Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (5)Тематичний інтернет-навігатор (7)Наукова електронна бібліотека (128)Реферативна база даних (993)Книжкові видання та компакт-диски (638)Журнали та продовжувані видання (49)
Пошуковий запит: (<.>K=ТРИВИМІРНА$<.>+<.>K=ГРАФІКА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 101
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Бусько Н.А. 
Блок-сополімери на основі вінілових мономерів та олігомерних ініціаторів (синтез, структура і властивості): Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / Н.А. Бусько ; НАН України. Ін-т хімії високомолекуляр. сполук. — К., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Вивчено питання розробки методів синтезу олігомерних азо- та поліазоініціаторів. Встановлено закономірності процесів формування блок-сополімерів заданої будови фотоініційованою радикальною полімеризацією з використанням одержаних олігомерних азоініціаторів, досліджено властивості синтезованих сполук. Розроблено методи синтезу азоацилгідразонів кетонів. Показано, що вони є ефективними фотоініціаторами радикальної полімеризації у синтезі олігомерів. Вперше синтезовано олігомерні азо- та поліазоініціатори радикальної полімеризації на основі азо-біс-ізобутирогідразону циклогексанону та бутадієн-ізопренового каучуку або олігопропіленгліколів. Методом фотоініційованої радикальної полімеризації з використанням олігомерних азо- та поліазоініціаторів синтезовано три- та поліблочні сополімери з різною довжиною блоку стиролу. Доведено, що синтезовані методом фотоініційованої радикальної полімеризації блок-сополімери є двофазними системами. Показано, що за умов двостадійного синтезу блок-сополімерів співіснують дві хаотично взаємопроникні мікрофази, які складаються зі стирольних і дієнових блоків, а під час одностадійного синтезу блок-сополімерів утворюється добре упорядкована, тривимірна гратка ізольованих доменів стиролу всередині дієнової неперервної матриці. Показано, що методом фотоініційованої радикальної полімеризації з використанням поліазоініціаторів можна спростити процес синтезу блок-сополімерів до одностадійного.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г721.18 + Л712.18
Шифр НБУВ: РА313871 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
2.

Яковлєв В.С. 
Визначення несучої здатності призматичних паль за показниками міцності грунту: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.02 / В.С. Яковлєв ; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю.Кондратюка. — Полтава, 2009. — 20 с. — укp.

Вдосконалено методики визначення несучої здатності забивних призматичних паль тертя за показниками міцності грунтів навколопальової зони на базі теорії їх межового стану та вимог норм проектування основ фундаментів за I групою межових станів. За результатами проведених комплексних експериментів доведено її більш високу точність у порівнянні з нормативним методом, за яким опір грунту під вістрям і за бічною поверхнею встановлюють залежно від глибини занурення палі, показника плинності глинистого грунту чи зернового складу піску. Для врахування реалізації сил тертя за бічною поврехнею палі відповідно до її повної зрушувальної деформації, що значно менша від осідання, характерного для вичерпання несучої здатності за вістрям, показники міцності грунту навколо стовбура та під вістрям палі визначаються роздільно шляхом обробки даних випробувань на одноплощинне зрушення попередньо ущільнених водонасичених зразків відповідно за способом повної логарифмічної перебудови та за стандартною методикою. Вдосконалено методику визначення осідань за межею лінійного деформування грунту для палі постійного поперечного перерізу на підставі врахування осідань її основи у проміжку тисків, які дорівнюють розрахунковому та межовому опору грунту та параметрів ущільненої зони під вістрям, до дозволило наблизити розрахунковий графік "навантаження - осідання" до графіка її статичних випробувань у порівнянні з лінійною методикою. Розроблено рекомендації з визначення несучої здатності призматичних висячих залізобетонних паль за показниками міцності піщаних і глинистих грунтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н582.5-028.11 +
Шифр НБУВ: РА363759

Рубрики:

      
3.

Куш Є.І. 
Визначення параметрів технологічного процесу перевезення пасажирів автомобільним транспортом з урахуванням стану організму водія: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.01 / Є.І. Куш ; Харк. нац. акад. міськ. госп-ва. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Удосконалено наукові підходи щодо формування параметрів технологічного процесу перевезення пасажирів. Формалізовано моделі технології міських пасажирських перевезень на таких рівнях: перегін, рейс, робочий день, які відрізняються від відомих урахуванням у якості змінної стану організму водія. Уточнено вплив вікових і кваліфікаційних характеристик водія на параметри технологічного процесу перевезення пасажирів. Розроблено метод складання графіка виконання елементів технологічного процесу перевезення пасажирів на маршруті, що відрізняється від існуючих використанням у якості факторів вікових і кваліфікаційних параметрів водія та накладенням обмежень на рівень стану його організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.523-0 + О385.02 +
Шифр НБУВ: РА349143

Рубрики:

      
4.

Логвіна В.Л. 
Володимир Січинський в науковому, громадському і освітянському житті України та української еміграції (перші десятиріччя - початок 60-х рр. XX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.Л. Логвіна ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Ф.. — Чернівці, 2007. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу архівних документів, мемуарів, матеріалів періодичних видань, творчої спадщини вітчизняної та зарубіжної історіографії у контексті українського національного відродження досліджено життєвий і творчий шлях діяча визвольних змагань 1917 - 1920 р. в Україні й українській міграції 1920 - на початку 1960-х рр., вченого-історика, мистецтвознавця, архітектора, художника-графіка, педагога В.Ю.Січинського (1894 - 1962). Висвітлено вплив М.Грушевського на формування його наукового світогляду. З'ясовано, що всі праці В.Січинського досліджують та популяризують у світі маловідомі аспекти історії України, національні традиції у різних галузях мистецтва, архітектури, освіти. Визначено місце творчого доробку у сучасній українській історичній науці й обгрунтовано наукову реабілітацію вченого для прийдешніх поколінь.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ103(4/8=УКР)6-8 Січинський В + Т3(4УКР)52-8 Січинський В. +
Шифр НБУВ: РА348806

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Дашкевич А.О. 
Геометричне моделювання схем дії планетарних тістомісильних машин: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / А.О. Дашкевич ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Запропоновано нове розв'язання задачі геометричного моделювання тістомісильного механізму планетарного типу шляхом опису траєкторій руху його точок, належних робочому органу. Досліджено питання аналізу графіка функцій його повної енергії. На підставі даних, одержаних завдяки проведеним дослідженням, установлено раціональні значення параметрів механізму, які забезпечать можливість розробок змішувачів сипких і в'язких речовин зі зниженими енерговитратами. Розроблено метод опису траєкторії руху робочого органу змішувача за планетарного руху рівняннями у параметричному вигляді. Розроблено схеми роботи важільних місильних механізмів для випадків руху привідної ланки за рівняннями епі- та гіпоциклоїди, коли вхідні величини (параметри розмірів схеми) змінюються у певних межах. Складено алгоритми побудови зображень фаз руху місильного механізму й опису результатів моделювання, зокрема засобами комп'ютерного анімаційного моделювання, що дозволить доповнити множину анімаційних зображень у прикладній геометрії. Побудовано графіки розподілу енергетичних характеристик механізмів за заданими схемами та розроблено спосіб аналізу ефективності перемішування завдяки застосуванню поверхні перемішування. Це дозволило формалізувати аналіз форми кінематичної кривої точки робочого органу механізму у процесі перемішування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л830.22-5-01 +
Шифр НБУВ: РА355627

Рубрики:

      
6.

Калашніков О.О. 
Геометричне та комп'ютерне моделювання компонування обладнання спеціальної техніки швидкого реагування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / О.О. Калашніков ; Тавр. держ. агротехн. акад. — Мелітополь, 2004. — 22 с. — укp.

Розв'язано задачу раціонального розміщення рятувального обладнання у спеціальній техніці швидкого реагування, математичною моделлю якої є тривимірна оптимізаційна задача розміщення неопуклих багатогранників у наборі паралелепіпедів з урахуванням численних обмежень. Досліджено, класифіковано та формалізовано обмеження задачі, розроблено нову математичну модель розміщення багатогранників, детально вивчено область допустимих рішень та надано її геометричну інтерпретацію. Для розв'язання задачі запропоновано новий метод, складовими якого є метод побудови поверхні 0-рівня <$EPHI>-функції двох неопуклих багатогранників для формалізації геометричних умов неперетину, метод моделювання розміщення багатогранників з урахуванням обмежень задачі та модифікований метод дискретної оптимізації на множині розміщень. Розроблено відповідне програмне забезпечення, що може бути використане під час проектування спеціальної техніки швидкого реагування на надзвичайні ситуації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В181.25,0 + Ц980 в6 +
Шифр НБУВ: РА334959

Рубрики:

      
7.

Галієв Е.Е. 
Грошово-кредитні механізми структурного розвитку економіки в умовах ринкової трансформації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Е.Е. Галієв ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 15 с. — укp.

Проаналізовано та систематизовано структурні аспекти та можливості основних монетарних моделей, створених економічною наукою. Досліджено передумови та механізми взаємодії монетарного та структурного чинників у ринковій системі. Виявлено специфічні чинники та внутрішні протиріччя уповільнення обігу грошей за умов переходу до ринку, які відображають процес поступового формування системи монетарних інститутів. Доведено структуротворчий характер неформальних кредитних преференцій, що здійснюються в межах банківсько-промислових конгломератів і розроблено можливі сценарії структурного розвитку економіки України під впливом цих конгломератів. Розроблено економіко-математичну модель впливу монетаризації економіки й структурні процеси, на її базі запропоновано трактування структурної задачі монетарної політики держави як ущільнення ймовірності шуканої структурної реакції системи за допомогою виведення та утримання параметрів грошової маси на тій дільниці монетаризації, де спостерігається пік графіка розподілу ймовірності функції бажаних структурних зрушень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.2 + У9(4УКР)262.6 +
Шифр НБУВ: РА325038

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Авєршин А.О. 
Діагностика професійної придатності операторів підземних шахтних електросистем: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.03 / А.О. Авєршин ; Укр. інженер.-пед. акад. — Х., 2005. — 19 с.: рис. — укp.

Здійснено теоретичне й експериментальне дослідження проблеми діагностики професійної придатності операторів підземних шахтних електросистем, а також системний аналіз проблеми професійного відбору за сучасних умов вугільної промисловості. Проведено професіологічне вивчення діяльності даних операторів на підставі результатів виявлення особливостей праці. Розроблено комплекс психодіагностичних методів для професійного відбору операторів - підземних електрослюсарів. Розроблено психограму, параметри якої відображають психологічну структуру професійно важливих якостей особистості оператора. Побудовано структурно-функціональну модель його діяльності. Показано можливість виявлення його професійно важливих якостей за допомогою аналітичного графіка, за яким оцінка цих якостей відбувається не тільки шляхом зовнішніх дій, а й психологічного аналізу їх операційного складу та показників надійності. Визначено критерії професійного відбору операторів підземних електросистем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю941.19с + Ю941.2-69 +
Шифр НБУВ: РА340140

Рубрики:

      
9.

Пошехонов О.С. 
Діагностика, лікування та комплексна профілактика ускладнень сторонніх тіл дихальних шляхів у дітей: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.09 / О.С. Пошехонов ; Ін-т невідклад. і віднов. хірургії ім. В.К.Гусака АМН України. — Донецьк, 2008. — 23 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи покращання діагностики, лікування та профілактики ранніх і пізніх хірургічних ускладенень аспірацій сторонніх тіл у дітей. Проаналізовано результати обстеження, лікування та реабілітації 230-ти дітей зі сторонніми тілами дихальних шляхів (СТДШ), з яких 149 осіб чоловічої статі, та 81 - жіночої. Сторонні предмети органічного походження виявлено у 203-х випадках (88,26 %), неорганічного - у 27-ми пацієнтів (11,74 %). До контрольної групи включено 106 пацієнтів, що перебували на лікуванні у період з 1997 до 2001 рр., основну групу склали 124 хворих, які лікувались у період з 2002 до 2005 рр. Виявлено, що застосування NAC як медикаментозної підготовки до бронхоскопії у 54-х випадках фрагментування СТДШ, а також впровадження нового способу зупинки кровотечі у 64-х пацієнтів дозволили значно поліпшити якість бронхоскопічної санації. Встановлено високу ефективність санітарно-просвітньої роботи із залученням засобів масової інформації, що сприяє збільшенню кількості пацієнтів, госпіталізованих у ранній термін після епізоду аспірації стороннього тіла (з 35,85 % до 51,61 %). На підставі визначення ступеня виразності запально-деструктивних змін у трахеобронхіальному дереві за запропонованою класифікацією та її об'єктивації з використанням цитологічного методу оптимізовано обсяг лікувальних заходів і розроблено систему індивідуального графіка реабілітації пацієнтів з СТДШ. Виявлено, що впровадження комплексу розроблених заходів для лікування даної патології дозволило зменшити кількість з 17,93 % до 9,68 % пацієнтів, що часто й довгостроково хворіють на запальні захворювання бронхолегеневої системи, а також з 3,77 % до 0,81 % скоротити кількість осіб, що хворіють на хронічні захворювання легенів після виконання хірургічних втручань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.685.8 +
Шифр НБУВ: РА357244

Рубрики:

      
10.

Турчак Л. І. 
Еволюція образотворчого мистецтва в незалежній Україні: автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 26.00.01 / Л. І. Турчак ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2011. — 16 с. — укp.

З'ясовано культурно-історичні умови, що спричинили трансформації в художній культурі України. Виявлено тенденції та специфіку розвитку образотворчого мистецтва періоду незалежності. Визначено вплив соціокультурних, економічних, демократичних процесів на стан і перспективи розвитку художньої культури України. Розкрито причини виникнення різноманітних стилів і напрямів в образотворчому мистецтві. Вивчено специфіку появи нових термінів і понять в сучасному образотворчому мистецтві України, зокрема в таких його видах як живопис, графіка, скульптура, декоративне мистецтво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ103(4УКР)64
Шифр НБУВ: РА379289 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Золотухін Ю.В. 
Еволюція функціонально-ділової графіки в контексті графічного дизайну: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.07 / Ю.В. Золотухін ; Харк. держ. акад. дизайну і мистец. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено художні, технологічні та функціональні аспекти знакових і формально-графічних систем функціонально-ділової графіки. У структурі функціонально-ділової графіки сформульовано класи формально-графічних і знакових систем, побудовано модель структурних відношень між ними. Розроблено класифікацію формально-графічних і знакових систем. Проведено комплексне дослідження еволюції графічних знакових систем у контексті графічного дизайну. На прикладі генезису маркувальної та штемпельної графіки простежено еволюцію їх морфологічних ознак. Стверджено виникнення формотворчих тенденцій і принципів композиційної побудови печатки (штемпелю або формовідтиску) з IV тис. до н.е. Досліджено витоки знакової ідентифікації в античних і середньовічних системах. Підтверджено прецедент формування фірмового знаку в Європі у період XII - XVI ст. Виявлено факт зародження формальних ознак графічного дизайну за умов становлення товарно-виробничих відносин в елліністичному та середньовічному періодах. До наукового обігу введено терміни "функціонально-ділова графіка", "штемпельна графіка", маркірувальна графіка", "формовідбиток". Проведено семіотичний аналіз античної та середньовічної маркірувальної графіки, виявлено схожі та відмінні риси її формальних і змістових ознак. Доведено, що стародавні знакові системи розв'язували практичні задачі, актуальні для графічного дизайну і в сучасний період, зокрема: проектування візуальних комунікацій і самої візуальної "мови". Зроблено висновок, що сучасний графічний дизайн як і стародавня функціонально-ділова графіка трансформує невізуальний зміст у візуальні знаки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж182 г + Щ158.4 +
Шифр НБУВ: РА362455

Рубрики:

      
12.

Ламонова О.В. 
Київська книжкова графіка кінця 50-х - початку 70-х років ХХ століття. Тенденції розвитку, стилістика, майстри: Автореф. дис... канд. мистецтвознавства: 17.00.05 / О.В. Ламонова ; Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України. — К., 2006. — 34 с. — укp.

Уперше розглянуто українську книжкову графіку кінця 50-х - початку 70-х рр. як цілісне явище. Проаналізовано творчість Г.Якутовича, С.Адамовича, Л.Базилевича, О.Данченка, І.Селіванова, Г.Малакова, О.Губарєва, Г.Зубковського, В.Куткіна, Н.Лопухової як складова частина загального процесу, що проходив в українському мистецтві періоду "відлиги". Вперше піддано науковому аналізу та розглянуто відомі твори під новим кутом зору, а саме: як етапи єдиного художнього явища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ157.3(4УКР-2К)63 +
Шифр НБУВ: РА343672

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Мельник О.Я. 
Книжкова графіка Роберта Лісовського в контексті розвитку українського образотворчого мистецтва ХХ століття: автореф. дис... канд. мистецтвознав. : 17.00.05 / О.Я. Мельник ; Львів. нац. акад. мистец.. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Здійснено наукову реконструкцію цілісного образу художника, визначено його роль і місце в історії українського образотворчого мистецтва. Розглянуто чинники, що мали вплив на становлення творчої особистості митця, виявлено маловідомі факти й окреслено найважливіші етапи його творчої біографії. Розкрито особливості художнього мислення художника, віднайдено джерела його творчості. Мистецтвознавчий аналіз графічних праць Р. Лісовського дозволив виявити ключові параметри їх графічно-композиційних та художньо-образних вирішень за виявленими ознаками, систематизувати твори у галузі книжкової та прикладної графіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ157.3(4УКР)6-8 Лісовський Р. +
Шифр НБУВ: РА366856

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Маслюченко О.В. 
Коливання нарізно неперервних функцій і топологічні ігри: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.01 / О.В. Маслюченко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2002. — 16 с. — укp.

Розв'язано задачу про побудову функцій деякого функціонального класу за даним коливанням, а також наведено методику застосування топологічних ігор з метою вивчення зв'язків між сукупною та нарізною неперервністю. Охарактеризовано коливання нарізно неперервних функцій багатьох змінних на добутках матризованих просторів; описано коливання функцій першого та другого класів Бера й квазінеперервних функцій, визначених на просторах досить загальної природи, зокрема, на матризованих просторах. Отримано теореми про сукупню неперервність нарізно неперервних і подібних до них функцій багатьох змінних на графіках багатозначних відображень, які узагальнюють теореми Наміоки, Талаграна, Гансела - Труалліка та інших авторів і з їх допомогою встановлено нові аналоги теореми Елліса. Побудовано приклад нарізно неперервних скрізь розривної функції на добутку берівського і зліченно компактного просторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.13 + В152.81
Шифр НБУВ: РА319267 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Рибалко С.Б. 
Культурно-естетичні універсалії класичної Японії та їх відбиття в образотворчому мистецтві доби Токугава (живопис, графіка): Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.01 / С.Б. Рибалко ; Харк. держ. Акад. культури. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Розглянуто основний комплекс ідей, що формувався під впливом синтоїстських вірувань, буддизму, даосизму, конфуціанства і суттєво вплинув на формування культурних і естетичних стереотипів японців. Визначено генетичний зв'язок сюжетно-тематичного репертуару доби Токугава з класичною поетичною творчістю. Проаналізовано вплив писемності на формування художньої культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ103(5Япо)4 + Ю812.451.4
Шифр НБУВ: РА315589 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Гриценко С.П. 
Лексичний вплив як чинник динаміки структури мови-реципієнта (на матеріалі латинських запозичень українських пам'яток кінця XVI-XVII ст.): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.15 / С.П. Гриценко ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 20 с. — укp.

У дисертації досліджено вплив латинської мови на мову українськомовних пам'яток к. XVI-XVII ст. На тлі загальної характеристики соціокультурної ситуації України зазначеного періоду показано важливе значення латинської мови у шкільництві, художній творчості та урядуванні України. Широке використання латинської мови зумовило значне запозичення латиномовних елементів в українськомовних текстах. Відзначено, що тематично латинськомовні елементи охоплюють різні сфери: найповніше - тематичні групи: "Людина як істота", "Душа і розум", "Людина як член суспільства", "Організація суспільства і соціальні інститути", спорадично - "Небесні тіла", "Земля", "Простір", "Причина". Структурно запозичення розподіляють на лексичні, словосполучення, речення, фрагменти текстів; графічно - збереження графіки оригіналу, або ж середньоукраїнська кирилична графіка. Формально та семантично значна частина латинізмів адаптована українською мовою. Запозичення українською мовою латинізмів здійснювалося як безпосередньо (рецепція латинськомовних текстів), так і опосередковано (через польську, чеську, німецьку, французьку, римську, італійську мови). У роботі уточнено час переймання латинських елементів українською мовою, порівняно з тим, як до цього було потрактовано у наявній науковій літературі. Розширення лексичного та морфемного складу української мови, посилення функціонального навантаження окремих фонем української мови к. XVI-XVII ст. засвідчує важливість латинськомовних впливів як фактора динаміки структури мови-реципієнта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-06

      
17.

Дудік О. О. 
Малі рухи маятника з порожниною, яка частково заповнена капілярною в'язкою рідиною: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.01.02 / О. О. Дудік ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І. Вернадського. — Сімф., 2011. — 16 с. — укp.

Досліджено просторові та плоскі задачі про малі рухи та нормальні коливання маятника з порожниною, яка частково заповнена однією або декількома капілярними в'язкими рідинами, що не змішуються. Розглянуто лінійну початково-крайову задачу про малі рухи маятника з порожниною, яка частково заповнена капілярною в'язкою рідиною. Від цієї задачі вдається перейти до задачі Коші для абстрактного параболічного рівняння в гільбертовому просторі. Доведено існування й єдність сильного розв'язку досліджуваної проблеми. Вивчено спектральну задачу досліджуваної гідросистеми за умови статичної стійкості за лінійним наближенням. Доведено, що спектр задачі дискретний, розташований у відкритій правій півплощині, локалізований в околу дійсної півосі та має граничну точку на нескінченності. Доведено, що система кореневих елементів створює базис за Абелем - Лідським у деякому гільбертовому просторі, а також у відповідному просторі з нормою графіка основного оператора, або базис за Абелем - Лідським у цих просторах з точністю до скінченного дефекту. Наведено асимптотику власних значень. Доведено обернення теореми Лагранжа про стійкість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В162.13,0 + В213.303.336 в641 р22 + В213.4 в641,022
Шифр НБУВ: РА385662 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Король С.І. 
Малярство і графіка Галичини періоду романтизму: жанрова структура і художньо-стильові особливості: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.05 / С.І. Король ; Львів. нац. акад. мистец. — Л., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено проблему формування та розвитку малярства та графіки Галичини в епоху романтизму. На підставі комплексного аналізу творчості видатних діячів романтичного мистецького руху у Галичині розглянуто художньо-стильові особливості цих двох видів мистецтва. Установлено й охарактеризовано взаємозв'язок між жанровою структурою малярства та графіки Галичини й естетичною концепцією романтизму. З'ясовано паралельність та висвітлено ціннісні аспекти еволюційних змін у межах трьох провідних жанрів, а саме: портрету, краєвиду та побутової картини. Визначено найхарактерніші образи та мотиви образотворчого мистецтва Галичини періоду романтизму, розглянуто їх локальні особливості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ103(4УКР-9ГАЛ)5-2 +
Шифр НБУВ: РА352161

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Алі Найф Халіл Альхжуж 
Математичні моделі та обчислювальні методи планування процесу обслуговування ієрархічними багатостадійними системами: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.05.02 / Алі Найф Халіл Альхжуж ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Вперше поставлено та розв'язано задачу синтезу розкладів для завантаженого обслуговуючого комплексу. Розроблено обчислювальний метод синтезу розладів для комплексів дворівневої багатостадійної обслуговуючої системи, що забезпечує виконання графіка обслуговування зовнішніх вимог, за рахунок інтеграції стратегій обслуговування "точно в строк" і "вузьке місце". Дістав подальший розвиток метод комп'ютерного експерименту для вирішення задач оцінювання ефективності розкладів обслуговування. Удосконалено математичну модель дворівневої багатостадійної обслуговувальної системи, що дозволило уніфікувати підхід до задач планування обслуговування для систем різної природи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В173.121,0 + З965.911-01
Шифр НБУВ: РА381053 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
20.

Рухлов А.В. 
Метод визначення потужності аварійної броні електропостачання вугільних шахт: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.03 / А.В. Рухлов ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2005. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання обгрунтування зниження потужності аварійної броні електропостачання вугільних шахт шляхом вирівнювання групового графіка електричних навантажень та зниження потужності електроприймачів аварійної броні. Висвітлено положення діючих директивних документів, регламентуючих аварійну броню електропостачання підприємств, а також "Актів екологічної, аварійної і технологічної броні електропостачання споживача" і діючого методу визначення навантажень. Проаналізовано специфічні особливості вугільних шахт в порівнянні з іншими промисловими підприємствами, зокрема, можливості втрат механізованих видобувних комплексів у результаті взаємодії бічних порід вугільного пласта з гідростійками пересувного кріплення, віднесення до електроприймачів аварійної броні машин і механізмів, що беруть участь в оновленні ліній очисних вибоїв та доставці вугілля на поверхню. Розроблено алгоритми моделювання індивідуальних графіків електричного навантаження на період дії аварійної броні електропостачання для водовідливної установки і для процесу по оновленню ліній очисних вибоїв. Описано імітаційну модель формування групових графіків електричного навантаження і визначення потужності аварійної броні вугільних шахт для двох характерних періодів обмеження електропостачання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И31-421.2 + И31-421.2
Шифр НБУВ: РА336743

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського