Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (264)Книжкові видання та компакт-диски (190)Журнали та продовжувані видання (12)
Пошуковий запит: (<.>A=ТЕРЕНТЬЄВ$<.>+<.>A=ОЛЕГ$<.>+<.>A=МАРКОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 25
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Терентьєв В.І. 
Відповідальність спеціального суб'єкта злочину за кримінальним правом України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.І. Терентьєв ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2003. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання особливостей кримінальної відповідальності спеціального суб'єкта злочину в Україні з врахуванням історичного розвитку кримінального законодавства, зміни кримінально-правових доктрин та їх сучасного стану. Здійснено комплексний підхід до аналізу особливостей криміналізації та диференціації кримінальної відповідальності спеціальних суб'єктів злочинів. Розкрито соціальну сутність криміналізації злочичинів зі спеціальним суб'єктом, правову природу спеціального суб'єкта злочину за новим кримінальним законодавством України. Проведено диференціацію спеціальних суб'єктів, охарактеризовано їх види. Визначено недоліки чинного законодавства та практики його застосування для класифікації злочинів зі спеціальним суб'єктом, наведено пропозиції кримінально-правового характеру щодо їх удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)011 + Х883.9(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА322781

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
2.

Маркович С.Є. 
Дослідження процесу нанесення детонаційно-газових покрить на деталі авіаційної техніки з урахуванням величини та розподілу залишкових напружень у системі покриття - підкладка: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.07 / С.Є. Маркович ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2005. — 21 с.: рис. — укp.

Зазначено, що критична температура визначається переходом від залишкових напружень, що стискають, до залишкових, що розтягують, зокрема: за напилювання покриття товщиною 0,100 мм з порошку ВК-25 (діаметр часток дорювнює 20 - 40 мкм) на підкладку з титанового сплаву ВТ8 за режиму, що характеризується параметрами: відстанню напилювання, що дорівнює 170 мм, скорострільністю - 3 ГцБ співвідношенням ацетилен/кисень - 0,67, витратами ацетилену - 0,31 л/цикл (швидкість часток - 5210 м/с), величиною критичної температури поверхневого шару - 19124 К. Уточнено математичну модель, що враховує внесок кінетичної енергії часток у процес формування залишкових напружень у системі покриття - підкладка за детонаційно-газового напилювання. Виявлено взаємозв'язок між енергетичними параметрами напилювання та величиною і розподілом залишкових напружень. Запропоновано метод нанесення комбінованого покриття для компресорних лопаток перших ступенів, що дає змогу здійснити напилювання вхідної крайки карбідом вольфраму за детонаційно-газовим методом та нанесення покриття з нітриду титана на спинку та корито лопатки з використанням методу конденсації, що забезпечує збільшення ерозійної стійкості виробу до 60 %. Розроблено єдиний вимірювальний комплекс, що дає змогу здійснити оперативний контроль процесу напилювання за параметрами: швидкість і температура часток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О551.41-060.17 +
Шифр НБУВ: РА337607

Рубрики:

      
3.

Маркович Л.М. 
Екологічні знання як чинник гуманітаризації шкільного курсу фізики: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Л.М. Маркович ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено компоненти та розроблено дидактичні підходи щодо гуманітаризації шкільного курсу фізики, основу якої становлять екологічні знання. Конкретизовано наукові підходи щодо визначення сутності, змісту та завдань гуманітаризації шкільного курсу фізики та визначено її специфіку (формування екологічної культури учнів) у порівнянні з традиційним навчанням, орієнтованим на засвоєння знань. Визначено зміст екологічних знань для учнів IX - XI класів з урахуванням компонентів гуманітаризації навчання фізики. Розроблено додаткові розділи до програми з фізики для учнів IX - XI класів загальноосвітніх навчальних закладів відповідно до завдань гуманітаризації шкільного курсу фізики. Нові завдання рекомендовано використовувати у класах з профільною диференціацією вивчення фізики за програмами прикладного курсу та курсу поглибленого рівня, а також у програмах для профільних класів 12-річної школи. Розроблено тестові завдання для визначення рівнів сформованості в учнів елементів екологічних знань у процесі вивчення фізики, узгоджені з 12-бальною шкалою оцінювання навчальних досягнень. Тестові завдання рекомендовано використовувати з метою перевірки знань учнів з фізики, передбачених державним стандартом фізичної освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б.р(4УКР)2-3 +
Шифр НБУВ: РА350810

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Маркович В. П. 
Епідеміологічні аспекти надзвичайних ситуацій природного генезу (на моделі повеней в Закарпатьській області України): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.02 / В. П. Маркович ; АМН України, Ін-т епідеміол. та інфекц. хвороб ім. Л. В. Громашевського. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше обгрунтовано фази поетапної ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій (НС) природного генезу: аварійно-рятувальних та відновлювальних робіт, стабілізації ситуації, реабілітації. Розроблено алгоритм дій на основі систематизації протиепідемічних особливостей інфекційних захворювань. Наведено методику прогнозування можливого зростання інфекційної захворюваності серед населення зони НС та методику розрахунку економічних втрат від неї. Розроблено форму паспортизації населених пунктів та об'єктів нагляду як основу інформаційної бази щодо ймовірних ризиків у разі виникнення НС. Створено модель планування протиепідемічних заходів як основу формування дієвих напрямків ліквідації епідемічних ускладнень під час НС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР-4ЗАК)599 + Р190.8
Шифр НБУВ: РА369530 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Будівництво   
5.

Терентьєв О.О. 
Інтелектуальна інформаційна технологія діагностики технічного стану будівель: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.О. Терентьєв ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2008. — 17 с. — укp.

Розвинуто концепцію інформаційної системи управління технічного обслуговування та діагностування будівель. Запропоновано інтелектуальну інформаційну технологію для підтримки прийняття рішень стосовно діагностування їх технічного стану. Розроблено теоретико-множинний формалізований опис з використанням моделей основних конструктивних елементів будівлі. Удосконалено математичну модель визначення її стану, а також запропоновано моделі та методи формування експертного оцінювання під час проведення обстеження. Розроблено базу знань дефектів і пошкоджень конструктивних елементів будівлі під час обстеження. Проаналізовано результати експерименту, здійсненого з метою моделювання системи обстеження технічного стану будівлі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н7-082.051 +
Шифр НБУВ: РА359793

Рубрики:

      
6.

Маркович Я.С. 
Категорії часу та простору в романі Б.Пастернака "Доктор Живаго": Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / Я.С. Маркович ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2006. — 20 с. — укp.

Вперше у контексті єдиного системного підходу досліджено особливості відтворення художнього часу та художнього простору у романі Б.Пастернака "Доктор Живаго". Уточнено зміст понять "час" і "простір" у художній літературі, показано їх значення для розвитку жанру у XX ст. (на матеріалі твору "Доктор Живаго" Б.Пастернака). Досліджено форми часу (фабульний, сюжетний, наративний) та різновиди простору в романі. Особливу увагу приділено конкретно-історичним, символічним, міфопоетичним топосам і локусам. Проаналізовано еволюцію, засоби вираження та функції мотивів, пов'язаних з категоріями часу та простору. Показано вплив просторово-часової організації на жанр і стиль твору. Проаналізовано розвиток традиції російської та світової літератури у прозовій спадщині митця. Досліджено художнє новаторство Б.Пастернака у жанрі роману.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)6-4 Пастернак, Б. 534 +
Шифр НБУВ: РА343971

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Маркович І.Ф. 
Медико-соціальна характеристика стану здоров'я та наукове обгрунтування сучасної і прогнозної потреби військовослужбовців в амбулаторно-поліклінічній допомозі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.03 / І.Ф. Маркович ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Виявлено закономірності у формуванні здоров'я військовослужбовців, зокрема захворюваності та поширеності хвороб за різними контингентами, віковими групами, класами хвороб та показниками фізичного розвитку. Науково обгрунтовано й розроблено сучасну модель організації та надання амбулаторно-поліклінічної допомоги віськовослужбовцям Збройних сил України на територіальному рівні. З'ясовано їх потребу у зазначеній допомозі відповідно до сучасної моделі її організації та надання на територіальному рівні, а також на певний період з урахуванням конкретних лікарських спеціальностей та рівня амбулаторно-поліклінічної допомоги.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)28 + Ц7,8(4УКР)6-21 +
Шифр НБУВ: РА343910

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Терентьєв О.М. 
Моделі і методи побудови та аналізу Байєсівських мереж інтелектуального аналізу даних: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.М. Терентьєв ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2009. — 18 с. — укp.

Запропоновано новий евристичний метод побудови топології Байєсівських мереж (БМ) і формування ймовірнісного висновку за навчальними даними. З використанням запропонованих методів розроблено та реалізовано оригінальну архітектуру системи підтримки прийняття рішень для інтелектуального аналізу даних (ІАД) на основі БМ, призначеної для розв'язання практичних задач моделювання, класифікації та прогнозування. За цією структурою запропоновано пристрій для обробки слабоструктурованих даних. Програмно реалізовану систему підримки прийняття рішень використано для розв'язання певних прикладних задач, а саме: побудови скорингових моделей кредитоспроможності клієнтів VAB банку та визначення тренду індексів під час виконання торговельних операцій на Нью-Йоркській фондовій біржі. Такі системи призначені для використання в організаціях, де необхідно обробляти великі обсяги інформації та приймати рішення на основі результатів x15852цієї обробки. Теоретичні та практичні результати можуть бути використані у курсах "Експертні системи", "Системний аналіз", "Проектування систем підтримки прийняття рішень" і "Проектування комп'ютерних інформаційних систем".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.2 + З970.53-01 +
Шифр НБУВ: РА364067

Рубрики:

      
9.

Маркович І.Г. 
Наукове обгрунтування епідеміологічного нагляду за Hib-інфекцією в умовах впровадження вакцинопрофілактики: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / І.Г. Маркович ; АМН України. ДУ "Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського". — К., 2008. — 24 с. — укp.

Уперше на моделі м.Києв установлено частку Hib-менінгітів у етіологічній структурі бактеріально розшифрованих менінгітів, ураженість населення різних вікових груп, динаміку та сезонність Hib-менінгітів. Визначено, що групою ризику щодо розвитку цих хвороб є діти віком до 2-х років. Статистично доведено, що недостатня бактеріологічна розшифровка бактеріальних менінгітів зумовлена недооцінкою етіологічної ролі Hib у розвитку цієї патології. У порівняльному аспекті проведено вивчення реактогенності двох моновакцин для профілактики Hib-інфекції та оцінено їх безпеку. Це свідчить про можливу етіологічну роль Hib у розвитку цих захворювань, оскільки бактеріологічна розшифровка інших, крім менінгіту, клінічних форм Hib-інфекції не проводиться. На підставі аналізу даних, одержаних завдяки медико-соціологічному дослідженню серед медичних працівників і батьків, обгрунтовано необхідність поліпшення їх обізнаності щодо Hib-інфекції та засобів її профілактики як заходу щодо підвищення ефективності програм імунопрофілактики. Розроблено підходи до створення системи епідеміологічного нагляду за Hib-інфекцією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р194.32-3 +
Шифр НБУВ: РА357692

Рубрики:

      
10.

Маркович С.І. 
Підвищення зносостійкості деталей машин електродуговим напиленням композиційних покриттів з застосуванням різнорідних дротів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.04 / С.І. Маркович ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2007. — 17 с. — укp.

Розроблено метод підвищення триботехнічних властивостей поверхонь тертя нанесенням композиційних покриттів електродуговим напиленням порошкового та суцільнотягнутого дротів. З метою розширення меж впливу на параметри процесу електродугового напилення за рахунок стабілізації дуги та підвищення її температури досліджено вплив домішок сполук Na і F на дуговий процес, температуру та фракційний стан продуктів розпилення. Розроблено домішки до шихти порошкового дроту. Визначено вплив складу крапель різнорідних дротів і характеру їх взаємодії за дугового процесу на механічні характеристики покриття. За рахунок керованого впливу на розмір крапель одержано композиційні покриття з підвищеною зносостійкістю та когезійною і адгезійною міцністю, знижуючи за цього схильність до утворення тріщин композиційних покриттів значної товщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.033.05 +
Шифр НБУВ: РА352126

Рубрики:

      
11.

Терентьєва Н.О. 
Розвиток політехнічної освіти у вищих педагогічних навчальних закладах України (ХХ ст.): автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Н.О. Терентьєва ; Ін-т вищ. освіти АПН України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність політехнічної освіти, визначено тенденції та особливості її розвитку у вищих педагогічних навчальних закладах України. Досліджено еволюцію поняття "політехнічна освіта" протягом XX ст., запропоновано його визначення. Охарактеризовано основні компоненти політехнічної освіти (знання, уміння, технології навчання та якості особистості студента). Розкрито теоретико-методологічні засади професійної підготовки випускника педагогічного ВНЗ. Встановлено вимоги щодо змісту політехнічної освіти, визначено особливості, елементи, засоби забезпечення та етапи формування політехнічної підготовки педагогів. Удосконалено модель професійної діяльності викладача політехнічного ВНЗ. Узагальнено сутність, структуру, функції, принципи, особливості та умови розвитку політехнічної освіти у педагогічних вищих навчальних закладах України у XX ст. Розроблено періодизацію та визначено основні тенденції розвитку політехнічної освіти у вищих педагогічних навчальних закладах України у досліджуваний період. Наведено пропозиції щодо поліпшення політехнічної підготовки сучасних випускників педагогічних вищих навчальних закладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.513(4УКР)6 + Ж.р(4УКР)3 г +
Шифр НБУВ: РА352965

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Терентьєв А. Ю. 
Система моделювання прогнозу росту штучних соснових лісостанів Полісся України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.03.02 / А. Ю. Терентьєв ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено порівняльну характеристику чистих і мішаних деревостанів сосни звичайної Полісся України та вдосконалено їх поділ з метою підвищення точності прогнозування основних таксаційних показників. Досліджено зміну та змодельовано динаміку основних таксаційних показників штучних чистих і мішаних деревостанів сосни звичайної Полісся України. Розроблено динамічну бонітетну шкалу та таблиці ходу росту для модальних чистих і мішаних деревостанів сосни звичайної. Запропоновано систему моделей прогнозу ходу росту основних таксаційних показників чистих і мішаних лісостанів сосни звичайної для актуалізації лісового фонду України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.921 + П381.1-46
Шифр НБУВ: РА375534 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Маркович Б.М. 
Термодинамічні та структурні характеристики неоднорідного електронного газу: Автореф. дис. канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / Б.М. Маркович ; НАН України. Ін-т фізики конденс. систем. — Л., 2003. — 19 с. — укp.

Запропоновано новий підхід для обчислення термодинамічного потенціалу, який полягає у зведенні відповідного негауссівського функціонального інтеграла до гауссівської форми з перенормованою кореляційною функцією "густина - густина". Показано, що в такому підході для розрахунку цього потенціалу достатньо знати ефективний потенціал міжелектронної взаємодії. У цьому ж підході знайдено загальний вираз для s-частинкової функції розподілу електронів. Розраховано унарну та бінарну функції розподілу електронів у випадку моделювання поверхневого потенціалу потенціальною сходинкою. На їх основі проведено розрахунок поверхневих характеристик напівобмеженого металу: дипольного бар'єра та поверхневої енергії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В311,022 +
Шифр НБУВ: РА327998

Рубрики:

      
14.

Маркович І. Б. 
Трансформація промисловості в умовах глобалізації: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / І. Б. Маркович ; Нац. ун-т вод. госп-ва та природокористування. — Рівне, 2011. — 16 с. — укp.

Досліджено сутність і вдосконалено поняття глобалізації, проаналізовано її вплив на світовий та вітчизняний промисловий ринок. Виявлено тенденції розвитку промисловості України в контексті її відкритості до імпорту, інноваційності підприємств, їх сильних і слабких сторін, можливостей та загроз, які постають перед ними. Розроблено підхід до визначення мікрорівневої адаптованості промисловості до роботи за глобальних умов на основі декомпозиції й агрегування. Проведено його розрахунок для промислових підприємств і встановлено вплив на результати їх діяльності. Побудовано модель проведення трансформації промисловості на основі формування інтегрованих структур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-151 + У9(4УКР)830
Шифр НБУВ: РА383213 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Маркович М.Й. 
Українські художні світильники XVI-ХХ ст. в контексті європейського мистецтва освітлювальних приладів (історія, типологія, художні особливості): Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.06 / М.Й. Маркович ; Львів. нац. акад. мистец. — Л., 2006. — 16 с. — укp.

Визначено особливості мистецького феномену українських інтер'єрних світильників XVI - XX ст. у порівнянні з аналогічними творами народних майстрів і професійних художників Європи. Уточнено історичні етапи розвитку західно-європейських та українських освітлювальних приладів, визначено їх стилістичні особливості. Розроблено типологію, з'ясовано специфіку синтезу різних матеріалів і засобів виразності, які визначають образну своєрідність світильників у стильових межах Ренесансу, бароко, класицизму та модерну. Проаналізовано твори дизайну українських освітлювальних приладів XX ст. Досліджено та введено до наукового обігу значний обсяг фактологічного матеріалу, що дає можливість застосування мистецької спадщини минуло щодо створення світильників для сучасної дизайнерської практики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ126.43(4УКР)4/6 + З294-53 +
Шифр НБУВ: РА344561

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Гірнича справа   
16.

Терентьєв О.М. 
Фізико-технічні основи видобутку корисних копалин з енергоощадним руйнуванням молекулярних зв'язків гірських порід: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.03 / О.М. Терентьєв ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2008. — 36 с. — укp.

Установлено функціональні закономірності критеріальних параметрів виробничих граничних умов функціонування гірничих систем за видобутку корисних копалин з урахуванням фізико-механічних властивостей породного масиву, параметрів робочого органу та привода гірничої системи. Запропоновано критеріальний метод створення гірничих систем класу "Породний масив - робочий орган - привід" для руйнування корисних копалин під час їх видобутку. Метод заснований на системному аналізі вихідних даних, параметричному й аксіометричному синтезі виробничих граничних умов реального функціонування систем. Запропоновано математичні моделі, які базуються на їх поєданні через єдиний параметр - висоту ядра ущільнення. Особливістю математичного аналога об'єму елементарної стружки є використання рівняння Касіні, що дозволило врахувати будь-які просторові форми елементів руйнування масиву робочим органом гірничої мошини. Відзначено, що загальний економічний ефект від провадження результатів дослідження становить 121 839,5 руб. Росії та 1 706 053 грн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И-1 + И-5 +
Шифр НБУВ: РА359853

Рубрики:

      
17.

Терентьєв М. В. 
Формування змісту вищої освіти за спеціальністю "державне управління": автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.03 / М. В. Терентьєв ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Дніпропетр. регіон. ін-т держ. упр . — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше запропоновано структурно-функціональну модель формування змісту багаторівневих програм вищої освіти за спеціальністю "Державне управління". Розроблено й обгрунтовано проект Концепції післядипломної освіти державних службовців в Україні. Запропоновано структурно-функціональну модель формування змісту вищої професійної освіти, в основу якої покладено модернізацію навчальних програм освіти на основі освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста, бакалавра, магістра.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр)012.1р3
Шифр НБУВ: РА374478 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Маркович О.В. 
Формування професійних умінь майбутніх медичних сестер хірургічного профілю засобами алгоритмізації: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / О.В. Маркович ; Ін-т пед. освіти і освіти дорослих АПН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему формування професійних умінь майбутніх медичних сестер засобами алгоритмізації за умов медичних ВНЗ України I - II рівнів акредитації. Проаналізовано сучасний стан медсестринства в Україні та перспективи його розвитку, розглянуто структуру професійних умінь медичної сестри хірургічного профілю, обгрунтовано доцільність застосування алгоритмічних технологій у процесі її професійної підготовки. Розроблено технологію алгоритмізації формування професійних умінь за допомогою простих, складних, комплексних комбінованих і загальних алгоритмів виконання практичних дій. Обгрунтовано організаційно-методичні засади алгоритмічного підходу до формування професійних умінь майбутніх медичних сестер (зміст, форми та методи теоретичної та практичної підготовки). Встановлено показники та критерії ефективності формування професійних умінь майбутніх медичних сестер хірургічного профілю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) р2 +
Шифр НБУВ: РА361187

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Шорінов О. В. 
Розроблення технології нанесення захисно-відновлювальних покриттів на деталі авіаційної техніки з магнієвих сплавів холодним газодинамічним напилюванням / О. В. Шорінов. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт дослідження – процес формування покриттів методом холодного газодинамічного напилювання; мета дослідження – розроблення технології нанесення покриттів на основі алюмінію холодним газодинамічним напилюванням для підвищення корозійної стійкості деталей з магнієвих сплавів при їх виготовленні й відновленні; методи дослідження – визначення параметрів частинок при зіткненні з підкладкою, що базується на використанні одновимірної ізоентропійної газодинамічної моделі та методу обчислювальної газодинаміки двофазного потоку, метод багатофакторного планування експерименту й математичного оброблення статистичних даних для визначення функціональних залежностей впливу досліджуваних параметрів процесу на властивості покриттів; результати – розширено область використання технології холодного газодинамічного напилювання покриттів шляхом удосконалення моделі розрахунку необхідної швидкості частинок для утворення покриттів; новизна – введено характеристичний критерій, що відображає співвідношення між швидкістю частинки порошку в момент зіткнення з підкладкою й критичною швидкістю напилювання, і дає змогу визначати можливість адгезії; удосконалено модель розрахунку швидкості частинок, необхідної для утворення покриття (критичної швидкості), у момент зіткнення з підкладкою для процесу холодного газодинамічного напилювання, що виконується при низькому тиску в діапазоні значень від 0,6 МПа до 1,0 МПа; отримано рівняння, що дають змогу прогнозувати пористість покриттів на основі алюмінію, отриманих холодним газодинамічним напилюванням низького тиску; ступінь впровадження – результати впроваджені у навчальний процес кафедри технологій виробництва авіаційних двигунів Національного аерокосмічного університету ім. М. Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут», у Акціонерному товаристві «Мотор Січ» і Державному підприємстві «Харківське агрегатне конструкторське бюро»; галузь використання – машинобудування^UThe object of the research is the coatings deposition process by cold gas-dynamic spray; the purpose of the study is to develop a technology for the deposition of aluminum-based coatings via cold spray to increase the corrosion resistance of manufactured and restored components made of magnesium alloys; research methods – determination of particle impact parameters based on one-dimensional isentropic and gas-dynamic models, two-phase flow computational gas dynamics, multifactorial design of experiments and data processing using statistical methods to understand the influence of the investigated process parameters on the coating properties; results – the technology of cold gas-dynamic spray has been benefited by improving the model used to calculate the required particle temperature and velocity for the formation of coatings; novelty – a characteristic criterion is introduced reflecting the ratio between the powder particle impact velocity and the critical velocity, that allows determining the possibility of adhesion; the model for the calculation of the particle velocity required to form a coating (critical velocity) for low pressure cold gas-dynamic spraying (working pressure from 0,6 MPa to 1,0 MPa) has been improved; the equations to predict the porosity of aluminum-based coatings obtained by low pressure cold spraying have been developed; the degree of implementation – the results are introduced in the educational process of the Department of Technology of Aircraft Engines Manufacturing of the National Aerospace University «Kharkiv Aviation Institute», in the Joint-Stock Company «Motor Sich» and the State Enterprise «Kharkiv Aggregate Design Bureau»; the field of use machine building


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Маркович Б. М. 
Квантово-статистичний опис рівноважних характеристик та дифузійних процесів у просторово обмежених металевих системах / Б. М. Маркович. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена розробленню квантово-статистичної теорії рівноважних характеристик та дифузійних процесів у просторово обмежених металевих системах на основі базисного підходу та методів нерівноважного статистичного оператора Зубарєва і функціонального інтегрування.Використовуючи модель напівобмеженого «желе» як базисну, отримано нові вирази для термодинамічного потенціалу та s-частинкової функції розподілу електронів напівобмеженого металу з урахуванням дискретності іонної підсистеми. Ці формули мають вигляд розвинень за степенями «різницевого потенціалу». Показано, що нелокальність псевдопотенціалу призводить до необхідності розглядати недіагональні елементи матриці густини електронів.Отримано новий аналітичний вираз для термодинамічного потенціалу напівобмеженого металу в межах моделі «желе», на основі якої розраховано хімічний потенціал, внутрішню та поверхневу енергії. Досліджено вплив міжелектронної кулонівської взаємодії на хімічний потенціал та поверхневу енергію.Вперше з коректним врахуванням умови електронейтральності розраховано ефективний потенціал парної міжелектронної взаємодії, хімічний потенціал та роботу виходу для тонкої металевої плівки, яка розглядається у межах моделі «желе» та знаходиться у вакуумі або на діелектричному підкладі, та досліджено вплив на них товщини плівки. Розрахунок хімічного потенціалу електронів металевої плівки показав, що врахування кулонівської міжелектронної взаємодії призводить до підсилення осциляційного квантово-розмірного ефекту. Показано, що коректне врахування умови електронейтральності забезпечує правильну поведінку хімічного потенціалу та роботи виходу.Розраховано ефективні потенціали міжелектронної, міжіонної та електрон-іонної взаємодій та досліджено вплив на них площини поділу «метал–вакуум» та поправки на локальне поле.Розвинуто квантово-статистичну теорію опису електродифузійних та в'язко-еластичних електронних процесів напівобмеженого металу з урахуванням дискретності іонної підсистеми металу. Отримано узагальнені рівняння опису цих процесів з урахуванням динамічного екранування. Знайдено нерівноважний статистичний оператор у гаусcівському та наступному за ним наближеннях за динамічними електронними кореляціями. Отримано узагальнені рівняння нелінійної гідродинаміки для нерівноважних середніх значень густин електронів та їх імпульсу, які можуть застосовуватись для опису сильно нерівноважних процесів для електронної підсистеми напівобмеженого металу.Отримано систему рівнянь типу Кеттано опису взаємодії газової фази з каталітичною поверхнею металу з урахуванням адсорбційних, десорбційних та хімічних реакцій між адсорбованими атомами. Отримано узагальнені рівняння переносу для середніх нерівноважних значень густин неадсорбованих і адсорбованих атомів для узгодженого опису атомних реакційно-дифузійних процесів у системі «метал–адсорбат–газ» у статистиці Рені, які у разі q=1 співпадають із рівняннями реакційно-дифузійних процесів у статистиці Гіббса. Отримані рівняння є нелінійними та просторово неоднорідними, можуть описувати як сильно, так і слабо нерівноважні процеси.Побудовано математичну модель реакційно-дифузійних процесів для механізму Ленгмюра–Гіншелвуда на поверхні металевого каталізатора, яка дає можливість врахувати особливості протікання хімічних реакцій типу окиснення на поверхні платинового каталізатора. Обґрунтовано та побудовано математичну модель реакційно-дифузійних процесів окиснення CO для механізму Ленгмюра–Гіншелвуда на двовимірній поверхні платинового каталізатора, яка враховує скінченність швидкості десорбції продукту окиснення (CO2) з поверхні каталізатора.Отримано узагальнені рівняння переносу, які узгоджено описують в'язко-еластичні електронні процеси із дифузійно-електромагнітними процесами для атомів–промоторів (магнітних диполів) на поверхні металу та із реакційно-дифузійними процесами для адсорбованих на поверхні металів атомів.Розроблено підхід для розрахунку площі поперечного перерізу розсіяння іонізованих атомів на вістрі польового іонізаційного детектора, що полягає у поєднанні класичного опису процесу наближення атома до вістря та квантового опису процесу іонізації атома, за допомогою якого розраховано значення площі поперечного перерізу розсіяння іонізованих атомів гелію, які задовільно узгоджуються з експериментальними даними.Отримано нові узагальнені рівняння переносу у дробових похідних для класичної системи частинок в статистиці Рені, у разі дифузійних процесів отримано узагальнені рівняння дифузії у дробових похідних, зокрема, узагальнені рівняння дифузії типу Кеттано, Максвелла–Кеттано для систем з часовою та просторовою нелокальністю.^UThe thesis is devoted to development of a quantum-statistical theory of equilibrium characteristics and diffusion processes in spatially limited metal systems by using the reference system approach, Zubarev's non-equilibrium statistical operator method, and functional integration method.By using the semi-infinite jellium as a reference system, analytic equations for the thermodynamic potential and the s-particle distribution function of electrons of semi-infinite metal are obtained, taking into account discreteness of ion subsystem. These equations are the power expansions of “the difference potential.” It is shown that the non-locality of pseudopotential leads to the need to account for non-diagonal elements of the electron density matrix.A new analytic equation for the thermodynamic potential of semi-infinite metal is obtained within the jellium model on the basis of which the chemical potential, internal and surface energies are calculated. An influence of the Coulomb interaction between electrons on the chemical potential and surface energy is estimated.For the first time, the chemical potential and work function for a metal film which is placed either in the vacuum or on a dielectric substrate are calculated with correct accounting of the electroneutrality condition. An effect of the film thickness on the chemical potential and the work function is studied. The calculation of the chemical potential of electrons in a metal film has shown that taking into account the Coulomb interaction between electrons increases the oscillatory quantum size effect and that the correct account for the electroneutrality condition provides a correct behavior of the chemical potential and work function.The effective potentials of the electron–electron, ion—ion and electron–ion interactions are calculated and an influence of the metal–vacuum separation plane on these potentials and local field correction are investigated.A quantum-statistical theory of electro-diffusion and viscoelastic electron processes of semi-infinite metal is developed, taking into account the discreteness of the ion subsystem of the metal. The generalized equations are obtained taking into account dynamic screening. A non-equilibrium statistical operator in the Gaussian approximation and in the next approximation using dynamic electron correlations is found. The generalized equations of nonlinear hydrodynamics for non-equilibrium average values of electron density and momentum are obtained, which can be used to describe strongly non-equilibrium processes for the electron subsystem of semi-infinite metal.A system of Cattaneo-type equations is obtained for the description of interaction of the gas phase with the catalytic metal surface, taking into account adsorption, desorption, and chemical reactions between adsorbed atoms. The generalized transport equations are obtained for the average non-equilibrium values of densities of non-adsorbed and adsorbed atoms for a consistent description of atomic reaction-diffusion processes in the system “metal–adsorbate–gas” within the Rényi statistics. The obtained equations are nonlinear and spatially inhomogeneous, both strong and weak non-equilibrium processes can be described by them.A mathematical model of reaction-diffusion processes for the Langmuir–Hinshelwood mechanism on the metal catalyst surface is constructed, which enables us to take into account peculiarities of course of the chemical reactions of oxidation-type on the platinum catalyst surface. The mathematical model of reaction-diffusion processes of CO oxidation for the Langmuir–Hinshelwood mechanism on a two-dimensional surface of the platinum catalyst, which takes into account the finiteness of the desorption rate of the oxidation product (CO2) from the catalyst surface, is constructed.The generalized transport equations are obtained, which consistently describe viscoelastic electron processes with diffusion-electromagnetic processes for atoms-promoters (magnetic dipoles) on the metal surface and with reaction-diffusion processes for the adsorbed atoms on the metal surface in catalytic processes.An approach is developed for calculating the cross-sectional area of scattering of ionized atoms on the field ionization tip, which is a combination of the classical description of an atom's approaching the tip and the quantum description of the ionization of an atom. Using this approach, the values of the cross-sectional area of scattering of ionized helium atoms are calculated, which are in satisfactorily agreement with experimental data.New generalized transport equations with fractional derivatives for a classical system of particles within the Rényi statistics are obtained. In the case of diffusion processes, the generalized diffusion equations with fractional derivatives, in particular, the generalized diffusion equations of the Cattaneo-type, Maxwell–Cattaneo-type for systems with time and spatial nonlocality are obtained.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського