Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (157)Книжкові видання та компакт-диски (165)Журнали та продовжувані видання (13)
Пошуковий запит: (<.>A=СТУКАЛ$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДР$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
1.

Стукаленко О.В. 
Адміністративна відповідальність за порушення норм земельного законодавства (матеріальний і процесуальний аспекти): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.В. Стукаленко ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено матеріальні та процесуальні аспекти адміністративної відповідальності за адміністративні проступки в галузі земельного законодавства. Розкрито суть поняття й особливості цих проступків. Визначено недоліки правового регулювання адміністративної відповідальності за їх вчинення. Розглянуто об'єктивні та суб'єктивні ознаки складу адміністративних проступків у галузі земельного законодавства. Проаналізовано процесуальні норми, що встановлюють порядок притягнення осіб до адміністративної відповідальності за їх вчинення. Наведено конкретні пропозиції щодо вдосконалення адміністративних матеріальних і процесуальних норм законодавства України з питань притягнення осіб до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних проступків у галузі земельного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.8 + Х859(4УКР)119 +
Шифр НБУВ: РА361466

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Стукаленко В. А. 
Адміністративна відповідальність посадових осіб за порушення виборчого законодавства: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. А. Стукаленко ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано процеси протидії порушенням виборчого законодавства як системної категорії, із застосуванням комплексної теоретико-управлінської методології сформульовано поняття "адміністративна відповідальність посадових осіб" та "адміністративна відповідальність за порушення виборчого законодавства". Наведено класифікацію суб'єктів владних повноважень, що мають право застосувати до порушників виборчого законодавства заходи адміністративного примусу, за рівнем компетентності. Удосконалено понятійно-категоріальний апарат у сфері протидії порушенням виборчого законодавства. Наведено пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення чинного законодавства України, яка регулює відносини у сфері відповідальності за порушення виборчого законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012.8 + Х809(4УКР)526
Шифр НБУВ: РА385653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Стукаленко В.В. 
Взаємозв'язок поляризаційних та частотних флуктацій мод квазіізотропного резонатора: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / В.В. Стукаленко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено взаємозв'язок поляризаційних і частотних характеристик двомодового газового лазера в процесі видовження резонатора за умов слабких магнітних полів і температурних флуктацій. Доведено, що у випадку генерації ортогонально поляризаційних мод спектральна залежність частоти міжмодового биття має розриви в моменти згасання - виникнення мод на периферії контуру підсилення. Проаналізовано спектральну залежність положення площини поляризації в магнітному полі для кожної поляризації ортогональних мод в контурі підсилення. Встановлено, що ефективна стабілізація частоти випромінювання газового лазера можлива лише під час використання зовнішнього еталона.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З86-531.46 +
Шифр НБУВ: РА335681

Рубрики:

      
4.

Стукало Н.В. 
Глобальні імперативи розвитку національних фінансових систем: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.02 / Н.В. Стукало ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2009. — 32 с. — укp.

Системно досліджено теоретичні та практичні проблеми розвитку національних фінансових систем за умов глобалізації. Проаналізовано методологічні підходи до аналізу інтернаціоналізації. Розкрито суть фінансової глобалізації з ідентифікацією чинників її розвитку. Визначено позитивні та негативні наслідки глобалізації для національних фінансових систем. Підтверджено гіпотезу нерівномірності інтенсивності розвитку глобалізації економіки. Розроблено методологічний підхід до дослідження національних фінансових систем. Запропонованно індекс фінансової глобалізації та складено рейтинг певних країн світу, зокрема, України, за даних умов. Обгрунтовано концепцію поетапної адаптації фінансової системи України у глобальному фінансовому середовищі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.11 + У9(4УКР)261.1 +
Шифр НБУВ: РА363013

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Стукалова О.М. 
Диференційований підхід до діагностики та комплексної терапії невиношування вагітності: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.М. Стукалова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 21 с. — укp.

На підставі результатів клініко-статистичного аналізу встановлено, що ризик втрати вагітності після двох попередніх викиднів складає 27 %, після трьох - 38 %, після чотирьох та більше - 60 %. Роль різних етіологічних чинників значного невиношування (ЗН) визначено на підставі проведеного обстеження на TORCH-інфекції, гормонального, імунологічного, ультразвукового (визначено ознаки істміко-цервікальної недостатності та хромосомних аномалій) обстеження. Встановлено, що провідною причиною ЗН є TORCH-інфекції. Специфічним критерієм відбору жінок зі ЗН імунологічного походження, пов'язаного зі збігом батька та матері за антигенами головного комплексу гістосумісності, є індекс збігу (ІЗ), який підраховується на основі визначення рівня проліферації в змішаній культурі лімфоцитів. Зменшення ІЗ до -3 % та нижче є показанням для проведення вагітним зі ЗН імунізації лімфоцитами чоловіка. Показано, що механізм впливу імунотерапії полягає в зрушенні балансу Tх 1/Tх 2 в бік переваги Tх II типу, характерного для фізіологічної вагітності. Зроблено висновок, що імунотерапія збільшує рівень живонароджуваності та зменшує кількість мимовільних викиднів у жінок зі ЗН імунологічного походження, сприяє зменшенню частоти загрози переривання вагітності та фето-плацентарної недостатності, збільшенню ваги та покращанню стану новонароджених.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.219-5
Шифр НБУВ: РА318555 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Стукало Н. М. 
Діяльність Київського фізико-математичного товариства з розвитку шкільної математичної освіти в кінці XIX - на початку XX століття: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / Н. М. Стукало ; Черніг. нац. пед. ун-т ім. Т.Г. Шевченка. — Чернігів, 2011. — 20 с. — укp.

Визначено періоди діяльності даного Товариства та основні напрями його роботи. Узагальнено досвід педагогічного напряму діяльності Київського фізико-математичного товариства на прикладі удосконалення шкільної математичної освіти. Розкрито значущість внеску його учасників у розвиток шкільної математики у кінці XIX - на початку XX ст. Актуалізовано педагогічні ідеї та методико-метаматичну спадщину учасників даного Товариства В. Єрмакова, К. Щербини, П. Долгушина, Г. Флоринського, Е. Шпачинського, К. Лебединцева, М. Оглобліна, М. Володкевича у контексті модернізації сучасної шкільної математичної освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В1 р21 г(4УКР)
Шифр НБУВ: РА384865 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Стукаліна 
Запровадження військового права в Західноукраїнській Народній Республіці: Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / Надія Тимофіївна Стукаліна ; Національний ун-т "Львівська політехніка". — Л., 2004. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)133 + Х2(4УКР33) + Т3(4УКР33)61
Шифр НБУВ: РА332643

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Олександренко І.В. 
Іноземний капітал в структурі джерел фінансування інвестиційних ресурсів регіону: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.05 / І.В. Олександренко ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2009. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення проблеми формування інвестиційних ресурсів регіону у процесі залучення іноземного капіталу, що дозволить забезпечити збільшення обсягів його інвестиційної діяльності за умов відсутності внутрішніх джерел її фінансування. Розкрито зміст поняття інвестиційних ресурсів регіону, удосконалено їх класифікацію, визначено джерела формування. Проаналізовано вплив іноземного капіталу на соціально-економічний розвиток регіону, в який залучено іноземні інвестиції. З використанням розробленого методичного інструментарію проаналізовано й оцінено стан забезпечення регіонів інвестиційними ресурсами, охарактеризовано джерела фінансування інвестиційного процесу у регіонах України. Сформовано підхід щодо вибору типу стратегії залучення іноземного капіталу у регіони України. Розроблено модель прогнозування та планування обсягів надходжень іноземних коштів на Волинь. Проведено комплексне моделювання впливу залучених прямих іноземних інвестицій на економічний розвиток регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ВОЛ) 60-56 + У9(4УКР-4ВОЛ)0-56 +
Шифр НБУВ: РА367225

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Олександренко В.П. 
Механохімія і реологія зносостійкості механічних трибосистем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.04 / В.П. Олександренко ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2006. — 35 с. — укp.

У контексті дисипативної природи явищ, що ініціюються зовнішнім навантаженням, комплексно розглянуто механічні реакції та реологічні процеси контактної взаємодії та їх вплив на триботехнічні характеристики сполучених поверхонь. Установлено взаємозв'язок між проявом механічних і фізико-хімічних релаксаційних процесів і швидкісно-навантажувальними та температурними умовами динамічного контактування за однонаправленого та реверсивного (фреттинзі) тертя. Наведено механіко-хімічну модель процесу тертя та зношування. Вивчено вплив фреттинг-корозії на чутливість сталі та корозійного розтріскування. Досліджено ефективність існуючих та запропоновано нові методи обробки поверхонь тертя та регулювання газовмісту рідинного середовища з метою підвищення зносостійкості та тривалості міцності металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.1 +
Шифр НБУВ: РА345980

Рубрики:

      
10.

Стукало О.О. 
Персоналістичний вимір відповідальності в контексті діалогічної етики: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.07 / О.О. Стукало ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Вперше розглянуто діалогічну природу особистісної відповідальності за Іншого на підставі системного вивчення діалогічної етики. Показано, що даний підхід дозволяє на глибинному онтологічному рівні досліджувати відповідальність та виявити докогнітивні передумови її формування. Проаналізовано процес становлення діалогічної парадигми, доведено, що етика, формування якої відбулося у просторі філософії діалогу, має персоналістичне спрямування та зорієнтована на утвердження етичного пріоритету особистості шляхом актуалізації її моральнісного потенціалу, що акумулюється в особистісній відповідальності. Вперше осмислено внутрішній вимір відповідальності на онтологічному рівні. Зроблено висновок, що у своєму внутрішньому вимірі відповідальність є іманентно властива особистості. З'ясовано, що у просторі російської релігійно-філософської традиції діалогічна етика не набула широкого розвитку (її автентичний зразок становлять лише праці М.Бахтіна). Встановлено, що специфіка сприйняття ідей діалогізму й осмислення відношення до Іншого у російській філософії обумовлюється ідеєю соборної єдності, яка передбачає домінування відношення "Ми" над відношенням "Я - ти". Розглянуто діалогічний характер людського існування як докогнітивну передумову формування особистісної відповілаьності за Іншого. Проаналізовано ідеї діалогічної етики для сучасної індивідуалістично зорієнтованої моральної свідомості. Доведено, що моральнісний потенціал особистості, закладений у діалогічності способу її існування, набуває прояву в контексті безпосереднього відношення до Іншого. Виявлено, що діалогічна етика, з використанням концепту діалогу до сфери етичної проблематики, формує принципово нове усвідомлення Іншого у некласичній етиці. Доведено, що визначальною установкою діалогічної етики виступає "нормативність Іншого" як запорука особистісної відповідальності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю704.51 + Ю223.32 +
Шифр НБУВ: РА356143

Рубрики:

      
11.

Олександров Ю.М. 
Саморегуляція як чинник психологічного благополуччя студентської молоді: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / Ю.М. Олександров ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Уперше запропоновано інтегративно-особистісну модель саморегуляції, характерною ознакою якої є введення блоку інтеграції та прийняття рішення. Уточнено наукові уявлення щодо змісту поняття, структури та механізму психологічного благополуччя, розглянуто його основні аспекти (ресурсний, процесуальний, результативний, структурний, оціночний). Розкрито сутність поняття та структуру особистісного потенціалу, визначено роль розуміння у блоці самовизначення. Проаналізовано взаємозв'язки системи саморегуляції та психологічного благополуччя. Виявлено, що система саморегуляції найбільше взаємопов'язана з ресурсним і результативним аспектами психологічного благополуччя. Розглянуто чинники та вияви різних рівнів основних складових психологічного благополуччя. Виділено характеристики, що відрізняють суб'єктів з високим, середнім і низьким рівнем задоволеності життям, а також показники психологічного благополуччя особистості й особистісного потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю935.22-39
Шифр НБУВ: РА372467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Стукалюк С. В. 
Структура багатовидових асоціацій мурашок (Hymenoptera; Formicidae) Головної гряди Гірського Криму: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.24 / С. В. Стукалюк ; НАН України, Ін-т зоології ім. І.І. Шмальгаузена. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Вперше досліджено ієрархічну структуру багатовидових асоціацій мурашок Головної гряди Гірського Криму. Розроблено й апробовано нову методику обліку видового складу й ієрархічних взаємовідносин видів мурашок. Встановлено обернену залежність між щільністю гнізд підлеглих видів мурашок і рівнем прояву територіальності виду-домінанта. Виявлено чинники, що зумовлюють підвищення ієрархічного рангу певного виду з субдомінанта до домінантного виду. Класифіковано багатовидові асоціації мурашок Гірського Криму на основі кількості видів та ознак територіальності домінантів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.158.264.226 For
Шифр НБУВ: РА384754 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Ганзюк А. Л. 
Підвищення зносостійкості трибосистем в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів / А. Л. Ганзюк. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації вирішена науково-технічна задача підвищення зносостійкості трибосистем номінально-нерухомих з'єднань в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів з урахуванням оточуючого середовища. Запропоновано аналітичну залежність для визначення величини енергії, яка витрачається на збільшення густини дислокацій в одиничному об'ємі і визначається по різниці густини дислокацій до та після фретингу. На основі принципів нерівноважної термодинаміки (незворотних процесів) запропоновані нові теоретичні уявлення фізико-хімічної механіки фрикційного контакту, що стосується природи і взаємовпливу процесів, які викликають фретинг-корозію металів. Запропоновано модель динамічної поведінки трибосистеми на основі методу математичного моделювання та комп'ютерної симуляції. Експериментально встановлено, що внаслідок фретингу змінюється відносний елементний склад взаємодіючих поверхонь. Експериментально встановлено, що зношування матриці, при введенні в зону контакту легкоплавкого сплаву, починається лише після 0,15х106N до 0,3х106N циклів, і зносостійкість при фретингу пари тертя матеріалів, що досліджувались збільшується в 2-3 рази. Запропоновано рекомендації по боротьбі із ФП у номінально-нерухомих з'єднаннях деталей машин, технологію і конструкцію обладнання для нанесення легкоплавкого сплаву (Bi-Sn-Pb-Cd) на поверхні номінально-нерухомих з'єднаних деталей машин.^UThe scientific and technical tasks of increase of wearproofness of tribosystems nominally immobile connections in the conditions of littlepeak fretting with application of fusible alloys taking into account an environment are solved in the dissertation. In theory, from positions of physical chemistry of solid, it is investigated experimentally that an application of soft coverages on the basis of lead, tin, cadmium which have low resistance of fluidity and ability to change the coefficient of friction on contacting surfaces and also can take in certain part of energy of vibration is a perspective direction against FP in nominally immobile connections of details of machines. On the basis of principles of non-equilibrium thermodynamics (irreversible processes) new theoretical presentations of physical and chemical mechanics of friction contact, that touches nature and reciprocally of processes that cause the frettage of metals, are offered. The evolutional model of dynamic conduct of tribosystem is offered on the basis of method of mathematical design and computer simulation. Experimentally mode of dynamic clutch-slippage for FP, as the most dangerous from point of maximal friction and oscillation activity in a contact. It is investigated that relative element composition of interactive surfaces changes as a result of fretting. Moreover, it is investigated that the wear of matrix, at introduction to the area of contact of fusible alloy, begins only after 0,15х106N to the 0,3х106N cycles, and the wearproofness of pair of friction at fretting of the probed materials is increased in 2-3 times. Recommendations against FP in nominally immobile connections of details of machines, method, technology and construction of equipment, for causing of fusible alloy (Bi-Sn-Pb-Cd) on-the-spot nominally immobile the united details of machines are offered.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Стукаленко О. М. 
Підвищення ефективності експлуатації суднових вантажопідйомних пристроїв / О. М. Стукаленко. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційній роботі вирішена актуальна науково-технічна задача розробки методів розрахунку параметрів безпечних здвоєних поліспастів та визначення умов, за яких забезпечується підвищення ефективності експлуатації суднових вантажопідйомних пристроїв за рахунок утримання вантажу при обриві тросу. Встановлено, що максимальні розрахункові динамічні зусилля у металоконструкції при використанні постійного опору фрикціона зрівняльного пристрою досягають величин, за яких коефіцієнти динамічності зусиль у металоконструкції перевищують регламентований запас її міцності. Запропоноване використання ступінчастого зусилля опору фрикціона для збільшення часу прикладення навантаження до металоконструкції з метою зменшення максимальних динамічних зусиль у ній і досліджена ефективність цього рішення. Для досліджуваної конструкції крана вантажопідйомністю 20 т при утриманні вантажу у процесі підйому максимальне розрахункове навантаження на металоконструкцію становить 488 кН, що відповідає коефіцієнту динамічності 2,44. Використання ступінчастого опору дозволяє знизити розрахункове зусилля до допустимого значення 345 кН, що відповідає коефіцієнту динамічності 1,73. Розроблена методика розрахунків процесів у силовому ланцюзі суднового вантажопідйомного пристрою з гнучким підвісом стріли після обриву топенанта або шкентеля здвоєного поліспаста. Визначені максимальні розрахункові динамічні навантаження конструктивних елементів при використанні здвоєного поліспаста з балансиром та з балансиром із пружинним уловлювачем-компенсатором. З'ясовано, що використання пружинного уловлювача-компенсатора балансира здвоєного стрілового поліспаста не забезпечує максимальні динамічні навантаження у стріловому поліспасті у допустимих межах, що вимагає нових технічних рішень. Визначена допустима вага вантажу, за якою забезпечується утримання вантажу або стріли після відмови шкентеля або топенанта здвоєного поліспаста з балансиром. Ключові слова: судновий вантажопідйомний пристрій; обрив троса; безпечний здвоєний поліспаст; утримання вантажу; утримання стріли; зрівняльний фрикційний пристрій; пружинний компенсатор-уловлювач.^UThe work is dedicated to solving the urgent scientific and technical problem of developing methods for calculating the parameters of safe dual tackle belts and determining the conditions under which cargo retention after cable breakage is ensured.It has been established that the maximum calculated dynamic forces in the elastic metal structure of a ship's hoisting device when using constant drag of the leveling device and working with a load of rated load capacity reach values at which the dynamic factors of efforts in the metal structure exceed the regulated margin of its strength. The use of a stepped frictional drag force to increase the time of applying a load to a metal structure in order to reduce the maximum dynamic forces in it is proposed and the effectiveness of this proposal is investigated. For the studied design of the crane with a lifting capacity of 20 tons, this allows to reduce the design force from 488 kN, which corresponds to a dynamic coefficient of 2.44, to an acceptable 345 kN, which corresponds to a dynamic coefficient of 1.73.A methodology for calculating dynamic processes in the power circuit of a ship's hoisting device with a flexible suspension of the boom after breaking a topper or a pendant of a double tackle has been developed. As a result, it was determined that the use of a spring trap-compensator for the balancer of the double boom pulley does not provide the maximum dynamic loads in the boom pulley within the permissible limits when working with a load of rated load capacity. The permissible weight of the cargo is determined, at which the cargo or boom is retained after the failure of the pendant or topenant of the double pulley with balancer.Key words: ship lifting device; cable break; safe double pulley block; cargo retention; arrow holding; leveling friction device; spring compensator catcher.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Стукаліна О. В. 
Кримінологічна характеристика та запобігання терористичним актам у великих містах України.: автореферат дис. ... д.філософ : 081 / О. В. Стукаліна. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертація є самостійною завершеною науковою працею, в якій на основі представленої кримінологічної характеристики терористичних актів у великих містах України, осіб, які їх вчиняють, а також аналізу системи детермінант, що зумовлюють вчинення таких кримінально протиправних діянь, вперше у вітчизняній науці запропоновано комплексну систему заходів запобігання терористичним актам у великих містах України в умовах воєнного стану.Проведеним дослідженням систематизовано основні етапи дослідження терористичних актів. Перший етап – це період зародження, що бере свій початок від давніх цивілізацій – до кінця XVII століття. Другий етап – це період, що вирізняється підвищеною увагою до «дореволюційного» та «революційного» тероризму. Цей період охоплює XVIII – початок ХХ століття. У 60-х рр. ХХ століття – перше десятиліття ХХІ століття набув розвитку третій період, який характеризується формуванням окремих видів тероризму: лівого, правого та ісламського. З 2014 року й дотепер розпочався четвертий – сучасний період дослідження терористичних актів, який пов’язаний із загостренням геополітичної ситуації в Україні, зокрема збройною агресією рф проти України. Визначено, що кожен з етапів має характерні історичні, політико-ідеологічні, соціально-економічні, організаційно-правові та інші особливості.У роботі наголошується, що терористичний акт є одним з найбільш негативних, небезпечних і резонансних соціально-правових явищ сучасності, що становить загрозу для усіх сфер функціонування держави і життєдіяльності суспільства. Терористичні акти спричинюють загибель людей, дестабілізують політичну та соціально-економічну обстановку у країні, регіонах і містах, негативно впливають на авторитет державних та правоохоронних органів, ускладнюють процес європейської інтеграції держави, підсилюють рівень соціальної напруги, створюючи атмосферу жаху, невпевненості та нестабільності у суспільстві. Характерної гостроти терористичний акт набув у великих містах України, де простежується не лише істотне зростання рівня терористичних актів, а й поява їх нових конфігурацій.Обґрунтовано, що великі міста України – це значне міське поселення, з чітко визначеною територією, із загальною кількістю населення від 500 тис. і більше осіб, яке виконує функцію адміністративного центру області та зосереджує у собі комплекс політичних, економічних, наукових, освітніх, духовних, культурних, транспортних, медичних та інших сфер життєдіяльності суспільства і функціонування держави. До великих міст України як об’єкта кримінологічного пізнання належать: столиця України – м. Київ, а також міста міжрегіонального та регіонального значення – Харків, Одеса, Дніпро, Львів і Запоріжжя.Встановлено, що у сучасному вимірі терористичний акт є невід’ємною частиною політичних та економічних процесів і представляє собою загрозу національній та громадській безпеці держави, перетворившись із поодиноких проявів на відносно масове явище. Терористичні акти в абсолютній більшості мають міський характер. У м. Києві, Харкові, Одесі, Дніпрі, Львові та Запоріжжі стабільно вчиняється до 70 % терористичних актів від загальної кількості таких злочинів у регіонах до яких вони відносяться. З 2014 по 2022 рр. у великих містах України в цілому зафіксовано 375 терористичних актів, а саме: у м. Харкові – 130, у м. Києві – 89, у м. Дніпрі – 71, у м. Одесі – 67, у Запоріжжі – 12, у м. Львові – 6 терактів відповідно. Аналіз географії терористичних актів засвідчив, що з 2014 року до 2022 року міста Київ, Одеса, Харків, Дніпро, Запоріжжя і Львів нерівно розподілились та входили до різних груп – з високим, середнім і помірним рівнем кримінальної враженості. Найбільш ураженим від терористичних актів великим містом є Харків, з середнім показником 4 злочини на 100 тис. міського населення, за ним розташувались Дніпро – 3; Одеса – 3; Київ – 2; Запоріжжя – 1 та Львів – 1 злочин такого виду на 100 тис. міського населення відповідно. Великі міста України характеризуються незадовільною ситуацією у співвідношенні кількості облікованих терористичних актів до чисельності виявлених злочинців-терористів.В середньому у великих містах України виявляється приблизно у 3,5 рази менше злочинців-терористів порівняно з кількістю зареєстрованих злочинів, передбачених ст. 258 КК України. За результатами вивчення судової практики Києва, Харкова, Одеси, Дніпра, Львова та Запоріжжя у справах про терористичні акти нами встановлено, що злочини, передбачені ст. 258 КК України, доволі часто вчинюються у сукупності (понад 45 % випадках) з іншими кримінально протиправними діяннями, зокрема передбаченими ст. ст. 258-3, 263, 194, 196, 358 КК України.^UThe dissertation is an independently completed scientific work, in which, on the basis of the presented criminological characteristics of terrorist acts in large cities of Ukraine, the persons who commit them, as well as the analysis of the system of determinants that lead to the commission of such criminally illegal acts, a comprehensive system for prevention of terrorist acts in large cities of Ukraine is proposed for the first time in domestic science in the conditions of martial law.This research systematizes the main stages of the scientific sources formation regarding research, where the subject is terrorist acts, namely: the period of origin, which originates from ancient civilizations – until the end of the 17th century; the period of high interest in «pre-revolutionary» and «revolutionary» terrorism (18th – early 20th centuries); the period characterized by studies of left-wing terrorism, right-wing terrorism, and Islamic terrorism (1960s – the first decade of the 21st century); the modern period of knowledge transformation into an independent direction of criminological research (from 2014 to the present). It was determined that each of the stages has characteristic historical, political-ideological, socio-economic, organizational-legal and other features.The work emphasizes that a terrorist act is one of the most negative, dangerous and resonant socio-legal phenomena of our time, which poses a threat to all spheres of state functioning and the society, and also causes the people death, creates a fear atmosphere, tension and chaos in society, harms public safety, destabilizes the socio-political situation, undermines the law enforcement agencies reputation, negatively affects on the modernization process and state ingration into the European space, causes significant political, economic and moral consequences, etc. The terrorist act acquired a significant value in the large cities of Ukraine, where not only an increasing in the level of terrorist acts are observed, but also the appearance of their new configurations can be traced.It is substantiated that the large cities of Ukraine are significant urban settlements with a clearly defined territory, with a total population from 500 thousand or more, which performs the function of the administrative center of the region and concentrates a complex of political, economic, scientific, educational , spiritual, cultural, transport, medical and other society life spheres and state functioning. The large cities of Ukraine are an object of criminological research. They are include: the capital of Ukraine – Kyiv; as well as cities of interregional and regional importance – Kharkiv; Odesa; Dnipro; Lviv; Zaporizhzhia.It has been established that in the modern world, a terrorist act is an integral part of political and economical processes and represents a threat to the national and public security of the country, having turned from isolated manifestations into a mass phenomenon. The absolute majority of terrorist acts are urban in its nature. Up to 70 % of terrorist acts are steadily charged in the Kyiv, Kharkiv, Odesa, Dnipro, Lviv and Zaporizhzhia cities compare with the above mentioned state’s region. From 2014 to 2022, a total of 375 terrorist acts were recorded in large cities of Ukraine, namely: in the city of Kharkiv – 130, in the city of Kyiv – 89, in the city of Dnipro – 71, in the city of Odesa – 67, in Zaporizhzhia – 12, in the city of Lviv – 6 terrorist attacks, respectively.The analysis of the territorial and spatial spread of terrorist acts showed that from 2014 to 2022, the cities of Kyiv, Odesa, Kharkiv, Dnipro, Zaporizhzhia and Lviv were unevenly distributed and belonged to different groups – with a high, medium and moderate level of crime. Kharkiv is the big city most affected by terrorist acts, with an average rate of 4 crimes per 100,000 city population, followed by Dnipro – 3; Odessa –3; Kyiv – 2; Zaporizhzhia – 1 and Lviv – 1 crimes of this type per 100,000 city population, respectively. Large cities of Ukraine are characterized by an unsatisfactory situation in the ratio of the terrorist acts quantity to the identified terrorist criminalsquantity. Based on the results of studying the judicial practice about terorrist act cases in the cities of Kyiv, Kharkiv, Odesa, Dnipro, Lviv and Zaporizhzhia, we found that the crimes provided for in Art. 258 of the Criminal Code of Ukraine, are quite often occur together with other criminally illegal acts – in almost 45 % of cases.Basis on the defining personal features of those who commits terrorist acts in large cities of Ukraine, a criminal general portrait was built: this person is a male, both young and adult (from 18 to 60 years old and older), a citizen of Ukraine, with a basic higher (55.0%) or full secondary (25.0 %) education, unmarried, did not work or study anywhere at the time of committing such crime.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Стукало О. А. 
Підготовка майбутніх ветеринарів до професійного спілкування у процесі вивчення гуманітарних дисциплін: автореферат дис. ... д.філософ : 015 / О. А. Стукало. — Б.м., 2024 — укp.

Визначено основні аспекти підготовки майбутніх ветеринарів до професійного спілкування, які передбачають: вивчення української мови за професійним спрямуванням, вивчення однієї з іноземних мов, вивчення латинської мови. Констатовано, що підготовка майбутніх ветеринарів до професійного спілкування розглядається зарубіжними науковцями практично на одномурівні важливості із фаховими дисциплінами. Особлива увага приділяєся ефективному міжособистісному спілкуванню та управлінню конфліктами. Визначено педагогічні умови, які сприятимуть формуванню готовності майбутніх ветеринарів до професійного спілкування у процесі вивчення гуманітарних дисциплін: забезпечення позитивної мотивації майбутніх ветеринарів до професійного спілкування; різноаспектна мовна підготовка майбутніх ветеринарів у освітньому процесі; використання комплексу традиційних та інтерактивних технологій у процесі підготовки майбутніх ветеринарів до професійного спілкування. Розроблено структурно-функціональну модель процесу формування готовності майбутніх ветеринарів до професійного спілкування. Уточнено критерії, показники і рівні сформованості готовності майбутніх ветеринарів до професійного спілкування. До критеріїв сформованості готовності майбутніх ветеринарів до професійного спілкування віднесено: мотиваційний, когнітивний, оперативний. На основі ступеня прояву низки показників визначених критеріїв виокремлено рівні сформованості досліджуваного феномену: високий, середній і низький. Розглянуто можливість використання у процесі формування готовності майбутніх ветеринарів до професійного спілкування інтерактивних технологій навчання. Констатовано, що інтерактивні технології навчання – це навчання студентів таким чином, щоб вони брали активну участь у цьому процесі. Представлено деякі із можливих видів занять, базованих на використанні інтерактивних технологій. Експериментальна перевірка результативності визначених і теоретично обґрунтованих педагогічних умов формування готовності майбутніх ветеринарів до професійного спілкування у освітньому процесі аграрних закладів вищої освіти підтвердила їх ефективність. Результати дисертаційного дослідження можуть бути використані для формування готовності майбутніх ветеринарів до професійного спілкування у закладах вищої освіти, які здійснюють підготовку таких фахівців, а також у системі підвищення кваліфікації викладачів цих закладів.^UThe main aspects of training prospective veterinarians for professional communication are identified, which include: studying the Ukrainian language for professional purposes, studying one of the foreign languages, learning Latin. It is stated that the training of prospective veterinarians for professional communication is considered by foreign scientists to be almost at the same level of importance as professional courses. Particular attention is paid to effective interpersonal communication and conflict management. The following pedagogical conditions have been identified that will contribute to the formation of prospective veterinarians' readiness for professional communication in the process of studying humanities: ensuring positive motivation of prospective veterinarians for professional communication; multidimensional language training of prospective veterinarians in the educational process; use of a set of traditional and interactive technologies in the process of training prospective veterinarians for professional communication. A structural and functional model of the process of forming the readiness of prospective veterinarians for professional communication has been developed. The criteria, indicators and levels of formation of prospective veterinarians' readiness for professional communication are specified. The criteria for the formation of prospective veterinarians' readiness for professional communicationinclude: motivational, cognitive, and operational. Based on the degree of manifestation of a number of indicators of the defined criteria, the levels of formation of the studied phenomenon are distinguished: high, medium and low. The possibility of using interactive learning technologies in the process of forming the readiness of prospective veterinarians for professional communication is considered. It is stated that interactive learning technologies are teaching students in such a way that they are actively involved in this process. Some of the possible types of classes based on the use of interactive technologies are presented. The experimental verification of the effectiveness of the identified and theoretically grounded pedagogical conditions for the formation of prospectiveveterinarians' readiness for professional communication in the educational process of agricultural higher education institutions confirmed their effectiveness. The results of the thesis research can be used to form the readiness of prospective veterinarians for professional communication in higher education institutions that train such specialists, as well as in the system of advanced trainingof teachers of these institutions.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського