Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (62)Реферативна база даних (1766)Книжкові видання та компакт-диски (1544)Журнали та продовжувані видання (70)
Пошуковий запит: (<.>A=СОЛОВ$<.>+<.>A=АНАТОЛ$<.>+<.>A=ВЛАДИМИРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 106
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Соловей Г.С. 
Ідея справедливості як основа концепції соціальної держави за доби глобалізації: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / Г.С. Соловей ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2007. — 16 с. — укp.

Розкрито роль ідеї справедливості у реалізації певної моделі соціальної держави. Досліджено трансформацію ідеї соціальної справедливості за доби глобалізації. Стверджено, що сучасні національні держави розвиваються як держави соціальні на базі ідеї соціальної справедливості, яка превалює у суспільстві. Перерозподіл ресурсів у національних державах здійснюється відповідно до принципу справедливості. Виділено три моделі соціальної держави, а саме: лібетальну, консервативну, соціал-демократичну. За доби глобаізації розбудова соціальної держави в окремій національній країні відбувається за рахунок експлуатації інших держав та інтенсивного використання природних ресурсів. Зазначено щодо наявності потреби у формуванні універсалістського принципу справедливості, за якого перерозподіл ресурсів у межах держави корелюватиме з міждержавним (глобальним) перерозподілом для забезпечення певного життєвого рівня всім особам, членам суспільства у межах людства та відповідатиме вимогам збереження довкілля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*341.111 + Ю703.11 +
Шифр НБУВ: РА350675

Рубрики:

      
2.

Соловей О.Г. 
Імміграційні процеси на Волині у міжвоєнний період (1921 - 1939 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.Г. Соловей ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2004. — 18 с. — укp.

На підставі широкого кола джерел установлено причини та фактори, які вплинули на іміграційні процеси на волинських землях у міжвоєнні роки. Зазначено, що політика радянських і польських властей була спрямована на стримування міграції українського населення через кордон, однак місцеве населення сприяло міграційним рухам й адаптації переселенців до волинського середовища. Незважаючи на польську окупацію, іммігранти з Наддніпрянської України відіграли значну роль в економічному, політичному, культурному та релігійному житті населення Західної Волині, здійснили вагомий внесок у процеси творення української державності. Зроблено висновок, що доля імігрантів в УСРР була трагічною, оскільки вони ставали жертвами політичних репресій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)61-2
Шифр НБУВ: РА330616

Рубрики:

      
3.

Соловйов В.П. 
Інноваційна діяльність як системний процес у конкурентній економіці: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.02.02 / В.П. Соловйов ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2006. — 35 с. — укp.

Досліджено питання виявлення синергетичних ефектів, які спостерігаються у процесі економічного зростання. Розвинуто методологію формування інноваційної політики як важливого фактора соціально-економічного розвитку держави у перехідний період. Удосконалено організаційно-нормативні принципи зниження техногенного ризику за умов реалізації інноваційної моделі для формування умов ефективної реалізації інтелектуального потенціалу у контексті побудови інноваційної економіки. Наведено нові методологічні й організаційні принципи управління трансфером вітчизняних технологій з урахуванням світових тенденцій побудови міжнародних мереж передачі інновацій. Базуючись на міжнародному та вітчизняному досвіді, запропоновано нові підходи до ефективної організації експертизи об'єктів інноваційної діяльності. Розвинуто методологічні засади побудови системи оцінки ефективності інновацій. Розроблено методи формалізації інноваційних процесів й інтелектуалізації системи управління інноваційним розвитком на різних функційних рівнях з урахуванням синергетичних ефектів інновацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.19 + У9(4УКР)0-55 +
Шифр НБУВ: РА345439

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Соловяненко Д.В. 
Інтернет-технології бібліотечного сервісу в Україні: становлення і розвиток (1990-ті рр. - початок XXI ст.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / Д.В. Соловяненко ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Проаналізовано основні тенденції впровадження телекомунікаційних технологій у практику обслуговування вітчизняних бібліотек. Вперше досліджено закономірності динаміки підключення бібліотек України до мережі Інтернет і створення ними власних веб-проектів. Виділено 47 статистичних показників, які є істотно важливими для оцінки стану української бібліотечної інтернетизації на певному етапі: 21 показник для оцінки бібліотечної інтернетизації в цілому, 15 деталізованих показників у бібліотечних мережах та 11 деталізованих показників у регіонах України. Розроблено методологію кількісної й якісної оцінки бібліотечного веб-сегмента українського сегмента мережі Інтернет (УСМІ) на базі паспортизації бібліотечних веб-сайтів. Вперше проведено системне моніторингове дослідження динаміки змін у вітчизняному бібліотечному веб-сегменті. Розроблено цілісну технологію бібліотечного Інтернет-сервісу (БІС) з урахуванням норм стандарту ISO 13407-1999 "Людино-центричні процеси проектування інтерактивних систем" і бібліотекознавчих вимог до системи інтерактивного обслуговування користувачів. Визначено напрями розширення можливостей впровадження Інтернет/Екстранет/Інтранет-технолоій для надання бібліотечного сервісу, розглянуто фактори, що впливають на темпи розвитку БІС у бібліотеках України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73 в2:З970.312.1 + Ч734(4УКР)8 +
Шифр НБУВ: РА355698

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Транспорт   
5.

Соловйов В. М. 
Адаптація зовнішніх характеристик гідротрансформатора з доцентровою турбіною до вимог транспортного засобу шляхом зміни лопатки колеса реактора: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.17 / В. М. Соловйов ; "Харківський політехнічний ін-т", національний технічний університет. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О33-042.255.01-01
Шифр НБУВ: РА369865 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Соловйова В.В. 
Аналіз та моделювання динаміки фондового ринку України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / В.В. Соловйова ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено моделі та методи дослідження структури та динаміки фондового ринку України з метою підвищення ефективності його функціонування. Показано, що вітчизняний фондовий ринок є складною, нелінійною системою, динаміка якої може бути адекватно досліджена за допомогою сучасних методів, зокрема за допомогою вивчення детрендованих флуктуацій та теорії випадкових матриць. На підставі результатів порівняльного аналізу мультифрактальних характеристик фондового ринку України з розвиненими та емерджентними фондовими ринками сформульовано конкретні рекомендації щодо стратегій його розвитку. Обгрунтовано можливості застосування техніки вейвлет-аналізу для передбачення критичних і кризових явищ на вітчизняному фондовому ринку. Розроблено пакет програм, який реалізує алгоритми нелінійної динаміки для дослідежння цінових флуктуацій, структури ринку, процесів самоорганізації на фондовому ринку. Показано можливість їх використання для проведення моніторингу, аналізу та прогнозування на фондовому ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.29 в611 +
Шифр НБУВ: РА345631

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Солових А.Є. 
Відновлення бронзових втулок сільськогосподарської техніки нанесенням антифрикційних композиційних електролітичних покриттів на основі міді проточним способом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / А.Є. Солових ; Кіровоград. держ. техн. ун-т. — Кіровоград, 1999. — 16 с. — укp.

Розглянуто питання технології відновлення бронзових втулок електролітичними композиційними покриттями на основі міді проточним способом. Основною метою досліджень було підвищення довговічності бронзових втулок сільськогосподарської техніки нанесенням самозмащувальних композиційних електролітичних покриттів. Поставлена мета була досягнута завдяки теоретичному дослідженню процесів транспортування частинок дисперсної фази до катоду, їх осадження на поверхні і зарощування металом. Експериментальними дослідженнями було доведено, що процес осадження суттєво інтенсифікується при використанні тангенціальної подачі електроліта - суспензії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072-983,022

Рубрики:

      
8.

Соловей О. С. 
Вдосконалення автоматизованих систем керування вантажними операціями з великоваговими негабаритними вантажами на морських суднах / О. С. Соловей. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена питанню підвищення ефективності і безпеки вантажних операцій з великоваговими негабаритними вантажами на спеціалізованих морських суднах типу «Heavy Lift» шляхом вдосконалення автоматизованих систем керування. Об'єктом дослідження є автоматизовані системи керування судновими вантажними операціями з великоваговими негабаритними вантажами. Метою дисертаційної роботи є підвищення ефективності автоматизованих процесів керування судновими вантажними операціями з великоваговими негабаритними вантажами. Методи дослідження – методи теорії автоматичного керування для побудови моделі системи керування; методи аналізу систем з позиції «змінних стану» для дослідження властивостей системи керування, що створюється; методи побудови інформаційно-керуючих систем при вирішенні задачі вибору алгоритму функціонування системи керування; методи та засоби імітаційного моделювання для моделювання елементів системи керування і побудови примітивів СППР. Вперше розроблено інтегровану математичну модель судно-кран-вантаж, яка дозволяє моделювати системи автоматизації керування вантажними операціями з великоваговими негабаритними вантажами. Вперше запропоновано і обґрунтовано метод керування вантажними операціями з великоваговими негабаритними вантажами, заснований на інверсному алгоритмі виконання рухів в системі судно-кран-вантаж, що побудований на принципах оптимізації керування процесом завантаження з обмеженням вибору руху лінійними зсувами і поворотами судна. Отримав подальший розвиток метод побудови оптимального керування вантажними операціями з великоваговими негабаритними вантажами з обмеженнями по межах остійності за критерієм швидкодії. Отримали розвиток методи побудови математичних моделей в системі судно-кран-вантаж, на основі яких розробляються сучасні автоматизовані системи керування вантажними операціями з великоваговими негабаритними вантажами з урахуванням збурюючих факторів. Удосконалено процедуру виконання вантажних операцій на суднах шляхом використання СППР, що здійснює моніторинг параметрів руху судна і вантажу. Галузь використання – в освітньому процесі у закладах освіти та науки, в установах та на підприємствах України.^UThe dissertation is devoted to the issue of improving the efficiency and safety of cargo operations with heavy oversized cargo on specialized ships such as "Heavy Lift" by improving automated control systems. The object of the study are automated control systems for ship cargo operations with heavy oversized cargo. The purpose of the dissertation is to increase the efficiency of automated control processes of ship cargo operations with heavy oversized cargo. Research methods – methods of automatic control theory to build a model of the control system; methods of analysis of systems from the standpoint of "state variables" to study the properties of the control system being created; methods of construction of information-control systems at the decision of a problem of a choice of algorithm of functioning of a control system; methods and means of simulation modeling for modeling the elements of the control system and construction of DSS primitives. For the first time, an integrated mathematical ship-crane-cargo model was developed, which allows modeling automation systems for control cargo operations with heavy oversized cargo. For the first time a method of control of cargo operations with heavy oversized cargo, based on the inverse algorithm of movements in the ship-crane-cargo system, proposed on the principles of optimizing the control of loading process with limited choice of movement by linear shifts and turns of the vessel. The method of construction of optimal control of cargo operations with heavy oversized cargoes with restrictions on stability limits by the criterion of speed has been further developed. Methods for building mathematical models in the ship-crane-cargo system have been developed, on the basis of which modern automated control systems for cargo operations with heavy oversized cargo are developed, taking into account perturbing factors. The procedure for performing cargo operations on vessels has been improved through the use of DSS, which monitors the parameters of vessel and cargo movement. Scope is processes in educational and scientific institutions, Ukrainian organizations and enterprises.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Соловйова Н.А. 
Вивчення впливу гіпоксії та оксиду азоту на кальцієві струми сенсорних нейронів мишей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / Н.А. Соловйова ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 15 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.725

Рубрики:

      
10.

Соловйова Л.Ф. 
Вираження аксіологічних категорій у сучасній англійській мові (атрибути, предикативи і релятиви оцінки): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Л.Ф. Соловйова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано запропоновану класифікацію аксіологічної лексики. Встановлено об'єктивні категоріальні ознаки конституентів трьох функціонально-семантичних класів. Визначено специфічні риси, які відрізняють арибути, предикативи та релятиви оцінки у розмовній мові від їх корелятів у кодифікованій літературній мові. Визначено засоби вираження атрибутів, предикатів і релятивів оцінки, а також інформативну структуру та характер номінації моделей з аксіологічним компонентом. Встановлено джерела поповнення відкритих функціонально-семантичних класів аксіологічної лексики. Визначено роль, місце і функціональні особливості мовних засобів вираження аксіологічних категорій у текстах художнього, науково-технічного та газетного стилів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-31
Шифр НБУВ: РА311735 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Соловйова Г.А. 
Виразкова хвороба дванадцятипалої кишки у осіб молодого віку: особливості перебігу та лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Г.А. Соловйова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 19 с.: рис. — укp.

Вивчено питання вдосконалення діагностики та підвищення ефективності лікування виразкової хвороби дванадцятипалої кишки (ВХДПК) у осіб молодого віку. Встановлено, що клініко-ендоскопічні, морфологічні прояви ВХДПК у різних вікових групах хворих неоднакові. Досліджено клінічний перебіг ВХДПК, ендоскопічну та морфологічну характеристики слизової оболонки шлунка і дванадцятипалої кишки, показники інфікованості Helicobacter pylori, що дозволило оцінити ефективність методів лікування ВХДПК у осіб молодого віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-3
Шифр НБУВ: РА311542 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Солових В.П. 
Влада в системі суб'єктно-об'єктних управлінських відносин в державі: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр: 25.00.01 / В.П. Солових ; Укр. Акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т. — Х., 2002. — 22 с. — укp.

Проаналізовано концептуальні підходи зарубіжної та вітчизняної наукової думки щодо сутності та механізмів функціонування влади в процесі управління державою. Запропоновано логіку структурно-функціонального аналізу механізмів публічного врядування, визначено змістовні, структурні та функціональні ознаки влади, що базуються на системних особливостях сучасного суспільства. Досліджено практичні механізми публічного врядування Франції, Канади, України. Виявлено загальні принципи організації й фунціонування сучасної демократичної системи влади. Запропоновано напрямки реформування механізмів врядування в Україні, практичні заходи щодо підвищення ролі складових громадянського суспільства в діяльності органів державної влади та введення до структури системи влади ефективного механізму "стримувань і противаг" через перерозподіл владних повноважень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.41 + Х810.11
Шифр НБУВ: РА320246 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Солов'юк О.О. 
Вплив бета-адреноблокаторів на добовий профіль артеріального тиску, варіабельність серцевого ритму та функціональний стан артеріальних судин у хворих на гіпертонічну хворобу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.О. Солов'юк ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 2005. — 21 с. — укp.

Досліджено зміни варіабельності серцевого ритму та плазмового вмісту катехоламінів у хворих на гіпертонічну хворобу. Розглянуто характер змін функціонального стану артерій м'язового типу та артеріол у хворих на гіпертонічну хворобу. Встановлено наявність та характер кореляційних зв'язків між показниками, які характеризують добовий профіль артеріального тиску, стан вегетативної регуляції серцевої діяльності та функціональний стан ендотелію артеріальних судин хворих на дану хворобу. Визначено динаміку змін варіабельності серцевого ритму та плазмового вмісту катехоламінів під впливом терапії бета-адреноблокаторами у хворих на гіпертонічну хворобу. Досліджено характер відновлення функціонального стану судинного ендотелію артеріальних судин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52 +
Шифр НБУВ: РА339714

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Соловйова О.В. 
Вплив гідротехнічних споруд на процеси самоочищення в прибережній зоні Чорного моря: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / О.В. Соловйова ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2008. — 22 с. — укp.

Досліджено участь мітілід, до живуть на поверхні гідротехнічних споруд у процесах самоочищення у прибережній зоні моря. Розглянуто можливість і показано ефективність використання гідротехнічних споруд як елемента гідробіологічного очищення прибережних вод. Основу таких таких систем становлять молюски-фільтратори - мідії та мітілястери, які утворюють масові поселення на гідротехнічних спорудах. Вивчено розмірний склад і чисельність мідій і мітілястерів на гідротехнічних спорудах різної конструкції, що функціонують в акваторії Севастополя. Оцінено фільтраційну роботу, здійснювану мітілідами даних поселень. За результатами обстеження молів виявлено, що на їх поверхні формується замулення, яке не відзначалося раніше. Товщина мулу коливалася у межах від 1 мм до 7 мм на поверхні споруди до декількох десятків сантиметрів у їх основи. Оцінено потоки нафтових вуглеводнів, які формуються мітілідами, що живуть на досліджених гідротехнічних спорудах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*827.56(922.8) +
Шифр НБУВ: РА360099

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Соловко Я.Т. 
Вплив лазерного опромінення на поведінку домішок і дефектів у Ві-заміщених ферит-гранатових плівках: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.18 / Я.Т. Соловко ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2004. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.2,022 + В372.5,022 +
Шифр НБУВ: РА334948

Рубрики:

      
16.

Валігура К. В. 
Вплив складу оксидних систем на основі Mg(ІІ), Al(ІІІ), Zr(IV) на їх каталітичні властивості в процесах газофазного перетворення етанолу та 1-бутанолу з подвоєнням вуглецевого ланцюга / К. В. Валігура. — Б.м., 2021 — укp.

В дисертаційній роботі розвинуто наукові підходи щодо розроблення каталізаторів багатостадійних процесів газофазного перетворення етанолу та 1-бутанолу з подвоєнням вуглецевого ланцюга. На підставі з'ясування впливу компонентів каталітичних систем MgO-Al2O3(CeOx) та ZrO2-MxOy (M = Ce, Y) на кислотно-основні характеристики поверхні та визначення способів їх регулювання запропоновано шляхи досягнення високої активності та селективності каталізаторів в процесах газофазної конверсії етанол → 1-бутанол та 1-бутанол → 2-етил-1-гексанол. Вперше реалізовано процес газофазної конденсації 1-бутанолу в 2-етил-1-гексанол в проточному режимі в присутності каталітичних Mg-Al-оксидних систем; підтверджено можливість послідовного перетворення: етанол → 1-бутанол → 2-етил-1-гексанол, за атмосферного тиску в проточному режимі, що дозволить отримувати 2-етил-1-гексанол безпосередньо з етанолу.Показано, що для ефективного перетворення вихідних спиртів у цільові продукти (1-бутанол та 2-етил-1-гексанол) бінарний оксидний каталізатор MgO-Al2O3 має включати кислотно-основні пари Льюїса (Mg-O-Al), сформовані за умов прожарювання гідроталькітів. Найбільший вихід за 1-бутанолом (18 %) досягнуто у присутності каталізатора із співвідношенням Mg/Al = 2, найбільший вихід за 2-етил-1-гексанолом (11 %) ‒ на каталізаторі зі співвідношенням Mg/Al = 1.З'ясовано, що модифікування Mg-Al оксидних систем катіонами Се3+ на стадії синтезу гідроталькітів призводить до підвищення концентрації кислотних та основних центрів на поверхні каталізаторів, що забезпечує збільшення питомої швидкості утворення 1-бутанолу порівняно з немодифікованим каталізатором. Найбільший вихід 1-бутанолу (14 %) досягається в присутності каталізатора зі співвідношенням Mg/Al/Се = 2:0,9:0,1.Визначено, що добавки CeO2, Y2O3 впливають на фазовий склад ZrO2, який визначає кислотно-основні властивості його поверхні. В результаті стабілізації тетрагональної фази ZrO2 добавками CeO2 та Y2O3 відбувається збільшення концентрації основних центрів на поверхні каталізаторів, що зумовлює підвищення селективності утворення 1-бутанолу з етанолу в їх присутності.Встановлено, що зразок з вмістом CeO2 10 %мас. характеризується найбільшою концентрацією основних центрів на поверхні серед досліджених ZrO2-CeO2 систем, що забезпечує збільшення в 2 рази селективності та продуктивності каталізатора за 1-бутанолом в порівнянні з індивідуальним ZrO2.Показано, що ведення модифікуючої добавки Y2O3 та прожарювання Zr-Y-оксидної системи за температури 500 °C сприяє збільшенню концентрації основних центрів на поверхні каталізаторів разом зі зменшенням концентрації кислотних центрів. В присутності каталізатора ZrO2-Y2O3 досягаються високі значення селективності утворення (до 70 %) та виходу 1-бутанолу (17 %).Запропоновано каталітичні системи на основі MgO-Al2O3 зі співвідношенням Mg/Al = 1 та 2 для процесів перетворення етанол → 1-бутанол та 1-бутанол → 2-етил-1-гексанол, що забезпечують показники продуктивності за 1-бутанолом 87 гBuOH/(кгкат·год) та за 2-етил-1-гексанолом 40 г2-ЕГ/(кгкат·год). Пріоритет розробки захищено патентом України на корисну модель. Виявлено, що застосування каталітичної системи ZrO2-Y2O3 (3,4 %мас. Y2О3, температура прожарювання 500 °C) в процесі перетворення етанол → 1-бутанол, забезпечує селективність за 1-бутанолом – до 70 %, з продуктивністю 27 гBuOH/(кгкат·год). Пріоритет розробки захищено патентом України на корисну модель.Зазначені каталітичні системи перспективні для створення високопродуктивних каталізаторів синтезу 1-бутанолу та 2-етил-1-гексанолу із етанолу.^UScientific approaches to development of catalysts for multistage processes of gas-phase ethanol and 1-butanol conversion with doubling of a carbon chain are developed in the thesis. Based on elucidation of the influence of components of MgO-Al2O3(CeOx) and ZrO2-MxOy (M = Ce, Y) catalytic systems on their acid-base surface characteristics and determination of methods of their varying, the ways to achieve the high activity and selectivity of catalysts in gas-phase ethanol → 1-butanol and 1-butanol → 2-ethyl-1-hexanol conversion are proposed.The process of gas-phase condensation of 1-butanol to 2-ethyl-1-hexanol in the flow reactor over Mg-Al-oxide catalytic systems was realized for the first time. The possibility of sequential ethanol → 1-butanol → 2-ethyl-1-hexanol conversion at atmospheric pressure in the flow mode was confirmed. It will allow to obtain 2-ethyl-1-hexanol directly from ethanol.It is shown that for the efficient conversion of initial alcohols into target products (1-butanol and 2-ethyl-1-hexanol) the binary oxide catalyst MgO-Al2O3 should include Lewis acid-base pairs (Mg-O-Al) formed under the conditions of calcination of hydrotalcites. The highest yield of 1-butanol (18%) is achieved over the catalyst with a ratio of Mg/Al = 2, and the highest yield of 2-ethyl-1-hexanol (11%) is achieved over catalyst with a ratio of Mg/Al = 1.It is found that modification of Mg-Al oxide systems by Се3+ cations during the hydrotalcite synthesis leads to an increase in the concentration of acid and base sites on the catalyst surface, which provides an increase in the specific rate of 1-butanol formation comparing to unmodified catalyst. The highest yield of 1-butanol (14%) is achieved over the catalyst with a ratio of Mg/Al/Ce = 2:0.9:0.1.It is established that the CeO2, Y2O3 additives affect the phase composition of ZrO2, which determines the acid-base properties of its surface. As a result of stabilization of the tetragonal phase of ZrO2 by the addition of CeO2 and Y2O3 there is an increase in the basicity of the catalysts which leads to an increase in the selectivity of 1-butanol formation from ethanol in their presence.It is found that the sample with a 10 wt.% of CeO2 is characterized by the highest concentration of base sites on the surface among the studied ZrO2-CeO2 systems, which provides a twofold increase in the selectivity and productivity of the catalyst for 1-butanol formation comparing with unmodified ZrO2.It is shown that the introduction of a modifying additive Y2O3 and calcination of the Zr-Y-oxide system at 500 °C leads to an increase in the concentration of the base sites on the surface of the catalysts together with a decrease in the concentration of acid sites. Over the ZrO2-Y2O3 catalyst the high values of selectivity (up to 70%) and yield of 1-butanol (17%) are achieved.MgO-Al2O3 catalytic systems with the ratio of Mg/Al = 1 and 2 are suggested for ethanol → 1-butanol and 1-butanol → 2-ethyl-1-hexanol conversion processes, which provide productivity of 1-butanol formation 87 gBuOH/(kgcat·h) and 2-ethyl-1-hexanol 40 g2-EH/(kgcat·h). The priority of development is protected by the Patent of Ukraine for Utility Model.It is found that the usage of ZrO2-Y2O3 catalytic system (3.4 wt.% Y2O3, calcination temperature 500 °C) in the ethanol → 1-butanol conversion, provides selectivity for 1-butanol up to 70%, with the productivity of 27 gBuOH/(kgcat·h). The priority of development is protected by the Patent of Ukraine for Utility Model.These systems are promising for the creation of high-performance catalysts for the synthesis of 1-butanol and 2-ethyl-1-hexanol from ethanol.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Соловей Л.М. 
Вплив тканинних препаратів на фізичну працездатність та систему транспорту кисню у людей похилого віку з прискореним старінням серцево-судинної системи: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Л.М. Соловей ; Івано-Франк. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 1998. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню ефективності застосування тканинних препаратів тималіну, епіталаміну, спленіну у людей похилого віку з прискореним старінням серцево-судинної системи. Виявлено, що тканинні препарати підвищували рівень фізичної працездатності за рахунок розширення адаптаційних можливостей системи транспорту кисню, знижували функціональний вік серцево-судинної системи у людей похилого віку з прискореним старінням данної системи. Запропоновані оптимальні дози та схеми застосування тканинних препаратів у людей похилого віку з ознаками прискореного старіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410-92

Рубрики:

      
18.

Лебедь В. В. 
Генезис та комплексна діагностика чорноземних ґрунтів однолесових терас річок Лівобережного Лісостепу України / В. В. Лебедь. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт – морфогенез чорноземних ґрунтів однолесових терас річок Лівобережного Лісостепу України. Мета – установити вплив чинників ґрунтоутворення на генезис і морфогенетичні особливості чорноземних ґрунтів однолесових терас річок Лівобережного Лісостепу України та удосконалити їх комплексну діагностику за морфологічними властивостями профілю і розрахунковими кількісними параметрами. Методи – польовий, порівняльно-географічний, математико-статистичний, картографічний. Теоретичні результати – наведене теоретичне обґрунтування та нові підходи до вирішення питань генезису та діагностики чорноземних ґрунтів однолесових терас річок Лівобережного Лісостепу України шляхом комплексного застосування морфологічних критеріїв та кількісних методів параметризації ґрунтових властивостей. Обґрунтовано секвентний характер ґрунтоутворення у напрямі від борової до дволесової тераси річок Лівобережного Лісостепу України залежно від впливу екологічних умов, що відображається у морфології ґрунтового профілю. Розроблено алгоритм комплексного генетичного діагностування чорноземних ґрунтів однолесових терас за параметрами глибини гумусованого профілю та коефіцієнтів відносної акумуляції гумусу, профільного нагромадження гумусу та регресивності органопрофілю. Практичні результати – отримані дані можна застосовувати для уточнення площ та просторового розміщення ґрунтів на однолесових терасах, удосконалення їх номенклатурного списку та агровиробничого групування, створення ґрунтово-картографічних матеріалів з більшою інформативністю. Результати використано для вдосконалення методики повторного великомасштабного обстеження ґрунтового покриву України на нових теоретичних засадах. Новизна – обґрунтовано полігенетичний характер чорноземних ґрунтів однолесових терас, виділених на існуючих картах як чорноземи типові; параметрично аргументовано наявність на однолесових терасах напівгідроморфних аналогів опідзолених ґрунтів – лучно-чорноземних опідзолених ґрунтів та встановлено значне поширення на однолесових терасах чорноземів опідзолених; розроблено алгоритм комплексного діагностування автоморфних і напівгідроморфних ґрунтів однолесових терас з використанням морфологічних та відносних кількісних критеріїв. Набули подальшого розвитку: обґрунтування секвентності ґрунтоутворення на однолесових терасах як послідовної зміни різновидів ґрунтів; теорія формування властивостей напівгідроморфних та гідроморфних чорноземних ґрунтів залежно від рівня залягання підґрунтових вод. Удосконалено діагностику ґрунтів однолесових терас. Ступінь впровадження – впроваджено у навчальний процес Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна при викладанні дисципліни «Ґрунтознавство та біогеографія». Галузь – охорона довкілля, грунтознавство.^UObject - morphogenesis of chernozem soils of single-forest terraces of rivers of the Left-Bank Forest-Steppe of Ukraine. The aim is to establish the influence of soil formation factors on the genesis and morphogenetic features of chernozem soils of single-forest terraces of rivers of the Left-Bank Forest-Steppe of Ukraine and to improve their complex diagnostics by morphological properties of the profile and calculated quantitative parameters. Methods - field, comparative-geographical, mathematical-statistical, cartographic. Theoretical results - the theoretical substantiation and new approaches to the decision of questions of genesis and diagnostics of chernozem soils of single-forest terraces of the rivers of the Left-Bank Forest-Steppe of Ukraine by complex application of morphological criteria and quantitative methods of parameterization of soil properties are resulted. The sequential nature of soil formation in the direction from the pine to the two - forest terrace of the rivers of the Left Bank Forest - Steppe of Ukraine depending on the influence of ecological conditions, which is reflected in the morphology of the soil profile, is substantiated. An algorithm for complex genetic diagnostics of chernozem soils of single-forest terraces according to the parameters of humus profile depth and coefficients of relative humus accumulation, profile humus accumulation and organ profile profile regression has been developed. Practical results - the obtained data can be used to clarify the area and spatial location of soils on single-forest terraces, improve their nomenclature list and agricultural grouping, create soil-cartographic materials with more information. The results were used to improve the methodology of repeated large-scale survey of the soil cover of Ukraine on a new theoretical basis. Novelty - the polygenetic character of chernozem soils of single-forest terraces, selected on the existing maps as typical chernozems, is substantiated; the presence of semi-hydromorphic analogues of podzolic soils - meadow-chernozem podzolic soils on single-forest terraces was parametrically argued and a significant distribution of podzolic chernozems on single-forest terraces was established; an algorithm for complex diagnostics of automorphic and semi-hydromorphic soils of single-forest terraces using morphological and relative quantitative criteria has been developed. Acquired further development: substantiation of the sequence of soil formation on single-forest terraces as a consistent change of soil types; theory of formation of properties of semi-hydromorphic and hydromorphic chernozem soils depending on the level of groundwater. Soil diagnostics of single-forest terraces has been improved. Degree of implementation - introduced into the educational process of Kharkiv National University named after V.N. Karazin in teaching the discipline "Soil Science and Biogeography". Branch - environmental protection, soil science.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Соловйова Є.А. 
Гостре запалення матки і придатків: молекулярні маркери, діагностичне значення та підходи до обгрунтування терапії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Є.А. Соловйова ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Вперше комплексно вивчено особливості прояву внутрішньосудинної активації згортання крові й активність макрофагальної ендотеліальної системи за молекулярними маркерами - продуктами деградації фібрин/фібриногену, вільного гемоглобіну плазми та фібронектину, їх взаємозв'язку з реологією (ШОЕ) у крові жінок з гострим запаленням матки і придатків на етапах госпітального лікування. Показано динаміку та взаємозв'язок фракційного складу сироваткового кальцію і показників антиоксидантної системи - церулоплазміну та MBR-тесту (глютатионпероксидазі) у процесах ендогенної детоксикації підвищеної пероксидації - перекисного окиснення ліпідів у крові жінок з даним захворюванням. Охарактеризовано патогенетичний взаємозв'язок показників кальцієвого обміну з біомелекулярними маркерами активності досліджуваних систем регуляції хворих обстежених жінок. Запропоновано комплексну систему кількісної оцінки ефективності медикаментозного впливу у разі гострого запалення матки та придатків. Визначено вплив нового універсального регулятора кальцієвого обміну комплексону - ксидіфону на ініціальні досліджувані молекулярні процеси гострого запалення у жінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.11-3 + Р715.501.1-3
Шифр НБУВ: РА317892 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Соловейко О. М. 
Граничні теореми для цін похідних цінних паперів: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.01.05 / О. М. Соловейко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто моделі, які узагальнюють класичні моделі Блека -Шоулса та Мертона. Ропозділено задачі на дві групи: дослідження стійкості, робастності справедливих цін опціонів відносно зміни чи неточності вимірювання параметрів ринку, таких як відсоткова ставка, знос, волатильність, та умови збіжності справедливих цін опціонів за граничного переходу в моделі ринку з дискретним часом до моделі з неперервним часом. Доведено збіжність за параметром справедливої ціни платіжного зобов'язання на ринку зі стрибками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.325.621.2В611.311
Шифр НБУВ: РА374676 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського