Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (10)Реферативна база даних (388)Книжкові видання та компакт-диски (139)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=МАРКУВАНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 41
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Можаренко М.М. 
Використання гордеїнів як маркерів ступеня зимостійкості озимого ячменю: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / М.М. Можаренко ; УААН. Селекц.-генет. ін-т - Нац. центр насіннєзнавства та сортовивчення. — О., 2005. — 21 с. — укp.

Проаналізовано можливість використання алелей гордеїнкодувальних локусів для маркування ступеня зимостійкості озимого ячменю. Для розв'язання даної задачі створено методику електрофорезу гордеїна в кислому поліакриламідному гелі. Побудовано каталог основних алелей гордеїнкодувальних локусів. На модельному об'єкті, матеріалі конкурсних сортовипробувань і колекції вивчено взаємозв'язок алельного складу даних локусів зі ступенем зимостійкості. Створено математичні та графічні моделі цього зв'язку, що мають високий ступінь надійності. Показано, що запропоновані математичні моделі мають найбільший ступінь достовірності у роки з суворими умовами зимівлі рослин. Вивчено серії алелей гордеїнкодувальних локусів, що маркують низький, середній і високий ступінь зимостійкості озимого ячменю. Показано, що найбільшу зимостійкість мають генотипи з формулами 2.4.4., 2.3.1. Створено два сорти озимого ячменю "Метелиця" та "Достойний".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.703-275.9 +
Шифр НБУВ: РА338597

      
2.

Копильна О.М. 
Відтворення авторської алюзії в художньому перекладі (на матеріалі українських перекладів англомовної прози ХХ століття): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.16 / О.М. Копильна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено засоби відтворення алюзії під час перекладу художніх творів англійських і американських письменників XX ст. українською мовою. Розглянуто різні типи алюзій, узагальнено чинники, що впливають на вибір засобів їх перекладу. Доведено, що основне завдання перекладача під час відтворення алюзії - зберегти її асоціативний фон, забезпечити її впізнаваність реципієнтом. Виявлено основні прийоми передачі алюзії, встановлено шляхи й умови досягнення адекватного перекладу. Зауважено, що ефективними прийомами для відтворення алюзій під час перекладу художнього твору є транскодування, цитатний, семантико-стилістичний і уточнювальні переклади та графічне маркування алюзії. Адекватність перекладу досягається і за допомогою компенсаційних прийомів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ВЕЛ)-318.3 + Ш5(7СПО)-318.3 + Ш407 +
Шифр НБУВ: РА349663

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Деркач І.М. 
Генетичні властивості ентеровірусів свиней та їх кореляція із серотиповою належністю: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / І.М. Деркач ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Визначено генетичні властивості ентеровірусів свиней та їх кореляції з серотиповою нележністю. Досліджено процес адаптації ізолятів та референтних штамів ентеровірусів свиней до гетерологічної культури клітин ВНК-21/clone13. Паралельно у перещеплюваних культурах клітин СНЕВ та ВНК-21/clone13 проаналізовано їх цитопатичну й інфекційну активність. Вивчено кореляційні особливості генетичних ознак ентеровірусів свиней з їх серотиповою належністю. Запропоновано спосіб індикації репродуктивної активності та генетичного маркування ентеровірусів свиней у культурі клітин ВНК-21.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.325.7 + П843.4 +
Шифр НБУВ: РА368470

Рубрики:

      
4.

Єгорова Т.В. 
Ефективність поєднання діалельних схрещувань та методу генетичного маркування для гібридологічного аналізу вівса посівного (IAvena sativa L./I): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / Т.В. Єгорова ; НАН України. Ін-т клітин. біології та генет. інженерії. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Встановлено роздільну здатність гібридологічного аналізу культурного вівса за кількісними ознаками у разі використання даних оцінки перших гібридних поколінь у сполученні з генетичним аналізом вихідних форм за генами-маркерами.Виявлено зчеплення генів-маркерів Pt4, N4, N5 і Ave1 з генами, які можуть розглядатися як ідентифіковані QTLs.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.5-314 +
Шифр НБУВ: РА324224

Рубрики:

      
5.

Тищенко Т. В. 
Інтонація оцінних висловлень у сучасному англійському діалогічному мовленні: гендерний аспект (експериментально-фонетичне дослідження): автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / Т. В. Тищенко ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Проаналізовано вияви гендерної асиметрії оцінювання в англійській мові. Висвітлено особливості комунікативної прагматики англійських оцінних висловлень у діалогічному мовленні побутової сфери. Визначено просодичні засоби маркування раціональних та емоційних оцінок в чоловічому та жіночому мовленні. На основі аудиторського й акустичного аналізу встановлено інваріантні та диференційні просодичні характеристики, просодичні маркери гендерної варіативності експліцитних оцінних висловлень у сучасному англійському діалогічному мовленні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-132 + Ш143.21-227.4
Шифр НБУВ: РА381753 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Кучер М.Д. 
Лапароскопічна хірургія товстої кишки: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / М.Д. Кучер ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 41 с. — укp.

Виявлено механізми розвитку імунних і біохімічних адаптаційних реакцій на хірургічний стрес після лапароскопічних та відкритих резекцій товстої кишки. Доведено скорочення тривалості катаболічної фази та періоду вторинної імуносупресії в хворих після лапароскопічних операцій. Вперше проведено інтегрування онкологічних і функціональних принципів до цілісної системи виконання лапароскопічних операцій на товстій кишці та встановлено ефективність розробленої хірургічної тактики шляхом порівняльного аналізу безпосередніх і віддалених наслідків оперативних втручань. Розроблено систему об'єктивних критеріїв для визначення меж лапароскопічної резекції товстої кишки й обсягів лімфаденектомії у випадках колоректального раку на основі застосування інтраопераційної фотобіопсії та маркування зон дискоординації кишкової моторики. Визначено клінічні ситуації, які дозволяють застосовувати оригінальні способи первинно реконструктивних лапароскопічних втручань у випадках раку прямої кишки низької локалізації з мінімальним ризиком розвитку локальних рецидивів хвороби. Запропоновано диференційний підхід до застосування мініінвазивних хірургічних способів лікування малігнізованих аденом товстої кишки на підставі кількісної оцінки ступеня ризику несприяливого результату ендоскопічної поліпектомії. Обгрунтовано клінічні показання до застосування тотальних колектомій лапароскопічним способом як невідкладних операцій у випадках ускладненого перебігу неспецифічного виразкового коліту. Подальшого розвитку дістав новий напрямок застосування лапароскопічних технологій у пластично-реконструктивній хірургії: використано розроблені методи лапароскопічної ректо- та вагінопексії, а також способи реконструкції піхви алотрансплантатом з сегментів товстої кишки, які дозволили досягти нового рівня функціональних результатів і косметичного ефекту під час їх клінічної апробації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.3
Шифр НБУВ: РА318110 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Балашова 
Маркування генів VRN і PPD м'якої пшениці методами ПЛР-аналізу: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.26 / Ірина Анатоліївна Балашова ; НАН України; Інститут молекулярної біології і генетики. — К., 2002. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.1-31
Шифр НБУВ: РА320572

Рубрики:

      
8.

Ларченко В.В. 
Мова та влада: відношення глобальне/локальне в дискурсі постколоніалізму: автореф. дис... канд. філософ.: наук:09.00.04 / В.В. Ларченко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено відношення глобальна/локальна мова у дискурсі поліколоніалізму, в якому першою складовою є англійська мова як найбільш владна мовна система, взаємопов'зана з тезою М.Фуко про мову як владу у контексті зв'язку цієї мови з двома імперіями: колоніальною - Великою Британією та (пост)колоніальною - США. Проведено розподілення дискурсу англійської мови епохи постколоналізму за трьома видами: "нейтральності", "імперіалізму", "перформативності". Показано, що саме останній вид є оптимальним у подоланні дихотомії "мова", що колонізує/колонізується через функціонування нового мовного простору. Проаналізовано постколоніальну лінгвістичну конкуренцію, у процесі якої глобальна англійська мова використовує стратегії: маркування локальних мов як "(на)завжди-вже-інших/чужих", виробництва все більшої кількості лінгвістичних продуктів та їх впровадження в локальні мови. Ефектом лінгвістичної конкуренції є виробництво локальних мов - World/New Englishes, які становлять перформативну англійську мову, та як їх окремий випадок - Japanglish. Здійснено реконструкцію гайрайго та японізмів як стратегій матеріальної/символічної влади глобальної/локальної мов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю225.4 + Ф03 +
Шифр НБУВ: РА356560

Рубрики:

      
9.

Ткач Л.О. 
Мовна ситуація на Буковині в кінці ХІХ - на початку ХХ ст. і розвиток української літературної мови: автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.02.01 / Л.О. Ткач ; НАН України. Ін-т мовознав. ім. О.О.Потебні. — К., 2008. — 40 с. — укp.

Досліджено розвиток української мови на Буковині в кінці XIX - на початку XX ст. у процесі її становлення як однієї з офіційних мов краю та впливу мовного середовища сусідніх держав. Проаналізовано українсько-німецькі, українсько-польські, українсько-румунські мовні зв'язки у контексті тогочасних суспільно-політичних умов функціонування української мови та її соціального статусу на землях Буковини, Галичини та Наддніпрянщини. Особливу увагу приділено дослідженню феномену галицько-буковинського койне та церковнослов'янської культурно-писемної традиції у західноукраїнському варіанті літературної мови кінця XIX - початку XX ст. Вперше в українському мовознавстві наведено характеристику явищ мовної інтерференції, типових для даного варіанта літературної мови, та проаналізовано відображення західноукраїнської лексичної та фразеологічної специфіки в українській лексикографії XX ст. Для окремих слів і зворотів, які з політичних причин було штучно вилучено з активного вжитку, запропоновано зняти їх обмежувальне маркування як діалектних і західних та ввести до складу сучасної української літературної мови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш121(4УКР) + Ш141.4-013 +
Шифр НБУВ: РА356491

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Опьонова І.В. 
Організаційно-економічний механізм системи ідентифікації та маркування товарів EAN*UCC на підприємствах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / І.В. Опьонова ; Укр. акад. зовніш. торгівлі. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Наведено нове тлумачення поняття "система штрихового кодування товарів". Базуючись на загальних принципах ідентифікації торгових одиниць розроблено блок-схему вибору структури глобального номера торгової одиниці. З метою уникнення грубих порушень у процесі маркування виробів штрихкодовими позначками запропоновано алгоритм вибору штрихкодової символіки. За допомогою степеневої, експоненціальної та поліноміальної функції шостого степеня побудовано апроксимацію кількості товарів, маркованих штрих-кодами EAN, і числа підприємств-учасників даної системи. Запропоновано рекомендації щодо забезпечення якості штрихкодового маркування вітчизняних товарів, що дозволить уникнути фальсифікації та недостовірності їх ідентифікації на всіх етапах проходження товару від виробника до споживача. Розроблено структурну модель реалізації стратегії застосування штрихкодових технологій на вітчизняних підприємствах як відкритої системи, в основу якої покладено комплексний підхід щодо впровадження проектів на базі стандартів EAN*UCC. Розглянуто бізнес-модель безперервного постачання товарів із застосуванням стандартів ЕОД, яка дозволить значно скоротити обсяг паперової роботи, організаційні видатки товаровиробника, покращати якість бізнес- і логістичних даних, прискорити обіг капіталів, зменшити обсяг товарних запасів на підприємстві. Наведено проект оптимізації процесів постачання та торгівлі з використанням електронних повідомлень на базі синтаксису UN/EDIFACT.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-44 +
Шифр НБУВ: РА325581

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Гордійчук Є.Г. 
Організаційно-економічні важелі формування системи екологічної сертифікації в Україні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.06 / Є.Г. Гордійчук ; НАН України, Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретико-концептуальні й організаційно-економічні засади інтегрованої системи екологічної сертифікації в Україні. Розкрито сутність базових понять дослідження, розглянуто передумови розвитку екологічної сертифікації в Україні. Проведено оцінювання стану навколишнього природного середовища, встановлено критерії екологічності та якості продукції у контексті вимог Європейського Союзу, наведено рекомендації щодо імплементації міжнародного досвіду у сфері екологічної сертифікації та маркування. Проаналізовано міжнародну та вітчизняну практику формування сертифікаційної політики. Встановлено принципи та критерії визначення екологічної сертифікації у контексті вимог досягнень екологічної та продовольчої безпеки, обгрунтовано напрями удосконалення законодавчо-нормативних механізмів активізації впровадження екологічної сертифікації. Запропоновано сценарій впровадження екологічної сертифікації в Україні на державному рівні з урахуванням інституційних чинників і стимулювальних важелів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР),022 + У9(4УКР)280 +
Шифр НБУВ: РА367990

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Вишневський Л.В. 
Селекційно-генетичні методи поліпшення продуктивності свиней миргородської породи та використання їх при схрещуванні: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Л.В. Вишневський ; Ін-т розведення і генетики тварин УААН. — с. Чубинське (Київська обл.), 2008. — 18 с. — укp.

Вивчено генеалогічну структуру миргородської породи у генезисі. Визначено строки використання свиноматок і критерії їх добору за показниками відтворної здатності, а також відгодівельні та м'ясні якості свиноматок на сучасному етапі розвитку породи та взаємозв'зок показника віку досягнення живої маси 100 кг у разі оцінювання молодняку за їх продуктивністю та якістю нащадків для визначення ефективності добору селекційного матеріалу за однією з ознак. Виявлено вплив генетичної подібності тварин, установленої за методом ISSR - PCR маркування, на показники відтворної здатності свиноматок. Визначено ефективність схрещування свиней миргородської породи з великою білою породою чеської селекції на підвищення показників відтворної здатності, відгодівельних і м'ясних якостей. Виявлено закономірності росту та розвитку чистопородних і помісних тварин. Установлено економічну ефективність їх відгодівлі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-33 +
Шифр НБУВ: РА361454

Рубрики:

      
13.

Данилюк І.Г. 
Синкретизм у системі частин мови: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / І.Г. Данилюк ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Проаналізовано різнорівневі вияви синкретизму на рівні частин мови. Уточнено зміст традиційного тлумачення синкретизму, до сфери якого включаються процеси омонімії та контамінації. Обгрунтовано типологію рівнів синкретизму, встановлено причини виникнення синкретичних явищ. Наведено класифікацію синкретичних одиниць. Висвітлено проблеми класифікації частин мови та основних напрямів її розв'язання, обгрунтовано чотирикомпонентну та гетерогенну класифікацію, на підставі якої з використанням словникової бази даних побудовано моделі синкретичних одиниць, визначено їх кількісну репрезентативність. Окреслено польову структуру іменника, дієслова, прикметника та прислівника. Інструментом та результатом дослідження постала електронна база укранської лексики з детальним маркуванням специфіки синкретизму на формальному рівні для кожної словникової одиниці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-212 + Ш141.4-31 +
Шифр НБУВ: РА344999

      
14.

Дрига І.М. 
Синтагматична специфіка турецької мови (регіон Балканського півострова, середина ХІХ - ХХ ст.): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.13 / І.М. Дрига ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Розглянуто особливості турецької мови Болгарії, Румунії, Македонії, Боснії, Косова, Греції, Кіпра й Албанії, встановлено єдину картину побутування мови, проведено порівняння її рис, серед яких визначальними є синтагматичні. Доведено, що в зонах різносистемних мовних зустрічей зміни призводять до потенційного маркування "прагматично обумовлених" граматичних явищ, синтаксис є етапним бар'єром для контамінаційного вторгнення однієї системи в іншу. На підставі аналізу писемних джерел досліджено прагматичні розрізнення, що прогнозують правила інверсії з синтагматичною здатністю до передпозицій. У писемній мові наявні суб'єкт-початкові, безпосередньо переддієслівні та постпредикативні обмеження. Доведено, що ієрархію синтаксису та семантики у балканотурецькій мові зумовлено синтагматично.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш163.12-22
Шифр НБУВ: РА314526 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
15.

Лисецька Т.Ю. 
Структура комплексу щипівок родів ICobitis/I i ISabanejewia/I (Cypriniformes: Cobitidae) басейну Середнього Дніпра та р. Сіверський Донець: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.08 / Т.Ю. Лисецька ; НАН України. Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Уперше з використанням методу молекулярно-генетичного аналізу здійснено дослідження диплоїдно-поліплоїдного комплексу щипівок за змістом: генетичне маркування, цитометричний аналіз та детальна морфологічна характеристика. Уперше для України, на підставі даних одномірної та багатомірної статистики у порівнянні за морфологічними ознаками диплоїдних та поліплоїдних особин виділено сукупності діагностичних ознак зовнішньої морфології, що є необхідні для визначення щипівок досліджених регіонів. Проаналізовано колекцію зоологічного музею ННПМ НАНУ, на базі якої для родини Cobitidae охарактеризовано динаміку становлення комплексу щипівок України у часі. Уперше для фауни України виявлено міжвидові гібриди C. taenia-S. aurata і C. taenia-C. velanoleuca - нового виду для іхтіофауни України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.334.252.53 +
Шифр НБУВ: РА333496

Рубрики:

      
16.

Крилов В.М. 
Структурно-статистична ідентифікація геометричних об'єктів та текстур в автоматизованих системах управління та перетворення інформації: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.06 / В.М. Крилов ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2002. — 31 с. — укp.

Висвітлено методи підвищення ефективності автоматизованих систем переробки і розпізнавання зображень. Досліджено методи виділення і аналізу контурів розпізнавання об'єктів і текстур, використання властивостей і моделей зорового аналізатора для підвищення ефективності цифрових відеокомплексів. На базі даних методів розроблено проблемно-орієнтовані системи екологічного моніторингу водної поверхні й автоматичного розпізнавання маркування тепловиділяючих збірок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.632
Шифр НБУВ: РА321140 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Виставкіна Д.О. 
Типологія кіноспоживання в сучасному соціокультурному просторі України: автореф. дис... канд. соціол. наук : 22.00.04 / Д.О. Виставкіна ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 21 с. — укp.

Запропоновано комплексний аналіз кіно, що описує його як соціальний інструмент, який обумовлює процеси диференції та маркування суб'єктів у структурі соціокультурного простору в процесі функціонування кіно в полях кіновиробництва, кінорозповсюдження та кіноспоживання. Використано методи описової статистики та багатовимірної класифікації даних, такі як: просте та перехресне групування, аналіз множинних відповідей, факторний аналіз, ієрархічний і двокроковий кластерний аналіз, кластерний аналіз центрів, багатовимірний корреспонденс-аналіз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*685.37 +
Шифр НБУВ: РА367059

Рубрики:

      
18.

Гродецька Т.М. 
Трансформація споживчого ринку та його регулювання в перехідній економіці: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Т.М. Гродецька ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 16 с. — укp.

Визначено та розкрито зміст споживчого ринку як системи економічних відносин, яка виражає прямі та зворотні зв'язки суб'єктів господарської діяльності щодо руху споживчих товарів (послуг) та реалізує їх економічні інтереси. Розглянуто види споживчих ринків у трансформаційній економіцї за різними критеріями: за суб'єктами господарювання - державні та приватні; за територіальною ознакою - національні, регіональні, міські, сільські; за ступенем легалізації - легальні, "сірі", "чорні"; за соціальною ознакою (ступенем доступності благ різним верствам населення). Встановлено особливості особистого споживання у перехідній економіці. Виявлено пріоритетні напрямки державного регулювання споживчого ринку: підвищення купівельної спроможності за рахунок зростання доходів населення; розширення пропозиції товарів та послуг вітчизняного виробника; регулювання цін на соціально значущі товари та послуги; створення умов для розвитку цивілізованої конкуренції у межах культури підприємництва; зменшення регіональної диференціації за рівнем розвитку споживчих ринків. Запропоновано засоби удосконалення захисту прав споживачів в Україні: впровадження екологічного маркування продукції згідно світового досвіду з метою недопущення на споживчий ринок України неякісних продуктів харчування; розвиток споживчої культури та освіти населення; оновлення норм та стандартів якості товарів та послуг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.321 +
Шифр НБУВ: РА322509

Рубрики:

      
19.

Ворушко Т.В. 
Уподібнення як засіб реалізації синтаксичних зв'язків у сучасній українській літературній мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Т.В. Ворушко ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2006. — 22 с. — укp.

Досліджено один з найбільш поширених засобів реалізації та маркування семантико-граматичних відношень між компонентами мовленнєвого ланцюга - уподібнення, за якого граматична форма одного з цих компонентів відтворюється у граматичній формі іншого у спільних для них граматичних категоріях. Описано сферу функціональної реалізації уподібнення у сучасній українській мові та сформовано систему лінгвістичних об'єктів на рівні парадигматичних класів слів, у якій уподібнення є граматичним способом, а також на рівні співвідносних у разі уподібнення граматичних категорій. Як спосіб вираження різних синтаксичних зв'язків, у тому числі неієрархічних, уподібнення протиставлене узгодженню, одному з типів підрядного зв'язку. Описано реальне функціонування уподібнення як засобу маркування смислової та синтаксичної зв'язаності слів у межах однієї предикативної зони, а також у межах різних предикативних зон.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-226 +
Шифр НБУВ: РА343605

      
20.

Паюк О. Л. 
Синтез та властивості поверхнево-активних блочно-гребенеподібних кополімерів на основі ПЕГ- та фторовмісних метакрилатів / О. Л. Паюк. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена синтезу нових поверхнево-активних кополімерів блочно-гребенеподібної будови за рахунок використання гребенеподібних полімерів з бічними поліетиленгліколевими або фторалкільними ланцюгами та кінцевими реакційними фрагментами похідних ізопропіл бензену. Такі телехелатні гребенеподібні полімери з кінцевим функціональним фрагментом отримували радикальною полімеризацією відповідних метакрилатів в присутності функціональних перокси-, епокси- або аміновмісних похідних ізопропіл бензену як передавачів ланцюга.Отримані гребенеподібні полімери з кінцевою реакційноздатною групою (пероксидною, епоксидною або амінною) успішно використані як макромолекули-попередники для синтезу кополімерів комплексної архітектури. Так, тип кінцевої реакційної групи у складі телехелатних гребенеподібних полімерів визначає механізм прищеплення послідуючого полімерного блоку: радикальний або адитивний. Встановлено кінетичні особливості синтезу блочно-гребенеподібних кополімерів для кожної стадії полімеризації. Вивчено колоїдно-хімічні властивості амфіфільних гребенеподібних кополімерів з бічними ПЕГ-ланцюгами, блок-кополімерів на їхній основі, та блок-кополімерів з гідрофобним фторовмісним блоком. Встановлено вплив макромолекулярної структури (а саме довжин бічних та основного ланцюгів, їх мікроструктури) та утворення комплексів з карбоновими кислотами на колоїдно-хімічні властивості ПЕГ-вмісних гребенеподібних полімерів. Колоїдно-хімічні властивості амфіфільних блочно-гребенеподібних кополімерів контролювали шляхом зміни довжин фторо- та ПЕГ-вмісних бічних ланцюгів, гребенеподібного та лінійного блоку. Синтезовані блочно-гребенеподібні кополімери можуть утворювати міжмолекулярні комплекси з іншими речовинами природного та / або синтетичного походження, такими як нуклеїнові кислоті, лізоцим, тощо. Синтезовані гребенеподібні та блочно-гребенеподібні макромолекули є ефективними носіями протиракових ліків, антимікробних білків, нуклеїнових кислот та флуоресцеїно-мічених олігонуклеотидів у складі міцелярних систем доставки. Це може бути використано для протиракової терапії, генної інженерії, маркування та візуалізації біологічних об'єктів.^UThe thesis is devoted to synthesis of novel surface-active copolymers of block/comb-like structure by usage of comb-like copolymers with side polyethylene glycol or fluoroalkyl chains and terminal reactive fragments of isopropyl benzene derivatives. Such telechelic comb-like polymers with terminal functional fragment obtained by radical polymerization of appropriate methacrylates in presence of functional peroxy-, epoxy- or amine-containing isopropyle derivatives as chain transfer agents.Obtained comb-like polymers with a terminal reactive group (peroxide-, epoxide- or amine) successfully used as macromolecules-precursors for synthesis of copolymers with complex architecture. Thus, the type of terminal group in telechelic comb-like polymer composition determined grafting mechanism of successive polymeric block: radical or additive. Kinetic peculiarities of block/comb-like copolymers synthesis established for each polymerization steps.Colloidal-chemical properties of amphiphilic comb-like copolymers with PEG-side chains, block-copolymers based on them, and block-copolymers with hydrophobic fluorine-containing block were studied. The influence of macromolecular structure (such as the lengths of side and backbone chains, their microstructure) and complex formation with carboxylic acids on colloidal-chemical properties PEG-containing comb-like polymers were established. Colloidal-chemical properties of amphiphilic block-/comb-like copolymers controlled by varying lengths of fluorine- or PEG-containing side chains, comb-like and linear blocks. Synthesized block-/comb-like copolymers can form intermolecular complexes with other substances of natural and / or synthetic origin, such as nucleic acids, lysozyme, etc.Synthesized comb-like and block/comb-like macromolecules are effective carriers of anticancer drugs, antimicrobial proteins, nucleic acids and fluorescence-labeled oligonucleotides in composition of micellar delivery systems. It can be used for cancer treatment, genetic engineering, biological objects labeling and imaging.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського