Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (396)Книжкові видання та компакт-диски (73)Журнали та продовжувані видання (31)
Пошуковий запит: (<.>K=CТРАТЕГІЧНІ$<.>+<.>K=АЛЬЯНС$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 42
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Іванова О. В. 
Удосконалення механізму державного регулювання діяльності підприємств малого інноваційного бізнесу: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / О. В. Іванова ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Доведено роль і місце інноваційного малого бізнесу (МБ) в національній економіці та необхідність впровадження етичних стандартів МБ з метою покращання етичного укладу, в якому функціонує сектор МБ в Україні. Запропоновано модель життєздатності МБ, що визначає основні контрольовані чинники життєздатності та відображає його можливості щодо успішної інноваційної діяльності на ринку. Розглянуто інноваційну форму організації МБ у стратегічних альянсах із українськими підприємствами та зарубіжними корпораціями як засіб підвищення його конкурентоспроможності. Розроблено методичні рекомендації щодо розробки оцінювання пріоритетності цільових програм інноваційного розвитку підприємств МБ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.9-21,01
Шифр НБУВ: РА374647 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Артюхова В. В. 
Особливості формування терапевтичного альянсу у медичному закладі психоневрологічного профілю: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.04 / В. В. Артюхова ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Розроблено типологію терапевтичного альянсу (партнерський, емпатійно-регламентувальний, нейтрально-регламентувальний, емпатійно-формальний та формально-дистанційний), відповідні критерії діагностики. На підставі комплексного психодіагностичного дослідження 110-ти хворих на психоневрологічні розлади й анкетування 39-ти лікарів виявлено соціально-демографічні, клінічні та психологічні чинники формування терапевтичного альянсу. Запропоновано систему психологічної корекції, спрямовану на оптимізацію терапевтичного альянсу у пацієнтів. Проведено оцінку результативності розробленої системи, яка довела її ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.1-82 + Р11(4УКР)286.1
Шифр НБУВ: РА379257 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Біла К.О. 
Особливе партнерство Україна - НАТО як проблема національної та європейської безпеки: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / К.О. Біла ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Досліджено відносини України з Організацією Північноатлантичного Договору в рамках Хартії про Особливе Партнерство Україна - НАТО. Проаналізовано етапи розвитку та сучасний стан відносин нашої держави з Північноатлантичним Альянсом, зокрема, їх вплив на формування нової системи безпеки в регіоні. Розглянуто співробітництво України з НАТО в контексті радикальної зміни геостратегічного середовища в Європі після оновлення воєнно-політичної доктрини НАТО таа затвердження нової стратегії Росії. Зокрема, здійснено аналітичну обробку документів, прийнятих під час Ювілейного Вашингтонського самміту НАТО, а також нової Концепції національної безпеки та Воєнної Доктрини Російської Федерації з урахуванням інтересів безпеки України. Окреслено альтернативні схеми підтримки національного курсу нашої держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф083 + Ф4(4УКР)64 + Х915.232.3 + Х915.22(4)1
Шифр НБУВ: РА321702

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
4.

Блох Ю.М. 
Внутрішньополітичні дискусії в Англії стосовно зовнішньої політики країни на початку XX століття (1902 - 1914 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Ю.М. Блох ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження британської супільно-політичної та громадської думки з важливих питань зовнішньої політики початку XX ст., а саме: переходу від традиційної політики "блискучої ізоляції" до блокової політики, укладення союзних договорів з Японією, Францією та Росією, зближення з Німеччиною, питання війни та миру. На рубежі XIX - XX ст. правлячі кола Великої Британії дійшли висновку, що попередня політика "блискучої ізоляції" втратила перспективи щодо успіху через різке загострення міжімперіалістичних суперечностей, і зробили ставку на створення військових і політичних альянсів для збереження "балансу сил" у Європі та світі загалом. Проаналізовано вутрішньополітичну боротьбу, дискусії у парламенті, громадських колах, шляхи пошуку компромісних рішень у процесі здійснення зовнішньополітичного курсу Великобританії урядами Р.Солсбері, А.Бальфура, Г.Кемпбелл-Баннермана, Г.Асквіта. Розглянуто політико-ідеологічні концепції розвитку зовнішньополітичних орієнтирів держави, які складалися на підставі компромісу провідних політичних традицій країни (консервативної, ліберальної та лейбористської).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ВЕЛ)54-5 + Т3(4УКР)5-6 +
Шифр НБУВ: РА348441

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Брежнєва Т.В. 
Трансформація стратегії НАТО (1949 - 1954 рр.): сучасне бачення: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Т.В. Брежнєва ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2002. — 18 с. — укp.

На підставі результатів опрацювання раніше невідомих джерел досліджено основні положення стратегії Альянсу в період з 1949 по 1954 рр. Розроблено періодизацію процесу формування, становлення, еволюції та трансформації стратегії НАТО. Проаналізовано зовнішньо-політичні та внутрішньоблокові чинники впливу, які спричинили появу певних стратегічних концепцій та призвели до трансформації стратегії Альянсу від "Оборонної" ("Об'єднаної оборони Північної Атлантики" 1949 р.) до "агресивної"("Нової моделі стратегії НАТО" 1954 р.). Досліджено обставини та суб'єктивні передумови, причини, суть, наслідки та значення процесу трансформації стратегії НАТО у 1949 - 1954 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)63-612.31 + Х915.232.3 + Ц813.1
Шифр НБУВ: РА319230 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
6.

Вдовенко В.М. 
Політика нейтралітету і позаблоковості в сучасній архітектурі європейської безпеки: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / В.М. Вдовенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 22 с. — укp.

Проведено дослідження політики нейтралітету та позаблоковості за умов трансформації європейських структур безпеки та в контексті здійснення зовнішньої політики європейськими нейтральними та позаблоковими державами та Україною. Визначено сутність та концептуальні засади нейтралітету та позаблоковості. З'ясовано, що у сучасній архітектурі європейської безпеки дотримання нейтралітету та позаблоковості не суперечить повномасштабній участі в економічних союзах (ЄС), в системі загальноєвропейської безпеки (ОБСЄ), що не передбачають колективної оборони. Відзначено, що нейтралітет і позаблоковість є несумісними з членством у НАТО, проте співробітництво з Альянсом можливо здійснювати у військово-технічній сфері. Обгрунтовано твердження, що нейтральні та позаблокові країни можуть брати участь у миротворчих операціях під егідою ООН та ОБСЄ на рівні гуманітарної, санітарної, технічної допомоги, а позаблокові держави - на військовому рівні. На підставі аналізу геополітичного становища та чинників, що впливають на формування та здійснення Україною зовнішньої політики доведено, що нейтралітет не може адекватно відповідати національним інтересам України та належним чином забезпечити її безпеку. Виявлено, що подальше проведення політики позаблоковості може ефективно забезпечити національні інтереси України за умови здійснення послідовної та виваженої зовнішньої політики на основі принципу рівнонаближеності до впливових акторів міжнародної системи з метою запобігання перетворення України на арену геополітичних ігор.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(0)64 + Ф087 +
Шифр НБУВ: РА344172

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Велієв П. Т. 
Геополітичне переформатування світу: соціально-філософський аналіз: автореферат дис. ... д.філософ : 033 / П. Т. Велієв. — Б.м., 2024 — укp.

У кваліфікаційній роботі проаналізовано феномен геополітичного переформатування в умовах транзитивності і кризовості глобалізованого суспільства, нелінійності розвитку світ-системи.У контексті зростаючих масштабних глобальних викликів, таких як зміна клімату, пандемії, відсутність продовольчої безпеки та нераціональне використання енергії, повномасштабної війна Росії проти України, доведено важливість дослідження теми геополітичних змін, особливо в науковому дискурсі соціально-філософських методологій, які дозволяють виявити першопричини кризових геополітичних та соціальних станів сучасності.Зв’язок роботи з науковими програмами й темами. Дисертація виконана у межах науково-дослідної роботи кафедри філософії, публічного управління та соціальної роботи.Тема дисертації затверджена науково-технічної Радою Запорізького національного університету (протокол № 4 від 16 листопада 2017 р.).Метою дисертаційної роботи є здійснення соціально-філософського аналізугеополітичного переформатування в умовах транзитивності глобалізованого суспільства.Відповідно до мети визначено такі дослідницькі завдання:- визначити теоретико-методологічні засади дослідження феномена геополітичного переформатування;- дефініціювати поняття, структуру, моделі геополітичних переформатуван;- з’ясувати смисли, наслідки, обумовленість, ступінь раціональності геополітичних переформатувань сучасного глобалізованого світу;- визначити детермінанти змін та соціально-політичні тенденції сценаріїв геополітичного переформатування;- обгрунтувати значимість економоцентричних складових розвитку сучасного світу і показати їх вплив на формування геополітичних інтересів держав;- дослідити особливості геополітичного переформатування України;- визначити детермінанти оптимізації, що формують геополітичні вектори українських геостратегій.Об’єктом дисертаційного дослідженняє різноманітність сучасних суспільств і відносини між ними, які пов'язані з контролем над територіями, виробництвом та рухом капіталу.Предметом дослідження виступає проблематика геополітичного переформатування як соціально-філософського знання, пов'язаного з світоглядно-просторовою зміною соціального світу.Методи дослідження. Методологія дослідження завбачує використання в процесі аналізу теорії критичної геополітики, системно-історичного, цивілізаційного, світ-системного, синергійного підходів до аналізу феномена геополітичного переформотування. Аналіз різних підходів до процесів геополітичного переформотування актуальний в практичному плані у зв'язку з необхідністю концептуалізації феномену геополітичного переформотування та його структур, зокрема, сучасна реальність обумовлена глобальною інтенсифікацією взаємодії між цивілізаціями, з різними комбінаціями етнонаціональних, громадянсько-політичних, релігійно-культурних компонентів. Тому незахідні типи сучасності формуються не просто в результаті копіювання або імітації західних зразків, вони інкорпорують західний досвід у свою цивілізаційну динаміку та модернізаційні процеси, що призводить до формування нового світового порядку.Реалізація мети і завдань дисертаційної роботи зумовила необхідність залучення таких засадничих філософських та пізнавальних принципів, підходів, методів як: методологічний плюралізм, принципи історизму та порівняння, методів аналізу і синтезу, праксеологічного, діалектичного, системного та структурно-функціонального підходів. Так, принцип історизму та порівняння уможливив дослідження генези розуміння геополітики і геополітичних змін. Метод синтезу використано у контексті соціально-філософського дослідження, реалізація якого дала змогу здійснити узагальнення результатів попередніх підходів. Застосування праксеологічного методу дозволили дефініціювати поняття геополітичного переформатування, визначити структуру і моделі-сценарії геополітичних змін. На засадах діалектичного методу постулюється єдність раціонального та ірраціонального в сучасній геополітиці, коли ми звертаємо увагу, що сучасний гібрідний світ конфліктів і симуляції заснован на емоціях страху, приниження, ненависті та надії.Наукова новизна дисертаційної роботи полягає у тому, що в ній вперше у вітчизняній філософії здійснено соціально-філософську концептуалізацію феномена геополітичного переформатуванняНаукова новизна отриманих результатів розкривається у таких теоретичних положеннях, які виносяться на захист:уперше:- визначено на основі соціально-філософського аналізу, поняття геополітичного переформатування світу, як інноваційний концепт, що означає трансформацію ціннісно-світоглядних орієнтирів геополітичного простору, в якому ідеологія є інструментом геополітичного порядку. Геополітичні переформатування призводять до змін в розподілі влади, в економічних і військових можливостях держав, в зовнішньополітичних стратегіях, появі альянсів між націями, регіонами або міжнародними акторами, і поява нових глобальних викликів;...^UThe qualifying work analyzed the phenomenon of geopolitical reformatting in the conditions of transitivity and crisis of the globalized society, non-linear development of the world-system.In the context of growing large-scale global challenges, such as climate change, pandemics, lack of food security and irrational use of energy, the full-scale war of Russia against Ukraine, the importance of researching the topic of geopolitical changes, especially in the scientific discourse of socio-philosophical methodologies that allow identifying the root causes of crisis geopolitical and social conditions of our time.Connection of work with scientific programs and topics. The dissertation was completed as part of the research work of the department of philosophy, public administration and social work.The topic of the dissertation was approved by the Scientific and Technical Council of the Zaporizhia National University (protocol No. 4 dated November 16, 2017).The purpose of the dissertation is to carry out a socio-philosophical analysis of geopolitical reformatting in the conditions of transitivity of a globalized society.According to the goal, the following research tasks are defined:- to determine the theoretical and methodological foundations of the study of the phenomenon of geopolitical reformatting;- to define the concept, structure, models of geopolitical reformatting;- to find out the meanings, consequences, conditioning, degree of rationality of geopolitical reformatting of the modern globalized world;- to determine the determinants of changes and socio-political trends of scenarios of geopolitical reformatting;- justify the significance of the econocentric components of the development of the modern world and show their influence on the formation of the geopolitical interests of states;- to investigate the peculiarities of the geopolitical reformatting of Ukraine;- to determine the determinants of optimization that form the geopolitical vectors of Ukrainian geostrategies.The subject of the dissertation research is the diversity of modern societies and the relations between them, which are related to control over territories, production and movement of capital.The subject of the study is the issue of geopolitical reformatting as socio-philosophical knowledge related to the worldview-spatial change of the social world.Research methods. The research methodology provides for the use in the process of analysis of the theory of critical geopolitics, systemic-historical, civilizational, world-systemic, synergistic approaches to the analysis of the phenomenon of geopolitical reformation. The analysis of different approaches to the processes of geopolitical reformation is relevant in practical terms due to the need to conceptualize the phenomenon of geopolitical reformation and its structures, in particular, the modern reality is caused by the global intensification of interaction between civilizations, with various combinations of ethno-national, civil-political, religious-cultural components. Therefore, non-Western types of modernity are formed not simply as a result of copying or imitating Western models, they incorporate Western experience into their civilizational dynamics and modernization processes, which leads to the formation of a new world order.The realization of the goal and objectives of the dissertation necessitated the involvement of such basic philosophical and cognitive principles, approaches, and methods as: methodological pluralism, principles of historicism and comparison, methods of analysis and synthesis, praxeological, dialectical, systemic, and structural-functional approaches. Thus, the principle of historicism and comparison made it possible to study the genesis of the understanding of geopolitics and geopolitical changes. The synthesis method was used in the context of socio-philosophical research, the implementation of which made it possible to generalize the results of previous approaches. The application of the praxeological method made it possible to define the concept of geopolitical reformatting, to determine the structure and models-scenarios of geopolitical changes. On the basis of the dialectical method, the unity of rational and irrational in modern geopolitics is postulated, when we pay attention to the fact that the modern hybrid world of conflicts and simulation is based on emotions of fear, humiliation, hatred and hope.The scientific novelty of the dissertation lies in the fact that, for the first time in domestic philosophy, a socio-philosophical conceptualization of the phenomenon of geopolitical reformatting has been carried out in itThe scientific novelty of the obtained results is revealed in the following theoretical propositions, which are presented for defense:first:...


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Волощук 
Східноєвропейський вектор у військово-політичній діяльності Північноатлантичного альянсу (1990-2005 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Сергій Михайлович Волощук ; Ужгородський національний ун-т. — Ужгород, 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)64-612,31
Шифр НБУВ: РА351905

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Гарькавий Є. М. 
Стратегічні комунікації як інструмент досягнення спроможностей сил оборони України / Є. М. Гарькавий. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора філософії у галузі соціальних та поведінкових наук за спеціальністю 052 «Політологія». – Військовий інститут Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Київ, 2020.Актуальність теми дослідження обумовлена необхідністю теоретичного осмислення феномену стратегічних комунікацій, їх місця і ролі у системі забезпечення обороноздатності держави, потребою удосконалення і оптимізації механізмів реалізації стратегічних комунікацій в умовах набуття спроможностей сил оборони України.Активний розвиток інформаційних технологій, поглиблення процесів глобалізації та інформатизації, зміна ідеологічних парадигм разом з триваючою збройною та інформаційною агресією Російської Федерації проти України, обумовлюють необхідність набуття таких спроможностей сил оборони України, які відповідатимуть практикам і принципам країн-членів Північноатлантичного Альянсу та дозволять забезпечити інформаційну безпеку і досягнути стратегічні цілі оборони України.Досвід проведення та вирішення сучасних воєнних конфліктів засвідчив ефективність новітнього фундаментального інструментарію координації інформаційно-комунікативної діяльності сил оборони – систему стратегічних комунікацій.^UThesis for a scientific degree of Doctor of Philosophy by field of study 05 «Social and behavioral sciences» in specialty 052 «Political Science». – Military Institute of Taras Shevchenko National University of Kyiv. Kyiv, 2020.The topicality of the research is determined by the necessity for a theoretical understanding of the phenomenon of strategic communications, their place and role in the system of ensuring the national defense capability, the need to improve and optimize the mechanisms for implementing strategic communications in terms of gaining capabilities of the defense forces of Ukraine.The active development of information technologies, the deepening of the processes of globalization and informatization, the change in ideological paradigms, along with the ongoing armed and information aggression of the Russian Federation against Ukraine stipulate the necessity of the acquisition of such capabilities of the defense forces of Ukraine that will meet the practices and principles of the NATO member states and will provide information security and achieve the strategic goals of defense of Ukraine.The experience of conducting and resolving modern military conflicts has shown the effectiveness of a new fundamental toolbox for coordinating information and communication activities of the defense forces – a system of strategic communications.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Горбатов В.М. 
Теоретичні основи конкурентоспроможності та розвитку інтегрованих структур бізнесу: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.06.01 / В.М. Горбатов ; Харк. нац. екон. ун-т. — Х., 2006. — 32 с. — укp.

Досліджено проблему забезпечення розвитку інтегрованих структур бізнесу (ІСБ) у новітній висококонцентрованій економіці шляхом підвищення їх конкурентоспроможності завдяки вибору більш ефективних стратегічних зон господарювання (СЗГ). На модельному рівні доведено гіпотези: високої якості життя населення досягають тільки конкурентоспроможні країни світу; високої конкурентоспромоності досягають тільки країни світу, що мають висококонцентровану економіку. Установлено, що основу висококонцентрованих економік країн світу становлять ІСБ, у першу чергу - промислові концерни, фінансово-промислові групи (ФПГ) і стратегічні альянси (СА). Досліджено типи ІСБ, їх характерні особливості та відмінні риси. На базі синергетичного підходу розроблено теоретичні засади оцінки конкурентоспроможності ІСБ. Запропоновано підхід до вибору пріоритетності розвитку СЗГ ІСБ на підставі їх позиціювання й оцінки привабливості. Розмежовано суть понять "розвиток" і "діловий цикл" ІСБ як якісної та кількісної характеристики зміни оцінюваної економіко-виробничої системи. Побудовано модель стадій розвитку ІСБ, що характеризує їх якісну зміну. Запропоновано критерії визначення цих стадій. Розроблено модель ділового циклу ІСБ, що описує кількісні зміни обсягу продажів суб'єктів господарювання (СГ), які входять до їх складу, залежно від зміни конкурентоспроможності. Розроблено класифікацію видів взаємодії між ІСБ. Запропоновано модель конкурентної боротьби між ІСБ, що дозволяє описати криві їх ділових циклів у СЗГ з урахуванням конкурентоспроможності та взаємодії з конкурентами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У529.0-13 + У9(4УКР)290-13 +
Шифр НБУВ: РА346404

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Дорошенко А.Д. 
Фактор транснаціональної злочинності в сучасних міжнародних відносинах: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / А.Д. Дорошенко ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. віднос. — К., 2003. — 24 с. — укp.

Визначено та проаналізовано чинники інтернаціоналізації організованої злочинності наприкінці XX - початку XXI ст., виявлено їх роль як фактора в міжнародних відносинах. Наведено наукові рекомендації щодо удосконалення сучасної системи міжнародного співробітництва у боротьбі з транснаціональною злочинністю. Проаналізовано концептуально-теоретичний доробок західних, російських та вітчизняних науковцій щодо дослідженої проблеми. Доведено наукову неспроможність концепцій гіперболізації цього явища в актуальних міжнародних відносинах. Визначено домінуючі тенденції інтеграційних процесів між транснаціональними кримінальними організаціями. Проведено систематизацію та класифікацію цих альянсів, з'ясовано особливості їх функціонування. Конкретизовано принципи формування та реалізації державної політики України щодо боротьби з транснаціональною злочинністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.24 + Ф4(0) + Ф4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА324569

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Жаданова Ю.О. 
Формування фінансової стратегії розвитку підприємства поштового зв'язку: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Ю.О. Жаданова ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні засади, проведено економічне оцінювання та розвинуто методичні основи формування механізму розробки та реалізації фінансової стратегії підприємств поштового зв'язку. Досліджено теоретичні засади розробки та реалізації стратегії їх розвитку. Розкрито роль, місце та значення національного оператора поштового зв'язку в економіці України. Розкрито суть поняття "економічна діагностика підприємств поштового зв'язку". Вдосконалено й апробовано структурно-логічну схему процесу стратегічного планування. Наведено визначення поняття "фінансова стратегія за умов фінансової кризи". Побудовано й апробовано модель прибутку від торговельної діяльності. Запропоновано схему консорціуму з факторинговою компанією та стратегічного альянсу Укрпошта з банківською установою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)385.1-93 +
Шифр НБУВ: РА364761

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Журба М.А. 
Громадські об'єднання українського села: етнонаціональні та міжнародні аспекти діяльності (20 - 30 рр. ХХ ст.): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / М.А. Журба ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2003. — 35 с. — укp.

Виявлено доктринальні засади та функціональні виміри впровадження інтернаціоналізму у селянське середовище України у 20 - 30-ті рр. ХХ ст. На базі вперше введених у науковий обіг документів і матеріалів розглянуто історичні обставини створення та діяльності селянських спілок, кооперативних організацій та добровільних товариств національних меншин. У світлі сучасних концептуальних підходів визначено роль міжреспубліканських контактів селянських об'єднань у насадженні уніфікованих форм радянської громадськості, виявлено механізми, спрямованість та оцінено ступінь ефективності залучення селянства України до загальносоюзних господарсько-політичних компаній. Розкрито зміст, визначальні чинники та діалектику соціальної рефлексії організованого селянства на події за кордоном. Висвітлено участь громадських об'єднань радянського села у діяльності Міжнародного кооперативного альянса, МОДРу та Міжнародного Червоного Хреста. Здійснено темпорально-компаративний аналіз функціонування селянських спілок України та країн "народної демократії" у процесі аграрних перетворень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-283 + Ф61(2)93(2УКР)486.3 + Ф51(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА323201

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Зайонц А. В. 
Забезпечення конкурентоспроможності банків на основі впровадження банківських інновацій / А. В. Зайонц. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації вирішене важливе наукове завдання з уточнення теоретичних засад, удосконалення науково-методичних підходів і розроблення практичних рекомендацій що до забезпечення конкурентоспроможності банків на основі впровадження банківських інновацій для покращення фінансових результатів банків, організації та управління діяльністю в умовах зростання конкуренції та дезінтермедіації на ринку фінансових послуг.Критично проаналізовані підходи до визначення поняття «конкурентоспроможність банку», виокремлені його характеристичні ознаки і наведене його авторське тлумачення, виявлено її види та введені нові класифікаційні критерії. З'ясовані основні причини, які перешкоджають довгостроковій конкурентоспроможності банку, побудовано дескриптивну модель змістової структури інтегрованого підходу до її забезпечення, обґрунтовано методологічні засади системи забезпечення конкурентоспроможності банку.Встановлено складний взаємозв'язок між інноваціями, конкуренцією та конкурентоспроможністю, наведено авторське тлумачення поняття «інновація», доведено важливість банківських інновацій, запропоновано типологію і фасетну класифікацію банківських інновацій. Визначені передумови, характеристичні особливості та обгрунтовано сутність понять інноваційної конкуренції банків та інноваційної конкурентоспроможності банку. Комплексно проаналізовано інноваційні тренди фінансового ринку та інноваційну практику банків як фактору впливу на конкурентоспроможність банків. Діагностика конкурентного середовища вітчизняних банків дозволила дійти висновку, що внутрішньогалузева конкурентна боротьба відбувається між ТОП-10 банками, основними конкурентами банків серед небанківських фінансових установ є фінансові компанії з мікрокредитування, ломбарди, кредитні спілки, банки конкурують з високотехнологічними компаніями, що прагнуть надавати послуги фінансового характеру. Спираючись на оцінку конкурентоспроможності банків за показниками Херфіндаля-Хіршмана та коефіцієнтами концентрації за активами і зобов'язаннями, встановлено можливість зростання монополізації у банківському секторі.Розвинуто концептуальні засади механізму підвищення конкурентоспроможності банків на основі впровадження банківських інновацій в умовах цифровізації за моделлю інноваційного стратегічного альянсу між банками та високотехнологічними компаніями, результатом якого є банківські інновації, а функціональні відносини будуються на рівні технологічного базису, фронтальної системи просування їх на ринку та побудови відносин з клієнтами. Запропоновано науково-методичний підхід оцінки ефективності функціонування стратегічних альянсів через визначення сукупного економічного ефекту, що розраховується за кількісними показниками оцінювання складових процесу функціонування стратегічного альянсу, а саме ефектів від дії репутаційної складової, оптимізації обслуговування клієнтів, зниження фінансових витрат, що пов'язані з розробкою банківських інновацій в межах стратегічного альянсу та обміну інформаційними ресурсами.Набуло подальшого розвитку обгрунтування системи забезпечення конкурентоспроможності банку в частині підсистеми управління впровадженням банківських інновацій, постійний моніторинг рівня конкурентоспроможності, організаційно-економічний механізм як сукупність механізмів управління цілями, діагностики, прийняття рішень і контролю.Надано пропозиції щодо формування проконкурентного середовища, орієнтованого на інновації, удосконалення нормативно-правової бази, здійснення організаційно-технічних заходів, створення умов для функціонування нових учасників ринку, зміщення конкуренції в бік конкурентного співробітництва. Обгрунтовано рекомендації щодо впровадження банківських інновацій, які орієнтовані на вдосконалення стратегічного управління на основі штучного інтелекту, бізнес-моделей за платформним і екосистемним підходами, іпотечного кредитування, сек'юритизації активів, конкурентного позиціонування на фінансовому ринку.Розроблено науковий підхід до прогнозованої оцінки впливу банківських інновацій на конкуренцію на фінансовому ринку і конкурентоспроможність банків на засадах економіко-математичного моделювання. Доведено, що використання розроблених підходів, застосування теоретичних, науково-методичних положень і практичних рекомендацій впровадження банківських інновацій в діяльності банків сприятиме забезпеченню їх конкурентоспроможності. Ключові слова: фінанси, фінансовий ринок, інновації, банківські інновації, інноваційна діяльність, конкуренція, конкурентна позиція, конкурентні переваги, конкурентоспроможність.^UAn important scientific task of clarifying the theoretical foundations, improving scientific and methodological approaches and developing practical recommendations to ensure the competitiveness of banks through the implementation of banking innovations to improve their financial performance, organization and management in terms of increasing competition and disintermediation in the financial services market was solved in the dissertation.The prerequisites of increased attention to the study of banks' competitiveness in the financial services market are identified. The approaches to the definition of the "bank competitiveness" concept are critically analyzed, its types and new classification criteria are presented.The main reasons that hinder the bank long-term competitiveness are identified, a descriptive model of the content structure of the integrated approach to its provision is built, the methodological foundations of the bank's competitiveness system are outlined.Complex relationship between innovation, competition and competitiveness is established, the author's interpretation of the concept of "innovation" is given, proved the importance of banking innovations, the typology and facet classification are proposed. The prerequisites and characteristics of innovation competition of banks are determined, the essence of bank innovative competition and innovative competitiveness is presented. The financial market innovative trends and innovation practice as a factor influencing on the banks competitiveness are comprehensively analyzed. The diagnostics of the domestic banks competitive environment led to the conclusion that: intra-industry competition occurs mainly between banks included in the TOP-10; main competitors of banks among non-bank financial institutions are financial companies for microcrediting, pawnshops, credit unions; banks compete with high-tech companies that seek to provide financial services. Assessment of the competitiveness of banks according to Herfindahl-Hirschman indicators and concentration ratios for assets and liabilities the possibility of increasing the monopolization in the banking sector is established. The conceptual foundations of the mechanism for increasing the competitiveness of banks based on the implementation of banking innovations in the context of digitalization are developed. The formation of a new system of relations between market participants on the basis of competitive cooperation based on the model of an innovative strategic alliance between banks and high-tech companies is substantiated, the result of which is banking innovations, and functional relations are built at the level of a technological basis, a frontal system for promoting them in the market and building relationships with customers. Proposed scientific and methodological approach for assessing the effectiveness of the functioning of strategic alliances through determining the total economic effect, calculated by quantitative indicators of assessing the components of the process of functioning of a strategic alliance, namely the effects of the reputation component, optimizing customer service, reducing financial costs associated with the development of banking innovations within strategic alliance and exchange of information resources.The bank's competitiveness system is received further development in part of the subsystem that managing implementation of banking innovations, ensuring constant monitoring of the competitiveness level, organizational and economic mechanism as a set of mechanisms for managing goals, diagnostics, decision-making and control. The proposals for the formation of a pro-competitive environment focused on innovation, improving the regulatory framework, implementation of organizational and technical measures and creating conditions for the functioning of new market participants, shifting competition towards competitive cooperation are given.The recommendations for banking innovations implementation, which are focused on improving: strategic management based on artificial intelligence; business models based on platform and ecosystem approaches; mortgage lending through the construction of a digital multi-brand ecosystem on the basis of a strategic alliance, securitization of assets, competitive positioning in the financial market are given.A scientific approach is developed to predict the impact of banking innovations on competition in the financial market and its competitiveness on the basis of economic and mathematical modeling. It's proved that using the developed approaches, applying the theoretical, scientific and methodological provisions, practical recommendations for the implementation of banking innovations in the banks activities will promote their competitiveness.Key words: finance, financial market, innovations, banking innovations, innovative activity, competition, competitive position, competitive advantages, competitiveness.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Каленська Т.В. 
Транскордонні стратегічні альянси ТНК у високотехнологічних галузях: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / Т.В. Каленська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти формування та функціонування транскордонних стратегічних альянсів (ТСА). Розглянуто концепцію та класифікацію ТСА, проаналізовано особливості трактування їх сутності різними науковими напрямками. Визначено динаміку формування ТСА й особливості утворення їх мереж у високотехнологічних галузях. Виявлено переваги та недоліки даного виду ТСА. Охарактеризовано існуючі структури мереж і сфери їх використання. Проаналізовано динаміку розвитку мереж ТСА у галузі інформаційних технологій з 1970-х рр. до сучасного періоду. Проведено кластеризацію транснаціональних корпорацій (ТНК) у галузі інформаційних технологій за основними показниками інноваційної діяльності ТСА компаній з метою виявлення спільних особливостей у процесі їх реалізації. За допомогою рангової кореляції Сірмена виявлено взаємозалежність між показниками ТСА та показником інноваційної діяльності компаній. Встановлено, що ТСА позитивно впливають на показники інноваційної діяльності ТСА, зокрема на НДДКР, але негативно діють на кількість одержаних ТНК патентів.

  Скачати повний текст


Шифр НБУВ: РА359529

      
16.

Кизим М.О. 
Механізми організації, стійкого функціонування і розвитку великомасштабних економіко-виробничих систем: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.06.02 / М.О. Кизим ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2001. — 35 с. — укp.

Досліджено проблему ефективної організації, стійкого функціонування та розвитку великомасштабних економіко-виробничих систем (ВЕВС) виду фінансово-промислової групи (ФПГ) і стратегічних альянсів (СА). Розроблено теоретичні основи та механізм організації ВЕВС двох видів інтегрованих структур: ФПГ і СА, які є найбільш розповсюдженими в економіках розвинутих країн світу. Висвітлено методологію та механізм адаптивного управління стійким функціонуванням ВЕВС, що містять: вимір фінансового стану функціонування, оцінку типу фінансового стану та стійкості їх функціонування, експрес- і фундаментальну діагностики причин змін фінансового стану ВЕВС, механізм параметричного адаптивного управління стійкістю функціонування ВЕВС за результатами з елементами раннього попередження. Розроблено методологічні основи для визначення, прогнозування адаптивного управління градієнтом розвитку ВЕВС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290
Шифр НБУВ: РА312621 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Ключко Д.Є. 
Геостратегічна дилема України: теоретико-методологічний аналіз та інституціональні рішення: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Д.Є. Ключко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 23 с. — укp.

Проаналізовано складну, пов'язану з історичним минулим, геополітичну ситуацію України. Розроблено та обгрунтовано згідно з геополітичними засадами та зовнішньополітичними реаліями рекомендації щодо пошуку шляхів набуття Україною європейської ідентичності, залучення українського суспільства до європейських цивілізаційних стандартів, визначення суб'єктності країни за умов глобалізаційних геостратегічних конфігурацій "центр - периферія". Розкрито роль національної еліти та державної бюрократії у здійсненні геостратегічних стосунків України, підкреслено необхідність здійснення політичної реформи в Україні. Запропоновано, як фактор розв'язання геостратегічної дилеми України, задіяти парадигму "транзитивної держави" Ж.Готтмана. Визначено роль України в геостратегічних процесах як ініціатора створення кадастру злочинів, що підпадатимуть під визначення "тероризм". Підкреслено, що для успішної інтеграції України у євроатлантичні структури необхідно здійснити адаптацію технічного, тактичного та оперативного рівнів безпеки України до стандартів ЄС та НАТО. Наголошено на необхідності технічної оперативно тактичної сумісності системи безпеки України з відповідною системою Євроатлантичного Альянсу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф087 + Ф022 + Ф037.1 +
Шифр НБУВ: РА340367

Рубрики:
  

      
18.

Коваль О. В. 
Державна кадрова політика у Збройних Силах України в умовах сучасних викликів: автореферат дис. ... к. держ.упр. : 25.00.02 / О. В. Коваль. — Б.м., 2023 — укp.

У дослідженні запропоновано розв’язання актуальної проблеми, що полягає в обґрунтуванні теоретико-методологічних засад державної кадрової політики у Збройних Силах України в умовах сучасних викликів та визначенні її особливостей і концептуальних перспектив розвитку. Досягнення визначеної мети зумовило необхідність вирішення низки завдань, зокрема: дисертаційна робота виконана на основі аналізу множинних джерел з використанням комплексу методів збору та інтерпретації емпіричного матеріалу. З’ясовано, що державна кадрова політика у Збройних Силах України досліджується в широкому спектрі проблем. Підтверджено, що Збройні Сили України є специфічним соціальним інститутом держави, який, реалізуючи свою головну функцію оборони України, забезпечує захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності згідно з демократичною, соціально-політичною спрямованістю української влади, що перебуває під цивільним контролем, обумовлюючись конституцією та відповідними законами. Встановлено та надано характеристики динаміці й етапам становлення та розвитку Збройних Сил незалежної України. Засвідчено, що спільними ціннісними орієнтирами для країн-членів НАТО є демократія, індивідуальні свободи, верховенство права, мирне розв’язання суперечок та конфліктів, а також підтримка цих цінностей в усьому Північноатлантичному альянсі. Особливостями державної кадрової політики у Збройних Силах України постають такі: упровадження стандартів НАТО, що співвідносяться з кадровим менеджментом та визначають цілі щодо партнерства в цьому процесі; демократичний потенціал, що реалізується насамперед у процесі цивільного контролю, однією з форм якого є створення Громадських Рад, та багатосуб’єктність державної кадрової політики в умовах війни – взаємодія різних родів військ Збройних Сил України і батальйонів територіальної оборони. Визначено, що концептуальні перспективи «нової» державної кадрової політики у Збройних Силах України ґрунтуються на інноваційній складовій, гуманістичний контекст якої дав підстави визначити механізми її реалізації – морально-ціннісний механізм кар’єрного зростання військового лідерства та інституційний механізм безперервного розвитку військовослужбовців. Доведено, що результатом «нової» державної кадрової політики постає безперервний розвиток і саморозвиток сучасної генерації військовослужбовців. Підготовка кадрів для Збройних Сил України здійснюється в системі багаторівневого навчання військових фахівців в Україні. Разом із тим в умовах війни навчання та перепідготовка українських військовослужбовців відбувається і за кордоном.Розроблено рекомендації щодо розвитку державної кадрової політики у Збройних Силах України – Міністерству оборони України його та структурним підрозділам, Департаменту кадрової політики Міністерства оборони України, Департаменту гуманітарного забезпечення Міністерства оборони України та ін.Ключові слова: державна кадрова політика, державна кадрова політика у Збройних Сил України, державне управління у воєнній сфері, кадрове забезпечення сектору безпеки і оборони, модернізація, інновація, морально-ціннісний механізм, військове лідерство, інституційний механізм, військова освіта, безперервний розвиток військовослужбовців.^UThe dissertation research is proposed a solution to the current problem, which consists in substantiating the theoretical and methodological foundations of the state personnel policy in the Armed Forces of Ukraine in the conditions of modern challenges and determining its features and conceptual development prospects. The achievement of this goal necessitated the solution of a number of tasks, in particular: the dissertation was carried out on the basis of an analysis of multiple sources using a complex of methods for collecting and interpreting empirical material. It has been determined that the state personnel policy in the Armed Forces of Ukraine is studied in a wide range of problems. It has been confirmed that the Armed Forces of Ukraine are a specific social institution of the state, which implementing its main function of the defence of Ukraine, ensures the protection of its sovereignty, territorial integrity and inviolability in accordance with the democratic, socio-political orientation of the Ukrainian government, which is under civilian control, conditioned by the constitution and relevant laws. Seven stages of the dynamics of the formation and development of the Armed Forces of independent Ukraine are determined and given them their essential characteristics. It has been proven that common value guidelines for NATO are democracy, individual freedoms, rule of law, peaceful resolution of disputes and conflicts, as well as support of these values throughout the North Atlantic Alliance. The peculiarities of the state personnel policy in the Armed Forces of Ukraine are the following: implementation of NATO standards that correlate with personnel management and define the goals of partnership in this process; democratic potential, which is realized primarily in the process of civil control, one of the forms of which is the creation of Public Councils and the multi-subject state personnel policy in conditions of war – the interaction of soldiers of various types of the Armed Forces of Ukraine, territorial defence, municipal guard, etc. It has been determined that the conceptual perspectives of the «new» state personnel policy in the Armed Forces of Ukraine are based on an innovative component, the humanistic context of which allowed to determine the mechanisms of its implementation – the motivational and value mechanism and the mechanism of «internal modernization» of military leadership. It has been proven that the result of the «new» state personnel policy is the continuous development and selfdevelopment of the modern generation of servicemen and military leadership. Training of personnel for the Armed Forces of Ukraine is carried out in the system of multi-level training of military specialists in Ukraine. At the same time, in the conditions of war, training and retraining of Ukrainian servicemen take place abroad. Recommendations have been developed for the Supreme Council of Ukraine, the Ministry of Defence of Ukraine and structural subdivisions of the Ministry of Defence of Ukraine, the Department of Personnel Policy of the Ministry of Defence of Ukraine, etc. regarding the development of the state personnel policy in the Armed Forces of Ukraine.Keywords: state personnel policy, state personnel policy in the Armed Forces, public admanastration in the militari sphere, staffing of the security and defense sector, modernization, innovation, military leadership, moral and value mechanism, institutiomal mechanism, military education, continuous development of military personnel.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Корнілова В. В. 
Розвиток взаємин Україна - НАТО: цивільний аспект співробітництва: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / В. В. Корнілова ; Київ. славіст. ун-т. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено, що саме цивільна складова є провідною в системі євроатлантичного співробітництва. Визначено, що успішна військова та військово-політична діяльність неможлива без впровадження новітніх науково-технічних розробок, своєчасної утилізації надлишкових озброєнь та застарілих боєприпасів, авіатранспортних перевезень під час миротворчих операцій, належної мовної підготовки військовослужбовців, планування на випадок надзвичайних ситуацій та відповідного екологічного моніторингу та врегулювання надзвичайних ситуацій. Розроблено рекомендації щодо поглиблення та вдосконалення цивільного виміру співробітництва України з Північноатлантичним альянсом із урахуванням значення та практичної цінності провідних напрямів даного співробітництва та ролі громадських організацій щодо реалізації ними відповідних державних рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-612.31 + Т3(0)64-612.31
Шифр НБУВ: РА371227 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Крамчанінова М.Д. 
Формування системи управління промисловим підприємством в умовах стратегічного партнерства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / М.Д. Крамчанінова ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено актуальні проблеми формування системи управління промисловим підприємством за умов стратегічного партнерства. Узагальнено основні підходи до визначення системи управління. Виявлено проблеми та фактори впливу світового та національного ринків на створення стратегічних альянсів, розвинуто модель стратегічних альянсів та удосконалено життєвий цикл інтеграції у межах даних альянсів. Проведено моніторинг передумов активізації їх створення, визначено необхідність застосування процесно-орієнтованого підходу. Проаналізовано практику формування систем управління металургійними підприємствами. Розроблено модель такої системи та запропоновано її інформаційне забезпечення. Наведено методику застосування процесно-орієнтованого підходу до системи управління. Запропоновано систему збалансованих показників оцінки її ефективності за умов стратегічного партнерства на базі удосконаленої моделі стратегічних альянсів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.51-21 +
Шифр НБУВ: РА340517

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського