Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (973)Книжкові видання та компакт-диски (312)Журнали та продовжувані видання (44)
Пошуковий запит: (<.>U=Р413.6$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 57
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Бєляєва Н. В. 
Оптимізація діагностики і лікування хронічного біліарного панкреатиту у хворих з ожирінням: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / Н. В. Бєляєва ; ДЗ "Луган. держ. мед. ун-т". — Луганськ, 2011. — 24 с. — укp.

Вперше виділено особливості клінічних проявів і функціональних порушень підшлункової залози (ПЗ) за біліарного хронічного панкреатиту (ХП) у поєднанні з ожирінням. Оптимізовано ультразвукову діагностику біліарного ХП у хворих з ожирінням. Проаналізовано порушення ліпідного спектру крові та функціонального стану печінки за даної поєднаної патології. Розроблено новий підхід до лікування біліарного ХП на фоні ожиріння з використанням мультинутрієнтних функціональних комплексів (МНФК) "Grinization". Вперше доведено ефективність диференційованого лікування ХП у хворих з ожирінням на підставі включення до комплексної терапії МНФК "Grinization" з урахуванням типу функціональних порушень ПЗ і особливостей сонографічних проявів захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-5 + Р415.202.1-37
Шифр НБУВ: РА382988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Білоусов А.М. 
Екстракорпоральна гемокорекція із застосуванням магнітокерованого сорбенту в інтенсивній терапії синдрому інтоксикації у хворих з патологією органів гепатопанкреатодуоденальної зони (експериментально-клінічне дослідження): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.30 / А.М. Білоусов ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2004. — 40 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено вплив нового методу екстракорпоральної гемокорекції з застосуванням магнітокерованого сорбенту на різні рівні гомеостатичних систем у хворих з синдромом ендогенної інтоксикації, обумовленим паталогією гепатопанкреатодуоденальної зони. В результаті застосування запропонованого методу екстракорпоральної гемокорекції в усіх хворих основної групи виявлено ознаки покращення метаболічного гомеостазу, рівноваги між антирадикальними та прорадикальними продуктами, що підтверджується достовірним зниженням токсичних форм кисню. Зазначено, що даний факт є основною патогенетичною відмінністю даного методу від комплексної традиційної інтенсивної терапії, проведеної у хворих групи порівняння. Встановлено, що характерною рисою розробленого методу з застосуванням магнітокерованого сорбенту є те, що даний метод є альтернативним не за детоксикаційним ефектом, а за системною неспецифічною біологічною модуляцією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.5-3 + Р413.6-3 +
Шифр НБУВ: РА329791

Рубрики:

      
3.

Бабінець Л.С. 
Клініко-патогенетичні предиктори формування полінутрієнтної недостатності при хронічному панкреатиті, шляхи оптимізації профілактики та лікування: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.36 / Л.С. Бабінець ; Дніпропетр. держ. мед. акад., ДУ "Ін-т гастроентерології АМН України". — Д., 2007. — 41 с. — укp.

Наведено теоретичне узагальнення та нове вирішення наукової проблеми оцінки етіопатогенетичних механізмів і предикторів формування полінутрієнтної недостатності у разі хронічного панкреатиту (ХП), розроблено рекомендації щодо оптимізації її лікування та профілактики проявів. Встановлено, що тривалий перебіг і прогресування ХП призводить до виникнення та поглиблення порушень обміну нутрієнтів, до яких належать вторинний остеодефіцит (ОД), анемічний синдром, мінерально-вітамінна недостатність, вторинний імунодефіцит. Доведено, що формування даних станів пов'язано з основними клінічними характеристиками ХП, а також з такими патогенетичними чинниками, як глибина дисбіотичних змін кишечнику, вираженість запального процесу за станом цитокінового профілю, ступінь оксидативного стресу, ендогенної інтоксикації та недостатності антиоксидантного захисту. Вперше встановлено залежність глибини та типу кістково-мінеральних змін від етіопатогенетичного та морфологічного типу ХП. Доведено предикторну роль етіопатогенетичного чинника у формуванні ОД у випадку наявності ХП. Обгрунтовано доцільність використання програм диференційованого лікування та профілактики хворих на ХП із включенням до загальноприйнятої комплексної терапії вітамінно-мінеральних препаратів "Теравіт", "Кальцемін", "Кальцемін адванс", фітотаблеток стевії "Стевіясан", курсового дом'язового та акупунктурного введення антигомотоксичних препаратів Momordica compositum та Coenzyme compositum для корекції полінутрієнтних порушень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1 +
Шифр НБУВ: РА354265

Рубрики:

      
4.

Барвінська А.С. 
Функціональний стан зсідально-протизсідальної системи крові у хворих на гострий панкреатит: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / А.С. Барвінська ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 1999. — 19 с. — укp.

Систематизовано морфологічні прояви порушень зсідально-протизсідальної системи крові при різних формах гострого панкреатиту в окремих періодах клінічного перебігу, стверджено взаємозв'язок їх лабораторних, клінічних і патологоанатомічних ознак. Обчислено інформативність методів лабораторної верифікації порушень гемостазу та вдосконалено їх діагностику. Визначено динаміку всіх ланок гемостазу у хворих набряковим та деструктивним панкреатитом, вплив операційної травми на фібринолітичну активність. Розроблено програму лікувально-тактичних дій та профілактичних заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-43

Рубрики:

      
5.

Бобер Л.Й. 
Стан підшлункової залози у хворих на муковісцидоз залежно від асоціації фенотип - генотип: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Л.Й. Бобер ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2009. — 19 с. — укp.

Наведено результати дослідження впливу генетичних і епігенетичних факторів на функціональний стан підшлункової залози хворих на муковісцидоз і перебіг захворювання в цілому. Показано, що визначення рівня фекальної еластази-1 у калі є високочутливим і високоспецифічним методом для встановлення ступеня зовнішньосекреторної недостатності підшлункової залози у хворих на муковісцидоз та для проведення диференційної діагностики між іншими синдромами мальабсорбції, а також дозволяє оптимізувати замісну терапію панкреатичними ферментами. Доведено, що предикторами розвитку ендокринних відхилень підшлункової залози є збільшення віку хворих на муковісцидоз, прогресування фіброзно-атрофічних змін підшлункової залози та важка легенева недостатність у разі хронічної гіпоксії. Розроблено схеми індивідуалізованого терапевтичного супроводу та персоніфікованого моніторингового спостереження на основі досягнення достатнього нутрітивного статусу пацієнта як основного показника компенсації стану хворого на муковісцидоз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.9 + Р733.419.9 + Р413.6-3 +
Шифр НБУВ: РА363227

Рубрики:

      
6.

Бондарчук О.М. 
Перебіг та лікування ішемічної хвороби серця при супутньому хронічному панкреатиті: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.М. Бондарчук ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2005. — 26 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз впливу супутнього хронічого панкреатиту (ХП) на перебіг ішемічної хвороби серця (ІХС). Наведено комплексну оцінку впливу лікування, спрямованого на усунення ХП, на ішемічні, аритмічні та гемодинамічні показники у хворих на ІХС, досліджено жирнокислотний спектр та рівні пептидів у плазмі. Вперше показано, що ХП обтяжує перебіг ІХС не лише під час активності запального процесу в підшлунковій залозі (ПЗ), але й у період фази ремісії ХП, що проявляється у збільшенні кількості епізодів ішемії, порушень серцевого ритму та пригніченні насосної функції серця. Встановлено, що під час загострення ХП у хворих на ІХС в сироватці крові підвищується рівень Е1, що може бути одним з патогенетичних механізмів погіршення перебігу ІХС. Проведено комплексний аналіз впливу Н2-гістаміноблокаторів та інгібіторів протонової помпи на показники ішемії, аритмії, постпрандіальної гемодинаміки, жирнокислотний спектр мембран еритроцитів та ліпопротеїнів, рівнів Е1 та вазоінтестинального пептиду (ВІП) у хворих на ІХС за супутнього ХП. Вперше встановлено, що жирнокислотний склад мембран еритроцитів у хворих на ІХС за супутнього ХП сприяє прогресуванню атеросклерозу та ІХС і мало змінюється після лікування ХП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-52 + Р413.601.1-52 +
Шифр НБУВ: РА340197

Рубрики:

      
7.

Васильєва О.В. 
Клініко-генетичні характеристики хворих з проявами екзокринної недостатності підшлункової залози та симптомами панкреатиту: автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.15 / О.В. Васильєва ; Укр. ін-т клін. генетики Харк. нац. мед. ун-ту. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Визначено клініко-генетичні особливості ураження підшлункової залози у разі окремих спадкових метаболічних порушень. Виявлено широкий спектр спадкової патології, що супроводжується виявами панкреатичної екзокринної недостатності та симптомами панкреатиту. Досліджено фенотипові особливості хворих, зокрема, виявлено ознаки дисплазії сполучної тканини й окремі малі аномалії розвитку. Показано спадкову обумовленість ураження підшлункової залози у родинах пробандів. На підставі досліження стану амінокислотного й енергетичного обміну у пробандів з екзокринною недостатністю підшлункової залози та панкреатитом зафіксовано зміни, які свідчать про наявність первинної мітохондріальної дисфункції у 22-х (32,4 %) хворих, вторинної - у 12-ти (17,7 %). Розроблено алгоритми діагностики різних форм спадкової патології, асоційованих з розвитком панкреатичної недостатності та панкреатиту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.6 +
Шифр НБУВ: РА362315

Рубрики:

      
8.

Гавриш І.Т. 
Клініко-патогенетичні особливості перебігу хронічного панкреатиту: обгрунтування для використання парацетамолу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.36 / І.Т. Гавриш ; Івано-Франків. держ. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2006. — 20 с. — укp.

Уперше з урахуванням результатів сучасних методів обстеження, зокрема, встановлення рівня FGF basic та інтерлейкіну-6 (ІЛ-6) у сироватці крові, визначення стану вегетативного забезпечення, вивчення стану перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) і антиоксидантного захисту (АОЗ) установлено клініко-патогенетичні особливості перебігу різних форм хронічного панкреатиту (ХП) є виражений дисбаланс вегетативної регуляції. На підставі встановлених нових закономірностей формування і перебігу різних форм ХП обгрунтовано, розроблено й апробовано диференційований підхід до комплексної терапії цього захворювання з використанням парацетамолу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-52 +
Шифр НБУВ: РА345281

Рубрики:

      
9.

Гдаль В.А. 
Клінічна ефективність різних ферментних препаратів в лікуванні зовнішньосекреторної недостатності підшлункової залози: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / В.А. Гдаль ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Патогенетично, клінічно та економічно обгрунтовано необхідність змін в стратегії діагностики, лікування та профілактики ЗНПЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-52
Шифр НБУВ: РА330550

Рубрики:

      
10.

Гладка Л.Ю. 
Стан пероксидації ліпідів, антиоксидантної системи захисту, зовнішньосекреторної функції підшлункової залози, щитовидної залози та наднирників у населення екологічно несприятливого регіону Чернівецької області: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Л.Ю. Гладка ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням стану перекисного окислення ліпідів (ПОЛ) та деяких ланок антиоксидантної системи (АОС) захисту, особливостям перебігу захворювань гепатобіліарної зони в умовах дії несприятливих сумісних чинників, питанням морфо-функціонального стану деяких залоз внутрішньої секреції (щитовидної, підшлункової залоз, наднирників) у населення, що зазнало впливу негативних чинників чорнобильської катастрофи та інших ендемічних реагентів. Функціональні зміни залоз внутрішньої секреції в умовах хронічної дії різних екологічних чинників характеризуються підвищенням рівня гормонів: кортизолу, тиреоїдних гормонів та зниженням рівня АКТГ та ТТГ. Ферментативна функція підшлункової залози не виявляє сезонної залежності, а залежить від тривалості супутніх захворювань і тяжкості перебігу. Встановлено, що перебіг захворювань гастродуоденальної зони в екологічно небезпечній зоні набуває рецидивуючого процесу з резистентністю до лікування. Виявлений десинхроноз деяких гормонів щитовидної залози дає можливість хронооптимізувати діагностику та проведення хронотерапії. Проведення скрінінгових досліджень щитовидної, підшлункової залоз за допомогою ультразвукових приладів та застосування прицільної пункційної біопсії під контролем ультразвуку полегшує виявлення захворювань залоз внутрішньої секреції на ранніх доклінічних стадіях. Дослідження у населення, яке зазнало впливу різних сумісних чинників, вмісту малонового диальдегіду (МДА) та відновленого глутатіону (ВГ) виявляє ранні ознаки патологічних процесів. Розроблені та впроваджені в практику найбільш інформативні критерії ранньої діагностики і оцінки ефективності лікування захворюван ь щитовидної залози та шлунково-кишкового тракту (ШКТ).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.6-1

Рубрики:

      
11.

Гхарсалі Р.А. 
Патогенетичне обгрунтування використання блокаторів Нsub2/sub-гістамінових рецепторів у комплексному лікуванні хворих на хронічний рецидивуючий панкреатит: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Р.А. Гхарсалі ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-1

Рубрики:

      
12.

Заіка А.В. 
Особливості структурно-функціональних змін жовчного міхура і підшлункової залози у хворих з хронічною серцевою недостатністю та диференційований підхід до їх лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / А.В. Заіка ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 2005. — 27 с. — укp.

Встановлено особливості змін геометрії підшлункової залози та жовчного міхура, ступінь їх функціональних змін залежно від стадії хронічної серцевої недостатності. Надано комплексну оцінку динаміки рівня амілази, ліпази та трипсину в дуоденальному вмісті та сироватці крові. Досліджено вплив ренін-ангіотензинової системи, альдостерону та фактора Віллебранда на функціональну активність жовчного міхура та підшлункової залози у хворих з хронічною серцевою недостатністю та розроблено методи їх корекції. Розглянуто особливості впливу різних варіантів лікування хронічної серцевої недостатності на підшлункову залозу та жовчний міхур. Розроблено диференційований підхід до лікування структурно-функціональних розладів жовчного міхура та підшлункової залози, обумовлених гемодинамічними розладами у хворих з хронічною серцевою недостатністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.09-52 + Р413.52-52 + Р413.6-52 +
Шифр НБУВ: РА339717

Рубрики:

      
13.

Загоренко 
Діагностика, патогенез і лікування хронічного алкогольного панкреатиту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Юрій Анатолійович Загоренко ; Луганський держ. медичний ун-т. — Луганськ, 2003. — 22 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-3
Шифр НБУВ: РА330040

Рубрики:

      
14.

Заздравнов А.А. 
Діагностика та лікування хронічного панкреатиту на тлі ішемічної хвороби серця: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / А.А. Заздравнов ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2002. — 20 с. — укp.

Вивчено поширеність випадків хронічного панкреатиту (ХП) серед хворих на ішемічну хворобу серця (ІХС). Виявлено залежність перебігу захворювання від етіологічних чинників панкреатиту. Визначено стан медіаторів системи запалення, зміни показників перекисного окиснення ліпідів та активності системи антиоксидантного захисту. Досліджено порушення клітинної та гуморальної ланок імунітету у даної категорії хворих. Встановлені біохімічні зміни у хворих на панкреатит на тлі ІХС, стабільної стенокардії II функційного класу відповідали таким змінам у хворих на ізольовану ІХС, стабільну стенокардію III функційного класу, що може негативно впливати на перебіг ІХС, сприяти прогресуванню стенокардії. Доведено клініко-лабораторну ефективність запропонованих методів лікування: фамотидин, пентоксифілін, креон, пролонговані форми нітросорбіду - для хворих на ХП на тлі ІХС, додатково - прополін - у разі алкогольного ХП, фраксипарин і ноотропіл - за умов ішемічного ХП, амізон - у випадку цитомегаловірусного ХП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-52 + Р410.11-52
Шифр НБУВ: РА318458 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Зигало Е.В. 
Адаптаційні можливості організму при виразковій хворобі та хронічному гастродуоденіті, поєднаних з хронічним холециститом та хронічним панкреатитом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Е.В. Зигало ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

У процесі дослідження виявлено нові патогенетичні особливості розвитку поєднаної гастроентерологічної патології. Вперше сформульовано типи адаптивних реакцій, які утворюють з відомими параметрами вегетативної нервової системи цілісну, взаємопов'язану систему процесів пристосувальної спрямованості, за допомогою яких визначено провідні адаптаційні механізми за різних варіантів сполученої патології. Підтверджено фізіологічну значущість типу вихідного тонусу у вегетативній нервовій системі для оцінки ролі нервової та гуморальної ланок регуляторних механізмів у перебігу виразкової хвороби дванадцятипалої кишки та хронічного гастродуоденіту, сполучених з хронічним холециститом і хронічним панкреатитом. Доведено, що відсутність регулювання функціональною пробою у третини хворих вказує на порушення рефлекторної захисної регуляції та може бути негативною прогностичною ознакою перебігу різних варіантів поєднаної патології органів травлення. Встановлено, що традиційна оцінка вегетативного забезпечення діяльності малоінформативна для визначення вегетативних зрушень та обгрунтування терапевтичної стратегії. Зроблено висновок, що питання про доцільність певної медикаментозної корекції захворювання необхідно вирішувати, зважаючи на загальні адаптаційні реакції організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.2-3 + Р413.520.11-3 + Р413.601.1-3
Шифр НБУВ: РА318098 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Кендзерська Т.Б. 
Шляхи корекції метаболічних змін та порушень системи гемостазу у хворих похилого віку на хронічний панкреатит із супутньою ішемічною хворобою серця: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Т.Б. Кендзерська ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Комплексно вивчено стан процесів перекисного окиснення ліпідів та окисної модифікації білків, системи гемостазу, протеолітичної активності плазми крові, а також рівень прозапальних цитокінів, експресії CD95 на периферичних лімфоцитах у хворих на хронічний панкреатит (ХП) із супутньою ішемічною хворобою серця (ІХС) з метою встановлення невідомої раніше залежності між клінічними проявами, метаболічними змінами та станом системи гемостазу в даної групи хворих для розробки нового способу діагностики, прогнозу та диференційованого підходу до лікування ХП з супутньою ІХС. Доведено, що включення до комплексного лікування ербісолу та кверцетину у даних хворих сприяє більш швидкій нормалізації метаболічних змін та порушень системи гемостазу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-52 + Р410.11-52 +
Шифр НБУВ: РА324753

Рубрики:

      
17.

Кожем'якін С.В. 
Клініко-лабораторні показники у хворих на хронічний панкреатит та їх корекція в процесі лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / С.В. Кожем'якін ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено функціональний стан підшлункової залози (ПЗ), зміни калікреїн-кінінової системи (ККС) та вміст простагландинів у крові внаслідок псевдотуморозної форми хронічного панкреатиту (ПТФХП). Наведено нові дані про патогенетичне значення дисбалансу простагландинів крові за умов хронічного рецидивуючого панкреатиту. Вперше доведено наявність закономірних зв'язків між клінічними проявами, функціональними порушеннями ПЗ, змінами ККС та вмістом простагландинів у крові за різних форм хронічного панкреатиту (ХП). Проаналізовано вплив варіантів лазеротерапії (ЛТ) на клінічні прояви, лабораторні показники стану ПЗ, ККС та вміст простагландинів у крові хворих на рецидивуючу та ПТФХП. Розроблено диференційовану тактику лікування захворювання із включенням ЛТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-3
Шифр НБУВ: РА310093 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Колкіна 
Оптимізація лікування хворих на хронічний панкреатит, сполучений з хронічним необструктивним бронхітом, в амбулаторних умовах: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Вікторія Яківна Колкіна ; Луганський держ. медичний ун-т. — Луганськ, 2006. — 23 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-5 + Р412.201.1-3
Шифр НБУВ: РА351501

Рубрики:

      
19.

Костюк О.Г. 
Морфофункціональні особливості підшлункової залози та нирок при набряковій формі гострого панкреатиту (експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / О.Г. Костюк ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2005. — 20 с. — укp.

Уперше за результатами моделювання рецидивного гострого панкреатиту (ГП) встановлено, що наслідком першого ініціювання набрякової форми ГП є розширення міжчасточкових прошарків сполучної тканини, а після другого та третього відбувається прогресування панкреосклерозу, що супроводжується явищами атрофії ацинусів і наявністю лімфоїдно-макрофагальних інфільтратів. Уперше в підшлунковій залозі (ПЗ) і єдиній нирці за набрякової форми ГП виявлено структурні зміни, які за умов консервативної терапії характеризуються появою непоширених вогнищ склерозу у стромі залози. Більш значний розвиток елементів сполучної тканини у стромі залози, ніж у тканинах нирки, встановлено через 6 місяців від початку експерименту. Завдяки застосуванню сорбенту "Силлард-П" у комплексній консервативній терапії набрякової форми ГП у тварин з єдиною ниркою досягнуто зменшення ендогенної інтоксикації, нормалізацію біохімічних показників крові та зменшення розвитку елементів сполучної тканини в стромі і тканинах нирки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-2 + Р414-2 +
Шифр НБУВ: РА338611

Рубрики:

      
20.

Кошельник О.Л. 
Експериментальна розробка методів ранньої діагностики і профілактики гострого панкреатиту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / О.Л. Кошельник ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2005. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено основні патогенетичні ланки розвитку L-аргінін-індукованого гострого експериментального панкреатиту (ГЕП) з метою розробки нових методів діагностики та профілактики гострого панкреатиту (ГП). Показано, що зростання концентрації фактора некрозу пухлини альфа у крові щурів з L-аргінін-індукованим ГЕП є раннім показником, який можна використовувати для ранньої діагностики панкреатиту за клінічних умов. Виявлено, що блокування синтезу окису азоту завдяки застосуванню NG-нітро-L-аргініну дозозалежно нормалізує показники функціональної системи протеолізу й активність ферментів підшлункової залози (ПЗ) у крові, а також нівелює макро- та мікроскопічні зміни у тканинах ПЗ. Відзначено, що одержані дані є експериментальним обгрунтуванням можливого клінічного застосування інгібіторів синтезу окису азоту з метою профілактики ГП, а застосування вільної та ліпосомальної форм даларгіну є ефективним за всіма параметрами, які тестувалися, що є обгрунтуванням доцільності вживання даларгіну з профілактичною метою за ГП. Установлено, що профілактична дія даларгіну тривала впродовж 30 хв., а його ліпосомальної форми - 72 год., до відтворення L-аргінін-індукованого ГЕП. За результатами дослідження з'ясовано, що застосування вільної та ліпосомальної форм даларгіну з лікувальною метою у разі L-аргінін-індукованого ГЕП також сприяє нормалізації макро- та мікроскопічних змін у тканинах ПЗ. За цього ефективність ліпосомальної форми даларгіну у 1,5 рази була більш високою щодо вільної форми пептиду. Зроблено висновок щодо доцільності використання даного препарату у комплексі профілактичних і лікувальних заходів у разі ГП за клінічних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-52 +
Шифр НБУВ: РА337046

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського