Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (224)Книжкові видання та компакт-диски (199)Журнали та продовжувані видання (11)
Пошуковий запит: (<.>A=ХИЛЬК$<.>+<.>A=ЮРІЙ$<.>+<.>A=КОСТЯНТИНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
1.

Хилько І. Ю. 
Адміністративно-правова протидія незаконному використанню та розповсюдженню програмного забезпечення в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / І. Ю. Хилько ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 18 с. — укp.

Досліджено адміністративно-правову протидію незаконному використанню та розповсюдженню програмного забезпечення в Україні. Визначено поняття "програмне забезпечення", його види та місце в системі об'єктів інтелектуальної власності, а також головні чинники виникнення незаконного використання та розповсюдження програмного забезпечення. Визначено правові основи, суб'єкти й адміністративно-правові засоби протидії незаконному використанню та розповсюдженню програмного забезпечення. Доведено, що комплекс адміністративно-правових засобів протидії незаконному використанню та розповсюдженню програмного забезпечення реалізується на державному, відомчому та локальному рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х849(4УКР)111.06 + Х819(4УКР)072.89
Шифр НБУВ: РА385721 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Юрійчук Л.М. 
Ендопротезування кульшового суглоба у хворих похилого та старечого віку з через- та міжвертлюговими переломами стегнової кістки: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Л.М. Юрійчук ; Ін-т травматології та ортопедії АМН України. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Досліджено питання щодо покращання результатів лікування хворих похилого та старечого віку з через- та міжвертлюговими переломами стегнової кістки (СК) з урахуванням диференційованого підходу до вибору способу оперативного лікування й удосконалення методики ендопротезування кульшового суглоба (КС). Вивчено міцність фіксації за нестабільних переломів вертлюгової ділянки (ВД) СК кутовою пластиною, фіксатором DHS, цементним ендопротезом КС. Проведено біомеханічне обгрунтування вибору методу фіксації нестабільного перелому ВД СК у пацієнтів даного віку на базі стендових натурних вибробувань. Багатофакторний кореляційний аналіз лікування показав переваги застосування тотального цементного ендопротезування у хворих похилого та старечого віку з через- та міжвертлюговими переломами СК за складних багатовідлапкових переломів, з ознаками остеоартрозу й остеопорозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.53-92 + Р458.285,1-92 +
Шифр НБУВ: РА367803

Рубрики:

      
3.

Юрій І. А. 
Інститут градоначальництва в системі державної влади на півдні Російської імперії (XIX - початок XX ст.): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / І. А. Юрій ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Сформульовано поняття градоначальництва як правового інституту, охарактеризовано місце та роль градоначальника в системі державного управління Російської імперії. Досліджено соціально-політичні чинники утворення градоначальств, організаційно-правові засади функціонування градоначальників. Проаналізовано специфіку компетенції градоначальника у її видозмінах протягом XIX - початку XX ст., відображено характер його взаємовідносин із центральними органами влади, інститутом генерал-губернатора, органами місцевого самоврядування, законодавчі ініціативи градоначальників, особливості функціонування градоначальництва в Одеському, Таганрозькому, Феодосійському, Керч-Єнікальському, Ізмаїльському, Севастопольському, Миколаївському, Ялтинському градоначальствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)51/52-523.72 + Т3(4УКР7)5-5
Шифр НБУВ: РА373601 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Юрій Р.Ф. 
Класифікація функційних рівнянь малої довжини на квазігрупових операціях: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.06 / Р.Ф. Юрій ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Вивчено властивості парастрофної рівносильності, а саме: знайдено ряд інваріантів, надано повну класифікацію квадратичних функційних рівнянь від n (n = 2, 3, 4) предметних змінних, виділено представників кожного з класів, знайдено множини розв'язків кожного з цих рівнянь. Це доводить існування двох класів за n = 2, чотирьох класів за n = 3 і 17-ти класів у разі n = 4. Доведено, що кожне квадратичне парастрофно нескоротне функційне рівняння від п'яти предметних змінних парастрофно рівносильне принаймні одному з чотирьох наведених функційних рівнянь, які не попадають в один клас за парастрофною рівносильністю. Показано існування функційних рівнянь, які не є квадратичними, але серед компонентів розв'язку обов'язково мають ізотопи груп, знайдено всі розв'язки вказаного рівняння. Установлено критерій існування нетривіальних квазігрупових рівнянь на множині квазігрупових операцій. Знайдено повну класифікацію загальних не обов'язково квадратичних функційних рівнянь малої довжини на квазігрупових операціях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В152.39,0 + В161.922,0 +
Шифр НБУВ: РА343930

Рубрики:

      
5.

Юрій Е.О. 
Методичне забезпечення стратегічного планування та фінансових можливостей реалізації стратегії: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Е.О. Юрій ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2006. — 23 с. — укp.

Наведено визначення стратегічного планування як процесу формування загальних цілей організації та відповідних йому функціональних стратегічних цілей, розроблених з урахуванням ресурсних можливостей підприємства та спрямованих на ефективну реалізацію загальних цілей. Встановлено, що стратегічними цілями підприємств харчової промисловості за умов невизначеності зовнішнього середовища є концентрування на привабливих ринках, збільшення ринкового сегмента й утримання існуючих ринкових позицій. Обгрунтовано, що фінансові цілі є основними функціональними стратегічними цілями, досягнення яких можна забезпечити шляхом дотримання необхідних параметрів фінансового стану підприємства, який визначається групою фінансових показників. На підставі поєднання концепції часових горизонтів з методикою фінансового планування під час розробки стратегій розвитку визначено стратегічні цілі, які б забезпечили стабільні тенденції розвитку підприємства в поточному, середньо- та довгостроковому періодах. За результатами одержаних значень фінансових показників у межах різних часових періодів фінансовий стан підприємства охарактеризовано як стійкий, постійний або кризовий. Розроблено заходи щодо покращання існуючого стану підприємства, які доцільно здійснювати за допомогою концентрації горизонтів росту. З урахуванням запропонованих розробок стратегічне планування розглянуто як п'ятирівневу процедуру, яка базується на виконанні наступних етапів: аналізу існуючого стану підприємства, визначення його потенціалу, обгрунтування можливих напрямів стратегічного розвитку, планування реалізації стратегії, її впровадження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.71-230.3 + У9(4УКР)306.71-93 +
Шифр НБУВ: РА348354

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Юрійчук Ю.А. 
Національний фактор у суспільно-політичному розвитку Чехії та Словаччини (1989 - середина 1990-х рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Ю.А. Юрійчук ; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2000. — 20 с. — укp.

Проаналізовано процес становлення і розвитку чеського та словацького національних рухів, діяльність груп та партій, що представляють національні меншини. Розкрито основні тенденції розвитку Чехо-Словаччини у зазначений період, а також висвітлено процес становлення незалежних держав Чехії та Словаччини. Значну увагу приділено національній політиці урядів даних країн та становищу національних меншин у них.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Чех)64 + Т3(4Сло)64
Шифр НБУВ: РА310671 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Хилько Д. А. 
Неоад'ювантна ендолімфатична поліхіміотерапія місцево-розповсюдженого раку молочної залози: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.07 / Д. А. Хилько ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2010. — 18 с. — укp.

Уперше подано теоретичне обгрунтування і доведено ефективність використання ендолімфатичної поліхіміотерапії в неоад'ювантному режимі у програмі комплексного лікування хворих на місцево-розповсюджений рак молочної залози(РМЗ). Розроблено оптимальний комплекс біохімічних параметрів, які дозволяють об'єктивно оцінити механізми та вираження змін біохімічного гомеостазу пухлини під впливом ендолімфатичної поліхіміотерапії, зміни біохімічного гомеостазу макроорганізму. Установлено прогностичний вплив стану біохімічного гомеостазу пухлини на проведене лікування. Уперше встановлено високу ефективність запропонованої методики введення хіміопрепаратів на клінічні форми місцево-розповсюдженого РМЗ, які супроводжуються набряком або поширенням на шкірні покриви.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-5
Шифр НБУВ: РА377252 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Юрій Н.М. 
Політична соціалізація молоді в умовах трансформації суспільства: аналіз міжнародного і українського досвіду: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Н.М. Юрій ; Одес. нац. юрид. акад.. — О., 2002. — 16 с. — укp.

Проаналізовано західні та вітчизняні концепції політичної соціалізації. Розглянуто роль політичної соціалізації у процесі становлення незалежної української держави, формування політичної системи. Визначено статус молоді у політичному просторі українського суспільства, її роль як об'єкта та суб'єкта політичного впливу. Висвітлено пріоритетні напрямки діяльності молоді у громадських об'єднаннях та політичних партіях. Удосконалено компаративістський метод кращого розуміння національної специфіки процесу соціалізації. На підставі аналізу вітчизняного та зарубіжного досвіду молодіжної політики розглянуто шляхи розвитку молодіжної політики в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф016.5 +
Шифр НБУВ: РА321952

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Хилько Ю.К. 
Розвиток, становлення та відмінності в будові стінок пазух твердої оболонки головного мозку людини в онтогенезі: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.01 / Ю.К. Хилько ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2003. — 32 с. — укp.

Проведено морфологічні дослідження з максимальним збільшенням світлового мікроскопа та на трансмісійному електронному мікроскопі, представлено дані про будову стінок пазух твердої мозкової оболонки у різні вікові періоди. Стінка пазух як складова частина твердої оболонки головного мозку має тісний синтопічний зв'язок з оточуючими тканинами, тому такі терміни, як "епідуральний простір" та "субдуральний простір" неприйнятні. Вивчено особливості становлення конструкції та ультраструктурної будови окремих ланок кровоносного мікроциркуляторного русла стінок пазух в онтогенезі. Виявлено деталі архітектоніки артеріальних судин стінок пазух; субентеліальне розміщення анастомотичних артерій у пристінних пазухах розглянуто з позицій функціональної анатомії. Визначено індивідуальні особливості розвитку та становлення пазух у пренатальному та постнатальному антогенезі. Одержані результати розглянуто в аспектах теорії системогенезу П.К.Анохіна. Проведено структурний аналіз внутрішньопазушних утворень, який дає змогу уточнити їх локалізацію, що має значення для розширення діапазону хірургічних втручань на стінках пазух без порушення характеру кровотоку в них. Наведено відомості щодо топографії пазух твердої мозкової оболонки в різні вікові періоди. Запропоновано нову періодизацію розвитку пазух твердої мозкової оболонки, до основи якої покладено не тільки функціональні характеристики, але і деталі будови стінок, походження та наявність внутрішньопазушних утворень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*699.177 +
Шифр НБУВ: РА322654

Рубрики:

      
10.

Юрійчук Н.Д. 
Система роботи над діловим мовленням на уроках української мови у 5 - 7 класах: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Н.Д. Юрійчук ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Висвітлено актуальну проблему збагачення мовлення учнів діловою лексикою. Викладено науково обгрунтовану й експериментально перевірену систему роботи над усним та писемним діловим мовленням на уроках української мови у 5 - 7 класах. Запропоновано програму експериментально-дослідного навчання ділового мовлення не тільки на уроках зв'язного мовлення, а й на уроках вивчення лексики, морфології, синтаксису. Упорядковано словник-мінімум ділової людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-912.37
Шифр НБУВ: РА313984 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Хилько О.Л. 
Теоретичні засади визначення загроз національній безпеці України та шляхи її забезпечення: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / О.Л. Хилько ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 16 с. — укp.

Висвітлено ідейно-теоретичні засади вивчення національної безпеки у світових та українських теоретико-політичних дослідженнях. З'ясовано ступінь сформованості національних інтересів України як основи, на якій грунтується національна безпека та відповідно до якої визначаються загрози щодо її порушення. Досліджено теоретичні засади визначення існуючих видів загрози національній безпеці України у вітчизняній теоретико-політичній думці (у положеннях нормативно-правової бази, програмах політичних партій, розробках провідних науково-дослідних установ і науковців) та їх відповідність визначеним національним інтересам. Проаналізовано концептуальні підходи щодо обгрунтування шляхів забезпечення національної безпеки України та цілісність концепції національної безпеки держави у вітчизняній теоретико-політичній думці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф0 в + Ф1(0) + Ф1(4УКР)64 + Х809(4УКР)2 +
Шифр НБУВ: РА333670

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Хилько М.М. 
Філософсько-світоглядні підвалини української геополітичної думки: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.12 / М.М. Хилько ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 16 с. — укp.

Досліджено фундаментальні принципи, найбільш загальні суттєві характеристики, ціннісні орієнтації, ідеали й традиції української геополітичної думки. Проаналізовано інтелектуальні джерела розвитку геополітичного вчення на Україні. Зазначено, що вітчизняна геополітична думка розвивалася у контексті та одночасно зі світовою, виявлено її особливості та відмінності, зумовлені філософсько-світоглядними традиціями та конкретними історико-політичними обставинами, зокрема, відсутністю української держави та тривалим досвідом національного поневолення. Виокремлено складові філософсько-світоглядних традицій національної геополітичної думки, якими є земля, простір, менталітет, релігія, культура, природні права людини, пошук геополітичних стратегій подолання спільних проблем цивілізації, прагнення довести рівність усіх держав, незалежно від їх геополітичного потенціалу. Запропоновано класифікацію основних напрямків розвитку світового та вітчизняного геополітичного вчення, встановлено їх найбільш суттєвий вплив у науковій та суспільно-політичній сферах. З'ясовано, що характерні риси української геополітичної думки відзначаються гуманністю і толерантністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР) + Ф087 + Ю3(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА332248

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Юрійчук О. О. 
Правовий мультикультуралізм: аксіологічний вимір / О. О. Юрійчук. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації вперше у вітчизняній юридичній науці досліджено правовий мультикультуралізм, його поняття, типологію, принципи та функції у контекстіфілософсько-правових поглядів. Обґрунтовано основні ознаки правового мультикультуралізму, головні тенденції розвитку правових культур.Удосконалено наукові дослідження з питань філософсько-правового бачення мультикультуралізму та його аксіологічного виміру. Розвинуто положеннящодо основоположних ідеї правового мультикультуралізму у контексті науки філософії права.Відзначено існування різноманітних підходів до трактування мультикультуралізму, розмежовано співвідношення понять мульти-, полі- та багатокультурності, констатовано, що активізація розвитку теорії мультикультуралізму припадає на основні соціо-політичні і економічні етапи прогресу суспільства. На підставі проведеної концептуальної характеристики правового мультикультуралізму наведено авторське визначення поняття як теорії, яка спрямована на визнання існування в межах певного відкритого суспільного прошарку культурно відмінних груп, дії яких спрямовані на збереження та розвиток своєї самобутності та, водночас, дотримання у міжкультурних відносинах принципів рівності, толерантності, взаємоповаги і людиноцентризму.Проаналізовано роль права та суспільної моралі у контексті правового мультикультуралізму. Доведено, що на розвиток правового мультикультуралізму великий вплив мали ідейно-світоглядні принципи римського права в поєднанні з набутками античності: так, принцип космополітизму на перший план висуває інтереси і цінності людини, а не держави; право скомпонувало у собі справедливістю з моральними установками, які разом визначили людину як частину нової культури та самостійного індивіда з невід'ємними правами та здатністю до контролю й регуляції поведінки; індивідуалізм посприяв наділенню особи можливості до здійснення контролю власного становища у соціумі та відстоювання стратифікаційних позицій; мультикультурність продемонструвала можливість об'єднання процесів впливу та проникнення правових феноменів з однієї культури в іншу, при цьому зберігаючи їх унікальність.Розглядаючи види правових культур, проаналізовано їх сучасне втілення та зазначено, що сьогодні можна виокремити чотири основних фактори їхрозвитку та подальшої практичної реалізації, зокрема: 1) визнання важливості постійного внутрішнього оновлення традицій правової думки; 2) заохоченняісторичної пам'яті стосовно правових традицій та правових культур; 3) схвалення внутрішніх розбіжностей та розуміння важливості проникненняправових культур; 4) актуалізація ціннісних орієнтирів правових культур.У контексті правового мультикультуралізму з'ясовано, що проблема людини та її духовності є спричинені осмисленням екзистенційності впродовжрізних епох, тому для кращого втілення філософсько-правової теорії мультикультуралізму важливим є максимальне втілення людиноцентричнихсвітоглядних поглядів на основі самобутньої, стійкої правової нації.Дисертація має науково-практичне значення для філософії права, проблем філософії та інших філософсько- і теоретико-правових наук.^UIn the thesis for the first time in the national legal science legal multiculturalism, its concept, typology, principles and functions in the context of philosophical and legal views were investigated. The main features of legal multiculturalism, main tendencies of development of legal cultures were explained.Scientific research on philosophical and legal vision of multiculturalism and its axiological dimension has been improved. The position on the fundamental ideas oflegal multiculturalism in the context of science of the philosophy of law is developed.The existence of diverse approaches to the interpretation of multiculturalism is noted, the ratio of the concepts of multi-, poly- and multiculturalism is differentiated.It was stated that the activation of the development of the theory of multiculturalism accounts for the main socio-political and economic stages of the progress of society.On the basis of the conceptual characterization of legal multiculturalism, there is definition of the concept as a theory, which aims at recognizing the existencewithin the limits of a certain open social stratum of culturally distinct groups, whose actions are aimed at the preservation and development of their identity and, at the same time, observance of the principles of equality, tolerance in intercultural relations, mutual respect and human-centeredness.The role of law and social morality in the context of legal multiculturalism is analyzed. It was proved that the development of legal multiculturalism was stronglyinfluenced by the ideological and ideological principles of Roman law in conjunction with the achievements of antiquity: the principle of cosmopolitanism highlights the interests and values ​​of man, not the state; law comprised a fairness with moral attitudes that together identified a person as a part of a new culture and anindependent individual with inalienable rights and the ability to control and regulate behavior; individualism contributed to empowering a person to exercise control over her own position in society and advocating for stratification positions; multiculturalism has demonstrated the ability to combine the processes of influence and penetration of legal phenomena from one culture to another, while preserving their uniqueness Considering the types of legal cultures, their current implementation isanalyzed and it is noted that today it is possible to distinguish four main factors of their development and further practical realization, in particular: 1) recognition of the importance of constant internal renewal of the traditions of legal thought; 2) the promotion of historical memory in relation to legal traditions and legal cultures; 3) approval of internal differences and understanding of the importance of penetration of legal cultures; 4) actualization of values of landmarks of legal culturesIn the context of legal multiculturalism, it has been found that the problem of man and his spirituality is caused by the conception of existentialism in differentepochs, therefore, for the best implementation of the philosophical and legal theory of multiculturalism, the maximal realization of human-centric ideological views isessential on the basis of a distinct, stable legal nation. Dissertation has a practical value for philosophy of right, problems of philosophy and other philosophical, theoretical and legal sciences.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Носовець В. О. 
Концептуальні засади та інституціональні виміри політичної толерантності. / В. О. Носовець. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційне дослідження присвячене детальному аналізу івисвітленню феномена політичної толерантності і його як концептуальних засад, так і інституціональних вимірів. В роботі зосереджується увага як на теоретичних, так і практичних аспектах досліджуваної теми, особливий акцент роблячи на політичні процеси в незалежній Україні.Дисертація є першим у вітчизняній політичній науці комплексним теоретико-практичним дослідженням толерантності в контексті розкриття її концептуальних засад та інституціональних вимірів. У рамках роботи враховано як теоретичні аспекти функціонування політичної толерантності в межах зарубіжних і вітчизняних наукових студіях, так і практичні моменти, що втілилися у ґрунтовному аналізі досліджуваного феномену крізь призму низки подій в сучасній політичній історії української держави.^UThe dissertation research is devoted to the detailed analysis and elucidation of the phenomenon of political tolerance and its both conceptual bases and institutionaldimensions. The paper focuses on both theoretical and practical aspects of the research topic, with special emphasis on the political processes in independent Ukraine.The dissertation is the first in domestic political science comprehensive theoretical and practical study of tolerance in the context of the disclosure of its conceptual foundations and institutional dimensions. The work takes into account both theoretical aspects of the functioning of political tolerance within foreign and domestic scientific studies, and practical aspects, embodied in a thorough analysis of the phenomenon through the prism of a number of events in modern political history of the Ukrainian state.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Гарькавий Є. М. 
Стратегічні комунікації як інструмент досягнення спроможностей сил оборони України / Є. М. Гарькавий. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора філософії у галузі соціальних та поведінкових наук за спеціальністю 052 «Політологія». – Військовий інститут Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Київ, 2020.Актуальність теми дослідження обумовлена необхідністю теоретичного осмислення феномену стратегічних комунікацій, їх місця і ролі у системі забезпечення обороноздатності держави, потребою удосконалення і оптимізації механізмів реалізації стратегічних комунікацій в умовах набуття спроможностей сил оборони України.Активний розвиток інформаційних технологій, поглиблення процесів глобалізації та інформатизації, зміна ідеологічних парадигм разом з триваючою збройною та інформаційною агресією Російської Федерації проти України, обумовлюють необхідність набуття таких спроможностей сил оборони України, які відповідатимуть практикам і принципам країн-членів Північноатлантичного Альянсу та дозволять забезпечити інформаційну безпеку і досягнути стратегічні цілі оборони України.Досвід проведення та вирішення сучасних воєнних конфліктів засвідчив ефективність новітнього фундаментального інструментарію координації інформаційно-комунікативної діяльності сил оборони – систему стратегічних комунікацій.^UThesis for a scientific degree of Doctor of Philosophy by field of study 05 «Social and behavioral sciences» in specialty 052 «Political Science». – Military Institute of Taras Shevchenko National University of Kyiv. Kyiv, 2020.The topicality of the research is determined by the necessity for a theoretical understanding of the phenomenon of strategic communications, their place and role in the system of ensuring the national defense capability, the need to improve and optimize the mechanisms for implementing strategic communications in terms of gaining capabilities of the defense forces of Ukraine.The active development of information technologies, the deepening of the processes of globalization and informatization, the change in ideological paradigms, along with the ongoing armed and information aggression of the Russian Federation against Ukraine stipulate the necessity of the acquisition of such capabilities of the defense forces of Ukraine that will meet the practices and principles of the NATO member states and will provide information security and achieve the strategic goals of defense of Ukraine.The experience of conducting and resolving modern military conflicts has shown the effectiveness of a new fundamental toolbox for coordinating information and communication activities of the defense forces – a system of strategic communications.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Сунгурова С. Р. 
Інформаційна війна як засіб політичного насилля.: автореферат дис. ... д.філософ : 052 / С. Р. Сунгурова. — Б.м., 2023 — укp.

У сучасному інформаційно-цифровому суспільстві проблемаінформаційної війни є однією з найбільш актуальних. Її прояви, інструменти,причини, наслідки тощо потребують детального наукового вивчення в силузагострення протистоянь у інформаційному вимірі, зростання загроз таперманентного удосконалення технологічної складової. Інформаційна війна євикликом для всіх суспільних секторів (приватного, громадського,державного). Мішенню інформаційних атак може стати буть-який актор,організація чи країна. Відповідно, протидія інформаційному насиллю,розробка проактивних заходів є пріоритетом в сучасному інформатизованомусвіті.Для України в контексті виходу за межі гібридної і переходу докінетичної війни з РФ дослідження інформаційної боротьби набуває щебільшої значущості, адже зусилля противника з дезінформації української таміжнародної аудиторій різко зросли і вирізняються небувалою активністю.^UIn today's information and digital society, the problem of information warfareis one of the most pressing. Its manifestations, tools, causes, consequences, etc.require detailed scientific study due to the escalation of confrontations in theinformation dimension, the growth of threats and the permanent improvement of thetechnological component. Information warfare is a challenge for all social sectors(private, civil, public). Any actor, organization or country can be the target ofinformation attacks. Accordingly, combating information violence and developingproactive measures is a priority in today's informatized world.For Ukraine, in the context of going beyond the hybrid and moving to a kineticwar with Russia, the study of information warfare is even more important, as theenemy's efforts to misinform Ukrainian and international audiences have increasedsharply and are unprecedented.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Антонюк Д. І. 
Легітимаційні аспекти антикорупційного контролю в Україні в умовах глобалізації: автореферат дис. ... д.філософ : 052 / Д. І. Антонюк. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертаційна робота присвячена актуальній проблемі вивчення сутності й місця антикорупційного контролю в процесі легітимації публічної влади в Україні в умовах глобалізації. Отримання Україною членства в Європейському Союзі та у складі НАТО багато в чому залежить від правильних дій та рішень вітчизняної публічної влади на виконання умов вступу, серед яких протидія корупції набуває першочергового значення. Дотримання визначеного змінами до Конституції України в 2019 році євроінтеграційного курсу неможливе без легітимності української влади як з боку власного народу, так і міжнародної спільноти.З початком активної фази російсько-української війни постала гостра потреба в колективних діях, необхідних для захисту державного суверенітету. Розрізненість і відсутність взаємодовіри в цей час, породженої корупційними зловживаннями в органах влади, зумовлює послаблення обороноздатності України та ставить під загрозу не лише євроінтеграційні перспективи, але й існування України як держави. Саме на вирішення цих проблем і спрямовано дисертаційну роботу, опрацювання теми якої має високу наукову актуальність та велику практичну значущість для подальшого розвитку системи антикорупційного контролю в Україні. Враховуючи це, об’єктом наукового аналізу стало формування та реалізація політики протидії корупції в Україні в контексті глобалізаційних та євроінтеграційних процесів.Предметом дисертаційного дослідження виступили легітимаційні аспекти антикорупційного контролю як механізму протидії корупції в Україні в контексті розгортання глобалізаційних і євроінтеграційних процесів.Метою дисертації стало здійснення комплексного дослідження легітимаційного потенціалу механізму антикорупційного контролю в умовах глобалізації. Для її досягнення було вирішено низку конкретних завдань, а саме: визначено теоретико-методологічні засади дослідження антикорупційного контролю в легітимаційних процесах у контексті глобалізації; виокремлено правові й політичні основи антикорупційного контролю як механізму легітимації публічної влади в Україні в умовах європейської інтеграції; проаналізовано особливості антикорупційного контролю як чинники делегітимації влади в Україні; проаналізовано роль антикорупційного контролю у формуванні довіри громадян до інститутів влади; досліджено легітимаційний потенціал інститутів громадянського суспільства в механізмі антикорупційного контролю в Україні. Дисертація складається з анотації, вступу, чотирьох розділів, висновків, списку використаних джерел і додатків. У вступі обґрунтовано актуальність та своєчасність виконаного дослідження, сформульовано його мету й завдання, подано об’єкт й предмет, методи дослідження, сформульовано наукову новизну та практичне значення отриманих результатів, описано їх апробацію.^UThe dissertation is devoted to the topical issue of studying the essence and place of anti-corruption control in the process of legitimizing public power in Ukraine in the context of globalization. Ukraine’s membership in the European Union and NATO largely depends on the correct actions and decisions of the national public authorities to fulfill the conditions of accession, among which the fight against corruption is of primary importance. Adherence to the European integration course determined by the changes to the Constitution of Ukraine in 2019 is impossible without the legitimacy of the Ukrainian government, both from the side of its own people and the international community.With the beginning of the active phase of the Russian-Ukrainian war, there was an urgent need for the collective actions necessary to protect state sovereignty. Differences and lack of mutual trust at this time, caused by corruption abuses in the government bodies, result in the weakening of Ukraine’s defense capabilities and endanger not only European integration prospects, but also the existence of Ukraine as a state. The thesis is aimed at solving these problems and its study is of high scientific relevance and great practical significance for the further development of anti-corruption control in Ukraine.Taking this into account, the object of scientific analysis is the formation and implementation of anti-corruption policy in Ukraine in the context of globalization and European integration processes.The subject of the dissertation study is the legitimizing aspects of anti-corruption control as a mechanism for combating corruption in Ukraine against the background of the globalization processes deploying.The objective of the thesis was to carry out a comprehensive study of the legitimation potential of the anti-corruption control mechanism in the context of globalization.In order to achieve it, a number of specific tasks were solved, namely: the theoretical and methodological principles of the study of anti-corruption control in legitimation processes in the context of globalization were determined; the legal and political foundations of anti-corruption control as a mechanism of legitimation of public power in Ukraine in the context of European integration are highlighted; the peculiarities of anti-corruption control are analyzed as factors of delegitimization of power in Ukraine; the role of anti-corruption control in the formation of citizens’ trust in government institutions is analyzed; the legitimation potential of civil society institutions in the mechanism of anti-corruption control in Ukraine is investigated.The dissertation consists of an abstract, an introduction, four sections, conclusions, a list of references and appendices. The introduction substantiates the relevance and timeliness of the performed study, formulates its objective and tasks, presents the object and subject, research methods, formulates the scientific novelty and practical significance of the obtained results, and describes their approbation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського