Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (350)Книжкові видання та компакт-диски (290)Журнали та продовжувані видання (11)
Пошуковий запит: (<.>A=СЛОБОДЯНЮК$<.>+<.>A=ЛЮДМИЛ$<.>+<.>A=МИХАЙЛІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 23
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Слободянюк М.А. 
Антифашистський рух опору в Південній Україні (1941 - 1944 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.А. Слободянюк ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблеми, пов'язані з діяльністю антифашистського руху опору в Південній Україні. Визначено вплив нацистського окупаційного режиму на політичні настрої населення, розглянуто їх еволюцію. Висвітлено місце та роль пасивного опору населення в антифашистській боротьбі на Півдні Україні. Розглянуто основні етапи діяльності радянських партизанів і підпільників. Досліджено діяльність підпілля Організації Українських Націоналістів (ОУН-Б) в краї. Здійснено порівняльний аналіз діяльності радянських підпільно-партизанських формувань і підпілля ОУН-Б у боротьбі проти німецько-фашистських окупантів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр7)622-5
Шифр НБУВ: РА318230 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
2.

Слободянюк С.О. 
Деформаційний розрахунок і стійкість стержневих залізобетонних систем з урахуванням тривалих процесів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.01 / С.О. Слободянюк ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2002. — 32 с.: рис. — укp.

Розроблено теорію деформаційного розрахунку плоских та просторових стрижневих залізобетонних систем, а також критерії їх тривалої міцності та стійкості з урахуванням зміни у часі усадки, повзучості та модуля пружності бетону. Побудовано та проаналізовано методи сил, переміщень та скінченних елементів. Визначено напруги в арматурі та бетоні. Проведено розрахунки, які співставлено з експериментальними даними. Розроблено модифікований метод початкових параметрів повзучості та знайдено залежності між компонентами деформацій та компонентами зусиль для залізобетонного стрижня як елемента системи з урахуванням багаторядкового армування та повзучості бетону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н539.1-028.04 +
Шифр НБУВ: РА322022

Рубрики:

      
3.

Слободянюк А.В. 
Еволюція концептуальних уявлень про владу в історико-соціальному процесі: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.01 / А.В. Слободянюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз соціологічного поняття "влада" та подано історико-соціологічну ретроспекцію розуміння влади в історичному часі та просторі. Проаналізовано зображення взаємин між соціальною та політичною владою владою в соціальних теоріях до появи академічної соціології. Досліджено проблему соціальної сутності ефективної влади в українській думці кінця ХІХ - ХХ ст. Розглянуто основні підходи до розуміння поняття "влада" в сучасних соціологічних концепціях. Розкрито інструментальну функцію соціальних норм та цінностей у здійсненні політичної влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.63
Шифр НБУВ: РА320877 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Слободянюк А.Г. 
"Знакове спорядження повсякденної взаємодії" в контексті соціальних змін (на прикладі сучасної України): автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / А.Г. Слободянюк ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 21 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження знакового спорядження повсякденної взаємодії (ЗСПВ) як соціокультурного феномену. Сформульовано дефініцію та визначено співвідношення даної категорії з суміжними, розроблено її типологію. Аналіз ЗСПВ проведено у контексті соціокультурного підходу. Визначено репрезентаційні функції ЗСПВ на підставі синтезу категорій "схема сприйняття" та "фрейм соціальної взаємодії". Як фундаментальні фрейми, що регулюють використання ЗСПВ, розглянуто ритуал та гру. На підставі теорії ігор та ритуалів, яку використано замість традиційного вивчення ЗСПВ як "посвідчення соціального статусу", описано механізми репрезентації соціальних смислів: ритуальний - у традиційному суспільстві, канонічний - у суспільстві модерну та ігровий - у постмодерній соціокультурній ситуації. Розкрито ігровий характер ставлення до речей-знаків як сутнісну характеристику суспільного споживання. На підставі інтеграції досліджуваного поняття у теорію культурних інсценувань визначено роль ЗСПВ у процесах соціальних змін. Показано значення ЗСПВ як найважливішого елементу презентаційного аспекту культурної форми. Наведено характеристику ЗСПВ як засобу диференціації бажаних і небажаних партнерів взаємодії. Узагальнено соціальні уявлення про ЗСПВ у репрезентації соціального статусу та статусних домагань. Проведено ретроспективний аналіз і визначено тенденції формування сучасного ЗСПВ, висвітлено перспективи його розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*343 +
Шифр НБУВ: РА363153

Рубрики:

      
5.

Слободянюк О.В. 
Комбіноване лікування хворих на рак тіла матки з передопераційною радіохіміотерапією: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / О.В. Слободянюк ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2008. — 24 с. — укp.

Досліджено питання лікування хворих на рак тіла матки (РТМ) з використанням радіомодифікації 5-Fu передопераційного курсу променевої терапії з метою підвищення його ефективності на підставі матеріалів, одержаних під час обстеження 290-та хворих з аденокарциномою ендометрія T1b-2aN0M0 РТМ віком від 42-х до 74-х років, яким було проведено комбіноване лікування. Під час дослідження променевого патоморфозу РТМ виявлено значне пригнічення проліферативних властивостей пухлини й активації апоптозу, збільшення об'єму ушкодженої пухлини після дистанційної гамма-терапії (ДГТ) з радіомодифікацією 5-Fu сумарної вогнищевої дози (СОД) 30 Гр у порівнянні з СОД 20 Гр. Установлено, що проведення передопераційного курсу променевої терапії СОД 30 Гр без радіомодифікації та з нею вірогідно покращує абластику хірургічних втручань у хворих на РТМ. Після проведення передопераційного курсу ДГТ СОД 30 Гр з радіомодифікацією 5-Fu пухлинні клітини в області операційного поля та на піхвовому рубці виявлені не були. Результати проведеного дослідження свідчать, що у разі комбінованого лікування з радіомодифікацією 5-Fu передопераційного курсу ДГТ суттєвих порушень гематологічних показників не визначено та функції основних популяцій білої крові не порушені. З'ясовано, що у пацієнток всіх досліджених груп у процесі комбінованого лікування відбуваються схожі зміни гематологічного статусу. Установлено, що застосування передопераційного курсу ДГТ СОД 30 Гр з радіомодифікацією 5-Fu призводить до збільшення тривалості безрецидивного періоду на 14,2 % та збільшення тривалості трирічної виживаності на 12,2 % у порівнянні з контрольною групою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1-5 +
Шифр НБУВ: РА358113

Рубрики:

      
6.

Слободянюк О.В. 
Метод скорочення об'ємів відеоданих, які передаються в телекомунікаційних системах на основі кодування джерел зображень: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.13 / О.В. Слободянюк ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи підвищення ефективності функціонування телекомунікаційнх систем. Запропоновано спосіб вирішення протиріччя між зростаючими об'ємами інформації, які потрібно своєчасно обробляти та передавати з необхідною достовірністю й обмеженими технічними можливостями підсистем обробки та передачі відеоданих. Розроблено метод компактного представлення зображень на основі структурного кодування у непозиційному архітектурному просторі мультиізотопного рельєфу. Компактне представлення здійснено за рахунок попередньої обробки зображень і вявлення у них інтегральних характеристик структурної надмірності. Розроблено метод взаємооднозначного відношення зображення без втрат, який базується на основі структурного декодування даних, проведенні оберненого переформатування архітектури рельєфу зображень і розподілі висот рельєфу відповідно до позиціонуючої інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.3-013.44
Шифр НБУВ: РА372524 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Слободянюк М.І. 
Організаційно-педагогічні основи атестації загальноосвітньої школи: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / М.І. Слободянюк ; Прикарпат. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2004. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано організаційно-педагогічні засади атестації загальноосвітніх навчальних закладів: розроблено принципи, показники їх атестації та критерії оцінки ефективності роботи, технологію визначення кожного показника. Розроблено модель атестації школи, впровадження якої стимулює процеси самооцінки та самовдосконалення в педагогічних колективах. На підставі аналізу підсумків експериментального дослідження визначено функції органів керування освітою, атестаційних експертних комісій, керівників і колективів шкіл у проведенні атестації навчальних закладів. Розроблено механізм матеріального та морального стимулювання педагогічної праці залежно від підсумків атестації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч424(4УКР) к8 +
Шифр НБУВ: РА332174

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Слободянюк В.О. 
Оцінка конкурентоспроможності підприємств цукрової промисловості: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / В.О. Слободянюк ; Одес. держ. екон. ун-т. — О., 2009. — 21 с. — укp.

Проаналізовано сутність та основні соціально-економічні передумови формування конкурентоспроможності підприємств. Здійснено систематизацію поглядів та аналіз існуючих точок зору вітчизняних і зарубіжних економістів щодо поняття "конкурентоспроможність" і "конкурентоспроможність підприємства". Уточнено класифікацію факторів, які впливають на конкурентоспроможність підприємств цукрової промисловості, розглянуто чинні методики її оцінки та виявлено їх основні переваги та недоліки. Висвітлено сучасний стан ринку цукру в Україні, основні причини кризових явищ цукрової промисловості. Проведено оцінку конкурентоспроможності підприємства за показниками конкурентоспроможності продукції та фінансового стану. Розроблено алгоритм комплексної оцінки конкурентоспроможності підприємства цукрової промисловості. Наведено динаміку інтегрального показника конкурентоспроможності підприємств та його прогнозування у 2008 р. Запропоновано багатофакторну економетричну модель оцінки конкурентоспроможності та виділення параметрів, що мають суттєве значення для конкурентоспроможності, а саме: фінансова стійкість, ліквідність і платоспроможність, ділова активність, ефективність управління, прибутковість господарської діяльності та обсяг реалізації продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.41-13 +
Шифр НБУВ: РА365710

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Слободянюк Н.М. 
Перетравність корму, обмін речовин та продуктивні якості перепелів за різних рівнів годівлі: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / Н.М. Слободянюк ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Викладено теоретичний та експериментальний матеріал щодо використання у годівлі перепілок яєчного напряму продуктивності комбікормів з різними рівнями обмінної енергії та сирого протеїну. Виявлено напрям змін у продуктивності, якості яєць, перетравності поживних речовин, балансі азоту, кальцію та фосфату в організмі перепілок залежно від енергетичного та протеїнового живлення. Вивчено продуктивність несучок, морфологічний та хімічний склад, показники інкубації яєць, хімічний та амінокислотний склад м'яса. Проведено оцінку функціонального стану крові та мітохондрій печінки за вмістом метаболітів парамагнітної природи. Запропоновано для промислового виробництва яєць застосування у годівлі перепелів комбікормів з вмістом сирого протеїну 23 % та обмінної енергії 1,34 МДж/100 г.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П686.3-4 + П686.3-6 +
Шифр НБУВ: РА324841

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
10.

Слободянюк І.М. 
Підвищення довговічності суднових дизелів з відновленими головками поршнів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.08.05 / І.М. Слободянюк ; Одес. нац. мор. акад. — О., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено питання підвищення надійності роботи суднових аварійних дизель-генераторів (АДГ) з використанням методів системного аналізу, що дозволило проаналізувати енергетичні й інформаційні потоки в АДГ. Здійснено математичне моделювання процесів, які відбуваються в АДГ, що дозволило віднайти способи зниження енергетичних затрат, діагностування основних структурних елементів АДГ і спосіб визначення залишкового ресурсу. Здійснено перевірку адекватності математичної моделі та показано, що значення зміни частоти обертання та напруги синхронного генератора у процесі пуску АДГ збігаються з експериментальними значеннями з відхиленням на 10 %. Завдяки впровадженню до практики експлуатації розроблених АДГ способів, скорочено тривалість процесу пуску на 5 - 7 %, підвищено коефіцієнт оперативної готовності на 7 %, знижено шумність роботи АДГ на 2 дБ, підвищено коефіцієнт корисної дії двигуна на 1 - 1,5 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О455.54-082.01 +
Шифр НБУВ: РА350144

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
11.

Слободянюк М. Е. 
Підвищення ефективності вантажоперевезень шляхом удосконалення їх організації та інформаційного забезпечення на промисловому транспорті: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.22.12 / М. Е. Слободянюк ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2010. — 23 с. — укp.

Розглянуто технологію підвищення ефективності вантажоперевезень шляхом удосконалення їх організації й інформаційного забезпечення матеріального руху на промисловому транспорті через зменшення часових і матеріальних витрат системи вантажоперевезень за рахунок: вдосконалення документування та структурування інформації (зменшення часу загального циклу обробки документів і даних, скорочення трудомісткості, зменшення собівартості обробок вантажопотоків), за цього економічний ефект був досягнутий за рахунок скорочення часу транспорту, зниження собівартості переробки вантажів і часу очікування за- та розвантажувальних операцій, зниження внутрішньо складських переміщень та зниження часових витрат на пошук вантажу та розміщення. Запропоновано моделі та методи, які впроваджено на трьох українських підприємствах, результатом чого стало скорочення часових витрат на організацію й інформаційне обслуговування вантажопотоку, витрат на виконання транспортних операцій, обіг транспортних засобів від 15 до 46 %, а матеріальних витрат від 16 до 25 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О91-057
Шифр НБУВ: РА376242 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Слободянюк Л.М. 
Свобода людини: індивідуальний та соціальний виміри: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / Л.М. Слободянюк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 16 с. — укp.

Проаналізовано індивідуальний та соціальний виміри свободи сучасної людини. Встановлено, що реалізація свободи особистості досягається в результаті діалектичної єдності "особа - суспільство", "індивід - спільнота", найбільш яскравим проявом яких є діалог між філософіями та ідеологіями сучасного лібералізму та комунітаризму. Досліджено взаємозв'язок індивідуального й соціального, який досягається за допомогою індивідуалізму, приватності, автономії, соціальності, публічності, спільноти. На підставі вивчення індивідуалізму як світоглядної позиції обгрунтовано зміст поняття комунітарного індивідуалізму, що дає змогу гармонійно узгоджувати індивідуальне й соціальне в особі. Здійснено грунтовний і всебічний аналіз приватності та її зв'язку з ідеями публічності та свободи. Запропоновано концепцію приватності, встановлено різницю між формами самоприватності та міжприватності, відповідно до яких можна характеризувати стосунки людини з собою та іншими. До наукового обігу введено два нові підходи щодо встановлення значення приватності в житті сучасної людини: інструментально-функціональний та ціннісно-сутнісний. Проведено детальне вивчення ідеї автономії у контексті взаємодії людей між собою та взаємодії людини й соціальної групи, розглянуто інструментальний та емоційно-афективний аспекти даного процесу. Доведено суттєву роль феномену автономії особи не лише в житті окремої людини, а й у формуванні якісно важливих соціальних зв'язків з іншими людьми у соціумі. Розкрито зміст поняття автономії в соціально-філософському контексті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*134 + Ю6*333.395.1 +
Шифр НБУВ: РА349594

Рубрики:

      
13.

Слободянюк Т.Б. 
Становлення та розвиток професійної підготовки фахівців з дошкільного виховання в Україні (кінець XIX - початок XX-го століття): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Т.Б. Слободянюк ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2000. — 20 с. — укp.

За даними архівних матеріалів і документів проаналізовано процес становлення та розвитку організаційних і теоретико-методичних засад підготовки дошкільних працівників на рубежі століть. Визначено чинники, які обумовили даний процес, розкрито особливості створення національної системи дошкільного виховання та підготовки педагогічних кадрів з урахуванням національно-демократичних перетворень в Україні. Охарактеризовано різні типи навчальних закладів, які відіграли важливу роль у підготовці дошкільних працівників. Особливе місце відведено характеристиці діяльності Київського Фребелівського інституту (1907 - 1919 рр.), розкриттю ролі його директорів, високоосвічених громадських діячів України - І.О.Сікорського, В.О.Фльорова, В.В.Зеньківського. Результати дослідження свідчать, що наприкінці ХІХ - на початку ХХ ст. в Україні були закладені підвалини для створення самобутньої національної системи дошкільного виховання та підготовки педагогічних кадрів, її теоретичного обгрунтування та практичного використання на наступних етапах, у період Української Народної Республіки. Визначено основні шляхи вирішення даної проблеми: демократизацію навчального процесу, варіативність рівнів підготовки, діяльнісний підхід до здійснення загальної педагогічної та спеціальної підготовки, інтеграцію загальнолюдських та національно-орієнтованих показників у зміст та характер підготовки педагогів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч479.513(4УКР) + Ч489.513(4УКР)
Шифр НБУВ: РА310580 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Слободянюк Н.Ю. 
Український національно-культурний компонент у мові художньої історичної прози Пантелеймона Куліша: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Н.Ю. Слободянюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено лексико-семантичні особливості національно маркованої лексики в мові художньої історичної прози П.Куліша, подано предметно-тематичну та генетичну класифікації національно забарвленої лексики історичних творів П.Куліша. Встановлено, що національно-культурна сема може виявлятися як на рівні денотативного (безеквівалентні найменування), так і на рівні емпіричного (фонова лексика) та конотативного (слова-символи) компонентів значення слова. Доведено, що П.Куліш під час перекладу роману "Чорна рада" російською мовою використав сім способів трансляційного перейменування слів з національно-культурною семантикою, одним з перших виявив зв'язок між мовою та національною ментальністю, мовою та культурою народу. Складено словник-довідник національно маркованої лексики історичної прози П.О.Куліша.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш100.33 + Ш141.4-72 Куліш, П. + Ш5(4УКР)5-4Куліш, П. 534
Шифр НБУВ: РА315969 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
15.

Слободянюк О. В. 
Формування вмінь з інженерної і комп'ютерної графіки студентів в умовах дистанційного навчання: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / О. В. Слободянюк ; Ін-т педагогіки НАПН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Запропоновано науково обгрунтовану методику формування вмінь з інженерної та комп'ютерної графіки (ІКГ), адаптовану до різних форм організації навчального процесу в технічному ВНЗ. Удосконалено структуру організації навчальних матеріалів дистанційних курсів з ІКТ. Запропоновано методику дистанційного проведення ділової гри з набуттям студентами знань і вмінь фахового спрямування, що дозволяє поєднувати теоретичні знання з практичною діяльністю, аналізувати та швидко приймати обгрунтовані правильні рішення за умов застосування технологій дистанційного навчання. Розроблено інформаційно-методичний матеріал, що містить методичні вимоги для організації дистанційного навчання ІКГ. Підтверджено ефективність використання дистанційної технології під час формування графічних знань і вмінь студентів технічних ВНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж11 р(4УКР)3-8 + З970.631 р(4УКР)3-8
Шифр НБУВ: РА377871 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Слободянюк Н. О. 
Формування системи управління нематеріальними активами промислових підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Н. О. Слободянюк ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 2010. — 20 с. — укp.

Запропоновано дефініцію нематеріальних активів як об'єкта управління. Систематизовано класифікацію нематеріальних активів (НМА), надано нову ознаку - НМА за можливістю комерційного використання, розширений об'єкт управління активами. Вдосконалено метод аналізу НМА підприємства й оцінювання ефективності їх використання з урахуванням джерел їх походження. Розроблено варіанти та способи комерціалізації інтелектуальної власності у складі НМА. Узагальнено та доповнено класифікацію управлінських рішень у сфері менеджменту НМА. Розглянуто комплексну систему управління НМА промислових підприємств, а також структуру механізму управління НМА промислових підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-572-21
Шифр НБУВ: РА374812 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Слободянюк Ю. О. 
Підвищення ефективності волочіння зварювального дроту з маловуглецевих сталей на основі теорії деформовності / Ю. О. Слободянюк. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена розв'язанню науковоприкладної проблеми підвищення ефективності процесу волочіння зварювального маловуглецевого дроту шляхом розробки науково-обґрунтованих підходів щодо раціональної реалізації технології виробництва з використанням максимального ресурсу пластичності матеріалу та прогнозування показників якості готового продукту. Сформовано карту матеріалів G3Si1 та Св-08Г2С у стані постачання до якої було включені наступні функції: криву течії, стандартні механічні характеристики, діаграму пластичності, криву Баушингера та градуювальник графік твердість-напруження-деформації. Встановлено взаємозв'язок мікроструктури зварювального дроту і його зварювально-технологічних властивостей та коефіцієнта зміцнення. Здійснено оцінку деформовності дроту маловуглецевих сталей в процесі його багатоступінчастого волочіння. Отримана феноменологічна модель зміцнення маловуглецевого зварювального дроту в процесі волочіння. Розроблено методику проведення вхідного контролю катанки для виробництва дроту з маловуглецевих сталей, що дозволяє за результатами випробувань на розтяг спрогнозувати механічні властивості готового дроту різних діаметрів.^UThe dissertation is dedicated to solving the scientifically applied problem of increasing the efficiency of the drawing process of welding low carbon carbon by developing scientifically sound approaches to the rational implementation of production technology using the maximum material plasticity resource and forecasting the quality of the finished product. A map of materials G3Si1 and Sv-08G2S was generated in the state of delivery, which included the following functions: flow curve, standard mechanical characteristics, plasticity diagram, Bauschinger curve, and a hard-tensile-strain-strain graph. The relationship between the microstructure of the welding wire and its welding and technological properties and the coefficient of hardening are established. The deformability of low-carbon steel wires in the process of its multi-stage drawing has been evaluated. The phenomenological model of strengthening of low carbon welding wire in the process of drawing was obtained. The technique of carrying out an input control of a rod for the production of low-carbon steel wire is developed, which allows to predict the mechanical properties of finished wire of different diameters by the results of tensile tests.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Слободянюк Є. Ю. 
Синтез функціоналізованих 1,3-оксазолів з аліфатичними замісниками / Є. Ю. Слободянюк. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційна робота присвячена розробці нових препаративних методів синтезу функціоналізованих 1,3-оксазолів декорованих аліфатичними замісниками як будівельних блоків для потреб медичної хімії. Розроблено метод синтезу (S)-4-алкіл-2-(піролідин-2-іл)оксазолів, виходячи з L-Boc-проліну, який грунтується на циклізації його похідних в умовах реакції Апеля. Оптимізовано тристадійний синтетичний підхід до оксазол-4-карбоксилатів, що містять у положенні 5 приєднані шляхом С–С-зв'язування по всіх можливих положеннях піролідин та піперидин. Знайдено ефективний підхід до синтезу нових sp3-збагачених 4,5-дизаміщених оксазолів із функціональною групою в положенні C-4, що базується на перетворенні функціональних груп у 4-му положенню оксазолу, виходячи з естерної функції. Досліджено циклізацію 4,5-дизаміщених біфункціональних похідних оксазолу, що містять СH2Cl-групу в 4-му положенні та аміноалкільний фрагмент у 5-му. Розроблено препаративні підходи до синтезу 2-, 4- та 5-бромоксазолів.^UThe dissertation is devoted to the development of novel preparative approaches to functionalized 1,3-oxazoles decorated by alkyl substituents as MedChem relevant building blocks. A convenient four-step approach to the synthesis of (S)-4-alkyl-2-(pyrrolidin-2-yl)oxazoles starting from L-Boc-proline inspired by naturally occurring oxazole-containing peptidomimetics is described. A stereolibrary of conformationally restricted oxazole-containing amino acids, namely, all isomers of 5−pyrrolydinyl- and 5-piperidinyloxazole-4-carboxylic acids, were designed and synthesized. An efficient approach to the preparation of novel sp3-enriched 4,5-disubstituted oxazoles bearing a functional group at the C-4 position is developed. Unexpectedly was found that Base-promoted cyclization of N-Boc-ω-(4-(chlorome-thyl)oxazol-5-yl)alkylamines led to the corresponding “dimerization” products containing fused 10-, 12-, and 14-membered rings. An approach to synthesis of 2-, 4- and 5-bromooxazoles was developed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Слободянюк М. Е. 
Розвиток теоретичних основ підвищення ефективності експлуатації засобів транспорту в складних виробничих системах / М. Е. Слободянюк. — Б.м., 2020 — укp.

Робота присвячена розвитку теорії підвищення ефективності експлуатаціїзасобів транспорту в складних виробничих системах з різними видамитранспорту на основі економічної ефективності.В роботі на основі аналізу і особливостей функціонування та експлуатаціїзасобів транспорту різних видів розроблено математичні моделі та методипобудови та переформування складних виробничих систем з використанням їхструктурного індексу, що дозволяє визначити кількість структурних рівнівсистеми яка розглядається. В роботі доопрацьовані теоретичні основи технологіїзниження шкідливого впливу на оточуюче середовище від експлуатаціїавтомобільних транспортних засобів. Запропоновано метод моделюванняпараметрів верхньої будови залізничних колій для пропуску великовагових тавеликогабаритних вантажів.В роботі дістала подальшого розвитку модель стійкості автомобільноготранспортного засобу та припустимої швидкості руху в максимальнонавантажених виробничих системах, що дозволяє визначити раціональні режимиексплуатації вантажних автомобілів на криволінійних ділянках.^UThe work is devoted to the development of the theory of increasing the efficiencyof operation of vehicles in complex production systems with different modes oftransport on the basis of economic efficiency.In the work on the basis of the analysis and features of functioning and operationof vehicles of different types mathematical models and methods of construction andtransformation of difficult production systems with use of their structural index aredeveloped that allows to define quantity of structural levels of the considered system.The theoretical bases of technology of reduction of harmful influence on environmentfrom operation of motor vehicles are finished in the work. A method of modeling theparameters of the upper structure of railway tracks for the passage of heavy and bulkygoods is proposed.The model of stability of a motor vehicle and admissible speed of movement inthe most loaded production systems, which allows to determine rational modes ofoperation of trucks on curved sections, was further developed in the work.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Слободянюк К. С. 
Інтенсифікація процесу сушіння фітоестрогенної сировини на основі сої / К. С. Слободянюк. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація спрямована на вирішення важливої науково-технічної задачі – підвищення енергоефективності процесу одержання фітоестрогенного порошку на основі сої зі збереженням високої якості кінцевого продукту і поживних речовин. Розглянуто сучасні дослідження сушіння та способів переробки фітоестрогенної сировини. Встановлено, переважна кількість даних стосується сушіння насіння сої, з відділенням оболонки від боба та використовуються енергоємні температурні режими сушіння фітоестрогенної сировини. Вдосконалено попередню гідротермічну підготовку фітоестрогенної сировини до сушіння та використано нові каротиновмісні складові в фітоестрогенних сумішах, що дало можливість зменшити енерговитрати на підготовку сировини до сушіння на 20- 25%. На основі проведених досліджень кінетики сушіння фітоестрогенної сировини, розроблено фітоестрогенну рослинну суміш із сої та шпинату, що інтенсифікує процес сушіння шпинату на 10% і сої на 41%, та ступеневий режим сушіння фітоестрогенної сировини на основі сої та шпинату, який інтенсифікує процес одноступеневого режиму на 21 %. Досліджено зміну якісних характеристик фітоестрогенної сировини на основі сої та її сумішей з овочами у процесі сушіння і отриманого сухого порошку з неї. Визначено водоутримуючу здатність соєво-шпинатної і соєво-бататної сумішей, що є гідрофільними речовинами з високим вмістом білку. Підтверджено, що дисперсність сухого білково-каротиновмісного порошку не впливає на значення водоутримуючої здатності. Встановлено критичний параметр температури теплоносія, яка впливає на підвищення кислотного числа фітоестрогенної сировини. Встановлено, що соєво-шпинатний порошок відновлюється швидше в 2 рази за еталон (сухий молочний білок). За дериватографічними дослідженнями встановлено, що витрати теплоти на зневоднення становлять середнє арифметичне значення від значень монокомпонентів. Тривалий високотемпературний вплив викликає миттєве повне руйнування цукрів, білків і інших поживних речовин компонентів. З проведених калориметричних досліджень виявлено, що в результаті поєднання білкововмісної з каротиновмісною сировиною, на етапі видалення вільної і зв'язаної вологи реєструється інтегральний тепловий ефект в процесі випаровування. Розраховано і отримано рівняння узагальненої швидкості і тривалості сушіння фітоестрогенної рослинної суміші. Розроблено фізичну та математичну модель процесу сушіння. Теоретично обґрунтовано та експериментально доведено, що вдосконалена попередня гідротермічна підготовка фітоестрогенної рослинної сировини до сушіння та зневоднення за допомогою розроблених ступеневих режимів дозволяє суттєво інтенсифікувати процеси сушіння фітоестрогенної сировини на основі сої. Розроблено інноваційну теплотехнологію отримання фітоестрогенного порошку на основі сої зі шпинатом.^UThe dissertation is aimed at solving an important scientific and technical problem - increasing the energy efficiency of the process of obtaining phytoestrogenic powder on the basis of soybean, while maintaining the high quality of the final product and nutrients. Modern research of drying and methods of processing phytoestrogenic raw materials is considered. It is established that the overwhelming amount of data relates to soybean seed drying, the separation of the shell from the bean, and energy-intensive temperature regimes for the drying of phytoestrogenic raw materials. Preliminary hydro-thermal preparation of phytoestrogenic raw materials for drying was improved and new carotene-containing ingredients in phytoestrogenic mixtures were used, which made it possible to reduce energy consumption for preparation of raw materials for drying by 20-25%. Based on the studies of the kinetics of phytoestrogenic raw material drying, a phytoestrogenic herbal mixture of soybean and spinach has been developed, which intensifies the spinach drying process by 10% and soybean by 41%, and the stepwise mode of drying phytoestrogenic raw materials based on soybean and spinostinate 21%. The change of qualitative characteristics of phytoestrogenic raw materials on the basis of soybean and its mixtures with vegetables during drying and the obtained dry powder from it was investigated. The water holding capacity of soybean spinach and soybean batat mixtures, which are hydrophilic substances with high protein content, has been determined. It has been confirmed that the dispersion of the dry protein-carotene-containing powder does not affect the value of the water-holding capacity. A critical parameter of the temperature of the coolant is established, which influences the increase of the acid number of phytoestrogenic raw materials. It is established that soy-spinach powder recovers more than twice per standard (dry milk protein). Derivatographic studies have shown that the heat consumption for dehydration is the arithmetic mean of the values of the monocomponents. Prolonged high-temperature exposure causes instant complete destruction of sugars, proteins and other nutrients of the components. Calorimetric studies have shown that, as a result of the combination of protein-containing and carotene-containing raw materials, an integral thermal effect in the evaporation process is recorded at the stage of removal of free and bound moisture. The equation of generalized speed and duration of drying of phytoestrogenic vegetable mixture is calculated and obtained A physical and mathematical model of the drying process was developed. It is theoretically substantiated and experimentally proved that the improved preliminary hydro-thermal preparation of phytoestrogenic plant raw materials for drying and dehydration by means of the developed step regimes allows to significantly intensify the drying processes of phytoestrogenic raw materials based on soybean. Innovative heat technology of obtaining phytoestrogenic powder based on soybean with spinach has been developed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського