Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (108)Тематичний інтернет-навігатор (23)Наукова електронна бібліотека (405)Реферативна база даних (7601)Книжкові видання та компакт-диски (5145)Журнали та продовжувані видання (930)
Пошуковий запит: (<.>K=РАЙХСКОМІСАРІАТ$<.>+<.>K=УКРАЇНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 318
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Станкевич В.Л. 
Україна і болгарське національне відродження: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / В.Л. Станкевич ; Донец. держ. ун-т. — Донецьк, 1998. — 18 с. — укp.

Дисертація є комплексно-історичним дослідженням взаємозв'язку України та болгарського національного відродження в період з кінця ХVІІІ до початку ХХ століття. У роботі вперше проведений порівняльний аналіз розвитку процесів українського та болгарського відроджень. Показано, що українсько-болгарські зв'язки мають власну історію, яку нерідко розчиняли раніше у болгарсько-східнослов'янських і болгарсько-російських зв'язках. Аналіз взаємовпливу та взаємодії процесів українського та болгарського відроджень проведено відповідно з сучасним рівнем методології гуманітарних наук.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9БОЛ)64

Рубрики:

      
2.

Вегеш М.М. 
Закарпаття в контексті центральноєвропейської політичної кризи напередодні другої світової війни: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.02 / М.М. Вегеш ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 1998. — 30 с. — укp.

Комплексно досліджено місце і роль Закарпаття в контексті центральноєвропейської політичної кризи напередодні другої світової війни. На основі критичного аналізу вітчизняної та зарубіжної літератури і введення до наукового обігу оригінальних джерел системно висвітлюються взаємозв'язані проблеми комплексної теми: міжнародне становище краю наприкінці 30-х років та вплив міжнародного фактору на внутрішньополітичний і культурний розвиток Закарпаття, аналізуються головні етапи еволюції державно-правового статусу Прикарпатської Русі - Карпатської України. Окрему увагу приділено висвітленню політичної діяльності автономних урядів А.Бродія і А.Волошина, збройним силам Карпатської України - Карпатській Січі, простежено антиукраїнську і античехословацьку діяльність угорської іреденти в Закарпатті. У дисертації стверджується, що Закарпаття напередодні другої світової війни переживало гостру політичну кризу. Це, безперечно, стосується також Чехословаччини і всієї Центральної Європи. Незважаючи на такі обставини, Карпатська Україна виявилася єдиною, яка наприкінці 30-х років проголосила свою незалежність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр333)61

Рубрики:

      
3.

Свидницький Б.П. 
Сучасні процеси у чорноземах південних зрошуваних помірної та холодної фацій: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.05 / Б.П. Свидницький ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню змін умов грунтотворення під впливом зрошення та змін водо-сольового режиму, фізико-хімічних і фізичних властивостей чорноземів південних зрошуваних в умовах помірної східноєвропейської (ІЗС) та холодної західно-сибірської (АЗС) грунтовно-кліматичних фацій. Зміни властивостей чорноземів зрошуваних з 1940 р. вивчались на АЗС (Алтайський край, Росія), а зрошуваних з 1957 р. на ІЗС (Миколаївська обл., Україна). Виявлено напрямки сучасних процесів грунтотворення. Встановлено параметри змін гідрогеологічних і мікрокліматичних показників, вторинного засолення, осолонцювання, обезсолення, фізико-хімічних та фізичних властивостей чорноземів, а також їх продуктивності. Вивчені закономірності цих змін, їх швидкості і терміни встановлення квазірівноважного стану. Досліджено діагностичні ознаки вторинно-засолених чорноземів та розроблені методи їх картографування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.17-1(051),022

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Скиба Ю.А. 
Синантропна флора верхньої течії басейну Дністра (Україна): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Ю.А. Скиба ; НАН України. Центр. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 1999. — 13 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням інвентаризаційного, хорологічного і структурного вивчення синантропної флори верхньої течії басейну Дністра. Синантропна флора верхньої течії басейну Дністра нараховує 365 видів із 231 родів та 54 родин. Всебічно проаналізовано сучасний стан синантропної флори даного району. Виділено фракції флори. Для видів із адвентивної фракції проведено аналіз вихідних ареалів, а також відтворено історію іміграції і розселення низки адвентивних рослин на території України. Встановлено екологічну приуроченість синантропних видів до антропогенних екотопів. Наведено прогноз можливих змін рослинного покриву під впливом господарської діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*805.9,022

Рубрики:

      
5.

Семотюк О.Л. 
Україна в політичному процесі Європи 1914-1921 рр. (За матеріалами німецькомовної літератури): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.Л. Семотюк ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено аналізові ролі і місця України у політичному процесі Європи у перші десятиріччя двадцятого століття (1914-1921). На основі опрацьованих джерел - німецькомовної літератури та періодики - простежено передумови та закономірності виникнення українського питання, показано взаємозв'язок його складових, намагання України перетворитися із об'єкта політичних процесів Європи у самостійний суб'єкт міжнародного політичного процесу. Досліджується процес відображення України та її боротьби за власну державність на сторінках німецькомовної літератури та преси початку 20 століття. Використано наступні методи дослідження: аналізу, синтезу, проблемно-хронологічний та структурно-функціональний, які в поєднанні з міждисциплінарним підходом дозволяють найбільш об'єктивно та адекватно розкрити досліджувану проблему та показати її розвиток впродовж аналізованого періоду, а також зумовленість цієї проблеми зовнішніми та внутрішніми чинниками. Вказано на теоретичне та практичне значення результатів дослідження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф087 + Т3(4УКР)61-6

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Ходоровський М.Д. 
Масонство і Україна (За матеріалами діяльності вільних мулярів XVIII ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.Д. Ходоровський ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено зв'язкам ордену вільних мулярів з Україною, що встановились протягом XVIII ст. Аналізуються особливості функціонування лож та масонських об'єднань в різних регіонах України. Висвітлюється діяльність адептів ордену українського походження та інших вільних мулярів - учасників масонського руху в українських землях. Визначаються їх політичні орієнтації, ставлення до питань відродження української державності. Простежується вплив української духовної традиції на розвиток окремих напрямів масонства. До наукового обігу введено нові фактичні матеріали щодо масонського руху в Україні XVIII ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-727 + Т3(0)52-727

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Корабльова Н.С. 
Багатомірність рольової реальності: соціально-філософський аналіз: Автореф. дис... д-ра філос. наук: 09.00.03 / Н.С. Корабльова ; Ун-т внутр. справ. — Х., 2000. — 32 с. — укp.

Досліджено проблему рольової реальності, актуалізовану суттєвими трансформаціями, які переживає Україна. Зрушення, що відбуваються у нашому постсоціалістичному суспільстві, несуть у собі конструктивні та деструктивні можливості, на які здатна вплинути ефективна соціальна політика. Потребують аналізу проблеми соціальної сутності людини і її репрезентації у соціальних формоутвореннях. До таких феноменів можна віднести поняття рольової реальності, яке грунтується на теорії соціальних ролей, опрацьованій кількома гуманітарними дисциплінами, а також західноєвропейську традицію розгляду діяльності сутності людини з конкретно-рольовою визначеністю цієї сутності у національній філософії історії. Сконцептуалізована на такій підставі соціально-філософська теорія рольової реальності дозволяє відпрацювання нової стратегії в ситуації, коли людська сутність зводиться до ансамблю сутнісних можливостей і нескіченості проектів цієї сутності постмодерном. Ця нова сутність особи, взаємодія особи та суспільства пов'язані з більш складним типом соціальності ніж той, на грунті якого виникла і розвивалась теорія соціальних ролей. Доведено, що суперечливий характер рольової реальності в межах інтерпретації історії, її дискретних і континуальних витоків представлено топологією символічної форми, універсалізм якої не в безмежній експансії ролей, а в універсальному самоздійсненні сутнісних сил людини. Рольові реальності як топоси історії дозволяють розгорнути ідею людиновимірності історії, визначену надлишком соціального як резервуару рольових ідентифікацій, що надають історії антропомірних характеристик. Обгрунтовано необхідність творення національної філософії історії з опредметненими в ній національними символами, в основу яких покладено: антеїзм, екзистенційно-межове світовідчуття, кордоцентризм, ліризм. Це суттєво трансформує уявлення про механізм життєдіяльності суспільства, дозволяє здійснювати продуктивні спроби переходу від історичного до надісторичного та загальнозначущих цінностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*133 + Ю6*328.94 + Ю216.22
Шифр НБУВ: РА311024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Михайлюк Т.І. 
Водорості Канівського природного заповідника (Україна): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Т.І. Михайлюк ; Ін-т ботаніки ім. М.Г.Холодного НАН України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено альгофлору (А) водойм, грунтів та наземних біотипів (Б) Канівського заповідника (КЗ). Конспект флори КЗ нараховує 1018 видів водоростей (1137 різновидностей) з відділів: Cyanophyta - 150 видів, Dinophyta - 7, Cryptophyta - 13, Rhaphidophyta - 1, Euglenophyta - 91, Chlorophyta - 454, Xanthophyta - 83, Chrysophyta - 15, Bacillariophyta - 205. Серед них 446 видів - нові для КЗ, 30 видів та 3 різновиди - для флори України. Проаналізовано А, виділено та розглянуто 29 альгоугруповань. Три частини А - водойм, грунтів, наземних Б, дуже специфічні, найближчі А позаводних Б. Порівняння сучасного стану альгофлори водойм з даними 50 - 60-х років довело, що в А заповідної частини Дніпра посилились риси "реофільності", в А яружних ставків зросла роль бентосних видів. На підставі грунтовоальгологічних даних визначено: сукцесійні зміни масиву КЗ протікають у напрямку розвитку грабово-кленових лісів, що вказує на неможливість відновлення грабово-дубових лісів зонального типу лише методом заповідання. Виявлено, що А грунтів КЗ найбільше схожа з А грунтів лісостепових заповідників, водойм - з водними А заповідників рівнинної частини України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.2*88е(4УКР)л64А/Я Канівський природний заповідник
Шифр НБУВ: РА307875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Чикур Л.Д. 
Національне і загальнолюдське в естетичній інтерпретації Лесі Українки (на матеріалі ліричних творів): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Л.Д. Чикур ; Одес. держ. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2000. — 17 с. — укp.

Досліджено особливості трактування національного й загальнолюдського в ліриці Лесі Ураїнки. Узагальнено досвід наукових спостережень над особливостями творчого методу Лесі Українки з урахуванням сучасної методології літературознавчих досліджень і виокремленням, як однієї з основних, досі мало дослідженої, парадигми функціонування національної ідеї. Розглянуто стан сучасного лесезнавства, подано огляд літератури і питомі напрямки досліджень у даній сфері. Проаналізовано особливості художнього трактування образу Українки і національної ідеї у трьох прижиттєвих збірках Лесі Українки, розкрито внутрішню природу й оригінальність Лесиних підходів до національних варіацій та специфіку їх естетичного осмислення у процесі мистецької еволюції. У художньому світі поетеси Україна постає образом-концептом, наділеним багатовимірним значенням. Здійснено аналіз референтної та кодової сфер її поезії з метою дослідження культурологічних виявів загальнолюдського й національного в поетичній спадщині Лесі Українки. Входження поетеси у художній світ національних духовних матриць, органічність поетики і семантики образів-символів свідчать про широкий спектр культурного діалогу між Україною та світовим мистецтвом. Прикметою кодової сфери є часопросторові межі, в яких представлено взаємодію між національним і загальнолюдським у ліричному вираженні авторки. У висновках наведено аргументи універсалізму Лесі Українки, вміння не лише оперувати готовими народнопоетичними, біблійними, східними та західними образами, але й створювати власну образну систему.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4Укр)5-4 Українка Л. 535
Шифр НБУВ: РА308378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Околіта С.В. 
Справедливість та законність як принципи державно-правового регулювання: Автореф. дис... канд. наук держ. управління: 25.00.02 / С.В. Околіта ; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено соціально-історичному та філософсько-правовому дослідженню провідних принципів державно-правового регулювання - законності та справедливості. Вагомість даних принципів особливо зростає в складні часи перехідних періодів, коли йдеться про принципові зміни домінуючих у суспільстві відносин. Саме в такому періоді перебуває нині Україна, тому на сучасному етапі зростає роль державно-правового регулювання і управління, якість і ефективність яких визначає долю суспільства та держави. Розглянуто характерні риси та вимоги цих принципів, досліджено їх взаємозв'язок і взаємовплив на різних етапах механізму державно-правового регулювання та в різні періоди розвитку соціуму. Сформульовано та обгрунтовано принцип єдності справедливості та законності, що має бути оптимальним вихідним положенням, яке збалансовує та гармонізує соціальне та державно-правове регулювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)-2 + Ю6*667
Шифр НБУВ: РА308002 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Гамбург Л.С. 
Судові реформи в Лівобержній Україні (Гетьманщині) XVIII ст.: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Л.С. Гамбург ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми становлення і розвитку судової системи Україна - Гетьманщина у другій половині XVII - XVIII ст. Проаналізовано судові реформи, що здійснювалися українськими гетьманами П.Л.Полуботком, Д.П.Апостолом і К.Г.Розумовським протягом XVIII ст., а також контрреформаторські заходи I та II Малоросійських колегій. Використано численні монографії та періодичні видання, проаналізовано широке коло відповідних архівних матеріалів та інших джерел. Зроблено висновок про складність і розгалуженість судової системи Україна - Гетьманщина, притаманність їй певних демократичних рис і комплексу внутрішніх суперечностей, на усунення яких було спрямовано судові реформи українських гетьманів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4Укр)46-629 + Т3(4Укр)46-503
Шифр НБУВ: РА311011 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Логвіна О.В. 
Удосконалення фінансово-кредитних відносин в АПК Криму: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.В. Логвіна ; Крим. держ. аграр. ун-т. — Сімф., 2000. — 16 с. — укp.

Розглянуто питання щодо виходу підприємств АПК із кризи, наведено оцінку сучасного стану підприємств АПК та банківської системи Криму й України. Розкрито тенденції зміни показників ліквідності, надійності та економічної ефективності роботи банків Криму, проаналізовано причини зменшення ролі в допомозі АПК з боку АКАБ "Україна". Розроблено рекомендації щодо створення Державного Земельного банку Криму, а також обгрунтовано функції відділів банку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-6КРМ)320-434 + У9(4УКР)262.2
Шифр НБУВ: РА308551 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Скляренко Д.Є. 
Україна і Ризька мирна конференція (1920 - 1921 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Д.Є. Скляренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 20 с. — укp.

На основі сучасних методологічних підходів до вивчення архівних матеріалів, частину яких вперше введено у науковий обіг, опублікованих джерел, проаналізовано місце України у складному процесі врегулювання стосунків між УСРР, РСФРР та Польщею, найважливішим наслідком якого стало припинення радянсько-польської війни і укладення в Ризі у березні 1921 р. тристоронньої мирної угоди. Висвітлено хід переговорів, взаємні претензії та пропозиції політичного, економічного, правового, територіального характеру, особливо ті, що безпосередньо стосувалися України, їх втілення у статтях договору, протоколах та інших документах, які підписано у Ризі. Визнання УСРР самостійним державним утворенням, її міжнародно-правовий статус досліджено в контексті поступового усунення з європейської арени зовнішньополітичних інтересів УНР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)612.311.7 + Т3(4УКР)612-6
Шифр НБУВ: РА308854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Нгуен Ван Зунг 
Теоретичні проблеми взаємодії гілок влади у пострадянських суспільствах (Україна, Росія, Білорусь): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Нгуен Ван Зунг ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано політологічну концепцію щодо проблем взаємодії гілок влади у зв'язку з новими історичними реаліями, що постали у пострадянських державах (Україні, Росії та Білорусі). Всебічно проаналізовано систему поділу влади в посттоталітарному суспільстві як засіб досягнення консенсусу між полярно протилежними політичними силами з метою подолання деструктивних процесів, що провокують руйнування політико-правової системи суспільства. Запропоновано комплекс різноманітних заходів, що дозволяють подолати суперечності між конституційно проголошеними у пострадянських державах системами влади та варіантами їх практичного втілення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф024
Шифр НБУВ: РА308435 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Ковальська-Павелко І.М. 
"Колокол" О.І.Герцена і Україна. Джерелознавчий аналіз: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / І.М. Ковальська-Павелко ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено матеріали газети "Колокол" (1857 - 1868 рр.), виданої О.І.Герценом, як комплексне джерело з історії України другої половини ХІХ ст. Здійснено класифікацію та джерелознавчий аналіз матеріалів, опублікованих в "Колоколі", що висвітлюють економічне, політичне, соціальне становище українських губерній, які на той період знаходились в складі Російської імперії. Розглянуто у джерелознавчому аспекті зв'язки О.І.Герцена з українськими громадсько-політичними і культурними діячами зазначеного періоду. Наведено докази спільності поглядів О.І.Герцена та М.І.Костомарова, Т.Г.Шевченка, Л.І.Мечнікова щодо майбутнього розвитку України. Виявлено джерела інформації та зв'язки українських кореспондентів з редакцією видання, реконструйовано шляхи доставки українських кореспонденцій до м.Лондона. Використано опубліковані та неопубліковані архівні джерела для визначення актуальності, вірогідності, автентичності та репрезентативності "українських" матеріалів, надрукованих на сторінках "Колокола".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)472-412.3 + Т211(2)472
Шифр НБУВ: РА315141 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Бартош П.І. 
Гранульовані цеолітні каталізатори алкілування на основі формованого каоліну: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.13 / П.І. Бартош ; НАН України. Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Знайдено оптимальні умови синтезу in situ та наступної модифікації гідроксидом натрію гранульованого цеоліту Y на основі Просянівського каоліну (Україна) з виходами 70 - 75 % , високою міцністю та мезопористістю гранул. Показано, що синтезовані зразки переведено у каталізатори з унікальним спектром кислотності. Експериментальні результати узагальнено у вигляді принципово нового механізму алкілування з провідною роллю первинних карбокатіонів на основі ізобутану та незначною роллю карбоній - іонів - трет - бутилу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л292 + Л611.71-32
Шифр НБУВ: РА315248 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Олексієнко Н.Д. 
Формування зовнішньополітичних орієнтацій суспільств перехідного періоду засобами масової комунікації (на прикладі України, Росії та Польщі): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Н.Д. Олексієнко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 17 с. — укp.

Проаналізовано особливості функціонування засобів масової комунікації (ЗМК) у посткомуністичних країнах, які є комунікатором між суб'єктами політики. Визначено, що ЗМК впливовий фактор формування та трансформації політичних режимів і держав, представляють їх легітимними або нелегітимними шляхом трансляції поведінкових актів і визначення громадської думки. Проаналізовано процес політичної соціалізації індивіда за допомогою ЗМК. Останні впливають на аудиторію та актуалізують політичні норми та цінності. Визначено взаємодію та взаємовплив національних і міжнародних інформаційних потоків. Україна, Росія та Польща формують свій національний інформаційний простір, а, отже, частково захищають себе від тиску глобальних інформаційних потоків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф024
Шифр НБУВ: РА315065 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Зеленько Г.І. 
Україна і Польща: моделі політичної модернізації: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Г.І. Зеленько ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено в компаративному аспекті процеси політичної модернізації, які мають місце в Україні та Польщі з кінця 1980-х - початку 90-х років. На підставі порівняльного аналізу об'єктивних (стартової ситуації, економічних і геополітичних факторів) і суб'єктивних (характеру модернізаторської еліти, владної моделі) причин висвітлено специфіку процесів політичної модернізації в Україні та Польщі. Проаналізовано механізм взаємовідносин владних структур на горизонтальному та вертикальному рівнях, основні аспекти формування партійних систем. Сформульовано основні ймовірні напрямки використання польського досвіду в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф024 + Ф1(4УКР)64 + Ф1(4ПОЛ)64
Шифр НБУВ: РА312531 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Дунаєва Л.М. 
Партійна система в умовах модернізації суспільства: світовий досвід і Україна: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Л.М. Дунаєва ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Розглянуто проблеми, пов'язані зі з'ясуванням сутності партійної системи та тенденцій її розвитку за умов модернізації суспільства з врахуванням досвіду розвинених демократичних країн. Визначено зміст, сучасну структуру і функції партійної системи. Досліджено умови і фактори формування партійної системи в контексті динамічних змін у структурі та характері розвитку перехідного суспільства. Визначено особливості і проблеми становлення багатопартійності в українському суспільстві, виявлено тенденції та перспективи утвердження партійної системи в Україні. Багатопартійність розглянуто як ознаку виникнення та становлення демократії, а утвердження партійної системи - як свідчення її стійкості та стабільності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф022.2
Шифр НБУВ: РА314529 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Хоменко Т.М. 
Трансформація жанру проповіді у сучасній україномовній публіцистиці (Євген Сверстюк, Мирослав Маринович - Україна, Іван Ортинський - Німеччина): Автореф. дис... канд. філол.наук: 10.01.08 / Т.М. Хоменко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Г.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2001. — 18 с. — укp.

З'ясовано особливості історичної рухомості проповідницького жанру. Досліджено вплив християнства на проблематику проповіді як публіцистичного виступу на морально-етичну тему особливої соціальної ваги у різні культурно-історичні епохи. Доведено авторитарність ідеї та мови Святого Письма у публіцистичному дискурсі сучасності. Проаналізовано роль проповідницької публіцистики у формуванні сучасної людини. Висвітлено світоглядну концепцію та аргументаційну базу модерної проповіді, яка розвивається поряд з іншими публіцистичними жанрами (аналітичною кореспонденцією, концептуальним інтерв'ю, науково-популярними статтями, есе). Розглянуто комунікаційні принципи та діалогічну природу морального типу мислення у сучасному контексті мультимедіа.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.161 + Ш4о1.447 + Э37-462.1 + Ш5(4Укр1Б334
Шифр НБУВ: РА315582 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського