Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (20)Наукова електронна бібліотека (176)Реферативна база даних (974)Книжкові видання та компакт-диски (447)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>K=ТЕХНОЛОГІЧНА$<.>+<.>K=РЕВОЛЮЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 129
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Титов С.В. 
Дослідження і розробка процесу конверсії шламу дистиляції у виробництві кальцинованої соди з метою вироблення карбонатної сировини для синтезу цементного клінкеру: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.13 / С.В. Титов ; Харк. держ. політехн. ун-т. — Х., 1998. — 26 с. — укp.

Рукопис містить розробку процесу, технології і апаратурного оформлення методу переробки шламу дистиляції содового виробництва на якісну карбонатну сировину для синтезу цементного клінкеру. Запропонований метод переробки, досліджені закономірності процесів, що покладені в основу методу, створені математичні моделі. На основі досліджень розроблена апаратурно-технологічна схема процесу. Досліджені властивості шламу конверсії, доведена ефективність його використання в виробництві цементу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л272.240.9

Рубрики:

      
2.

Поморцева О.Є. 
Технологія вилучення металів платинової групи з промислових шламів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.01 / О.Є. Поморцева ; Харк. держ. політехн. ун-т. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К339.2

Рубрики:

      
3.

Іоргачов Д.В. 
Технологічні можливості підвищення довговічності інструменту для виробництва волокно-оптичних кабелів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.08 / Д.В. Іоргачов ; Одес. держ. політехн. ун-т. — О., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням забезпечення необхідних якостей робочих поверхонь фільєр та дорн-пресформ завдяки раціональним технологічним параметрам, особливо на фінішних операціях, що сприяє підвищенню довговічності цих інструментів та якості волоконно-оптичної продукції, що виробляється. Розроблена модель для вивчення термомеханічних процесів, що супроводжують операцію шліфування робочих поверхонь інструментів, дозволяє одержати критеріальні співвідношення, технологічна реалізація яких дозволить запобігти дефектоутворенню на оброблюваних поверхнях, тим самим сприяти підвищенню їх довговічності. Дослідження впливу шорсткості робочих поверхонь інструментів на відшарування покриття від оптичного волокна дозволили установити межу величини шорсткості, нижче якої можна запобігти явищу відшарування і тим самим забезпечити необхідну якість оптично-волоконної продукції. За встановленими критеріями визначені фізико-механічні властивості інструментального матеріалу, технологічні заходи для одержання якісних заготовок. Алмазна обробка робочих поверхонь фільєр та дорн-пресформ кругами, параметри яких та режими шліфування чітко детерміновані властивостями твердих сплавів, дозволила підвищити довговічність інструменту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З861.1

Рубрики:

      
4.

Можаровський В.А. 
Соціальний конфлікт і консенсус: історико-соціологічний аналіз: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.01 / В.А. Можаровський ; НАН України. Ін-т соціол. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Взаємовідношення конфлікту й консенсусу як соціальних феноменів розглядаються на матеріалах історико-соціологічної думки та сучасних теорій соціального конфлікту. Доводиться, що консесус є не тільки протилежністю конфлікту, а й необхідним елементом його структури (внутрішній консенсус, консенсус механізму і консесус розв'язання), засобом управління ним, шляхом розв'язання або локалізації. Причинами сучасного конфлікту дедалі більш домінуючими стають не дефіцит матеріальних ресурсів та розподіл владних повноважень, а неадекватність методів управління соціальною системою, її організаційно-технологічна структура, невідповідність наявного в робітника творчо-виробничого потенціалу умовам його трудової діяльності. На підставі результатів емпіричних досліджень проаналізовано конкретну соціально-політичну ситуацію в Україні в сфері конфліктних відносин і шляхів досягнення консенсусу в суспільстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.7

Рубрики:

      
5.

Юшко В.Л. 
Апаратурно-технологічна розробка сумісного виробництва етилбензолу і кумолу на базі етилен-пропіленових фракцій: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.05.13 / В.Л. Юшко ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 1999. — 50 с. — укp.

Установлено, що застосування ефективної ресурсо- й енергозберігаючої технології та апаратури у виробництві етилбензолу і кумолу методом суміщеного алкілування бензолу етилен-пропіленовими фракціями в присутності хлориду алюмінію дозволяє підняти техніко-економічні показники цього виробництва на рівень сучасних досягнень. Розроблено нову абсорбційно-десорбційну апаратуру очистки етилен-пропіленових фракцій методом фізичної абсорбції трибутилфосфатом. Розроблено нову реакційну апаратуру суміщеного алкілування бензолу очищеними етилен-пропіленовими фракціями в присутності хлориду алюмінію. Створено науково обгрунтовані методи їх розрахунку, конструювання і проектування. Здійснено розробку, випробування та промислове упровадження запропонованих апаратів і технологічних установок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л523.033.2

Рубрики:

      
6.

Анохін П.Г. 
Установка та процес регенерації відпрацьованих машинних масел: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.13 / П.Г. Анохін ; Харк. держ. політехн. ун-т. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертаційна робота присвячена розробці нового типу роторного апарату (зі спеціальною конструкцією плівкоутворюючого елементу), який дозволяє здійснити регенерацію машинних масел на малотонажних установках. З використанням методів фізичного та математичного моделювання процесів гідродинаміки та теплообміну, які відбуваються в роторних тонкоплівкових апаратах, було досліджено ефективність різноманітних конструкцій плівкоутворюючих елементів і показано високу ефективність запропонованої конструкції. Запропонований метод розрахунку розмірів апарата, який дозволяє перейти від дослідної установки до промислової, розроблена апаратурно-технологічна схема процесу регенерації відпрацьованих масел.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л543.91/98-5-02

Рубрики:

      
7.

Ліннік В.С. 
Обгрунтування і розробка системи ресурсозберігаючих технологічних рішень та способів утримання молодняка при інтенсивному виробництві яловичини: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.02.04 / В.С. Ліннік ; Ін-т тваринництва УААН. — Х., 2000. — 33 с. — укp.

Проведено розробку й експериментальне вивчення системи нових ресурсоощадних способів утримання, пристроїв і технологічних прийомів інтенсивного вирощування та відгодівлі бичків червоної степової породи в південному регіоні України. Проаналізовано інтенсивність росту бичків та оплату кормів приростами живої маси, енерговитратність виробництва 1 ц яловичини на всіх етапах технологічного циклу від постановки 20-денних телят до реалізації відгодованих 18 - 24-місячних тварин з живою масою 500 - 600 кг, а також витрати праці операторів, собівартість і рентабельність виробництва яловичини за умов використання існуючих і нових способів утримання. Досліджено особливості мікроклімату в приміщеннях, поведінку тварин, забійні показники, хімічний склад та якість яловичини. Встановлено високу ефективність розроблених нових способів утримання бичків і пристроїв з метою обслуговування тварин. Спрогнозовано енерговитратність та економіку виробництва 1 ц яловичини за умов використання вивчених способів утримання тварин за повний технологічний цикл. У південній зоні України найбільш вигідною за енерговитратністю виявилась технологічна послідовність, за якої на І та ІІ періодах вирощування телят утримували в групових станках із поліпшеними боксами, а на заключному етапі відгодівлі використовували нову глибоку підстилку з дренажем у реконструйованому приміщенні з новим вітрозахистом годівельного майданчика, або відгодовували в удосконалених стійлах з новими прив'язями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-44
Шифр НБУВ: РА312253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
8.

М'ялиця А.К. 
Технологічна підготовка авіаційного виробництва при залежному утворенні розмірів деталей з використанням інженерних комп'ютерних засобів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.07.04 / А.К. М'ялиця ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2001. — 18 с. — укp.

Висвітлено теоретичні та практичні результати досліджень з розробки методів технологічної підготовки виробництва літаків за залежного утворення розмірів деталей. Запропоновано апробовані методики: технологічної підготовки виробництва деталей складних просторових форм з однорідних і композиційних матеріалів на базі їх аналітичних еталонів та використання інженерних комп'ютерних засобів; контролю складних просторових форм на основі розв'язання зворотної задачі формоутворення; технологічної підготовки виробництва стрічкових нагрівальних елементів за умов залежного способу утворення негеометричних параметрів деталей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О52-06-64
Шифр НБУВ: РА316444 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Москаль Г.Г. 
Інститут тимчасового генерал-губернатора в Україні у кінці ХІХ - на початку ХХ ст.: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Г.Г. Москаль ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено інститут тимчасового генерал-губернатора на українських землях, що входили до складу Російської імперії, соціально-політичні чинники його утворення, організаційно-правові засади функціонування тимчасових генерал-губернаторств, їх практичну діяльність. Проаналізовано специфіку компетенції тимчасового генерал-губернатора, її зміни протягом останніх десятиріч ХІХ - початку ХХ ст. Висвітлено основні етапи існування тимчасових генерал-губернаторств на території України: період політичної кризи наприкінці 1870-х - на початку 1880-х рр.; перша російська революція 1905 - 1907 рр.; Перша світова війна. Розглянуто особливості правового статусу тимчасового генерал-губернатора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4Укр33)51 + Т3(4Укр33)5-53 + Х2(4Укр)51-523.71
Шифр НБУВ: РА319949 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Полтавець С.В. 
Становлення та особливості політичної думки доби Хмельниччини: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / С.В. Полтавець ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Визначено, що Українська національна революція XVII ст., політична практика доби уряду Б. Хмельницького мала серйозне світоглядне, політико-ідеологічне підгрунтя у світоглядних орієнтаціях, менталітеті українського народу, ідеях історичної та полемічної літератури, творах діячів українського Відродження, Гуманізму та Реформації, козацькій ідеології та "Руській ідеї", традиціях української державності та козацького і громадського самоврядування. Досліджено історичний розвиток українського суспільства після Київської Русі у висхідному напрямку становлення української нації, розвитку національної свідомості та політичних орієнтацій, спрямованих на досягнення власної суверенної державності. Розглянуто роль української еліти та шляхти, які відіграли взагалі позитивну, хоча і суперечливу роль, сприяли збереженню та розвитку українського народу в етнічно-національному, релігійному, духовному, економічному та територіальному плані. Висвітлено основні чинники формування політичної думки, політичної орієнтації та політичної свідомості українського народу зазначеної доби, основними домінантами яких визначено соціально-політичні та духовні фактори власного соціально-політичного та історичного-культурного буття. Узагальнено матеріали, які засвідчують тривалість державотворчих традицій руського народу, наявність напередодні правління Б. Хмельницького низки політичних ідей та державотворчих концепцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)44/46 +
Шифр НБУВ: РА322181

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Синенко С.І. 
Розвиток післядипломної педагогічної освіти в країнах Західної Європи (Англія, Франція, Німеччина): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / С.І. Синенко ; Центр. ін-т післядиплом. пед. освіти АПН України. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Вперше на підставі матеріалів вивчення системиосвіти в Англії, Франції та Німеччині надано комплексну характеристику чинників та історичних передумов розвитку післядипломної педагогічної освіти в соціокультурному контексті Західної Європи. Розглянуто підходи, концепції та ідеї післядипломної освіти педагогів у Англії, Франції, Німеччині. Виявлено та проаналізовано провідні моделі навчання працюючих учителів у країнах Західної Європи (п'ятициклова технологічна модель, рефлексивна модель, моделі навчання на базі проектів). З'ясовано особливості організації післядипломної педагогічної освіти в зазначених країнах та визначено спільні тенденції її розвитку. До наукового обігу української педагогічної науки введено нові факти, ідеї та підходи до організації системи післядипломної педагогічної освіти за умов стрімкозмінного суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.514(4)
Шифр НБУВ: РА321098

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Алі Мабхут Саад Мулкат 
Роль центральної преси Ємену в інформаційному забезпеченні громадсько-політичних перетворень суспільства: проблеми та перспективи (1994 - 2000 рр.): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / Алі Мабхут Саад Мулкат ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Проаналізовано історичний процес розвитку та сьогоднішній стан єменських засобів масової інформації, перш за все, центральної преси. Розкрито особливості впливу соціально-економічних змін на єменську центральну пресу та її роль в інформаційному забезпеченні суспільно-політичних перетворень 1994 - 2000 рр. Визначено роль та завдання центральної преси за сучасних умов і шляхи підвищення ефективності її функціонування. Показано соціально-демографічні, соціально-професійні та соціально-психологічні особливості читацької аудиторії як об'єкта впливу центральної преси. Осмислено основні позитивні та негативні тенденції розвитку та функціонування центральної преси Ємену, перш за все, газет "Аль-Саура" ("Революція") і "Аль-Джумухурія" ("Республіка"). З'ясовано сучасний стан, перспективи подальшого розвитку єменського газетного ринку, систему підготовки та перепідготовки журналістських кадрів. Розроблено практичні рекомендації щодо подальшого вдосконалення центральної преси Ємену.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(5Єме) +
Шифр НБУВ: РА322192

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Піддубна Л.І. 
Технологічна конкурентоспроможність у зовнішньоекономічній діяльності підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Л.І. Піддубна ; Харк. держ. екон. ун-т. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано організаційно-економічні передумови формування технологічної конкурентоспроможності підприємств промисловості України та розроблено рекомендації щодо вдосконалення організаційно-методичного забезпечення процесу управління технологічною конкурентоспроможністю підприємства. Досліджено походження та особливості технологічної конкуренції як нової форми конкурентної взаємодії на зовнішніх ринках, визначено зміст і причини визначення технології як головного фактора сучасного економічного розвитку та засіб формування конкурентних переваг підприємств. Виявлено зміст і структурне походження технологічної конкурентоспроможності підприємства. Розроблено концептуальну модель процесу управління технологічною конкурентоспроможністю підприємства. Запропоновано методичні підходи щодо вдосконалення його організаційно-методичного забезпечення та методу розробки стратегії технологічного розвитку підприємства, який грунтується на використанні спіральної моделі життєвого циклу етапів розробки. Обгрунтовано доцільність використання моделей "витрати - результати" та "ефефктів приросту" у вирішенні проблеми оптимізації зовнішніх джерел технологічного розвитку підприємства, його ресурсного забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)290 + У9(4Укр)80
Шифр НБУВ: РА319009 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Маклюк О.М. 
Еволюція королівської влади та управління в Англії при ранніх Тюдорах: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О.М. Маклюк ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2002. — 19 с. — укp.

Встановлено, що на етапі раннього абсолютизму особливого значення та сили набуває особистість самого монарха. Виявлено, що процеси державотворення в Англії першої половини XVI ст. супроводжувалися змінами, а саме еволюцією середньовічних органів влади та створенням нових установ. Проаналізовано розвиток судово-адміністративної та фінансової системи держави, зроблено аналіз зарубіжних концепцій: "Король в парламенті", "Тюдорівська революція в управлінні".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ВЕЛ)43-502
Шифр НБУВ: РА317486 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Молчанова Ю.В. 
Агробіологічна і технологічна оцінка нових технічних форм винограду селекції ІВіВ ім. В.Є.Таїрова: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.08 / Ю.В. Молчанова ; УААН. Ін-т винограду і вина "Магарач". — Ялта, 2002. — 18 с. — укp.

Розглянуто питання виділення на підставі агробіологічної та технологічної оцінки 12 нових стійких гібридних форм технічного винограду селекції Інституту винограду і вина ім. В.Є.Таїрова перспективних для сортаменту винограду України і селекційних цілей. Встановлено ступінь стійкості проти морозу та порівняльну стійкість вегетативних і генеративних органів куща проти мілдью, оїдіуму, гнилі ягід і чорної плямистості - найбільших грибних хвороб у степовій зоні півдня України. Визначено особливості варіювання головних селекційних ознак і рівень їх стабільності. Доведено принципову можливість виділення серед нових гібридних форм високопродуктивних, придатних для виготовлення якісних сухих вин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-275.11-47 + П26-275.9-47 + У9(4Укр)325.154.2
Шифр НБУВ: РА317079 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
Категорія: Будівництво   
16.

Пушкар Н.В. 
Технологічна пошкодженість та робота залізобетонних згинальних елементів по похилим перерізам: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Н.В. Пушкар ; Одес. держ. акад. буд-ва та архіт. — О., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Визначено вплив на формування технологічної пошкодженості конструктивних факторів: насичення зразків поперечною, поздовжньою арматурою, форми поперечного перерізу. Установлено вплив даної пошкодженості на міцність і деформації бетону. Досліджено характер утворення та розвитку тріщин у технологічно пошкоджених залізобетонних елементах, що зазнають згину, залежно від насичення зразків поперечною, поздовжньою арматурою, форми поперечного перерізу, технологічної пошкодженості, а також міцність похилих перерізів залежно від тих самих факторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н539.1-028 +
Шифр НБУВ: РА324811

Рубрики:

      
17.

Лола В.Г. 
Формування технологічної культури майбутніх учителів трудового навчання: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / В.Г. Лола ; Терноп. держ. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Теоретично обгрунтовано й експериментально перевірено зміст, методи, форми, організаційно-педагогічні умови формування технологічної культури майбутніх вчителів трудового навчання. Здійснено аналіз проблеми формування технологічної культури з соціально-педагогічних позицій, розглянуто генезис поняття "Технологічна культура", визначено типи універсальних культур. Обгрунтовано модель формування технологічної культури майбутнього фахівця як складової його професійно-педагогічної культури (загальні цілі, педагогічні завдання, зміст, форми, методи роботи, організаційно-педагогічні умови, суб'єкти формування, критерії ефективності, результати). Виявлено організаційно-педагогічні умови забезпечення процесу формування технологічної культури студентів індустріально-економічного факультету, критерії та рівні сформованості, нетрадиційні методи навчання, комплексне використання яких забезпечує формування технологічної культури в майбутніх учителів трудового навчання, розроблено тести, питальники, творчий дизайн-проект.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518.5 + Ж.р(4УКР)32 +
Шифр НБУВ: РА327751

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Транспорт   
18.

М'ялиця А.К. 
Технологічна підготовка літакобудівного виробництва в умовах дискретно-нестабільних програм випуску виробів: Автореф. дис. д-ра техн. наук: 05.07.04 / А.К. М'ялиця ; ВАТ "Укр. НДІ авіаційної технології". — К., 2003. — 28 с.: рис. — укp.

Розроблено методи і основи технологічної підготовки серійного авіаційного виробництва в умовах дискретно-нестабільних програм випуску, які включають як відомі поняття (математична модель і способи передачі форм і розмірів, взаємозамінність і складуваність), так і нові (аналітичний еталон (анет), тріади "конструкція - технологія - обсяг випуску", "персонал - техпроцес - обладнання"). Введено нове поняття технологічності як тріади "конструкція - технологія - обсяг випуску", яке відрізняється тим, що технологічна підготовка виробництва розглядається в аспекті створення дерева (ланцюжка) із відомих технологічних процесів, яке називають технологією випуску літака, а також технологічного забезпечення з освоєнням і підтриманням функціонування протягом життєвого циклу цієї технології випуску літака із застосуванням нових методів перенесення форм і розмірів за допомогою анетів та обладнання з числовим програмним керуванням (ЧПК). Дано строгі визначення понять складуваності та взаємозамінності. Отримано критерії застосовності залежного та незалежного утворювання розмірів замикальної ланки складального ланцюга. Показано, що рівень виробництва залежить від рівня тріади "персонал - технології - обладнання". Вперше в літакобудуванні України технологічну підготовку мотогондоли літака Ан-74ТК-300 здійснено на основі анетів та обладнання з ЧПК без створення традиційних плазів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О53-06-64 +
Шифр НБУВ: РА328022

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
19.

Ковальчук Л.М. 
Технологічна мінералогія гранат-вмісних сланців Ганнівського родовища Криворізького басейну: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.20 / Л.М. Ковальчук ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Розглянуто локалізацію, морфологію покладів гранатвмісних сланців, їх мінералогічну зональність, морфологію й анатомію кристалів граната, особливості поведінки граната та інших породотвірних мінералів у процесі збагачення гранатвмісних сланців. Виділено два типи гранатвмісних сланців - невивітрені та вивітрені. Доведено, що за мінералогічними показниками оптимальною для збагачення невивітрених гранатвмісних сланців є комбінована магнітно-гравітаційна технологія, вивітрених - гравітаційна. За результатами мінералого-технологічних експериментів показано, що за тріщинуватістю, вмістом граната, гранулометричним складом та іншими параметрами гранатовий концентрат Ганнівського родовища відповідає вимогам світового ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д451(45УКР5-4ДНІ) + Д59(45УКР5) +
Шифр НБУВ: РА323077

Рубрики:

      
20.

Тверезовська Н.Т. 
Теоретичні та методичні основи створення і використання навчальних експертних систем у підготовці фахівців вищих навчальних закладів: Автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.04 / Н.Т. Тверезовська ; Харків. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2003. — 43 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено основи створення та використання у процесі навчання навчальних експертних систем (НЕС), її методологічні та методичні засади. Науково обгрунтовано концепцію створення НЕС як складової освітньо-інформаційних технологій. Розроблено інформаційну структуру НЕС та визначено вимоги до кожного інформаційного блоку, встановлено граничні умови, введено поняття "ключових інформаційних зон", упроваджено у педагогічний науковий обіг математичний термін "гранична умова". Обумовлено необхідність і важливість його використання у процесі роботи НЕС. Введено поняття "точка гармонії", інформаційна, технологічна, міжособистісна площини. Розроблено технологічну та методичну структуру НЕС, що дозволило розглянути процес підготовки фахівця як інформаційний потік. Теоретично обгрунтовано методи апроксимації теоретичної моделі студента на структуру навчальної експертної системи, яка забезпечує єдність загальнонаукової, психолого-педагогічної та прикладної його підготовки. Доведено, що використання НЕС є підгрунтям професійної підготовки майбутнього спеціаліста (сформованість системи знань і системи вмінь). Розроблено технологію використання НЕС у практиці роботи вищих навчальних закладів. Подальшого розвитку набули основні дефініції процесу створення та використання НЕС, а також система критеріїв і показників її продуктивності й ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.203 + Ч481.253 +
Шифр НБУВ: РА326065

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського