Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Реферативна база даних (327)Книжкові видання та компакт-диски (120)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>K=ГОДІВЛЯ$<.>+<.>K=БРОЙЛЕРІВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 49
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ривак Г.П. 
Біотехнологія одержання та застосування провіту в годівлі свиней та курчат-бройлерів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.20 / Г.П. Ривак ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2002. — 20 с. — укp.

Зазначено, що біотехнологічний продукт мікробіологічного синтезу провіт містить комплекс біологічно активних речовин (вітамінів групи В, зокрема, холіну, амінокислот, макро- та мікроелементів), а також інші поживні речовини, належить до четвертого класу небезпеки як кормова домішка та є нетоксичним для лабораторних тварин та курчат-бройлерів. Встановлено, що введення провіту в комбікорм порісних і підсисних свиноматок позитивно впливає на якісні показники їх молозива та молока, підвищує живу масу їх приплоду під час народження, сприяє їх збереженості до відлучення, стимулює ріст і розвиток поросят-сисунів, забезпечує покращання гематологічних показників крові, а також обмінних процесів і резистентного статусу організму. Доведено, що домішка в комбікорм курчат-бройлерів стимулює їх ріст і розвиток, сприяє покращанню морфологічних і біохімічних показників крові, обмінних процесів організму аптиці, підвищує поживну цінність продукції. Визначено, що оптимальною дозою згодовування для порісних і підсисних свиноматок і курчат-бройлерів є 15 кг провіту на 1 тонну комбікорму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-45 + Е0*871 + Л89 + П68-4
Шифр НБУВ: РА320874 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Бусол Л. В. 
Ветеринарно-санітарна експертиза продуктів забою курчат-бройлерів при застосуванні нанокомпозиту порошка феромагнетика: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.09 / Л. В. Бусол ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше вивчено вплив згодовування кормів з нанокомпозиційним порошком феромагнетика термохімічного способу одержання у різних дозах на ріст і розвиток курчат-бройлерів. Встановлено фізіологічно обгрунтовані дози наноферомагнетика для курчат-бройлерів, визначено ветеринарно-санітарну характеристику продуктів забою курчат-бройлерів, вирощених з використанням кормів, які мають у складі нанокомпозит порошка феромагнетика в дозах 1 і 3 мг/кг корму. Доведено високу біологічну активність ультрадисперсних частинок заліза та відсутність можливості виникнення ризиків, пов'язаних зі зниженням продуктивності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.11
Шифр НБУВ: РА374720 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Свириденко О.І. 
Використання факторів стимулювання росту при вирощуванні курчат-бройлерів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / О.І. Свириденко ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2005. — 19 с.: табл. — укp.

Уперше за результатами комплексних порівняльних досліджень одержано дані щодо впливу кольорів освітлення зони годівлі, кормів і годівниць на кормову поведінку, ріст, продуктивні якості, анатомічні, гістологічні, біохімічні та гематологічні показники курчат-бройлерів. Розроблено спосіб стимулювання їх росту, що передбачає згодовування комбікорму жовтого кольору з годівниць червоного, що сприяє кращому споживанню корму (на 5,5 %) і забезпечує за умов кліткового та підлогового вирощування підвищення живої маси птиці відповідно на 7,5 та 8,5 %, середньодобових приростів живої маси - на 7,6 та 8,6 %, збереженості поголів'я - на 1,5 та 2 %. Установлено, що у разі використання запропонованого способу збільшується маса патраних тушок на 10,9 та 11,5 %, а їстивних частин - на 13,2 та 13,8 % відповідно.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-612.2 +
Шифр НБУВ: РА338083

Рубрики:

      
4.

Кольцов 
Використання ферментних препаратів в комбікормах з високим вмістом ячменю при вирощуванні гусенят- бройлерів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / Микола Павлович Кольцов ; Національний аграрний ун-т. — К., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П683.2-451.831,022
Шифр НБУВ: РА310889

Рубрики:

      
5.

Паращенко І.В. 
Відтворна функція телиць різних порід та методи її корекції: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 16.00.07 / І.В. Паращенко ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2003. — 18 с. — укp.

Досліджено причини низької відтворної здатності телиць парувального віку у господарствах Сумщини. Установлено, що основними причинами тривалої неплідності у даних телиць є комплекс стрес-чинників: неповноцінна годівля, прив'язне утримання, відсутність інсоляції та контакту з тваринами протилежної статі, а також недоброякісний відбір теличок для відтворення стада та порушення технології їх осіменіння. Сезонна динаміка більшості показників біохімічного, морфологічного та гормонального складу крові вказує на непідготовленість організму телиць до прояву повноцінного статевого циклу. Доведено доцільність інтенсифікації відтворної функції телиць парувального віку за допомогою тканинного препарату "Плацента денатурована емульгована" (ПДЕ) та комплексного застосування ПДЕ, декавіту та тривітаміну. Установлено: тканинний препарат сприяє активації процесів обміну речовин, що підтверджується біохімічними, морфологічними та гормональними показниками крові, які досягають їх рівня, що відповідає стану тварини, здатного для запліднення, а також збільшенню кількості інтерстиціальних клітин, інтенсивному розвитку кровоносних судин та паренхіми ячників, а це прискорює процес овуляції. Визначено, що у разі застосування даних препаратів телицям у віці три роки і більше ефективність інтенсифікації різко знижується.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.33-7 +
Шифр НБУВ: РА325536

Рубрики:

      
6.

Крижанівська О.П. 
Гігієнічна оцінка та обгрунтування використання гліцинату марганцю при вирощуванні курчат-бройлерів: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.06 / О.П. Крижанівська ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Удосконалено спосіб одержання гліцинату марганцю з сульфату марганцю та гліцерину, що дало можливість підвищити вихід продукту реакції до 75 %. На підставі результатів досліджень щодо вивчення впливу гліцинату марганцю на клініко-гематологічні показники, функціональний стан внутрішніх органів, продуктивність і збереження курчат-бройлерів, уперше встановлено його оптимальну дозу (380 мг/кг корму) у складі комбікормів для них. Експериментально доведено, що заміна у комбікормах сульфату марганцю на гліцинат і його згодовування впродовж 42-х діб курчатам-бройлерам сприяє посиленню трансмембральних процесів у слизовій оболонці тонкого кишечнику, реакцій переамінування амінокислот у печінці, а також - збільшенню маси тіла птиці, зменшенню витрат корму на одиницю продукції, забезпеченню високої ефективності використання марганцю за стабільних значень клініко-гематологічних показників і обміну речовин у тканинах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-4 + П811.696.1 +
Шифр НБУВ: РА352083

Рубрики:

      
7.

Максимович І.А. 
Діагностика, патогенез і лікування гепатодистрофії у кіз: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.01 / І.А. Максимович ; Білоцерк. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2004. — 19 с.: іл. — укp.

Вивчено типові симптоми, функціональний стан, прижиттєві гістологічні зміни печінки у кіз у випадку токсичної та спонтанної гепатодистрофії та гострого некрозу паренхіми. Експериментально й теоретично обгрунтовано методи лікування кіз з патологією печінки. Вивчено фізіологічні коливання деяких показників функціонального стану печінки у кіз. Установлено, що за умов токсичної гепатодистрофії розвивається білкова зерниста та жирова дистрофія печінки, патологія характеризується жовтяничністю, гепатомегалією, гіпоальбумінемією, зростанням концентрації загального та кон'югованого білірубіну, активності аспарагінової (АСТ) та аланінової трансфераз, гамма-глутамілтрансферази (ГГТ), лужної фосфатази. У випадку гострого некрозу печінки у кіз виявлено жовтяницю, значну гіпербілірубінемію, гіперферментемію (АСТ, ГГТ), некротичні зміни паренхіми. Визначено, що основою причиною гепатодистрофії у кіз є неповноцінна та незбалансована годівля за основними поживними та біологічно активними речовинами, інтоксикація свинцем, порушення утримання. У кіз, хворих на гепатодистрофію (спонтанну), виявлено жовтяничність (30 %), гепатомегалію (50 %), гіпоальбумінемію, диспротеїнемію, зростання концентрації загального та кон'югованого білірубіну, активності АСТ і ГГТ. Установлено, що лікування кіз за токсичної гепатодистрофії та гострого некрозу печінки має тривати не менше 7 - 10-ти діб з наступною реабілітацією хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.351-932-7
Шифр НБУВ: РА330504

Рубрики:

      
8.

Гарасимчук І.Д. 
Енергоспоживання системами створення мікроклімату в пташниках- бройлерниках: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.16 / І.Д. Гарасимчук ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Запропоновано математичну модель процесу теплоспоживання під час створення мікроклімату, яка дозволяє оптимізувати просторове розміщення технологічного обладнання в об'ємі пташника та режим його роботи за критерієм мінімуму енергозатрат. За удосконаленою методикою проведено оцінку енергоспоживання під час створення мікроклімату в промислових пташниках та обгрунтовано енергетичну ефективність зміни чинників, які суттєво впливають на енергоспоживання системами створення мікроклімату. Розроблено технологічну та технічну структури інформаційно-вимірювальної системи контролю та обліку, яка дозволяє реалізувати розподілений контроль за параметрами мікроклімату й енергоспоживанням у пташнику-бройлернику. Обгрунтовано заходи щодо зниження питомих енергозатрат для створення мікроклімату в промислових пташниках для трьох прийнятих технологій утримання курчат-бройлерів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П071.68
Шифр НБУВ: РА317613 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Соломон В.В. 
Клініко-експериментальне обгрунтування застосування гліцинатів заліза та кобальту курчатам-бройлерам: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.06 / В.В. Соломон ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено вплив гліцинатів заліза та кобальту на клінічні, гематологічні, біохімічні та зоотехнічні показники в організмі курчат-бройлерів. Викладено теоретичний та експериментальний матеріал щодо удосконалення існуючих методів синтезу. Вивчено фізико-хімічні та токсикологічні властивості гліцинатів заліза та кобальту. Досліджено вплив гліцинатів кобальту на клінічний стан і обмін речовин в організмі лабораторних тварин та курчат-бройлерів кросу Кобб-500. Показано, що удосконалений спосіб одержання хелатних сполук заліза та кобальту з гліцином сприяє збільшення виходу чистих продуктів реакції синтезу (для гліцинату заліза - 80 %, гліцинату кобальту - 85 %), що на 18 та 30 % вище за існуючі методи. Вперше доведено, що гліцинат заліза належить до малотоксичних сполук, а гліцинат кобальту - до помірно токсичних згідно з класифікацією отруйних речовин за ступенем небезпечності (ГОСТ 12.1.007.76), але не комулюються органами та тканинами птиці. Встановлено, що застосування досліджуваних органічних комплексів замість традиційних сірчанокислих солей заліза та кобальту в годівлі курчат-бройлерів позитивно впливає на приріст маси тіла, засвоюваність корму, збереженість та інші економічні показники, суттєво не змінюючи перебіг обміну речовин в організмі птиці. Вперше науково обгрунтовано оптимальні дози застосування хелатних сполук заліза та кобальту для курчат-бройлерів (для гліцинату заліза - 260, для гліцинату кобальту - 2,1 мг/кг комбікорму) та наведено рекомендації щодо їх практичного застосування у процесі вирощування курчат-бройлерів кросу Кобб-500.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-44 +
Шифр НБУВ: РА351092

Рубрики:

      
10.

Михальська В.М. 
Клінічний стан та метаболічний статус курчат-бройлерів при застосуванні комплексних сполук міді: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.06 / В.М. Михальська ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано й експериментально доведено доцільність використання комплексних сполук - метіонату, гліцинату та лізицинату міді у годівлі лабораторних тварин і курчат-бройлерів. Уперше вивчено їх токсичність, яка становить для метіонату міді 335,0 мг/кг, гліцинату - 640,0 та лізицинату міді - 390,0 мг/кг маси тіла, що характеризує комплексні сполуки міді як малотоксичні речовини. Установлено стимулювальний вплив гліцинату та лізицинату, меншою мірою - метіонату міді на активність травних ферментів курчат-бройлерів <>I>in vitro. Виявлено, що у разі введення щурам метіонату, гліцинату та лізинату міді у різних дозах підвищується енергозабезпечення тканин організму, уповільнюються процеси уреогенезу у печінці, змінюється активність певних травних і тканинних ферментів і не змінюються білковий спектр сироватки крові, гематологічні показники та клінічний стан тварин. Показано, що у разі тривалого згодовування курчатам-бройлерам з комбікормом метіонату, гліцинату та лізинату міді забезпечується їх ефективне використання за відсутності кумулятивної дії, підвищується активність ряду ферментів плазми крові, підшлункової залози та тонкого кишечника та не відбувається змін клінічного стану, гематологічних показників, рівня енергетичних процесів, фракційного складу білків сироватки крові, маси внутрішніх органів, має місце висока інтенсивність росту птахів, а також збереженість їх поголів'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-612.2 + П682-451.2 +
Шифр НБУВ: РА337153

Рубрики:

      
11.

Мерзлов С.В. 
Корекція параметрів біотехнології вермикультивування та регламентація використання біомаси черв'яків і сапоніту у виробництві м'яса курчат-бройлерів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.20 / С.В. Мерзлов ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2004. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Уперше визначено вміст рухомих і малорухомих форм важких металів та магнію в сапоніті Ташківського родовища. Вивчено властивості сапоніту щодо адсорбції токсичних важких металів з розчинів з різним значенням реакції середовища, а також здатність елімінованих з мінералу металів вступати в хелатні сполуки з олігопептидами. Проведено дослідження щодо використання сапоніту як мінеральної домішки до живильного середовища для каліфорнійських черв'яків. Вивчено можливість використання біомаси черв'яків, вирощених на субстраті з вмістом сапоніту, в годівлі курчат-бройлерів, а також їх вплив на метаболічні процеси в організмі птиці та її продуктивність. Виявлено, що додавання до живильного середовища оптимальної кількості мінералу сприяє інтенсифікації обмінних процесів в організмі олігохет, підвищує їх продуктивність, а також впливає на вміст важких металів у тілі черв'яків та в біогумусі. Доведено, що включення черв'ячної біомаси до комбікорму курчат-бройлерів позитивно впливає на метаболічні процеси в організмі, а також на продуктивність птиці та якість одержаної продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П696 + П682-612.2 +
Шифр НБУВ: РА329503

Рубрики:

      
12.

Ордін Ю.М. 
Корекція перебігу родів і післяродового періоду у зв'язку з клініко-фізіологічним станом корів під час сухостою: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.07 / Ю.М. Ордін ; Харк. зоовет. ін-т. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Установлено, що причинами виникнення затримання посліду субінволюції та ендометриту можуть бути: неповноцінна годівля сухостійних корів, порушення утримання, відсутність інсоляції, втрата контролю за санітарним станом у сухостійному і родильному відділеннях під час масових отелень, ймовірність пасажування мікрофлори та загазованість приміщень. Несприятливі фактори зовнішнього середовища призводять до порушення обміну речовин у 80% корів та розвитку у 66% сухостійних тварин остеодистрофії і у 14% - маститу. Розлади обміну речовин і хвороби сухостійних корів мають вірогідний зв'язок з виникненням затримання посліду, субінволюції матки і післяродового ендометриту. Патогенез патології родів і післяродових захворювань та неплідності корів пов'язаний з розладами стероїдогенезу, характерним патогенетичним чинником є дисфункція яєчників і плаценти у сухостійних корів зі зниженням П:Е співвідношення до 2,3:1 (при нормі 2,5:1) і підвищення цього показника під час родів до 2,3:1 (при нормі 1,8:1). Подібні зміни стероїдогенезу у хворих корів є об'єктивним відображенням функціональних розладів яєчників, що спричиняє порушення фетоплацентарного комплексу в сухостійних корів, призводить до гальмування скоротливої функції м'язів матки, її атонії та сприяє затриманню посліду. Обгрунтована роль фармакопрофілактики патологій родів і післяродового періоду на основі прогнозу (наявність ознак остеодистрофії і маститу за 60-45 днів до передбачуваних родів). Апробована і доведена доцільність введення сухостійним коровам тетравіту, натрію селеніту і КАФІ при остеодистрофії і запаленні молочної залози.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.1-911-8,022

Рубрики:

      
13.

Козій В.І. 
Ламініт у високопродуктивних корів (етіологія, патогенез, лікування і профілактика): Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.05 / В.І. Козій ; Білоцерк. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2007. — 36 с. — укp.

Вивчено патогенетичні особливості розвитку ламініту та його ускладнень у високопродуктивних корів (ВК), розроблено ефективні методи їх лікування та профілактики. На підставі результатів дослідження виявлено значне поширення захворювань у ділянці пальців у ВК, зокрема деформацій рогу ратиць (54,2 %), хронічного ламініту (23,9 %), міжпальцевого дерматиту (13,3 %), папіломатозного пальцевого дерматиту (11,0 %), виразок підошви (7,8 %) та гострого ламініту (1,4 %). Доведено, що основною причиною даних уражень є висококонцентратна годівля, порушення технології згодування кормів, утримання тварин на твердих підлогах з недостатньою кількістю підстилкового матеріалу, що призводить до порушення метаболічного статусу організму ВК, зумовлює підвищення функціонального навантаження на системи детоксикації та розвитку ендотоксикозу. Досліджено поширення й особливості клінічного перебігу, описано ефективні методи лікування папіломатозного пальцевого дерматиту у ВК. Теоретично та практично обгрунтовано оригінальний метод ортопедичної обробки рогу ратиць у ВК, запропоновано нові підходи до використання заходів лікування та профілактики ламінітів та їх ускладнень у ВК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.572-911 +
Шифр НБУВ: РА351942

Рубрики:

      
14.

Куркіна С.В. 
Міграція важких металів у біотехнологічній системі з виробництва м'яса курчат-бройлерів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.20 / С.В. Куркіна ; Білоцерк. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2002. — 20 с. — укp.

Вперше отримано дані щодо надходження міді, цинку, марганцю, кадмію та свинцю у складі комбікормів і води в організм курчат-бройлерів під час вирощування за умов промислової технології. Визначено показники вмісту важких металів у різних органах і тканинах організму курчат-бройлерів. Розраховано коефіцієнти біотрансформації важких металів з кормів та води в організм птиці за виробничий цикл вирощування. Доведено, що діяльність біотехнологічної системи з виробництва м'яса курчат-бройлерів супроводжується залученням до біогенного кругообігу значних кількостей важких металів, основна частка яких потрапляє у послід. На підставі одержаних результатів обгрунтовано необхідність посилення уваги до вмісту важких металів у посліді птиці з біотехнологічної системи, що вивчається, з метою безпечного використання його як добрива. Розроблено екологічно безпечні норми навантаження поголів'я птиці на одиницю площі сільськогосподарських угідь для утилізації посліду за вмістом важких металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-612.2 + П682-272.524
Шифр НБУВ: РА319784 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Голодюк І.П. 
Нормована годівля телиць і корів при створенні високопродуктивних стад: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / І.П. Голодюк ; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2004. — 20 с. — укp.

Розроблено найбільш оптимальні енергоощадні й екологічно чисті технології заготівлі злаково-бобових кормових сумішей, використання яких в раціоні годівлі ремонтних теличок, нетелей і корів-первісток позитивно впливає на процес засвоєння поживних речовин, сприяє росту і розвитку організму тварин за умов нестачі необхідних комбікормів. Досліджено хімічний склад і поживну цінність розроблених сумішей, заготовлених з культур, які вирощуються у господарствах західного регіону України і мають високий вихід поживних речовин (68 - 72 ц кормових одиниць та 7,2 - 9,4 ц перетравного протеїну з 1 га). Встановлено, що використання комбінованого силосу й зерносінажу для годівлі ремонтних телиць та корів-первісток як основного корму забезпечує тварин необхідними компонентами повноцінної годівлі. Зазначено, що використання високопоживних та дешевих кормів дає змогу одержати добре розвинутих ремонтних телиць, що відповідають стандартам породи. Виявлено, що застосування нової технології дозволяє одержати від первісток 4 309 - 4 536 кг молока за лактацію та підвищити рентабельність його виробництва до 37,6 - 42,8 %. Доведено, що найкраще засвоєння поживних речовин відбувається у разі дотримання у раціонах годівлі оптимального співвідношення фракцій протеїну та вуглеводів з різним ступенем розчинності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-455.46 +
Шифр НБУВ: РА331701

Рубрики:

      
16.

Коваленко Л. Г. 
Організаційно-економічне забезпечення ефективного розвитку підприємств м'ясного птахівництва: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Л. Г. Коваленко ; Білоцерків. нац. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2011. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність категорій ефект, ефективність, корисність, виявлено та систематизовано чинники, що визначають її рівень у підприємствах м'ясного птахівництва. Проаналізовано сучасний стан функціонування підприємств м'ясного птахівництва. Проаналізовано чинники, які вплинули на його ефективність, запропоновано шляхи його підвищення. Проведено порівняння вартості імпортованих продуктів забою птиці та вітчизняних. Обгрунтовано заходи з реалізації стратегічного розвитку підприємств галузі. Зокрема, у годівлі птиці - використання сучасних засобів збалансування кормового раціону за умов дотримання стандартів якості продуктів забою; нормування витрат електроенергії, води, тепла шляхом запровадження обгрунтованих нормативів їх витрачання, пороздільний та підлоговий спосіб утримання бройлерів. Розроблено техніко-економічне обгрунтування заходів щодо утилізації пташиного посліду шляхом побудови біогазової установки та вирощування шампіньйонів, виробництва вермікультури. Запропоновано підходи до покращання маркетингової діяльності підприємств м'ясного птахівництва шляхом розвитку фірмової торгівлі й оптових розподільчих центрів, впровадження концепції логістики SCM.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.253
Шифр НБУВ: РА382104 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Гладка Н.І. 
Особливості енергетичного обміну у курчат-бройлерів під час технологічного вирощування та застосування гуматів і каротиноїдів: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.04 / Н.І. Гладка ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Вивчено особливості енергетичного обміну на різних етапах вирощування курчат-бройлерів, впливу кормових домішок гумінових кислот (Гуміксолу) та мікробактеріального каротину (Вітадексу) на основні реакції біологічного окиснення у клітинах печінки та пішлункової залози м'ясних курчат, а також їх дії на інтенсивність росту, розвиток, збереженість поголів'я та конверсію кормів. На підставі результатів проведених досліджень показано, що активність одного з головних ферментів гліколізу (фосфофруктокінази) підвищується, а дегідрогеназ циклу трикарбонових кислот alpha-кетоглутаратдегідрогенази і сукцинатдегідрогенази) знижується впродовж вирощування курчат-бройлерів. Установлено максимальну активність оксидазної та фосфорилювальну активність мітохондрій печінки на початку дослідження, за цього ефективність та інтенсивність окисного фосфорилювання підвищувалась впродовж дослідженого періоду розвитку птахів. Виявлено позитивний вплив кормових домішок Вітадепсу (2,7 г/кг корму) та Гумісолу (20 мл/кг корму) на реакції енергетичного обміну. Одержано дані щодо впливу зазначених кормових домішок на продуктивність, ефективність приросту та збереженість птахів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-612.2 + П682-4 +
Шифр НБУВ: РА360956

Рубрики:

      
18.

Приходченко В.О. 
Особливості перебігу процесів енергетичного обміну в організмі курчат-бройлерів під впливом гуматів та каротиноїдів: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.13 / В.О. Приходченко ; Ін-т тваринництва УААН. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив кормових домішок гумінових кислот ("Гумісол") та мікробіального каротину ("Вітадепс") на активність ферментів енергетичного обміну у м'язовій тканині курчат-бройлерів на різних етапах вирощування та на їх продуктивні якості. На підставі вивчення особливостей перебігу процесів гліколізу у білих і червоних м'язах курчат-бройлерів виявлено поступове збільшення активності ферментів гліколізу до 35-ї доби вирощування у курчат контрольної групи. Показано, що активність фосфофруктокінази й альдолази у білих м'язах вище, ніж у червоних. Виявлено, що активність дегідрогеназ циклу Кребса є найвищою у 9-добовому віці, у наступні періоди зафіксовано поступове зниження активності досліджуваних ферментів (alpha-кетоглутаратдегідрогенази, сукцинатдегідрогенази, мелатдегідрогенази) у досліджуваних тканинах, до 45-ї доби експерименту включно. З'ясовано, що активність ферментів дихального ланцюга (цитохромоксидази та АТФази) вірогідно підвищується від 9-ї до 35-ї доби вирощування, що обумовлено високою метаболічною активністю мітохондрій м'язів у даний період. Доведено позитивний вплив комплексних кормових домішок "Вітадепс" (2,7 г/кг корму) та "Гумісол" (20 мл/кг корму) на реакції енергетичного обміну, продуктивність, інтенсивність росту та збереженість птиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-612.2 + П682-612.2 + П682-612.2
Шифр НБУВ: РА368262

Рубрики:

      
19.

Малюга Л.В. 
Особливості фізіологічного стану, метаболічного статусу та продуктивність курчат-бройлерів при згодовуванні хелатних сполук цинку: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 16.00.60 / Л.В. Малюга ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Експериментально встановлено можливість використання метіонату, гліцинату та лізицинату цинку в годівлі курчат-бройлерів. Доведено, що досліджені комплексні сполуки цинку є малотоксичними речовинами. Виявлено стимулювальний вплив даних речовин на активність пепсину, ферментів підшлункової залози та слизової тонкого кишечнику курчат-бройлерів in vitro. Показано, що введення лабораторним тваринам одержаних комплексних сполук цинку посилює ферментативну активність крові, підшлункової залози та тонкого кишечнику, яка залежить від виду та дози сполуки, знижує рівень сечовини у плазмі крові та не викликає накопичення цинку у тканинах. Визначено, що згодовування комбікорму з гліцинатом або лізинатом протягом 42-х діб посилює білоксинтезувальну функцію печінки, активність ферментів підшлункової залози та слизової тонкого кишечнику, підвищує живу масу, абсолютні та середньодобові прирости, забезпечує високу збереженість птахів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-612.2 +
Шифр НБУВ: РА337989

Рубрики:

      
20.

Баланчук І. М. 
Перетравність корму, обмін речовин і продуктивні якості молодняку м'ясних качок за різних рівнів енергії, протеїну та лізину в комбікормах: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.02 / І. М. Баланчук ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Одержано нові дані стосовно особливостей енергетичного та протеїнового живлення каченят-бройлерів, впливу різних рівнів енергії, протеїну та лізину на ріст, перетравність поживних речовин, баланс азоту, кальцію та фосфору в організмі, збереженість поголів'я, вміст основних поживних речовин та амінокислот у м'ясі та печінці, морфологічний і біохімічний склад крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П683.1-273.1 + П683.1-451.2
Шифр НБУВ: РА376589 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського