Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Тематичний інтернет-навігатор (507)Наукова електронна бібліотека (36)Реферативна база даних (397)Книжкові видання та компакт-диски (65)Журнали та продовжувані видання (129)
Пошуковий запит: (<.>K=МІСЦЕВА$<.>+<.>K=АДМІНІСТРАЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 62
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Бондар О.А. 
Адаптивно-насінницький потенціал та елементи зонального насінництва малопоширених культур і цибулі ріпчастої в Криму: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.14 / О.А. Бондар ; Ін-т овочівництва і баштанництва УААН. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Викладено результати комплексної оцінки та визначено джерела господарсько-цінних ознак з генофонду салату цикорного, нігели посівної, васильків, амаранта волотистого, сафлору фарбувального, катрану степового. Визначено строки висіву насіння малопоширених овочевих рослин за умов Нижнього передгірного району Криму. Розроблено методичні рекомендації щодо вирощування насіння малопоширених овочевих рослин у даному регіоні. Наведено господарську характеристику нового сорту салату цикорного Салгір. Доведено, що найбільш оптимальний для вирощування цибулі ріпчастої сорту "Ялтинська місцева" Південнобережний агрокліматичний район. Проведено добір родин, виділено лінію з найбільш стабільними ознаками, створено новий сорт цибулі ріпчастої "Ялтинський люкс". Викладено порівняльну оцінку економічної ефективності виробництва зелені салату цикорного сорту "Салгір" та виробництва насіння цибулі ріпчастої сорту "Ялтинський люкс". Розроблено методичні рекомендації щодо вирощування насіння цибулі ріпчастої в Криму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.4-4(4УКР-6КРИ) + П241.5-4(4УКР-6КРИ) +
Шифр НБУВ: РА350765

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Філіпенко А.С. 
Адміністративно-правове регулювання захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / А.С. Філіпенко ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2008. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне дослідення адміністративно-правового регулювання захисту населення та територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру. Удосконалено понятійно-категорійний апарат дослідження, зокрема, обгрунтовано визначення поняття "надзвичайна ситуація", розкрито сутність та особливості адміністаритвно-правового регулювання захисту населення та територій від надзвичайних ситуацій, охарактеризовано його суб'єкти й об'єкт, функції, принципи, механізм, методи та форми. Обгрунтовано шляхи удосконалення складових механізму реалізації адміністративно-правового регулювання суспільних відносин у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного походження. Розроблено пропозиції щодо внесення змін і доповнень до Законів України "Про захист населення і територій від надзвичайних ситуацій техногеннного та природного характеру", "Про міліцію", Постанови Кабінету Міністрів України "Про єдину державну систему запобігання і реагулювання на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру". Обгрунтовано необхідність розподілу повноважень між місцевими державними адміністраціями й органами місцевого самоврядування у сфері захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.15 + Х859(4УКР)021.13 +
Шифр НБУВ: РА358546

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Стахура І. Б. 
Адміністративно-правові засади діяльності громадських формувань з охорони громадського порядку щодо профілактики правопорушень: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / І. Б. Стахура ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2011. — 16 с. — укp.

Досліджено адміністративно-правове регулювання діяльності громадських формувань з охорони громадського порядку щодо профілактики правопорушень. Сформульовано теоретичні положення та практичні рекомендації з урахуванням особливостей функціонування громадських формувань з охорони громадського порядку як суб'єктів профілактики адміністративних правопорушень і злочинів. Досліджено адміністративно-правовий статус громадських формувань з охорони громадського порядку у сфері профілактики правопорушень, принципи та порядок організації профілактичної роботи таких формувань. Проаналізовано засади взаємодії громадських формувань з органами й окремими службами ОВС, органами місцевого самоврядування та місцевими державними адміністраціями у профілактиці правопорушень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.034.1 + Х883.9(4УКР)718
Шифр НБУВ: РА383333 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Білозерська Т.О. 
Адміністративно-правові засади співробітництва України та Європейського Союзу у сучасних умовах: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Т.О. Білозерська ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 24 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні, адміністративно-правові й організаційні засади та напрямки співробітництва України та ЄС. Визначено шляхи виведення зазначеного співробітництва на якісно новий рівень. Досліджено проблематику сучасного розширення ЄС у зв'язку з поглибленням його інтеграційних процесів. Визначено категоріальний апарат європейської інтеграції. Запропоновано підхід до формування зваженої системи органів державної влади України (до складу якої входить публічна адміністрація), компетенція яких пов'язана з налагодженням співробітництва України та ЄС, а також спільних органів Україна - ЄС. Досліджено сучасний стан і перспективи розвитку інституційного механізму адаптації адміністративного законодавства України до Європейського адміністративного простору. Проаналізовано специфіку формування та розвитку правової бази співробітництва України та ЄС за сучасних умов. Запропоновано адміністративно-правові й організаційні заходи щодо вдосконалення співробітництва України та ЄС у пріоритетних сферах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-96(4УКР) + Ф4(4УКР)64-(4) +
Шифр НБУВ: РА362994

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Поклонський А.С. 
Адміністративно-правові основи утворення місцевої міліції в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / А.С. Поклонський ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Запропоновано механізм забезпечення громадського порядку підрозділами місцевої міліції. Обгрунтовано доцільність їх формування в системі органів внутрішніх справ України на сучасному етапі. Розроблено шляхи, засоби та методи підвищення ефективності діяльності правоохоронних органів щодо забезпечення соціальної стабільності у суспільстві. Удосконалено систему забезпечення громадського порядку на місцевому рівні у контексті загальнолюдських цінностей. Наведено рекомендації стосовно основних напрямків удосконалення правового забезпечення охорони громадського порядку в Україні за умов перехідного періоду. Розвинуто методологічні засади формування й удосконалення функцій, які має реалізовувати місцева міліція, визначено її соціальне призначення та роль у забезпеченні громадської безпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.019 +
Шифр НБУВ: РА358915

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Храпунов М.І. 
Адміністрація візантійського Херсона (кінець IV - XI ст.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / М.І. Храпунов ; НАН України, Ін-т сходознавства ім. А.Кримського. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено адміністративний устрій і принципи управління візантійським провінційним містом Херсоном у кінці IV - XI ст. З'ясовано, що протягом досліджуваного періоду адміністрація Херсона залежала від Візантії, ступінь залежності не був постійним. Виявлено, що централізація посилилась у VI ст. зі створенням адміністрації дуки й у IX - XI ст. після заснування військово-адміністративного округу - феми. Встановлено, що у Херсоні перманентно зберігалися окремі посади, пов'язані з міською громадою, управління містом здійснювалось на підставі взаємодії двох принципів ("центрального" та "місцевого"). Зафіксовано існування континуїтету - спадкоємності між адміністраціями ранньовізантійського часу та IX - X ст. Зроблено висновок, що адміністративний устрій Херсона відзначався певною специфікою, але мав багато спільних рис з іншими візантійськими провінційними містами. Доведено, що напрямок евоюції адміністративного устрою Херсона ідентичний з візантійськими Балканами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)449.44-5 + Т3(45УКР)3-5 +
Шифр НБУВ: РА362917

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Кандуба Т. Ю. 
Атлантизм в зовнішній політиці урядів Тоні Блера: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / Т. Ю. Кандуба ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано підходи щодо вивчення атлантизму в зовнішній політиці лейбористських урядів Т. Блера. Визначено походження та сутність, особливості блеристського варіанту атлантизму, його ідейні засади. Розглянуто практику британо-американських "особливих відносин", фактори, які впливають на їх розвиток. Встановлено спільне та відмінне у стосунках уряду нових лейбористів з демократичними адміністраціями Б. Клінтона та республіканськими Дж. Буша-мол. Розкрито неоднозначні наслідки політики Т. Блера для стану трансатлантичних відносин. Запропоновано певні рекомендації використання досвіду блеризму щодо формування та здійснення зовнішньої політики незалежної України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ВЕЛ)64-6
Шифр НБУВ: РА373215 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Тавшунський О. М. 
Бельгія та колоніальний поділ Африки (1876 - 1918 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / О. М. Тавшунський ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 16 с. — укp.

Проаналізовано участь Бельгії в колоніальному поділі Африки в 1876 - 1918 рр. Вперше проведено комплексний аналіз бельгійської колоніальної політики в новий час. Відзначено, що бельгійський колоніалізм має ряд особливостей, які зумовлюють специфічні відносини між метрополією та колонією. Стаючи сувереном незалежної держави Конго, король розраховував на допомогу Бельгії, але з часом почав затягувати процес трансформації незалежної держави Конго в бельгійську колонію. Він здійснював абсолютну владу в Конго, маючи за мету з початку 1890-х рр. одержання надприбутків, що для конголезців означало встановлення одного з найжорстокіших режимів в Африці. Союзниками Леопольда II були колоніальна адміністрація, концесійні компанії та християнські місії. Поступово реальну владу в Конго взяли в свої руки транснаціональні корпорації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4БЕЛ)52-69 + Т3(6)5-694
Шифр НБУВ: РА377775 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Чуницька 
Бюджетно-податкові важелі формування фінансового потенціалу держави: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / Ірина Іванівна Чуницька ; Державна податкова адміністрація України; Національний ун-т держ. податкової служби України. — Ірпінь, 2009. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.3 + У9(4УКР)261.413
Шифр НБУВ: РА366213

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Кулакова Є.В. 
Господарська компетенція обласних рад та обласних державних адміністрацій: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / Є.В. Кулакова ; НАН України, Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано існуючі у правовій науці загальні підходи щодо визначення поняття та складових елементів компетенції. Запропоновано визначення поняття господарської компетенції обласних рад, обласних державних адміністрацій, охарактеризовано її складові (повноваження та предмети ведення). Сформульовано загальні принципи визначення компетенції обласних рад у сфері господарювання. Проаналізовано компетенцію обласних рад та обласних державних адміністрацій як учасників відносин у сфері господарювання. Уточнено правові засади реалізації господарської компетенції обласних рад як органів місцевого самоврядування. Розкрито правові засади діяльності місцевих державних адміністрацій. Досліджено особливості реалізації господарської компетенції обласними радами й обласними державними адміністраціями. Проаналізовано зарубіжний досвід правового забезпечення та реалізації компетенції органів місцевого самоврядування та виконавчої влади відповідного рівня у сфері господарювання. Обгрунтовано пропозиції щодо удосконалення господарської компетенції обласних рад та обласних державних адміністрацій і порядку її реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-94 + Х819(4УКР)011.212 +
Шифр НБУВ: РА368791

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Патяка О.О. 
Гродський суд у системі владних структур Київського, Брацлавського та Волинського воєводств (друга половина XVI - перша половина XVII ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.О. Патяка ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2005. — 22 с. — укp.

На базі документальних джерел розглянуто процеси функціонування гродських судів на території Київського, Врацлавського та Волинського воєводств у другій половині XVI - першій половині XVII ст. у контексті соціально-політичної історії України. На підставі документів актових гродських книг з'ясовано склад і обов'язки адміністрації гродського суду, уточнено коло його компетенції, проаналізовано основні етапи судочинства та визначено його правові джерела. Установлено, що адміністрація гродського суду складалася зі старости, підстарости, гродського судді, та судових виконавців: вижів, децьких і возних. Доведено, що у реальному житті компетенція гродського суду була значно ширшою, ніж було встановлено законом (Статутом 1566 р.). Для встановлення істини гродські судові урядники застосовували різноманітні слідчі методи, взаємодіючи з іншими повітовими судами, а також з судом копним і доменіальним, а сам процес базувався на складній доказовій системі та передбачав глибоке знання чинних правових норм. Під час винесення вироків суд спирався не тільки на право "посполите" (Статут 1566 р.), а й на норми давнього звичаєвого права. Доведено, що саме це право часто мало вирішальне значення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)44-5 + Х2(4УКР)44-629.1 +
Шифр НБУВ: РА341358

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Михайлюк Ю.М. 
Державне управління та громадське самоврядування на Південній Київщині в 60-х рр. XIV - 60-х рр. XVI ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Ю.М. Михайлюк ; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2006. — 20 с. — укp.

Визначено структуру та характер діяльності повітової адміністрації та системи самоврядування територіальних громад у період 60-рр. XIV ст. - 60-х рр. XVI ст. Проведено комплексне досліження військової, дипломатичної, судово-адміністративної та господарсько-фіскальної сфер діяльності органів державного управління на Південній Київщині. Наведено характеристику системи сільського та міського громадського самоврядування у регіоні з урахуванням впливу на її діяльність органів державної влади. З'ясовано, що крім виконання офіційних функцій та обов'язків, місцева влада неодноразово вдавалася до самостійної діяльності та перевищення повноважень, що в сукупності надавало Південній Київщині квазіавтономності. Виявлено, що громадське самоврядування в регіоні продовжувало активно діяти та відстоювати інтереси громад, але зазнавало суттєвого тиску державної влади, наслідком якого стало обмеження його прав. Доведено, що громадське самоврядування, зокрема міське, зазнало значних деформацій внаслідок втручання в його справи державної влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4КИЕ)4-536 +
Шифр НБУВ: РА343936

Рубрики:

      
13.

Дітковська Т.П. 
Диференційована корекція клініко-імунологічних порушень у хворих на персистуючу бронхіальну астму легкого та середньотяжкого перебігу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / Т.П. Дітковська ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2004. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено ефективність застосування інгаляцій беклометазону дипропіонатом і салметеролом та електромагнітного випромінювання надвисокої частоти та таблеток "Фітору" для лікування бронхіальної астми у період загострення хвороби. Визначено динаміку клінічних та інструментально-лабораторних даних - показники функції зовнішнього дихання, системного імунітету, стан місцевого імунітету, рівень кортизолу у плазмі крові. Встановлено, що використання електромагнітного випромінювання надвисокої частоти (НВЧ-терапії) та табелеток "Фітору" сприяє стабілізації перебігу бронхіальної астми з позитивною динамікою показників функції зовнішнього дихання та підвищенням рівня кортизолу. Зазначено, що місцева імунокоригувальна дія проявляється нормалізацією адгезивної та поглинальної здатності альвеолярних макрофагів у групі з викорстанням НВЧ-терапії та нормалізацією поглинальної здатності нейтрофільних гранулоцитів (у групах з НВЧ-терапією та "Фітором"). Розроблено диференційований підхід щодо корекції клініко-імунологічних порушень у хворих на бронхіальну астму з застосуванням НВЧ-терапії та таблеток "Фітору".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-3 +
Шифр НБУВ: РА330371

Рубрики:

      
14.

Літвінов О. В. 
Діяльність органів місцевого самоврядування з реалізації державної регуляторної політики в Україні: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.04 / О. В. Літвінов ; Дніпропетр. регіон. ін-т держ. упр., Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено недоліки інституційного забезпечення державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності та розроблено практичні рекомендації з вдосконалення законодавчого забезпечення її реалізації в Україні. Досліджено сучасний стан реалізації державної регуляторної політики в Україні та взаємодію органів місцевого самоврядування з місцевими державними адміністраціями в даному процесі. Розроблено концептуальну модель діяльності органів місцевого самоврядування з реалізації державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності, невід'ємною складовою якої є моніторинг реалізації даної політики на базі технологічної карти й аудит регуляторної діяльності органів місцевого самоврядування. Розроблено алгоритм аудиту регуляторної діяльності органів місцевого самоврядування. Запропоновано його запровадження як інструмент підвищення результативності реалізації державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-94 + Х819(4УКР)120.0
Шифр НБУВ: РА371392 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Ковтун І.Б. 
Діяльність органів місцевого самоврядування на регіональному рівні в Україні: організаційно-правові особливості та шляхи вдосконалення: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.04 / І.Б. Ковтун ; Дніпропетр. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Визначено шляхи вдосконалення діяльності органів місцевого самоврядування на регіональному рівні в Україні (районних і обласних рад) на підставі аналізу організаційно-правових особливостей їх діяльності, що має практичне значення для подальшого розвитку та функціонування інституту місцевого самоврядування в цілому. Визначено теоретичну суть понять "самоврядування в регіоні", "процес реалізації повноважень органами місцевого самоврядування", "механізм реалізації повноважень органами місцевого самоврядування", "особливості реалізації повноважень органів місцевого самоврядування регіонального рівня". Досліджено правові й організаційні особливості реалізації повноважень районних і обласних рад. Виявлено недоліки діяльності даних органів і запропоновано шляхи їх усунення. Здійснено дослідження взаємодії районних і обласних рад з місцевими адміністраціями та сільськими, селищними, міськими радами. Визначено, що вона повинна відбуватися не шляхом делегування повноважень, а за допомогою організаційно-правових договорів, угод про спільну діяльність і створення постійно або тимчасово діючих державно-самоврядних організацій. За результатами дослідження розроблено пропозиції щодо вдосконалення діяльності районних і обласних рад, реалізація яких сприятиме підвищенню ефективності функціонування системи місцевого самоврядування в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-91 +
Шифр НБУВ: РА355774

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Юхно О.О. 
Діяльність транспортної міліції щодо попередження крадіжок приватного майна громадян на пасажирському залізничному транспорті: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.О. Юхно ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Здійснено наукове дослідження проблем організації та здійснення транспортною міліцією діяльності щодо запобігання крадіжкам приватного майна громадян на пасажирському залізничному транспорті. Запропоновано теоретичні положення та практичні рекомендації, сформульовані з урахуванням особливостей предмета злочинного посягання, механізму вчинення вказаних злочинів, практики їх розкриття, розслідування та запобігання. Розроблено кримінологічну характеристику крадіжок приватного майна громадян на пасажирському залізничному транспорті. Досліджено організаційно-функціональні засади боротьби та запобігання злочинам даного виду, визначено та проаналізовано основні напрямки та заходи запобігання, які набули поширення в діяльності транспортної міліції. Наведено рекомендації щодо оптимізації інформаційного забезпечення запобігання злочинам і вдосконалення взаємодії між лінійними та територіальними органами Внутрішніх Справ, а також адміністраціями залізниць.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)711.16 + Х819(4УКР)112.011.013 + Х881.9(4УКР)124 +
Шифр НБУВ: РА338243

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Мазуркевич А.О. 
Елементи енергозберігаючої технології вирощування насіння цибулі ріпчастої в умовах південної зони України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.14 / А.О. Мазуркевич ; Ін-т овочівництва і баштанництва УААН. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Уперше за умов півдня України (Криму) на підставі аналізу морфо-біологічних особливостей розвитку та способів вирощування цибулі ріпчастої сорту Ялтинська місцева обгрунтовано, експериментально доведено та впроваджено елементи енергоощадної технології виробництва насіння: мінливості сортових якостей цибулі сорту Ялтинська місцева. Доведено можливість застосування розсадного та безрозсадного способів вирощування. Установлено вплив строків сівби і садіння, густоти рослин на врожайність та якість насіння. Вивчено вихідний матеріал та створено новий сорт цибулі ріпчастої "Ялтинський рубін" зі стабільно високими сортовими ознаками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.52-4(4УКР) + П241.52-37(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА341028

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Войтенко Ю.М. 
Еліта Правобережної України в російському імперському суспільстві: політико-соціальні виміри (1793 - 1832 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Ю.М. Войтенко ; Держ. вищ. навч. закл. "Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г.Сковороди". — Переяслав-Хмельниц., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено процес становлення суспільної еліти Правобережної України за нових політико-соціальних умов Російської імперії. Проаналізовано становище політичної, духовної та культурної еліти Правобережжя. Доведено, що заможна шляха та російське дворянство становили політичну еліту регіону; православне духовенство як носій державності та духовності набуло статусу духовної еліти; інтелігенція Правобережжя, у складі якої до першої третини XIX ст. домінували поляки, була основою культурної еліти. Простежено процес набуття привілейованості шляхти за нових політичних умов у результаті поширення на неї статусу благородного російського дворянства. З'ясовано, що до польського повстання 1830 - 1831 рр. з одержанням дворянського статусу місцева шляхта продовжувала відігравати провідну роль в усіх сферах життєдіяльності правобережного суспільства. Встановлено, що після повстання соціальна структура Правобережної України була реорганізована за зразком імперської відповідно до російського законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)46-28/29 + Т3(2)46-7 +
Шифр НБУВ: РА361148

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Салаймєх Раєд Хішам 
Комплексна оцінка ефективності використання брефо-керамічного пластичного матеріалу в профілактиці післяопераційної атрофії альвеолярного відростка: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Салаймєх Раєд Хішам ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Розроблено метод заміщення дефектів альвеолярних відростків щелеп, які виникають після видалення зубів. За результатами проведених антропометричних досліджень розмірів альвеолярних відростків щелеп у пацієнтів до хірургічного втручання та в післяопераційному періоді встановлено, що темпи зменшення кістки найбільш виражені протягом першого місяця після операції з видалення зуба (горизонтальна атрофія - 13,2 %, вертикальна - 11,8 %), а в подальшому вони суттєво знижуються та в період спостережень з 4 до 12 місяців залишаються на рівні 1 - 2 %. Динаміка змін клінічних симптомів та локальної температури тканин у зоні проведеної операції та змін біохімічних показників свідчить, що найменш виражена місцева запальна реакція на хірургічну травму розвивається в пацієнтів у разі закриття кісткової рани брефо-керамічним матеріалом. У найбільш значному ступені має вияв процес запалення після заміщення лунки згустком крові, згасання якого за даними комплексних показників відбувається на 10-у добу, тоді як за умов використання брефо-керамічного матеріалу - на 7-му добу післяопераційного періоду. Визначено, що введення в лунку зуба препарату "Кергап" знижує темпи атрофії на 4,5 % (протягом трьох місяців) та на 7 % (через 1 рік). Найбільш виражений ефект стримування атрофії кісткової тканини одержано у разі заміщення післяопераційного дефекту альвеолярного відростка брефо-керамічним матеріалом (на 7,2 % за підсумками трьох місяців і на 11,4 % - через 1 рік).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.802.0
Шифр НБУВ: РА320402 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Рудюк О.В. 
Концептуальні засади політики адміністрацій Р. Рейгана відносно СРСР (1981 - 1989 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / О.В. Рудюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 19 с. — укp.

На основі широкого кола джерел і наукових публікацій досліджено процес формування концептуальних настанов політики адміністрацій Р. Рейгана відносно СРСР (1981 - 1989 рр.). Проаналізовано стратегію і тактику, застосовану даними адміністраціями під час розробки й запровадження антикомуністичної моделі відносин з Радянським Союзом. Розкрито чинники, які вплинули на прийняття ними рішення про здійснення політики конструктивних відносин з СРСР. Висвітлено основні уявлення Р. Рейгана та його політичного оточення про міжнародну політику й американсько-радянські відносини у передпрезидентський період і вплив ідеології неоконсерватизму на політику адміністрацій даного президента відносно СРСР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(7СПО)63-64(2)
Шифр НБУВ: РА370551 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського