Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (14)Наукова електронна бібліотека (161)Реферативна база даних (3670)Книжкові видання та компакт-диски (493)Журнали та продовжувані видання (24)
Пошуковий запит: (<.>K=РЕГЕНЕРАЦІЙНІ$<.>+<.>K=ПУНКТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 395
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Новицька-Боровська Н.А. 
Агробіологічна оцінка підщепи винограду сорту Таїровський 1: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.08 / Н.А. Новицька-Боровська ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т виноградарства і виноробства ім. В.Є.Таїрова". — О., 2007. — 18 с. — укp.

Вперше за умов північно-західного Причорномор'я проведено порівняльне вивчення різних формувань і систем догляду за маточними кущами нового сорту підщепи Таїровський I. Науково обгрунтовано вплив системи догляду та ярусної заготівлі чубуків за довжиною пагона на агробіологічні, фізіолого-біохімічні показники, анатомічну будову та регенераційну здатність підщепних чубуків, а також на вихід і якість саджанців. Встановлено, що позитивні зміни якості чубуків, вирощених на штамбових формуваннях кущів, обумовлені вмістом води, вуглеводів і кращою диференціацією провідних і механічних тканин. Виявлено, що незалежно від системи вирощування маточних кущів більш якісними для щеплення є чубуки від основи та середньої частини пагона. Обгрунтовано доцільність і показно ефективність застосування штамбових формувань кущів для підвищення продуктивності маточників підщепних сортів і одержання високоякісної лози для щеплення. Вперше досліджено дію нових препаратів з біологічною активністю "Радійстим" та "Йодіс" на регенераційні процеси підщепних чубуків і щеп, на вихід та якість саджанців винограду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-453 +
Шифр НБУВ: РА351567

Рубрики:

      
2.

Шаповалова О.В. 
Адаптація господарського законодавства до вимог сталого розвитку: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.04 / О.В. Шаповалова ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2007. — 35 с. — (). — укp.

Розроблено методологічне забезпечення та шляхи адаптації господарського законодавства до вимог сталого розвитку. Запропоновано критерії визначення вимог, за яких має відбуватися адаптація. Систематизовано основні характеристики гармонізації законоположень про господарське використання природних ресрурсів у контексті вимог сталого розвитку за Концепцією, модифікованою для умов України у 1999 р. Виявлено потребу використання майнових цінностей інвесторів на режим господарського використання майнових цінностей інвестора на режим господарського використання даних ресурсів. Обгрунтовано необхідність встановлення організаційно-майнових вимог до інвестора, концесіонера, орендатора для забезпечення відтворення національного господарства й ефективного використання майнових прав держави. Обгрунтовано концепцію функціонально цільової підсистеми сприяння сталому розвитку. Запропоновано до впровадження у структуру господарського законодавства. Обгрунтовано розширення правових форм реалізації інвестиції у господарську діяльність, конкретизації вимог забезпечення соціальної спрямованості економіки, координації прогнозних і програмних заходів економічного та соціального розвитку, розширення комплексу господарсько-правових засобів забезпечення сталого розвитку населених пунктів, удосконалення порядку екологізації правових засад господарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)9-30 + У9(4УКР)281 +
Шифр НБУВ: РА352637

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Пряхін Є.В. 
Адміністративно-правове регулювання і забезпечення дотримання правил благоустрою населених пунктів в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Є.В. Пряхін ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2007. — 19 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження законодавчих, теоретичних і практичних проблем діяльності щодо благоустрою населених пунктів. Проаналізовано основні етапи розвитку суспільних відносин у даній сфері. Висвітлено компетенції органів публічної влади у регулюванні питань благоустрою. Надано характеристику взаємодії даних органів. Сформульовано висновки та пропозиції стосовно підвищення ефективності адміністративно-правового регулювання та забезпечення благоустрою населених пунктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)128 +
Шифр НБУВ: РА350322

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Кравчук О.О. 
Адміністративно-правове регулювання комунального управління: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.О. Кравчук ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Визначено суть, особливості комунального управління та його адміністративно-правове регулювання. Розроблено науково обгрунтовані пропозиції щодо перспективних шляхів підвищення ефективності цього виду публічного управління та якості його правового регулювання. Запропоновано визначення механізму адміністративно-правового регулювання даного управління, його органів, об'єктів соціальної інфраструктури. Обгрунтовано та сформульовано пропозиції щодо підвищення ефективності здійснення комунального управління у населених пунктах України та вдосконалення його адміністративно-правового регулювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)128 + Х819(4УКР)011.2-94 +
Шифр НБУВ: РА355622

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Муратова Д.Б. 
Адміністративно-правове регулювання перебування мігрантів у пунктах тимчасового утримання: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Д.Б. Муратова ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу чинного законодавства України та практики його реалізації визначено сутність, зміст та особливості адміністративно-правового регулювання перебування мігрантів у пунктах тимчасового утримання, наведено пропозиції щодо удосконалення діяльності даних установ з метою підвищення їх ефективності. Наведено загальну характеристику пунктів тимчасового утримання мігрантів, визначено їх ознаки, запропоновано дефініції та проаналізовано нормативно-правові засади функціонування. Визначено правовий статус суб'єктів, які перебувають у пунктах тимчасового утримання. Розкрито повноваження органів публічної адміністрації щодо регулювання діяльності цих установ. Розглянуто режими перебування мігрантів у пунктах тимчасового утримання, розроблено систему заходів відповідальності за їх порушення. Наведено пропозиції щодо внесення змін до нормативно-правових актів, що регулюють функціонування пунктів тимчасового утримання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)345 + Х819(4УКР)112.033.1 + Х911.14(4УКР)
Шифр НБУВ: РА370335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Павлович-Сенета Я. П. 
Адміністративно-правове регулювання територіального устрою в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Я. П. Павлович-Сенета ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2010. — 16 с. — укp.

Проаналізовано основні етапи становлення територіального устрою. Розкрито сучасний стан і перспективи розвитку системи адміністративно-територіальних одиниць. Досліджено особливості нормативного забезпечення й адміністративно-правовий статус населених пунктів. Запропоновано визначальні напрями вдосконалення адміністративно-правового регулювання територіального устрою шляхом наукової розробки його механізму та забезпечення матеріально-фінансової самостійності адміністративно-територіальних одиниць.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)79 + Х819(4УКР)011.2-91
Шифр НБУВ: РА374631 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Дем'янчук С.Г. 
Аналітико-статистичні моделі для прогнозування та підвищення ефективності функціонування систем митного контролю: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / С.Г. Дем'янчук ; Нац. транспорт. ун-т. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Розроблено та проаналізовано адекватні реальним умовам аналітико-статистичні моделі процесів організації та функціонування систем і технічних засобів митного контролю. У моделях у разі визначення результативності митного контролю враховується його достовірність, характер можливих помилок, вибірковий контроль для варіантів багатоканального, багатофазового, розподіленого, суцільного, вибіркового та комбінованого контролю, які сприяють гуманізації цього процесу. Здійснено дослідження стосовно оцінки ефективності функціонування митних установ та контрольних пунктів з метою її підвищення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.038 с +
Шифр НБУВ: РА337589

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Себта Т.М. 
Архівні джерела про українські культурні цінності, вивезені нацистами в роки ІІ світової війни: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Т.М. Себта ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознав. ім. М.С.Грушевського. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Комплексно і глибоко проаналізовано маловідомий досі великий масив архівних джерел щодо діяльності Айнзацштабу рейхсляйтера Розенберга в Україні та долі вивезених ним українських культурних цінностей під час Другої світової війни. Об'єктом дослідження є архівні комплекси документів Айнзацштабу (1940 - 1945 рр.) та Мюнхенського центрального збірного пункту Американської військової адміністрації в Німеччині - Мюнхенська картотека мистецьких об'єктів (1945 - 1952 рр.), т.зв. "Транспортні списки" (1946 - 1948 рр.), а також перелік культурних цінностей, що надійшли з Мюнхенського центрального збірного пункту СРСР протягом 1945 - 1962 рр. Вперше було порівняно три великі архівні комплекси документів Айнзацштабу, що зберігаються у Києві (Центральний державний архів вищих органів влади та управління України, ф.ф.3674, 3676), Москві (Російський державний військовий архів, ф.1401-К) та Берліні (Bundesarchiv Berlin, ф.NS-30), а також описано та проаналізовано можливі шляхи повернення українських культурних цінностей - комплексу документів Мюнхенського центрального збірного пункту, які зберігаються в Бундесархіві в м.Кобленці (ф.В-323).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)622 + Т3(4УКР)622.8,01
Шифр НБУВ: РА308929 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Харенко М.І. 
Біотехнологія розмноження свиней. Інтенсифікація відтворної функції свиноматок і кнурів: Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.07 / М.І. Харенко ; Львів. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 1998. — 33 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням удосконалення технології відтворення свиней у спецгоспах і промислових комплексах України. У роботі в порівняльному аспекті вивчені основні показники відтворення свиней з чітким визначенням помісячної та сезонної динаміки цих показників, розроблений критерій оцінки форм неплідності основних і перевірюваних свиноматок, а також обгрунтована економічна перевага організації внутрішньогосподарських пунктів штучного осіменіння свиней. У порівняльному аспекті вивчені показники спермопродукції районованих порід кнурів-плідників у спецгоспах і промисловому комплексі, обгрунтована перевага комплексного застосування гормональних та вітамінних препаратів при інтенсифікації відтворної функції основних і перевірюваних свиноматок, а також необхідність використання для цієї мети простагландинів і КПМК. Вперше проведена апробація тканинних препаратів /біостимуляторів/, виготовлених із хоріону і пуповини людини для інтенсифікації репродуктивної функції свиноматок і кнурів-плідників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-34,022

Рубрики:

      
10.

Малахова С.О. 
Вдосконалення державного земельного кадастру для організації використання і охорони земель у населених пунктах (на матеріалах Львівської області): автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.06 / С.О. Малахова ; Рада по вивченню продукт. сил України НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність державного земельного кадастру, його компонентну структуру, функції й основні особливості реалізації в населених пунктах України. Поглиблено науково-методичні засади якісної оцінки земель у межах населених пунктів на підставі використання нових критеріїв і принципів, що характеризують складність і багатофакторність території населених пунктів. Проаналізовано забезпечення державного земельного кадастру як інформаційної бази організації використання земель населених пунктів і функціонування ринку земель на регіональному рівні на прикладі Львівщини. Визначено наукові напрями використання даних державного земельного кадастру для організації використання й охорони земель у населених пунктах. Розглянуто особливості формування міського кадастру для цілей містобудівного розвитку як передумови раціонального управління земельними ресурсами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЛЬВ)320-517
Шифр НБУВ: РА374923 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Шпік Н.Р. 
Вдосконалення економічних важелів організації використання земель населених пунктів: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / Н.Р. Шпік ; Рада по вивч. продукт. сил України НАН України. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Розроблено методологічні, методичні та практичні підходи до вдосконалення економічних важелів організації використання земель населених пунктів. Обгрунтовано перспективи їх розвитку за умов реформування земельних відносин на засадах сталого розвитку. Розроблено концептуальну модель прогнозування соціально-економічного розвитку населених пунктів для містобудівельних і землевпорядних потреб і визначено напрями вдосконалення системи взаємодії місцевих органів виконавчої влади з питань землеустрою та земельного кадастру. Обгрунтовано організаційно-економічні принципи та правові засади вдосконалення економічних важелів організації використання земель населених пунктів, виділено основні ієрархічні рівні, структурні компоненти територіальної організації використання цих земель.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.0-511.2 +
Шифр НБУВ: РА347796

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
12.

Матяш В.О. 
Вдосконалення методики організації та визначення дислокації пунктів комплексного діагностування магістральних тепловозів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.07 / В.О. Матяш ; Харк. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням підвищення ефективності експлуатації магістральних тепловозів шляхом вдосконалення технології їх обслуговування та ремонту з діагностуванням. Виконано розробки типових сполучень додаткових робіт на ділянках технічного обслуговування (ТО-3) та поточного ремонту (ПР-1) магістральних тепловозів із діагностуванням. Проведено моделювання раціональної організації робіт на ділянках ТО і ПР тепловозів та отримано залежності програми обслуговувань і ремонтів від впливу експлуатаційних факторів. Розроблено методику та проведено розрахунки щодо визначення дислокації пунктів комплексного діагностування (ПКД), а також технічні вимоги з метою створення й оснащення ПКД магістральних тепловозів. Визначено основні параметри функціонування ПКД. Наведено приклади практичної реалізації результатів досліджень щодо організації роботи ПКД і оснащення його стаціонарними і пересувними засобами. Запропоновано методику оцінки економічної ефективності з визначенням прогнозованих термінів окупності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О235.2-08-6
Шифр НБУВ: РА308480 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
13.

Заєць І.М. 
Вдосконалення технології створення координатної основи для забезпечення загальнодержавного картографування України: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.24.04 / І.М. Заєць ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Львів, 2004. — 20 с. — укp.

Вперше встановлено якісні та кількісні характеристики просторових деформацій існуючої астрономо-геодезичної мережі України. Проведено аналіз точності перетворення координатних систем. Запропоновано оригінальну та економічно вигідну методику перетворення координат пунктів існуючої локальної геодезичної мережі у загальноземну систему. Розроблено технологію підвищення точності державної координатної основи для спеціальних задач делімітації та демаркації державного кордону. Проведено експериментальний аналіз створення координатної основи для окремих районів території України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д17(4УКР) в641.8 +
Шифр НБУВ: РА331553

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Савчук Г.В. 
Ветеринарно-санітарна експертиза молока за різних способів і режимів пастеризації: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.09 / Г.В. Савчук ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено актуальну проблему проведення ветеринарно-санітарної експертизи молока з використанням різних способів і режимів його пастеризації. Вперше в Україні зроблено ветеринарно-санітарне оцінювання сирого збірного молока, одержаного в господарствах центрального регіону з різними формами власності, визначено його мікробіологічні показники залежно від пори року та хімічного складу. Експериментально підтверджено вплив температурних режимів обробки молока на його технологічні властивості, зокрема, характеристики його сиропридатності. За сучасних умов більшість валового надою молока одержано з приватних господарств і не відрегульовано механізми ветеринарно-санітарного контролю. Обгрунтовано доцільність проведення термічної обробки молока на збірних пунктах з використанням нагрівних кавітаційних апаратів вітчизняного виробництва й інфрачервоного нагрівання. Виявлено, що собівартість пастеризації 1 т молока на пастеризаторі ТЕК-М становить 24,99 грн., з використанням агрегата інфрачервоного електронагрівання - 24,98 грн, на установці "Альфа-Лаваль" - 25,79 грн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.12 + Л950.41 +
Шифр НБУВ: РА358488

Рубрики:

      
15.

Московець В.І. 
Взаємодія населення з міліцією: стан та шляхи удосконалення: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.03 / В.І. Московець ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Вивчено процес взаємодії між населенням і міліцією у зв'язку зі соціальними змінами, які відбуваються в Україні. Розглянуто існуючі теоретичні підходи до визначення змісту соціальної взаємодії, можливості їх застосування під час конструювання програм щодо взаємозв'язків і співпраці між населенням і міліцією. Визначено поняття "взаємодія між міліцією і населенням". Розглянуто найважливіші взаємозв'язки між населенням і міліцією на різних рівнях. Узагальнено основні форми співпраці між населенням і міліцією (ДНД, пунктів охорони громадського порядку, робітничих і студентських загонів щодо сприяння діяльності міліції, консультативних пунктів тощо), обгрунтовано необхідність створення відповідної нормативно-правової бази для співпраці, удосконалення матеріально-технічних умов, інформаційного забезпечення, системи морального та матеріального стимулювання тощо. Запропоновано та впроваджено оригінальну програму "Взаємопорозуміння та співпраця між населенням і міліцією по охороні громадської безпеки" у с. Солоніцевці Дергачівського району на Харківщині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.2 + С5*667.211
Шифр НБУВ: РА314305 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
16.

Калюжний М. В. 
Визначення довжини перегону маршруту міського пасажирського автомобільного транспорту: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.22.01 / М. В. Калюжний ; Харк. нац. акад. міськ. госп-ва. — Х., 2011. — 21 с. — укp.

Визначено довжину перегону маршруту міського пасажирського автомобільного транспорту, що забезпечує мінімальні витрати часу пасажирів на пересування. На підставі аналізу методів організації перевезень пасажирів для зменшення витрат часу на пересування визначено фактори, які впливають на час пересування пасажирів. Розроблено математичні моделі, які описують вплив довжини перегону маршруту міського пасажирського автомобільного транспорту на технічну швидкість транспортного засобу на перегоні маршруту і тривалість його простою на зупиночних пунктах. Встановлено закономірності зміни середньої довжини перегону, що забезпечує мінімальні витрати часу пасажирів на пересування залежно від параметрів перевізного процесу. Надано рекомендації щодо визначення середньої довжини перегону міського пасажирського автомобільного транспорту, що забезпечує мінімальні витрати часу пасажирів на пересування. Встановлено, що довжина перегонів, яка забезпечує мінімальні витрати часу пасажирів на пересування, з достатньою точністю описується лінійним регресійним рівнянням, в якому як змінні виступають параметри транспортного засобу, пасажиропотоку й умови руху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О808.5
Шифр НБУВ: РА380080 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
17.

Костянський О.М. 
Визначення параметрів розміщення перевантажувальних пунктів автомобільно-конвейєрного транспорту при відробці глибоких горизонтів кар'єрів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.03 / О.М. Костянський ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 2001. — 17 с. — укp.

Розроблено методику визначення місця розміщення перевантажувальних пунктів конвейєрних підйомників у кар'єрі з урахуванням зміщення центру грузообігу транспортованої гірничої маси та режиму гірничих робіт. Встановлено взаємозв'язок коефіцієнта подовження траси з висотою підйому гірничої маси. Запропоновано раціональну кільцеву схему транспортування у разі зустрічних вантажопотоків гірничої маси, що дозволяє підвищити продуктивність автосамоскидів. Визначено область раціонального використання даної схеми. Висвітлено ефективний напрям поглиблення залізорудних кар'єрів, що застосовують автомобільно-конвейєрний комплекс. Досліджено динаміку витрат на автомобільно-конвейєрний комплекс залежно від висоти зони, що обслуговується.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И168.3 + И168.4
Шифр НБУВ: РА314333 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
18.

Кучук М.В. 
Використання прийомів генетичної інженерії і клітинної біології для отримання нових форм у видів з родини бобових і деяких інших рослин: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.22;03.00.15 / М.В. Кучук ; НАН України. Ін-т клітин. біології та генет. інженерії. — К., 1998. — 32 с. — укp.

Розроблено методику культивування протопластів і регенерації рослин у люцерни, конюшини, гороху і у Oenothera hookeri. Протопласти сої, люпину, голубиного гороху при використанні розроблених методів культивування здатні до утворення клітинних колоній з високим ступенем ефективності. Отримано канаміцинстійкі рослини люцерни і клітинні лінії сої та гороху шляхом електропорації протопластів. Запропоновано метод, що підвищує ефективність трансформації у гороху та люцерни - "подвійна трансформація", що включає 1) отримання лінії рослин, які здатні до регенерації в культурі in vitro, за рахунок трансформації мутантом "shooty" A. tumefaciens pGV2206; 2) - трансформація ліній, які здатні до регенерації, селективним геном. Таким шляхом було отримано регенераційні лінії люцерни і гороху і далі трансгенні рослини гороху з Ds транспозоном кукурудзи та з геном стійкості до фосфінотрицину. Присутність генів в геномі рослин було доказано за допомогою методів полімеразної ланцюгової реакції, блот-гібридизації за Саузерном, NPT II аналізу, аналізу GUS активності, імуноферментного аналізу (ELISA). Міжвидові соматичні гібриди Medicago sativa_+ M.varia і M.borealis+ M.lupulina були отримані за допомогою асиметричної гібридизації. Хромосомний аналіз та блот-гібридизація рибосомальної ДНК підтвердили гібридну природу отриманих ліній. Було проведено гістологічний аналіз процесу регенерації у конюшини, гороху та цукрового буряка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*440.4,022

Рубрики:

      
19.

Костащук В.І. 
Використання та охорона мінерально-сировинних ресурсів Чернівецької області: сучасний стан і перспективи: автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / В.І. Костащук ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто природні умови як основу формування мінерально-сировинних ресурсів (МСР) та їх просторово-територіальне розміщення. Проведено оцінку споживчої вартості мінерально-сировинних ресурсів Чернівецької області. Охарактеризовано територіальну організацію МСР на рівні аналізу мінерально-сировинних пунктів, центрів, кущів, вузлів, визначено вартість МСР. Проаналізовано виробництво продукції мінерально-сировинного походження за адміністративними районами Чернівецької області, обгрунтовано перспективні види переробки МСР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ЧЕН)1 +
Шифр НБУВ: РА367432

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Новак С.З. 
Вікові особливості розвитку фізіологічного механізму стабілізації пози стояння людини: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / С.З. Новак ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2002. — 19 с. — укp.

За результатами обстежень дітей, підлітків і дорослих обох статей виявлено істотні особливості фізіологічного механізму, що забезпечує стабілізацію пози стояння (ПС). Встановлено, що цей механізм функціонує в режимі динамічного позиціонування центру маси тіла (ДПЦМТ). Мета ДПЦМТ - забезпечення безперервного пошуку оптимальної ПС за умов зміни установочного пункту. Зазначено, що в процесі вікового розвитку значно поліпшується діяльність фізіологічного механізму ДПЦМТ. Більш ефективно здійснюється ДПЦМТ в осіб жіночої статі. Механізм ДПЦМТ представлений взаємодіючими (ліво- і правостороннім) компонентами. Зазначено, що спеціальне тренування ПС за ускладнених умов істотно покращує стабільність ПС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.98
Шифр НБУВ: РА318116 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського