Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (139)Реферативна база даних (12545)Книжкові видання та компакт-диски (9906)Журнали та продовжувані видання (590)
Пошуковий запит: (<.>A=ТКАЧ$<.>+<.>A=ІВАН$<.>+<.>A=МИКОЛАЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 847
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ткач С.М. 
Автономна нейропатія у хворих на цукровий діабет І типу: фактори ризику, перебіг, діагностика і лікування: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.14 / С.М. Ткач ; Держ. установа "Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України". — К., 2008. — 39 с. — укp.

У хворих на цукровий діабет (ЦД) I типу вивчено закономірності розвитку уражень автономної нервової системи та їх взаємозв'язок з порушеннями моторно-евакуаторної функції шлунка, різними формами дискінезії позапечінкових жовчних шляхів і змінами уродинаміки. З'ясовано характер взаємозв'язку змін соматичного й автономного відділів нервової системи. На підставі результатів спектрального та статистичного аналізу варіабельності серцевого ритму охарактеризовано стадії діабетичної автономної нейропатії (ДКАН). Визначено ранні ознаки діабетичної шлунково-кишкової автономної нейропатії (ДШКАН) і діабетичної цистопатії (ДЦ), фактори ризику виникнення діабетичної атономної нейропатії та маркери підвищеного ризику розвитку остеоартропатії Шарко. Показано властивість унітолу щодо позитивного впливу на поліоловий шлях обміну глюкози за рахунок підвищення активності сорбітолдегідрогенази, що запобігає надмірному накопиченню сорбітолу у нервах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-7 + Р628-3 +
Шифр НБУВ: РА358373

Рубрики:

      
2.

Ткаченко Н.Г. 
Агрегативна стійкість водних суспензій діоксиду титану: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.11 / Н.Г. Ткаченко ; НАН України. Ін-т біоколоїд. хімії ім. Ф.Д.Овчаренка. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Вивчено властивості водних суспензій діоксиду титану з концентарцією твердої фази 0,03 - 4,00 г/л у широкому інтервалі зміни pH середовища та концентрації доданих речовин. Вперше показано, що характер зміни агрегативної стійкості водних суспензій діоксиду титану в околі ізоелектричної точки залежить від співвідношення ефектів упорядкування та розупорядкування структури води навколо іонів фонового електроліту. Виявлено, що максимальна стабілізація суспензій діоксиду титану за присутності поліметакрилової кислоти забезпечується за умов переходу від слабоіонізованої компактної форми макромолекулярного клубка до його сильноіонізованої розгорнутої форми. Вперше виявлено, що за умов агрегативної стійкості суспензій форма утворених агрегатів наближається до сферичної, а з пониженням стійкості колоїдних систем - відхиляється від сферичної.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г124.413.1 + Г661-6 +
Шифр НБУВ: РА348087

Рубрики:

      
3.

Іванів М. О. 
Агроекологічна оцінка гібридів кукурудзи різних груп стиглості в умовах Південного Степу: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.09 / М. О. Іванів ; ДВНЗ "Херсон. держ. аграр. ун-т". — Херсон, 2011. — 20 с. — укp.

Визначено особливості росту, розвитку та рівень продуктивності рослин кукурудзи на товарних посівах залежно від рівня грунтово-екологічного градієнта, а також вплив кількісних ознак гібридів кукурудзи різних груп стиглості на урожайність зерна. Вивчення основних параметрів гібридів дозволило економічно й енергетично обгрунтувати доцільність використання гібридів кукурудзи з певними адаптивними параметрами за умов зрошення південного регіону України. Визначено гібриди кукурудзи, що мають підвищену адаптивну здатність до умов зрошення Південного Степу. Оптимізовано гібридний склад кукурудзи з метою надання рекомендацій виробництву щодо використання певного типу гібриду для одержання максимальної економічної ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-314.8
Шифр НБУВ: РА380571 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Іванов Ф.А. 
Агроекологічне обгрунтування та ефективність вирощування кукурудзи і озимої пшениці у сівозмінній ланці в умовах південного Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Ф.А. Іванов ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2000. — 16 с. — укp.

Розглянуто особливості вегетації та продуктивність кукурудзи на зерно та силос за умов літньої сівби з міжряддями 210 см. Доведено, що посів кукурудзи у II декаді червня, за рахунок зміщення вегетації на період з більш сприятливими метеорологічними показниками впливає на ріст та розвиток рослин, зокрема, спостерігається поліпшення режимів мінерального живлення та водоспоживання. Встановлено, що критичний період рослин кукурудзи залежить від зниження температури повітря та підвищення його вологості. Урожайність кукурудзи на силос та зерно у порівнянні з основними посівами зростає на 30%. Вирощування кукурудзи літньої сівби з міжряддями 210 см дозволяє використовувати їх до збирання культури з метою посіву озимої пшениці. Запаси доступної вологи у грунті достатні для отримання нормальних сходів пшениці. Встановлено, що збирання кукурудзи на силос до появи сходів не суттєво впливає на стан посівів озимої пшениці. Негативних наслідків збирання кукурудзи на зерно за умов мерзлого грунту не виявлено. Доведено, що вирощування озимої пшениці у міжряддях кукурудзи літньої сівби дозволяє отримувати стабільний урожай продовольчого зерна. Зазначено, що продуктивність сівозмінних ланок у цілому зростає в 1,5 - 1,6 рази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-41(4УКР-4МИК),022 + П212.2-41(4УКР-4МИК),022
Шифр НБУВ: РА308755 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Іванюра І.О. 
Адаптаційні можливості функціональних систем організму учнів середнього шкільного віку при тривалих фізичних навантаженнях: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.13 / І.О. Іванюра ; Київ. нац ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 36 с. — укp.

Досліджено фізіологічні механізми адаптації організму до тривалих фізичних навантажень в онтогенезі. Одержано показники кількісних динамічних характеристик рівня економічності зовнішнього дихання і серцево-судинної системи учнів середнього шкільного віку за різної тривалості фізичних навантажень. Показано, що у процесі фізичних навантажень підвищуються адаптаційні можливості кардіореспіраторної системи, але до певної фізіологічної межі, вище якої можуть виникнути патологічні зміни. Виділено нормативні зони показників, які відображають динаміку адаптації для різних вікових груп. Розроблено кількісні критерії для прогнозування функціонального стану серцево-судинної та дихальної систем за умов тривалих фізичних навантажень. На підставі аналізу вікової динаміки властивостей основних нервових процесів і деяких психофізіологічних функцій встановлено, що адаптація до тривалих фізичних навантажень супроводжується у дітей і підлітків удосконаленням функціонального стану нервової системи. Доведено, що в обстежених дітей з різним рівнем властивостей функціональної рухливості та сили основних нервових процесів за умов тривалих фізичних навантажень характер і спрямованість онтогенетичних змін вегетативних і психофізіологічних функцій однакові, але ступінь їх різний. Визначено динаміку зв'язків властивостей основних нервових процесів з вегетативними, сенсомоторними та психічними функціями. Адаптація до м'язових навантажень за умов тривалих тренувань забезпечує розвиток властивостей ВНД, які визначають успішність спортивної діяльності учнів середнього шкільного віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-34 + Ч510.41 + Ч511.52-1
Шифр НБУВ: РА313309 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Іванникова В. В. 
Адміністративний примус у кредитно-фінансовій діяльності: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. В. Іванникова ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 15 с. — укp.

Досліджено сутність, зміст і підстави застосування адміністративного примусу в кредитно-фінансовій діяльності державних органів України. Розглянуто загальнотеоретичні проблеми, пов'язані з даним примусом. Визначено повноваження державних органів щодо застосування адміністративно-примусових заходів у сфері кредитно-фінансової діяльності. Проаналізовано концептуальні підходи щодо розуміння сутності заходів адміністративного примусу, проведено їх класифікацію та виділено специфіку їх застосування в такій діяльності. Наведено висновки, пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення організаційно-правових засад застосування заходів адміністративного примусу в кредитно-фінансовій діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)129 + Х819(4УКР)072.89
Шифр НБУВ: РА383838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Іваненко Я. Л. 
Адміністративні неюрисдикційні провадження: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Я. Л. Іваненко ; Акад. праці і соц. відносин Федер. проф. спілок України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто риси адміністративних неюрисдикційних відносин. Визначено місце цих відносин у адміністративно-правових відносинах. Сформульовано поняття "адміністративне неюрисдикційне провадження" (АНП). Розроблено класифікацію цих проваджень та процедур, виділено їх види. Визначено стадії кожного виду АНП і процедур. Сформульовано поняття "суб'єкт АНП" та розглянуто класифікацію таких суб'єктів. Виділено елементи структури адміністративної процесуальної правосуб'єктності суб'єктів АНП і встановлено особливості цієї правосуб'єктності. Наведено класифікацію заявних АНП і запропоновано шляхи уніфікації процедур їх здійснення. Визначено форму та зміст рішення, яке приймається в результаті проведення регулятивного АНП. Обгрунтовано проблеми адміністративно-правового регулювання відносин щодо АНП і розроблено необхідні рекомендації щодо змін і доповнень до чинного адміністративного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072
Шифр НБУВ: РА384837 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Ткаченко О.В. 
Адміністративно-правові засади протидії корупції в органах внутрішніх справ: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.В. Ткаченко ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено корупцію як соціальне явище та правову категорію, а також як правопорушення та злочин у діяльності співробітників органів внутрішніх справ (ОВС). Визначено загальні й особливі передумови виникнення корупції серед даних співробітників, їх наслідки та вплив на розвиток суспільних відносин у державі. Висвітлено сфери професійної діяльності співробітників ОВС, які є найбільш небезпечними для ураження корупцією. На базі норм адміністративного права розроблено організаційно-управлінські засади системи протидії корупції в ОВС. Нв підставі теоретичних висновків дослідження й аналізу чинного законодавства, з урахуванням міжнародного досвіду розроблено та внесено пропозиції, спрямовані на вдосконалення антикорупційного законодавства та діяльності суб'єктів боротьби з корупцією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.010.23 + Х881.9(4УКР)127.4 +
Шифр НБУВ: РА355940

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Іванцов В. О. 
Адміністративно-правові засоби протидії правопорушенням в галузі фінансів: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. О. Іванцов ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано теоретичні та практичні питання застосування адміністративно-правових засобів протидії правопорушенням в галузі фінансів, проблеми вдосконалення адміністративної діяльності у даній сфері. Окреслено коло суспільних відносин в галузі фінансів, які становлять об'єкт адміністративно-правового регулювання. Визначено перелік адміністративних правопорушень в галузі фінансів і здійснено їх характеристику. Досліджено сутність, особливості та види даних засобів. Охарактеризовано адміністративно-запобіжні заходи, заходи адміністративного припинення та відповідальності, які застосовуються з метою протидії правопорушенням в галузі фінансів. Визначено напрями вдосконалення правових засад і практики їх застосування уповноваженими органами. Сформульовано пропозиції щодо внесення змін і доповнень до низки нормативних актів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)0 + Х819(4УКР)072.89
Шифр НБУВ: РА377548 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Іванова 
Адсорбція та інгібіруюча дія піридинів на залізі та сталі: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.05 / Марина Володимирівна Іванова ; Український держ. хіміко- технологічний ун-т. — Д., 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К66-12
Шифр НБУВ: РА311480

Рубрики:

      
11.

Ткачова Н.О. 
Аксіологічні засади педагогічного процесу в сучасних загальноосвітніх навчальних закладах: Автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.01 / Н.О. Ткачова ; Луган. нац. пед. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2007. — 44 с. — укp.

Проаналізовано філософські, психологічні, соціологічні, педагогічні праці з питань щодо цінностей та організації педагогічного процесу. Розроблено концепцію впровадження аксіологічного підходу до педагогічного процесу загальноосвітнього навчального закладу як цілісної системи. Висвітлено взаємозв'язок і взаємозумовленість між аксіологічним та іншими методологічними підходами до організації педагогічного процесу у шкільному закладі, а саме, системним, синергетичним, культурологічним, особистісно-діяльнісним, компетентнісним і акмеологічним. Теоретично обгрунтовано систему ціннісно-зорієнтованого педагогічного процесу у шкільних закладах. Проаналізовано її структурні компоненти. Визначено провідні напрями, які забезпечують ефективне фукціонування педагогічного процесу за аксіологічними засадами. Визначено й обгрунтовано систему провідних освітніх цінностей для сучасної шкільної освіти. Розроблено модель змісту науково-методичного забезпечення функціонування цілісного педагогічного процесу за зазначеними засадами, експериментально перевірено її ефективність. Визначено критерії та показники ефективності реалізації системи такої організації даного процесу у загальноосвітніх школах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.2 + Ч421.3 +
Шифр НБУВ: РА348907

Рубрики:

      
12.

Іванін О.Л. 
Алгоритми оптимального використання електроенергії в системах з відновлюваними джерелами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.12 / О.Л. Іванін ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2003. — 17 с.: рис. — укp.

Проаналізовано та складено еквівалентні схеми фотоелектричної батареї, вітряного генератора, акумуляторної батареї та навантажень локального об'єкта, які є базою для створення алгоритмів оптимізації споживання електроенергії. Визначено доцільність застосування методу динамічного програмування з метою одержання оптимального закону керування навантаженнями локального об'єкта. Запропоновано використання методу нечіткої логіки для керування перетворювачами електроенергії з метою уточнення стратегії керування, одержаної за допомогою методу динамічного програмування. Розроблено алгоритм виведення активно-індуктивного й активно-ємнісного навантажень на заданий режим на базі методу динамічного програмування. Проаналізовано та визначено доцільність застосування числових методів для розв'язання задачі динамічного програмування. Розроблено алгоритм керування електроспоживання локального об'єкта на базі методу нечіткої логіки, в якому загальну задачу споживання розділено на окремі підзадачі для кожного окремого елемента системи. Одержано аналітичні залежності потужності на виході фотоелектричної батареї від зміни параметрів навантаження та її внутрішнього опору. Розроблено алгоритм нечіткого керування ШІП для відбирання максимальної потужності від фотоелектричої батареї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З252.8-016 +
Шифр НБУВ: РА326425

Рубрики:

      
13.

Ткач В.І. 
Аморфізація розплавів метал-металоїд при швидкому охолодженні і еволюція аморфних фаз при нагріві: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / В.І. Ткач ; Донец. фіз.-техн. ін-т ім. О.О.Галкіна НАН України. — Донецьк, 2003. — 40 с.: рис. — укp.

З використанням оригінальної термоелектричної методики на базі сплавів метал - металоїд на основі заліза, нікелю та кобальту, а також надпровідних металооксидів визначено емпіричні залежності між основними параметрами методу спінінгування обмеженого потоку розплаву, швидкістю охолодження стрічок та їх товщиною. Установлено механізми процесів структурної релаксації стекол і визначено їх вплив на властивості переважно за температур поблизу температури склоподібного переходу. Одержано аналітичні рівняння, які описують кінетику кристалізації стекол, контрольовану дифузією на межі поділу та в об'ємі, а також розміри зерен у закристалізованих стеклах залежно від швидкості неперервного нагріву. Оцінено термодинамічні та кінетичні параметри, які контролюють швидкості зародження та росту кристалів у стеклах. Визначено механізми впливу термічної передісторії та релаксаційних процесів у розплавах та стеклах на кристалізацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.4,022 + В372.3,022
Шифр НБУВ: РА327053

Рубрики:

      
14.

Ткач А.В. 
Аналіз помилок та ускладнень при подовженні стегна апаратами Блискунова: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / А.В. Ткач ; АМН України. Ін-т травматології та ортопедії. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Висвітлено питання оптимізації технології подовження стегна за методом Блискунова. Встановлено причини виникнення дистракційних вивихів та підвивихів стегна, проведено біомеханічні розрахунки дії векторів сили м'язів з урахуванням особливостей дистракції. Розроблено нову конструкцію ендодистрактора для лікування хворих з укороченнями стегна та дисплазією тазостегнового суглоба. Проаналізовано загальнохірургічні ускладнення у разі подовження стегна і визначено заходи щодо їх профілактики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.285.1
Шифр НБУВ: РА327005

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
15.

Ткаченко Т.І. 
Аналіз рельєфу і сучасного морфогенезу центральної частини Придніпровської височини з еколого-геоморфологічною метою: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.04 / Т.І. Ткаченко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано концепцію аналізу рельєфу та сучасного морфогенезу, базуючись на екологогеоморфологічних засадах як науковій базі розв'язання регіональних проблем природоохоронної діяльності. Здійснено оцінку чинників формування рельєфу території центральної частини Придніпровської височини та встановлено, що головним є господарська діяльність, яка зумовила значну антропогенну трансформацію рельєфу. Кількісно оцінено роль антропогенних впливів на рельєф. Розроблено класифікацію основних видів господарської діяльності. Виявлено взаємозв'язок чинників формування рельєфу та складників природних умов, які суттєво впливають на еколого-геоморфологічний стан дослідженої території. Здійснено морфологічну інтерпретацію флювіальної мережі (виявлено головні напрямки латеральної міграції речовинних мас у процесі морфогенезу), на підставі аналізу щільності флювіальної мережі встановлено локальні відмінності у вияві морфогенезу. Створено великомасштабну геоморфологічну карту ключової ділянки дослідженої території, яка відображає напрямки потоків речовини та антропогенної трансформації рельєфу. Проаналізовано співвідношення вершинної та базисної поверхонь і встановлено тенденції розвитку даної території, сформульовано поняття "природно-антропогенної геоморфологічної системи" території, функціонування якої зумовлене впливом природних і антропогенних чинників та супроводжується відповідними еколого-геоморфологічними змінами життєвого середовища людини. Визначено критерії, виділено таксони та здійснено геоморофологічне районування дослідженої теориторії з метою розв'язання прикладних геоекологічних проблем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д823(45УКР)1 + Д829(45УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА337890

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
16.

Ткаченко Т.Ю. 
Антигенна структура білків оболонки двох українських штамів М-вірусу картоплі: Автореф. дис... канд. біол. наук: 02.00.10 / Т.Ю. Ткаченко ; НАН України. Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Уперше проведено імунохімічний аналіз двох українських штамів PVM U1 і PVM U7 за допомогою моноклональних антитіл. Локалізовано антигенні детермінанти, які специфічно розпізнаються MKA M6D5 і M9G1 на поліпептидних ланцюгах білків оболонки PVM U1 І PVM U7, та установлено розташування антигенних детермінант, що взаємодіть з MKA M4C1, M6D5 і M9G1, відносно одна одної. Показано, що N-кінцева ділянка білків оболонки (БО) PVM експонована на поверхню білкової субодиниці та вірусної частки. Шляхом модифікації пептидів цитраконовим ангідридом визначено внесок бокової групи лізину у взаємодію антигенних детермінант з відповідними антитілами. Здійснено аналіз синтетичних аналогів пептидів, що розпізнаються MKA M6D5 і M9G1, та установлено внесок негативно заряджених залишків амінокислот у формування комплексу антиген-антитіло. На підстві результатів аналізу та порівняння первинних і вторинних структур БО карлавірусів виявлено особливості, властиві лише їм, а також ряд спільних ознак в організації капсидних білків вірусів зі спиральним типом капсиду. Уперше запропоновано загальну схему вторинної структури БО карлавірусів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е325.222.21*72 +
Шифр НБУВ: РА324922

      
17.

Іванюта С.М. 
Антикризове управління у аграрній сфері: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.06.01 / С.М. Іванюта ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2006. — 36 с. — укp.

Обгрунтовано взаємозв'язок прояву циклічності кризових явищ в природі, демографії, техніці, економіці, державі, науці та культурі. Розкрито причини виникнення та характер прояву даних явищ у підприємствах аграрної сфери. Запропоновано методологічні підходи та практичний інструментарій діагностики кризових явищ, ситуацій та кризового стану на етапах життєвого циклу функціонування господарюючих суб'єктів аграрної сфери. Викладено концептуальні положення антикризового управління, спрямовані на запобігання таким явищам, забезпечення фінансової стабільності, недопущення справи про банкрутство (мирова угода), виведення підприємства зі стану банкрутства (санацій), мінімізації витрат під час застосування організаційно-правових інструментів банкрутства. Рекомендовано антикризові управлінські заходи, що спрямовані на науково-прогнозовану стратегію маркетингу, інноваційно-інвестиційний інструмент фінансововго оздоровлення, диверсифікацію аграрного виробництва, що знаходить своє вирішення через організацію багатогалузевого господарства, розвиток підсобних, допоміжних та обслуговуючих галузей в поєднанні з фермерськими, особистими господарствами сільського населення з метою ефективного використання природно-ресурсного потенціалу. Обгрунтовано доцільність створення системи раннього запобігання та реагування у сільськогосподарських підприємствах, як внутрішньогосподарського економічного механізму регулювання доходів і витрат, що забезпечує ефективний кадровий менеджмент.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-97 +
Шифр НБУВ: РА343216

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Іванкова О.В. 
Антимікобактеріальна терапія хворих на хронічний туберкульоз легень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / О.В. Іванкова ; Держ. установа "Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України". — К., 2007. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності антимікобактеріальної хіміотерапії хворих на хронічний туберкульоз легень. Проведено рандомізоване дослідження хворих, які виділяли чутливі, монорезистентні, полірезистентні та мультирезистентні мікобактерії туберкульозу (МБТ). Вивчено частоту та профіль медикаментозної резистентності МБТ. Відзначено, ща у хворих дана резистентність до протитуберкульозних препаратів першого ряду становить 79,7 % до етіонаміду, канаміцину та фторхінолонів - відповідно у 26,4, 30,8 та 25,1 % хворих, що значно обмежує їх використання в режимах хіміотерапії та є підставою до удосконалення зазначених режимів з включенням циклосерину, клартитроміцину, капреоміцину та фторхінолону. Доведено, що вдосконалені режими антимікобактеріальної терапії підвищили на 20,8 % ефективність лікування туберкульозу за показником припинення бактеріовиділення та на 22,4 % зменшили частоту побічних реакцій від фторхінолонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-5 +
Шифр НБУВ: РА350723

Рубрики:

      
19.

Ткачук І.Г. 
Бабезіозний увеїт собак: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.05 / І.Г. Ткачук ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено увеїт, зумовлений бабезіозом у собак. З'ясовано, що бабезіозний увеїт собак виникає у східноєвропейських вівчарок (27,8 %) і, рідко, у безпородних собак (16,7 %), найчастіше - собак після 12-місячного віку (58,8 %), вірогідно зумовленому посиленням сенсибілізації з віком. У разі слабкого прояву запалення війкового тіла виявлено міоз, світлобоязнь, сльозотечу та незначні зміни райдужки та рогівки, преципітати у передній камері ока, за тяжкого ступеня циліарного запалення має місце перикорнеальна ін'єкція судин, гіфема, сильний біль у ділянці війкового тіла, фібрин у передній камері ока, задні синехії, глаукома. Вміст у крові еритроцитів, гемоглобіну, лейкоцитів, показників лейкограми, вміст білка, його фракцій, білірубіну, АСТ і АЛТ, сечовини, креатиніну та бабезіозу, неускладненого увеїтом, ідентичні таким показникам ускладненого увеїтом бабезіозу, що доводить патогенетичну роль інших чинників у виникненні запалення війкового тіла. Відзначено, що кількість лейкоцитів, T- і B-лімфоцитів, T-хелперів, T-супресорів, показник імунорегуляторного індексу, вміст IgG, M у разі бабезіозу, ускладненого увеїтом, більші у порівнянні з цими показникамии за умов базіозу, неускладненого увеїтом, що зумовлює патогенетичну роль імунологічних порушень у виникненні запалення війкового тіла. Відзначено, що лікування бабезіозного увеїту раціональне у разі застосування на тлі базіозної терапії мідріатів (найчастіше 1 %-й розчину атропіну), нестероїдних протизапальних препаратів, зокрема, диклофенаку за дози 0,5 мг/кг маси тіла, а також тималіну (як імуномодулятора та стимулятора фагоцитозу) за дози 5 - 20 мг/ кг маси тіла тварин залежно від тяжкості перебігу запалення судинної оболонки очного яблука.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.611.3-953-7 +
Шифр НБУВ: РА364431

Рубрики:

      
20.

Ткач О.О. 
Багатохвильове аномальне проходження рентгенівських променів в одновимірнодеформованих кристалах сполук Аsup3/supВsup5/sup: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.О. Ткач ; Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова НАН України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

З використанням числового розв'язку системи диференційних рівнянь Такагі встановлено, що одновимірні деформації у вигляді схованого під поверхнею шару в кристалах з граткою сфалерату призводять до суттєвих змін розподілу інтенсивності в багатохвильових областях розсіяння та осциляційної залежності інтегральних коефіцієнтів проходження від величини деформації. Встановлено, що найбільші зміни в розподілах інтенсивності багатохвильового розсіяння спостерігаються у разі локалізації деформованого шару на 1/2 екстинкційної товщини та орієнтації вектора зміщень атомних площин паралельно до об'єднувального вектора дифракції трихвильового відбивання. Визначено, що чутливішою до такої деформації є сполука з більшою різницею атомних номерів. Значне посилення ефекту багатохвильового аномального проходження для ряду три-, чотири-, шестихвильових дифракцій перебувають у взаємозв'язку з відповідними перерізами дисперсійної поверхні, степенями збудження хвильових мод і асиметрією розподілу коефіцієнтів поглинання. Точки збудження, які мігрують за дисперсійною поверхнею, залежно від її кривизни проходять багатохвильові області з різною швидкістю, перемішують хвильові моди з різними фазовими співвідношеннями, що призводить до трансформацій багатохвильових областей розсіяння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.134в641.8,022
Шифр НБУВ: РА320363 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського