Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (17)Реферативна база даних (931)Книжкові видання та компакт-диски (617)Журнали та продовжувані видання (431)
Пошуковий запит: (<.>U=Р19$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 52
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Устінова Л.А. 
Визначення ефективності профілактичних заходів проти дифтерії та удосконалення епідеміологічного нагляду за цією інфекцією в Збройних Силах України: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / Л.А. Устінова ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Проаналізовано питання захворюваності на дифтерію серед військовослужбовців Збройних Сил України загалом, а також за територіями дислокацій, видами та родами військ за період 1987 - 2000 рр. Встановлено особливості проявів епідемії дифтерії, а також вивчено стан антитоксичного протидифтерійного імунітету, зокрема, молодого поповнення військовослужбовців строкової служби військових частин Центрального підпорядкування Збройних Сил України за період з 1993 по 2000 р. Визначено інтенсивність циркуляції збудника дифтерії серед військовослужбовців у зазначений період. Виявлено основні фактори ризику, які обумовили сталість епідемічного неблагополуччя стосовно захворюваності на дифтерію в Збройних Силах України. Проаналізовано та надано оцінку ефективності заходів планової ревакцинації та антибіотикопрофілактики серед молодого поповнення військовослужбовців строкової служби навчальних центрів військових частин центрального підпорядкування. Обгрунтовано систему епідеміологічного нагляду стосовно дифтерії в Збройних Силах України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.23-5 + Р194.23
Шифр НБУВ: РА320645 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Любінський 
Волинська гарячка в Україні: епідеміологія та лабораторна діагностика: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / Сергій Юрійович Любінський ; Київський НДІ епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.42-45 + Р194.42
Шифр НБУВ: РА308199

Рубрики:

      
3.

Оніщенко Т.Є. 
Дифтерія в умовах промислового міста (клініко-імунологічна характеристика): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.13 / Т.Є. Оніщенко ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2004. — 23 с.: рис. — укp.

Вивчено клінічну картину та імунологічні показники у хворих на дифтерію та бактеріоносіїв C. diphtheriae за умов промислового міста з урахуванням наявності чи відсутності вакцинації, супутньої патології, віку та перебігу захворювання. Розроблено критерії для прогнозування тяжкості перебігу захворювання, розвитку ускладнень, а також проведення імунокоригуючої терапії з урахуванням залучених до патологічного процесу систем і підсистем імунного захисту. За результатами дослідження виявлено, що серед захворілих переважали щеплені, але зі збільшенням віку відношення щеплених і нещеплених зменшувалось. Установлено, що протидифтерійні антитоксичні антитіла не забезпечуюь захист від захворювання, але визначають його форму, тяжкість перебігу, характер ускладнень. Визначено, що захворювання на дифтерію супроводжується залученням до імунної відповіді клітин загальної запальної реакції, T- і B-систем імунної системи. Виявлено, що у щеплених хворих ступінь мобілізації у вогнище запалення КЗЗР вище, про що свідчать зміни в лейкограмі. Виявлено пригнічення імунної системи за тяжкого перебігу дифтерії, ускладнень, ознак імунодефіциту у хворих середнього віку. Доведено, що відсутність антитоксичних антитіл у хворих на дифтерію з тяжким і ускладненим перебігом сприяє залученню до системи імунного захисту всіх компонентів уродженого й адаптивного імунітету. Показано, що у формуванні систем імунного захисту у зазначених хворих спостерігається перехід від пристосувальних реакцій до розпаду системи взагалі за тяжких і ускладнених форм захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.23-3 + Р194.23
Шифр НБУВ: РА330948

Рубрики:

      
4.

Семенишин О.Б. 
Еколого-епідеміологічна характеристика іксодових кліщових бореліозів у західноукраїнському регіоні: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / О.Б. Семенишин ; Держ. установа "Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України. — К., 2009. — 23 с. — укp.

Виявлено та вивчено активність природних осередків іксодових кліщових бореліозів (ІКБ) на території західного регіону України, виявлено їх епідеміологічні особливості та розроблено нові науково-методичні документи для вдосконалення епідеміологічного нагляду за ІКБ. Завдяки проведеним дослідженням одержано нові дані про структуру природних осередків ІКБ на даній території, а саме: визначено основні резервуари та переносники збудників, а також рівень їх природної зараженості. Одержано показники ризику інфікування населення, що мешкає у різних ландшафтно-географічних зонах регіону. Виявлено клініко-епідеміологічні особливості ІКБ у регіоні. Проведено районування території за ступенем епідемічного ризику. На підставі результатів проведених комплексних еколого-епідеміологічних досліджень для лікувально-профілактичних установ розроблено та впроваджено науково-методичні й інструктивні матеріали для вдосконалення системи епідеміологічного нагляду за ІКБ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р194.83 +
Шифр НБУВ: РА364046

Рубрики:

      
5.

Зубленко О.В. 
Епідеміологічна характеристика вітряної віспи в Україні та її вакцинопрофілактика: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / О.В. Зубленко ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Визначено прояви епідемічного процесу вітряної віспи в Україні та вивчено ефективність вакцини Варілрикс для її профілактики. Проведено ретроспективний епідеміологічний аналіз захворюваності на віспу, зокрема в Києві: вивчено багаторічну динаміку, сезонність, захворюваність за регіонами, інтенсивність та структуру серед різних вікових та соціально-побутових груп. Надано характеристику кількісних та якісних проявів епідемічного процесу вітряної віспи за сучасних умов. Досліджено території, групи (вікові та соціально-побутові), колективи та час ризику, тенденції розвитку даного процесу, а також ймовірні місця зараження, перебіг розвитку спалахів та особливості клінічного перебігу. Доведено імунологічну ефективність вакцини для профілактики вітряної віспи. Науково обгрунтовано рекомендації щодо проведення вакцинопрофілактики та розроблено шляхи удосконалення епідеміологічного нагляду за вітряною віспою в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р194.22-395(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА350705

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Марієвський В.Ф. 
Епідеміологічна характеристика внутрішньолікарняних гепатитів В і С та стратегія їх профілактики в сучасних умовах: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.02 / В.Ф. Марієвський ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2006. — 35 с. — укp.

Вперше визначено особливості розповсюдження, тенденції, етапи розвитку та рушійні сили епідемічного процесу гепатиту В (ЕП ГВ) в Україні за період від початку офіційної реєстрації цього захворювання (1970 р.) і до теперішнього часу. Показано вплив соціально-економічних змін, що відбуваються в суспільстві, на кількісні й якісні параметри ЕП, формування домінуючих шляхів передачі збудника та груп підвищеного ризику інфікування. Науково обгрунтовано та визначено шляхи удосконалення епідемічного нагляду (ЕН) за ГВ в Україні з урахуванням досягнень сучасної імунодіагностики та імунопрофілактики. Проведено комплексне вивчення епідеміологічних особливостей розповсюдження внутрішньолікарняних інфекцій гепатитів В і С (ГВ і ГС) з розробкою теоретичних, методичних та практичних аспектів проблеми. На підставі результатів епідеміологічних досліджень встановлено дійсний рівень розповсюдженості ГВ серед пацієнтів та медичних працівників і залежність його показників від профілю лікувальних установ. Одержано нові дані, що дають підставу розглядати ГС як внутрішньолікарняну інфекцію. Виявлено специфічні причини й умови розвитку ЕП ВЛ ГВ і ГС, групи підвищеного ризику зараження пацієнтів за професійного інфікування медичних працівників. Наведено порівняльну оцінку епідемічної значущості різних шляхів і факторів передачі збудників ВЛ ГВ і ГС у лікувальних відділеннях різного профілю. Уточнено уявлення про широту розповсюдження й епідеміологічні характеристики ВЛ ГВ і ГС за сучасних умов, про особливості ЕП. Розроблено інформаційну підсистему ЕН за ВЛ ГВ і ГС, науково обгрунтовано стратегію їх профілактики

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.16-52 + Р194.16 +
Шифр НБУВ: РА342668

Рубрики:

      
7.

Федосенко І.М. 
Епідеміологічна характеристика гострих кишкових інфекцій у військових гарнізонах Збройних Сил України з урахуванням їх санітарно-технічного стану: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / І.М. Федосенко ; Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Уперше визначено пріоритетні чинники та шляхи передачі збудників гострих кишкових інфекцій (ГКІ) у Збройних Силах (ЗС) України залежно від санітарно-технічного стану об'єктів комунального призначення окремих військових гарнізонів та місць їх дислокації. Установлено кореляційні зв'язки між показниками, які характеризують санітарно-технічний стан комунальних об'єктів певного військового гарнізону та рівень захворюваності військовослужбовців на дизентерію та кишкові інфекції з невизначеною етіологією, створено відповідні картограми. Адаптовано до сучасних умов метод довгострокового прогнозування захворюваності стосовно зазначених інфекцій на базі вибору математичної функції тренда (генеральної тенденції). Запропоновано комплекс профілактичних заходів в осередках КГІ та раціонального використання капітальних вкладень щодо покращення санітарно-технічного стану об'єктів комунального призначення військових гарнізонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.1-1 + Р194.1 +
Шифр НБУВ: РА333595

Рубрики:

      
8.

Головчак Г.С. 
Епідеміологічна характеристика ієрсиніозів в умовах урбанізованих територій та удосконалення системи епідеміологічного нагляду: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / Г.С. Головчак ; Київ. НДІ епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено розповсюдження ієрсиніозів, їх клінічний та епідеміологічний прояв, а також розроблено систему епідеміологічного нагляду за сучасних умов. На підставі картографічного аналізу розглянуто розповсюдження ієрсиніозів в Україні. Встановлено, що епідемічний процес ієрсиніозів, головним чином, має спорадичний прояв (кишковий ієрсиніоз) або форму групової захворюваності (псевдотуберкульоз). Обидві нозологічні форми ієрсиніозів мають свої епідеміологічні та клінічні особливості прояву, що важливо для епідеміологічного нагляду. Поглиблено уявлення про стан інфікованості ієрсиніями різних об'єктів довкілля (води, грунту, рослинності тощо), а також диких, синантропних і сільськогосподарських тварин. Систему епідеміологічного нагляду доповнено заходами моніторового та аналітичного характеру, що сприяє підвищенню ефективності профілактики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.1-1 + Р194.1
Шифр НБУВ: РА310172 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Кракович А.В. 
Епідеміологічна характеристика ротавірусної інфекції та шляхи удосконалення епідеміологічного нагляду: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / А.В. Кракович ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості розвитку епідемічного процесу ротавірусної інфекції (РВІ) в Україні за період 1995 - 2004 рр., зокрема такі його прояви, як спорадичну захворюваність і спалахи. Показано, що питома вага випадків РВІ у структурі етіологічно розшифрованих гастроентеритів становить 8,1 %. На підставі результатів дослідження матеріалу від здорових дітей і дорослих підтверджено активність прихованого епідемічного процесу РВІ. З'ясовано, що на РВІ хворіють особи усіх вікових груп, проте до 68,6 % випадків реєструється серед дітей віком до 2-х років, яку визначено як "групу ризику". Встановлено, що дорослі є імовірним джерелом інфекції для дітей. На підставі вивчення багаторічної динаміки захворюваності на РВІ визначено тенденції до зростання її показників та періодичної активізації з інтервалом у 2 - 4 роки. Виявлено зимово-весняну сезонність розповсюдження РВІ з максимальним рівнем захворюваності у березні. Показано, що значні відмінності захворюваності у різних регіонах України обумолені недосконалістю системи лабораторної діагностики та реєстрації РВІ, впливом природних чинників та особливостями водопостачання. За умов відсутності епідемічного нагляду за РВІ проведення профілактичних заходів у зимово-весняний період щодо дітей молодшого віку можливо за даними захворюваності на кишкові інфекції невизначеної етіології. На підставі аналізу епідеміологічних характеристик захворюваності на РВІ розроблено схему епідеміологічного нагляду за розповсюдженням інфекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.1-1 + Р194.1 +
Шифр НБУВ: РА344107

Рубрики:

      
10.

Кузь Т.В. 
Епідеміологічна характеристика та профілактика гепатитів В і С у Полтавській області: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / Т.В. Кузь ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2007. — 23 с. — укp.

Вперше визначено епідеміологічні особливості поширення гепатитів B і C (ГВ і ГС) на Полтавщині. Одержано нові дані про дійсну інтенсивність, параметри, тенденції розвитку, рушійні сили епідемічного процесу (ЕП) ГВ і ГС. Виявлено провідну роль прихованого компонента ЕП, активність якого визначається переважанням субклінічних недіагностованих форм гострих і хронічних гепатитів. Встановлено дійсну інфікованість донорів крові вірусами ГB і ГC, уточнено форми та стадії інфекційного процесу. Проведено порівняльний аналіз чутливості різних методів виявлення слідів прихованої крові й удосконалено методику контролю якості передстерелізаційної очистки медичного інстуметарію багаторазового використання. Вивчено дезінтегрувальну дію дезінфікуючих засобів (ДЗ), які належать до різних хімічних груп, на нуклеїнові кислоти збудників ГВ і ГС й обгрунтовано доцільність застосування альдегідровмісних ДЗ для знезараження цих вірусів. Визначено основні напрямки удосконалення профілактичних і протиепідемічних заходів на Полтавщині щодо зниження інтенсивності ЕП ВГ з парентеральним механізмом передачі збудників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р194.16-3(4УКР-4ПОЛ) +
Шифр НБУВ: РА350541

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Козішкурт О.В. 
Епідеміологічна характеристика та роль водного фактору в поширенні гепатиту А в м.Одесі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / О.В. Козішкурт ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Вивчено закономірності епідемічного процесу (ЕП) гепатиту A (ГA) у великому портовому місті на півдні України (М.Одеса), удосконалено протиепідемічні заходи щодо цього захворювання. Проведено дослідження, що дозволили визначити епідеміологічні особливості поширення, інтенсивність, тенденції розвитку ЕП ГA в м.Одесі протягом 35-річного періоду (1970 - 2004 рр.), який характеризувався наявністю двох етапів розвитку - зростання (1970 - 1996 рр.) і спаду (1997 - 2004 рр.). Показано зміну основних характеристик ЕП ГA на сучасному етапі його розвитку, з'ясовано, що головним джерелом інфекції є діти 3 - 6-ти років (за низьких показників зарєєстрованої захворюваності виявлення антитіл до ГA становить 43,3 % обстежених цієї групи). Вивчено імунологічну структуру населенення м.Одеси до ГA. Показано зменшення імунного прошарку до ГA протягом останіх 10-ти років. Основним чинником передачі збудника визначено питну воду внаслідок вторинного забруднення у розподільній мережі водопроводу. Доведено пряму кореляційну залежність між захворюваністю на ГA та позитивними результатами індикації вірусу у питній воді серед дорослого населення та дітей. На підставі даних епідеміологічного нагляду та вірусологічного контролю питної води встановлено можливість ефективного впливу на водний чинник передачі ВГA за допомогою сучасного дезінфектанту діоксиду хлору (на прикладі м.Іллічевська).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р194.16-3(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА348334

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Півник В.М. 
Епідеміологічний нагляд за крапельними інфекціями (кір та епідемічний паротит) в Збройних Силах України: стан і шляхи удосконалення: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.02 / В.М. Півник ; ДУ "Ін-т епідеміології та інфекц- хвороб ім. Л.В.Громашевського" АМН України. — К., 2008. — 34 с. — укp.

Вивчено перебіг епідемічного процесу корової та паротитної інфекцій у Збройних Силах (ЗС) України, напруженості протикорового та протипаротитного імунітету у молодого поповнення навчальних центрів та інших категорій військовослужбовців у різних регіонах України, а також реактогенності, імунологічної та епідеміологічної ефективності засобів специфічної профілактики, що застосовуються у ЗС України на сучасному етапі для профілактики кору та епідемічного паротиту. Оцінено ефективність епідеміологічного нагляду за крапельними інфекціями у військах. Установлено, що надходження неімунного до кору й епідемічного паротиту поповнення у військові колективи є одним з факторів активізації механізму передачі, що сприяє поширенню зазначених інфекцій. Визначено безпечність, імунологічну й епідеміологічну ефективність використання для щеплення військовослужбовців з метою профілактики, а також за епідемічними показниками - в осередках, живої паротитної вакцини зі штаму Л-3, а також комбінованої вакцини проти кору, епідемічного паротиту та краснухи Пріоксу. Відповідно до сучасних вимог стосовно збереження та зміцнення рівня професійного здоров'я військовослужбовців, підтримки високої бойової готовності військ обгрунтовано й удосконалено систему епідеміологічного нагляду за крапельними інфекціями (кором і епідемічним паротитом) в ЗС України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р199 + Ц7,8(4УКР)623 +
Шифр НБУВ: РА360750

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Маркович В. П. 
Епідеміологічні аспекти надзвичайних ситуацій природного генезу (на моделі повеней в Закарпатьській області України): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.02 / В. П. Маркович ; АМН України, Ін-т епідеміол. та інфекц. хвороб ім. Л. В. Громашевського. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше обгрунтовано фази поетапної ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій (НС) природного генезу: аварійно-рятувальних та відновлювальних робіт, стабілізації ситуації, реабілітації. Розроблено алгоритм дій на основі систематизації протиепідемічних особливостей інфекційних захворювань. Наведено методику прогнозування можливого зростання інфекційної захворюваності серед населення зони НС та методику розрахунку економічних втрат від неї. Розроблено форму паспортизації населених пунктів та об'єктів нагляду як основу інформаційної бази щодо ймовірних ризиків у разі виникнення НС. Створено модель планування протиепідемічних заходів як основу формування дієвих напрямків ліквідації епідемічних ускладнень під час НС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР-4ЗАК)599 + Р190.8
Шифр НБУВ: РА369530 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Подаваленко А.П. 
Епідеміологічні особливості дифтерійної інфекції в окремих областях України та шляхи вдосконалення системи епідеміологічного нагляду: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / А.П. Подаваленко ; Київ. НДІ епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 1999. — 18 с. — укp.

В роботі вперше вивчено особливості епідеміологічного прояву дифтерії в семи областях, переважно східного регіону України, які вирізняються екологічними умовами та соціально-економічною орієнтацією. Показано негативний вплив на формування протидифтерійного імунітету дорослого населення техногенних чинників (металургійного, коксохімічного та інших виробництв). Поглиблено вивчення структури популяції коринебактерій дифтерії та їхні штамові характеристики. Запропоновано принцип типування коринебактерій дифтерії з метою визначення епідеміологічної значущості вогнищ. Обгрунтовано доцільність вдосконалення системи епідеміологічного нагляду за дифтерією і запропоновано її структурно-функціональну схему, яка включає додаткові заходи (вивчення особливостей циркулюючих коринебактерій дифтерії, а саме, структури популяції та штамових характеристик, урахування впливу чинників середовища на стан післявакцинального протидифтерійного імунітету), використання яких дає можливість підвищити ефективність системи епідеміологічного нагляду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р194.23

Рубрики:

      
15.

Рубан О. М. 
Епідеміологічні особливості розповсюдження вірусних гепатитів В і С серед хворих з патологією гепатобіліарної системи та інших органів травлення: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.02 / О. М. Рубан ; Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім Л.В.Громашевського АМН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню закономірностей та тенденцій розвитку епідемічного процесу гепатитів В і С в м. Києві, їх поширення серед хворих з хронічними захворюваннями органів травлення; розробці шляхів підвищення ефективності епідеміологічного контролю цих інфекцій. В сучасних умовах епідемічний процес гепатитів В і С в м. Києві характеризується широким поширенням; тенденцією до зниження показників захворюваності на гострі форми гепатитів В і С на тлі зростання захворюваності і поширеності хронічних уражень печінки; провідною роллю прихованого компонента. Отримані нові дані щодо епідеміологічних особливостей поширення гепатитів В і С серед хворих з хронічними ураженнями гепатобіліарної системи та гастродуоденальної зони, показана роль збудників цих гепатитів у розвитку соматичної патології. Визначені фактори ризику інфікування пацієнтів лікувальних відділень нешфекцшного профілю збудниками гепатитів В і С. Науково обгрунтовані шляхи підвищення ефективності профілактичних і протиепідемічних заходів при гепатитах В і С в регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.16-3 + Р194.16 + Р413-2
Шифр НБУВ: РА376719 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Солонина О.М. 
Епідеміологічні особливості розповсюдження гепатиту "А" в західному регіоні України: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / О.М. Солонина ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2001. — 21 с.: рис. — укp.

Наведено нові дані про особливості розповсюдження гепатиту А у західному регіоні України з урахуванням інтенсивності прихованого перебігу епідемічного процесу, а також матеріали стосовно шляхів і чинників передачі збудника. Використано сучасні методи специфічної лабораторної діагностики для доведення прямої кореляційної залежності між кількістю випадків цієї інфекції на окремій території, отримано позитивні результати індикації вірусу (антигену) в об'єктах довкілля. Визначено групи високого ризику інфікування вірусом, це працівники дитячих дошкільних установ і дошкільнята, які відвідують організовані колективи; працівники громадського харчування та торгівлі, водоканалізаційного господарства. Встановлено закономірності утворення природного імунітету населення до гепатиту А. Показано можливість передачі вірусу гепатиту А під час трансфузій крові та її препаратів. Доведено перевагу індуктора інтерфероногенезу - мефенамінової кислоти перед імуноглобулінопрофілактикою у випадку екстреного застосування. Запропоновано вдосконалену систему епідеміологічного нагляду, яка базується на інформаційно-аналітичному забезпеченні обласних санітарно-епідеміологічних станцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.16-1 + Р194.16
Шифр НБУВ: РА313610 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Стеценко 
Епідеміологічні особливості холери в Приазов'ї і наукове обгрунтування протихолерних заходів на сучасному етапі: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / Інеса Ігорівна Стеценко ; АМН України; Державна установа "Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2009. — 24 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р194.15(4УКР75) + Р264.929(4УКР75)
Шифр НБУВ: РА366216

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Кір'якова Л.С. 
Епідеміологічні та екологічні особливості 7-ї пандемії холери в Україні: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / Л.С. Кір'якова ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Визначено шляхи вдосконалення протиепідемічних та профілактичних заходів щодо холери на сучасному етапі в Україні. Установлено основні прояви та характеристику цього епідемічного процесу під час сьомої пандемії. Визначено переважно спалаховий характер захворюваності на холеру, можливість внутрішньолікарняної реалізації інфекції під час спалахів у закритих лікувальних закладах за основного шляху передачі - побутового. Порівняно результати досліджень щодо холери об'єктів довкілля та захворюваності на неї. Проаналізовано генетичну характеристику холерних ембріонів 01 групи за результатами визначення генів патогенності ctx, tcp і гена експресії toxR, встановлено їх епідемічну значущість. З урахуванням наукових даних щодо холери як антропосапронозної інфекції визначено деякі оптимальні абіотичні параметри збереження для токсигенних та нетоксигенних збудників. З використанням методу електронного картографування у програмі ArcGIS установлено залежність між інтенсивністю епідемічного процесу та належністю до екологічного регіону. Визначено, що територіями зі значним ризиком виникнення спалахів холери є екологічний регіон "понтичний". Згідно з цим уточнено критерії оцінки територій для розподілу за типами епідемічного прояву холери. Науково обгрунтовано підходи до обсягу та переліку об'єктів, що підлягають дослідженню. Надано пропозиції щодо вдосконалення існуючого епідеміологічного нагляду за холерою в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р194.15-2(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА349647

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Аронова М.М. 
Епідеміологія грипу і ГРІ в Україні та удосконалення моніторингу за епідеміями грипу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / М.М. Аронова ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Визначено основні характеристики епідемічного процесу грипу та гострих респіраторних інфекцій (ГРІ) в Україні за 1992 - 2003 рр., а саме: динаміку, інтенсивність, тенденції захворюваності, ураженість різних вікових груп населення, сезонність і циклічність. Установлено поступове зниження показників загальної захворюваності переважно за рахунок дорослого та міського населення. Зареєстровано тенденцію до зростання захворюваності дитячого населення з превалюванням вікової групи 7 - 14 років, а також сільського населення. Показано, що найвищі рівні захворюваності на грип і ГРІ в Україні зареєстровано в м.Києві. Вони перевищували середньоукраїнські показники в 1,5 - 1,7 разів. На моделі м.Києва уперше встановлено сильний прямий кореляційний взаємозв'язок між величиною температурного фактора та кількістю опадів і рівнем захворюваності на зазначені хвороби. Показано, що ймовірнішим є зростання захворюваності населення на грип за умов вищої температури повітря в осінньо-зимовий період року, а також нижчої температури та вищого рівня опадів влітку. Для ГРІ встановлено, що зі зростанням максимальної температури повітря рівень захворюваності зменшується, а у разі нижчої температури та вищої вологості повітря взимку показники розповсюдження респіраторних інфекцій вищі. Наведено порівняльну характеристику епідемій грипу 1998 - 2002 рр. в Україні та визначено їх епідеміологічні особливості. Відзначено, що епідемії реєструвались щорічно та були різними за екстенсивністю й інтенсивністю. З застосуванням розробленої комп'ютерної математичної моделі зроблено короткостроковий і довгостроковий прогноз захворюваності на грип і ГРІ на період до 2007 р. Удосконалено систему епідеміологічного нагляду за грипом та ГРІ шляхом оптимізації активного моніторингу за епідеміями на території країни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.31-1 + Р194.31 +
Шифр НБУВ: РА341195

Рубрики:

      
20.

Олексенко О.В. 
Епідеміологія лептоспірозу в Північному регіоні України: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / О.В. Олексенко ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Наведено дані, що відбивають багаторічну динаміку захворюваності на лептоспіроз у Північному регіоні України. Показано значне поширення природних і антропургічних осередків лептоспірозу у даному регіоні та проаналізовано його етіологічну структуру. Виявлено виражену трирічну періодичність захворювання на лептоспіроз та запропоновано математичну модель її прогнозування. Установлено факт достовірної кореляційної залежності зазначеної захворюваності від кількості атмосферних опадів і ступеня зволоження території, досліджено залежність показників захворюваності від річних змін температур. Визначено закономірності зміни сезонності захворюваності та залежність її від етіологічної структури лептоспірозу, а також закономірності стосовно показників сезонності для різних серогруп лептоспір. З'ясовано зони епідемічного ризику дослідженої захворюваності, розкрито причини виникнення таких зон, їх територіальну приуроченість і динаміку трансформації. Вивчено особливості вікової, професійної та статевої структури захворюваності для різних серогруп лептоспір і з'ясовано їх причини. Виявлено значне носійство протилептоспірозних антитіл у осіб, що мешкають у Північному регіоні України та запропоновано двохетапну модель моніторингу цієї інфекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.68-1 + Р194.68 +
Шифр НБУВ: РА336692

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського