Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (10)Реферативна база даних (32)Книжкові видання та компакт-диски (146)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>K=УКРАЇНЕЦЬ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія: Транспорт   
1.

Українець Є.О. 
Аеродинамічні характеристики несучих систем літальних апаратів з співосними гвинтовими рушіями: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.07.01 / Є.О. Українець ; Київ. міжнар. ун-т цив. авіації. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці методики та розрахунку аеродинамічних характеристик несучих систем літальних апаратів з співосними гвинтовими рушіями. В роботі знаходить свій подальший розвиток метод дискретних вихорів з замкнутою вихровою рамкою як дискретною особливістю. Досліджено поля швидкостей, індуковані гвинтовими рушіями, вплив струменів від гвинтових рушіїв на аеродинамічні характеристики крила, мотогондоли, оперення в сліді. Досліджено вплив на моментні характеристики літака зміни режиму роботи гвинтових рушіїв, відхилення механізації крила, наближення до поверхні розділу, наявності ковзання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О533.5-02

Рубрики:

      
2.

Українець Н. П. 
Державна реституційна політика України у сфері культурних цінностей (1991 - 2009 рр.): автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / Н. П. Українець ; НАН України, Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І.Ф. Кураса. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Проаналізовано розвиток політичного процесу та політичної діяльності (дебати в парламенті, переговори, двосторонні протокольні домовленості) органів державної влади у сфері реституційної політики, в контексті реституційних проблем вивчено діяльність ВРУ, КМУ, Міністерства культури і туризму (Мінкультури України), Державної служби контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон України (ДСК). Досліджено процес становлення спеціальних владних інститутів у сфері реституції культурних цінностей і їх діяльність. Обгрунтовано межі компетенції державних органів влади у реституційних процесах і зроблено висновок щодо доцільності використання у політичній практиці поняття "державна реституційна політика". Визначено пріоритети та запропоновано нові підходи до вирішення основних проблем реституційної політики в Україні. Вказано на ряд недоліків у законодавчій і виконавчій діяльності й в організації системи державної влади в цілому у даній сфер. Розкрито суперечності проведення державної політики щодо повернення в Україну культурних цінностей. Удосконалено існуючі підходи до дослідження державної політики у культурно-духовній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)12 + Ч111.154
Шифр НБУВ: РА376725 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Українець Л.В. 
Дитинство і дитячість у філософсько-антропологічному контексті: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.04 / Л.В. Українець ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 17 с. — укp.

Запропоновано філософське осмислення дитинства як культурно-антропологічного феномена та дитячості як його інтегрального елемента, репрезентації дитинства як макрокосму, що містить також світ дорослих. Обгрунтовано необхідність переосмислення традиційного негативного погляду на дитячість. Відповідно застосовуються дві стратегії дослідження: традиційну патерналістську й апологетичну. Проаналізовано дитячість як феномен "внутрішньої (з використанням побудованої ризомної моделі дитячості) та зовнішньої (занурення в яку відбувається шляхом одитинчення індивідів, тобто введення їх у стан дитини, якою маніпулюють) залежності". Дитячість тлумачиться як екзистенціал, антропологічну константу, модус людського буття й універсалію культури. Обгрунтовано нову стратегію формування "Зрілої особи", яка зуміла зберегти у собі позитивні аспекти дитячості (відкритість, самостійність, допитливість, адаптивність) і здатна самотужки знімати негативні прояви цього стану (залежність, закритість, несамостійність, безвідповідальність). Запропоновано якісно нові підходи до осмислення дитинства та дитячості: філософсько-антропологічний і екзистенційний.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.22 + Ч30в2:Ю + Ч111.155 +
Шифр НБУВ: РА346072

Рубрики:

      
4.

Українець Л.А. 
Зовнішньоторговельна політика країн - членів ЄС в умовах екологізації економічного розвитку: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / Л.А. Українець ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено концептуальні засади формування зовнішньоторговельної політики країн-членів ЄС. Розглянуто проблему впливу екологічної політики на економічну інтеграцію та глобалізацію у сучасному світі. Проаналізовано вітчизняні та зарубіжні дослідження щодо формування зовнішньоторговельної політики за умов екологізації економічного розвитку. Досліджено вплив ефектів, виникнення яких обумовлено лібералізацією торгівлі, на навколишнє середовище. Охарактеризовано сучасний стан зовнішньої торгівлі країн-членів ЄС екологічно сприятливими товарами. Запропоновано методику аналізу впливу процесу розширення ЄС на стан навколишнього середовища та торговельну політику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У584.30-18-28 +
Шифр НБУВ: РА353574

Рубрики:

      
5.

Українець В.В. 
Кримінальна відповідальність за створення злочинної організації: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.В. Українець ; Акад. адвокатури України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

У кримінально-правовому аспекті досліджено актуальну проблему встановлення відповідальності за створення злочинної організації. Проведено порівняльний аналіз законодавства окремих країн далекого та близького зарубіжжя щодо встановлення відповідальності за даний вид злочину. Визначено соціальні передумови введення до кримінального законодавства України поняття "злочинна організація" як найбільш небезпечної форми співучасті та встановлення відповідальності за її створення. Із використанням системного підходу сформульовано визначення поняття "злочинна організація". Проаналізовано склад злочину, передбачений ст. 255 КК України, встановлено критерії його відмежування від суміжних. Розроблено рекомендації щодо кваліфікації досліджуваного злочинного діяння за сукупністю злочинів. Наведено характеристику засобів покарання, висвітлено особливості заохочувальної норми, передбаченої ч. 2 ст. 255 КК України. Розглянуто основні ознаки злочинної організації (стійкість, згуртованість, ієрархічність, виконання тяжких та особливо тяжких злочинів). Розроблено пропозиції щодо удосконалення редакції ч. 4 ст. 28 та ст. 255 КК України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)017 + Х883.9(4УКР)2 +
Шифр НБУВ: РА362316

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Редькіна Г.М. 
Національна свідомість населення України в умовах державної незалежності: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.05 / Г.М. Редькіна ; НАН України, Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І.Ф.Кураса. — К., 2009. — 15 с. — укp.

Визначено основні чинники впливу на формування національної свідомості населення України, зокрема, проаналізовано психологічні дослідження з даної тематики радянських учених і доповнено характеристику психологічного типу особистості "радянський українець". Проаналізовано зв'язок між внутрішньосистемними суспільними трансформаціями та наявністю значної амплітуди коливань у настроях та поведінці населення у питаннях ставлення до ринкових механізмів регуляції економіки, утвердження державної незалежності, реінтеграції євроазійського простору та відновлення командно-адміністративної системи. Систематизовано зовнішні впливи та проаналізовано результат їх дії на розвиток української національної свідомості. Охарактеризовано стан засвоєння населенням України демократичних цінностей як націоінтегративного чинника. Встановлено взаємозалежність між політичною та соціальною активністю українського населення та психологічним потенціалом його національної консолідації. Розкрито особливості становлення національної психології населення України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА363547

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Українець С.Я. 
Національне як екзистенційний проект і рух екзистенції у предметному полі Празької поетичної школи: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.04 / С.Я. Українець ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Вперше національне дістає філософсько-антропологічну експлікацію шляхом використання як методологічної основи феноменології, герменевтики та екзистенційної діалектики, а також залучення до активного філософського обігу концептуального поля філософської класики, зокрема, класики метафізики, у тісному поєднанні з екзистенційною філософською думкою XX ст. Наведено інтерпретацію поезії, зокрема, поезії Празької поетичної школи як форми філософського осягнення національного українського світу. Запропоновано інтерпретацію екзистенційного проекту "пражан" як поля ідеальних можливостей людини (аж до прориву у вимір трансцендентного, нескінченного), і певної онтологічної потенції, конституйованої смислами тут і тепер. Саме така втіленість репрезентує рух екзистенцій. Розгорнуто розуміння "пражанами" національного як буття, у належності до якого людина знаходить цілісність і сенс існування. Зазначено, що гранична ситуація є найтиповішою для розуміння поетами Празької школи українського національного світу і означає рух екзистенції у трансцендентне. Доведено, що в цій межовості закладено засади антиномій: сутності - існування, стражденості - м'ятежності, які виростають на грунті української антитетики (насамперед Сковороди та Чижевського). Визначено особливий емоційний характер цих антиномій, що обумовлює специфічну напругу внутрішнього кордоцентричного світу української людини, екзистенціалами якого є найчастіше страх-туга-відчай. Доведено, що в межах досліджуваної поетичної школи український національний простір концептуалізується двома проектами - проектом стражденності та проектом бунтівництва. Експліковано у філософському дискурсі поняття "бунтівництво".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(0)6-663 + Ю6*671.32 + Ш5(4ЧЕХ=Ук)-329 + Ш5(4ЧЕХ=Ук)-329
Шифр НБУВ: РА320126 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
8.

Українець Є.П. 
Обгрунтування концептуальної моделі вибору методу лікування раку сечового міхура: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / Є.П. Українець ; Ін-т урології АМН України. — К., 2006. — 23 с. — укp.

Розроблено концептуальну модель вибору оптимального методу лікування раку сечового міхура (РСМ). Проаналізовано результати лікування базової (1 185-ти осіб) та іспитової (304-х пацієнтів) груп хворих на РСМ. У першому випадку діагностика та лікування захворювання здійснювались за традиційною схемою, а в другому - за новою, в якій у процесі діагностування враховано стадію захворювання (TNN), ступінь злоякісності пухлини (G), характер, розміри, локалізацію, а під час вибору методу лікування використано розроблену концептуальну модель з урахуванням віку хворих, статі, загального стану, наявності супутніх захворювань і функціонального стану верхніх сечових шляхів. В обох групах хворі були розподілені на 3 групи за методом лікування: оперативного (I група), комбінованого (операція + системна хіміотерапія (СХТ)/імунотерапія (ІТ)/променева терапія (ПТ)) (II група), комплексного (операція + СХТ (ІТ) + ПТ) (III група). На підставі всебічного аналізу результатів лікування хворих у базовій групі розроблено концептуальну модель вибору лікування раку сечового міхура.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.695.6-5 +
Шифр НБУВ: РА345705

Рубрики:

      
9.

Українець 
Процеси парофазного росту телуридів кадмію і цинку та бар'єри Шоткі на їх основі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.01 / Наталія Андріївна Українець ; Національний ун-т "Львівська політехніка". — Л., 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В375.147,022 + В379.251.4,022
Шифр НБУВ: РА310879

Рубрики:

      
10.

Українець А.І. 
Розроблення технологій та апаратури для подовження терміну зберігання харчових продуктів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.18.12 / А.І. Українець ; Укр. держ. ун-т харч. технологій. — К., 1999. — 44 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробленню технологій та апаратури для подовження терміну зберігання харчових продуктів з дослідженням можливих механізмів впливу на клітини мікроорганізмів. Досліджено більшість електрофізичних методів оброблення харчових продуктів: ультразвукове та ультрафіолетове опромінення, електричне низько-та високовольтне оброблення постійним та змінним струмом, магнітно-імпульсне поле великих потужностей, електроіскровий метод. Запропоновані, розроблені і впроваджені технології безконтактного високовольтного оброблення рідких харчових продуктів в потоці та магнітно-імпульсного оброблення харчових продуктів в контейнерах. Запропоновано критеріальне рівняння, яке дозволяє оцінити значення коефіцієнта масоперенесення мікроорганізмів в потоці; критеріальне рівняння, за допомогою якого можна визначити коефіцієнт магнітодифузії. Запропонована математична модель процесу магнітно-імпульсного оброблення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л815.3

Рубрики:

      
11.

Ягоднікова В.В. 
Формування лідерських якостей старшокласників в особистісно орієнтованому виховному процесі загальноосвітньої школи: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / В.В. Ягоднікова ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2006. — 21 с. — укp.

Вперше визначено педагогічні умови, що сприяють формуванню лідерських якостей старшокласників. Уточнено сутність понять "лідер" і "лідерство". Розроблено й експериментально перевірено технологію формування лідерських якостей старшокласників в особистісно орієнтованому виховному процесі загальноосвітньої школи. Визначено компоненти лідерських якостей, встановлено їх ознаки та рівні сформованості у старшокласників. Розкрито взаємозв'язок між виявленими компонентами (мотиваційним, емоційно-вольовим, особистісним, діловим) лідерських ознак. Розроблено методику діагностики рівнів сформованості лідерських якостей старшокласників. Створено й апробовано програму виховання школярів "Я - українець", а також нову модель учнівського самворядування - Шкільної Учнівської Республіки, програму школи лідерів "Я можу, вмію, дію". Наведено практичні рекомендації щодо формування лідерських якостей старшокласників для соціально-педагогічних працівників шкільного рівня освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.331.3 + Ю954.05-734 + Ю983.402.3 +
Шифр НБУВ: РА344923

Рубрики:

      
12.

Українець О. А. 
Створення вихідного матеріалу в селекції троянди для урбанізованого середовища: автореферат дис. ... д.філософ : 201 / О. А. Українець. — Б.м., 2023 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського