Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (45)Реферативна база даних (3131)Книжкові видання та компакт-диски (2105)Журнали та продовжувані видання (107)
Пошуковий запит: (<.>A=СИДОР$<.>+<.>A=ИГОР$<.>+<.>A=НИКОЛАЕВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 156
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Сидоров Д.Є. 
Автоматична система управління процесом плоского шліфування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / Д.Є. Сидоров ; Севастоп. нац. техн. ун-т. — Севастополь, 2007. — 20 с. — укp.

Розвинуто методи побудови автоматичних систем керування (АСК) технологічним процесом (ТП) плоского шліфування, що передбачає створення автоматичного програмного керування проміжними змінними процесу з метою забезпечення попадання параметрів якості ТП у допустиму область. Побудовано динамічну модель процесу плоского шліфування як об'єкту керування, що враховує процеси, які відбуваються у зоні контакту за умов взаємодії шліфувального круга з заготовкою. Розроблено стохастичну динамічну модель профілю робочої поверхні інструменту у разі його взаємодії з заготовкою, що враховує вплив варіації форми та її спектральний склад. Створено підсистему діагностики - стохастичного спостерігача Льюінберга з фільтром Калмана - Бьюссі, що забезпечує оцінювання фактичної глибини різання безпосередньо під час процесу плоского шліфування з мінімально досяжною середньоквадратичною помилкою. Розроблено АСК ТП плоского шліфування за відхиленням від програмного руху, що функціонує за умов випадкових збурень характеристик технологічної системи, що враховує вплив варіації форми інструменту, його спектральний склад на характеристики процесу різання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К637.35-5-05 +
Шифр НБУВ: РА352039

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Сидоренко Г.Г. 
Аналіз механізмів формування біоелектричної активності кори головного мозку та гіпокампа щурів за умов довготривалого стресу: автореф. дис...канд. біол. наук : 03.00.13 / Г.Г. Сидоренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

На відтвореній моделі стресу описано зміни біоелектричної активності кори головного мозку та гіпокампа щурів. Визначено, що за умов експерименту за абсолютними та відносними показниками біоелектричної активності зазначених структур домінуючою була дельта-активність. Встановлено, що як за фізіологічних умов, так і за умов зооконфліктного стресу динаміка потужності усіх досліджуваних ритмів ЕКоГ та ЕГГ мала трифазний характер. Показано, що за умов стресової програми на початку та наприкінці дослідження абсолютна потужність біоелектричної активності усіх частотних діапазонів даних структур мозку мала вищі значення за аналогічні показники тварин контрольної групи. Одержані дані про динаміку біоелектричної активності кори головного мозку та гіпокампа на фоні стресу та модулювання синаптичної передачі аміназином, амітриптиліном і карбамазепіном вказують на те, що не зважаючи на механізми дії досліджених препаратів, спостерігалися синхронізуючі впливи, які можуть свідчити про гіпермедіацію, котра забезпечує процеси саморегуляції за умов стресу. Показано, що медикаментозна пряма чи опосередкована активація стрес-лімітувальної системи мозку щурів відбувається за рахунок гіпермедіації, яка призводить до підвищення концентрації медіатору в синаптичній щілині шляхом стимулювання синтетичної активності пресинаптичного нейрону, блокади зворотного захвату медіатора чи блокади його поглинання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.177.52*01 + Е60*739.12*715.3 +
Шифр НБУВ: РА367274

Рубрики:

      
3.

Сидоренко О. О. 
Бухгалтерський облік формування та розміщення страхових резервів: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / О. О. Сидоренко ; Нац. акад. статистики, обліку та аудиту. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Обгрунтовано та поглиблено теоретичні та методичні підходи, а також надано практичні рекомендації щодо обліку формування та розміщення страхових резервів. Запропоновано формувати резерв відкладених зароблених страхових платежів зі страхування фінансових ризиків та страхування кредитів. Удосконалено методичні засади обліку формування страхових резервів, розрахунку зароблених страхових платежів, резерву заявлених, але не виплачених збитків, що сформований в іноземній валюті, резерву коливань збитковості, розрахунку та обліку сум, які повертають страхувальнику у разі дострокового припинення дії договору страхування. Розроблено концептуальні засади організації обліку розміщення страхових резервів з урахуванням особливостей страхового законодавства. Удосконалено класифікацію дозволених активів для розміщення страхових резервів з метою ведення обліку та складання повної та достовірної звітності. Створено модель організації управлінського обліку у страховиків. Удосконалено засади управлінського обліку страхових резервів і витрат. Розширено класифікацію витрат страховика для цілей управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226.17
Шифр НБУВ: РА380643 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Сидоренко О. А. 
Вдосконалення методів виявлення дефектів ізоляції приєднань 6 - 10 кВ кабель-двигун в робочих режимах: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.14.02 / О. А. Сидоренко ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Удосконалено метод визначення параметрів ізоляції фаз приєднань кабель-двигун шляхом урахування в ньому статичної та динамічної несиметрії. Розроблено комплексний метод автоматичного оцінювання стану електричної ізоляції елементів приєднань кабель-двигун. Одержано узагальнені залежності параметрів режиму від параметрів дефекту ізоляції, які дозволяють розробляти нові принципи автоматики поточного оцінювання стану ізоляції електродвигунів. Розроблена методика виявлення локальних дефектів ізоляції живильного кабелю та обмоток статора у робочих режимах електричних двигунів впроваджена на двох енергетичних підприємствах України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.2-047
Шифр НБУВ: РА377246 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Сидоренко 
Види роду Rhododendron L. ex situ міста Києва (біологія розвитку, аутекологія, оцінювання інтродукції та декоративності): автореф. дис... канд. біол. наук: 06.03.01 / Ірина Олександрівна Сидоренко ; Національний аграрний ун-т. — К., 2008. — 23 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П278.89 рододендрон
Шифр НБУВ: РА360962

Рубрики:

      
6.

Сидорчук Л.І. 
Видовий склад, популяційний рівень та чутливість до антибіотиків провідних збудників уретриту: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 03.00.07 / Л.І. Сидорчук ; Ін-т мікробіол. імунол. ім. І.І.Мечникова АМН України. — Х., 2010. — 22 с. — укp.

Вивчено мікробіологічними методами якісні та кількісні показники мікрофлори біотопу уретри. Визначено фактори персистенції провідних збудників, показники системного імунітету хворих, а також взаємозв'язки основного захворювання з дисбалансом мікрофлори товстої кишки. З'ясовано, що у хворих на уретрит вегетує патогенна й опортуністична мікрофлора на тлі дисбіотичних змін товстої кишки I-IV ступенів за одночасного прояву імунодифіцитного стану за гуморальним та клітинним типами. Встановлено провідні збудники, що володіють високою антикомплементарною, антилізоцимною та антиімуноглобуліновою активністю. Визначено, що провідним збудникам запального процесу в уретрі притаманна поліантибіотикорезистентність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.570.11-52
Шифр НБУВ: РА373332 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Сидорова Т. В. 
Викладання лижного спорту у ВНЗ спортивного профілю з урахуванням спортивної спеціалізації студентів: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.02 / Т. В. Сидорова ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблему вдосконалення методики викладання дисципліни "Лижний спорт" з урахуванням антропометричних, функціональних показників і розвитку фізичних якостей студентів різних спортивних спеціалізацій. Визначено рівень розвитку рухових якостей, фізичної підготовленості, антропометричних і функціональних показників стану студентів. Встановлено, що результати досліджень сприяють формуванню навчальних груп з високими показниками: швидкісно-силових якостей, витривалості та координації, що індивідуалізує навчальний процес з лижного спорту. Експериментально доведено ефективність методики навчання студентів загального курсу ВНЗ спортивного профілю з урахуванням спортивних спеціалізацій студентів і рівня розвитку рухових здібностей, яке сприяє більш якісному засвоєнню техніки пересування на лижах щодо кредитно-модульної системи навчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.195
Шифр НБУВ: РА377006 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Сидоров І.Ф. 
Виконання вексельних зобов'язань: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / І.Ф. Сидоров ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 18 с. — укp.

На підставі результатів аналізу наукової літератури, міжнародного, національного та законодавства деяких зарубіжних країн досліджено основні проблеми правового регулювання виконання вексельних зобов'язань, надано їх основну характеристику як виду цивільних зобов'язань. Розкрито історичний розвиток законодавства України у сфері регулювання виконання вексельних зобов'язань, визначено етапи та особливості його розвитку. Уточнено поняття вексельного зобов'язання. Виділяючи особливості виконання даних зобов'язань, проаналізовано способи їх виконання. Детально досліджено порядок їх примусового виконання, опротестування векселів та здійснення виконавчого напису. Враховуючи загальні принципи цивільного права та правила, встановлені вексельним законодавством, наведено рекомендації, спрямовані на удосконалення нормативного регулювання виконання вексельних зобов'язань в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)212.21 +
Шифр НБУВ: РА325125

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Сидорчук О.І. 
Використання окислювачів на етапі хірургічного лікування хворих на рак молочної залози: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / О.І. Сидорчук ; НАН України. Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Уперше експериментально доведено цитолітичну, цитотоксичну й антипроліферативну дію натрію гіпохлориту на злоякісні клітини у культурі. Установлено, що антипроліферативний ефект даної речовини головним чином залежить від його концентрації та проліферативного статусу злоякісних клітин. Доведено вірогідне пригнічення метастатичного потенціалу таких клітин після їх попередньої обробки натрію гіпохлоритом. Розроблено методику інтраопераційного локального застосування його розчину на етапі хірургічного лікування хворих на рак молочної залози (РМЗ). Установлено зменшення відсотку післяопераційних ускладнень у цих хворих після інтраопераційного використання натрію гіпохлориту. Шляхом безпосередніх три- та п'ятирічних спостережень доведено пригнічення прогресування пухлинного процесу у хворих на РМЗ після його місцевого ітраопераційного застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-59 +
Шифр НБУВ: РА341553

Рубрики:

      
10.

Сидор П.Я. 
Високотемпературна втомна міцність титанових сплавів у водних середовищах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / П.Я. Сидор ; НАН України. Фіз.-механ. ін-т ім. Г.В.Карпенка. — Л., 1999. — 19 с. — укp.

Досліджено втомну міцність високоміцного сплаву ВТ-8 на стадіях зародження та поширення тріщин в залежності від виду гарячої деформації заготівок та режимів термічної обробки. Встановлено основні закономірності високотемпературної витривалості сплавів ПТ-7М, ПТ-3В, 27 та їх зварних швів у воді, водних розчинах хлоридів, сульфатів та NaOH. Виявлено інверсію впливу частоти циклічного навантаження на витривалість гладких зразків та зразків із механічними концентраторами. Показано різний характер впливу попереднього наводнювання на корозійно-втомну міцність титанових сплавів в залежності від їх хімічного складу, складу середовища, наявності концентраторів і зварних швів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З16-082.04

Рубрики:

      
11.

Сидорова Н.Ю. 
Виявлення та медикаментозна корекція діастолічної дисфункції лівого шлуночка у хворих на гіпертонічну хворобу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Н.Ю. Сидорова ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено діастолічну дисфункцію лівого шлуночка (ЛШ) у хворих на гіпертонічну хворобу. Встановлено, що у хворих з різними типами діастолічної дисфункції домінують різні напрямки ремоделювання ЛШ. Доведено існування у хворих на гіпертонічну хворобу прихованої у стані спокою діастолічної дисфункції лівого шлуночка, яку можна виявити за допомогою проби з ізометричним фізичним навантаженням на великі м'язові масиви. Визначено, що у хворих на гіпертонічну хворобу І стадії та нейроциркуляторну дистонію існують суттєві відмінності в стані діастолічної функції лівого шлуночка. На основі аналізу впливу антигіпертензивних препаратів еналаприлу, ніфедипіну-ретард та атенололу на стан діастолічної функції лівого шлуночка з різними типами порушень розроблено критерії диференціального застосування цих препаратів для лікування гіпертонічної хвороби з діастолічною дисфункцією лівого шлуночка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52
Шифр НБУВ: РА313961 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Сидоренко В.Г. 
Властивості іонних струмів, що активуються ГАМК, в соматичній мембрані ізольованих нейронів спинальних гангліїв щурів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / В.Г. Сидоренко ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 15 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.132 спінальні ганглії
Шифр НБУВ: РА310761 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Сидорець Р.Г. 
Вплив структури базової області і контактів на характеристики інжекційних фотодіодів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.20 / Р.Г. Сидорець ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2004. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання удосконалення характеристик оптоелектронних елементів прийому та реєстрації випромінювання на базі запропонованих науково-технічних рішень, розроблено нові типи інжекційних фотодіодів (ІФД). Удосконалено метод підвищення фоточутливості діодів шляхом реалізації внутрішнього інжекційного підсилення. Розроблено критерії оцінки фотоелектричного інжекційного підсилення в області "домішкового" та "власного" поглинання випромінювання. Одержано аналітичні вирази для розрахунку характеристик на основі неоднорідно-легованих та варизонних напівпровідників. З'ясовано, що використання базових матеріалів з неоднорідною структурою сприяє значному підвищенню фоточутливості ІФД. Досліджено умови та механізми реалізації фотоелектричного інжекційного підсилення у поверхнево-бар'єрних структурах (ПБС) за досягнення досить високого рівня інжекції з контакту метал-напівпровідник. Одержано та досліджено інжекційні фотодіоди на основі Ni-Si:Au-ПБС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З854.22 с116 +
Шифр НБУВ: РА331403

Рубрики:

      
14.

Сидор М. Б. 
Галицька придорожня каплиця другої половини XIX - XX століть: культурологічний аспект: автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 26.00.01 / М. Б. Сидор ; ДВНЗ "Прикарпат. нац. ун-т ім. В. Стефаника". — Івано-Франківськ, 2011. — 19 с. — укp.

Поглиблено відомості щодо суті та значення каплиці з висвітленням її розвитку в історії християнства. Виявлено передумови становлення та розвитку придорожніх каплиць на галицьких теренах, висвітлено основні історичні етапи їх еволюції. Удосконалено їх типологію з виведенням нових типів і типологічних груп. Галицька придорожня каплице розглянута як архітектурно-мистецьке утворення з розмаїттям його компонентів та етнорегіональними особливостями їх рішень. Визначено чинники, які зумовлювали формотворення й оздоблення досліджуваних каплиць. Розкрито засоби їх емоційно-художньої виразності, прояви ознак мистецьких стилів у їх формах та образах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ117.166(4УКР-9ГАЛ) + Э370.9(4УКР-9ГАЛ)-505 + Ч111.161.2
Шифр НБУВ: РА381535 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Сидоренко О.С. 
Геометричне моделювання поведінки динамічних систем з нечіткими параметрами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / О.С. Сидоренко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено метод побудови геометричних моделей поверхонь поведінки динамічних систем з нечіткими параметрами. Метод дозволяє керувати у часі динамічними об'єктами з нечіткими параметрами шляхом наочного відстеження траєкторії руху "точки" миттєвих станів системи на поверхні поведінки цієї системи, здійснювати у середовищі пакету Maple за допомогою R-функцій аналітичний опис базових функцій належності, складати набори нечітких правил та виконувати за допомогою R-функцій аналітичні описи результатів їх виконання, складати алгоритми нечіткого висновку та формувати аналітичні описи областей можливих розв'язків задачі, будувати поверхні поведінки, графіки перехідних процесів на зображення фазових портретів систем керування об'єктами з нечіткими параметрами. З використанням запропонованого методу розроблено спосіб керування у часі динамічними об'єктами з нечіткими параметрами шляхом відстеження траєкторії руху "точки" миттєвих станів системи за поверхнею поведінки. Розроблено конкретні приклади керування, зокрема, кондиціонером, для підтримки заданої температури в ємності хімічного устаткування, системою "кран - вантаж на баржі - платформа", з метою мінімізації часу розвантаження з обмеженням на амплітуду розгойдування вантажу, оберненим маятником, вісь якого закріплена на рухомому візку, з метою забезпечення рівноваги маятника шляхом переміщення візка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.618,0 + В181.3,0 +
Шифр НБУВ: РА351707

Рубрики:

      
16.

Сидоренко С. В. 
Гідродинаміка та масообмін в диспергуючому контактному пристрої відцентрового масообмінного апарата: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.08 / С. В. Сидоренко ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2011. — 21 с. — укp.

Розроблено фізичну та математичні моделі гідродинаміки фаз у контактному пристрої, одержано залежності для розрахунку швидкостей газу, гідравлічного опору та дисперсних характеристик рідини. Досліджено вплив режимних (швидкості обертання ротора, швидкості газу та щільності зрошення) і конструктивних (крок між контактними елементами) параметрів контактного пристрою на гідродинамічні показники та кінетику масопереносу в апараті. Визначено коефіцієнти теоретичних моделей гідродинаміки рідини та газу й узагальнено в критеріальній формі рівняння масовіддачі. Розроблено методику інженерного розрахунку відцентрового апарата з дослідженим типом контактного пристрою. На підставі розрахунків за створеною методикою досліджено за виробничих умов ректифікаційну установку на базі двох відцентрових масообмінних апаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л113-1
Шифр НБУВ: РА379724 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Сидоренко В.Л. 
Гітарна традиція Львова як складова академічного народно-інструментального мистецтва України: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / В.Л. Сидоренко ; Львів. нац. муз. акад. ім. М.В.Лисенка. — Л., 2009. — 16 с. — укp.

Розглянуто особливості львівської гітарної школи, що на етапі становлення поєднала національну мистецьку характерність з ознаками австрійського та польського бідермаєру. Встановлено, що подальший розвиток гітарної творчості відбувався в контексті утвердження професійної гітарної освіти (відкритя гітарних класів у спеціальних музичних закладах), а також розвитку комунікативних чинників, зокрема, концертно-гастрольної діяльності. Охарактеризовано гітарну творчість М. Скорика, О. Козаренка, Б. Котюка, Б. Фроляк, О. Герасименко, А. Андрушка, яку розглянуто на прикладах композицій періоду зламу XX - XXI ст., що посіло надійне місце в репертуарі українських і зарубіжних виконавців, що позиціонують у гітарній музиці на світових теренах і сприяють перспективі подальшого розвитку національної творчо-виконавської гітарної традиції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.64-73(4УКР-2ЛЬВ)6 +
Шифр НБУВ: РА366669

Рубрики:

      
18.

Сидоренко О.Л. 
Гломерулонефрит зі супутньою HBV-інфекцією: особливості клінічного перебігу, стану імунної реактивності та метаболічних зрушень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / О.Л. Сидоренко ; Київ. мед. акад. післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Встановлено, що частота HBV-інфекції у пацієнтів з гломерулонефритом (ГН) значно перевищує таку в здорових і практично однакова серед пацієнтів з гострим та хронічним перебігом захворювання. Уточнено роль HBV-інфекції у патогенезі та симптоматиці ГН. Встановлено, що за супутньої HBV-інфекції у пацієнтів з ГН спостерігаються особливості клінічного перебігу недуги (частіший розвиток набрякового, інтоксикаційного та больового синдромів, більш глибокі зміни сечового осаду, порушення концентраційної та фільтраційної функцій нирок, ознаки ураження печінки), вища частота хронізації гострого гломерулонефриту (ГГН). Підтверджено особливості змін імунної реактивності у пацієнтів з ГН, розглянуто зміни імунітету у пацієнтів з супутньою HBV-інфекцією. Виявлено, що супутня HBV-інфекція поглиблює вторинний імунодефіцит та синдром ендогенної інтоксикації. Встановлено, що рівень ендогенної інтоксикації за ГН перебуває у прямому кореляційному зв'язку з показниками гуморальної та зворотному - з показниками клітинної ланок імунітету. Доведено, що супутня HBV-інфекція є фактором ризику розвитку остеопенії у пацієнтів з ГН. Рекомендовано усім хворим на гломерулонефрит проводити дослідження крові на наявність маркерів вірусу гепатиту B.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414.011-3 + Р514.16-3 +
Шифр НБУВ: РА328864

Рубрики:

      
19.

Сидоренко Ю.В. 
Деформативне моделювання об'єктів на основі політочкових перетворень: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / Ю.В. Сидоренко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2001. — 17 с. — укp.

Розроблено спосіб політочкових перетворень для цілей деформативного конструювання об'єктів і моделювання процесів. Перетворення проведено за допомогою зміни простору, що оточує об'єкт, яке визиває адекватну зміну об'єкта. Розглянуто різні вигляди мінімізуючих функціоналів, які застосовуються у разі політочкових перетворень для отримання однозначного розв'язку визначеної системи та наведено апарат політочкових перетворень з застосуванням вагових коефіцієнтів. Для апроксимації сукупності точок, отриманої в результаті політочкових перетворень плоскої кривої, розроблено новий спосіб апроксимації за допомогою функції Гаусса. На базі теорії геометричного моделювання об'єктів і машинної графіки створено систему моделювання об'єктів, що зазнали деформативних змін.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В181.3,022
Шифр НБУВ: РА314870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Сидоренко Т. Д. 
Дидактичні основи формування педагогічної культури майбутнього вчителя: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.09 / Т. Д. Сидоренко ; Криворіз. держ. пед. ун-т. — Кривий Ріг, 2011. — 20 с.: табл. — укp.

Уточнено сутність і структуру педагогічної культури майбутнього вчителя як системної характеристики особистості та діяльності вчителя, встановлено критерії та показники рівнів її сформованості. Вперше теоретично обгрунтовано дидактичні умови формування цієї культури в процесі вивчення педагогічних дисциплін і в ході педагогічної практики. Здійснено внесок у розвиток засобів і шляхів формування педагогічної культури майбутнього вчителя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.203 + Ч314.2
Шифр НБУВ: РА380143 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського