Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (4)Наукова електронна бібліотека (160)Реферативна база даних (2388)Книжкові видання та компакт-диски (383)Журнали та продовжувані видання (19)
Пошуковий запит: (<.>K=УСПІХ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 217
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Шоріна А.Ю. 
Авторське телебачення: жанрові форми та різновиди: автореф. дис... канд. із соц. комунікацій / А.Ю. Шоріна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка, Ін-т журналістики. — К., 2008. — 17 с. — укp.

Досліджено авторське телебачення як один з напрямків національного телемовлення, становлення якого відбулося у другій половині 1990-х рр., коли вітчизняні телекомпанії запропонували своїй аудиторії найяскравіші зразки авторських програм. Подальший розвиток українських комерційних телекомпаній позначився посиленням конкурентної боротьби, що зумовила модернізацію технологій підготовки телевізійних програм і загострила проблему нестачі талановитих і харизматичних особистостей в ефірі ТБ. Сучасні авторські програми, залишаючи формальні ознаки перших авторських продуктів, які сформували у глядача стереотипи щодо якості інформаційного продукту, переважно змінилися і являють не стільки авторське, скільки персоніфіковане ТБ. Водночас принцип персоніфікації інформації, який має значний потенціал для подальшого комерційного успіху телекомпаній, не використовується максимально.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч632.4(4УКР)7
Шифр НБУВ: РА361379

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Велещук С.С. 
Бренд-менеджмент в стратегічному розвитку підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / С.С. Велещук ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Розроблено науково-теоретичні положення та практичні рекомендації щодо впровадження бренд-менеджменту на підприємстві, який дає змогу сформувати нову ідеологію його стратегічного розвитку за умов трансформації відносин конкуренції, що має вирішальне значення для забезпечення довготривалого успіху. Розкрито зміст основних понять бренд-менедженту, визначено зміст складових елементів бренда. Побудовано модель управління брендом, до якої включено структурно-логічну схему управлінських дій з визначенням їх циклічності, що дає змогу диференціювати дані процеси. Обгрунтовано концептуальні підходи щодо впровадження бренд-менеджменту в управлінську діяльність підприємства, які дають змогу реалізувати дану систему залежно від ступеня розвитку бренда, специфіки виробництва та готовності до її використання в управлінській діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.51-212.1 + У9(4УКР)421.0-803.43 +
Шифр НБУВ: РА357199

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Гайко Є.Ю. 
Вдосконалення концесійного механізму стимулювання інвестиційної діяльності в сфері житлово-комунального господарства: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / Є.Ю. Гайко ; Харк. нац. акад. міськ. госп-ва. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні положення та практичні рекомендації щодо вдосконалення концесійного механізму стимулювання інвестиційної діяльності з метою розвитку житлово-комунального господарства. Досліджено концесійний механізм залучення інвестицій у міське господарство. Виявлено його характерні ознаки, основних учасників та їх функції. Обгрунтовано сфери та підгалузі застосування даного механізму. Розроблено методику комплексного оцінювання концесійних проектів, яка передбачає проведення розрахунку кількісних і якісних показників. Рекомендовано проводити кількісний аналіз ефективності проектів у контексті поглядів основних учасників концесії, а саме: концесіонера, концесієдавця (держави, регіону, міста), кредиторів. Сформовано групи показників для кожного учасника проекту. З метою аналізу якісних показників, що впливають на ефективність концесії, запропоновано методичні рекомендації щодо оцінювання факторів ризику й успіху проекту. Наведено механізм організмції та проведення концесійних конкурсів, який дозволяє відібрати найбільш ефективного концесіонера для реалізації концесійного проекту. Сформовано систему організаційно-економічного забезпечення концесійного механізму інвестування регіональних програм розвитку житлово-комунального господарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)684.410-56 + У9(4УКР)441.0-56 +
Шифр НБУВ: РА364856

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Осама Радван 
Вдосконалення організаційно-технологічних рішень щодо відновлювальних робіт на об'єктах міського житлового фонду для умов Сирійської Арабської Республіки (САР): автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.08 / Осама Радван ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Розв'язано задачі щодо вдосконалення системи формування організаційно-технологічних рішень під час організації роботи будівельних фірм з урахуванням особливостей їх діяльності у Сирії під впливом зовнішнього середовища та внутрішніх параметрів, що забезпечує підвищення результативності їх функціонування на підставі типізації технологічних схем з використанням техніко-економічного аналізу, установлення якісних і кількісних взаємоз'язків між витратами ресурсів (питомою трудомісткітю та вартістю) на проведення робіт щодо реконструкції та узагальнювальним показником, що характеризує технологічні схеми їх виконання, виявлення раціональних меж застосування цих технологічних схем залежно від узагальнювального показника з урахуванням ранжирування його складових. Розроблено практичні рекомендації щодо реконструкції житлових будинків. Обгрунтовано доцільність розгляду як категорії, що відображає успіх функціонування будівельної фірми за умов ринку, результативності її діяльності. Запропоновано метод формалізації опису технологічних і часових взаємозв'язків будівельних процесів для відображення у моделях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н711-09 + У9(5СІР)441.211 +
Шифр НБУВ: РА356897

Рубрики:

      
5.

Дяченко Т.О. 
Визначення конкурентоспроможності автотранспортних підприємств та стратегії її підвищення: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.04 / Т.О. Дяченко ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання оцінки конкурентоспроможності автотранспортних підприємств, а також напрями її підвищення. Розкрито суть поняття "конкурентоспроможність" стосовно автотранспортного підприємства, яка характеризується достатньою гнучкістю та вмінням адаптуватися до змін зовнішніх і внутрішніх економічних умов, а також є віддзеркаленням успіху (невдач) усіх підрозділів діяльності підприємства. Розроблено класифікацію основних факторів конкурентоспроможності автотранспортних підприємств, та фактори, що не контролюються. Запропоновано систему показників для визначення конкурентоспроможності автопідприємств. Доведено, що найбільш ефективним за сучасних умов є орієнтація на фінансові показники діяльності автотранспортних підприємств, покладені в основу розрахунку комплексного коефіцієнта конкурентоспроможності. Висвітлено методику оцінки конкурентоспроможності, а також стратегії розвитку та напрями підвищення конкурентоспроможності досліджуваних вантажних автотранспортних підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)373.3-13
Шифр НБУВ: РА319312 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Червонецька С.С. 
Виховання в сім'ї моральних якостей дітей молодшого шкільного віку засобами природи у Великій Британії: автореф. дис ... канд. пед. наук: 13.00.07 / С.С. Червонецька ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено й узагальнено досвід виховання моральних якостей дітей молодшого шкільного віку у сім'ї на прикладі Великої Британії. У даній країні наявні значні досягнення й усталені традиції сімейного виховання, прищеплення молодому поколінню перевірених життєвою практикою етико-моральних якостей, побудованих у контексті кращих національних і загальнолюдських цінностей. На підставі вивчення урядових матеріалів і документів, прийнятих урядом Великої Британії, аналізу наукової та педагогічної літератури у аспекті захисту дітей, посилення ролі сім'ї у вихованні підростаючого покоління визначено пріоритети у формуванні моральних цінностей дітей молодшого шкільного віку, прищепленні їм поваги до духовних цінностей свого народу, охарактеризовано педагогічні умови його здійснення. Розкрито психофізіологічні особливості дітей молодшого шкільного віку та показано, яким чином британські батьки використовують природний чинник у вихованні в них моральних якостей. Висвітлено аспект застосування різноманітних форм педагогічної просвіти батьків, яка перманентно розвивається за підтримки уряду країни. Узагальнено досвід конструктивної співпраці батьків і педагогів у вихованні моральних якостей дітей молодшого шкільного віку засобами природи. Виявлено та рекомендовано для використання в сімейному вихованні України найбільш перспективні форми, методи та засоби формування етико-моральних якостей дітей молодшого шкільного віку, які з успіхом застосовуються у Великій Британії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч494(4ВЕЛ) + Ч491.352 +
Шифр НБУВ: РА366566

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Блох Ю.М. 
Внутрішньополітичні дискусії в Англії стосовно зовнішньої політики країни на початку XX століття (1902 - 1914 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Ю.М. Блох ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження британської супільно-політичної та громадської думки з важливих питань зовнішньої політики початку XX ст., а саме: переходу від традиційної політики "блискучої ізоляції" до блокової політики, укладення союзних договорів з Японією, Францією та Росією, зближення з Німеччиною, питання війни та миру. На рубежі XIX - XX ст. правлячі кола Великої Британії дійшли висновку, що попередня політика "блискучої ізоляції" втратила перспективи щодо успіху через різке загострення міжімперіалістичних суперечностей, і зробили ставку на створення військових і політичних альянсів для збереження "балансу сил" у Європі та світі загалом. Проаналізовано вутрішньополітичну боротьбу, дискусії у парламенті, громадських колах, шляхи пошуку компромісних рішень у процесі здійснення зовнішньополітичного курсу Великобританії урядами Р.Солсбері, А.Бальфура, Г.Кемпбелл-Баннермана, Г.Асквіта. Розглянуто політико-ідеологічні концепції розвитку зовнішньополітичних орієнтирів держави, які складалися на підставі компромісу провідних політичних традицій країни (консервативної, ліберальної та лейбористської).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ВЕЛ)54-5 + Т3(4УКР)5-6 +
Шифр НБУВ: РА348441

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Бабенко Н.М. 
Вплив різних режимів кріоконсервування на структурно-функціональні властивості ембріональних нервових клітин Iin vivo/i та Iin vitro/i: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.19 / Н.М. Бабенко ; НАН України. Ін-т пробл. кріобіології та кріомедицини. — Х., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Вивчено особливості впливу кріоконсервування, таких як концентрація кріопротектора, склад розчину кріоконсервування, швидкість охолоджування-відігрівання на морфофункціональні властивості ембріональних нервових клітин (ЕНК). У порівняльному аспекті оцінено кріоконсервовані та нативні ЕНК з використанням двох модельних систем - культивування останніх in vitro та після введення тваринам з індукцією експериментального алергійного енцефаломієліту як аналога розсіяного склерозу людини. Описано характер росту та морфологічні зміни кріоконсервованих ЕНК залежно від терміну розвитку експлантатів, складу живильного середовища та типу культуральної системи. Відзначено, що успіх проведеної терапії ембріональними клітинами визначається вихідним статусом трансплантату та фазою розвитку імунозапального процесу. Наведено дані про особливості дії кріоконсервованих ЕНК у порівнянні з нативними за умов введення щурам з ЕАЕ, насамперед різного ступеня корекції клініко-неврологічних, імунологічних та метаболічних порушень, що може свідчити про модифікацію антигенного спектра та зміну здатності ЕНК до продукції регуляторних цитокінів після кріоконсервування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.11*716-636-601.2 + Р454.991
Шифр НБУВ: РА326958

Рубрики:

      
9.

Чернявська С.М. 
Впровадження української мови в систему освіти 1923 - 1932 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / С.М. Чернявська ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Показано, що у досліджуваний період (1923 - 1932 рр.) партійний та державний апарат докладав значних зусиль для матеріально-технічної забезпеченості українізації освіти в УСРР, насамперед необхідними педагогічними кадрами та навчальною літературою, завдяки чому було досягнуто значних результатів, відбулися позитивні зрушення, які сприяли мовному та культурному зближенню різних верств українського населення, підвищенню їх освітнього рівня, були подолані деякі диспропорції в сфері етнічної політики. Зазначено, що найбільших успіхів радянська влада досягла у сфері шкільної освіти, організації шкільної справи та підготовки вчительських кадрів. Показано, що у зв'язку з політехнізацією освіти особливого значення набула діяльність технікумів, які в Радянській Україні були закладами вищої освіти. Відзначено, що ступінь українізації студентів, викладачів та відсоток етнічних українців серед тих, хто навчався, значною мірою залежали від фахової спрямованості навчальних закладів. На початку 1930-х рр. директивний характер та непослідовність запроваджених реформ і остаточна відмова від закріплення успіхів політики українізації призвели до негативних наслідків у сфері української освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш121(4УКР) + Т3(4УКР)61-7 +
Шифр НБУВ: РА326568

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Хрящевська Л.М. 
Господарства німецьких колоністів Півдня України (кінець XVIII - початок ХХ ст.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.М. Хрящевська ; Нац. ун-т "Києво-Могилян. акад.". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено процес заселення Півдня України німецькими колоністами, а також економічний стан і еволюцію господарств німецьких колоній з кінця XVIII до початку XX ст. Іноземні колоністи запрошувалися російським урядом для освоєння земельних площ і збільшення кількості землеробського населення, вони одержували землю та різні пільги. У перші десятиріччя перебування у причорноморських степах німецькі колоністи мали вирішувати багато проблем, більшість з яких були вирішені завдяки притаманній поселенцям працелюбності, здатності до правильного ведення господарства. Визначено зміни у спеціалізації галузей сільського господарства, основні етапи сільськогосподарського машинобудування. Розглянуто особливості борошномельної галузі промисловості, промислів, ремесел та торгівлі у німецьких колоніях. Зазначено, що їх успіхи та рентабельність зумовлені комплексом причин, а саме: державною підтримкою, згуртованістю у досягненні мети, працьовитістю й економністю, особливою організацією ведення господарства. Висвітлено особливості етнокультурного життя німецьких колоністів. Показано, що, створюючи власний добробут і благополуччя, вони допомагали зростанню матеріального та культурного рівня місцевого населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9ГЕР)0-7 +
Шифр НБУВ: РА360890

Рубрики:

      
11.

Броницький О.М. 
Господарська культура як фактор сучасного суспільного відтворення: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / О.М. Броницький ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано основні мегатенденції суспільного відтворення у сучасному світі. Показано суперечність, нерівномірність та нестійкий характер відтворювального процесу за умов глобалізації. Зроблено висновок щодо актуалізації господарської культури в досягненні сталого економічного розвитку. Розкрито зміст господарської культури, визначено її відмінність від економічної культури. Проаналізовано негативні для суспільства наслідки за домінування цінностей економічної культури. Висвітлено роль господарської культури у вирішенні основних проблем сучасності. Доведено, що успіх ринкових перетворень у постсоціалістичних країнах залежить від обраного країною типу переходу: інверсійного та медіаційного.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.444 +
Шифр НБУВ: РА353617

Рубрики:

      
12.

Фоменко К. І. 
Губристична мотивація в структурі спрямованості особистості студентів: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / К. І. Фоменко ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С. Сковороди. — Х., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Визначено психологічні особливості губристичної мотивації в структурі спрямованості особистості студентів. Наведено теоретичне обгрунтування, методичні засади та результати емпіричного дослідження, визначено, що губристична мотивація входить до спрямованості особистості, яка прагне успіху. Висвітлено дані апробації методики "Опитувальник губристичної мотивації". Визначено характер взаємозв'язку між формами губристичної мотивації та мотивами особистості студента, який прагне успіху. Встановлено особливості зв'язку між формами губристичної мотивації та компонентами спрямованості особистості - ціннісні орієнтації та перфекціонізм, а також особистісними якостями - самооцінка, рівень домагань і локус контролю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.23 + Ю952.2 + Ю937.42
Шифр НБУВ: РА383973 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Крупник Л.О. 
Державна політика у сфері українського професійного мистецтва (1965 - 1985): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.О. Крупник ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 18 с. — укp.

Встановлено, що державно-партійні форми та методи управління професійним мистецтвом постійно удосконалювалися, пристосовуючись до нових обставин, але завжди були спрямовані на підпорядкування творчості митця ідейно-політичним цілям радянської держави, зокрема, нівеляції національних особливостей українського мистецтва. Показано, що державне управління у сфері професійного мистецтва здійснювалося на засадах визначеної для галузі фінансової системи, яка передбачала принципи матеріального та морального заохочення, ставила митця у залежність від управлінських структур. Виявлено, що творчий процес в УРСР, з одного боку, характеризувався певними успіхами, а з іншого - для нього були характерні тенденції щодо уніфікації професійного мистецтва, збіднення його сюжетів і тематик, що вело до утвердження у мистецтві лінії на спрощення, а іноді й спотворення реальної дійсності. Доведено, що із зростанням національно-визвольного руху, опір української творчої інтелігенції радянській тоталітарній системі виявився загалом у двох напрямках: мистецькому нонконформізмі та політичному дисидентстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)63-7 + Щ03(4УКР)63 +
Шифр НБУВ: РА323399

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Тимошенко А.Г. 
Державна, господарська і громадська діяльність Г.П.Галагана: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / А.Г. Тимошенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження державної, господарської та громадської діяльності Г.Галагана (1819 - 1888), вперше показано роль прогресивного представника українського дворянства у вирішенні злободенних питань соціально-економічного та громадсько-політичного життя Російської імперії. Особливу увагу приділено аналізу господарської діяльності Г.Галагана, оскільки саме економічні успіхи сприяли його участі у реформаторських процесах і реалізації доброчинності поміщика як мецената. Встановлено пріоритетність державної діяльності Г.Галагана в його багатогранному суспільному служінні. Зазначено, що безпосередня участь Г.Галагана у підготовці найважливіших законодавчих документів, які докорінно змінили соціально-економічний устрій держави, сприяла появі нових політичних діячів. Проаналізовано громадську і благодійну діяльність Г.Галагана, показано його участь у заснуванні Колегії Павла Галагана як прогресивного навчального закладу, заходах, спрямованих на поширення освіти серед незаможного населення та матеріальну підтримку кирило-мефодіївців і громадівців. Висвітлено погляди Г.Галагана щодо формування громадянського суспільства на засадах рівноправності всіх його членів з неодмінною реалізацією ідеї національного єднання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-8 Галаган +
Шифр НБУВ: РА332280

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Дмитренко В.М. 
Державне регулювання регіонального рекреаційно-туристичного комплексу: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / В.М. Дмитренко ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено питання побудови дієвих механізмів державного регулювання регіонального рекреаційно-туристичного комплексу (РТК). Розкрито суть даного комплексу як об'єкта державного управління та методичні аспекти формування регіональної туристичної політики. Досліджено зарубіжний досвід державного регулювання сфери туризму. Проаналізовано сучасний стан туристичної галузі в Україні, а також розвиток і ефективність використання рекреаційно-туристичного потенціалу регіону. Виявлено негативні чинники, які перешкоджають подальшому розвитку туризму, комплексному санаторно-курортному оздоровленню населення та перетворенню Запорізької області на туристично-екскурсійний центр. Обгрунтовано необхідність регіональної інтеграції в системі зазначеного комплексу. Розроблено механізм формування курортно-рекреаційної ренти. Розвинуто концептуальні підходи до визначення напрямів розвитку регіонального РТК. Проведено SWOT-аналіз та виявлено головні чинники успіху для відновлення та розвитку РТК Запорізької області. Запропоновано заходи державного регулювання регіонального РТК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)684.413.58 + У9(4УКР)441.358-21,01 +
Шифр НБУВ: РА356108

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Соломко Л.Р. 
Дидактичні умови забезпечення успішності навчання студентів молодших курсів технічних закладів освіти: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Л.Р. Соломко ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 1999. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему забезпечення дидактичних умов, що сприяють успішності навчання студентів молодших курсів упродовж вивчення технічної дисципліни. Розкрито поняття "просування у навчанні" та отримано показники успішного просування студентів у навчанні, а саме, покрокового досягнення успіхів. Визначено дидактичні умови, які обумовлюють успішне навчання студентів. За матеріалами досліджень зроблено теоретико-педагогічне обгрунтування подальшого вдосконалення навчального процесу в закладі вищої освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.22
Шифр НБУВ: РА307375 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Дирун А.В. 
Динаміка суспільно-політичного розвитку республіки Молдова в контексті етнополітичного конфлікту: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / А.В. Дирун ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2005. — 17 с. — укp.

Розроблено методи дослідження формування політичних партій і суспільно-політичних рухів у контексті розвитку кожного етапу етнополітичного конфлікту. Доведено, що взаємовплив електоральних циклів у Молдові та Придністров'ї на ступінь інтенсивності етнополітичного конфлікту. Досліджено прояви даного процесу в динаміці партійного будівництва та електорального успіху політичних сил, які виступають за різні варіанти та методи вирішення Придністровського конфлікту. Проаналізовано місце та роль України у вирішенні Придністровського конфлікту та вперше визначено етапи посередницької діяльності Києва. Аргументовано, що динаміка розвитку Придніпровського конфлікту свідчить про відмову від застосування насильства як методу його вирішення. Обгрунтовано тезу про доцільність використання аналізу формування політичних інститутів як інструментарію моніторингу міжнаціональних протистоянь.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф088 + Ф69(4МОЛ)28 + Ф052 +
Шифр НБУВ: РА336890

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
18.

Кубракова О.І. 
Еволюція ліберального руху в 1971 - 2003 рр.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О.І. Кубракова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено історію розвитку світового ліберального руху у період його найбільших організаційно-політичних успіхів у новітній час. Встановлено, що з 1971 по 1990 рр. в світовому ліберальному русі пріоритетного значення набуває його північноамериканський варіант, а всі провідні політичні ідеології Північної Америки сформували "сім'ю лібералізмів". Проаналізовано структурно-ціннісні трансформації лібералізму, результатом яких є визнання провідної ролі держави. З'ясовано, що на відміну від північноамериканського лібералізму, розвиток континентально-європейського пов'язаний з діяльністю недержавної міжнародної організації Ліберальний Інтернаціонал. Встановлено, що з 1997 північноамериканський лібералізм увійшов в активну фазу розвитку, проявом якої є зростання кількості його членів та формування регіональних підструктур в Азії та Африці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)64-474 + Ф055.251 +
Шифр НБУВ: РА353276

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Крушніцька Г.Б. 
Експортний потенціал регіону та шляхи покращення його використання (на прикладі Чернівецької області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Г.Б. Крушніцька ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено сутність експортного потенціалу регіону як економічної категорії. З'ясовано структуру і розкрито місце регіонального потенціалу експортування у системі "національна економіка - світове господарство". Визначено методологічні основи системи експортування регіону та її економічної оцінки, запропоновано методики визначення умов і джерел формування та ефективного використання конкурентних переваг на світовому ринку. Проаналізовано та висвітлено позиції економіки регіону в національній економічній системі, визначено та розкрито потенційні можливості забезпечення експортного успіху регіону на світовому ринку, досліджено й оцінено відповідність здійснюваної експортної діяльності регіональним експортним можливостям. На основі дослідження виявлено і запропоновано заходи щодо розвитку та активізації використання експортного потенціалу регіону. Визначено галузеві та географічні пріоритети експортування та надано рекомендації щодо стратегії географічної присутності регіонального експорту. З'ясовано напрями та запропоновано систему заходів щодо підвищення експортних можливостей основних секторів регіональної економіки, обгрунтовано необхідність створення та висвітлено напрями діяльності регіональної організації сприяння експортуванню.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843 + У9(4УКР-4ЧЕН)843
Шифр НБУВ: РА314096 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Біляєва І.М. 
Ефективність добору озимої м'якої пшениці на стійкість до борошнистої роси і бурої іржі на різних фонах вирощування: автореф. дис. канд. с.-г. наук: 06.01.05 / І.М. Біляєва ; Селекц.-генет. ін-т - Нац. центр насіннєзнавства та сортовивчення УААН. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Встановлено, що стійкість до борошнистої роси та бурої іржі контролюється одним-двома генами у домінантному або рецесивному стані. Визначено, що близько 30 % досліджених гібридних комбінацій характеризуються комплементарною взаємодією двох генів стійкості. Виявлено, що за умов домінантного контролю стійкості до патогену, рівень вологозабезпеченості не впливає на співвідношення рослин R:S, а за рецесивного контролю цей розподіл може змінюватися. Зазначено, що успіх селекції на підвищення стійкості до борошнистої роси та бурої іржі забезпечується масовими та індивідуальними доборами із гібридних комбінацій схрещування, в яких досліджувана властивість контролюється одним або двома домінантними генами (R:S = 3:1; 9:7). Встановлено, що добори на підвищення стійкості до патогена більш ефективні на зрошуваних ділянках у порівнянні з неполивними, мікроклімат на зрошуваних ділянках є надійним селективним і діагностичним фоном для доборів високостійких і стійких форм. Виявлено, що ефективність індивідуальних доборів на стійкість до хвороб значно підвищується, якщо вони виконуються на базі модифікованих масовим добором гібридних популяцій за умов природного та штучного зараження патогеном.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-317.5 +
Шифр НБУВ: РА366305

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського