Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (8)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (77)Реферативна база даних (9287)Книжкові видання та компакт-диски (1025)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=ЗАСТАРІЛИЙ$<.>+<.>K=ВИРАЗ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1650
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Сирота О.П. 
Автоматизація аналізу несуперечності в задачах верифікації при проектуванні автоматизованих систем обробки інформації: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.П. Сирота ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Запропоновано концепцію автоматизованої структурної верифікації ACOI та бізнес-правил її проектування, що базується на розширенні процесу верифікації етапом аналізу несуперечності структурних моделей системи та моделей бізнес-правил, що дозволяє підвищити якість ACOI у процесі її створення/реінжинірингу. Розроблено нову модель подання знань (СР-модель), яка базується на неоднорідній неієрархічній семантичній мережі загального характеру, без початкового виділення типів відношень, розширена функціями синтаксичного та семантичного контролю та правилами виведення нових зв'язків. Дана модель відрізняється від інших наявністю засобів для подання у вигляді семантичної мережі інших формалізмів (множин, формул логіки предикатів, об'єктних моделей) і використовує подання знань про мультиформальні моделі для аналізу їх несуперечності. Показано, що застосування СР-моделі до задачі дослідження дозволяє на базі моделей ACOI та бізнес-правил проаналізувати їх відповідність. Вперше розроблено математичний метод аналізу несуперечності ACOI та бізнес-правил, який полягає в об'єднанні моделей ACOI та бізнес-правил у мультиформальну інтегральну модель, зведенні компонентів інтегральної моделі до теорії множин і багатосортної логіки першого порядку, перевірці відповідності елементів і виразів теорії множин комплексній системі правил, а також виконуваності формул багатосортної логіки шляхом застосування модифікованого для цієї логіки методу побудови множини Хінтікки. До комплексної системи правил для теорії множин включено аксіоми Цермело - Френкеля й ішні правила, які гарантують можливість побудови алгебричної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.6-02 +
Шифр НБУВ: РА368244

Рубрики:

      
2.

Наговський Д.А. 
Автоматизована система управління гранулоутворенням при огрудкуванні сипучих матеріалів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / Д.А. Наговський ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2007. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи оптимізації процесу гранулоутворення під час огрудкування сипучих матеріалів. Проаналізовано існуючі методи рішення даної проблеми. Виділено основні критерії оптимізації процесу, якими є: вихід гранул і міцність на скидання. Розроблено удосконалену модель взаємодії часток вихідного матеріалу. Одержано математичну модель, в якій відображено залежність ступеня тріщинуватості й шорсткості від питомої поверхні реальних часток, що дозволяє розробити методику визначення кількості рідини, що поглинається порожнинами, розташованими на поверхні частки вихідного матеріалу, й одержати математичні вирази для визначення необхідної та достатньої кількості рідини у грудкоємному матеріалі для формування гранул. Уперше розроблено математичну модель керування гранулоутворенням залежно від складу сировини, що дозволяє оптимізувати зволоженість шихти, яка надходить на огрудкування та забезпечити мінімум витрат бентоніту під час зв'язування зайвої рідини у вихідному концентраті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К301.31 +
Шифр НБУВ: РА335317

Рубрики:

      
3.

Гніздечко О.М. 
Авторизація наукового дискурсу: комунікативно-прагматичний аспект (на матеріалі англомовних статей сучасних європейських та американських лінгвістів): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / О.М. Гніздечко ; Київ. нац. лінгвіст. ун-т. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено комунікативно-прагматичні особливості англомовного наукового лінгвістичного дискурсу в аспекті авторизації як базового чинника його творення. Розкрито комунікативно-прагматичний, метакомукативний та оцінний компоненти семантичної структури категорії авторизації з метою встановлення риторичних норм англомовного наукового дискурсу для здійснення міжсуб'єктної мовленнєвої взаємодії з науковою спільнотою й інформативного впливу на адресата. На підставі аналізу досліджуваного матеріалу висвітлено визначальну роль автора англомовного наукового дискурсу, в якому епістемічна / модальна оцінка вірогідності реалізується за допомогою різнорівневих мовних засобів категорично / некатегорично-стверджувальної авторизації. Виявлено та доведено їх метакомунікативну природу. Розглянуто метадискурсивні вирази та встановлено способи реалізації мовленнєвих стратегій і тактик побудови англомовного наукового лінгвістичного дискурсу, що характеризують автора як авторитарну / неавторитарну мовну особистість. Запропоновано дискурсивні й інтерпретативні стратегії, спрямовані на здійснення кооперативної мовленнєвої взаємодії у сфері наукового спілкування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-715 +
Шифр НБУВ: РА338763

Рубрики:

      
4.

Зигало Е.В. 
Адаптаційні можливості організму при виразковій хворобі та хронічному гастродуоденіті, поєднаних з хронічним холециститом та хронічним панкреатитом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Е.В. Зигало ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

У процесі дослідження виявлено нові патогенетичні особливості розвитку поєднаної гастроентерологічної патології. Вперше сформульовано типи адаптивних реакцій, які утворюють з відомими параметрами вегетативної нервової системи цілісну, взаємопов'язану систему процесів пристосувальної спрямованості, за допомогою яких визначено провідні адаптаційні механізми за різних варіантів сполученої патології. Підтверджено фізіологічну значущість типу вихідного тонусу у вегетативній нервовій системі для оцінки ролі нервової та гуморальної ланок регуляторних механізмів у перебігу виразкової хвороби дванадцятипалої кишки та хронічного гастродуоденіту, сполучених з хронічним холециститом і хронічним панкреатитом. Доведено, що відсутність регулювання функціональною пробою у третини хворих вказує на порушення рефлекторної захисної регуляції та може бути негативною прогностичною ознакою перебігу різних варіантів поєднаної патології органів травлення. Встановлено, що традиційна оцінка вегетативного забезпечення діяльності малоінформативна для визначення вегетативних зрушень та обгрунтування терапевтичної стратегії. Зроблено висновок, що питання про доцільність певної медикаментозної корекції захворювання необхідно вирішувати, зважаючи на загальні адаптаційні реакції організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.2-3 + Р413.520.11-3 + Р413.601.1-3
Шифр НБУВ: РА318098 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Івашуткін К.Є. 
Адаптовні силові модулі імпульсних перетворювачів малої та середньої потужності: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.12 / К.Є. Івашуткін ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2002. — 19 с. — укp.

Наведено способи побудови інтегральних силових модулів, що мають властивість адаптовності внутрішніх параметрів до умов застосування, зміни параметрів зовнішніх ланцюгів, режимів навантаження та частоти комутації, з використанням яких створено імпульсні напівпровідникові перетворювачі малої та середньої потужності з поліпшеними електротехнічними характеристиками. Розроблено інтегральні модулі, що характеризуються змінними параметрами внутрішніх ланцюгів. Запропоновано схемотехнічні рішення інтегральних адаптовних силових модулів на базі МДН-транзисторів. Отримано аналітичні вирази розрахунку втрат у таких силових модулях. Наведено методику розрахунку параметрів елементів модулів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З264.54-01
Шифр НБУВ: РА317525 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Рохман Б.Б. 
Аеродинаміка, теплообмін і горіння в висхідних газодисперсних потоках : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.14.06 / Б.Б. Рохман ; Ін-т техн. теплофізики НАН України. — К., 2010. — 37 с. — укp.

Побудовано систему рівнянь переносу других, третіх і четвертих моментів пульсацій поступальної та кутової швидкостей і температури частинок з урахуванням псевдотурбулентних і турбулентних ефектів. Одержано вирази для третіх і четвертих моментів пульсаційних параметрів частинок і виведено формули для швидкості генерації та дисипації других моментів, пов'язаних з міжчастинковими зіткненнями, необхідні для замикання рівня переносу подвійних і потрійних кореляцій. На базі моментних рівнянь в ейлеровому наближенні побудовано сім'ю моделей руху, тепломасообміну та горіння висхідного полідисперсного потоку коксозольної суміші з урахуванням міжфазної та міжчастинкової взаємодії, обертання домішки, конвективного та радіаційного теплообміну. Знайдено оптимальну конструкцію топки з киплячим шаром, що дозволяє організувати режим горіння вугілля з мінімальним механічним недопалом. Запропоновано спосіб термоконтактного піролізу вугілля на ділянці кільцевої зони та методику його реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З312.7
Шифр НБУВ: РА375187 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Бакурова О.М. 
Активність ферментів гліколізу та обміну нуклеотидів у пацієнтів різного віку з виразкою та раком шлунка: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.04 / О.М. Бакурова ; Ін-т геронтології АМН України. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Досліджено особливості обміну нуклеотидів та вуглеводів у випадку виразкової хвороби та раку шлунка. Встановлено вікові особливості активності маркерних ферментів як в нормі, так і за досліджуваних патологічних станів. Показано, що пацієнтів з виразковою хворобою та супутнім розвитком предракових змін активність ферментів глікозу й обміну нуклеотидів наближається до їх активності у хворих на рак шлунка, що дозволяє віднести їх до групи півищеного онкологічного ризику, особливо після 40-ка років. Виявлено порушення метаболізму еритроцитів, які можуть сприяти розвитку їх морфофункціональних змін. Запропоновано ферментативні тести щодо формування груп підвищеного онкоризику та для прогнозування розвитку ускладнень виразкової хвороби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-2 + Р569.433.2-2 +
Шифр НБУВ: РА343661

Рубрики:

      
8.

Дудзінський Ю.М. 
Акустичні властивості струминних гідродинамічних випромінювачів в умовах розвинутої кавітації: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.06 / Ю.М. Дудзінський ; Ін-т гідромеханіки НАН України. — К., 2008. — 36 с. — укp.

Установлено кількісні взаємозв'язки між геометричними параметрами зануреної струминної оболонки та частотою генерованого акустичного сигналу, амплітудно-частотними характеристиками струминних гідродинамічних випромінювачів (ГДВ), спектром генерованого звуку; між швидкістю потоку та рівнем і частотою генерованого акустичного сигналу, яка суттєво знижується зі зростанням швидкості; між гідростатичним тиском у рідині, її властивостями, рівнем і частотою цього сигналу, які суттєво зростають з підвищенням тиску за оптимальної швидкості струменя на виході сопла; між геометричними параметрами, властивостями двофазного середовища, швидкістю струменя та частотою пульсації квантуючої області між соплом і перешкодою струминного ГДВ. Запропоновано акустичну модель коливань струминної оболонки ГДВ та розв'язано межову задачу про випромінювання звукових хвиль цією оболонкою. Одержано вираз для залежності частоти пульсацій кавітуючої області від її геометричних параметрів, властивостей двофазного середовища та швидкості потоку рідини струминної оболонки. Для дослідження струминних ГДВ застосовано математичну модель коливань занурених струминних оболонок. Одержано аналітичні залежності для здійснення розрахунків, а саме: частоти основної (нижчої) гармоніки генерованого звуку для двох типів розглянутих джерел звуку; амплітудно-частотних характеристик струминних ГДВ прямо- та протиточного типу; спектра сигналу, генерованого зануреними кільцевими струменями. Розроблено новий спосіб визначення міцності рідини на розрив шляхом виміру частоти нижчої гармоніки генерованого звуку та гідростатичного тиску у робочій ємності. Проведено експериментальні дослідження акустичних характеристик струминних ГДВ з розвинутою кавітацією, зокрема за умов високого гідростатичного тиску у різних робочих рідинах, а також ерозійної активності ближнього поля струминних ГДВ за надмірного статичного тиску. Виявлено кореляцію між нелінійним згасанням негармонійних акустичних імпульсів і ерозійною активністю у ближньому полі цих джерел звуку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.330.720.44,022 + В253.311,022 +
Шифр НБУВ: РА361758

Рубрики:

      
9.

Шевченко О.В. 
Акустооптичний метод підвищення швидкодії кореляційно-екстремальних систем самонаведення: автореф. дис... канд. техн. наук: 20.02.11 / О.В. Шевченко ; Центр. НДІ навігації і упр. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Вперше розроблено метод підвищення швидкодії акустооптичних процесорів, характерною особливістю якого є перенесення ряду обчислювальних операцій з детекторної області обчислювача в область взаємодії світла з ультразвуковими хвилями шляхом одночасного використання брегівських резонансів першого та другого порядку за кратних значень ультразвукових хвиль. Запропоновано рішення задачі дифракції світла на двох ультразвукових хвилях, що відрізняються частотою, для випадку реалізації першого або другого брегівського резонансу з метою підвищення швидкодії акустооптичних (АО) цифрових процесорів за умови взаємодії світла з ультразвуком. Вперше одержано аналітичні вирази для оцінки впливу геометрії АО взаємодії на дифракційну ефективність другого порядку брегівської дифракції. Виявлено, що складові другого порядку дифракції більшою мірою, ніж перші, залежать від величини кутової розходженості світлового та ультразвукового пучків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц501.1-91 + Ц801-91 +
Шифр НБУВ: РА352671

Рубрики:

      
Категорія:    
10.

Соколов О.Ю. 
Алгебраїчні моделі та методи аналізу і синтезу систем керування слабо формалізованими процесами: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.03 / О.Ю. Соколов ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2001. — 32 с. — укp.

Запропоновано новий підхід до подання знанняорієнтованих продукційних моделей. Побудовано структуру відповідної алгебри лінгвістичних моделей. Алгебричне подання дозволяє описати знанняорієнтовані продукційні моделі як поліномні моделі та моделі у просторі стану. Опис базується на методах аналізу, запропонованих для слабо формалізованих процесів. Досліджено властивості стійкої моделі у просторі стану, які базуються на класичних методах теорії автоматичного керування. Розроблено методи аналізу власних значень і аналізу стійкості, що базуються на використанні реляційної алгебри. Алгебричний метод дозволив подати велику кількість правил як компактний алгебричний вираз. Методологія алгебричного аналізу слабо формалізованих систем включає також стуктурну та параметричну ідентифікацію алгебричних моделей, аналіз керованості та спостережуваності. Проблему синтезу лінгвістичних продукційних систем керування вирішено на базі квадратичного критерію, критерію розміщення полюсів і детермінованого підходу. Наведено метод синтезу, що базується на принципах реляційної алгебри. Створено комп'ютерну програму імітаційного моделювання складних динамічних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з965.962-01
Шифр НБУВ: РА317051 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Ревенчук І.А. 
Алгебро-логічні методи опису арифметичних відношень та їх застосування при створенні раціональних структур обчислювачів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.03 / І.А. Ревенчук ; Харк. держ. техн. ун-т радіоелектрон.. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Розроблено алгебро-логічні методи опису арифметичних відношень, застосовані для створення раціональних структур обчислювачів. Застосовано нові алгебро-логічні методи опису алгебричних виразів m-розрядних двійкових кодів із застосуванням систем рівнянь алгебри скінченних предикатів, що дало підставу для створення арифметичних пристроїв просторового типу. На базі отриманих методів створено бібліотеку часткових алгоритмів, яка використовується для раціональних структур обчислювачів. На базі розроблених методів та алгоритмів створено і впроваджено комп'ютерний варіант довідкової програми з інтелектуальних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.12
Шифр НБУВ: РА312554 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Гавриш О.С. 
Алгоритми вимірювання параметрів гармонічного та полігармонічного сигналів при негауссівських завадах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / О.С. Гавриш ; Харк. держ. техн. ун-т радіоелектрон. — Х., 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Розв'язано задачу синтезу й аналізу простих і ефективних алгоритмів вимірювання параметрів гармонічного та полігармонічного сигналів за негауссівських перешкодах. Для синтезу нових алгоритмів вимірювання параметрів досліджуваних сигналів за відомих статистичних характеристик негауссівських перешкод використовується метод максимізації поліному. З використанням нових імовірнісних моделей випадкових послідовностей модернізовано метод максимізації поліному, необхідного для синтезу адаптивних алгоритмів. Запропоновано метод оцінки точності апроксимаційних моделей. Отримано та досліджено аналітично вирази асимптотичних дисперсій шуканих оцінок. Розроблені нелінійні алгоритми відрізняються від існуючих лінійних алгоритмів підвищеними точнісними характеристиками. Побудовано структурні схеми нових алгоритмів. Для підтвердження працездатності та ефективності нових алгоритмів проведено комп'ютерне імітаційне моделювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З841-01
Шифр НБУВ: РА314227 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Лобашов С.Г. 
Алергічні дерматози у робочих машинобудівного виробництва (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / С.Г. Лобашов ; Укр. НДІ дерматології та венерології. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню захворюваності на алергічні враження шкіри працівників машинобудівних заводів та розробці методів їх лікування та профілактики.Проведено дослідження характеру загальної дерматологічної захворюваності, захворюваності на алергічні дерматози (екзема та алергічний дерматит), визначені основні хімічні алергени виробництва, досліджено в експерименті виразність їх токсичних та алергічних властивостей. Наводяться результати комплексних досліджень у групі працівників, які отримували традиційне лікування, а також в основній групі, де використовували розроблений комплексний метод лікування, в основі якого знаходиться залежний від стану стійкості капілярів шкіри дозований вплив вакуумом з наступним електрофоретичним введенням аскорбінової кислоти. За показниками захворюваності, тривалості періоду непрацездатності, тривалості одного випадку захворювання, результатами клінічно-лабораторних досліджень стану імунологічної системи організму робочих, функціональних показників шкіри (pH, опір електричному струмові, пороги температурної та больової чутливості) доведена висока ефективність розробленого комплексного методу лікування алергічних дерматозів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.508.1

Рубрики:

      
14.

Купріяненко Е. Б. 
Альт у політембровому камерно-інструментальному ансамблі австро-німецької традиції (пізнє бароко - Й. Брамс): автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 17.00.03 / Е. Б. Купріяненко ; Харк. держ. ун-т мистецтв ім. І.П. Котляревського. — Х., 2010. — 18 с. — укp.

Запропоновано розгляд альтового стилю у аспекті взаємодії трьох складових камерно-інструментального жанру. Змістовні характеристики інструментально-видового стилю визначено на підставі оригінального поняття "жанрові константи", що унаочнюється у визначенні ключової позиції інструментально-ансамблевого музикування - камерності з її атрибуціями у вигляді суб'єктивно-особистісного начала, поданого через форму гри у широкому та вузькому її тлумаченнях. Запропоновано оригінальну дефініцію поняття "альтовий стиль" в камерно-інструментальному музикуванні. Підкреслено, що формування даного різновиду видового інструментального стилю йшло саме у камерному ансамблі політембрового типу, де ролеві функції інструментів взаємозбагачувалися у напрямку від монофункціональної сталості до універсальної поліфункції широкого образно-виразового діапазону. Зазначено, що еволюція камерно-ансамблевого стилю відображувала процес змін ідейно-художніх спрямувань епох та індивідуальних стилів, що унаочнюється "віховими" з даної точки зору творами Г.Ф. Телемана, Й.С. Баха, В.А. Моцарта, Р. Шумана, Й. Брамса. Еволюційна "спіраль" у використанні альта демонструє у кінцевому підсумку синтетичне бачення інструмента, що послідовно втілювалось у альтово-стильових концепціях майстрів австро-німецької школи (класичний етап).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.55-73 + Щ315.23-0-73(4НІМ)
Шифр НБУВ: РА376878 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Шаталова О.М. 
Анаболічна дія гідрофільного екстракту з трави сої: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / О.М. Шаталова ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Проведено фармакологічне дослідження гідрофільного екстракту трави сої (ГЕТС). Експериментально встановлено його виразну анаболічну дію у здорових тварин та у тварин з експериментальним відтворенням різних порушень білкового обміну. Доведено виразку антиоксидантну та гепатозахисну дію гідрофільного екстракту трави сої на моделі гострого тетрахлорметанового ураження печінки. З використанням моделі доксорубіцинового ураження серцевого м'яза встановлено кардіопротекторні властивості ГЕТС. Виявлено, що складовими механізму анаболічної дії ГЕТС є стимуляція синтезу нуклеїнових кислот. Доведено відсутність побічного андрогенного ефекту під впливом ГЕТС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.111 соя + Р281.774 +
Шифр НБУВ: РА360188

Рубрики:

      
16.

Тацький О. Ф. 
Анаболічна дія хіноболіну: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.05 / О. Ф. Тацький ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено експериментальне дослідження нового класу сполук - амідів хінолін-карбонових кислот щодо виявлення анаболічної активності. Відібрано найбільш активну та найменш токсичну субстанцію, умовно названу хіноболін. Встановлено, що хіноболін дозою 42 мг/кг виявляє значну анаболічну активність без андрогенної дії. Досліджено, що за умов експериментальної ізадринової кардіоміодистрофії субстанція нормалізує біоелектричну активність серцевого м'яза, знижує рівень лактатдегідрогенази та запобігає загибелі тварин. На тлі гідрокортизон-індукованого катаболізму хіноболін виявляє виразну анаболічну дію, запобігає різкому зниженню маси тіла щурів, сприяє збагаченню білком тканин серця, селезінки та нирок, посилює реутилізацію азоту органічних сполук і зберігає функціональні показники нирок на фізіологічному рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.774-1 хіноболін
Шифр НБУВ: РА373038 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
17.

Гераймович Ю.Д. 
Аналіз динамічних процесів в пружних системах із застосуванням базису редукції з векторів Ланцоша: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.17 / Ю.Д. Гераймович ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Вивчено ефективність застосування базису редукції з векторів Лацоша в задачах дослідження сталих коливань конструкцій за умов гармонійного впливу, перехідних процесів у разі імпульсивного впливу, віброударних коливань за умов сейсмічного навантаження та сталих коливань під дією стаціонарного випадкового навантаження. Дослідження в кожному випадку проведено трьома способами: за допомогою нередукованої скінченноелементної моделі; моделі, редукованої на основі базису з власних форм коливань; моделі, побудованої з використанням базису з векторів Ланцоша. У процесі дослідження сталих коливань під дією стаціонарного випадкового навантаження запропоновано методику розрізнення власних частот конструкції та частот зовнішнього впливу із застосуванням функції когерентності у випадку вузькополосних і шумових складових навантаження. Дослідження проведено з використанням методів числового моделювання. Оцінки, одержані шляхом статистичної обробки змодельованих сигналів, порівняно з оцінками, отриманими за аналітичними виразами (на основі спектрів вузькополосних і шумових складових зовнішнього впливу, характеристик системи).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н112.06
Шифр НБУВ: РА312126 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія:    
18.

Новікова О.І. 
Аналіз електричних кіл з розподіленими параметрами при малих нелінійностях елементів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.05 / О.І. Новікова ; НАН України. Ін-т електродинаміки. — К., 1998. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці методики аналізу кіл з нелінійними розподіленими параметрами. В роботі отримані нові математичні формули для розрахунку електромагнітних процесів в колах з лінійнозалежними від струму опорів, квадратичною залежністю від напруги провідностей, слабонелінійних індуктивних і ємнісних елементів. Приведена методика і аналітичні вирази для аналізу перехідних та енергетичних процесів в довгих лініях з малими втратами і нелінійними елементами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з27-016.22

Рубрики:

      
19.

Прокопов С.Д. 
Аналіз та оптимізація характеристик завадостійкості турбо-кодів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / С.Д. Прокопов ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Запропоновано нові аналітичні вирази функції розподілу ваг усічених згорткових кодів зі структурами гратчастої діаграми з обнулінням і без обнуління. Аналітично обгрунтовано важливість обнуління компонентних кодерів у складі кодера турбо-коду. Розроблено методику вибору найкращих згорткових кодів у складі турбо-кодів, що враховує довжину інформаційного блоку. З використанням розробленої методики знайдено нові рекурсивні систематичні згорткові коди зі швидкостями 1/2, 1/3 і 1/4, оптимальні у складі турбо-кодів з довжиною інформаційного блоку 100, 1000, 10000 т 100000 символів. Визнчено рекурсивні систематичні згорткові коди зі швидкостями 1/2, 1/3, і 1/4, що мають оптимальний спектр інформаційних ваг, відомості про які відсутні в літературі стосовно кодування. Розроблено більш ефективну у порівнянні з відомими методику розрахунку дистанційного спектра детермінованих турбо-кодів, що базується на породжувальних функціях компонентних згорткових кодів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З88-014 +
Шифр НБУВ: РА322156

Рубрики:

      
20.

Корольов О.В. 
Аналіз, моделі та діагностика кризових теплогідравлічних явищ в енергообладнанні АЕС: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.14.14 / О.В. Корольов ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2007. — 33 с. — укp.

Установлено, що наслідком електронагріву є електродинамічні сили, що визначають вібрацію поверхні нагріву та виникнення ТАК. Доведено вплив електродинамічних сил на вібрацію поверхні теплообміну. Установлено істотну відмінність акустичних спектрів, одержаних за змінного й акумуляторного струму, експериментально доведено, що відмінності у таблицях критичного теплового потоку визначаються видом обігріву. Установлено причини появи S-подібних кривих кипіння. Розроблено метод вимірювання температури поверхні нагріву з застосуванням індикатора. Установлено факт зниження гідравлічного опору каналу, що обігрівається, за рахунок електродинамічної вібрації стінок каналу. Розроблено метод діагностики снарядно-пробкових режимів двофазного потоку. Установлено закономірність самоорганізації двофазного потоку за кризи течії. Одержано вирази для розрахунку швидкості звуку та частотних характеристик каналів з двофазними та підкипаючими потоками. Розроблено моделі течії телоносія в каналах, що обігріваються, показано можливість реалізації за цих умов високочастотних коливань. Розроблено метод розрахунку радіаційного підйому тиску у пароводяному інжекторі. спектра акустичного сигналу від характеру течії. Розроблено положення щодо створення системи акустичного контролю протікання даних з'єднань верхнього блока реактора ВВЕР-1000. За результатами досліджень розроблено практичні додатки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З47-042.2 +
Шифр НБУВ: РА350261

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського