Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (194)Книжкові видання та компакт-диски (133)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>A=СКРИННИК$<.>+<.>A=МИСЬК$<.>+<.>A=ДАРИН$<.>+<.>A=МИХАЙЛІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Миськів Л.І. 
Адміністративно-правові засади діяльності вищих навчальних закладів МВС України з питань морально-правового виховання курсантів: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Л.І. Миськів ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Визначено особливості діяльності ВНЗ МВС України, її мету, завдання, функції та методи щодо морально-правового виховання курсантів. Охарактеризовано нормативно-правові засади морально-правового виховання, адміністративно-правовий статус його суб'єктів. Розкрито сутність та систему адміністративно-правових засобів морально-правового виховання курсантів. Запропоновано шляхи удосконалення адміністративно-правових засад діяльності ВНЗ МВС України з питань морально-правового виховання курсантів. Наведено рекомендації з удосконалення теоретико-правових засад і практичної діяльності ВНЗ МВС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.01р3 + Х819(4УКР)112.010.23 +
Шифр НБУВ: РА361501

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Скринник М.А. 
Буттєві смисли національної ідентичності в українському романтизмі: автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.05 / М.А. Скринник ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2008. — 36 с. — укp.

Запропоновано концепцію українського романтизму як філософії національної ідентичності. Український романтизм розглянуто не як літературно-мистецький напрям, а як потужний ідейний рух, що зумовив напрямок розвитку української національної самосвідомості. Як головні методологічні принципи застосовано концепцію емотивізму М.Шелера, інтерпретацію життєвого світу Е.Гусерлем, концепцію семіосфери Ю.Лотмана та теорію наративної ідентичності П.Рікера. На базі цих підходів показано, що романтизм через зміст текстів цієї філософської течії відображає глибинні архетипні структури народного світосприйняття, виражені міфо-образами та символами народної творчості, які є світоглядними засадами національної ідентичності. Вивітлено розвиток українського романтизму від його ідейних витоків до формування історіософської концепції, яка у своїй еволюції трансформувалась до філософії та ідеології українського консерватизму. Доведено, що основним результатом цього процесу було конституювання субстанційних духовних структур національної самодостатності на рівні національних наративних практик. Буттєві смисли національної ідентичності визначено на підставі інтерпретації романтиками структури українського світу й архетипної матриці "єднання - розбрат". Розкрито особливості конституювання малоросійської ідентичності, яку виражає малоросійський національний метанаратив "Історія Русів". Занепад українського світу внаслідок актуалізації моменту розбрату відображено через концепт "буттєвий блуд" в аналізі наративів Г.Квітки та М.Гоголя. Ствердження української ідентичності найбільш повною мірою виражає український метанаратив "Кобзар". Аргументовано, що формування історіософської концепції "Книги буття українського народу" свідчить про конституювання української ідентичності на рівні національної самодостатності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)50 +
Шифр НБУВ: РА355501

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Скринник З.Е. 
Гроші як соціокультурний феномен у вимірах практичної філософії: Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.03 / З.Е. Скринник ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 40 с. — укp.

Запропоновано концепцію соціально-культурної суті феномена грошей. Виявлено соціокультурні механізми, через які монетарні відносини спричинюють тоталізацію, інструментальної раціональності у життєвому світі людини та передумови, за яких можливо протистояти такій тоталізації у процесі ринкової трансформації в Україні. З'ясовано соціальну природу культурного феномена грошей як медіума соціальних комунікацій. Проаналізовано особливості узагальнення, абстрагування та ідеалізації у процесі історичної еволюції грошей як спеціалізованої мови. Виявлено причини та наслідки перетворення метамови грошей до специфічної матриці культурної реальності, її вплив на розвиток і утвердження раціональності у соціальному житті. Розкрито роль грошей у процесі системної колонізації життєвого світу людини у добу Модерну. Висвітлено коло проблем, що вимагають поглиблення взаємодії філософського й економічного знання. Досліджено місце та роль феномена грошей у системі соціальних та індивідуальних цінностей. Проаналізовано передумови еволюції "людини економічної" у напрямку до "людини етичної". Аргументовано, що єдиною соціальною силою, що протистоїть інструментальній раціональності монетарних кодів, є організована воля громадянського суспільства. Визначено соціальну природу грошей, а саме: фінансові важелі, які держава, реалізуючи суспільний вибір, використовує для надання економіці соціального спрямування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*333.4 + Ю6*18:У +
Шифр НБУВ: РА349836

Рубрики:

      
4.

Скринник-Миська Д.М. 
Еволюція світоглядно-філософських засад українського образотворчого мистецтва на рубежі XIX - XX ст.: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.05 / Д.М. Скринник-Миська ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Виявлено концептуальні характеристики українського мистецького модерну як стилю мислення та духовно-культурної течії, що засобами образотворчого мистецтва виразили напрям і зміст світоглядно-філософської еволюції у духовному житті України у добу зміни філософської та культурної парадигм у кінці XIX - на початку XX ст. Доведено, що дане перетворення було осмислено та відображено в українській культурі у формі національного варіанта стилю модерн. Зроблено висновок, що інтелектуальна інновація модерну за умов світоглядної кризи полягає у свідомій спробі зберегти цінність і впорядкованість картини світу шляхом накладання універсальної системи значень і логічних схем на художньо-образне світосприйняття. Розкрито вплив ідей провідних філософів XIX - початку XX ст., зокрема, А. Шопенгаура, Ф. Ніцше, З. Фрейда, А. Бергсона, В. Дільтая на світоглядні виміри європейського, зокрема, українського мистецтва даного періоду. Досліджено вплив світоглядної системи романтизму (Новаліса, Л. Тіка, Ф. Шлегеля), на формування ідейних основ мистецького модерну. Виявлено гносеологічний, антропологічний, онтологічний виміри художньо-образного осмислення буття людини в Україні в кінці XIX - на початку XX ст. у їх взаємозв'язку з європейським модерном як цілісним світоглядно-культурним феноменом. Експліковано зміст сформованих модерном концептів: новий образ дійсності, "базова" особистість доби, цілісність особи та цілісність життєвого світу людини, перетворення суспільства засобами "естетичної революції". Доведено, що у добу модерну прагнення відновити зруйновану систему цінностей обумовило підвищення інтересу до міфу як методології художнього конструювання дійсності. Виявлено особливості переосмислення функцій міфу у суспільній свідомості європейців, зокрема, українців XX ст. у контексті нових філософських учень, яке кардинально відрізнялося від класичного підходу до міфології. Розкрито методологічну роль опозиції космос - хаос у символічному реконструюванні світу в світоглядній системі модерну. Показано принципові відмінності вияву даної опозиції в художньо-образній рефлексії мистецтва Західної Європи й України. Встановлено особливості експлікації української ідеї в символічно-образній системі мистецтва модерну. Аргументовано, що український модерн, на відміну від космополітичного європейського, в Україні став еквівалентом національного світоглядного стилю, в якому тісно переплелися національне та сакральне.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)6 + Ю812.283 + Щ103(4УКР)61-239.1 +
Шифр НБУВ: РА362824

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Скринник О.В. 
Клініко-психопатологічні особливості хворих на соматоформну вегетативну дисфункцію органів травлення та їх комплексне лікування: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / О.В. Скринник ; АМН України, Держ. установа "Ін-т неврології, психіатрії та наркології АМН України". — Х., 2008. — 18 с. — укp.

На підставі аналізу клініко-психопатологічних особливостей 92-х хворих на соматоформні розлади органів травлення виділено основні клінічні типи емоційних порушень, характерних для таких пацієнтів. У порівняльному аспекті розглянуто клініко-анамнестичні дані хворих на соматоформну патологію та невротичні розлади та визначено чинники, що сприяють розвиткові соматизації. Проаналізовано особливості клініко-психопатологічної симптоматики, їх зв'язок з вегетативними порушеннями у обстежених пацієнтів. Розглянуто порушення на інтер- та інтраіндивідуальних рівнях, їх зв'язок з алекситимією. Розроблено й опрацьовано комплексний диференційований підхід до терапії, який передбачає врахування клінічної структури, особистісних відмінностей і характеру порушення емоцій. Досліджено можливості його використання на практиці у поєднанні з фармакотерапією. Доведено, що комплексний підхід є більш ефективним у порівнянні з медикаментозним лікуванням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413-37 + Р628-37 +
Шифр НБУВ: РА361699

Рубрики:

      
6.

Миськів Є. М. 
Підвищення ресурсоощадності виробництва пиломатеріалів тангенціального та радіального розпилювання: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.06 / Є. М. Миськів ; ДВНЗ "Нац. лісотехн. ун-т України". — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Одержано математичні залежності, що дозволяють визначити кути нахилу річних колець пиломатеріалів ще до початку розпилювання колод. Розроблено математичні моделі розпилювання колод розвально-сегментним і секторним способами на радіальні та тангенціальні пиломатеріали, які доцільно використовувати для прогнозування їх виходу за виробничих умов. Створено програмне забезпечення для розрахунку всіх можливих схем розпилювання колод даними способами на радіальні та тангенціальні пиломатеріали, та оптимізації плану їх розпилювання. Досліджено вплив еліптичності поперечного перетину колоди на загальний об'ємний вихід пиломатеріалів, зокрема, об'ємний вихід пиломатеріалів радіального (тангенціального) розпилювання, обмежених кутом радіальності (тангенціальності).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М132.021-307
Шифр НБУВ: РА383321 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Миськів І.С. 
Розвиток шкільного лідерства у Великій Британії: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / І.С. Миськів ; Дрогоб. держ. пед. ун-т ім. Івана Франка. — Дрогобич, 2009. — 20 с. — укp.

Здійснено аналіз змісту, методів і форм розвитку шкільного лідерства, охарактеризовано практичну реалізацію шкільного лідерства на шкільному, локальному та національному рівнях. Виявлено особливості основних компонентів програм підготовки шкільних лідерів Великої Британії у системі початкової та неперервної професійної педагогічної освіти. Подано опис етапів професійного розвитку британського шкільного лідера та їх характеристику. Обгрунтовано удосконалення загальноосвітньої школи та освітніх послуг, які вона надає суспільству за посередництва шкільного лідерства. Основні результати дослідження впроваджено у навчальний процес інституцій системи професійної освіти України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч424(4ВЕЛ) + Ю954.05 +
Шифр НБУВ: РА367532

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Миськова І.А. 
Синтез поліпероксидів з первинно-третинними пероксидними фрагментами для модифікації міжфазних поверхонь: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / І.А. Миськова ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2006. — 19 с. — укp.

Установлено залежність перебігу реакції кополімеру октен-ко-малеїновий ангідрид з трет-бутилпероксиметанолом за присутності триетиламіну від співвідношення реагентів, розроблено метод синтезу та вперше одержано гетерофункціональний поліпероксид октен-ко-малеїновий ангідрид-ко-трет-бутилпероксиметилмалеїнат. Визначено кінетичні характеристики та встановлено хімізм термічного розкладу поліпероксиду з первинно-третинними пероксидними фрагментами. На основі полімералогічних перетворень цього поліпероксиду одержано пероксидні полімерні емульгатори з первинно-третинними пероксидними групами. Проведено водо-емульсійну полімеризацію стиролу та модифікацію поверхні полімерних частинок латексів за присутності нових полімерних емульгаторів, а також одержано стабільні полімерні дисперсії. Установлено кінетичні закономірності водо-емульсійної полімеризації стиролу за присутності нового поліпероксиду. Проведено модифікацію планарної полімерної поверхні поліетилентерефталату прищепленням кополімеру октен-ко-малеїновий ангідрид-ко-трет-бутилпероксиметилмалеїнату до поверхні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г722.1-4 + Г722.1-4
Шифр НБУВ: РА342220

Рубрики:

      
9.

Миська Р.Г. 
Теребовлянська земля в ХІ - першій половині ХІІІ ст.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Р.Г. Миська ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 16 с. — укp.

Розглянуто історичний розвиток Теребовлянської землі у XI - першій половині XIII ст. на основі виробленої вітчизняними та зарубіжними істориками загальної характеристики Галицької землі, археологічних досліджень окремих пам'яток і окремих категорій артефактів за допомогою систематизації, критичного аналізу відомих джерел і суттєвого доповнення їх фактичним матеріалом. Розглянуто етапи формування та політичного розвитку землі, систему заселення території, розвиток господарства та торговельних зв'язків, етнічний склад її населення та територіальні межі. Визначено, що у зв'язку з фрагментарним висвітленням досліджуваного регіону в середньовічних письмових джерелах вивчення соціальних, економічних і культурних процесів базується на археологічних пам'ятках (городища, селища, могильників княжого періоду). Проаналізовано систему взаємозв'язків між цими групами пам'яток і системою заселення регіону. Розкрито особливості матеріальної та духовної культури населення краю, роль та значення Теребовлі та її округи в історії Південно-Західної Русі - України, зокрема, Галицького, а згодом об'єднаного Галицько-Волинського князівств. Охарактеризовано етапи розвитку релігійних вірувань місцевого слов'янського населення та шляхи поширення християнства, взаємопроникнення обрядів і вірувань язичництва та християнства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)43 +
Шифр НБУВ: РА366665

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Миськів Г.В. 
Формування та розвиток інтегрованих суб'єктів господарювання в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Г.В. Миськів ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2006. — 21 с. — укp.

Розкрито соціально-економічну суть поняття "інтегрований суб'єкт" господарювання. Досліджено методологічні засади розвитку інтегрованих структур. Розроблено класифікацію видів інтегрованих суб'єктів господарювання (ІСГ) за організаційними ознаками та визначено передумови їх формування. Оцінено сучасний рівень і тенденції розвитку харчової промисловості й інтегрованих структур у цій галузі. Розроблено показники визначення доцільності створення ІСГ вертикального та горизонтального видів, а також показників для оцінки ефективності функціонування вже створеного підприємства з інтегрованою структурою. Запропоновано напрямки перспективного розвитку ІСГ в Україні й основні шляхи вдосконалення їх діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.7-07 +
Шифр НБУВ: РА341861

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Мисько Ю.В. 
Язичницькі та християнські старожитності Верхнього Попруття і Середнього Подністров'я VIII - першої половини XIII ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.04 / Ю.В. Мисько ; НАН УкраїниЮ Ін-т археології. — К., 2003. — 22 с. — укp.

На підставі комплексного аналізу археологічних джерел відтворено цілісну узагальнюючу картину розвитку релігійних уявлень слов'яно-руського населення Верхнього Попруття і Середнього Подністров'я протягом VIII - першої половини XIII ст. Всебічно досліджено язичницькі та християнські старожитності регіону (культові об'єкти і споруди, могильники, житла, окремі категорії знахідок тощо). Систематизовано відомі на сьогодні дані про язичницькі та християнські археологічні пам'ятки і знахідки. Визначено та класифіковано язичницькі культові об'єкти, з'ясовано час проникнення і ступінь поширення християнської релігії у межах даної території. Значну увагу приділено проявам синкретичних релігійних вірувань у матеріальній і духовній культурі давньоруського населення регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т497 + Т4(237УКР)-7 +
Шифр НБУВ: РА324056

Рубрики:

      
12.

Мисько-Крутік Н. С. 
Структура та морфологія бінарних сплавів на основі Ar, Kr, N2, CH4 / Н. С. Мисько-Крутік. — Б.м., 2020 — укp.

В дисертаційній роботі представлено результати структурних електронографічних досліджень бінарних сплавів Ar - Kr, N2 - Kr та N2 - CH4 у всій області взаємних концентрацій.Визначено прямі структурні докази обмеженої розчинності в атомарній макросистемі Ar – Kr. Експериментально виявлено для N2 - Kr сплаву дві двохфазні області. Було з'ясовано вплив домішку (криптон або метан) на орієнтаційний порядок молекулярного кристалу, на основі аналізу концентраційної залежності дифрагованої інтенсивності. Досліджена кінетика рекристалізаційних процесів в кріосплавах N2 – CH4, обумовлених відпалом. Одержано інформацію про фазову діаграму сплаву N2 - CH4 в предплавильній області. Встановлено, що в зразках складу 25 - 45 мол. % CH4 формується ГЩУ структура, подібна до β - N2, а для 55 - 75 мол. % CH4 ґратка відповідає ГЩУ структурі, яка подібна до ГЩУ CH4.Проведена апробація кластерної моделі для бінарних розчинів до 15мол.% домішку. Розроблена методика для отримання наноструктурного сплаву Ar – Kr з незвичною морфологією: ГЦК та ГЩУ фази аргону, а також інтенсивне криптонове гало. Доведено, що зниження температури газової суміші сприяє зародкоутворенню в газовому потоці та формує не класичні сплави аргон-криптон.^UThe dissertation presents the results of structural electron diffraction studies of binary alloys Ar - Kr, N2 - Kr and N2 - CH4 in all regions of mutual concentrations.Direct structural evidence of limited solubility in the Ar - Kr atomic macrosystem has been obtained. Two 2-phase regions for the N2 - Kr alloys are experimentally has been detected. The impurity influence (krypton, or methane) on the orientation order of N2 molecular crystal has been determined based on the analysis of the concentration dependence of the diffraction intensity. The kinetic of the recrystallization process caused by annealing in cryoalloys N2 - CH4 has been studied. Information about the phase diagram N2 - CH4 in the pre-melting region has been obtained. Experiments indicate that in the pre-melt region, a methane-nitrogen alloy in the 25 – 45mol. % CH4 range has a β - N2 structure, while for samples with 55 – 75 mol. % methane the lattice corresponds to HCP CH4. The cluster model of binary solutions (0 – 15 mol. % impurity) was tried out.A technique for obtaining nanostructured alloy Ar - Kr with unusual morphology: FCC and HCP phases of argon and intense halo, which is characteristic of krypton in the dispersed state has been developed. It is proved that pre-cooling gas mixtures led to the nucleation formation in the gas stream and forming of non-classical argon-krypton alloys.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського