Франції. Досліджено діяльність таких українських допомогових товариств у Європі, як Українське товариство прихильників освіти у Відні, Чесько-український допомоговий комітет (Прага), Благодійний допомоговий комітет при Українській Господарській академії в Подєбрадах, Товариство допомоги українським студентам-емігрантам у Варшаві, Допомоговий фонд українських і білоруських студентів у Празі, Товариство прихильників Української Господарської Академії в Подєбрадах, що існували в різні періоди. Особливу увагу приділено Комісії допомоги українському студентству, яка діє з листопада 1940 р. Встановлено, що ця жертовність дала можливість підготувати за межами рідної землі тисячі фахівців. Акцентовано увагу на тому, що подвижництво української еміграції щодо матеріальної підтримки рідного студентства було взяте після Другої світової війни й іншими народами Європи, на землях яких розпочали будувати соціалізм, зокрема, чехи, естонці, латиші, литовці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)6-2 +
Шифр НБУВ: РА368609

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Юрій Е.О. 
Методичне забезпечення стратегічного планування та фінансових можливостей реалізації стратегії: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Е.О. Юрій ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2006. — 23 с. — укp.

Наведено визначення стратегічного планування як процесу формування загальних цілей організації та відповідних йому функціональних стратегічних цілей, розроблених з урахуванням ресурсних можливостей підприємства та спрямованих на ефективну реалізацію загальних цілей. Встановлено, що стратегічними цілями підприємств харчової промисловості за умов невизначеності зовнішнього середовища є концентрування на привабливих ринках, збільшення ринкового сегмента й утримання існуючих ринкових позицій. Обгрунтовано, що фінансові цілі є основними функціональними стратегічними цілями, досягнення яких можна забезпечити шляхом дотримання необхідних параметрів фінансового стану підприємства, який визначається групою фінансових показників. На підставі поєднання концепції часових горизонтів з методикою фінансового планування під час розробки стратегій розвитку визначено стратегічні цілі, які б забезпечили стабільні тенденції розвитку підприємства в поточному, середньо- та довгостроковому періодах. За результатами одержаних значень фінансових показників у межах різних часових періодів фінансовий стан підприємства охарактеризовано як стійкий, постійний або кризовий. Розроблено заходи щодо покращання існуючого стану підприємства, які доцільно здійснювати за допомогою концентрації горизонтів росту. З урахуванням запропонованих розробок стратегічне планування розглянуто як п'ятирівневу процедуру, яка базується на виконанні наступних етапів: аналізу існуючого стану підприємства, визначення його потенціалу, обгрунтування можливих напрямів стратегічного розвитку, планування реалізації стратегії, її впровадження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.71-230.3 + У9(4УКР)306.71-93 +
Шифр НБУВ: РА348354

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
8.

Роговий С.І. 
Методологія оцінки міцності нормальних перерізів бетонних і залізобетонних конструкцій на основі деформаційної розрахункової моделі: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.01 / С.І. Роговий ; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю.Кондратюка. — Полтава, 2005. — 36 с.: рис. — укp.

Запропоновано деформаційну модель розрахунку міцності залізобетонних елементів звичайних і складних перерізів, що містять бетон і арматуру різних видів і класів, в якій реалізовано науково обгрунтовану ідею визначення межових деформацій бетону. Відзначено, що розрахункова модель передбачає використання трансформованих діаграм стану, які визначають межу стійкого деформування бетону. З застосуванням гіпотези плоских перерізів зазначені діаграми дають змогу розв'язати системи рівнянь рівноваги у межовому стані. Розвинуто наукові положення стосовно визначення межової деформації бетону, де застосовуються належним чином вибрані рівняння рівноваги за умов однорідного або неоднорідного стиску. Удоскналено розрахункові передумови, які за умов аналізу межового стану передбачають можливість урахування неодночасного досягнення максимальних зусиль у стисненому бетоні й арматурі та дозволяють диференційовано оцінювати об'єктивні характеристики міцності бетону та розрахункового опору арматури залежно від рівня межових деформацій. Виконано розв'язання дослідницьких і прикладних задач оцінки напружено-деформаційного стану і розрахунку міцності конструкцій за різних силових дій, експериментально обгрунтовано одержані результати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н53-028.012 +
Шифр НБУВ: РА337024

Рубрики:

      
9.

Юрійчук Ю.А. 
Національний фактор у суспільно-політичному розвитку Чехії та Словаччини (1989 - середина 1990-х рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Ю.А. Юрійчук ; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2000. — 20 с. — укp.

Проаналізовано процес становлення і розвитку чеського та словацького національних рухів, діяльність груп та партій, що представляють національні меншини. Розкрито основні тенденції розвитку Чехо-Словаччини у зазначений період, а також висвітлено процес становлення незалежних держав Чехії та Словаччини. Значну увагу приділено національній політиці урядів даних країн та становищу національних меншин у них.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Чех)64 + Т3(4Сло)64
Шифр НБУВ: РА310671 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Рогова Н.В. 
Оцінка господарсько-корисних і біологічних ознак тварин червоної степової породи та помісей різних генотипів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Н.В. Рогова ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2005. — 18 с. — укp.

Визначено екстер'єрно-конституціональні параметри, молочну продуктивність, морфологічні та функціональні властивості вимені, а також імунологічні, гістологічні та морфометричні показники червоної степової породи та її помісей з голштинськими та червоними датськими плідниками. Вперше у помісей червоної степової породи з червоною датською проведено дослідження імунної системи. Вивчено динаміку розвитку шкіри та зміни її гістоструктури залежно від частки крові поліпшуючої породи. Встановлено різницю у функціонально-активних структурах шкіри помісних тварин залежно від генотипу плідників. Виявлено, що тварини, які в генетичній структурі мають 62,5 % частку спадковості голштинської та червоної датської породи характеризуються вищою молочною продуктивністю та придатністю до машинного доїння у порівнянні з тваринами інших генотипів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-2 + П60-31 +
Шифр НБУВ: РА335857

Рубрики:

      
11.

Рогова П.І. 
Педагогічні бібліотеки України (ІІ пол. XIX - 20-ті рр. XX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / П.І. Рогова ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено історію розвитку педагогічних бібліотек України у II половині XIX - 1920-х рр. Визначено основі етапи їх становлення та динаміки, охарактеризовано соціальне призначення, простежено еволюцію формування соціальних функцій і типологічних ознак. Уточнено зміст поняття "педагогічна бібліотека" у типово-видовій класифікації бібліотек, виокремлено педагогічні книгозбірні як вид спеціальних. Виявлено фактори впливу, що зумовили формування різних видів бібліотек у зазначених хронологічних межах. Особливу увагу приділено маловідомим фактам щодо започаткування вчительських і педагогічних бібліотек на українських етнічних землях у II половині XIX - 1920-х рр. у структурі навчальних закладів, Харківського та Київського товариств грамотності, при губернських земських управах, а також на Західній Україні - самостійної Львівської педагогічно-наукової бібліотеки (1914 р.), висвітлено вагомий внесок відомих громадських діячів України у справу їх становлення та розвитку. Проаналізовано соціально-педагогічні умови створення державної системи педагогічних бібліотек у період Української революції. Досліджено діяльність спеціальної бібліотеки Педагогічного музею Києва, довідково-педагогічної бібліотеки при Наркомосі України (1919 р.). Висвітлено вплив існуючої державної влади у 1920-ті рр. на формування завдання, функцій і типів педагогічних бібліотек. Проаналізовано розвиток різних видів книгозбірень у період українізації, зокрема профспілкових бібліотек Будинків працівників освіти як складової системи політпросвіти УРСР і Всеукраїнської науково-педагогічної книгозбірні, з'ясовано їх призначення та специфіку діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР)758.9:Ч30 г +
Шифр НБУВ: РА332963

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Роговський І.Л. 
Підвищення довговічності корпусних чавунних деталей бурякозбиральних машин наплавленням розщепленим електродом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / І.Л. Роговський ; Нац. наук. центр "Ін-т механізації та електрифікації сіл. госп-ва". — Глеваха, 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Визначено показники довговічності машин і надійності їх корпусних деталей, проаналізовано конструкторсько-технологічні особливості корпусних деталей та бурякозбиральних машин, як об'єктів ремонту. Вперше встановлено закономірності сукупного впливу технологічних параметрів режиму наплавлення розщепленим електродом на механічні властивості (твердість), технологічні властивості (лінійна усадка, оброблюваність), формування сталевого шару наплавленого на зношені поверхні корпусних чавунних деталей. З'ясовано функціональний зв'язок між твердістю відновленої поверхні та часткою основного металу у наплавленому під час наплавлення сталевими дротами деталей з сірого чавуну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.842.15 +
Шифр НБУВ: РА322492

Рубрики:

      
13.

Роговий А.В. 
Планування потреби фінансових ресурсів для забезпечення діяльності акціонерних товариств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / А.В. Роговий ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Розроблено теоретичні та практичні засади планування фінансових ресурсів і обгрунтування основних напрямків ефективного фінансового управління акціонерними товариствами харчової галузі. Досліджено стан планування фінансових ресурсів акціонерних товариств харчової галузі та розроблено рекомендації щодо покращання фінансового управління з використанням інструментарію планування. Розвинуто понятійно-категоріальний апарат теорії планування фінансових ресурсів. Запропоновано визначення поняття "планування фінансових ресурсів". Обгрунтовано задачі планування у системі фінансового управління. Відзначено, що планування фінансових ресурсів є управлінським процесом, який організовує реалізацію всіх інших функцій менеджменту шляхом фінансового забезпечення прийнятих рішень, а також важливим елементом системи менеджменту, що забезпечує вирішення фінансових аспектів управління. Для підвищення ефективності планування запропоновано алгоритм планування фінансових ресурсів аціонерного товариства, що враховує особливості фінансово-господарської діяльності. Розроблено концептуальні підходи до побудови системи фінансового планування акціонерних товариств, які дозволяють оптимізувати фінансові потреби й обгрунтовувати фінансові можливості за певними напрямками фінансово-господарської діяльності. Запропоновано класифікацію фінансових ризиків, яка дозволяє вдосконалити процес їх врахування під час планування фінансових ресурсів акціонерних товариств. Розроблені концептуальні підходи до планування дозволяють підвищити якість фінансового управління, оптимізувати розподіл фінансових ресурсів між різними напрямками фінансово-господарської діяльності та підвищити конкурентоспроможність акціонерних товариств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.6-93-23 +
Шифр НБУВ: РА357296

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Юрій Н.М. 
Політична соціалізація молоді в умовах трансформації суспільства: аналіз міжнародного і українського досвіду: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Н.М. Юрій ; Одес. нац. юрид. акад.. — О., 2002. — 16 с. — укp.

Проаналізовано західні та вітчизняні концепції політичної соціалізації. Розглянуто роль політичної соціалізації у процесі становлення незалежної української держави, формування політичної системи. Визначено статус молоді у політичному просторі українського суспільства, її роль як об'єкта та суб'єкта політичного впливу. Висвітлено пріоритетні напрямки діяльності молоді у громадських об'єднаннях та політичних партіях. Удосконалено компаративістський метод кращого розуміння національної специфіки процесу соціалізації. На підставі аналізу вітчизняного та зарубіжного досвіду молодіжної політики розглянуто шляхи розвитку молодіжної політики в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф016.5 +
Шифр НБУВ: РА321952

Рубрики:

      
15.

Рогова О.Г. 
Право на життя в системі прав людини: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.Г. Рогова ; Нац. юрид. акад. ім. Я.Мудрого. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено багатоаспектну суть права людини на життя. Розглянуто питання про місце цього права у системі прав людини. Запропоновано визначення права на життя, уточнено систему ознак і правових принципів його захисту. На підставі аналізу філософсько-правової та теоретико-правової спадщини представлено аргументи щодо розширеного тлумачення суті права людини на життя як права не тільки на вітальне (біологічне), а й соціальне та духовне існування. Право на життя розглянуто як багатоаспектне явище, зміст якого утворюють вітально-часовий, соціально-економічний, кримінально-правовий та інші аспекти. Доведено необхідність прийняття в Україні закону, який має містити визначення правової природи феноменів, взаємопов'язаних з реалізацією права людини на життя в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)31 + Х002.9 + Х911.3 +
Шифр НБУВ: РА344757

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
16.

Роговенко Д.С. 
Правовий статус Рахункової палати України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Д.С. Роговенко ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження правового статусу Рахункової палати як органу державного фінансового контролю України. Здійснено аналіз та порівняння вітчизняного законодавства, що регулює статус зазначених органів, з законодавством зарубіжних країн. Досліджено питання щодо завдань, функцій і повноважень Рахункової палати, принципів її організації та діяльності. Вивчено проблеми нормативного регулювання правового статусу даної палати. На підставі аналізу праць теоретиків правової науки та вітчизняного і зарубіжного законодавства запропоновано удосконалити певні положення законодавства України з метою підвищення ефективності діяльності Рахункової палати. Відзначено, що рахункова палата в Україні не може вважатися за своїм статусом вищим органом фінансового контролю держави. З урахуванням сучасних вимог запропоновано поетапне реформування правового статусу даного органу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)621.1 +
Шифр НБУВ: РА349844

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Роговик Л.С. 
Психомоторна дія як фактор розумової активності в навчанні дітей п'яти - восьми років: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Л.С. Роговик ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2003. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено функціональну модель психомоторної дії, що дало змогу описати та дослідити феномен психомоторної активності в дітей віком 5 - 8-ми років. Обгрунтовано типологію психомоторної активності дітей на підставі виділення структурних складових психомоторної дії: мислення, почуття, уяви. Виявлено закономірності впливу даної дії на розумову активність дітей даного віку, які проявляються в індивідуалізації способів розв'язання пізнавальних задач зі збереженням цілісності тілесного простору. Визначено зміст процедури дослідження психомоторної активності в дітей старшого дошкільного та молодшого шкільного віку. Розвинуто уявлення про можливість розумової активізації дітей завдяки використанню психомоторних компонентів на початкових етапах навчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.51 + Ю983.61 + Ч421.220 +
Шифр НБУВ: РА326031

Рубрики:

      
18.

Роговський О.М. 
Репрезентації темпоральності в системі культури: автореф. дис. ... д-ра філософ. наук : 09.00.04 / О.М. Роговський ; Харк. нац. пед. ун-т. ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2010. — 28 с. — укp.

Досліджено різні способи репрезентації темпоральності в історії культури XX - XXI ст. і різних її сферах. З використанням темпоральної (хронотопологічної) методології уточнено закономірності історичного процесу, досліджено еволюційні зміни у культурі й окремих її напрямах, а також виявлено специфіку різних сфер і традицій культури. Встановлено зв'язок між різними напрямами мистецтва, філософії, психології та дійсністю, між темпоральними уявленнями свідомості та реальними культурно-історичними процесами. Досліджено такі актуальні явища як (пост) модернізм і масова культура, розглянуто їх механізми та напрями еволюції на підставі аналізу різноманітних репрезентацій часу у системі культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.21 + Ю212.132 + Ч111.1
Шифр НБУВ: РА371873 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 Час 

      
Категорія: Транспорт   
19.

Рогов А.В. 
Розвиток методів розрахунку систем "двигун-трансмісія" автомобілів і тракторів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.02 / А.В. Рогов ; Харк. нац. автомоб.-дорож. ун-т. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Розвинуто методи математичного моделювання статичних і динамічних режимів роботи технічних систем "двигун - трансмісія". Наведено практичні рекомендації стосовно раціональної множини передатних відносин і кінематичної схеми трансмісії. Удосконалено методики статичного та динамічного аналізів системи "двигун - трансмісія". Проведено динамічний аналіз руху транспортного засобу для нерівномірного повороту по тривимірній поверхні. Розроблено аналітичну математичну модель об'ємних і механічних втрат у радіально-поршневих гідрооб'ємних передачах (ГОП) з кульовими поршнями, структурну схему та конструктивні параметри гідрооб'ємних механізмів повороту. Визначено раціональні передатні відносини редукторів і об'єм ГОП для спеціальних гусеничних машин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О33-042.2-02 + О34-042.2-02 +
Шифр НБУВ: РА341855

Рубрики:

      
20.

Роговенко М.М. 
Розвиток творчих здібностей учнів 10 - 11 класів у процесі навчання історії: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / М.М. Роговенко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проаналізовано психолого-педагогічну літературу, номативно-правові документи з освіти та навчально-методичний комплекс. Визначено критерії та показники рівня розвитку інтелектуально-логічних, -евристичних та комунікативно-творчих здібностей учнів X - XI класів у процесі навчання історії. Розроблено та експериментально апробовано на уроках новітньої історії України методику розвитку творчих здібностей на засадах модульно-розвивальної системи, яка складається з послідовно застосовуваних навчальних блоків: інформаційно-теоретичного, практичного, контролю знань та блоку презентації творчих завдань. Доведено ефективність застосування даної методики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.220 + Т.р(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА343578

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського