Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (11)Реферативна база даних (625)Книжкові видання та компакт-диски (141)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>K=АКАДЕМІЧНА$<.>+<.>K=МОБІЛЬНІСТЬ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 66
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Коваліско Н.В. 
Трудова мобільність в умовах регіонального ринку праці: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.07 / Н.В. Коваліско ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Досліджено соціологічні аспекти трудової мобільності в умовах регіонального ринку праці. Проаналізовано основні механізми та процеси, що супроводжують трудову мобільність в цих умовах. Розглядаються тенденції розвитку регіонального ринку праці у контексті типів мобільної поведінки працездатного населення, реальна та потенційна трудова активність за умов формування ринкової економіки. У дисертації використано результати ряду емпіричних досліджень з проблематики роботи. Розроблено та опрацьовано науково-практичний підхід до проведення порівняльних соціологічних досліджень регіональних ринків праці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.641.216 + У9(4УКР)240.523.3

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Симончук О.В. 
Міжпрофесійна мобільність та зміна соціальної ідентичності: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.03 / О.В. Симончук ; НАН України. Ін-т соціол. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено механізм сучасної міжпрофесійної мобільності фахівців із вищою освітою у структурі приватної економіки. Запропоновано теоретичний підхід щодо вивчення індивідуальної міжпрофесійної мобільності як процесу кризи і руйнації попередньої соціально-професійної ідентичності та конструювання нової. Наведено поняття професійної ідентичності, проаналізовано механізм формування та подано класифікацію її видів за низкою якісних ознак. На підставі аналізу біографічних даних виявлено типи особистості відповідно до особливостей мотивації мобільності, а також типи адаптації суб'єкта переміщення до нової професії. Апробовано методологічний підхід із застосуванням методу історії життя, який використовується у вітчизняній соціології мобільності вперше.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*421.1
Шифр НБУВ: РА307989 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Ткачук М.Л. 
Київська академічна філософія ХІХ - початку ХХ ст. і становлення історико-філософської науки в Україні: Автореф. дис... д-ра філос. наук: 09.00.05 / М.Л. Ткачук ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2001. — 36 с. — укp.

Здійснено цілісне дослідження історико-філософської спадщини філософів Київської духовної академії та Університету Св.Володимира. Визначено поняття та функції академічної філософії. Висвітлено специфіку та основні етапи становлення академічної філософії у київській регіональній субкультурі. З'ясовано особливості розвитку академічної філософії у Києві періоду ХІХ - початку ХХ ст. Проаналізовано функціонування історико-філософського знання в київській духовно-академічній та університетській традиції. Розглянуто науково значущі результати історико-філософських студій київських академічних філософів зазначеної доби, що сприяли становленню вітчизняної історико-філософської науки як самостійної дисципліни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4Укр)516
Шифр НБУВ: РА316086 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Добровольська Л.П. 
Фаховий відбір абітурієнтів педагогічного вузу: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Л.П. Добровольська ; Центр. ін-т післядиплом. пед. освіти АПН України. — Запоріжжя, 2001. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано й експериментально перевірено можливість організації професійного відбору абітурієнтів до педагогічного вищого навчального закладу (ВНЗ) на філологічний факультет (українська мова та література). Проведено системно-рівневий та психолого-педагогічний аналіз діяльності вчителя. Виділено професійно важливі якості вчителя української мови та літератури. Визначено критерії професійного відбору, для чого було розроблено маршрутний листок абітурієнта та карту професійного відбору. Апробовано наявні та оригінальні методики дослідження спрямованості особистості абітурієнта, його загальнопедагогічних і спеціальних здібностей. Виявлено, що у студентів, рекомендованих для зарахування до ВНЗ, у порівнянні з нерекомендованими, значно вищою є самооцінка педагогічних і спеціальних здібностей, краще сформовані педагогічні вміння, вища академічна успішність; для них є характерним високий рівень ставлення до процесу навчання у ВНЗ, професійна спрямованість, емоційна стійкість. Доведено, що загальнопедагогічні та спеціальні здібності пов'язані між собою професійною спрямованістю та особистісними компонентами спеціальних здібностей, що забезпечує ефективність діяльності вчителя української мови та літератури на різних етапах його професійного становлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.203 + Ч421.351.64
Шифр НБУВ: РА313369 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Харченко О.В. 
Соціальний статус особистості: структура, детермінанти розвитку та форми прояву: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / О.В. Харченко ; Ін-т вищ. освіти АПН України. — К., 2001. — 17 с. — укp.

Розроблено пізнавальну концепцію аналізу статусу особистості як соціального феномену, який є рушійною силою в соціумі, його функцій та чинників формування та реалізації. Визначено, що соціальний статус особистості є суспільно-усвідомленим легітимним інституціалізованим еталоном поведінки індивіда в сучасному структурованому та ієрархізованому суспільстві, результатом досягнення конкретної позиції та реалізації певної соціальної ролі, водночас він є специфічною формою відображення соціальної структури суспільства та окремих інституцій, а також формою відтворення відповідних очікувань і домагань індивідів. Зазначено, що соціальний статус особистості як один з конститутивних моментів у процесі формування соціальної структури стабільного суспільства в перехідні періоди, постає найбільш ефективним засобом його переструктурування та є чинником динамізації суспільного розвитку. Відмічено, що інституційними механізмами стабільного суспільства, які здійснюють тестування, селекцію та розподіл індивідів у межах системи статусних відносин, забезпечують соціальну мобільність, є сім'я, система освіти, професійні, політичні та громадські організації. Особливістю процесів статусної ієрархізації соціального простору є формування корпоративних спільнот, функціювання яких значною мірою нівелює дію традиційних соціальних інститутів та спричиняє деструктуризацію, маргіналізацію суспільства та виникнення соціальних "мутантів".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*422 + Ю6*134
Шифр НБУВ: РА317002 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Кривопишина О.А. 
Психологічний аналіз впливу етноекологічних чинників на формування здібностей до літературної творчості: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / О.А. Кривопишина ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2001. — 19 с. — укp.

З'ясовано, що процес формування здібностей до літературної творчості обумовлений структурою взаємозв'язаних етноекологічних чинників, які можна розкласьти на компоненти - часо-просторові характеристики навколишнього середовища; наявністю етноекологічного фуркаційного чинника (інваріант імпринтингу/імпресингу), що впливає на мобільність когнітивних та емоційних структур творчої особистості. Розроблено програму тренінгу для формування емпатії та творчого вербального мислення як структурних компонентів літературних здібностей учнів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.24 + Ю945.411 + Ч421.351.69
Шифр НБУВ: РА315821 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Романець Н.І. 
Конструкції малого синтаксису в сучасній російській мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / Н.І. Романець ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2002. — 19 c. — укp.

Проаналізовано роль малого синтаксису в організації та здійсненні процесу спілкування. Введено поняття синтаксичної конструкції для малого синтаксису, яке реалізується в широкому спектрі будь-яких граматично та семантично зв'язаних груп слів. Сурядні ряди інтерпретуються як синтаксичні конструкції через їх понятійну об'ємність. Висвітлено типологічну класифікацію конструкцій малого синтаксису, що інтерпретуються як самостійні синтаксичні одиниці, самодостатні за своїми структурними та функціональними параметрами, не регламентованими ні реченням як комунікативною одиницею, ні словом як одиницею номінативною. Визначено сферу функціонування конструкцій малого синтаксису в самостійній позиції, що виводить їх у ранг комунікативно значущих компонентів мовної реальності. Синтаксична конструкція виконує за певних умов комунікативну функцію та інколи виступає як переважний та єдиний засіб спілкування. Сфера функціонування різних типів синтаксичних конструкцій дуже широка і різноманітна - від назв закладів, вузів, комплексів до рекламних слоганів. Мобільність, об'ємність, змістовність синтаксичної конструкції забезпечують їй статус оперативної ланки малого синтаксису і висвітлюють її суттєву і незалежну роль в процесі комунікації, що обумовлює логічність виділення малого синтаксису.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-22
Шифр НБУВ: РА320290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Будівництво   
8.

Ніколаєва О.К. 
Вплив індукційного прогріву на міцнісні характеристики залізобетонних виробів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / О.К. Ніколаєва ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2003. — 22 с.: рис. — укp.

Розроблено та впроваджено до практики будівельного виробництва науково обгрунтованих рекомендацій з формування розрахункового методу оцінки впливу індукційного прогріву на якість продукції заводського домобудування та безпосередньо на будівельному майданчику. Проаналізовано методи теплової обробки залізобетонних виробів і методів розрахунку міцності бетону різних видів твердіння. Одержано експериментальні залежності кінетики механічних характеристик бетону, який піддається індукційному прогріву. Визначено коефіцієнт умов роботи бетону для конструкцій, які піддавались індукційному прогріву та призначених для звичайних умов експлуатації. Уперше для індукційного прогріву розроблено теоретичну залежність кінетики міцності бетону, набраної за час прогріву, визначено параметри моделі для конкретних умов виробництва. Запропоновано та експериментально випробувано багатофункціональний варіант індуктора, виконаного з дискретних накладних елементів замість суцільної стаціонарної обмотки, що забезпечує мобільність прогріву за умов заводського виробництва та на будівельному майданчику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н626.206.4 +
Шифр НБУВ: РА325421

Рубрики:

      
9.

Педченко Г.П. 
Адаптація аграрних ВНЗ до підготовки спеціалістів сільського господарства у ринкових умовах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Г.П. Педченко ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Визначено поняття та розкрито сутність адаптації як пошук способів рішення визначених цілей та задач розвитку, особливостей та принципів адаптації вищих навчальних закладів (ВНЗ) до ринкових умов, включаючи заповзятливість, мобільність, економічну самостійність, конкурентоспроможність, економічну, юридичну та моральну відповідальність. Вперше запропоновано методику визначення рівня адаптації ВНЗ до ринкового середовища за допомогою комплексної порівняльної рейтингової оцінки, критеріями якої є матеріально-технічний та науково-педагогічний потенціал ВНЗ, затребуваність підготовлюваних їм спеціалістів, джерела надходження фінансових коштів, диверсифікованість освітніх послуг ВНЗ. Наведено методику розрахунку цін на освітні послуги, нижня межа яких формується на основі визначення вартості підготовки студента відповідно до спеціальністі, форми навчання, курсу, навчального плану, а верхня - установлюється виходячи зі стратегії "асортиментного ціноутворення". Розроблено методику визначення ризику кадрового бізнесу за допомогою імітаційного моделювання, що враховує джерела фінансових надходжень, обсяги реалізації та ціни на освітні послуги. Удосконалено методичні підходи щодо оцінки ефективності інвестицій у людський капітал, а саме у підготовку спеціалістів з різним рівнем освіти та визначення окупності даних вкладень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-640-963 + П.р(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА325137

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Пономаренко О.Ю. 
Основні тенденції розвитку українського фортепіанного концерту 80 - 90-х років ХХ століття: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / О.Ю. Пономаренко ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2003. — 21 с. — укp.

На прикладі понад сорока нових творів вперше досліджено як цілісне явище фортепіанний концерт 1980 - 1990-х рр. - жанр сучасної української музики, який сьогодні найбільш інтенсивно розвивається. Доведено, що результатом узагальнення наукових досягнень музикознавства у вивченні концертного жанру у цілому й безпосередньо українського фортепіанного концерту стала нова періодизація історії його розвитку та визначення національного жанрового типу, що склався на середину 1950-х рр. Акцентовано увагу на зрілій стадії функціонування жанру та виявленні напрямку еволюційних процесів, характерних рис і нових якостей у сучасному українському концерті: наявності паралельних "гілок" жанру - симфонічної та камерної; розширення образної сфери та його жанрового поля за рахунок жанрової дифузії та жанрового синтезу; оновлення методів музичного розвитку (моно- та мікромотивізм); переосмислення неофольклоризму та неостильових тенденцій; включення джазу у стильову систему концертного джазу; виявлення ліричного начала та романтичного "гена' як імаментних констант українського фортепіанного концерту. Введено наукові терміни: прийом "мотивного множення", пов'язаний із втіленням у музиці медитативного стану, та монопасаж, що відбиває піаністичну специфіку даного прийому. Розглянуто модернізацію усталених формул концертної фактури й основних жанроутворювальних факторів сучасного концерту - токатності та речитативності, наведено класифікацію токатності: репетиції, perpetuum mobile, martellato.Констатовано розширення та оновлення функцій сольної кадеції (багатофункціональності та універсальності) та її місця у загальній структурі циклу (мобільність), що сприяє індивідуалізації драматургічних і композиційних рішень. Запропоновано типологію сучасного українського фортепіанного концерту, що включає такі жанрові різновиди як великий сольний симфонізований концерт, концерт-симфонію, програмний, сольний камерний концерти, концерт-токату, камерний фортепіанний концерт, камерну музику, "юнацький" концерт, концертино, концерт-соло.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.42-03(4УКР)63 +
Шифр НБУВ: РА322768

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Комар А.В. 
Оментогастропластика як патогенетична корекція експериментальної виразки шлунка (функціонально-морфологічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / А.В. Комар ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2003. — 20 с. — укp.

Вперше проведено багатокомпонентний аналіз структурної організації всіх клітинних складових слизової оболонки шлунка у нормі, у разі гострої комбінованої експериментальної виразки та за умов реваскуляризації шляхом застосування оментопластики. Доведено, що хлорид кальцію, введений в підслизовий шар, викликає локальні деструктивні зміни, а депонування його в сполучній тканині шлунка зумовлює пролонгований пошкоджуючий вплив. Встановлено патогенетичний механізм виникнення деструктивних змін у слизовій оболонці шлунка після введення хлориду кальцію, що розширює можливості застосування цієї методики для дослідження гострих та хронічних виразок. Досліджено, що деструктивні зміни в слизовій оболонці базуються на ішемізації тканини, зміні цитоплазматичних мембран, величині та конфігурації міжклітинних контактів, ультраструктурній організації самих клітинних органел. Доведено, що оментопластика відновлює функціональну мобільність слизової оболонки шлунка, секреторну реакцію на дію гістаміну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-29 +
Шифр НБУВ: РА327091

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
12.

Ковальчук М.С. 
Золото в осадових комплексах України: Автореф. дис... д-ра геол. наук: 04.00.21 / М.С. Ковальчук ; НАН України. Ін-т геолог. наук. — К., 2003. — 43 с. — укp.

Оцінено перспективи золотоносності осадових комплексів України та висвітлено типоморфні ознаки самородного золота, що в них міститься. З'ясовано часовий, просторовий, літофаціальний і фаціальний розподіл, літологічні особливості золотовмісних комплексів, особливості міграції та концентрації золота в процесах гіпергенезу та седиментогенезу. Визначено найбільш перспективні формаційні комплекси. Виділено генетичні типи золотоносності. Розроблено пошукові критерії, досліджено історичні передумови пошуку родовищ золота в осадових комплексах України та показано, що племена, народи, які населяли цю територію, знали, видобували та обробляли золото. Виділено синседиментаційний та аседиментаційний типи золотого рудогенезу в осадових комплексах та обгрунтовано провідну роль літолоогічного фактора, органічної речовини, положення та стабільності дзеркала грунтових вод у процесах рудогенезу. Висвітлено особливості гранулометрії, морфології, мікроморфології поверхні, хімічного складу самородного золота з різновікових і різногенетичних осадових утворень України. Виявлено нові та незвичайні за цими показниками виділення золота, розглянуто ймовірні умови їх утворення. Уперше напрацьовано гранулометричну та морфогенетичну класифікацію золота з осадових утворень України. Досліджено процес трансформації морфології та хімічного складу золота в процесах седиментогенезу та з'ясовано чинники, що спричинили перетворення золота. Показано фундаментальне та практичне значення цих досліджень для розв'язання вузлових проблем геології розсипів. Виявлено та досліджено особливий підклас алювіальних розсипів золота, що сформувався за умов порушеного процесу розділення кластогенного матеріалу за гідравлічною крупністю та з'ясовано фактори, що спричинили цей процес, мобільність золота, форму та умови локалізації його концентрацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д450(45УКР)022 + Д59(45УКР)45 +
Шифр НБУВ: РА326022

Рубрики:

      
13.

Гребенченко О.І. 
Ефективність функціональнощадячого втручання у комплексному лікуванні хворих хронічним одонтогенним перфоративним гайморитом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.І. Гребенченко ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2003. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено методики функціональнозберігаючих втручань на верхньощелепній пазусі. Запропоновано методику вестибулярного дренування пазухи на післяопераційний період, новий спосіб закриття перфораційного отвору з використанням жирового тіла щоки. Удосконалено пристрій для пункції верхньощелепної пазухи та спосіб його застосування. Уперше проведено порівняльний аналіз ефективності способу хірургічного втручання на верхньощелепній пазусі з формуванням риностоми та авторського способу хірургічного лікування з вестибулярним дренуванням пазухи у хворих на хронічний одонтогенний перфоративний гайморит, обгрунтовано показання щодо використання даного способу. Зазначено, що вперше у комплексному лікуванні хронічного одонтогенного перфоративного гаймориту застосовано 10 %-ий розчин мараславіну, вивчено його клінічну ефективність у разі місцевого використання в післяопераційному періоді. Встановлено, що використання жирового тіла щоки для обтурації перфораційного отвору, обмеженого з двох боків оголеними коренями зубів, дозволяє зберегти ці зуби та досягти надійної ізоляції верхньощелепної пазухи від порожнини рота. Доведено, що розроблений спосіб вестибулярного дренування післяопераційної порожнини виключає ушкодження слизової оболонки медіальної стінки пазухи, забезпечує збереження мукоциліарного кліренсу та відновлення прохідності природного сполучення пазухи з порожниною носа, запобігає розвитку рецидиву захворювання.Виявлено, що застосування подвійного трапецієподібного слизово-окістяного клаптя, що мобілізується шляхом П-подібного розтину окістя, забезпечує повну його мобільність по вертикалі та горизонталі, що виключає натягування м'яких тканин у разі пластики ороантрального отвору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р682.264.011 +
Шифр НБУВ: РА327375

      
14.

Зімакова Л.В. 
Підготовка майбутніх учителів початкових класів до соціалізації учнів засобами театрального мистецтва: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Л.В. Зімакова ; Ін-т педагогіки і психології проф. освіти АПН України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Вперше розроблено модель підготовки майбутніх учителів початкових класів до соціалізації учнів засобами театрального мистецтва, сформульовано критерії та показники готовності студентів педагогічних закладів до даного виду діяльності. Удосконалено змістовий компонент професійної освіти майбутніх вчителів початкових класів, що передбачає доповнення курсів педагогіки, основ педагогічної майстерності, методики викладання української мови театрально-мистецькими соціалізуючими складниками. Удосконалено зміст понять "дитяча драматична творчість", "соціальна мобільність", "сенситивність", "мистецько-соціалізуючі педагогічні уміння". Обгрунтовано положення щодо необхідності використання засобів театрального мистецтва у процесі соціалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518.3 + Ч489.518.3
Шифр НБУВ: РА333644

Рубрики:

      
15.

Іванченко Є.А. 
Формування професійної мобільності майбутніх економістів у процесі навчання у вищих навчальних закладах: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Є.А. Іванченко ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2005. — 20 с. — укp.

Науково обгрунтовано й апробовано модель формування професійної мобільності майбутніх економістів у процесі навчання у вищих навчальних закладах та визначено педагогічні умови, що сприяють її реалізації. Конкретизовано сутність і структуру поняття "професійна мобільність майбутніх економістів". Визначено критерії, показники та рівні сформованості даної якості. Уточнено зміст поняття "професійна мобільність фахівця" та запропоновано просторову схему формування рівнів професійної мобільності майбутніх економістів. Результати наукового дослідження використано у процесі розробки спецкурсу "Професійна мобільність майбутніх фахівців".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У.р30-2 +
Шифр НБУВ: РА335837

Рубрики:

      
16.

Барна І.М. 
Етногеографічне дослідження регіону (на матеріалах Тернопільської області): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / І.М. Барна ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 19 с. — укp.

Поглиблено теоретико-методологічні засади етногеографічного дослідження обласного регіону. Визначено сутність поняття "територіальна етнічна спільність", встановлено її ієрархічні рівні. Виявлено головні тенденції у формуванні обласної етнічної спільності впродовж другої половини XX ст. та в сучасний період, визначено вплив соціально-економічних, історико-географічних, політичних і природних чинників на її структуру. Здійснено періодизацію розвитку етногорафічних процесів на території Тернопільщини. Проаналізовано етнічний склад населення на кожному етапі. Досліджено освітній і професійний рівень етносів, їх релігійний склад та електоральні уподобання у різні періоди. Виявлено територіальні особливості етнічної структури населення Тернопільської області, визначено її відмінності у міських і сільських поселеннях регіону. Встановлено залежність між етнічним складом населення та його освітнім рівнем і професійною структурою. З'ясовано вплив сучасного етнічного складу населення на соціальні процеси, передусім релігійну та електоральну ситуації, міграційну мобільність. Розроблено оригінальні картосхеми етнічного складу населення на різні історичні дати, що ілюструють динаміку етногеографічних процесів та тенденції їх зміни у майбутньому, відображають релігійну та електоральну ситуації в Тернопільській області.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*18:Д8 + У049(4УКР-4ТЕР)2 +
Шифр НБУВ: РА340088

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Гадецький В.Г. 
Соціальні наслідки реструктуризації підприємств вугільної промисловості: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / В.Г. Гадецький ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив реструктуризації підприємств вугільної промисловості України на становлення ринкових відносин у країні, а також на соціально-економічні зміни у житті звільнених з ліквідованих вуглевидобувних підприємств шахтарів. На підставі аналізу суті й аспектів реструктуризації підприємств даної промисловості виявлено стратегічні та тактичні напрями реструктуризації вугільних шахт, висвітлено зарубіжний досвід реструктуризації вугільної галузі. Обгрунтовано вплив даного процесу на соціально-економічне становище шахтарських міст України, визначено фактори, що впливають на соціальні зміни у становищі працівників вугільної промисловості, виявлено важливість соціальної мобільності та її напрями: горизонтальну мобільність, вертикальну мобільність, соціальну стратифікацію. Подано оцінку характеру дії факторів, що впливають на плинність персоналу шахти. Запропоновано методичний підхід до прогнозування соціальної мобільності працівників шахти, обгрунтовано інформаційне забезпечення процесів прийняття рішення про доцільність закриття шахти та запропоновано принципово нові критерії стосовно ухвалення рішення про подальшу експлуатацію збиткових шахт у малих шахтарських містах. Подано оцінку ефективності планів закриття шахт з урахуванням впливу коефіцієнта структурної мобільності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)271.953.0 + У9(4УКР)305.651.51-312 +
Шифр НБУВ: РА340617

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Кожемякіна Н.І. 
Соціально-педагогічні умови формування професійної мобільності майбутніх менеджерів-аграріїв: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Н.І. Кожемякіна ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2006. — 20 с. — укp.

Визначено й обгрунтовано соціально-педагогічні умови формування професійної мобільності майбутніх менеджерів-аграріїв. Розкрито суть і структуру феномена "професійна мобільність менеджерів-аграріїв". Виявлено критерії та показники, охарактеризовано рівні її сформованості у майбутніх фахівців. Розроблено структурно-функціональну модель формування професійної мобільності майбутніх менеджерів-аграріїв у логіці підсистеми "бакалавр - спеціаліст - магістр" за чотирма етапами, а саме: навчально-пошуковим, комунікативно-когнітивним, самостійно-креативним, оцінно-контрольним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-212.1 р +
Шифр НБУВ: РА348182

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Грига В.Ю. 
Вплив академічної науки на технологічний розвиток України (на прикладі НАН України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.02 / В.Ю. Грига ; НАН України. Центр дослідж. наук.-техн. потенціалу та історії науки ім. Г.М.Доброва. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив академічної науки на технологічний розвиток України, основою якого є взаємодія таких складових національної інноваційної системи як продуценти (академічна наука) та споживачі (промисловість) знань. З використанням нового організаційно-методичного підходу здійснено комплексне дослідження впливу академічної науки на технологічний розвиток України з урахуванням національних особливостей розвитку економіки. Визначено зв'язки між учасниками технологічного розвитку (продуцентами нового знання і його споживачами). Наведено перелік кількісних і якісних показників для оцінки зв'язків між продуцентами та споживачами нового знання. Розроблено типологію наукових підрозділів за запропонованим критерієм наявності у них перспективних технологій для визначення особливостей науково-технічного забезпечення створення нових технологій. Науково обгрунтовано рекомендації, спрямовані на прискорення технологічного розвитку України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55 +
Шифр НБУВ: РА347875

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Мозгова Н.Г. 
Київська духовно-академічна філософія: аналіз логіко-гносеологічних тенденцій: Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.05 / Н.Г. Мозгова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 33 с. — укp.

Досліджено логіко-гносеологічні пошуки, зійснювані філософами Київської духовної академії (КДА) у часи післякантівських реформ традиційної логіки та теорії пізнання. До дослідження залучено їх манускрипти, які суттєво коригують уявлення дослідників про рівень логіко-гносеологічної культури філософів КДА, складені лише на основі опублікованого ними. Уперше у галузі історико-філософських досліджень здійснено теоретичну реконструкцію логіко-гносеологічних поглядів київських академістів. Суттєво уточнено особливості духовно-академічного ідеалізму. З'ясовано загальнофілософські засади академістів щодо співмірності предметів логіки та теорії пізнання, щодо пізнавальних можливостей традиційних законів мислення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР-2К)53 + Ю22 в017:Ю4 +
Шифр НБУВ: РА345677

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського