Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (49)Реферативна база даних (554)Книжкові видання та компакт-диски (680)Журнали та продовжувані видання (39)
Пошуковий запит: (<.>A=ШИРОК$<.>+<.>A=ВЛАДИМИР$<.>+<.>A=МИХАЙЛОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 34
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Транспорт   
1.

Широков В.М. 
Вдосконалення методів проводки судна в стислих умовах плавання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.16 / В.М. Широков ; Одес. нац. мор. акад. — О., 2005. — 24 с. — укp.

На підставі результатів проведеного наукового дослідження підтверджено гіпотезу про можливість забезпечення високоточної обсервації судна за стислих умов плавання у разі сумісного використання інформаційних даних радіолокаційної станції та електронної карти. Вперше формалізовано кореляційний метод обсервації шляхом поєднання радіолокаційного зображення з зображенням електронної карти. Розроблено інтегральний спосіб уточнення закону розподілу вірогідності похибок радіолокаційних вимірювань у процесі плавання судна. З урахуванням специфіки кореляційного методу обсервацій удосконалено процедуру визначення ефективних координат судна та спосіб їх обчислення методом максимальної правдоподібності для нормального та змішаних законів розподілу вірогідності погрішностей вимірювань радіолокацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О42-082.022.5 +
Шифр НБУВ: РА337115

Рубрики:

      
2.

Владимиров О.А. 
Відновлювальне лікування вагітних із серцево-судинною патологією в санаторно-курортних умовах: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.33 / О.А. Владимиров ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2001. — 35 с. — укp.

На підставі комплексної оцінки стану вагітних із серцево-судинною патологією науково обгрунтовано та розроблено нові деференційовані патогенетично орієнтовані програми санаторно-курортного лікування, що грунтуються на індивідульному виборі методу терапії залежно від виду патології, її тяжкості, типу гемодинаміки та функціонального резерву міокарда, хронобіологічних показників біорегуляторної ланки L-аргінін/NO, психоемоційного стану й особливостей особистості, змін стресасоційованих систем організму та фетоплацентарного комплексу. За результатами обстеження пацієнток (109 з вадами серця, 150 з нейроциркулярною астенією, 119 з метаболічною кардіоміопатією та 100 здорових) доведено, що запропонована програма позитивно впливає на перебіг захворювання, вагітності, пологів, стан різних функціональних систем вагітної, розвиток плода та стан новонародженого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.410.030-54
Шифр НБУВ: РА316359 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Широконос А.М. 
Вплив сірки, молібдену і мікробних препаратів на азотне живлення, врожай і якість картоплі на дерново-підзолистих грунтах Полісся України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / А.М. Широконос ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 20 с. — укp.

За умов дерново-підзолистих супіщаних грунтів Полісся надано комплексну оцінку використання елементарної сірки у поєднанні з мінеральною й органо-мінеральною системами удобрення як засобу регулювання азотного режиму грунту й підвищення ефективності застосування азотних добрив шляхом впливу на амоніфікаційні та нітрифікаційні процеси у грунті. Встановлено оптимальні дози сірки й молібдену для підвищення врожайності й поліпшення якості картоплі та суттєвого зменшення вмісту нітратів у бульбах. Вперше вивчено вплив гранульованих мікробних препаратів на основі азотфіксуючих і фосформобілізуючих бактерій на поживний режим дерново-підзолистого супіщаного грунту і врожайність картоплі. Розроблено нову оптимізовану мінеральну основу поживного середовища для одержання мікробульб за умов in vitro.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.1-43(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА333746

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Широков К.В. 
Граматична ідентифікація та класифікаційні аспекти іменної словозмінної парадигми у сучасній турецькій мові: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.13 / К.В. Широков ; НАН України, Ін-т сходознавства ім. А.Ю.Кримського. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено лексико-граматичну систему турецької мови, побудовано теоретичні схеми для словозмінних класифікацій турецької лексики та їх реалізації для лексико-граматичного класу турецького іменника. Проаналізовано ефекти нечіткості, які виникають у процесі визначення окремих лексико-граматичних класів турецької мови. Запропоновано використовувати формалізм теорії нечітких множин для побудови нечітких граматичних станів, що дозволяє враховувати виявлені неоднозначності. До наукового обігу введено поняття А-еквівалентності на множині турецьких слів, за допомогою якого інваріантним способом розроблено словозмінну класифікацію лексики. Систематизовано морфологічні процеси словозміни, виведено повний набір словозмінних формул, за допомогою яких побудовано замкнену словозмінну класифікацію турецького іменника, у межах якої виділено тринадцять словозмінних класів. Для кожного класу побудовано відповідні афіксальні комплекси, на базі яких створено лінгвістичні алгоритми словозміни турецького іменника. На підставі вивчення морфонологічних процесів в основі слів удосконалено словозмінну класифікацію шляхом виділення 31-го підкласу у восьми словозмінних класах. Для верифікації авторської теорії створено два комп'ютерних інструментальних лексикографічних комплекси - тлумачного та граматичного словників турецької мови, які рекомендовано використовувати для проведення досліджень, укладання нових словників, а також у навчальних процесах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш163.12-121.1*20 +
Шифр НБУВ: РА368051

Рубрики:

      
5.

Широкова-Мурараш О.Г. 
Дитяча праця у промисловості Англії першої половини XIX століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О.Г. Широкова-Мурараш ; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2000. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблеми використання дитячої праці у промисловості Англії першої половини XIX століття - історичного періоду, який нерідко визначається як пік промислового перевороту в Англії. Використовуючи багаточисленні історичні джерела та документи розглянуто масштабне застосування праці дітей в англійській промисловості як один з найважливіших соціальних наслідків промислової революції в Англії і доведено, що в умовах фабричного виробництва змінюється самий зміст дитячої праці, вона набуває більш інтенсивного та регулярного характеру. З'ясовано основні причини екстенсивного використання праці дітей у промисловості. Зазначено, що автоматизація виробництва призвела до різкого скорочення кількості технологічних операцій, виконання яких вимагало високої кваліфікації та застосування значної фізичної сили. За таких умов праця дітей та підлітків стає більш вигідною для власників підприємств практично всіх основних галузей промисловості Англії і починає виступати як самостійний фактор на ринку праці. Доведено негативний вплив тривалої виснажливої праці на фабриках та шахтах на стан здоров'я, мораль та освітній рівень фабричних дітей. Досліджено причини виникнення та основні етапи громадського руху, направленого на законодавче регулювання застосування дитячої праці у промисловості Англії і розглянуто основні законодавчі акти, які служили основою першого в світі фабричного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ВЕЛ)52-2
Шифр НБУВ: РА310982 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Широкова О.І. 
Диференційований підхід до профілактики та лікування гінгівітів у дітей (клініко-експериментальне дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.І. Широкова ; Держ. установа "Ін-т стоматології АМН України". — О., 2008. — 19 с. — укp.

Запропоновано методи профілактики та лікування хронічного катарального та гіпертрофічного гінгівіту в дітей. Розроблено полоскання для порожнини рота з флаовоноїдною активністю (фітокомпозицію Мальвіна). Для лікування гінгівітів у дітей застосовано диференційований підхід. У разі хронічного катарального гінгівіту є важливим застосування протизапальної терапії та стимулювання опірності організму. Установлено, що основне завдання під час лікування гіпертрофічного гінгівіту, що розвинувся на фоні гормонального дисбалансу в пубертатний період, полягає у ліквідації запалення, зменшенні гіперплазії сполучної тканин основи ясен та скороченні об'єму гіпертрофованих ясеневих сосочків. Для дітей з хронічним катаральним гінгівітом запропоновано комплекс лікувально-профілактичних заходів, за яким необхідними є полоскання рота фітокомпозицією Мальвіна, вживання таблеток Біотрит-С та чищення зубів лікувально-профілактичною зубною пастою Восход-19, яка містить лактат кальцію, за певною схемою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.220.111-5 +
Шифр НБУВ: РА359491

Рубрики:

      
7.

Владимирова Н.В. 
Естетико-художні засади реформаторів західноєвропейського театру межі ХІХ - ХХ століть (Е.Г.Крег, Г.Фукс, А.Аппіа): автореф. дис... д-ра мистецтвознав.: 26.00.01 / Н.В. Владимирова ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2009. — 31 с. — укp.

Досліджено творчість провідних представників західноєвропейської культури кінця XIX - початку XX ст. Е. Г. Крега, Г. Фукса, А. Аппіа. Доведено, що філософсько-мистецтвознавчі ідеї даного періоду були стимулом для формування творчої особистості. Встановлено вплив філософських ідей Ф. Ніцше, естетико-художніх засад прерафаелітів і естетико-мистецтвознавчих складових філософії А. Бергсона на західноєвропейську театральну культуру того часу. Зауважено, що аналіз естетико-художніх засад Е. Крега, Г. Фукса, А. Аппіа підкреслює потужність взаємозв'язку між теорією та практикою мистецтва та уточнює важливість міжвидових зв'язків у площині театральної культури, а також сприяє осмисленню процесу інтеграції українського театру у західноєвропейський культурний простір.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ333(4)61-8 + Ю812.453.3 +
Шифр НБУВ: РА367358

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Широкова М. С. 
Імідж та корпоративний соціальний капітал установ банківської системи: характер взаємовпливу: автореф. дис. ... канд. соцiол. наук : 22.00.04 / М. С. Широкова ; Ін-т соціол. НАН України. — К., 2010. — 17 с. — укp.

Проведено теоретичний аналіз та емпіричне дослідження іміджу установ банківської системи, а також виявлено евристичні можливості концепції соціального капіталу для дослідження іміджу соціальних організацій. Визначено зміст основних підходів щодо дослідження іміджу, розглянуто структурні моделі корпоративного іміджу та розкрито значущість іміджу для банківської діяльності. Проведено концептуалізацію поняття "соціальний капітал", визначено сутність поняття "корпоративний соціальний капітал", розкрито зміст і взаємодію його структурних компонентів. Обгрунтовано придатність використання іміджу як індикатора соціального капіталу та наведено результати емпіричного дослідження соціального капіталу банківських установ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665 в011.2
Шифр НБУВ: РА372956 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Широков О. В. 
Методи формування S-блокових конструкцій випадкового типу з покращеними показниками стійкості для блокових симетричних шифрів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.21 / О. В. Широков ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2010. — 22 с. — укp.

Удосконалено та розроблено нові методи відбору випадкових підставок за комбінаторними, диференціальними та лінійними показниками, що дозволяють відібрати підстановки з покращеними криптографічними показниками. Теоретично обгрунтовано значення параметрів відбору та відповідні цим значенням параметри проходження випадкових підстановок, що реалізуються. Вперше показано, що досконалі підстановки, які не реалізують мінімально можливих значень максимумів XOR таблиць і зсувів таблиць лінійних апроксимацій, мають вищі показники за середнім числом векторів, що задовольняють критерій розповсюдження і кореляційної імунності. На прикладах оцінки показників стійкості зменшених моделей ряду сучасних шифрів, і, зокрема, шифрів, наведених на український конкурс з вибору кандидата на національний стандарт. Показано підвищену ефективність вживання в таких шифрах підстановочних конструкцій нового типу в порівнянні з підстановками, використаними в оригіналах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.403
Шифр НБУВ: РА377040 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Владимирська Є.Ю. 
Науково-методичне забезпечення якості дистанційного навчання у технічному університеті: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Є.Ю. Владимирська ; АПН України. Ін-т вищ. освіти. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено комплексну модель забезпечення якості дистанційного навчання у технічному університеті, яка грунтується на процесному підході до створення дистанційних курсів та проведення навчання. Запропоновано та введено до педагогічного обігу методи щодо використання найновітніших концепцій та ідей з теорії управління: концепції організації, що навчається; моделей організаційної та процесної зрілості. Розроблено класифікацію методів забезпечення якості освітньої діяльності, а також методологію забезпечення якості вищої освіти, а саме: сформульовано термінологічний апарат; запропоновано визначення понять "якість освіти", "якість вищої освіти", "якість дистанційного навчання"; розкрито властивості якості освіти; розглянуто чотири її виміри: результативність, оптимальність, ефективність і справедливість (етичність). Визначено та досліджено моделі забезпечення якості вищої освіти: оцінки, контролю, гарантування якості й управління нею; проаналізовано п'ять рівнів зрілості системи забезпечення якості, методи покращення та піднесення рівня якості; розроблено методичні рекомендації, які стосуються створення дистанційного навчання з гарантованим рівнем його якості. Досліджено дидактичні принципи та специфіку педагогічного забезпечення якості даного навчання у технічних університетах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.290 + Ж. р(4УКР)3-8 +
Шифр НБУВ: РА346009

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Михайлович Ю.Й. 
Обгрунтування доцільності застосування периопераційної схеми антибіотикопрофілактики з метою попередження післяопераційних ускладнень у хворих на рак легень та рак проксимального відділу шлунка: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / Ю.Й. Михайлович ; АМН України. Ін-т онкології. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто вплив злоякісної пухлини бронхів і проксимального відділу шлунка на зміну бактеріальної флори в екосистемах легень і шлунка. Висвітлено ефективність застосування периопераційної та післяопераційної антибіотикопрофілактики цефотаксимом. Здійснено оцінку швидкості темпів зниження рівня ендогенної інтоксикації залежно від антибіотикотерапії. Встановлено, що наявність і розвиток злоякісної пухлини легень і шлунка спричинює якісні та кількісні зміни у мікробних популяціях вищезгаданих органів, формування локальних запальних вогнищ. Застосування периопераційної схеми антибіотикопрофілактики цефотаксимом у режимі монотерапії зменшує частоту післяопераційних ускладнень, підвищує ефективність хірургічного лікування хворих на рак легень і рак проксимального відділу шлунка. Доведено, що застосування периопераційної схеми антибіотикопрофілактики сприяє більш швидкому зниженню рівня ендогенної інтоксикації у прооперованих хворих онкоторакального профілю у порівнянні з післяопераційною схемою антибіотикопрофілактики. Запропоновано удосконалену схему протибактеріальної терапії, ефективну фармакологічну дозу цефотаксиму, а також методику визначення коефіцієнта інтоксикації "К" як критерія для визначення темпів зниження рівня ендогенної інтоксикації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.423-59 + Р569.433.2-59
Шифр НБУВ: РА319310 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Михайлович В.А. 
Освітні тенденції культурної політики в умовах глобалізації: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.10 / В.А. Михайлович ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено освітній потенціал культурної політики, спрямованої на реформування вітчизняної системи освіти та забезпечення її входження у світовий освітній простір як рівноправної дієвої сили, що передбачає у своїй сутності світові культурно-освітні тенденції, але не заперечує та не применшує національні чинники та цінності, які визначають своєрідність характеру саме української освіти. Запропоновано визначення поняття "культурна політика". Досліджено процес становлення парадигм освіти у різних типах культури (доглобалізаційний період). Визначено соціально-історичні параметри глобалізації. Висвітлено перспективи та тенденції розвитку освіти у ситуації глобалізації. Розкрито значення освітніх тенденцій культурної політики у розвитку глобальної цивілізації. Досліджено українські реалії культурної політики у контексті розвитку сучасної вітчизняної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Ч30 + Ю252:Ч30
Шифр НБУВ: РА369433 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Широкова Н.О. 
Особливості віддалених наслідків черепно-мозкової травми у підлітків: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Н.О. Широкова ; АМН України. Ін-т неврології, психіатрії та наркології. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Наведено результати комплексного клініко-інструментального, біохімічного та нейропсихологічного дослідження віддалених наслідків черепно-мозкової травми на підставі обстеження 121-го хворого віком від 11-ти до 16-ти років. Виділено провідні неврологічні синдроми, що найбільш часто зустрічаються у даної категорії осіб. У результаті проведених досліджень виявлено специфічне співвідношення макроелементів калію, натрію, кальцію, магнію у плазмі крові хворих у віддаленому періоді черепно-мозкової травми. Доведено, що характерними змінами електролітного складу крові для всіх синдромів є гіпернатріємія, гіпокаліємія та підвищення коефіцієнта натрій/калій. Відзначено, що для лікворо-дистензійного синдрому характерна гіпермагенеземія, для вегетосудинного - гіперкальціємія, для епілептичного - гіпомагнеземія, для астенічного синдрому особливих змін концентрації кальцію та магнію не виявлено. На підставі одержаних даних розроблено алгоритми діагностики основних синдромів у віддаленому періоді черепно-мозкової травми у підлітків. Обгрунтовано доцільність використання вітамінно-мікроелементних препаратів у лікуванні хворих з даною патологією та запропоновано комплекси лікування. Проведено дослідження ефективності застосування нейропсихологічної методики САН (самопочуття, активність, настрій).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.638.77-7 +
Шифр НБУВ: РА341816

Рубрики:

      
14.

Михайлович Д.М. 
Офіційне тлумачення закону: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Д.М. Михайлович ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Проаналізовано фактори, що викликають необхідність тлумачення нормативних приписів. Сформульовано мету тлумачення закону та запропоновано логічний алгоритм її досягнення. Подано визначення поняття офіційного тлумачення закону, репрезентовано його основні ознаки, стадії та види. Охарактеризовано співвідношення офіційного та доктринального тлумачення. Висвітлено поняття, юридичну природу, загальні та специфічні ознаки, функції та види актів офіційного тлумачення, акцентовано увагу на особливостях їх дії у часі, просторі та щодо кола осіб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.5 + Х8(4УКР)-320.3 +
Шифр НБУВ: РА324691

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Владимирова В.М. 
Пантелеймон Куліш - дослідник української літератури: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / В.М. Владимирова ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Висвітлено джерела та чинники становлення системи філософських та естетичних поглядів, зазначеної у Кулішевій діяльності критика та історика літератури. З'ясовано тип Кулішевого наукового та художнього мислення (його ставлення до просвітительської ідеології, засад романтизму та позитивізму). В системі світоглядних і естетичних поглядів П.Куліша визначено положення, що служили критерієм його літературознавчих оцінок, зокрема, історичного розвитку української літератури, пояснювали логіку становлення літературо-критичної та історико-літературної думки дослідника у вузлових пунктах української літературної історії. Грунтовно досліджено Кулішеве потрактування етапів розвитку української словесності XII - XVIII ст., пов'язано відповідні судження П.Куліша як дослідника літератури зі своєрідністю його культуро- та історіософських уявлень. Окреслено позиції, які займав П.Куліш у дискусії про початок нового етапу української літератури. Внесено корективи до існуючих уявлень про рецепцію Кулішем-критиком творчості Т.Г.Шевченка та Марка Вовчка. Системно оцінено настанову "етнографічної й історичної істини", перспективність для розвитку української літератури кінця 50-х - 70-х рр., установлено її місце у загальній Кулішевій творчо-літературній програмі. Узагальнено внесок П.Куліша у дослідження української літератури та його роль в українському літературному процесі 40 - 90-х рр. XIX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4Укр)5-4Куліш, П.О. 33 + Ш5(4Укр)-319
Шифр НБУВ: РА318111 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Владимирова М.П. 
Патогенез токсичної нефропатії, індукованої гентаміцином, і принципи її корекції в експерименті: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / М.П. Владимирова ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2007. — 19 с. — укp.

З'ясовано патофізіологічні механізми порушень функціонального стану й особливості морфологічних змін тканин нирок у білих щурів за внутрішньоочеревинного однократного (за доз 10 та 20 мг/100 г маси тіла один раз на добу) введення гентаміцину. Обгрунтовано використання бурштинової кислоти та предукталу з нефропротекторною метою за гентаміцинової нефропатії. Експерименти проведено на 150-ти білих щурах за умов індукованого водного діурезу. Вивчено порушення основних ниркових процесів (фільтрації, реабсорбції) та функцій (екскреторної, осморегулювальної). Показано, що гентаміцин виявляє нефротоксичну дію чере 2 год після його одноразового введення за доз 10 і 20 мг/100 г маси тіла. Нефротоксичний ефект гентаміцину зберігається впродовж доби та посилюється за курсового введення препарату протягом 7-ми діб. Через 12 год після одноразового введення гентаміцину виявлено покращання ниркових функцій, що зумовлено включенням функціонального ниркового резерву. На підставі даних морфологічного дослідження ниркової тканини установлено значне порушення канальцевої реабсорбції, значною мірою - у проксимальному відділі нефрону, та клубочкової фільтрації. Сумісне використання предукталу та бурштинової кислоти за гентаміцинової нефропатії виявили його позитивний ефект на екскреторну й осморегулювальну функцію нирок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414-29 +
Шифр НБУВ: РА351762

Рубрики:

      
17.

Владимирова В.І. 
Педагогічні проблеми формування правової культури вчителя в історії вищої педагогічної школи України (1917 - 2002 рр.): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / В.І. Владимирова ; Луган. держ. пед. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2003. — 22 с. — укp.

Проведено грунтовний аналіз теоретичних основ правової культури у ретроспективі функціонування української вищої педагогічної школи за період 1917 - 2002 рр. Розглянуто поняття правової культури в історії філософської думки, їх взаємозв'язки в аспекті моралі та права, педагогічної та правової культури. Розглянуто зміст даної культури у навчальних планах, програмах вищих навчальних педагогічних закладів у різні історичні періоди розвитку українського суспільства. На підставі даних досліджень чітко визначено конкретні педагогічні проблеми правової культури особистості студентів, методи та прийоми навчальної діяльності, роль і місце соціально-психологічної компетентності формування правової культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.513(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА324263

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Широкова О.М. 
Підвищення ефективності роботи залізничного транспорту за рахунок проведення реструктуризації: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / О.М. Широкова ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено актуальну проблему формування ефективної системи управління залізничним транспортом як базовою галуззю економіки та складовою управління національним господарством України. Проаналізовано існуючі та перспективні можливості розвитку даного транспорту України та запропоновано конкретні заходи щодо подолання негативних причин, пов'язаних з недоліками в організації управління. Розроблено механізм, який передбачає науково-економічне обгрунтування доцільності впровадження нових форм управління залізничним транспортом. Розроблено модель, з використанням якої оцінено впровадження запропонованих заходів реструктуризації даного транспорту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)372.0-961-31-21 +
Шифр НБУВ: РА363758

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Владимиров В.М. 
Проблема розуміння інформації в журналістиці: Автореф. дис. д-ра філол. наук: 10.01.08 / В.М. Владимиров ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2003. — 30 с. — укp.

На основі дослідження базових процесів розуміння, проведеного з залученням герменевтики, семіотики, соціальної психології, сучасних поглядів на хаос відтворено рух інформації від незрозумілого (хаосу) до індивідувальних рівнів розуміння - першорозуміння та інтерпретації, кодування знака та його наступного декодування, - та від індивідуального розуміння до масового. Розвинуто теоретичні основи журналістики шляхом обгрунтування функцій та принципів розуміння. Розроблено основні моделі та методи досягнення розуміння інформації в журналістиці. Досліджено перешкоди розуміння інформації в журналістиці, зокрема їх витоки, типи, методи подолання. Зроблено висновок, що проблема розуміння інформації є однією з журналістикознавчих проблем, що має вирішуватись в межах цієї науки не емпірично, а науково, для цього наявні всі необхідні умови, а просування по шляху її вирішення означатиме залучення нового ресурсу підвищення ефективності діяльності засобів масової комунікації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч620.1 +
Шифр НБУВ: РА328365

Рубрики:

      
20.

Широкий Ю.В. 
Процеси фізико-технічної лазерної обробки та лазерно-плазмово-іонного зміцнення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.07 / Ю.В. Широкий ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2007. — 18 с. — укp.

Розроблено наукові засади лазерно-плазмовоіонного зміцнення, досліджено теоретичні аспекти даного процесу. Обгрунтовано доцільність застосування розмірної лазерної обробки під час комбінованого зміцнення. Створено сумісну модель теплопровідності та термопружності у зоні дії лазерного випромінювання (ЛВ) для знаходження поля температур і температурних напружень. Визначено механізм руйнування матеріалу в паровій, рідкій (викиді рідкої фази) та твердій фазах (термопружного відколу). Здійснено їх експериментальну реалізацію та виявлено вплив технологічних параметрів (щільності теплового потоку, швидкості переміщення, часу дії) на ефективність нагріву, зміцнення або розмірну обробку. Розроблено теоретичні засади технологічного супроводу зміцнювальних технологій з використанням ЛВ. Доведено можливість підвищення згинальних міцністних характристик, мікротвердості та стійкості різальних інструментів за рахунок лазерно-плазмової-іонної обробки, а також використання ЛВ для нагріву деталей (з матеріалів, що підлягають інтенсивному окисненню у вакуумі), або моделювання дією ЛВ й електронним променем. Розроблено й апробовано комп'ютеризовану лазерну технологічну установку, показано її високу ефективність (прошивання 140 отворів за 6 хвилин), що забезпечує необхідну якість отворів. Нову установку впроваджено на ДП ХМЗ ФЕД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К209.1 + К587 +
Шифр НБУВ: РА350586

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського