Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (608)Книжкові видання та компакт-диски (17)
Пошуковий запит: (<.>K=ПРИСТОСУВАНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 122
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Будівництво   
1.

Харитонова А.А. 
Архітектурно-планувальне формування центрів образотворчого мистецтва: Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.02 / А.А. Харитонова ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто поетапний розвиток об'єктів, що експонують витвори образотворчого мистецтва. Узагальнено вітчизняний та зарубіжний досвід проектування і будівництва виставкових будівель образотворчого мистецтва. Висвітлено соціально-культурні умови, економічні, технічні та художньо-естетичні чинники розвитку центрів образотворчого мистецтва. Проаналізовано містобудівні особливості розміщення центру образотворчого мистецтва. Узагальнено сучасні розробки в області методів та умов експонування предметів образотворчого мистецтва. Описано типи та функціонально-планувальні моделі зі складом і угрупуванням приміщень. Визначено принципи та прийоми архітектурно-композиційної організації будівель центрів образотворчого мистецтва, прийоми містобудівного формування центрів образотворчого мистецтва, а також особливості пристосування будівель різного призначення під музеї та центри образотворчого мистецтва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н712.38-022.5 + Щ101.3(4УКР) + Щ110.16 +
Шифр НБУВ: РА340362

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
2.

Захаренко Г.С. 
Біологічні основи інтродукції і культури видів роду кипарис (ICupressus/I L.): Автореф. дис... д-ра біол. наук: 06.03.01 / Г.С. Захаренко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 36 с. — укp.

На підставі вивчення палеоботанічних даних, сучасних ареалів, а також морфологічних і біохімічних ознак і ритмів сезонного розвитку у роді Cupressus виділено дві секції: Americana sect. nova - види, природно розповсюджені у Північній Америці, і Afrasiana sect. nova - види роду, розповсюджені у Старому Світі. Установлено, що в Україні та країнах СНД введено в культуру 15 видів і 9 різновидів Cupressus. Розроблено класифікацію культиварів і форм. Показано, що у кожного виду Cupressus є можливою поява не менше 46-ти морфологічно виражених типів культиварів. Уперше описано 27 культиварів у 5-ти видів Cupressus. На підставі результатів вивчення особливостей росту, репродуктивного розвитку розкрито закономірності внутрішньовидової мінливості, механізми, що забезпечують відновлення популяційної структури та рівня гетерозиготності популяції. Установлено, що ритми росту пагонів, проростання насіння та сезонного розвитку видів обох секцій відповідають кліматові середземного типу. З'ясовано, що висока ідивідуальна фенологічна мінливість ритмів розвитку репродуктивних органів є адаптивним пристосуванням популяційного рівня, що забезпечує щорічне формування життєздатного пилку та насіння. Завдяки порівняльному вивченню фенотипової мінливості ознак репродуктивних і вегетативних органів на прикладі C. sempervirens виявлено, що за умов інтродуції у разі масового насіннєвого розмноження протягом 20 - 25 поколінь місцевої репродукції формуються інтродукційні популяції, близькі за збалансованістю рівня поліморфізму до природних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.9-45 +
Шифр НБУВ: РА339101

Рубрики:

      
3.

Рудий С.М. 
Вдосконалення пристроїв льонорозстилочних машин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / С.М. Рудий ; Луц. держ. техн. ун-т. — Луцьк, 2001. — 20 с. — укp.

Висвітлено питання теоретичного й експериментального дослідження та удосконалення пристроїв для розстилання стрічки льону з її перевертанням і коткуванням. Використання відповідних пристосувань дозволило підвищити кількісні та якісні показники процесу збирання льону. Обгрунтовано основні параметри і раціональні режими роботи пристосувань для перевертання і розстеляння стебел льону. Випробування розробленого пристосування підтвердили його роботоздатність і ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П071.216.1-12
Шифр НБУВ: РА313152 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Дідук І.А. 
Взаємини між дітьми в сім'ї як чинник їх психосоціального розвитку: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / І.А. Дідук ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Розглянуто психологічні особливості психосоціального розвитку особистості у контексті сиблінгової взаємодії. З'ясовано що, значимість сиблінгової взаємодії полягає у прагненні знайти один в одному емоційну підтримку, психологічну безпеку, схвалення, відчути власну значимість, цінність і компетентність, внаслідок чого задовольняється потреба дитини у власній активності та пізнанні навколишнього світу. Встановлено, що важливим продуктом сиблінгової взаємодії є накопичення дитиною власного досвіду взаємодії, удосконалення образу "Я", зокрема, знань про свої можливості та їх межі. Порівняння ставлень і позиції дитини зі ставленнями та позицією сиблінга у сім'ї сприяє розширенню та об'єктивізації у неї уявлення про себе. Гармонійність взаємин дітей у сім'ї сприяє позитивності уявлення. Виділено 5 типів сиблінгової взаємодії (за критерієм спрямованості особистості у спілкуванні): конкуренцію, пристосування, компроміс, ігнорування та співпрацю. Найбільш поширеними серед них виявлено типи компромісу та пристосування. З'ясовано, що з системою взаємин дітей у сім'ї пов'язаний ступінь досягнення дитиною семирічного віку психологічної зрілості необхідної для шкільної адптації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю956-994-06 + Ч491.0
Шифр НБУВ: РА315081 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Гасюк О.М. 
Взаємозв'язок психофізіологічних функцій з показниками серцево-судинної та респіраторної систем у дітей молодшого шкільного віку із слуховою депривацією: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / О.М. Гасюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Одержано нові дані про особливості стану психофізіологічних функцій та нейродинамічних процесів, системної та церебральної гемодинаміки, функцій зовнішнього дихання в дітей віком 7 - 11 років зі слуховою депривацією. Показано, що існують певні статеві відмінності у пристосуванні до умов зазначеної патології. Виявлено, що показники зовнішнього дихання у дітей з вадами слуху мають функціональні відмінності у порівнянні з показниками дітей з нормальним слухом. Установлено, що для дітей зі слуховою депривацією більш характерними є зміни кровообігу у вертебрально-базилярній системі головного мозку, ніж у каротидній. Визначено, що за умов хронічної слухової депривації змінюється характер вірогідних кореляційних взаємозв'язків між показниками психофізіологічних функцій, функцій серцево-судинної та респіраторної систем. З'ясовано, що ці зміни є постійними та специфічними для даного типу депривації незалежно від індивідуальної резистентності організму до деприваційних впливів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.683.024.2-37 +
Шифр НБУВ: РА329713

Рубрики:

      
6.

Шевченко Н.В. 
Вища освіта як механізм формування кар'єрного ресурсу спеціаліста: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / Н.В. Шевченко ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2007. — 17 с. — укp.

Обгрунтовано значення вищої освіти як механізму формування кар'єрного ресурсу спеціаліста. Із використанням системно-структурного, діяльнісного, компетентнісного та соціокультурноного підходів розкрито сутність кар'єри як соціального феномена, а також як результату та процесу активної поведінки, що сприяє формуванню конкурентоспроможності випускників ВНЗ на ринку праці. Виявлено, що за сучасних умов освіта позиціонується молоддю як ресурс соціальної мобільності та засіб освоєння нових соціальних ролей, а також як система, що визначає процес і порядок розвитку кар'єрного ресурсу студента. Встановлено, що за допомогою самоменджменту організації кар'єри та маркетингових інструментів оптимізації кар'єрного ресурсу випускник виявляється здатним реалізовувати стратегічні кар'єрні цілі та підвищувати ефективність розв'язання тактичних задач розвитку кар'єрних ліній за умов конкуренції на ринку праці. Виявлено, що в результаті системних трансформацій ВНЗ перетворюється на засіб конструювання способу життя молодого спеціаліста, в структуру, що формує у випускника навички безперервного пристосування та розвитку кар'єрного ресурсу за умов конкуренції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*674 + С5*342*151.411 +
Шифр НБУВ: РА350383

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Киричок О.М. 
Вікові зміни в кістках скелета при адаптації організму до загального зневоднення та в період реадаптації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / О.М. Киричок ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2003. — 20 с. — укp.

Вперше встановлено особливості структурної перебудови та змін хімічного складу довгих кісток скелета у процесі адаптації організму до загального зневоднення у різні вікові періоди. Виявлено, що адаптація організму до умов загального зневоднення викликає незначні зміни структурної організації, мікро- та макроелементарного складу довгих кісток. Доведено, що дані зміни призводять до затримки росту та формоутворення довгих кісток у статевонезрілих, статевозрілих і старих тварин. Досліджено, що морфофункціональне пристосування кісткової тканини до загального зневоднення найкраще виражене у групі статевонезрілих і статевозрілих тварин, а найменш здатними до адаптації є старі тварини. Виявлено підвищення резистентності кісткової тканини за умов зневоднення у адаптованих статевонезрілих і статевозрілих тварин. Доведено, що для старих тварин дана схема адаптації є руйнівним фактором і не сприяє підвищенню резистентності кісткової тканини. Встановлено залежність рівня компенсаторно-пристосувальних процесів довгих кісток та характеру їх морфогенезу від тривалості дії дегідратаційного фактора, у адаптованих до дегідратації статевонезрілих, статевозрілих і старих тварин. Вперше одержано дані про характер вікових змін у період реадаптації у довгих кістках скелета після припинення дії загального зневоднення важкого ступеня в адаптованих до дегідратації тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*738.83 +
Шифр НБУВ: РА322731

Рубрики:

      
8.

Абдель Кадер Хасан 
Вплив європейської архітектури на планування та забудову міст Палестини (кінець XIX - середина ХХ століть): автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.01 / Абдель Кадер Хасан ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Висвітлено історичні аспекти впливів європейської архітектури на містобудування й архітектуру Палестини. За результатами дослідження з'ясовано, що в архітектурі Сходу зберігається прагнення до гармонії з природою, пристосування до ритму та законів природи. Виявлено, що вплив європейської цивілізації у стародавні періоди зумовив збагачення архітектури Палестини еліністичною та римською культурою, архітектурою та містобудівельно-планувальними ідеями. У період з кінця XIX до середини XX ст. європейський вплив мав відображення у будівництві поселень, плануванні міст Тель-Авів і Хайфа, за проведення яких були застосовані всесвітньо відомі та прогресивні функціонально-композиційні схеми: місто - сад, лінійне місто з різними забудовами - суворо живописною, прямокутною. Зодчі Палестини та Європи зробили значний внесок у формування нової структури. За результатами дослідження показано, що розвиток цього процесу можна подати у історико-об'єктивному, територіально-містобудівному й особистістно-суб'єктивному аспектах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(5ПАЛ)6-183(4) +
Шифр НБУВ: РА362773

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Марчик В.І. 
Вплив урбанізації на морфологічний статус потомства другого покоління сільських мігрантів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.01 / В.І. Марчик ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено питання впливу урбаністичного чинника на показники соматичних ознак, річні прирости, темп росту, варіабельність ознак, кореляційні зв'язки, ступінь морфологічної інтегрованості потомства другого покоління сільських мігрантів з різним ступенем генетичної подібності та розходження. Встановлено, що соматична адаптація потомства сільських мігрантів в урбанізованій популяції простежується в прямій лінійній залежності між рівнем резистентності морфологічної інтегрованості та числом соматичних ознак, що виявляють достовірні зміни. На даному етапі пристосування до урбанізованого середовища у потомства другого покоління сільських мігрантів ступінь морфологічної інтегрованості відчутно не змінюється за рахунок істотних змін у показниках антропометричних ознак. Морфологічний статус дітей за умов урбанізації залежить від статі, віку та ступеня генетичної подібності й розходження. Запропоновано оцінні таблиці, центильні стандарти, двомірні центильні позавікові шкали оцінки відповідності та гармонійного фізичного розвитку дітей дошкільного віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.1
Шифр НБУВ: РА311358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Григорчук Л.І. 
Гігієнічні аспекти професійної адаптації студентів до умов навчання у вищих медичних навчальних закладах та шляхи її оптимізації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / Л.І. Григорчук ; Ін-т медицини праці АМН України. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Вивчено гігієнічні аспекти професійної адаптації студентів вищих медичних навчальних закладів. Визначено закономірності процесів формування психофізіологічних функцій та особливостей особистості студентів за природних умов навчання. Досліджено психофізіологічні, психогігієнічні, соціально-гігієнічні, психолого-педагогічні та акліматизаційні особливості пристосування їх організму до умов перебування у вищому навчальному закладі. Здійснено гігієнічну оцінку стану здоров'я та адаптаційних можливостей організму дівчат і юнаків. Обгрунтовано основні шляхи оптимізації професійної адаптації студентів-медиків. Розроблено та запроваджено в практику медичної освіти та охорони здоров'я програму раціональної організації навчальної та позанавчальної діяльності студентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-34
Шифр НБУВ: РА311661 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Прибилова О.В. 
Гормональні порушення та їх корекція в жінок з патологічним перебігом клімаксу шляхом застосування гетеротопічної трансплантації кріоконсервованої плацентарної тканини: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.В. Прибилова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Наведено результати комплексного клініко-лабораторного, інструментального, гормонального обстеження 130 жінок у клімактеричному періоді. Серед них 100 хворих з патологічним перебігом клімаксу та 30 жінок із природним перебігом клімактерію. Досліджено вплив гетеротопічної трансплантації кріоконсервованої плацентарної тканини (ГТКПТ) на рівень гормонів та beta-ендорфіну у сироватці крові у жінок з патологічним клімаксом та на клінічний перебіг клімактеричного синдрому, розроблено схему корекції клімактеричних розладів. Встановлено, що під впливом кріоконсервованої плацентарної тканини людини, яка зберігає життєздатність після деконсервування, відбувається достовірна зміна рівней кортизолу та beta-ендорфіну, що ілюструє нормалізацію порушених механізмів пристосування. Проведено порівняння ефективності лікування хворих з патологічним клімаксом із застосуванням таблетувальних гормональних препаратів та з використанням ГТКПТ. Найвищу терапевтичну ефективність виявлено у пацієнток з патологічним клімаксом, для лікування яких було застосовано ГТКПТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.59-53
Шифр НБУВ: РА308837 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Пашков К.В. 
Дарунок та віддяка у контексті християнської та постмодерністської антропологій: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.04 / К.В. Пашков ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 23 с. — укp.

Здійснено комплексне вивчення антропології дарунку та віддяки, яка маніфестована у сучасних філософських і богословських дослідженнях. Дарунок та віддяку розглянуто як універсальний атропологічний феномен, у дослідженні якого протягом останнього сторіччя брали участь представники різноманітних гуманітарних дисциплін, що утворюють своєрідну традицію вивчення дарунку, з якою полемізують деякі сучасні філософи-постмодерністи та християнські теологи. Значну увагу приділено походженню та розвитку найбільш послідовної версії постмодерної філософії дарунку Ж.Дерріда. Докладно проаналізовано її антропологічний вимір. Накреслено дослідницькі шляхи, які приводять деконструкцію до необхідності вивчення проблематики дарунку та віддяки на теренах християнства та християнської теології. Проаналізовано зворотній дослідницький рух з боку християнської теології назустріч деконструкції, який був здійснений у пост-метафізичній філософії та теології "дарунку-даності" Ж.-Л. Маріона. Компаративний аналіз позицій щодо дарунку та віддяки у деконструкції Дерріда та теології Маріона дозволяє з'ясувати, що антропологічні парадигми, в яких концептуалізують дарунок і віддяку постмодерний і християнський дискурси, постають такі, що пересікаються та конфронтують один з одним. Також виявляються теологічна та соціокультурна обумовленість конфлікту філософського та теологічного дискурсів, які проблематизують дарунок та віддяку. Розглянуто пост-секулярний стан сучасного суспільства на Заході та Сході Європи. Зроблено висновки щодо можливості пристосування накресленої у працях Маріона "іконічної" моделі комунікативної антропології для опису стану людини пост-секулярного світу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.2 + Ю223.32 +
Шифр НБУВ: РА346421

Рубрики:

      
13.

Сябренко Г. П. 
Дезадаптація подружжя літнього віку та її психокорекція: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 19.00.04 / Г. П. Сябренко ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2010. — 24 с. — укp.

Вперше запропоновнао психологічну модель пристосування до вікових змін, що відображає механізми формування продуктивної стратегії адаптації й ефективного процесу їх психологічного прийняття, яка складається з трьох компонентів (біологічного, психологічного, соціально-психологічного). Вперше на засадах доказової медицини доведено важливість сексуальної адаптації для осіб похилого віку. Вперше вивчено психологічні особливості подружжя літнього віку з дезадаптацією і виділено патогенетичні чинники її розвитку та патопластичні чинники, що формуються в результаті дезадаптації та погіршують її перебіг. Вперше на підставі вивчення закономірностей сімейного функціонування та подружньої комунікації виділено і систематизовано варіанти та форми дезадаптації подружжя літнього віку. Вперше обгрунтовано систему психокорекції дезадаптації подружжя літнього віку, визначено її структуру, вибір складових і психотерапевтичних методів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-92 + Ю948.1
Шифр НБУВ: РА380517 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Гаврилюк А. М. 
Державне регулювання комунікаційного забезпечення туристичноїі індустрії в Україні: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / А. М. Гаврилюк ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Уперше сформульовано визначення поняття "державне регулювання комунікаційного забезпечення туристичної індустрії" як здійснення уповноваженими органами державної влади та органами місцевого самоврядування соціально-політичних, фінасово-економічних, правових, організаційних, інформаційних заходів, спрямованих на використання інноваційних підходів до розвитку вітчизняного туризму із застосуванням принципів державного маркетингу. Запропоновано інноваційні підходи до державного регулювання комунікаційного забезпечення туристичної індустрії в Україні, що грунтуються на використанні принципів державного маркетингу, зокрема пріоритету потреб та запитів споживача, системного підходу до явищ і суб'єктів, що діють у маркетинговому середовищі, гнучкого пристосування до змін у зовнішньому маркетинговому середовищі, комплексного та активного впливу на зовнішнє маркетингове середовище, науковості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.358 ф121
Шифр НБУВ: РА382529 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Шилова В.І. 
Державне регулювання ринку освітніх послуг в Україні: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / В.І. Шилова ; Гуманіт. ун-т "Запоріз. ін-т держ. та муніцип. упр.". — Запоріжжя, 2007. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність освітніх послуг, досліджено сучасний стан їх розвитку в Україні. Розроблено теоретичні засади удосконалення механізму державного регулювання ринку освітніх послуг в Україні. Наведено рекомендації щодо створення Державної служби управління якістю освітніх послуг при Міністерстві освіти та науки України. Розроблено модель взаємного пристосування ринку освітніх послуг та ринку праці. Удосконалено організаційно-економічний механізм регулювання вітчизняного ринку освітніх послуг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)132 + Х839(4УКР)211.8:Ч3 +
Шифр НБУВ: РА352824

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Пойченко О.А. 
Державне регулювання торговельної інтеграції України у світовий економічний простір: автореф. дис... канд. наук з держ. регулювання: 25.00.02 / О.А. Пойченко ; Одес. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Розкрито теоретичні та практичні аспекти розвитку та регулювання торговельної інтеграції України у світове економічне середовище. Визначено особливості, методи та принципи державного управління за умов глобальної інтеграції. Досліджено ефективність зовнішньоторговельної політики України. Обгрунтовано вплив інтеграційних процесів на стратегічні галузі національної економіки. Запропоновано середньострокові пріоритети та засоби вдосконалення стратегії торговельної інтеграції України, наведено відповідні рекомендації. Розкрито суть поняття "державне регулювання торговельної інтеграції України" як здійснення управлінських функцій відповідними державними органами шляхом реалізації економіко-правових заходів з метою підвищення ефективності та пристосування існуючої зовнішньоторговельної діяльності до умов інтеграції у світовий економічний простір.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843-21,01 +
Шифр НБУВ: РА361450

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Пшенична Л.В. 
Державне сприяння адаптації системи вищої освіти в Україні до вимог Болонського процесу: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Л.В. Пшенична ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2009 — укp.

Визначено місце та роль вищої освіти у сучасному суспільстві. Проаналізовано особливості розвитку Болонського процесу в Україні, розкрито його основні положення та принципи, показано специфіку освіти як об'єкта державного управління. На підставі аналізу суспільно-історичних процесів зроблено висновок, що незважаючи на багатство природних ресурсів, будь-яка країна без відповідного розвитку суспільного інтелекту втрачає перспективу величі. До наукового обігу введено поняття "державне сприяння адаптації вищої освіти" як окремого соціального явища, що допомагає осмислити специфіку цілеспрямованого впливу держави на процес її пристосування до основних принципів і сучасних стандартів європейського освітнього простору. Досліджено особливості організації вищої освіти в Україні у контексті системності й інституціональної забезпеченості, проаналізовано нормативно-правову базу державного управління галуззю та її розвиток у контексті адаптації до умов Болонського процесу. Удосконалено змістові характеристики механізмів державного управління вищою освітою із засосуванням структурно-організаційного та структурно-функціонального підходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)132.1 + Ч484(4УКР) к +
Шифр НБУВ: РА368259

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Білак П. П. 
Еволюція політики Тайваню щодо КНР: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / П. П. Білак ; НАН України ; Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Показано нездатність класичної неореалістської концепції балансування/пристосування надати об'єктивне пояснення особливостей тайвансько-китайських відносин. Запропоновано концепцію "хеджування" - проведення державою стратегії, спрямованої, з одного боку, на максимізацію вигід, а з іншого - на мінімізацію можливих ризиків. Розглянуто еволюцію політики Тайваню щодо Китаю, за цього особливу увагу приділено президентству Ма Ін-цзю (з 2008 р.). Проаналізовано причини вибору КР стратегії хеджування як основного інструменту політики щодо КНР, показано конкретні прояви реалізації цієї стратегії та перспективи її розвитку. Визначено фактори, що впливають на здійснення стратегії хеджування. Встановлено, що за умов зростання могутності Китаю хеджування є найбільш реалістичною та прагматичною стратегією для Тайваню у взаємовідносинах з Китаєм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(5КИТ-4),9(5КИТ)
Шифр НБУВ: РА382228 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
19.

Шупова Т. В. 
Екологія ракшоподібних (Coraciiformes) та одудоподібних (Upupiformes) птахів в умовах Степу України: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.16 / Т. В. Шупова ; Укр. акад. аграр. наук ; Ін-т агроекології. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Вперше в Україні проведено детальний облік ракшо- й одудоподібних птахів на модельних майданчиках, комплексне вивчення аутекології всієї групи птахів на території цілого регіону. Проведено порівняльний аналіз гніздової біології, живлення, поведінки птахів і можливостей їх пристосування до антропічних трансформацій. Показано залежність гніздування птахів від ступеня антропічної трансформації різноманітних біотопів Степової зони України. Встановлено причини зниження чисельності, пов'язані із зменшенням місць гніздування та розроблено пропозиції щодо збереження ракшо- й одудоподібних у фауні України шляхом охорони та внесення до екомережі територій, де птахи гніздяться.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.353.541*80(4УКР)
Шифр НБУВ: РА376562 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
20.

Чернікова О.В. 
Еколого-біологічні показники стійкості рослин роду Spiraea L. в техногенних умовах Степового Придніпров'я (в межах м. Дніпропетровська): автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / О.В. Чернікова ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2009. — 21 с. — укp.

Досліджено особливості впливу гідротермічних умов і промислових викидів регіону на еколого-біологічні показники рослин роду Spiraea L.. Розглянуто водний режим таволг як одну з характеристик їх посухостійкості, протекторну дію органічних речовин (розчинних білків, вуглеводів) у вегетативних органах таволг як показників посухо- та зимостійкості рослин. Висвітлено аспекти екологічної пластичності таволг (дихання рослин, активність оксидоредуктаз, інтенсивність фотосинтезу, стан пігментного комплексу таволг) і роль цих параметрів у пристосуванні рослин до нових умов існування. Наведено практичні рекомендації щодо використання таволг в озелененні територій різного призначення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.926.12Ros*804*801.48 +
Шифр НБУВ: РА368743

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського