Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (15)Реферативна база даних (821)Книжкові видання та компакт-диски (68)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=МІЖНАЦІОНАЛЬНА$<.>+<.>K=ТОЛЕРАНТНІСТЬ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 96
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Клименко Т.К. 
Біоекологічні особливості розподілу важких металів в урбосистемах промислового Дніпродзержинська: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / Т.К. Клименко ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено біологічні особливості розподілу важких металів в урбосистемах м. Дніпродзержинськ. Вивчено особливості компонентів урбосистем різного функціонального призначення, а саме: властивостей грунтів, особливостей формування рослинного покриву. Досліджено вміст важких металів у поверхневому шарі грунтів міста та їх внутрішньопрофільний розподіл. Визначено вплив властивостей грунтів на просторову неоднорідність вмісту в них важких металів. Оцінено рівні забруднення грунтів урбосистем важкими металами з використанням різних методичних підходів. Визначено склад і структуру геохімічних аномалій у грунтах, а також джерела їх виникнення. Визначено буферну здатність грунтів стосовно забруднень їх важкими металами. Оцінено рівні забруднення рослин видів Taraxacum officinale і Pon angustifolia важкими металами. Визначено особливості процесу розподілу металів у системі "грунт - рослина". Досліджено можливість використання рослин виду Taraxacum officinale як індикаторів забруднення грунтів важкими металами і толерантність рослин виду Pon angustifolia щодо забруднення грунтів цими полютантами. Проведено класифікацію грунтів і урбосистем м. Дніпроджержинськ за рівнем забруднення їх компонентів важкими металами та за буферною здатністю грунтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.518(4УКР-4ДНІ) + Е50*801.1-641.1 важких +
Шифр НБУВ: РА354108

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Транспорт   
2.

Нгуен Хай Ань 
Визначення головних характеристик малотоннажних суден змішаного плавання на початкових стадіях проектування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.08.03 / Нгуен Хай Ань. — О., 2000. — 17 с. — укp.

Визначено показники групи малотоннажних суден змішаного плавання (МСЗП) ріка - море вантажопідйомністю до 1000 т із специфічними рисами та відношеннями головних характеристик, а також толерантність коефіцієнтів загальної повноти до зміни відносної швидкості та залежність їх головних розмірів від місткості. Отримано регресивні залежності та розроблено алгоритм проектування МСЗП на початкових стадіях за альтернативних варіантів вихідних вимог.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О428-02
Шифр НБУВ: РА309682 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Матієнко О.С. 
Виховання толерантності у старшокласників середніх загальноосвітніх ліцеїв Франції: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / О.С. Матієнко ; Ін-т пробл. виховання АПН України. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Проаналізовано наукову літературу з проблеми виховання толерантності старшокласників середніх загальноосвітніх ліцеїв Франції. З'ясовано суть поняття "толерантність" у контексті розуміння вченими різних країн світу. Розкрито основні підходи до суті цього феномену в історичних, філософських, психологічних, соціологічних, педагогічних аспектах. Виявлено рівні та критерії оцінювання стану сформованості якостей толерантності у ліцеїстів Франції. Визначено та проаналізовано зміст, форми та методи виховання толерантності у практиці шкіл України та Франції у порівняльному аспекті. Запропоновано шляхи удосконалення вітчизняної системи виховання толерантності, а також методичні рекомендації для учителів України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352 + Ч424(4ФРА) +
Шифр НБУВ: РА341654

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Дуда О.К. 
Віддалені наслідки перенесених дифтерійних міокардитів (ранніх і пізніх): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.13 / О.К. Дуда ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2007. — 40 с. — укp.

На підставі тривалого динамічного спостереження, аналізу великої кількості клінічних випадків проведено поглиблене вивчення перебігу дифтерійних міокардитів (ДМ) (раннього та пізнього) різного ступеня важкості впродовж трирічного спостереження. Вивчено рівень фактора некрозу пухлин у реконвалесцентів ДМ на 6 - 12-му місяці хвороби з урахуванням проявів серцевої недостатності (СН). Установлено відмінності клінічного перебігу та характеру гемодинаміки за динамічного спотереження у реконвалесцентів раннього та пізнього ДМ у порівнянні з реконвалесцентами неспецифічного інфекційно-алергічного міокардиту. Ці відмінності відображають особливості патогенезу пошкодження міокарду зазначених ускладнень та зумовлюють використання певних підходів до їх лікування. Досліджено функціональний стан серцево-судинної системи у реконвалесцентів раннього ДМ (РДМ), пізнього ДМ (ПДМ) і неспецифічного інфекційно-алергічного міокардиту. Застосування навантажувальних тестів дозволяє об'єктивізувати зміни гемодинаміки у реконвалесцентів РДМ і ПДМ за різних етапів хвороби. Велоергометрична навантажувальна проба уможливлює кількісне визначення функціонального стану серцево-судинної системи, розробки й обгрунтування рекомендації щодо трудового режиму та трудової діяльності реконвалесцентів. Оцінено толерантність до фізичного навантаження та визначено реакцію на неї серцево-судинної системи впродовж реабілітаційного періоду після перенесених дифтерійних міокардитів. Проведено диференціацію органічних і функціональних змін на електрокардіограмі у реконвалесцентів РДМ і ПДМ. Проаналізовано їх якість життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.130.11-37 + Р514.23-3 +
Шифр НБУВ: РА348693

Рубрики:

      
5.

Рождественський А.А. 
Вікові особливості подолання когнітивного дисонансу у потенційних емігрантів: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / А.А. Рождественський ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розкрито роль фрустраційної толерантності у структурі особистості потенційних емігрантів. Показано, що фрустаційна толерантність здійснює детермінувальний вплив на їх соціальне становлення. У контексті вікової та педагогічної психології фрустація є наслідком певної якості соціальної структури, а також індивідуально-психологічною детермінантою, що визначає певні особистісні прояви. Експериментально доведено, що як спосіб запобігання та корекції фрустаційних станів є розвиток рефлекції, а саме: тією самою мірою, якою депривація виступає об'єктивним фактором виникнення фрустацій; депривація - як усвідомлена проблемність; розрив у відлагодженій діяльності є актуалізуючим чинником щодо звертання до засобів рефлексії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.216 + Ю952.1 +
Шифр НБУВ: РА363622

Рубрики:

      
6.

Лєбєдєва Т.А. 
Вплив попередників та блокаторів синтезу оксиду азоту на метаболічні процеси в ушкодженому адреналіном міокарді в експерименті: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / Т.А. Лєбєдєва ; Держ. вищ. навч. закл. "Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського". — Т., 2008. — 20 с. — укp.

З'ясовано особливості адреналінового ураження серця та встановлено вплив попередників синтезу оксиду азоту - L-аргініну та глутаргіну, а також блокаторів NO-синтаз - N-нітро-L-аргініну й аміногуанідину на перебіг зазначеної експериментальної патології. Установлено, що гостре адреналінове пошкодження серця на різних етапах розвитку супроводжується зменшенням вмісту стабільного метаболіту NO нітрит-аніону у гомогенатах міокарда та сироватці крові, активацією процесів перекисного окиснення ліпідів і ферментів супероксиддисмутази та каталази, зменшенням пулу відновленого глутатіону, зниженням активності сукцинатдегідрогенази та цитохромомоксидази мітохондрій у міокарді піддослідних тварин. Селективний блокатор індуцибельної NO-синтази аміногуанідин і, більшою мірою, неселективний блокатор NO-синтаз N-нітро-L-аргінін сприяють поглибленню адреналінового ураження серця. Попередник синтезу оксиду азоту L-аргінін (25 мг/кг) та, більшою мірою, аргініновмісний препарат глутаргін (45 мг/кг) запобігають надмірній активації процесів вільнорадикального окиснення, відновлюють активність антиоксидантної системи та ферментів мітохондрій на тлі нормалізації вмісту нітрит-аніону. У порівняльному аспекті вивчено активність глутаргіну та кардіоцитопротектора триметазидину та встановлено, що вони сприяють якісно однотипній метаболічній реакції та зменшують негативні прояви адреналінового пошкодження серця, підвищують толерантність тварин до фізичного навантаження та запобігають зрушенням біоелектричної активності міокарда, за цього виявлено позитивну динаміку параметрів електрокардіограми. Відзначено, що захисна дія глутаргіну у разі гіпоксії міокарда певною мірою зумовлена його здатністю стимулювати синтез NO. Даний висновок підтверджено на підставі результатів його комбінованого застосування з інгібіторами NO-синтаз, що супроводжується зменшенням позитивного впливу перпарату на стан серцевого м'яза.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.13-29 +
Шифр НБУВ: РА361868

Рубрики:

      
7.

Гарас Л.М. 
Вплив релігійного фактору на становлення громадянського суспільства: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / Л.М. Гарас ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2007. — 16 с. — укp.

Встановлено, що громадянське суспільство не може елімінувати зі сфери своїх інтересів впливовість релігії як однієї з форм суспільної свідомості та церкви як специфічного соціального інституту, з яким змушене постійно шукати шляхи оптимізації відносин засобами державно-правового регулювання та соціокультурного компромісу. Доведено, що у XXI ст. за умов глобалізації та прискорення світових інтеграційних процесів роль релігії як універсального світогляду неухильно зростатиме. Обгрунтовано твердження про суттєвий вплив релігії на всі сфери життєдіяльності світової цивілізації взагалі та українського суспільства зокрема. Показано позитивний вплив релігії на розвиток духовної сфери, економіки та соціально-політичних відносин. Встановлено, що релігія сприяє підтримці стабільності та духовно-морального клімату, утвердженню духовної самобутності народу, формуванню трудової етики громадян та активно взаємодіє з політикою на рівні інституціональних і правових відносин. Розкрито значення релігійного фактора у вирішенні міжетнічних проблем на державному та регіональному рівнях. З'ясовано, що толерантність і діалог є основою взаємодії й інституціонального співробітництва представників різних релігій, а також віруючих і невіруючих громадян.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*333.395.1 +
Шифр НБУВ: РА354962

Рубрики:

      
8.

Беш Д. І. 
Вплив стентування коронарних артерій та факторів ризику ішемічної хвороби серця на подальший перебіг захворювання: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.11 / Д. І. Беш ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д. Галицького. — Л., 2011. — 17 с. — укp.

Доведено, що проведення стентування коронарних артерій у пацієнтів з ішемічною хворобою серця, підтвердженою коронарографічно, дозволяє підвищити толерантність до фізичного навантаження, покращити систолічну функцію лівого шлуночка та підвищити якість життя, без суттєвого впливу на функціональний стан нирок. Досліджуване втручання дозволяє на тривалий час підвищити прихильність хворих до лікування. Встановлено, що у пацієнтів з факторами ризику ішемічної хвороби серця (дисліпідемія, артеріальна гіпертензія, постінфарктний кардіосклероз) стентування коронарних артерій сприяє суттєвому покращанню перебігу захворювання. Виявлені за ультраструктурного дослідження зміни міокарда підтвердили потребу забезпечити його своєчасну реваскуляризацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.11-59
Шифр НБУВ: РА382226 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Гутянський Р. А. 
Врожайність і якість насіння сої при поєднанні хімічних і агротехнічних прийомів боротьби з бур'янами в східній частині Лісостепу України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.09 / Р. А. Гутянський ; Ін-т рослинництва ім. В.Я. Юр'єва УААН. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше за умов східної частини Лісостепу України встановлено вплив широкого спектра гербіцидів у поєднанні з агротехнічними заходами боротьби з бур'янами на врожайність та якість насіння сої. Встановлено ефективність оптимізації кількості міжрядних обробітків під час догляду за посівами. Вперше виявлено толерантність рослин сої щодо фунтових гербіцидів і вплив препаратів на азотфіксувальні бульбочки. Визначено конкурентоспроможність сортів сої з різною тривалістю вегетаційного періоду відносно бур'янів. Вдосконалено елементи технології вирощування сої.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-467.52 + П213.6-47
Шифр НБУВ: РА373281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 Соя 

      
10.

Купчинська О.Г. 
Гіпертрофія лівого шлуночка у хворих на гіпертонічну хворобу, патогенетичні механізми та шляхи медикаментозної корекції: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.11 / О.Г. Купчинська ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2004. — 39 с.: іл. — укp.

На підставі комплексного обстеження 478-ми хворих на гіпертонічну хворобу (ГХ) визначено зв'язок показників добового ритму артеріального тиску (АТ) і гуморальних систем регуляції з збільшенням індексу маси міокарда лівого шлуночка (ЛШ) і типами його гіпертрофії (ГЛШ), охарактеризовано стан систолічної та діастолічної функції (ДФ) ЛШ, добового профілю АТ, гемодинамічного забезпечення фізичного навантаження (ФН) за різних типів ремоделювання лівого шлуночка (РЛШ) і ступенів ГЛШ. Виявлено значну гетерогенність ексцентричної ГЛШ за функціональним станом ЛШ, характером гемодинамічного забезпечення ФН, частотою порушень добового ритму АТ. На підставі одержаних даних запропоновано нову класифікацію ГЛШ за типами, що враховує крім значень відносної товщини стінок ЛШ наявність значної дилатації його порожнини. Визначено найбільш несприятливі типи РЛШ - концентричну ГЛШ і ексцентричну ГЛШ зі значною дилатацією порожнини ЛШ. Встановлено, що збільшення ступеня ГЛШ супроводжується підвищенням реактивності гуморальних регуляторних систем, зменшенням індексів скоротливості ЛШ, погіршенням його ДФ і гемодинамічного забезпечення ФН, незважаючи на збереження показників насосної функції в стані спокою у межах нормальних значень. Виявлено, що тип РЛШ впливає на зв'язки між показниками структури, систолічної та діастолічної функції ЛШ, а також на толерантність хворих до ФН. Розроблено диференційовані підходи щодо довготривалого застосування антигіпертензивних препаратів різних груп з урахуванням вихідного типу ГЛШ хворих на ГХ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52 +
Шифр НБУВ: РА329883

Рубрики:

      
11.

Сищиков Д.В. 
Глутатіонзалежна антиоксидантна система і толерантність проростків кукурудзи, сої й гороху за дії кадмію та нікелю: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.12 / Д.В. Сищиков ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Досліджено функціонування антиоксидантної глутатіонзалежної ферментної системи і толерантності проростків кукурудзи, сої та гороху за умов дії сульфату і хлориду кадмію, нітрату нікелю. Доведено, що процеси акумуляції кадмію та нікелю коренями відбуваються з більшою інтенсивністю, ніж листками, дія сірчанокислих солей кадмію та нікелю у більшості випадків призводить до посилення акумуляції металів. Відзначено, що акумуляція кадмію викликає збільшення темпів накопичення відновленої форми глутаніону, а нікелю - зменшення. Висвітлено дві тенденції функціонування глутатіонредуктази і глутатіонпероксидази за дії кадмію та нікелю, які обумовлені його вмістом та видоспецифічністю накопичення глутатіону. Виявлено, що розвиток кореневої системи проростків більше пригнічується, ніж надземної, найменша толерантність до дії кадмію характерна для проростків гороху, а найбільша - для кукурудзи, використання нікелю індукує неоднозначні зміни показників стійкості, які залежать від аніону солі, концентрації токсиканту та виду рослин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-273 + П213.3-273 + П213.6-273 +
Шифр НБУВ: РА328134

Рубрики:

      
12.

Ходаківська Ю.Б. 
Господарсько-біологічна оцінка сортів груші у старшій віковій групі дерев в умовах Лісостепу та Полісся України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / Ю.Б. Ходаківська ; УААН. Ін-т садівництва. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Встановлено, що сорти груші селекції Львівської ДСС та ІС УААН здатні формувати у зонах з помірними сумами ефективних температур, до яких належать Лісостеп і Полісся України, плоди високих товарних і смакових якостей на рівні сортів, створених у південних регіонах. Підтверджено високу толерантність досліджених сортів до найбільш шкодочинних хвороб, що забезпечує можливість вирощування екологічно більш чистої продукції, практично без застосування фунгіцидів. Доведено, що підвищена асиміляційна здатність здорового листового апарата сприяє зростанню рівня зимостійкості цих сортів. Визначено біологічний потенціал урожайності нових, перспективних сортів та елітних форм, посухо- та морозостійкості, стійкості проти грибних хвороб, товарності та якості плодів, вмісту в них основних органічних і біологічно активних речовин. Вперше у досліджених сортів груші виявлено залежність між величиною та формою пилкових зерен і кількістю хлоропластів у замикальних клітинах продихів епідермісу листків, плідністю сортів і фертильністю пилку. Виявлено високий ступінь кореляційної залежності між розмірами та кількістю продихів на одиницю листкової поверхні, а також рівнем посухостійкості, фотосинтетичної активності листя й урожайністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.2-36(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА358524

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Штепа О.С. 
Диспозиційна модель особистісної зрілості: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / О.С. Штепа ; Ін-т соц. та політ. психології АПН України. — К., 2006. — 17 с.: рис. — укp.

Конкретизовано дефініцію поняття особистісної зрілості у диспозиційних категоріях та побудовано її модель, що відображає взаємозв'язок визначених диспозицій. Особистісну зрілість визначено як ефект самостійно пережитої людиною у зрілому віці ненормативної кризи ідентичності, який являє собою динамічну особистісну структуру, пропріум, важливий для її ідентичності. Рисами-індикаторами, що характеризують оригінальність феномену особистісної зрілості, визначено синергічність, автономність, контактність, самосприйняття, креативність, толерантність, відповідальність, глибинність переживань, децентрацію, життєву філософію. На підставі визначених рис побудовано диспозиційну модель особистісної зрілості, що характеризується високим верифікаційним рівнем. На базі запропонованої моделі обгрунтовано, що зазначена зрілість є одночасно результатом формування особистості зрілої за віком та процесом її становлення, а також описано природу особистісно зрілої людини у поняттях суб'єктивності, інвайроменталізму, холізму, пізнаваності, гетеростатичності, свободи, проактивності, змінності. Обгрунтовано наявність рис даної зрілості у пропріумі молодих людей віком 19 - 20 років та незалежність її високого рівня від статі. Наведено результати конструювання й апробації опитувальника особистісної зрілості та тренінгу її актуалізації, що разом з теоретичною моделлю складають програму соціально-психологічного супроводу становлення даної зрілості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.43 + Ю952.2 +
Шифр НБУВ: РА345139

Рубрики:

      
14.

Костиненко Т.В. 
Еволюція хронічної хвороби нирок та прогресування хронічної ішемічної хвороби серця, її профілактика, лікування та прогноз перебігу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.37 / Т.В. Костиненко ; Держ. установа "Ін-т нефрології" АМН України. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Обстежено 234 хворих на хронічну хворобу нирок (ХХН) III - IV стадій та доведено, що частота хронічної ішемічної хвороби серця (ХІХС) у цих хворих є значно вищою, ніж у загальній популяції (77 % та 8,7 %). Установлено, що патологічні зміни, виявлені шляхом проведення електрокардіограми у спокої та позитивний результат здійснення добутамінової стрес-ехокардіографії (ДС-ЕхоКГ) є незалежним предикторами прогресування ІХС у хворих на ХХН III - V ст. Доведено доцільність тривалого застосування аторвастатину у разі ХХН III - V ступеня та дисліпідемії і/чи кардіоваскулярної хвороби (КВХ), що протягом 3-х міс. призводить до зниження загального холестерину (ЗХС) крові на 27,4 %, холестерину ліпопротеїдів низької щільності (ХС ЛПНЩ) - на 34,7 %, тригліцеридів (ТГ) - на 18 %. Для хворих на ХХН III - N ст., ІХС, ХСН I - II ступеня застосування триметазидину зменшує частоту нападів стенокардії, покращує толерантність до фізичного навантаження у 72 % пацієнтів. Установлено, що застосування бісопрололу за дози 7,5 мг мг/добу протягом 6 міс. для лікування пацієнтів з ХХН III - V ступеня з ХІХС і ХСН I - II ступеня сприяє підвищенню фактора ризику (ФР) на 25,1 %, зменшенню частоти серцевих скорочень на 26,9 %. Запропоновано шкалу кардіального ризику, яка дозволяє прогнозувати формування ІХС у пацієнтів з ХХН III - V ступеня. Предикторами прогресування ХІХС є попередні кардіальні події, індекс маси тіла, тривалість лікування на програмному гемодіалізі і вміст альбуміну у сироватці крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414-3 + Р410.11 +
Шифр НБУВ: РА364790

Рубрики:

      
15.

Іщук 
Екологічна толерантність Tritikum aestivum L. в агрофітоценозах Полісся: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Оксана Василівна Іщук ; Державний агроекологічний ун-т. — Житомир, 2007. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.105
Шифр НБУВ: РА352753

Рубрики:

      
16.

Афоніна Т.В. 
Експериментальне обгрунтування доцільності комбінованого застосування ліпофлавона з ацелізином при хронічній серцевій недостатності: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / Т.В. Афоніна ; АМН України, ДУ "Ін-т фармакології та токсикології". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Експериментально обгрунтовано доцільність комбінованого застосування ліпосомальної форми кверцетину - ліпофлавону у комбінації з ацелізином для лікування хворих з хронічною серцевою недостатністю. З'ясовано, що кардіопротекторний ефект даних препаратів базується на їх спроможності попереджати формування розповсюдженої мембранопатії за рахунок істотного зниження інтенсивності генерації та нагромадження вільних радикалів, а також ефективної регуляції проокидантно-антиоксидантного гомеостазу у сироватці крові та міокарді. Виявлено, що протекторна активність ліпофлавону у комбінації з ацелізином реалізується шляхом відновлення співвідношення компонентів аденілнуклеотидної системи, модифікації активності ферментів енергетичного обміну, ефективної корекції метаболічного лактоацидозу та стабілізацією енергетичного гомеостазу в цілому. З'ясовано, що дані препарати дозволяють підвищити толерантність до фізичного навантаження, збільшити показники мікроциркуляції та транскапілярного обміну у пацієнтів з хронічною серцевою недостатністю. Доведено, що комбіноване використання ліпофлавону з ацелізином активізує захисно-компенсаторні реакції організму на етапі біотранспорту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.09-52 +
Шифр НБУВ: РА363209

Рубрики:

      
17.

Стець Р.В. 
Ефективність інгібіторів ангіотензинперетворюючого ферменту в комбінованій терапії стенокардії напруження у осіб похилого та старечого віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.28 / Р.В. Стець ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2003. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено параметри кардіогемодинаміки, функціонального стану міокарда, якості життя у осіб похилого та старечого віку з метою вивчення лікувальних властивостей каптоприлу, еналаприлу та фозіноприлу в складі базової фармакотерапії стенокардії напруження, встановлено їх дозові режими. За допомогою квантово-хімічного аналізу доведено відсутність прямої хімічної взаємодії комбінацій ізосорбіду дінітрату та ацетилсаліцилової кислоти каптоприлом, еналаприлом і фозіноприлом. Показано, що застосування зазначених комбінацій лікарських засобів не призводить до явища антагонізму можливих токсичних реакцій та не потребує додаткової токсикологічної оцінки. Встановлено, що використання інгібіторів ангіотензинперетворюючого ферменту (ІАПФ) на фоні базисної терапії забезпечує виражені антиангінальний, антиішемічний та антиаритмічний ефекти, нормалізує функцію вегетативної нервової системи, покращує структурно-функціональні показники центральної гемодинаміки та підвищує толерантність до фізичних навантажень у хворих похилого та старечого віку. Зазначено, що включення ІАПФ у терапію стенокардії напруження в осіб похилого та старечого віку ефективніше за традиційне лікування, підвищує якість життя даного контингенту хворих. Доведено, що комбінована терапія базисними засобами та препаратами різних класів ІАПФ протягом 6-ти місяців є безпечною, що підтверджується відсутністю гіпотензивних реакцій, посилення ішемічного ушкодження міокарда, появи порушень ритму, зниження серцевого викиду та змін з боку гемопоезу (кількості еритроцитів, лейкоцитів, рівня гемоглобіну) і біохімічних показників (загального білірубіну, тимолової проби, натрію, калію, креатиніну, сечовини, глюкози крові), пов'язаних з прийомом ліків особами похилого та старечого віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.67-52 +
Шифр НБУВ: РА327359

Рубрики:

      
18.

Ель-Мерхі Фатіма 
Ефективність пролонгованої терапії кетотифеном при бронхіальній астмі у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Ель-Мерхі Фатіма ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено протизапальну й імунологічну активність кетотифену у випадку експериментальної бронхіальної астми та за клінічних умов у дітей, які страждають на бронхіальну астму, а також шляхи оптимізації способів його призначення. Встановлено, що кетотифен у разі тривалого застосування у тварин з модульованим хронічним алергічним бронхопневмонітом виявляє виражену протизапальну дію. Обстежено 21 здорову дитину, 101 хвору на бронхіальну астму дитину, які мешкають у Лівані (м.Сайда), а також 162 хворі дитини - мешканців Запоріжжя. Тривалість застосування кетотифену - від 6 місяців до 2 років у дозі 1,0 - 2,0 мг на день. Тривале застосування кетотифену виявляє імуномодулюючий ефект, підвищує толерантність до фізичного навантаження у дітей, хворих на бронхіальну астму, не впливає на концентрацію уваги та процеси зосередженості. Застосування кетотифену відповідно до запропонованої схеми лікування бронхіальної астми є ефективним для 88,9 % хворих в Запоріжжя та дозволяє знизити утричі дозу бронхолітичних засобів, дозу системних глюкокортикоїдів, поліпшити перебіг хвороби, продовжити ремісію та підвищити ефективність специфічної гіпосенсибілізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-52
Шифр НБУВ: РА313042 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Ковалевська Л.А. 
КВЧ-терапія у комплексному лікуванні хворих на стабільну стенокардію: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / Л.А. Ковалевська ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 1999. — 22 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню особливостей впливу електромагнітних хвиль міліметрового діапазону в комплексному лікуванні 157 хворих на стенокардію напруги II - III функціональних класів за клініко-функціональними та лабораторними даними (толерантність до фізичного навантаження, стан діастолічної функції лівого шлуночка, ліпідійний обмін, зміни в перекисному окисленні ліпідів і антиоксидантному захисті, тіол-дисульфідна система плазми крові і на клітинному рівні - в еритроцитах). Встановлено, що КВЧ-терапія на тлі базисного лікування покращує функціональний стан міокарду, має цитопротекторний ефект, сприяє збільшенню чутливості до нітратів за рахунок зростання вмісту сульфгідрильних груп в клітинній ланці, а для хворих на стенокардію напруги II функціонального класу і в плазмі крові. Розроблені критерії, що дозволяють прогнозувати ефективність КВЧ-терапії в комплексному лікуванні. Доведено, що використання КВЧ-терапії є ефективним та доступним методом фізіотерапії, у якого відсутня побічна дія і який дозволяє зменшити кількість таблеток ізосорбіда дінітрата, збільшує терміни збереження стійкого клінічного ефекту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.67-542

Рубрики:

      
20.

Заїка Є.Е. 
Клініко-гемодинамічні ефекти активаторів калієвих каналів у лікуванні хронічної серцевої недостатності: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Є.Е. Заїка ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2001. — 17 с. — укp.

Вивчено вплив активатора калієвих каналів - нікорандилу, що призначався додокво до стандартної терапії хронічної серцевої недостатності, на клінічний перебіг захворювання, параметри центральної гемодинаміки, толерантність до фізичного навантаження та показники нейрогуморальної функції ендотелію. Обстежено 112 хворих. Встановлено, що включення до схеми терапії нікорандилу вітчизняного виробництва призвело до підвищення ефективності лікування, поліпшився клінічний перебіг хвороби. Висвітлено позитивні зміни параметрів центральної гемодинаміки та толерантності до фізичного навантаження. Доведено, що ефективність дії препарату частково пов'язана з його позитивним впливом на концентрацію деяких вазоактивних агентів у сироватці крові, зокрема ендотеліну-1 та циклічного гуанозинмонофосфату. Відзначено, що нікорандил є ефективнішим у пацієнтів похилого віку з тяжкою серцевою недостатністю ішемічної етіології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.09-3
Шифр НБУВ: РА313904 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського