Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (21)Реферативна база даних (1945)Книжкові видання та компакт-диски (150)
Пошуковий запит: (<.>K=ОСЬОВ$<.>+<.>K=ПОМП$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 252
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Гіренко С. Г. 
Автоматичне антипомпажне регулювання відцентрового нагнітача дотискувальної компресорної станції: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.07 / С. Г. Гіренко ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено метод для автоматичного антипомпажного регулювання та захисту відцентрового нагнітача дотискувальної компресорної станції підземного сховища газу. Запропоновано метод автоматичного захисту відцентрового нагнітача від помпажу в робочому режимі компресора, який базується на інформації про комплекс параметрів, за допомогою яких визначається поточне значення віддаленості координат робочої точки нагнітача від заданої величини. Зазначено, що цим забезпечується надійний захист відцентрового нагнітача від раптового виникнення помпажу за швидкодійних збурень, або флуктуаціях газового потоку за умови незмінності заданої межі помпажу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л54-309.54
Шифр НБУВ: РА375249 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Бурлака М. В. 
Аеродинамічна оптимізація напрямних решіток осьових турбін: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.16 / М. В. Бурлака ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2010. — 18 с. — укp.

Розроблено дві параметричні моделі решітки вісьової турбіни з прямолінійною центральною ділянкою та без неї. Здійснено програму TOpGrid для побудови параметричних тривимірних розрахункових сіток з можливістю їх збереження в універсальний формат CGNS. Визначено параметри сітки та CFD-методу, які забезпечують найкращий збіг з відповідним експериментом. Визначений вплив простого та складного тангенціального навалу на структуру тривимірної течії, коефіцієнт інтегральних витрат і витрату робочого тіла в кільцевих напрямних решітках вісьових турбін. Показано, що шляхом застосування складного тангенціального навалу, можна зменшити інтегральні витрати кільцевої напрямної решітки вісьової турбіни. Доведено коректність проведення оптимізації ізольованих кільцевих напрямних решіток вісьових турбін. Проведено дослідження ефективності даного алгоритму з використанням двох параметричних моделей лопатки за різних відношеннях горла решітки до висоти лопатки зі збереженням витрати робочого тіла через решітку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З563.332-011.4
Шифр НБУВ: РА378004 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Асайонок О.В. 
Аналіз напружено-деформованого стану та власних коливань вузлів турбін на основі МСЕ: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.09 / О.В. Асайонок ; НАН України. Ін-т пробл. машинобуд. ім. А.М.Підгорного. — Х., 2007. — 18 с. — укp.

Проведено дослідження тривимірного напружено-деформованого стану (НДС) та власних коливань вузлів гідравлічних і парових турбін з урахуванням контакту елементів та наявності тріщин. Дану задачу розв'язано за допомогою багатосіткового методу скінченних елементів. З метою поліпшення збіжності методу запропоновано модифікацію його операторів - пряму побудову проміжної скінченноелементної моделі і числову побудову оператора конденсації. Удосконалено метод урахування недосконалостей структури у вигляді тріщин для динамічних задач. Проведено тестування запропонованих методик. Створено спеціалізований програмний комплекс з розвинутим вхідним і вихідним інтерфейсами. Встановлено вплив різних конструктивних і технологічних факторів на НДС та власні коливання вузлів гідравлічних і парових турбін. Вперше вивчено вплив контактного обпирання та появи тріщин в лопатковому апараті на НДС діафрагми парової турбіни. Досліжено вплив довжини та глибини тріщини в лопаті робочого колеса радіально-осьової гідротурбіни на власні коливання. Встановлено вплив системи тріщин різної орієнтації та довжини в лопаті поворотно-лопатевої гідротурбіни на її власні коливання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З563.3-04-012 + З363.2-04-012 +
Шифр НБУВ: РА350811

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
4.

Константінов В.В. 
Аналіз та оптимізація фізичних процесів для аеродинамічного удосконалення вінців турбомашин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.04 / В.В. Константінов ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено питання структуризації, моделювання та оптимізації фізичних процесів у складних технічних системах (на прикладі вінців турбомашин). Розглянуто системну математичну модель і узагальнено алгоритм розв'язання задач аналізу й оптимізації фізичних процесів у міжлопаткових каналах вінців турбомашин. Розроблено часткові математичні моделі, методики аналізу та розрахунку пристінних течій, методику морфологічного синтезу тривимірного раціонального профілювання вінців турбомашин на основі комплексного використання засобів управління відривом течії в них. Наведено технологію та САЕ - систему для її інформаційної підтримки синтезу тривимірного раціонального профілювання вінців осьових компресорів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О551.41-042.3-01
Шифр НБУВ: РА313039 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Фондорко О.Є. 
Архітектурно-композиційна єдність різнонаправлених осьових структур: Автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.01 / О.Є. Фондорко ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2001. — 18 с. — укp.

Розглянуто архітектурну композицію як результат зчленування різнонаправлених осьових фрагментів та їх об'єднання в естетичне ціле. Висвітлено семантику локальних координатних систем, їх місце у світосприйнятті людини та причини сталості систем в архітектурі різних епох і народів. Простежено, як локальні координатні структури перетворюються в архітектурі на складні різнонаправлені під впливом географічних умов та функціональних вимог. Головна проблема дослідження - складність об'єднання координатних структур у естетичне ціле, що є архітектурною композицією. На підставі порівняльного аналізу концепцій та архітектурної практики встановлено механізм та засоби об'єднання різнонаправлених координатних структур. Розроблено модель композиційного об'єднання різнонаправлених координатних архітектурних структур за результатом теоретико-емпіричного аналізу концепцій та творів архітектурних споруд.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ110.51
Шифр НБУВ: РА315547 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
6.

Хаддад Оссама 
Бетони прискореного твердіння для влаштування трубчастих паль методом осьового пошарового пресування безпосередньо в грунтах регіону Сірії: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / Хаддад Оссама ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2000. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено підбору складів дрібнозернистих бетонів прискореного твердіння та удосконаленню технології влаштування трубчастих бетонних паль безпосередньо в незв'язних грунтах, що забезпечує зменшення термінів зведення фундаментів і гарантує ущільнення бетонної суміші в стінках палі. Теоретично обгрунтовано прискорення процесу твердіння шляхом введення до складу бетонної суміші комплексного додатка, що містить кальцій. Методами математичного моделювання розраховано склади бетонів прискореного твердіння. Експериментально досліджено кінетику твердіння та доведено ефективність запропонованих рішень, що забезпечують набір відпускної тривкості протягом 2 - 5 діб без тепловологістої обробки. Удосконалено та експериментально випробувано технологію пресування трубчастих бетонних паль у свердловинах, які зроблено в грунті, шляхом використання обсадної труби, що виймається. Натурні випробування підтвердили ефективність застосування комплексного додатка та розробленої технології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.34 + Н654.16
Шифр НБУВ: РА308445 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Гасько М.В. 
Блокуючий інтрамедулярний метало-полімерний остеосинтез в лікуванні множинних переломів довгих кісток нижніх кінцівок: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / М.В. Гасько ; Ін-т травматології та ортопедії АМН України. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Досліджено питання тактики лікування хворих із множинними переломами довгих кісток нижніх кінцівок із затосуванням блокувального інтрамедулярного метало-полімерного остеосинтезу як самостійного методу лікування, так і у поєднанні його з іншими консервативними й оперативними методами лікування. Запропоновано методику динамічного варіанта блокувального інтрамедулярного метало-полімерного остеосинтезу з осьовою нестабільністю відламків і реабілітаційного лікування у післяопераційному періоді. Встановлено особливості метаболізму колагену мінерального обміну та лужної фосфатази у хворих з множинними переломами довгих кісток нижніх кінцівок. Вперше визначено рентгенологічну динаміку репаративної регенерації кісткової тканини у разі застосування блокувального інтрамедулярного метало-полімерного остеосинтезу, виконаного на двох і трьох сегментах, та у поєднанні з іншими методами лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.5-588
Шифр НБУВ: РА313535 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
8.

Каплун І.П. 
Вдосконалення форми напірної характеристики малогабаритної насосної ступені шнекового типу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.17 / І.П. Каплун ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2007. — 20 с. — укp.

Наведено результати дослідження робочого процесу малогабаритної насосної ступені шнекового типу, встановлено вплив геометричних параметрів проточної частини на форму її напірної характеристики. Розроблено фізичну модель течії в каналах досліджуваної ступені під час роботи на знижених подачах. Розглянуто процес переформування структури течії в каналах ступені у разі використання прямих осьових пазів і визначено механізм їх дії. Експериментально встановлено оптимальні інтервали геометричних параметрів ступені для забезпечення стабільної форми її напірної характеристики. Розроблено рекомендації щодо проектування малогабаритних ступеней шнекового типу з удосконаленою формою напірної характеристики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361.3-53 +
Шифр НБУВ: РА350815

Рубрики:

      
9.

Скрипочка Т.А. 
Великі деформації однорідних і армованих нитками еластичних циліндрів: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.02.04 / Т.А. Скрипочка ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2010. — 19 с. — укp.

Одержано розв'язки задач про коаксіальне кручення та осьовий зсув однорідних і регулярно армованих нитками еластичних циліндрів за умов великих деформацій. Виявлено ефект, зворотний ефекту Пойнтінга (у разі коаксіального кручення циліндра в його поперечних перетинах виникає сила осьового розтягування). Розв'язано задачу плоскої деформації однорідних і регулярно армованих нитками еластичних циліндрів під впливом сил інерції обертального руху за умов великих деформацій. Виявлено межові за конфігурацією стани циліндрів під впливом сил інерції обертального руху. Зафіксовано ефект, який полягає у тому, що напруження обтискання по внутрішньому контуру циліндра у разі натягу практично дорівнюють напруженням обтискання по зовнішньому контуру за умови обмеженої розгерметизації. Розв'язано задачу вісесиметричної деформації однорідних і регулярно армованих нитками еластичних циліндрів у разі коаксіального кручення й осьового зсуву та циліндрів під впливом сил інерції обертального руху за умов великих деформацій. Визначено сфери застосування плоскої моделі для усіх досліджених видів деформацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.101.1-01-8,022 + В251.109,022
Шифр НБУВ: РА372537 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Федотова Н.А. 
Взаємозв'язок форми меридіанної проекції робочого колеса лопатевого насоса і момента швидкості потоку перед ним: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.17 / Н.А. Федотова ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2009. — 20 с. — укp.

Одержано узагальнену залежність для визначення діаметра входу робочого колеса лопатевої системи типу HP під час наявності перед ним довільного за знаком і значенням моменту швидкості потоку. Наведено результати розрахункових та експериментальних досліджень осьових насосів з лопатевою системою типу НР, що підтвердили основні положення запропонованої методики проектування. Уточнено аналітичну залежність втулкового відношення на виході робочого колеса від коефіцієнта швидкохідності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З565.2-042-01 +
Шифр НБУВ: РА363737

Рубрики:

      
11.

Старун Н.В. 
Вивчення пошарової структури паковки хрестової намотки методом імітаційного моделювання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.03 / Н.В. Старун ; Херсон. держ. техн. ун-т. — Херсон, 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Наведено результати дослідження структури текстильної упаковки, призначеної для рідинної обробки, методом імітаційного моделювання. Побудовано та досліджено імітаційні моделі формування структури упаковки, розподілу слідів нитки в радіально-осьовому перерізі тіла упаковки та пошарового розподілу контактних площадок. Розроблено спосіб і пристрій для рідинної обробки упаковок, нові конструкції перфорованих патронів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М302.060.408
Шифр НБУВ: РА315197 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
12.

Драгілєв А.В. 
Визначення залишкових напружень і оцінка їх впливу на довговічність трубопроводів в зоні кільцевих зварних з'єднань: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.13 / А.В. Драгілєв ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2006. — 18 с. — укp.

Розвинуто розрахунково-експериментальний метод визначення залишкових напружень у зонах багатошарових кільцевих швів трубопроводів і оцінено їх вплив на довговічнсть зварних з'єднань за наявності гострокінцевих дефектів за дії повторно-змінних навантажень. У межах теорії оболонок побудовано математичну модель для визначення компонентів напруженого стану з урахуванням двовимірного розподілу залишкових несумісних деформацій, локалізованих біля шва, та структурно-фазових змін у зоні термічного впливу. Наведена модель базується на розв'язанні обернених задач теорії оболонок з власними напруженнями та передбачає застосування експериментальної інформації, одержаної за неруйнівними методами. З використанням математичної моделі закриття тріщини та концепції ефективного розмаху коефіцієнта інтенсивності напружень, одержано розрахункову модель для врахування впливу залишкових напружень на втомне руйнування за циклічного навантаження. Оцінено вплив залишкових напружень на довговічність трубопроводу з осьовим поверхневим дефектом у зоні зварного з'єднання під дією експлуатаційного навантаження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О71-021.1 +
Шифр НБУВ: РА345891

Рубрики:

      
13.

Нурмухаметов Т.М. 
Визначення характеристик газотурбінних двигунів та установок в експлуатаційних умовах на основі математичного моделювання: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.16 / Т.М. Нурмухаметов ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Визначено фактичні характеристики газотурбінних двигунів та установок (ГТДУтаУ), а також його вузлів, за експлуатаційних умов на базі математичного моделювання. Розроблено різнорівневі математичні моделі турбовальних ГТД з регульованим і нерегульованим сопловими апаратами силової турбіни, з регенерацією та без регенерації теплоти. Проведено зіставлення одержаних математичних моделей ГТД з дослідними характеристиками та підтверджено їх адекватність. Запропоновано методики розрахунку необхідних газодинамічних параметрів ГПА за неповними вимірюваннями у разі використання існуючих штатних систем контролю ГПА. Удосконалено апроксимаційні характеристики осьових і відцентрових компресорів. Обгрунтовано вбір системи координат для подання характеристик ГТД і його вузлів, запропоновано їх перетворення, що суттєво спрощує процедури ідентифікації моделей. Наведено формули й алгоритми для визначення фактичної потужності ГТДтаУ за умов експлуатації та коефіцієнтів технічного стану ГПА, одержаних з використанням запропонованих математичних моделей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З363.3-01 с116 +
Шифр НБУВ: РА356856

Рубрики:

      
14.

Ковальчук Г.І. 
Виразкова хвороба дванадцятипалої кишки, обтяжена дуоденогастральним та гастроезофагеальним рефлюксами: поширеність, особливості клінічної картини і лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.36 / Г.І. Ковальчук ; Івано-Франків. держ. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2006. — 20 с. — укp.

Уперше у мешканців Львівщини вивчено поширенність поєднання дуоденогастрального (ДГР) і гастроезофагеального (ГЕР) рефлюксів з виразковою хворобою дванадцятипалої кишки (ВХДК). Виявлено підвищення кількості випадків такого поєднання в останні 10 років удвічі. Установлено, що наявність ДГР і ГЕР у хворих на ВХДК не впливає на ефективність ерадикації Hp-інфекції та загоєння дуоденальних виразок за умов використання потрійної антигелікобактерної терапії (АГТ) (блокатора водневої помпи (БВП) і двох антибіотиків) та модифікованої АГТ (БВП, колоїдного вісмуту та/або урсодезоксихолевої кислоти (УДХК)), а також встановлено позитивний ефект підтримувальної терапії протягом 4-х тижнів (омепразолу з ломперидоном або омепразолу з домперидоном і УДХК) на ці показники. На підставі результатів комплексного дослідження хворих на ВХДК у поєднанні з ДГР і ГЕР вивчено особливості клініки, дані ендоскопії та кислотно-лужного стану верхніх відділів травного каналу, інфікованість слизової оболонки шлунка таких хворих Helicobacter pylori, ефективність загоєння ерозивно-виразкових уражень і ерадикації гелікобактерної інфекції за різних режимів лікування. Розроблено пріоритетний оригінальний метод одночасного виявлення ДГР і ГЕР у хворих на ВХДК, який полягає у вимірюванні pH окремо вмісту шлунка і стравоходу за допомогою pH-мікрозонда.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-3 + Р413.201.1-3 +
Шифр НБУВ: РА341614

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
15.

Вац 
Властивості Са2+ -помпи мембран ацинарних секреторних клітин підщелепної слинної залози щурів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Юліана Олександрівна Вац ; Львівський національний ун-т ім. Івана Франка. — Л., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.211
Шифр НБУВ: РА331072

Рубрики:

      
16.

Войтович Р.В. 
Вплив глобалізації на систему державного управління: автореф. дис... д-ра наук з держ. упр.: 25.00.02 / Р.В. Войтович ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2009. — 36 с. — укp.

Проведено концептуальний аналіз теоретико-методологічних засад і механізмів впливу глобалізації на систему державного управління. Розкрито сутність основних принципів і критеріїв суспільного розвитку, систематизовано форми соціальної організації за умов глобалізації, розкрито їх зміст та описано структурні елементи. Запропоновано концепцію глобальної інтеграції, визначено її типи, механізми взаємодії, етапи, форми та засоби реалізації. Обгрунтовано визначення глобалізації як універсальної форми історичної динаміки перехідних суспільств. До наукового обігу введено поняття "глобальна інверсія", "глобалізаційна архаїка", "глобальний аутизм". На підставі дослідження основних глобалізаційних викликів суспільного розвитку виокремлено обернені форми глобалізації, глобальні, світові й осьові проблеми. Виявлено підміну національного інтересу глобальним, визначено його складові елементи. Проаналізовано виклики глобального тероризму та глобальної міграції. Розкрито роль глобальної міграції у прискоренні процесів міжцивілізаційної взаємодії, описано механізми подолання глобалізаційних викликів. Розроблено новий підхід щодо розуміння "глобальної демократії", визначено її форми, рівні та критерії. Конкретизовано концептуальні засади Кодексу взаємовідносин держав за умов глобалізації. Визначено сутність, передумови, фактори й етапи виникнення глобалізації, розроблено структуру її ідеології. Розкрито особливості функціонування системи державного управління України за умов глобалізації. Виявлено зміну місця, ролі та функцій національної держави. Досліджено механізми, етапи, засоби, форми управління інтеграційним процесом, визначено його імперативи. Систематизовано основні форми розвитку перехідного суспільства (спіралеподібний, наздоганяючий, сталий).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4/8)01 + Х2(0)64 +
Шифр НБУВ: РА362991

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
17.

Бойко В.Д. 
Вплив зносу стрілочних переводів на залізобетонних брусах на динаміку взаємодії колії та рухомого складу: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.06 / В.Д. Бойко ; Держ. екон.-технол. ун-т трансп. — К., 2010. — 25 с. — укp.

Розв'язано наукову задачу щодо визначення впливу зносу стрілочних переводів на залізобетонних брусах на динаміку взаємодії колії та рухомого складу для умов українських залізниць. Проведено теоретичні й експериментальні дослідження формування зносу та нерівностей на поверхні кочення хрестовин та їх вплив на вертикальну динаміку взаємодії. Визначено залежності строків служби стрілочних переводів від умов експлуатації. За результатами проведених експериментальних досліджень установлено аналітичні залежності зностостійкості хрестовин типу Р65 марки 1/11 на залізобетонних брусах від повного комплексу експлуатаційних умов (пропущеного тоннажу, швидкості руху, осьових навантажень), що дозволяє прогнозувати строки служби цих конструкцій для різних категорій колії за різних експлуатаційних умов роботи. З урахуванням даних, одержаних внаслідок проведених експлуатаційних досліджень установлено вид і параметри вертикальних нерівностей, що формуються у різні періоди експлуатації на поверхні кочення хрестовин типу Р65 марок 1/11 і 1/9, укладених на залізобетонних брусах. Проведено теоретичні розрахунки та визначено вертикальні динамічні сили взаємодії системи колесо - рейка у зоні нерівностей на поверхні кочення на хрестовинах типу Р65 марки 1/11, укладених на залізобетонних брусах. Одержано емпіричні залежності між вертикальним зносом, параметрами нерівностей на поверхні кочення хрестовин на залізобетонних брусах і силами взаємодії коліс і колії, які дозволяють практично використовувати цю методику в інженерних розрахунках на залізницях у разі проведення прогнозного оцінювання силової взаємодії у різні періоди експлуатації та оцінювати надійність конструкцій і обгрунтовано призначати швидкості руху поїздів у будь-який період експлуатації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О22-015.2 +
Шифр НБУВ: РА366753

Рубрики:

      
18.

Зубрецька Н.А. 
Вплив конструктивних і технологічних параметрів на міцність з'єднань деталей веретена кільцепрядильної машини: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.02 / Н.А. Зубрецька ; Київ. держ. ун-т технол. та дизайну. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено вирішенню питань, пов'язаних з одержанням аналітичних та експериментальних залежностей, що дозволяють з урахуванням впливу конструктивних і технологічних параметрів деталей забезпечити підвищення міцності та точності багатоелементних циліндричних з'єднань веретена кільцепрядильної машини, сформованих комбінованим термічним методом. Отримано залежності для розрахунку технологічних параметрів та напружено-деформованого стану багатоелементних циліндричних з'єднань з натягом при їхньому комбінованому термічному складанні. Запропоновано методику розрахунку фактичної площі контакту з урахуванням фізико-механічних властивостей деталей і методів підготовки контактних поверхонь. Установлено залежності, що дозволяють визначити і максимально зменшити значення осьових переміщень торцьових поверхонь блочка і насадки, які впливають на експлуатаційні характеристики веретена. Розроблено алгоритм і програмне забезпечення для розрахунку міцності та технологічних параметрів з'єднань веретена та обгрунтованого вибору його оптимальної конструкції при комбінованому термічному методі складання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К727.22 + М302.06-5-043-02
Шифр НБУВ: РА307382 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Острогляд А.В. 
Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба: діагностика, поширеність, фактори ризику: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.36 / А.В. Острогляд ; Івано-Франків. держ. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2008. — 33 с. — укp.

Наведено результати оцінювання специфічності та чутливості сучасних методів діагностики гастроезофагеальної рефлюксної хвороби, обгрунтовано доцільність їх використання. На підставі даних анкетування 2 280-ти практично здорових осіб і 1 686-ти стаціонарних хворих з найпоширенішими захворюваннями внутрішніх органів, аналізу 6 495-ти протоклів ендокринних обстежень та 209-ти некропсій, проведеного комплексного клінічного спостереження за 421-им хворим вивчено епідеміологію цього захворювання, найважливіші фактори ризику. Розроблено спосіб прогнозування її клінічних форм. Доведено доцільність антигелібактерної терапії за поєднання гастроезофагеальної рефлюксної хвороби з пептичною виразкою дванадцятипалої кишки з наступною підтримувальною терапією за використання блокатора водневої помпи, домперидону та / або урсодезоксихолевої кислоти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.1 + Р413.2 +
Шифр НБУВ: РА360562

Рубрики:

      
Категорія:    
20.

Устенко С.А. 
Геометричне моделювання елементів проточних частин двопоточних турбін: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / С.А. Устенко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Розроблено теоретичні та практичні методи геометричного моделювання елементів проточних частин двопоточних турбін. Розглянуто особливості моделювання лопаток радіально-осьового та осьового ступенів. Геометричне моделювання лопатки радіально-осьового ступеня включає профілювання меридіального перерізу робочого колеса, аналіз якості кривих меридіональних обводів, моделювання профілю лопатки на розгортці циліндричної поверхні зовнішнього радіуса, геометричне моделювання центрального диска робочого колеса, а також моделювання вихідного спрямного апарата. Моделювання лопаток осьового ступеня складається з профілювання лопаток, для чого застосовується синтезована функція, розвантаження лопаток відцентровими силами, розміщення плоских перерізів за висотою лопатки з урахуванням її розвантаження, геометричного моделювання просторової робочої лопатки. Запропоновано метод аналітичного подання аеродинамічних обводів і поверхонь з застосуванням алгоритму Анселона - Лорана і бікубічних сплайнів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з363-04-01с11
Шифр НБУВ: РА314848 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського