Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (8)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (237)Реферативна база даних (4147)Книжкові видання та компакт-диски (533)Журнали та продовжувані видання (11)
Пошуковий запит: (<.>K=БОЙОВ$<.>+<.>K=ГОТОВНІСТЬ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 487
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Кур'ята Н.В. 
Адгезивні та імуномодулюючі властивості бактерій роду ILactobacillus/I: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / Н.В. Кур'ята ; НАН України. Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2005. — 22 с. — укp.

Для групи виділених штамів вперше оцінено здатність до адгезії та гемаглютинації, а також вплив вуглеводів на ці процеси. Виділено групу штамів, адгезія яких не залежала від D-манози. Встановлено вплив pH, пепсину, трипсину, хімотрипсину та лізоциму на здатність вилучених штамів лактобацил до міжклітинної взаємодії. Вперше досліджено антикомплементарну активність у бактерій роду Lactobacillus та показано повну її втрату за умов тривалого зберігання. Показано позитивний вплив перорального прийому живих клітин окремих штамів лактобацил на фагоцитарну та окиснювальну активність перитонеальних макрофагів мишей, досліджено його динаміку. Показано здатність окремих штамів лактобацил стимулювати продукцію сироваткового інтерферону, а також готовність спленоцитів та макрофагів до продукції інтерферонів різних класів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.265 + Р264.863 +
Шифр НБУВ: РА335557

Рубрики:

      
2.

Ляшук Р.М. 
Адміністративно-правове регулювання застосування силових заходів у діяльності Державної прикордонної служби України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Р.М. Ляшук ; Акад. упр. М-ва внут. справ. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено проблеми адміністративно-правового регулювання застосування силових заходів у діяльності Державної прикордонної служби (ДПС) України для припинення правопорушень і злочинів на державному кордані. Удосконалено чинне законодавство у цій сфері й обгрунтовано системи заходів адміністративного припинення спеціального призначення ДПС України. Визначено функції ДПС України із застосуванням силових заходів. Запророновано класифікацію та визначення бойової техніки правоохоронного призначення, яка може використовуватися для припинення правопорушень на державному кордоні України. Удосконалено порядок дії прикордонників після застосування силових заходів. Визначено місце заходів адміністративного припинення спеціального призначення ДПС України та їх різновидів у системі заходів державного примусу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.033 + Ц68,8(4УКР)1-54
Шифр НБУВ: РА373522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Марков В.В. 
Адміністративно-правові засади діяльності підрозділів внутрішньої безпеки щодо забезпечення законності і дисципліни в ОВС України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.В. Марков ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2009. — 17 с. — укp.

З'ясовано сутність і визначення законності та дисципліни в ОВС, визначено систему суб'єктів, які забезпечують готовність і дисципліну в ОВС. Проаналізовано правові основи забезпечення законності та дисципліни в ОВС. З'ясовано місце та визначено особливості діяльності підрозділів внутрішньої безпеки щодо забезпечення законності та дисципліни в ОВС України, уточнено умови, засоби, форми та методи забезпечення законності та дисципліни підрозділами внутрішньої безпеки, проаналізовано окремі напрямки організації діяльності підрозділів внутрішньої безпеки щодо забезпечення дисципліни та законності в ОВС. Надано пропозиції та рекомендації з досліджуваних питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.010.210.7 +
Шифр НБУВ: РА366378

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Сташко А.І. 
Аеромобільні війська України в історичному контексті: передумови виникнення, становлення та розвиток: автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / А.І. Сташко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 16 с. — укp.

Комплексно досліджено історію аеромобільних військ (АВ) країни. Проаналізовано стан наукових досліджень і джерельну базу з даної тематики. Розкрито передумови виникнення АВ. У історичому аспекті висвітлено розвиток організаційних структур повітряно-десантних військ СРСР, досвід бойового застосування, специфіку бойової підготовки, еволюцію засобів доставки та висадки десанту. Розглянуто процес становлення даних у військ України з часу проголошення незалежності в 1991 р., а також евоюцію організаційної структури АВ та кожної їх частини. Досліджено розвиток поглядів щодо застосування зазначених військ у мирний та воєнний час, у різних видах бою. Вивчено досвід участі АВ у міжнародній співпраці. Розглянуто процес створення системи підготовки кадрів для АВ. Проаналізовано основні напрямки розвитку матеріально-технічної бази АВ країни, а також заходи з їх професіоналізації. На підставі історичного аналізу сформульовано пропозиції щодо їх розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц55,8(4УКР)-5 +
Шифр НБУВ: РА364381

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Єрмаков С. Г. 
Арабо-єврейський конфлікт в Палестині (1947 - 2003): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / С. Г. Єрмаков ; НАН України ; Ін-т сходознавства ім. А.Ю. Кримського. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Пояснено причини виникнення арабо-ізраїльських війн та їх наслідки, проаналізовано процес збройного протистояння на території Палестини. Увагу приділено питанням, присвяченим виникненню, розвитку та бойовим акціям організацій палестинського руху опору, з'ясовано еволюцію поглядів та ставлення до Ізраїлю всередині палестинського руху опору. Виявлено причини кризи всередині руху опору в 1970-х Ч 1980-х рр. Проаналізовано феномен інтифади 1987 року, причини, перебіг і наслідки. Розглянуто переговорний процес між сторонами конфлікту. Проаналізовано хід палестино-ізраїльських переговорів у 1990-х рр., політична ситуація при уряді Ехуда Барака в Ізраїлі до і після початку інтифади аль-Акса, а також новий виток конфронтації після приходу до влади в Ізраїлі уряду Арісля Шарона.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)63-611.61
Шифр НБУВ: РА383999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Требін М.П. 
Армія в суспільстві, що трансформується (соціально-філософський аналіз): Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.03 / М.П. Требін ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 32 с. — укp.

Створено соціально-філософську концепцію місця та ролі армії в суспільстві за умов трансформації, у контексті якої на підставі аналізу взаємозв'язків армії та суспільства в економічній, соціальній, політичній і духовній сферах життєдіяльності розкрито специфіку, типологію та форми взаємодії армії та суспільства за сучасних умов, запропоновано моделі оптимізації цієї взаємодії у пострадянських країнах. Здійснено апроксимацію характеру розвитку сучасної збройної боротьби на оборонну політику держави у сфері економіки. Висвітлено особливості трансформації даних держав та її вплив на соціальні процеси у Збройних силах. Визначено місце та роль армії за умов демократичного суспільства. З'ясовано суть глобальних проблем сучасності та особливості їх впливу на життєдіяльність Збройних сил. Обгрунтовано головні напрямки оптимізації взаємодії армії та суспільства у перехідних системах. Запропоновано конкретні заходи в соціальній, економічній, політичній і духовній сферах життєдіяльності суспільства, що мають сприяти підвищенню бойової готовності та боєздатності Збройних сил України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*668 + Ю6*328.933 + Ц018 +
Шифр НБУВ: РА337809

Рубрики:

      
7.

Слюсаренко П.М. 
Армія Української Народної Республіки в умовах боротьби за українську державність (вересень 1919 - листопад 1920 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / П.М. Слюсаренко ; Нац. акад. оборони України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Висвітлено будівництво армії Української Народної Республіки (УНР) під час боротьби за українську державність за умов військової співпраці з Польською Республікою. Визначено концептуальні засади створення структур військового керівництва нового зразка, а саме: Вищої Військової Ради, Військового міністерства, Генерального штабу, Генеральної інспекції, штабів дієвої армії. Виявлено характерні риси реформування військових установ, з'єднань і частин УНР. Розвинуто положення щодо розкриття особливостей бойової діяльностї армії УНР за умов боротьби за українську державність під час спільних дій з Військом Польським. Здійснено поетапний аналіз бойової діяльності української армії та досліджено частину повстанського руху, з яким вона координувала свої дії під час Зимового походу та російсько-польської війни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)132 + Т3(4УКР)612-54 +
Шифр НБУВ: РА348190

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Хаджирадєва В. П. 
Бессарабія напередодні та в роки Другої світової війни: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / В. П. Хаджирадєва ; Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г. Сковороди. — Переяслав-Хмельницький, 2010. — 21 с. — укp.

Досліджено комплекс проблем, пов'язаних з подіями, що відбувалися на теренах Бессарабії напередодні та в період Другої світової війни. Визначено місце регіону в зовнішньополітичних розрахунках Румунії, СРСР і Німеччини, простежено еволюцію "бессарабського питання" упродовж 1930 - поч. 1940-х рр. Висвітлено особливості та наслідки походу Червоної армії в Бессарабію та Північну Буковину 28 червня - 5 липня 1940 р., а також процес радянізації приєднаних територій. Простежено процес складання агресивного альянсу Гітлер - Антонеску та його експансіоністські плани. Викладено хід підготовки та бойових дій на теренах від Прута до Дністра на початковому етапі агресії німецько-румунських військ проти СРСР, показано їх вплив на загальну ситуацію на "Східному фронті". Розкрито специфіку структури, компетенцію й основні напрями діяльності румунської окупаційної адміністрації в Бессарабії. З'ясовано особливості "остаточного розв'язання єврейського питання" та карально-репресивної практики у краї. Проаналізовано форми та засоби антифашистського руху Опору і його результативність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4МОЛ)62
Шифр НБУВ: РА377410 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Левченко О.Д. 
Бойова діяльність армії Української Народної Республіки (листопад 1918 р.- липень 1919 р.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.Д. Левченко ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено воєнний аспект українського державотворення 1918 - 1919 рр., визначено роль регулярної армії УНР у відновленні та функціонуванні УНР під проводом Директорії. Вперше комплексно розглянуто процес створення, бойову діяльність у листопаді 1918 р. - липні 1919 р., особливості формування армії УНР у ході повстання під керівництвом Директорії та після її приходу до влади. Визначено структуру, склад, чисельні та якісні характеристики Дієвої Армії на різних етапах існування. Висвітлено кількість і склад військових угруповань, що протидіяли армії УНР, проаналізовано операції та бойові дії за її участю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)611-54 + Ц4,8(4Укр)1:612
Шифр НБУВ: РА319339 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Ланько 
Бойове застосування новітніх засобів збройної боротьби в локальних війнах 90-х років XX ст.: автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / Олег Миколайович Ланько ; Національний ун-т "Львівська політехніка". — Л., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц35(0)63 + Ц1,8(4/8)
Шифр НБУВ: РА367949

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Колєчкін В.П. 
Боротьба за панування у повітрі в боях на Правобережній Україні в період 23.12.1943 - 28.02.1944: Автореф. дис... канд. іст. наук: 22.02.22 / В.П. Колєчкін ; Нац. акад. оборони України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблему протистояння радянської та німецької авіації у зимовій кампанії 1943 - 1944 рр. на Правобережній Україні. Висвітлено технічну та виробничу політику радянського та німецького керівництва напередодні військових дій. Проаналізовано погляди командування ворогуючих сторін щодо стратегічного та оперативного застосування авіації. Досліджено зміни у морально-психологічному стані особового та командного складу радянських і німецьких ВПС. Розглянуто розвиток стратегії та тактики застосуваня авіації у період 1941 - 1944 рр. На підставі вивчення архівниих джерел, наукової літератури та мемуарів відтворено перебіг Житомирсько-Бердичівської, Кіровоградської, Новоукраїнської, Корсунь-Шевченківської, Нікопольсько-Криворізької наступальних операцій та проаналізовано бойові дії на Нікопольському плацдармі у січні 1944 р. Встановлено співвідношення авіаційних сил у кожній з операцій. Досліджено шляхи вирішення питання всебічного забезпечення бойових дій за складних погодних та оперативних умов. Розкрито роль, місце, характерні риси та особливості застосування авіаційних підрозділів у наступальних опреаціях, проаналізовано результати військових кампаній і показано їх значення у загальному перебігу війни. Визначено основні фактори перемоги радянської авіації у боях на Правобережній Україні. На конкретних прикладах продемонстровано вплив бойових дій у повітрі на наземну ситуацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)622.43 + Т3(2)622.123 + Ц35(2)626.191(4УКР)412.1-65 +
Шифр НБУВ: РА340433

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Мизак Н. С. 
Боротьба УПА-"Захід" і збройного підпілля ОУН на західноукраїнських землях (1942 - 1960 рр.): автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.01 / Н. С. Мизак ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. — Чернівці, 2011. — 36 с. — укp.

На підставі аналізу архівних джерел, друкованих матеріалів, мемуарної й історичної літератури вперше визначено загальні закономірності розгортання національно-визвольної боротьби УПА-"Захід" на територіях західноукраїнських областей, які зазнали репресій від тоталітарних режимів. Охарактеризовано процес формування військових підрозділів УПА-"Захід" і допоміжних структур, що визначило збройне протистояння з німецькими окупаційними військами, каральними силами й іншими агресивними утвореннями. Досліджено причини й історичні обставини переходу УПА-"Захід" від активних бойових дій методами збройного підпілля ОУН за умов зростаючих репресій радянської влади у післявоєнний період XX ст. Проаналізовано тактику боротьби УПА-"Захід" та збройного підпілля ОУН у 1942 - 1960 рр., яка корелювалася конфліктом ідей і політикою тоталітарних режимів. Запропоновано підрахунок порівняльних втрат УПА-"Захід", збройного підпілля ОУН і жертв серед мирного населення та тоталітарного режиму. Визначено взаємозв'язок позитивних і негативних сторін визвольної боротьби УПА-"Захід" і збройного підпілля ОУН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4УКР3) + Т3(4УКР33)6-45
Шифр НБУВ: РА385200 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Чертков О.Ю. 
Будівельно-інжинірингові фірми як основа модернізації організації будівництва: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.08 / О.Ю. Чертков ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Розроблено науково-теоретичне обгрунтування діяльності будівельно-інжинірингових фірм як інноваційної бази підготовки й організації будівельного виробництва. Провідним параметром організаційно-технологічних моделей організації будівництва обрано "індекс стандарту якості", за допомогою якого оцінено якість проектних рішень, готовність інвестора та команди проекту до його впровадження, порівняльну конкурентоспроможність виконавців - як основу додержання організаційно-технологічних, вартісних параметрів проекту в процесі виконання будівельно-монтажних робіт. Обгрунтовано можливість використання результатів наукового дослідження для розробки раціональних варіантів структур будівельно-інжинірингових фірм, зниження трудомісткості виконання аналітичних робіт передінвестиційної фази, а також забезпечення наочності у розробці варіантів організації будівництва, підвищення маневреності у підготовці, упорядкування та використання ресурсів інвестора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)311-56 +
Шифр НБУВ: РА354484

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Тарасюк М.В. 
Бюджетування в торговельних підприємствах та об'єднаннях: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / М.В. Тарасюк ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2006. — 26 с. — укp.

Визначено суть і особливості бюджетування та бюджету, удосконалено їх класифікацію. Обгрунтовано мету, цілі та принципи бюджетування, етапи його впровадження та технологію функціонування. Досліджено досвід бюджетування у реальному секторі, стан бюджетування в торгівлі, готовність підприємств і об'єднань торгівлі до його впровадження. Вивчено ринок програмних продуктів для автоматизації бюджетування. Розроблено пропозиції щодо формування системи його інформаційного забезпечення у незалежному підприємстві та торговельному об'єднанні з урахуванням вимог системи збалансованих показників і системи менеджменту якості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.10-93 +
Шифр НБУВ: РА341893

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Релігія   
15.

Маєвська Л.Б. 
Ваххабізм у сучасній Росії: історичні корені та тенденції розвитку: Автореф. дис... канд. іст. наук: 09.00.11 / Л.Б. Маєвська ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу історичних витоків ваххабізму доведено, що ця релігійно-політична течія сприйняла ідеологічні установки секти хариджитів (VIII ст.) і погляди наступника їх ідей Ібн Таймії (XIV ст.), які були розвинуті й узагальнені засновником ваххабізму Ібн Абд аль-Ваххабом у XVIII ст. Розкрито концептуальні відмінності ісламу та ваххабізму у віросповідній і обрядовій сферах, доведено, що, незважаючи на використання однакового термінологічного комплексу, вони є протилежними ідеологічними системами. На підставі вивчення структури, діяльності та методів ідеологічної роботи прибічників радикально-екстремістських організацій, доведено, що такі сучасні організації будують свою роботу у режимі повної таємничості. Їх особливістю є наявність у складі однієї організації легальних і нелегальних підрозділів, в яких проводять релігійну, культурну, політичну та благодійницьку діяльність, залучають нових прибічників, а також проводять терористичну діяльність, беруть участь у бойових діях у "гарячих точках". Детально вивчено рух ваххабістів у сучасній Росії, що дозволило виділити й описати три основні періоди їх діяльності: друга половина 1980-х - 1995 рр. - онайомчий, за якого відбувалася систематична поява іноземних місіонерів у Росії та формування перших осередків прибічників ваххабізму; 1995 - 1999 р. - інституціалізації й активної діяльності представників радикально-екстремістських організацій; з 1999 р. до наших днів - час поступового спаду легальної діяльності представників радикально-екстремістських організацій і переходу ваххабітів до нелегальної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э381.3 + Э380.9(4РОС)-36-021.48 +
Шифр НБУВ: РА348497

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Паронянц Т.П. 
Виникнення і прояв післятравматичних стресових розладів у працівників органів внутрішніх справ в умовах виконання миротворчої місії ООН (на прикладі колишньої Югославії): Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.06 / Т.П. Паронянц ; Нац. ун-т внутр. справ України. — Х., 2004. — 18 с.: рис. — укp.

Досліджено вплив правоохоронної діяльності та її правової регламентації на психіку працівників спецпідрозділів органів внутрішніх справ (ОВС), які брали участь у військових конфліктах на території колишньої Югославії. Розглянуто особливості прояву післятравматичних стресових розладів у працівників ОВС, виявлено зниження їх адаптації до соціально-правових норм та службових обов'язків, порушення в психоемоційній сфері та в показниках соматичного здоров'я. Поглиблено вчення про реадаптацію у зв'язку з виявленими новими даними про особливості трансформації негативних психічних змін, які виникають в результаті участі у військових подіях після травматичного стресового синдрому, специфічні симптоми якого знайдено у реадаптантів. Удосконалено діагностику проявів післятравматичних стресових розладів у працівників правоохоронних органів, внесено доповнення в принципи здійснення реабілітації осіб, що мають зміни психіки, які виникли внаслідок їх участі у бойових діях. Досліджено проблеми вияву психологічних критеріїв підвищення ефективності правоохоронної діяльності та обгрунтування психологічних закономірностей впливу правових настанов на особистість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю947-69 +
Шифр НБУВ: РА328845

Рубрики:

      
17.

Рейда К.В. 
Виховання готовності учнів допоміжної школи до праці в системі професійно-трудового навчання: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.03 / К.В. Рейда ; Ін-т спец. педагогіки АПН України. — К., 2003. — 21 с.: табл. — укp.

Подано визначення поняття "готовність", її складові, критерії та рівні сформованості за різних умов навчання учнів (констатуючий та формуючий експеримент). Теоретично обгрунтовано та експериментально доведено, що готовність учнів до майбутньої праці зумовлюється особливостями психічного розвитку та організацією їх професійно-трудового навчання. Зазначено, що розширення дидактичних функцій праці (навчальних, виховних, розвиваючих), інтеграція позакласної та позашкільної роботи трудової спрямованості у систему професійно-трудового навчання, наближення навчальної праці до умов реального виробничого процесу, включення до трудового процесу учнів ділових, ігрових, проблемних і виробничих ситуацій забезпечує більш високий рівень сформованості їх професійної та особистісної готовності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч435.266
Шифр НБУВ: РА326466

Рубрики:

      
18.

Ісаєнко Т.К. 
Виховання моральної культури курсантів у педагогічному процесі вищих військових закладів освіти: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Т.К. Ісаєнко ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено, науково обгрунтовано та апробовано організаційно-функціональну модель виховання моральної культури курсантів у контексті цілісної педагогічної діяльності вищих військових закладів освіти (ВВЗО). У теоретичному та емпіричному аспектах доведено педагогічну доцільність та ефективність використання об'єктивних (зовнішніх) умов виховання й самовиховання моральної культури курсантів (охарактеризовано чинники конструювання військово-педагогічного виховання середовища, виявлено специфіку втілення у військово-педагогічну діяльність основних положень Кодексу честі офіцерського корпусу, висвітлено шляхи використання національно-культурних традицій і вітчизняного бойового досвіду, виявлено основні чинники забезпечення суб'єкт-суб'єктних відносин у аспекті співробітництва та співтворчості). З'ясовано внутрішні (суб'єктивні) умови когнітивного, емоційно-вольового, поведінкового спрямування. Створено й експериментально перевірено науково-методичну систему засобів забезпечення виховання моральної культури у цілісній військово-педагогічній діяльності ВВЗО. Запропоновано особистісно й професійно орієнтовану цільову програму виховання моральної культури майбутніх офіцерів у контексті гуманістичної парадигми виховання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)290.1-5 +
Шифр НБУВ: РА335451

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Дудник B.М. 
Відбудова міського господарства України у 1943 - 1950 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / B.М. Дудник ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Вперше у вітчизняній історичній науці на широкій джерельній базі здійснено комплексне дослідження стану українських міст після завершеня бойових дій на території республіки після Другої світової війни. Визначено основні тенденції розвитку їх господарства, виявлено об'єктивні закономірності містобудування та вплив суб'єктивних чинників на його загальне піднесення. Висвітлено питання про джерела та характер фінансового, матеріально-технічного забезпечення відбудовних процесів, форми і методи їх регулювання та управління ними. Показано характер змін, що відбулися у комунальному господарстві та виробництві предметів широкого споживання протягом досліджуваного періоду. Виявлено особливості функціонування окремих складових міського господарства України: житлового фонду, енергетики, міського транспорту, системи комунальних і побутових послуг. Відзначено тісний зв'язок наукових результатів дослідження з сучасними суспільними, економічними та урбанізаційними процесами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)624-22 +
Шифр НБУВ: РА333732

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Артамонов О.В. 
Віддалені наслідки воєнної закритої черепно-мозкової травми у чоловіків у генезі порушень сексуального здоров'я та їх корекція: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / О.В. Артамонов ; Харк. ін-т удоскон. лікарів. — Х., 1998. — 16 с. — укp.

На основі системного аналізу сексуального здоров'я з урахуванням гострої та хронічної психотравмуючої ситуації, що мала місце під час бойових дій, соціальних, психологічних, соціально-психологічних і біологічних чинників виявлено закономірності різних варіантів сексуальної дисгармонії при різних синдромах віддалених наслідків закритої черепно-мозкової травми (психопатологічних, вегетативно-судинних, нейроендокринних). Визначено, що порушення сексуальної функції при травматичній хворобі мозку у чоловіків можуть бути наслідком як зазначених клінічних синдромів, так і дезадаптації подружжя на різних рівнях взаємодії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.772-7

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського