Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (185)Тематичний інтернет-навігатор (91)Наукова електронна бібліотека (7008)Реферативна база даних (45281)Книжкові видання та компакт-диски (20745)Журнали та продовжувані видання (4782)
Пошуковий запит: (<.>K=НАРОДН$<.>+<.>K=ЭНЦИКЛОПЕДИ$<.>+<.>K=НАУЧН$<.>+<.>K=ПРИКЛАДН$<.>+<.>K=ЗНАНИ$<.>+<.>K=ФИЛОСОФИ$<.>+<.>K=ПЕДАГОГИК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3058
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Соколовська А.Б. 
Автоматизована інформаційна система забезпечення контролю екологічних водонебезпечних процесів: Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.13.06 / А.Б. Соколовська ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2002. — 20 с. — укp.

Запропоновано системний підхід до оцінювання та прогнозування динаміки водонебезпечних процесів на основі єдиної стратегії взаємного узгодження моніторингу та контролю водонебезпечних процесів. Розроблено структуру та інструментальні засоби автоматизованої інформаційної системи моніторингу, системного аналізу та прогнозування водонебезпечних процесів, що дозволяє забезпечити своєчасне формування та обгрунтування рішення в динаміці водонебезпечних процесів. Наведено базову модель динаміки даних процесів, на основі якої побудовано математичні моделі: оцінювання динаміки швидко та повільно осцилюючих процесів, коротко- та довгострокового прогнозування динаміки процесів, відновлення в статистичній вибірці пропущених даних. Реалізовано у середовищі Borland Delphi 5.0 пакет прикладних програм прогнозування динаміки водонебезпечних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д222.4
Шифр НБУВ: РА318749 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Чалий С.Ф. 
Автоматизоване управління бізнес-процесами (моделі, методи і технології): автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.06 / С.Ф. Чалий ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2007. — 32 с. — укp.

Розроблено моделі, методи та технології автоматизованого управління бізнес-процесами зі змінною структурою за умов неконтрольованих зовнішніх збурень. Розглянуто клас бізнес-процесів зі змінною структурою, які характеризуються адаптацією послідовності процедур процесу під час його функціонування під впливом зовнішніх збурень. Запропоновано моделі представлення даних процесів підприємства, моделі бізнес-правил, ситуаційно-сценарні моделі та метод управління бізнес-процесами зі змінною структурою. Розроблено інструментальні програмні засоби, що реалізують технологію ситуативно-сценарного управління такими процесами, на базі яких розв'язано прикладні задачі, що доводять правильність запропонованої концепції, методів, алгоритмів. З застосуванням розробленої технології розв'язано задачі, взаємопов'язані з плануванням і моніторингом бізнес-процесів зі змінною структурою у межах системи управління якістю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-210.302 +
Шифр НБУВ: РА353473

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Каплун В.В. 
Автономні системи електроживлення сільськогосподарських споживачів з різнорідними джерелами електроенергії: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.09.03 / В.В. Каплун ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 37 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення надійності й ефективності автономного електроживлення сільськогосподарських споживачів. Розглянуто науково-технічні передумови побудови автономних систем електроживлення як комплексу автономних електрогенерувальних установок та технологічного обладнання у сільському господарстві. Установлено закономірності функціонування структурних організацій різнорідних джерел електроенергії та їх впливу на надійнісно-вартісні характеристики. Відзначено, що впровадження результатів досліджень забезпечує комплексне рорзв'язання задач надійного автономного електроживлення сільськогосподарських споживачів, зменшує енергетичні та ресурсні витрати. Розвинуто метод структурно-алгоритмічної оптимізації автономних систем електроживлення з традиційними та поновлюваними джерелами. Доведено, що реалізація автономних систем з заданими функціональними властивостями потребує комплексного оцінювання за показниками надійності та питомої собівартості електроенергії. З використанням результатів дослідження розв'язано прикладні задачі розрахунку показників надійності й ефективності автономних систем електроживлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П07,1 + З273 +
Шифр НБУВ: РА361057

Рубрики:

      
4.

Малиновський Б.В. 
Аграрна політика Австро-Угорщини та Німеччини в Україні, 1918 р.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Б.В. Малиновський ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2001. — 17 с. — укp.

Розглянуто аграрну політику Австро-Угорщини та Німеччини в Україні у 1918 р. в контексті східної політики зазначених держав періоду Першої світової війни. Висвітлено політичні та економічні фактори, які обумовили зацікавленість Центральних держав у вирішенні аграрного питання в Україні. Охарактеризовано взаємовідносини між представниками Німеччини й Австро-Угорщини з одного боку й урядами Української Народної Республіки та української держави - з іншого, які склалися з приводу та в процесі вирішення аграрного питання в Україні. Проаналізовано діяльність австро-угорських і німецьких військ, пов'язану з реалізацією політичних рішень керівництв Центральних держав у галузі земельних відносин в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)61-2 + Т3(0)61-6
Шифр НБУВ: РА317113 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Міщанин В.В. 
Аграрна політика на Закарпатті (1944 - 1950 рр.): Автореф. дис. канд. іст. наук: 07.00.01 / В.В. Міщанин ; Ужгор. нац. ун-т. — Ужгород, 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено вплив аграрної політики Народної Ради Закарпатської України (НРЗУ) в 1944 - 1945 рр. та регіональних і центральних партійних і державних органів СРСР та УРСР у 1946 - 1950 рр. на зміну суспільних відносин у цілому і аграрних зокрема на Закарпатті. Здійснено комплексний конкретно-історичний аналіз процесу аграрних перетворень 1944 - 1950 рр. у контексті повоєнної політики і радянізації Закарпаття. Визначено головні об'єктивні і суб'єктивні чинники формування основ аграрної політики краю у перші повоєнні роки і детально охарактеризовано механізм її реалізації. Виділено основні етапи політики усуспільнення і колективізації в аграрному секторі Закарпаття другої половини 1940-х рр. Розкрито форми і методи адміністративно-політичного директивного здійснення колективізації в закарпатському селі. Детально охарактеризовано форми опору населення краю компартійній політиці тотальної колективізації. Вперше в українській історіографії зроблено порівняльний аналіз аграрних перетворень 1944 - 1950 рр. на Закарпатті з методами та наслідками реалізації повоєнної політики колективізації в інших західних регіонах СРСР та політики кооперування сільського господарства у державах Східної Європи. Введено до наукового обігу ряд принципово нових джерел з фондів центральних і регіональних архівів України, переважно з Державного архіву Закарпатської області (ДАЗО) з історії аграрної політики на Закарпатті 1944 - 1950 рр. Підкреслено значення історичного досвіду для успішної реалізації сучасної аграрної реформи в незалежній Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР333)624-2 +
Шифр НБУВ: РА327920

Рубрики:

      
6.

Ковальова Н.А. 
Аграрна політика українських національних урядів (1917-1921 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.А. Ковальова ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню діяльності в галузі аграрних відносин урядів Української Народної Республіки доби Центральної Ради та Директорії і Української Держави. Вперше у вітчизняній історіографії запропоновано цілісну картину вирішення національними урядами аграрного питання. Застосований комплексний підхід до оцінки внутрішніх та зовнішніх чинників, які впливали на стан земельної справи, дозволив визначити основні напрямки та характерні риси аграрної політики, простежити її еволюцію. З'ясовано суспільні орієнтири в земельній справі, роль і місце політичних партій, проаналізовано ставлення селянства до урядової політики. Дістало подальший розвиток реконструкція системи державних органів, які займалися розробкою та реалізацією земельних реформ. Показано роль аграрного питання при визначенні шляхів національно-демократичної революції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-21

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Єрмоленко В.М. 
Аграрні майнові правовідносини приватних сільськогосподарських підприємств в Україні: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.06 / В.М. Єрмоленко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 36 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження теоретико-прикладних проблем системи аграрних майнових правовідносин приватних сільськогосподарських підприємств. Досліджено правову природу даних відносин, а також розкрито суть аграрних майнових правовідносин як системного явища. Запропоновано виділення аграрної майнової правосуб'єктності. Визначено систему родових об'єктів аграрних майнових правовідносин. За цього визначено кваліфікаційні ознаки зазначених об'єктів. Розглянуто правове становище приватних сільськогосподарських підприємств як суб'єктів даних правовідносин диференційовано за кожною організаційно-правовою формою таких підприємств. Досліджено правовий режим майна кожного з видів приватно-орендних підприємств як бази їх аграрних майнових правовідносин. Розроблено напрями вдосконалення аграрного законодавства, що врегульовує аграрні майнові правовідносини приватних сільськогосподарських підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)12 + Х859(4УКР)111 + Х839(4УКР)11 +
Шифр НБУВ: РА335245

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Воротняк І.Д. 
Агрокультура українців Буковини (друга половина XIX - початок ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.05 / І.Д. Воротняк ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2006. — 19 с. — укp.

Опрацьовано широке коло джерел і літератури та досліджено розвиток агрокультури українського населення Буковини. Значну увагу приділено проблемам впливу природних умов на розвиток землеробства. Висвітлено питання стосовно змін структури посівних площ, асортименту вирощуваних сільськогосподарських культур, а також щодо інноваційних систем землеробства. Розглянуто традиційні способи удобрення грунту. Проаналізовано динаміку розвитку народної агротехніки. Досліджено питання впровадження інновацій у сільське господарство краю та проаналізовано їх вплив на менталітет зі світогляду буковинського села. З'ясовано локальні та загальнослов'янські риси розвитку агрокультури українців Буковини. Охарактеризовано у порівняльному аспекті народну агротехніку, аграрні звичаї й обряди українського та східнороманського населення краю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=УКР74ЧРН)-416 +
Шифр НБУВ: РА341213

Рубрики:

      
9.

Ковальчук С.О. 
Адаптація маркетингової товарної стратегії до нових умов господарювання (на прикладі швейних підприємств): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / С.О. Ковальчук ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Науково обгрунтовано теоретико-методичні та прикладні засади адаптації маркетингових товарних стратегій швейних підприємств до нових умов господарювання на ринку України. Розроблено категоріально-понятійний апарат формування маркетингових товарних стратегій і систематизовано відповідний науково-методичний інструментарій. Визначено особливості нових умов господарювання підприємств сектору пошиття одягу у контексті інтеграції України до світового економічного простору, розкрито зміст процесу адаптації товарних стратегій підприємств до даних умов. На підставі аналізу тенденцій розвитку українського ринку одягу ідентифіковано товарні стратегії провідних стратегічних груп виробників та оцінено їх ефективність. Розроблено методику визначення відповідності маркетингових товарних стратегій підприємств умовам ринку та наведено рекомендації щодо її підвищення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.51-211.1 +
Шифр НБУВ: РА362955

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Панкратова Л.А. 
Адаптація сільськогосподарських підприємств до ринкового середовища: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Л.А. Панкратова ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Вивчено існуючі та розроблено нові теоретичні та методологічні положення, прикладні рекомендації щодо адаптації сільськогосподарських підприємств до нестабільних умов ринкового середовища. Досліджено сучасний стан адаптації аграрних підприємств Черкащини, його складові, а також принципи та чинники, які впливають на зазначений процес у контексті різних організаційно-правових форм господарювання. Проаналізовано досвід адаптації даних підприємств і детально розглянуто розвиток фермерства як найбільш адаптованої форми господарювання у ринковому середовищі. Визначено стратегічні аспекти адаптації господарств, обгрунтовано основні напрями державного регулювання їх ефективного розвитку й адаптації до умов розвитку й становлення ринкового середовища. Опрацьовано методику оцінки рівня адаптованості аграрних підприємств, яка передбачає визначення комплексних показників ефективності діяльності господарських суб'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321.0 +
Шифр НБУВ: РА340631

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Шацька З.Я. 
Адаптивний механізм реалізації стратегії підприємства: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / З.Я. Шацька ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні та методичні положення, прикладні рекомендації щодо формування та впровадження адаптивного механізму (АМ) реалізації стратегії на підприємстві. Досліджено розвиток теорії та практики стратегічного управління від зародження наукових шкіл стратегії до сучасних поглядів вітчизняних і зарубіжних науковців. Проаналізовано досвід вітчизняних і зарубіжних підприємств стосовно реалізації даної стратегії. Описано АМ стратегії підприємства з метою забезпечення безперервного процесу прийняття своєчасних управлінських рішень стосовно стратегічних змін відповідно до впливів зовнішнього середовища та протиріч, що виникають між зовнішнім і внутрішнім середовищами у процесі реалізації корпоративної стратегії підприємства. Запропоновано поетапну методику впровадження на підприємстві АМ. Надано оцінку ефективності АМ реалізації стратегії з використанням методів економічної доданої вартості (EVA), SPASE-аналізу. Проведено апробацію АМ реалізації стратегії на підприємствах легкої промисловості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-21 +
Шифр НБУВ: РА367802

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Лук'яненко С.О. 
Адаптивні методи чисельного моделювання високоградієнтних процесів в об'єктах з розподіленими параметрами: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 01.05.02 / С.О. Лук'яненко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2006. — 36 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи розв'язання науково-прикладної проблеми підвищення ефективності моделювання об'єктів з розподіленими параметрами за рахунок оптимального вибору вузлів різницевої сітки. Запропоновано новий підхід щодо автоматизованої побудови змінних нерівномірних різницевих сіток, адаптованих до динаміки зміни досліджуваної функції, який базується на використанні вкладених сіток і дозволяє істотно скоротити розмірність систем різницевих рівнянь та час моделювання. Обгрунтовано спосіб оцінки похибки розв'язку, який одночасно з похибкою визначає її чутливість до зміни конфігурації різницевої сітки, що скорочує обчислення на встановлення характеру її трансформації. Розроблено метод визначення параметрів трансформації сітки на підставі використання даних про чутливість похибки до величин кроків, що дозволяє уникнути розв'язання допоміжних диференційних рівнянь і скоротити витрати машинного часу на побудову нової сітки. Запропоновано методику побудови змінної нерівномірної сітки на базі функцій її трансформації, яка виключає використання допоміжних вагових функцій, що формуються вручну. Показано практичне значення одержаних результатів наукового дослідження, які дозволяють істотно скоротити час моделювання об'єктів з одночасним збереженням точності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В192.13,0 +
Шифр НБУВ: РА344571

Рубрики:

      
13.

Бичков А.С. 
Адміністративна відповідальність за порушення правил безпеки польотів: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / А.С. Бичков ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2010. — 15 с. — укp.

Досліджено теоретичні та прикладні питання адміністративної відповідальності за порушення правил безпеки польотів. Розглянуто історію її становлення, сучасний стан і перспективи розвитку. Проведено порівняльних аналіз національних правових норм з нормами права зарубіжних країн, європейськими та міжнародними стандартами в даній сфері. Виявлено наявніть серйозних недоліків і відсутність стабільності в адміністративній відповідальності за порушення правил безпеки польотів, що свідчить про незавершеність її становлення та необхідність реформування. Наведено пропозиції щодо її вдосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)125.5 + Х819(4УКР)072.8
Шифр НБУВ: РА370743 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Фетісова С. В. 
Адміністративна відповідальність за правопорушення у сфері господарської діяльності: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / С. В. Фетісова ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2011. — 19 с. — укp.

Встановлено адміністративні правопорушення, які вчиняються у сфері господарської діяльності, як підстави адміністративної відповідальності; визначено їх головні ознаки та склад, що надає можливість їх правильно кваліфікувати. Охарактеризовано нормативні акти, які регламентують адміністративну відповідальність суб'єктів господарювання. Розглянуто генезис адміністративної відповідальності як засіб підтримки фінансово-господарської дисципліни в народному господарстві у радянський період. Проаналізовано досвід застосування адміністративної відповідальності за правопорушення у ході здійснення господарської діяльності. Визначено особливості адміністративної відповідальності за правопорушення у ході здійснення господарської діяльності без спеціальних дозволів фізичними й юридичними особами. Висвітлено напрями вдосконалення провадження в справах про застосування адміністративної відповідальності за правопорушення у сфері господарської діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.89
Шифр НБУВ: РА381253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Луговий І.О. 
Адміністративна відповідальність за правопорушення, що посягають на здійснення народного волевиявлення та встановлений порядок його забезпечення: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / І.О. Луговий ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та правові проблеми застосування інституту адміністративної відповідальності за правопорушення, що посягають на здійснення народного волевиявлення, та встановлено порядок його забезпечення. Проаналізовано суть, значення адміністративної відповідальності за порушення виборчих прав громадян, юридичні та практичні аспекти проблем застосування цього інституту. Викладено обгрунтовану концептуальну схему наукових і прикладних положень, спрямованих на вдосконалення адміністративної відповідальності за правопорушення, що посягають на здійснення народного волевиявлення та встановлений порядок його забезпечення. Запропоновано низку змін до законодавства про адміністративну відповідальність з метою вдосконалення правового захисту виборчих прав громадян.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)526 + Х819(4УКР)072.8 +
Шифр НБУВ: РА353802

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Курило В.І. 
Адміністративні правовідносини у сільському господарстві України: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.07 / В.І. Курило ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — К., 2008. — 39 с. — укp.

Досліджено теоретико-прикладні проблеми формування та розвитку адміністративних правовідносин у сільському господарстві України, проаналізовано їх правову природу, визначено сутність як системного соціально-правового явища та розроблено концептуальну модель. До наукового обігу введено ряд нових для теорії адміністративного права категорій та інститутів. Розглянуто проблеми організації контрольної діяльності у сільському господарстві України. Визначено систему суб'єктів адміністративної юрисдикції галузі, встановлено їх повноваження та наведено класифікацію. Досліджено адміністративно-деліктні відносини у сільському господарстві. Розкрито сутність адміністративної відповідальності посадових і службових осіб органів державної влади як засобу забезпечення паритетності суб'єктів адміністративних правовідносин в аграрному секторі економіки. Проаналізовано актуальні проблеми розвитку інституту адміністративних послуг у сільському господарстві України, визначено його зміст. Доведено, що забезпечення договірної свободи сторін у процесі надання адміністративних послуг у сільському господарстві є важливою складовою загального процесу демократизації суспільства. Обгрунтовано напрями удосконалення адміністративних правовідносин у сільському господарстві України. Наведено пропозиції щодо внесення змін і доповнень до теорії адміністративного права. Розроблено рекомендації щодо удосконалення діяльності органів виконавчої влади в аграрному секторі економіки України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)124 +
Шифр НБУВ: РА356022

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Циверенко Г. П. 
Адміністративно-правове забезпечення здійснення народного волевиявлення в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Г. П. Циверенко ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 20 с. — укp.

На основі наукових праць юристів, інших фахівців українського та зарубіжного законодавства, матеріалів адміністративної практики розкрито зміст, механізми та форми застосування норм адміністративного права, які слугують підгрунтям забезпечення здійснення народного волевиявлення, значення адміністративної відповідальності за порушення виборчих прав громадян, юридичні та практичні аспекти проблем застосування цього інституту. Викладено обгрунтовану концептуальну схему наукових і прикладних положень, спрямованих на вдосконалення адміністративної відповідальності за проступки, що посягають на здійснення народного волевиявлення та встановлений порядок його забезпечення. Запропоновано зміни до законодавства про адміністративну відповідальність з метою вдосконалення правового захисту виборчих прав громадян. Обгрунтовано доцільність прийняття Виборчого кодексу України, який би повною мірою регулював відносини, що виникають у сфері забезпечення здійснення народного волевиявлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.8 + Х809(4УКР)526
Шифр НБУВ: РА382766 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Литвин І.І. 
Адміністративно-правове регулювання взаємодії місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / І.І. Литвин ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2009. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне теоретико-прикладне дослідження взаємодії місцевих органів виконавчої влади з органами місцевого самоврядування на сучасному етапі державотворення. Досліджено етапи становлення публічної влади на місцевому рівні у контексті їх взаємодії. Визначено сутність управлінської діяльності місцевих органів виконавчої влади й органів місцевого самоврядування, обгрунтовано теоретичні засади їх взаємодії. Доведено необхідність наукового дослідження змісту управлінської діяльності органів виконавчої влади на місцевому рівні у контексті взаємодії з органами місцевого самоврядування. Проаналізовано стан реалізації та перспективи розвитку інституту делегованих повноважень в Україні. Делегування повноважень розглянуто як один із способів встановлення компетенції місцевих органів влади, що є важливим правовим інститутом децентралізації публічної влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-91 +
Шифр НБУВ: РА367458

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Дубенко О.І. 
Адміністративно-правовий механізм забезпечення безпеки особи: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.І. Дубенко ; Нац. ун-т Держ. подат. служби України. — Ірпінь, 2009. — 18 с. — укp.

Проведено комплексне теоретико-прикладне дослідження організаційно-правових засад адміністративно-правового механізму забезпечення безпеки особи в державі. Розглянуто актуальні питання суті та змісту поняття безпеки особи. На підставі аналізу національного законодавства визначено напрями державної політики у дослідженій сфері, а також міжнародний досвід з метою з'ясування можливості його використання в Україні. Доведено необхідність проведення наукового дослідження компетенції органів, уповноважених забезпечувати безпеку особи, а також порядку та форм їх діяльності. Розглянуто завдання та функції органів внутрішніх справ у сфері забезпечення безпеки громадян. Проаналізовано співвідношення понять "безпека особи", "правопорядок", "суспільна безпека", "суспільний порядок". Досліджено особисту безпеку громадян у аспекті її змісту та місця в системі особистих прав.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)3 + Х819(4УКР)112 +
Шифр НБУВ: РА365025

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Качинська М. О. 
Адміністративно-правові засади діяльності міліції щодо виконання законодавств про вибори та референдуми: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / М. О. Качинська ; Міжнар. ун-т бізнесу і права. — Херсон, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено аналіз адміністративно-правових засад діяльності міліції щодо виконання законодавства про вибори та референдуми. Здійснено характеристику форм і методів адміністративної діяльності міліції у даній сфері. Проаналізовано адміністративно-правові засади діяльності міліції щодо боротьби з правопорушеннями, які посягають на вільне здійснення народного волевиявлення та встановлено порядок його забезпечення. Розкрито важливість взаємодії суб'єктів виборчого процесу з міліцією на всіх його стадіях. Сформульовано пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення адміністративно-правових засад діяльності міліції щодо виконання законодавства про вибори та референдуми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)5 + Х809(4УКР)3:Х81 + Х819(4УКР)112.011.02
Шифр НБУВ: РА383232 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського