Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Тематичний інтернет-навігатор (2)Наукова електронна бібліотека (20)Реферативна база даних (260)Книжкові видання та компакт-диски (109)Журнали та продовжувані видання (43)
Пошуковий запит: (<.>K=ЮНЕСКО<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

      
1.

Кравцова О.А. 
Архівний портал ЮНЕСКО: засада створення, структура, інформаційний ресурс: автореф. дис... канд. іст. наук: 27.00.02 / О.А. Кравцова ; Держ. акад. керів. кадрів культури і мистец. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено роль та значення архівного порталу ЮНЕСКО як міжнародної архівної інформаційної системи, яка виконує функції розвитку архівної справи та документознавства в контексті функцій та завдань щодо поширення знань та обміну інформацією у науці, культурі, освіті. Розглянуто основні принципи, функції та етапи становлення ЮНЕСКО, зміни пріоритетів у її діяльності в період інформаційного суспільства та суспільства знань, діяльність Національної комісії України у справах ЮНЕСКО та її веб-ресурси. Охарактеризовано програми ЮНЕСКО зі створення та розвитку веб-порталу як мережевого ресурсу, інформаційно-бібліографічні та документальні ресурси, продуковані ЮНЕСКО та накопичені у її бібліотеці та архіві у вигляді веб-ресурсів. З'ясовано роль організації у формуванні міжнародних засад розвитку архівної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч811.31 +
Шифр НБУВ: РА367381

Рубрики:

      
2.

Усенко О. В. 
Державно-правове регулювання відносин у сфері охорони культурної спадщини: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О. В. Усенко ; Нац. акад. внутр. справ. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне та системне дослідження державно-правового регулювання відносин у сфері охорони культурної спадщини (ОКС). Проаналізовано історичний розвиток і детермінацію основних категорій в цій сфері, а також визначено зміст і сутність сучасної нормативно-правової бази щодо ОКС. Проведено аналіз імплементації правових норм конвенцій ЮНЕСКО щодо ОКС в законодавство України та досліджено особливості державної політики щодо досліджуваного питання. Визначено основні адміністративні напрями підвищення ефективності регулюваня ОКС, зроблено висновки та сформульовано пропозиції, спрямовані на вдосконалення державно-правового регулювання відносин у сфері культурної спадщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)134
Шифр НБУВ: РА383417 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Іванова В.В. 
Економіко-математичне моделювання діяльності інформаційно-бібліотечного комплексу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / В.В. Іванова ; НАН України. Міжнар. наук.-навч. центр ЮНЕСКО інформац. технологій та систем. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено питання створення та розвитку інформаційно-бібліотечного комплексу з метою забезпечення високого рівня інформаційного обслуговування на ринку інформації та інформаційних послуг. Вивчено можливість формування даного комплексу на основі реально існуючих бібліотек. Розроблено моделі виробничої програми комплексу, модель визначення потреби у виробничих ресурсах, змодельовано основні напрямки діяльності та розвитку комплексу, формалізовано залежність між його ціновою політикою та результатами його діяльності, розроблено методики оцінки ризику та основних економічних показників господарської діяльності інформаційно-бібліотечного комплексу, вдосконалено організацію пошуку інформації, представлено оптимальну форму надання інформації - гіпертекстову модель.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)49:4 + У9(4Укр)49:4
Шифр НБУВ: РА319235 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Негребецька Л.А. 
Економіко-математичне моделювання діяльності кредитних спілок: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / Л.А. Негребецька ; Міжнар. наук.-навч. центр ЮНЕСКО інформ. технологій та систем НАН України та М-ва освіти і науки України. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Проаналізовано стан та виявлено основні тенденції та напрямки розвитку системи кредитних спілок України в перехідний період, визначено основні риси та відмінності кредитних спілок від інших фінансових установ. Досліджено економічні процеси та явища в кредитних спілках; визначено, зібрано та проаналіїзовано показники, що характеризують їх діяльність. Розроблено теоретико-методологічні засади побудови економіко-математичних моделей в кредитних спілках. Наведено комплекс економіко-математичних моделей, що можуть бути застосовані в діяльності кредитних спілок для аналізу, розробки тактичного та стратегічного планування, для створення економіко-статистичної моделі зростання кількості членів у кредитній спілці, а також розроблення методології визначення відсоткових ставок за користування позичками та розробки моделі фінансового розвитку кредитної спілки як системи динамічної моделі загальної суми активів та структурної моделі балансу. Створено модель господарських операцій кредитної спілки - економіко-статистичної моделі кількості наданих позичок та модель погашення позичок в кредитних спілках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)262.182в611
Шифр НБУВ: РА319228 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Бакальчук В.О. 
Етносоціальний вектор культурної політики України: стратегічні пріоритети: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 21.03.01 / В.О. Бакальчук ; Нац. ін-т стратег. дослідж. — К., 2007. — 15 с. — укp.

Науково обгрунтовано теоретико-методологічні засади феномену "культурна політика". Проведено концептуалізацію її стратегічних пріоритетів та визначено етносоціальний вектор культурної політики України. Удосконалено понятійний апарат сфери культурної політики. Розкрито взаємообумовленість поняття "культура та політика її реалізації". Здійснено експлікацію понять "культурна політка", "суб'єкт культурної політики". Представлено класифікації моделей культурної політики, узагальнених та проаналізованих з урахуванням рольових повноважень і етичних принципів взаємодії суб'єктів культурної політики. На підставі аналізу концептуальних засад культурної політики міжнародних організацій ЮНЕСКО та Ради Європи визначено основні тенденції культурних процесів сучасності, стратегічні пріоритети, принципи формування та реалізації культурної політики. Надано практичні рекомендації щодо вдосконалення нормативно-правової бази державного управління у сфері культури, а також вектора культурної політики держави з метою досягнення основних стратегічних пріоритетів етносоціального розвитку України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*671.111 + Ч111.1 + Т3(4УКР)64-7 +
Шифр НБУВ: РА349194

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
6.

Шавкун І.Г. 
Менеджмент як соціокультурне явище: соціально-філософський аналіз: автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.03 / І.Г. Шавкун ; АПН України. Ін-т вищ. освіти. — К., 2008. — 35 с. — укp.

Створено світоглядно-ідеологічні засади теорії менеджменту як складової загальної теорії керування, що за родо-видовими ознаками, у сукупності з теорією керування технічними системами та теорією керування біологічними системами, утворює онтологічне поле сучасної науки кібернетики. Запропонована теорія як предмет дослідження має суб'єкт-суб'єктні відносини. Згідно з нею людиноцентризм визначено як провідну ідеологему. Наведена теорія грунтується на доктрині людських відносин. У морфологічному вимірі її подано як систему специфічних органів функціонального походження, що інституалізується у вигляді держави та міждержавних утворень - ООН, ЮНЕСКО, ОБСЄ, різноманіття політичних систем і систем місцевого самоврядування, об'єднань профспілок, громадських рухів і організацій. У функціональному вимірі запропонована теорія має прояв як цілераціональна організаційна діяльність, що детермінується організаційною свідомістю людини та регулюється ціннісно-смисловим чинником. Зміст теорії має реалізуватися як прийняття управлінських рішень у царині соціального життя, вона має оригінальні атрибутивні властивості (стохастичність, відкритість, демократизм, гуманізм, децентралізацію), а також стилі, принципи та методи, що відрізняють її від інших інгредієнтів кібернетичного знання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*327.3*311.2 + У010.321 +
Шифр НБУВ: РА356949

Рубрики:

      
Категорія:    
7.

Веренич О.В. 
Методи та засоби створення мультимедіальних дистанційних курсів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.В. Веренич ; НАН України. Міжнар. наук.-навч. центр ЮНЕСКО інформ. технологій та систем. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено та розширено модель "Системи гнучкого дистанційного навчання" з метою застосування мультимедіальних засобів у дистанційних курсах. Запропоновано теоретичні засади використання мультимедіальних засобів у процесі розробки дистанційних курсів для визначення області найбільшої ефективності застосування кожного мультимедіального засобу залежно від параметрів, які впливають на розробку мультимедіадистанційних курсів (ММДК). Розроблено методологічні засади побудови ММДК, які постачаються через Інтернет і ще на етапі проектування дозволяють дослідити необхідність використання певних мультимедіальних засобів у процесі створення ММДК для різних предметних областей. Наведено засоби оцінки створених дистанційних курсів з використанням апарату ланцюгів Маркова.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з970.826
Шифр НБУВ: РА317176 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Донець З.Ф. 
Осучаснення змісту культурознавчих дисциплін у вищій школі в контексті міжнародних культуроохоронних конвенцій: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / З.Ф. Донець ; АПН. Ін-т вищ. освіти. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Виявлено на культуроосвітніх матеріалах України та матеріалах зарубіжних країн, міжнародних організацій комплекс рушійних сил і практичних шляхів (розширення сутнісного змісту поняття "культура", обумовленого початком розбудови суспільства знань, явищ глобалізації та інших планетарних процесів. Запропоновано зміст нової моделі індивідуальної та колективної поведінки, творчої автономії, громадянської та професійної толерантності та іншого), здатних посилити освітньо-виховну роль культурознавчих дисциплін і сприяти формуванню менталітету, соціалізації людини нового століття. Доведено примітивізм ідеї "інтернаціональної за змістом, соцреалістичної за формою" культури, ретрохарактер і неевристичність успадкованих від радянського періоду уявлень про мету, шляхи та методи застосування національного та світового культурного доробку в навчально-виховному процесі. Виявлено причини появи, освітньо-культурну роль Декларації принципів толерантності ЮНЕСКО та міжнародних конвенцій про охорону світової культурної та природної спадщини. Обгрунтовано роль цих документів у розвиткові рівноправного розмаїття культури України. Проаналізовано зміст загальної культурознавчої дисципліни у вищій школі з урахуванням педагогічної мети і засобів упровадження до навчально-виховного процесу. Запропоновано концепцію дисципліни "Інтегроване культурознавство" для студентів вищої школи спеціальностей "видавнича справа і редагування", "журналістика". Розкрито функціональну пластичність автектичних засад національної спадщини, які сприяють вихованню вміння в студентів формувати високий інформаційно-культурний рівень та відповідальність за духовність культури України майбутнього. Розкрито освітню технологію впровадження культуроохоронних алгоритмів до діяльності майбутнього фахівця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.1 + Ч11 р3 +
Шифр НБУВ: РА328387

Рубрики:

      
9.

Матвієнко О.В. 
Розвиток систем середньої освіти в країнах Європейського Союзу: порівняльний аналіз: Автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.01 / О.В. Матвієнко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 39 с. — укp.

Здійснено порівняльний аналіз основних етапів західноєвропейської освітньої інтеграції на підставі результатів вивчення матеріалів, опублікованих інституціями ЮНЕСКО, Європейського Союзу (ЄС) та Ради Європи. З використанням значної кількості документів даних інституцій систематизовано стратегічні рішення 15-ти країн-членів ЄС у сфері реформування структури та управління освітою, її стандартизації та моделювання змісту навчальних програм. Охарактеризовано динаміку змін у структурі обов'язкової освіти на всіх її рівнях. Проаналізовано теоретичні принципи та практичні рішення розбудови систем неперервної освіти, її глобальний та європейський контекст. Узагальнено нові моделі гармонізації процесів централізації й децентралізації управління освітою у 15-ти країнах-членах ЄС, її демократичний контекст. Здійснено загальну характеристику дискретних тенденцій у розбудові західноєвропейського освітнього простору, зроблено висновок щодо нерівномірності та певної суперечливості реформістського поступу європейських країн в освітньому просторі XX ст. на законодавчому рівні, а також у інших сферах, що знаходяться у певному взаємозв'язку з демократизацією обов'язкової освіти, модернізацією структури шкільної системи й у цілому - з модернізацією змісту обов'язкової освіти за домінантними імперативами сучасної філософії освіти, зорієнтованої на гармонізацію її стандартів у соціокультурних й політико-економічних координатах національно-регіонального та глобального гуманістичного спрямування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч424(4) + Ч424(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА337129

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Швець О. П. 
Розвиток фізичних якостей молодших школярів у процесі фізичного виховання на засадах системного підходу: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.02 / О. П. Швець ; ДВНЗ "Прикарпат. нац. ун-т ім. В. Стефаника". — Івано-Франківськ, 2011. — 20 с. — укp.

Вперше виявлено ефективність технології системного підходу до розвитку фізичних якостей молодших школярів на основі оптимізації рухової активності. Розроблено нормативні оціночні таблиці фізичного стану дітей центральної зони України, які відображають підходи, рекомендовані Європейським союзом зі спорту під час ЮНЕСКО. Встановлено моделі факторної структури фізичної підготовленості школярів 7 - 9-ти років, які відрізняються за рівнем рухової активності. Визначено комплекс педагогічних умов проведення ігрових занять, спрямованих на підвищення рівня фізичної підготовленості дітей молодшого шкільного віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.485
Шифр НБУВ: РА382341 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Корнієнко О.М. 
Становлення та розвиток зварювального виробництва в Україні у світовому контексті (70-ті роки XIX ст. - 50-ті роки XX ст.): автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.07 / О.М. Корнієнко ; Центр дослідж. наук.-техн. потенціалу та історії науки ім. Г.М.Доброва НАН України. — К., 2009. — 36 с. — укp.

На теренах СРСР зібрано матеріали з історії зварювального виробництва у провідних у технічному аспекті країнах, здійснено порівняльний історико-науковий аналіз розвитку зварювання в Україні. Визначено вплив на характер розвитку зварювальної науки та техніки матеріальних, соціальних та інших умов роботи особистих якостей винахідників і вчених, традицій наукових шкіл. Виявлено науково-технічні умови, виробничу необхідність і техніко-економічні переваги, які спричиняли виникнення нових способів зварювання. Установлено закономірності для певних суміжних і подібних технологій, що використовувалися у зазначений період. На відміну від існуючої періодизації в історії зварювання, заснованої на хронології політичних подій в історії СРСР, запропоновано періодизацію за станом промислового використання зварювання з розподілом на періоди освоєння нових джерел енергії та принципів їх використання. На підставі аналізу документального та статистичного матеріалу згідно з новою періодизацією зроблено висновок про загальний характер розвитку зварювання у промислово-розвинених країнах. Досліджено історію зварювання як історію комплексної технології, що складається з окремих наукових напрямків, а саме: фізичних особливостей джерел живлення та нагрівання, хіміко-металургійних процесів у матеріалах, що зварюються, проектування та виготовлення зварних конструкцій. Установлено дату першого в історії практично реалізованого винаходу в галузі дугового зварювання та доведено всесвітній пріоритет вітчизняного винахіника М.М. Бенардосом на рівні ЮНЕСКО. Встановлено нові точні дати певних подій в історії зварювання, створено хронологію розвитку основих видів зварювального виробництва. Створено метод дослідження виникнення нових технологічних процесів виробництва й обробки матеріалів, беззаперечного встановлення пріоритету. Розроблено методику дослідження історичної значущості відкриттів і винаходів і встановлення новизни технологічних процесів за аналізом динаміки розвитку суттєвих ознак.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К641 г (4УКР) +
Шифр НБУВ: РА362772

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Мельничук О.І. 
Статус всесвітньої культурної та природної спадщини людства в міжнародному праві: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / О.І. Мельничук ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Розглянуто співвідношення концепції загальної спадщини людства та концепції всесвітньої культурної та природної спадщини. Проаналізовано міжнародно-правові відносини держав-учасниць Конвенції ЮНЕСКО про охорону всесвітньої культурної та природної спадщини 1972 р. та конвенційних органів, зокрема, Міжурядового комітету з охорони всесвітньої культурної та природної спадщини, Фонду охорони всесвітньої спадщини з приводу захисту, використання, популяризації об'єктів культури та природи, внесених до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Охарактеризовано міжнародно-правові відносини, що виникають у зв'язку з укладенням Конвенції ЮНЕСКО щодо охорони нематеріальної культурної спадщини 2003 р., присвяченій збереженню та популяризації об'єктів, що становлять нематеріальну культурну спадщину (пісні, легенди, вірування, обряди, традиції, ремесла).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.63 + Ч114(0) л6 +
Шифр НБУВ: РА342543

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Кисленко Ю.І. 
Формальна модель мови як основа прогресивних інформаційних технологій: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.06 / Ю.І. Кисленко ; Міжнар. наук.-навч. центр ЮНЕСКО інформ. технологій та систем. — К., 2002. — 40 с. — укp.

Розглянуто питання поширення інформаційних технологій на сферу природної мови, що базується на запропонованій формальній моделі. Основою даної моделі є формально визначена структура "синтаксичний блок" - максимально повна структура опису довільної ситуації довкілля. Дана структура постає підгрунтям всієї будови системної організації мови: монопредикатний рівень визначає усталені схеми використання базової структури, поліпредикатний рівень подає загальні схеми взаємозв'язку окремих монопредикатних структур. Системний підхід до такої важко формалізованої сфери як природна мова визначається потужним прогнозуючим потенціалом і відкриває нові перспективи у багатьох напрямах природно-мовних-технологій - це розробка лінгвістичного процесора, створення нових архітектур баз знань, інтегрування систем обробки різнопланової інформації, моделювання складних форм мовної поведінки людини. Встановлено, що формальна модель відкриває нові перспективи на шляху створення нових поколінь комп'ютерів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.66 + Ш111
Шифр НБУВ: РА319489 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Стоянова Т. В. 
Особливості перекладу юридичних документів ЮНЕСКО із захисту прав на освіту / Т. В. Стоянова. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційне дослідження присвячено особливостям перекладу англомовних юридичних документів ЮНЕСКО з захисту прав на освіту китайською мовою. Надано жанрово-стилістичну характеристику досліджуваних документів; схарактеризовано їхні лексичні та граматичні особливості; розглянуто особливості термінів на матеріалі дослідження, а також висвітлено теоретичні та практичні перекладознавчі аспекти роботи з англомовними юридичними документами. Запропоновано узагальнені класифікації термінів. Зроблено інвентаризацію та кодифікацію наявних у сучасному перекладознавстві стратегій, тактик та операцій перекладу, що використовуються в процесі відтворення юридичних документів іншою мовою. У дослідженні вивчено специфіку використання різноманітних стратегій, тактик та операцій із наведенням кількісних показників для адекватного перекладу описаних лексичних та граматичних особливостей англомовних документів ЮНЕСКО з захисту прав на освіту китайською мовою з урахуванням лінгвокультурних особливостей обох мов.^UThe presented thesis is dedicated to the problem of translation of UNESCO legal documents protecting the right to education (from English into Chinese). The genre and stylistic peculiarities of these documents are examined, the system of legal terms is presented, the principal aspects of translation theory and practice that deal with legal documents are stated. Generalized classifications of terms are suggested. The strategies, tactics, and operations present in the realm of contemporary translation theory studies of legal documents are enumerated and codified. The peculiarities and quantitative data concerning the usage of the above-mentioned strategies, tactics, and operations in the process of adequate translation of the enumerated lexical and grammatical features of UNESCO legal documents protecting rights to education (from English into Chinese) are presented, special attention is paid to linguacultural specificity of these two languages.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Чекрій І. І. 
Організаційно-педагогічна діяльність ЮНЕСКО в галузі шкільного підручникотворення / І. І. Чекрій. — Б.м., 2020 — укp.

Інтеграція вітчизняної системи освіти в європейський освітній простір детермінує модернізацію її змісту як моделі вимог суспільства до дітей та молоді, яка має відбуватися на компетентнісних, особистісно зорієнтованих, діяльнісних засадах. Основним виразником змісту освіти є підручник, тому створення навчальних книг нового покоління – першочергове завдання національного шкільництва. Теорія шкільного підручника як концептуальна основа навчальної книги формується на стику дидактики, психології і книгознавства. Однак задля розвитку зазначеної галузі знання цікавим є зарубіжний досвід, зокрема діяльність ЮНЕСКО у сфері шкільного підручникотворення. Об'єкт дослідження: діяльність ЮНЕСКО в галузі шкільної освіти.Предмет дослідження: теорія і практика діяльності ЮНЕСКО в галузі шкільного підручникотворення.Мета дослідження: розкрити теоретичні основи та практичні підходи до проблем підручникотворення в діяльності ЮНЕСКО задля подальшої імплементації ідей позитивного досвіду в національне шкільництво.Наукова новизна одержаних результатів полягає в тому, що: – уперше здійснено комплексний аналіз організаційно-педагогічної діяльності ЮНЕСКО в галузі шкільного підручникотворення, зокрема: розкрито освітній, розвивальний та виховний потенціал шкільних підручників; охарактеризовано підходи вчених ЮНЕСКО до розробки електронних підручників (сутність, функції, види, критерії оцінювання якості, переваги і недоліки використання); визначено стратегії аналізу й оцінювання шкільних підручників у матеріалах ЮНЕСКО: підходи до аналізу (традиція згоди, критична традиція), види дослідження підручників (лінгвістичне, дискурсивне), стандарти аналізу підручників (вид навчальної книги, рівень знання предмета, особливості навчальної програми, методика використання), методи аналізу (кількісний та якісний), основні етапи оцінювання навчальної книги (призначення невеликої групи фахівців з оцінювання для детального ознайомлення з рукописом, аналіз рукопису кожним членом комісії, порівняння результатів), вимоги до вчителів, які здійснюватимуть експертизу підручника;– розкрито напрацювання ЮНЕСКО щодо створення, видання і розповсюдження шкільних підручників, систематизовано використання цього досвіду в зарубіжних країнах та окреслено перспективи використання позитивних ідей в Україні; – набули подальшого розвитку сутнісні характеристики шкільного підручника, положення про його функції та вимоги до цього виду навчальної літератури; про зміст освіти як відображення концепції навчання для сталого розвитку та нормативні документи, які реалізують цей зміст; про компетентнісний підхід в освіті. Практичне значення дослідженя полягає в тому, що його матеріали суттєво поглиблюють зміст навчальної дисципліни «Підручник для початкової школи: дидактико-методичний аспект» для спеціальності 013 «Початкова освіта»; джерельна база дисертації може бути корисною дослідникам різних галузей педагогічних знань – порівняльної педагогіки, теорії та історії педагогіки тощо. На основі аналізу організаційно-педагогічної діяльності ЮНЕСКО в галузі шкільного підручникотворення розроблено рекомендації з імплементації позитивного досвіду в шкільну освіту України, які можуть бути використані під час створення нових та покращення якості чинних навчальних видань.^UThe integration of national education system into the European educational space determines the modernization of its content as a model of society's requirements for children and youth, which should take place on a competency, personality-oriented, activity basis. The main expression of the education content is the textbook, so the creation of textbooks of new generation - the primary task of national schooling. The theory of the school textbook as a conceptual basis of the textbook is formed at the junction of didactics, psychology and bibliography. However, for the development of this field of knowledge, foreign experience is interesting, in particular, UNESCO experience in the field of school textbooks creation.Object of research: UNESCO activity in the field of school education.Subject of research: theory and practice of UNESCO activity in the field of school textbooks creation.The purpose of the study: to reveal the theoretical foundations and practical approaches to the problems of textbook creation in the activity of UNESCO for the further implementation of positive experience ideas into national schooling system.The scientific novelty of the obtained results lies in the fact that: for the first time a comprehensive analysis of UNESCO organizational and pedagogical activity in the field of school textbooks creation is made, in particular: the educational, developmental and upbringing potential of school textbooks is revealed; the approaches of UNESCO scientists to the development of electronic textbooks are characterized (essence, functions, types, criteria for quality assessment, advantages and disadvantages of usage); strategies for analysis and evaluation of school textbooks in UNESCO materials are defined: approaches to analysis (tradition of consent, critical tradition), types of textbook research (linguistic, discursive), textbook analysis standards (type of textbook, level of subject knowledge, curriculum features, methods of usage) , methods of analysis (quantitative and qualitative), the main stages of textbook evaluation (appointment of a small group of evaluation specialists for detailed acquaintance with the manuscript, analysis of the manuscript by each member of the commission, comparison of results), requirements for teachers to examine the textbook; UNESCO's work on the creation, publication and distribution of school textbooks is revealed, experience of foreign countries is systematized and the prospects for usage of positive ideas in Ukraine are outlined; the essential characteristics of the school textbook have been further developed: the provisions on its functions and requirements for this type of educational literature; content of education as a reflection of the concept of education for sustainable development and regulations that implement this content; the competence approach in education.The practical significance of the study lies in the fact that its materials significantly deepen the content of the discipline "Textbook for primary school: didactic and methodological aspect" for the specialty 013 "Primary education"; the source base of the dissertation can be useful for researchers in various fields of pedagogical knowledge - comparative pedagogy, theory and history of pedagogy, etc. Based on the analysis of UNESCO organizational and pedagogical activitн in the field of school textbooks, recommendations for the implementation of positive experience in school education in Ukraine have been developed, which can be used to create new and improve the quality of existing educational publications.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Соміло О. В. 
Прогностичні критерії перебігу рецидивуючо-ремітуючого розсіяного склерозу: автореферат дис. ... д.філософ : 222 / О. В. Соміло. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню клінічних, нейропсихологічних характеристик, радіологічних, а також сезонних особливостей перебігу у хворих на рецидивуючо-ремітуючий розсіяний склероз (РРРС). У дослідженні представлено розв’язання проблеми прогнозування перебігу РРРС на основі отриманих клініко-неврологічних, клініко-анамнестичних, нейровізуалізаційних та нейропсихологічних даних обстеження хворих із даною патологією. Для участі в дослідження було залучено 105 учасників із верифікованим діагнозом «РРРС» згідно до критеріїв McDonald перегляду 2017 року. Перед залученням до дослідження для кожного пацієнта проводився аналіз критеріїв включення та виключення, які були розроблені заздалегідь на етапі планування дизайну дослідження. Усі обстеження, що проводились в рамках даної роботи, були схвалені комісією з питань біомедичної етики Дніпровського державного медичного університету та проведені згідно з письмовою згодою учасників і відповідно до принципів біоетики, викладених у Гельсінській декларації «Етичні принципи медичних досліджень за участю людей» та «Загальній декларації про біоетику та права людини (ЮНЕСКО)».Дисертаційна робота заснована на даних комплексного проспективного обстеження 105 пацієнтів віком від 20 до 67 років, серед яких найбільша частка (80 осіб-76,2%) припадала на вікову групу від 25 до 40 років. Серед обстежених пацієнтів кількість осіб жіночої статі склала 74 хворих (70,5%), а кількість осіб чоловічої статі склала 31 хворий (29,5%). Загальне співвідношення жінок до чоловіків у вибірці дорівнювало 2,4 до 1, з найбільшою відмінністю 4,3 до 1 у віковій категорії 20 – 25 років, що відтворює епідеміологічні характеристики РРРС.Усі обстежені хворі були розподілені на дві групи за ступенем тяжкості неврологічного дефіциту, який був визначений шляхом оцінювання пацієнта за Розширеною шкалою оцінки ступеня інвалідизації (Expanded Disability Status Scale-EDSS). До групи 1 було включено 73 пацієнти (69,5%) з показником оцінки за EDSS ≤3,5 балів, що відповідає легкому ступеню інвалідизації, до групи 2 увійшли 32 особи з цим показником, що коливався у межах від 4,0 до 6,5 балів (включно), що відображає помірний ступінь тяжкості неврологічного дефіциту і, відповідно, помірний ступінь інвалідизації пацієнта. Середній вік хворих склав 39,5 (11,53) років, більшість (68,8%) представлена учасниками віком 25 – 50 років.Наукова новизна отриманих результатів. Уперше виділено комплекс взаємопов’язаних клінічних, нейропсихологічних та морфометричних чинників, що можуть впливати на перебіг РРРС та на ступінь інвалідизації пацієнта.Вперше на основі даних комлексного аналізу даних клінічного, клініко-анамнестичного, нейропсихологічного та нейровізуалізаційного дослідження розроблено прогностичну модель розвитку неврологічного дефіциту при перебігу РРРС.На основі отриманих даних уточнено сезонні характеристики дебюту та перебігу РРРС, доповнено уявлення про сезонні клініко-неврологічні особливості у хворих на РРРС.Ґрунтуючись на отриманих результатах психодіагностичного дослідження розширено уявлення про порушення психоемоційної сфери, зокрема депресивних проявів і тривоги у хворих на РРРС, в тому числі доповнено дані про характеристики реактивної та особистісної тривожності у даної категорії пацієнтів та їх зв’язок зі ступенем інвалідизації, атрофічними змінами мозку, клінічними даними.На підставі проведеного нейровізуалізаційного обстеження з обчисленням морфометричних індексів церебральної атрофії визначено основні характеристики атрофічного процесу головного мозку у хворих на РРРС, а також виділені особливості його еволюції в контексті перебігу РРРС. Теоретична та практична цінність роботи. Отримані результати дослідження дозволили виділити фактори, що впливають на перебіг РРРС, на основі яких розроблено прогностичну модель розвитку захворювання, впровадження якої в клінічну практику збільшує ефективність лікувально-діагностичних алгоритмів для даної патології.Обґрунтовано доцільність проведення поглибленого клініко-анамнестичного дослідження хворих на РРРС з урахуванням сезонних особливостей перебігу захворювання з метою прогнозування перебігу хвороби. Доведена необхідність впровадження поглибленого психодіагностичного обстеження хворих на РРРС з метою своєчасного виявлення та корекції психоемоціних порушень, які є вкрай поширеними у даної категорії хворих.Наочно продемонстрована доцільність оцінки ступеня та типу атрофічних явищ головного мозку при проведенні нейровізуалізаційного обстеження пацієнтів з РРРС^UThe dissertation work is devoted to the study of clinical, neuropsychological characteristics, radiological, as well as seasonal features of the course in patients with relapsing-remitting multiple sclerosis (RRMS).The study presented solutions to the problem of predicting the course of RRMS based on clinical-neurological, clinical-anamnestic, neuroimaging, and neuropsychological data of patients with this pathology.For the study, 105 participants with a verified diagnosis of "RRMS" according to the McDonald criteria revision of 2017 were involved. Before inclusion in the study, an analysis of inclusion and exclusion criteria, which were developed in advance at the planning stage of the research design, was conducted for each patient.All examinations conducted within this work were approved by the Biomedical Ethics Committee of Dnipro State Medical University and conducted in accordance with the written consent of the participants and the principles of bioethics outlined in the Helsinki Declaration "Ethical Principles for Medical Research Involving Human Subjects" and the "Universal Declaration on Bioethics and Human Rights (UNESCO)"The dissertation work is based on data from a comprehensive prospective examination of 105 patients aged 20 to 67 years, among whom the largest share (80 people-76.2%) fell into the age group from 25 to 40 years.Among the examined patients, the number of females was 74 (70.5%), and the number of males was 31 (29.5%). The overall ratio of women to men in the sample was 2.4 to 1, with the largest difference of 4.3 to 1 in the age category of 20 – 25 years, reflecting the epidemiological characteristics of RRMS.All examined patients were divided into two groups according to the degree of neurological deficit, which was determined by assessing the patient using the Expanded Disability Status Scale (EDSS). Group 1 included 73 patients (69.5%) with an EDSS score ≤3.5 points, corresponding to a mild degree of disability, and Group 2 included 32 individuals with this indicator ranging from 4.0 to 6.5 points (inclusive), reflecting a moderate degree of neurological deficit and, accordingly, a moderate degree of disability of the patient. The average age of patients was 39.5 (11.53) years, the majority (68.8%) represented participants aged 25 – 50 years.Scientific novelty of the obtained results. For the first time, a complex of interrelated clinical, neuropsychological, and morphometric factors that can influence the course of RRMS and the degree of patient disability has been identified. For the first time, based on the data of a comprehensive analysis of clinical, clinical-anamnestic, neuropsychological, neuroimaging studies, a predictive model for the development of neurological deficits in the course of RRMS has been developed. Based on the obtained data, the seasonal characteristics of the onset and course of RRMS have been clarified, supplementing the understanding of seasonal clinical-neurological features in patients with RRMS. Based on the results of psychodiagnostic research, the understanding of psycho-emotional disorders, particularly depressive manifestations and anxiety in patients with RRMS, has been expanded, including data on the characteristics of reactive and personal anxiety in this category of patients and their relationship with the degree of disability, atrophic brain changes, clinical data. Based on the conducted neuroimaging examination with the calculation of cerebral atrophy morphometric indices, the main characteristics of the atrophic process of the brain in patients with RRMS have been determined, as well as the features of its evolution in the context of the course of RRMS.Theoretical and practical value of the work. The obtained research results have allowed identifying factors that affect the course of RRMS, based on which a predictive model for the development of the disease has been developed, the implementation of which in clinical practice increases the effectiveness of therapeutic and diagnostic algorithms for this pathology. The appropriateness of conducting an in-depth clinical-anamnestic study of patients with RRMS, taking into account the seasonal characteristics of the disease course for the purpose of predicting its course, has been justified. The necessity of implementing an in-depth psychodiagnostic examination of patients with RRMS in order to timely detect and correct psycho-emotional disorders, which are extremely common in this category of patients, has been proven. The appropriateness of assessing the degree and type of atrophic phenomena of the brain during neuroimaging examination of patients with RRMS has been clearly demonstrated


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Крамарчук В. В. 
Прогноз рекурентного перебігу гострих респіраторних інфекцій у дітей залежно від порушень адаптації та взаємовідносин мати-дитина: автореферат дис. ... д.філософ : 222 / В. В. Крамарчук. — Б.м., 2024 — укp.

Метою нашого дослідження було підвищення ефективності прогнозу рекурентного перебігу ГРІ на підставі вивчення психологічних, імунних, іономних факторів ризику, особливостей взаємовідносин мати-дитина та порушення адаптації дихальної, серцево-судинної та вегетативної нервової систем дітей у період соціалізації.Дослідження проводилося у відповідності до основних положень, викладених в Універсальній декларації з біоетики та прав людини (ЮНЕСКО, 2005), в останній редакції Всесвітньої медичної асоціації (Генеральна асамблеї №64, 2013), Міжнародних етичних рекомендацій щодо досліджень, пов’язаних із здоров’ям, за участю людей (Рада міжнародних організацій медичних наук у співпраці з ВООЗ, 2019). Дизайн дослідження структурований трьома етапами - на першому проведений ретроспективний аналіз 342 історій розвитку дітей та вивчені фактори ризику розвитку формування РРІ у дітей; на другому (дизайн проспективний, випадок-контроль) вивчено стан здоров’я 80 дітей (основна група - 60 осіб з РРІ, група контролю 20 практично здорових осіб) віком від 5 до 7 років з використанням клініко-анамнестичних, антропометричних, інструментальних, цитологічних, імунологічних та психодіагностичних методів дослідження, оцінений іоном слини та індекси здоров’я. До другого етапу, окрім дітей, були залучені їх матері (n = 80) для проведення їх психодіагностичного обстеження та оцінки взаємовідносин мати-дитини. На третьому етапі проведена статистична обробка результатів, кореляційний аналіз та з використанням множинної логістичної регресії створені дві математичні моделі прогнозування рекурентного перебігу ГРІ.Критерії включення до основної групи: вік 5-7 років, шість чи більше ГРІ за останні 12 місяців, або одна чи більше ГРІ за місяць в період від вересня до квітня із залученням верхніх дихальних шляхів; стан клінічного благополуччя, інформована згода батьків на участь у дійсному дослідженні. Критерії включення до групи контролю: вік 5-7 років, менше 6 епізодів ГРІ за останні 12 місяців, стан клінічного благополуччя, інформована згода батьків на участь у дійсному досліджені. Критерії виключення: вік менше 5 років та більше 7 років, важкі супутні захворювання, гострий інфекційний процес або загострення хронічних вогнищ інфекції, відмова від участі в дослідженні з будь-яких причин. Наукова новизна отриманих результатів. Вперше феномен РРІ у дітей розглянуто на рівні порушення адаптації дихальної, серцевої та вегетативної систем у період соціалізації та з урахуванням психологічних особливостей цих дітей, їх матерів, діадичних взаємовідносин мати-дитина та визначені психологічні, імунні та іономні фактори ризику повторюваних ГРІ. Вперше показано, що в стані клінічного благополуччя діти молодшого шкільного віку з РРІ характеризуються зниженими адаптаційними резервними можливостями організму за індексами здоров’я (КЕК, ІФЗ, індекс Кердо, індекс Робінсона, АРМ), в 73 % випадків мають низькорівневе проланговане запалення на слизових носу, а зниження вмісту sIgA та ессенціальних мікроелементів (калію, міді, селену та фосфору) у слині високо асоційовано з частотою гострих респіраторних захворювань. Вперше встановлено, що діти з РРІ мають відмінності іоному слини за рахунок дефіциту ессенціальних мікроелементів та вперше доведено залежність ризику формування РРІ у дітей від рівня Фосфору, Кальцію та Літію в нестимульованій слині.Вперше доведено вплив психо-соціальних характеристик дитини (низька самооцінка, різниця між ідеальним та актуальним соціальним статусом), психологічними особливостями матерів (висока тривожність) та стану діадичних взаємовідносин мати-дитина (емоційна залежність) на ризик формування рекурентного перебігу ГРІ у дітей 5-7 років. Теоретична та практична цінність роботи. Уточнені взаємозв’язки кратності ГРІ, як основної ознаки, яка структурує феномен РРІ з різними показниками стану здоров’я дітей, а саме, найбільш значущими ознаками, які несли високий ризик формування РРІ - атопія, хронічний тонзиліт в анамнезі, рівень індексів адаптації (ВІК, ІФЗ, КЕК, Робінсона), вміст лізоциму та sIgA слини; вищі за норму показники назоцитограми (окрім еозинофілів); рівень материнської тривожності та вибір моделі материнського ставлення за типом «кооперація» або «симбіоз», в той час, як високі показники рівня самооцінки дитини; вмісту Калію, Кадмію, Свинцю, Фосфору та Селену слини; індексів адаптації (АРМ, Рорера, ЖІ) та показників спірограми зменшували повторюваність ГРІ.Доведено, що модифікування факторів ризику, таких як відсутність грудного вигодовування в перші 6 місяців життя, наявність хронічного вогнища інфекції у вигляді тонзиліту, аденоїдних вегетацій, наявність курця в сім’ї, дозволяє досягти зменшення частоти ГРІ у дітей В даній роботі використані тільки безболісні для дитини діагностичні методики. В практиці лікарів первинної ланки обґрунтовано використання розробленої математичної моделі ризику рекурентних ГРІ у дітей^UThe aim of our research was to enhance the effectiveness of forecasting the recurrent course of acute respiratory infections based on the study of psychological, immune, ionomic risk factors, features of mother-child interactions, and disruptions in the adaptation of respiratory, cardiovascular, and autonomic nervous systems in children during the period of socialization.The study design was structured into three stages: retrospective analysis: in the first stage, a retrospective analysis of 342 child development histories was conducted, examining risk factors for the development of RRIs in children. Prospective case-control study: the second stage involved a prospective case-control design, where the health status of 80 children (60 with RRIs in the main group and 20 practically healthy individuals in the control group), aged 5 to 7 years, was studied. Various clinical, anamnestic, anthropometric, instrumental, cytological, immunological, and psychodiagnostic research methods were employed. Salivary ion levels and health indices were assessed. In addition to children, their mothers (n = 80) were included in the study for psychodiagnostic examination and assessment of mother-child interactions.Inclusion criteria for the main group: children aged 5-7 years, six or more ARIs in the last 12 months, or one or more ARIs per month from September to April involving the upper respiratory tract; clinical well-being, informed parental consent to participate in the actual research. Inclusion criteria for the control group: children aged 5-7 years, fewer than 6 episodes of ARIs in the last 12 months, clinical well-being, informed parental consent to participate in the actual research. Exclusion criteria: age less than 5 years or more than 7 years, severe comorbidities, acute infectious processes, or exacerbation of chronic infection foci, refusal to participate in the study for any reason. All parents of children included in the actual research provided informed written consent to participate, having received comprehensive information about the purpose, objectives, research methods, expected benefits, and risks.Scientific novelty of the obtained results. For the first time, the phenomenon of RRI in children was examined at the level of impaired adaptation of the respiratory, cardiac, and autonomic systems during the period of socialization and taking into account the psychological characteristics of these children, their mothers, dyadic mother-child relationships, and determined psychological, immune, and ionic risk factors of repeated ARI.For the first time, it was shown that in a state of clinical well-being, children of elementary school age with RRIs are characterized by reduced adaptive reserve capabilities of the body according to health indices (BCE, FRI, KVI, Robinson index, ARC), in 73 % of cases they have low-level prolonged inflammation of the nasal mucosa, and a decrease in the content of sIgA and essential trace elements (Potassium, Copper, Selenium, and Phosphorus) in saliva is highly associated with the frequency of acute respiratory diseases.For the first time, it was established that children with RRI have differences in the ionome of saliva due to the deficiency of essential microelements, and for the first time, the dependence of the risk of RRIs formation in children on the level of Phosphorus, Calcium and Lithium in unstimulated saliva was proven.For the first time, the influence of the psycho-social characteristics of the child (low self-esteem, the difference between the ideal and current social status), the psychological characteristics of the mother (high anxiety) and the state of the dyadic relationship between the mother and the child (emotional dependence) on the risk of developing a recurrent course of ARI in children 5-7 years has been proven.Theoretical and practical value of work. The interrelationships of the multiplicity of ARIs, as the main feature that structures the phenomenon of RRIs, with various indicators of children's health status, namely, the most significant features that carried a high risk of the formation of RRI - atopy, chronic tonsillitis in the anamnesis, the level of adaptation indices (KVI, FRI, BCE, Robinson index), lysozyme and sIgA content of saliva; higher than normal parameters of the nasocytogram (except for eosinophils); the level of maternal anxiety and the choice of the model of maternal attitude according to the "cooperation" or "symbiosis" type, while high indicators of the child's self-esteem level; the content of Potassium, Cadmium, Lead, Phosphorus and Selenium in saliva; of adaptation indices (ARC, Rorer, VI) and spirogram indicators reduced the repeatability of ARI.In the practice of primary care doctors, the use of the developed mathematical model of the risk of RRIs in children is substantiated


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Чу Ї. .. 
Тенденції інтернаціоналізації вищої освіти Китаю: автореферат дис. ... д.філософ : 011 / Ї. .. Чу. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертація є комплексним дослідженням, у межах якого з‘ясовано тенденції інтернаціоналізації вищої освіти (ІВО) Китаю задля визначення можливостей творчого використання позитивного досвіду в аспекті досліджуваної проблеми в Україні. Окреслено тенденції розвитку концептуальних засад ІВО Китаю, що розглянуті на глобальному та національному (китайському) рівнях. В межах розгляду глобального дискурсу ІВО виявлено тенденції до розширення просторового поля дослідження ІВО; трансформації термінологічного поля досліджень ІВО відповідно до змін суспільно-політичного, соціально-економічного, технологічного та культурно-освітнього контекстів; суттєвого осучаснення тематичних напрямів досліджень (проблеми забезпечення якості міжнародної вищої освіти, національних та інституційних стратегій ІВО, міжнародної й національної політики у сфері ІВВО та управління інтернаціоналізацією; академічної мобільності). З урахуванням політичного культурно-історичного, економічного та академічного критеріїв виокремлено історичний (від часів заснування закладів вищої освіти Китаю та до 1978 р.) та сучасний (з 1978 р. ‒ дотепер) періоди розвитку інтернаціоналізації вищої освіти Китаю. Висвітлено тенденції розвитку внутрішньо-орієнтованих та зовнішньо-орієнтованих стратегій інтернаціоналізації вищої освіти Китаю. Тенденції розвитку внутрішньо-орієнтованих стратегій ІВО Китаю розглянуто на індивідуальному (міжнародна студентська мобільність ‒ МСМ) та інституційному (програми та установи транснаціональної вищої освіти ‒ ТНВО) рівнях. Висвітлено тенденції розвитку зовнішньо-орієнтованих стратегій ІВО Китаю, що розвиваються в межах Ініціативи «Один пояс, один шлях». Констатовано, що такими тенденціями, пов‘язаними з реалізацією «Плану дій у сфері освіти для ініціативи «Один пояс, один шлях», є такі: інтенсифікація та урізноманітнення міжнародних зв‘язків у сфері вищої освіти; поглиблення співпраці у розвитку талантів; удосконалення конкретних механізмів освітньої співпраці. Визначено тенденції подальшого розвитку ІВО Китаю та перспективи творчого використання китайського досвіду в Україні. Виявлено, що тенденціями подальшого розвитку досліджуваного феномену, що вже успішно реалізуються в межах Ініціативи «Один пояс, один шлях», є такі: активізація багатосторонніх та двосторонніх міжнародних обмінів і співпраці; оптимізація механізмів надання послуг навчання за кордоном; розширення міжнародного визнання кваліфікацій; посилення співпраці з міжнародними організаціями, зокрема з ЮНЕСКО; покращення якості китайсько-іноземної спільної освіти; удосконалення організаційної та фінансової підтримки й всебічне підвищення якості навчання іноземних студентів у Китаї; сприяння розвитку Інститутів та класів Конфуція; прискорення створення за кордоном міжнародних кампусів університетів з китайською специфікою; продовження реалізації програми розвитку Ініціативи університетів «Подвійного світового класу»; створення в китайських університетах світового класу відкритого екосередовища для науково-дослідницької діяльності та інновацій, що має міжнародну конкурентоспроможність; формування порівняльної переваги Китаю у міжнародній конкуренції у сфері залучення високоякісних талантів та висококваліфікованих фахівців; активізація участі Китаю у глобальному управлінні освітою та в розробці міжнародних правил, стандартів і систем оцінювання міжнародної освіти. Подано рекомендації щодо творчого використання китайського досвіду в досліджуваній сфері в Україні.^UThe thesis is a comprehensive study, which clarifies the trends in the internationalization of higher education (IHE) in China in order to determine the prospects of creative use of positive experience in the aspect of the investigated problem in Ukraine. The development trends of the conceptual foundations of IHE in China, considered at the global and national (Chinese) levels, are outlined. The peculiarity of the Chinese discourse of IHE is the study of problems of indigenization of higher education, the influence of China's soft policy on the processes of IHE, the study of the phenomenon ―internationalization of higher education with Chinese characteristics‖. Taking into account the political, cultural, historical, economic and academic criteria, the historical (from the founding of higher education institutions in China until 1978) and modern (from 1978 to the present) periods of higher education internationalization development China are distinguished. It was revealed that the trends of normalization of the policy of openness at the stage of global involvement were: specification of the conceptual foundations of reforms at the ideological, political, financial, economic, managerial, pedagogical and methodological levels. The development trends of inward and outward oriented strategies of internationalization of higher education in China are highlighted. Trends in the development of China's inward oriented strategies of IHE are considered at the individual (international student mobility ‒ ISM) and institutional (programs and institutions of transnational higher education ‒ TNHE) levels. The development trends of China's outward oriented IHE strategies, which are developing within the framework of the 'One Belt, One Road' Initiative, are highlighted. It was established that the following trends related to the implementation of the 'Education Action Plan for the One Belt, One Road Initiative' are: intensification and diversification of international relations in the field of higher education; deepening cooperation in talent development; improvement of specific mechanisms of educational cooperation. The trends of the further development of IHE in China and the prospects for the creative use of Chinese experience in Ukraine have been determined. It was found that the trends of the further development of the phenomenon under study, which are already successfully implemented within the framework of the 'One Belt, One Road' Initiative, are the following: activation of multilateral and bilateral international exchanges and cooperation; optimization of mechanisms for providing study services abroad; expansion of international recognition of qualifications; strengthening cooperation with international organizations, in particular with UNESCO; improving the quality of Chinese-foreign cooperative programmes and institutions; improvement of organizational and financial support and comprehensive improvement of the quality of education of foreign students in China; promoting the development of Confucius Institutes and classes; acceleration of the creation abroad of international campuses of universities with Chinese characteristics; continuation of the program for the development of Double world-class universities Initiative; creating an open ecosystem for research and innovation in world-class Chinese universities that has international competitiveness; formation of China's comparative advantage in international competition in the field of attracting high-quality talents and highly qualified specialists; intensifying China's participation in global education management and in the development of international rules, standards and assessment systems for international education.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського